Setari Cookie-uri

Dezamagire...

De la: Gheart, la data 2010-09-26 18:24:02Nu mai e vorba de nici o pauza sau de intelegere sau de impacare nu cred ca va mai fi vreodata asa ceva.Pur si simplu s-a terminat.Numai vreau nimic de la el, imi dau seama ca e o persoana care nu are suflet.Aveam si eu un status azi asa pentru mine nu neaparat cu decicatie speciala, ei bine mi-a scris si mi-a insultat statusul.Ce pot sa mai zic cum sa mai reactionez, binenteles ca mi-au dat lacrimile nu am mai raspuns si am iesit de pe mess si stau in tacerea mea.Nu ma lasa inima nici sa il sterg din lista dar nici sa il vad numai vreau e un capitol foarte urat din viata mea.



ai nevoie de o pauza..sa ti pui ordine in ganduri..capul sus:*
starbaby
Postat pe 26 Septembrie 2010 20:38
probabil multe sau multi dintre noi am trecut la un moment dat printr-o experienta asemanatoare....si e dureros ca peste cativa ani sa-ti dai seama ca ai suferit pt cineva care nu te merita. pur si simplu realizezi ca ai facut riduri degeaba cand ar fi trebuit sa fii fericita la varsta asta. parerea mea cea mai sincera. mai ales ca si eu am trecut prin asta, e sa incerci sa-l uiti, sa iti faci si alti prieteni si vei vedea ca lumea nu se termina la el. eu am facut asta si acum sunt fericita, respectata, iubita si implinita! stiu ca e greu, dar ai doar o viata... mult succes
bucurdyenutza
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:03
Dupa ce citisem toate mesajele voastre incepusem sa am mai multa incredere in mine.Dupa care statea linistia pe mess intra pe mine si imi spune mami...dupa care un buzz si apoi nimic.Nu i-am raspuns binenteles si acum iar stau pe ganduri.....nu stiu ce o vrea de la mine.A pus o poza cu noi la avatar dupa care a schimbat-o imediat 5 secunde si a iesit.Nu stiu ce e in capul baiatului acesta.Eu care credeam ca il cunosc deja numai stiu.:-

Postat pe 26 Septembrie 2010 23:07
sfatul meu este sa vorbesti frumos cu el,daca se poate face to face si sa il intrebi ce vrea de la tine? probabil e confuz,si nu vrea sa te piarda,dar nici tu nu poti sa fii jucaria lui,sa stie ca esti acolo cand are nevoie de tine.eu insist sa luati de comun acord o pauza de o saptamana,2,3 cat este cazul..sa lamuriti sentimentele..amandoi sunteti in ceata,si numai asa iti vei da seama,ce simti cu adevarat,iar el poate te va aprecia mai mult..am trecut si eu printr o situatie asemanatoare..pur si simplu nu mai ne intelegeam,ne impacam o zi,o sapt eram certati..apoi ne am despartit,si am simtit k o sa mor,dupa care am inceput sa ies cu fetele,l am sters din lista de mess,crede ma o sa te simti muuuult mai bn,daca nu il vezi acolo.am incercat sa il ignor,normal ca nu am putut sa il uit,dar ma simteam ok.dupa 1 luna s a intors la mine,desi cand ne am despartit imi spusese ca nu mai ma iubestenu vrea sa il urasc..si k spera sa inteleg in timp..cuvintele astea m-au omorat,nu o sa le uit niciodata.fii tare,daca este el pt tine,vei fii cu el oricum.pup
starbaby
Postat pe 27 Septembrie 2010 08:57
Pun pariu ca a fost primul tau barbat cu care credeai ca vei ramane toata viata.Un scenariu clasic...Majoritatea femeilor au trecut prin asa ceva.E de-a dreptul amuzant.Fiecare e stapan pe viata lui, doar nu crezi ca poti sa-l determini sa faca altceva decat simte el; relatia voastra e deja de domeniul trecutului. Trebuie sa te maturizezi si sa intelegi cum e cu diferentele dintre sexe, anume ca natura barbatului e poligama...si ca sa-l citez pe Napoleon Hill, "nu veti intoarce iubirea din drum ingrijorandu-=va, bucurati-va cat timp aveti parte de ea".O femeie cand se daruie unui barbat, e foarte probabil ca l-ar vrea toata viata langa ea, el e alesul, in schimb viceversa nu prea e valabila.Pe la 30 de ani vei avea cu totul alte standarde la barbati, probabil ca iti va placea un avocat la costum si servieta, sau un doctor in halat alb etc.Pe viitor ar fi bine sa fii pregatita pt. orice scenariu.Eu de cativa ani buni le spun fetelor cu care ies in oras ceva de genul: "daca gasesti altul care arata mai bine ca mine, e mai inteligent si mai bogat iti voi strange mana si iti voi spune:Felicitari!Ma bucur pentru tine".Atata vreme cat nu suntem casatoriti nu vad de ce m-as pune in calea norocului ei...
Mr_6pack
Postat pe 28 Septembrie 2010 00:43
De la: Mr_6pack, la data 2010-09-28 00:43:23Pun pariu ca a fost primul tau barbat cu care credeai ca vei ramane toata viata.Un scenariu clasic...Majoritatea femeilor au trecut prin asa ceva.E de-a dreptul amuzant.Fiecare e stapan pe viata lui, doar nu crezi ca poti sa-l determini sa faca altceva decat simte el; relatia voastra e deja de domeniul trecutului. Trebuie sa te maturizezi si sa intelegi cum e cu diferentele dintre sexe, anume ca natura barbatului e poligama...si ca sa-l citez pe Napoleon Hill, "nu veti intoarce iubirea din drum ingrijorandu-=va, bucurati-va cat timp aveti parte de ea".O femeie cand se daruie unui barbat, e foarte probabil ca l-ar vrea toata viata langa ea, el e alesul, in schimb viceversa nu prea e valabila.Pe la 30 de ani vei avea cu totul alte standarde la barbati, probabil ca iti va placea un avocat la costum si servieta, sau un doctor in halat alb etc.Pe viitor ar fi bine sa fii pregatita pt. orice scenariu.Eu de cativa ani buni le spun fetelor cu care ies in oras ceva de genul: "daca gasesti altul care arata mai bine ca mine, e mai inteligent si mai bogat iti voi strange mana si iti voi spune:Felicitari!Ma bucur pentru tine".Atata vreme cat nu suntem casatoriti nu vad de ce m-as pune in calea norocului ei...




... gogoasa ... din pacate nu trebuie sa ajunga la 30 de ani ca sa isi doreasca un anumit standard ... si tot din pacate nu sint suficienti avocati si doctori pentru toate femeile care au avut sansa sa dea de niste PROSTI ... ca tine ... si pe care normal ca nu ar mai dori sa ii vada nici macar in visele lor cele mai negre ...

... ceea ce spui tu fetelor cu care iesi e doar dovada ca nu iti poti permite sa fii BARBAT ... esti unul din multimea oarecare, din pacate, pentru care nu trebuie sa se opreasca nimeni ... pentru ca nu are de ce ... cresti inca ... si cresti prost ...



marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 01:00
De la: Gheart, la data 2010-09-26 23:07:58Dupa ce citisem toate mesajele voastre incepusem sa am mai multa incredere in mine.Dupa care statea linistia pe mess intra pe mine si imi spune mami...dupa care un buzz si apoi nimic.Nu i-am raspuns binenteles si acum iar stau pe ganduri.....nu stiu ce o vrea de la mine.A pus o poza cu noi la avatar dupa care a schimbat-o imediat 5 secunde si a iesit.Nu stiu ce e in capul baiatului acesta.Eu care credeam ca il cunosc deja numai stiu.:-


eu am citit prima pagina, am sarit-o pe a doua ca nu aveam rabdare si am ajuns aici. asa ca nu stiu sigur ce ti s-a mai spus pana acum. daca el e ultimul an are vreo 24 sa zic, nu i-as da mai mult de 18 dupa lucrurile pe care le face. foarte urat caracter, e parerea mea nu conteaza. poate e tarziu, ca au trecut 2 zile de cand ai scris ultima oara, dar nu ceda la niste gesturi care sunt insignifiante pe langa luni de certuri si vorbe aruncate. cu cat o sa fii mai indiferenta, cu atat mai repede o sa afli un raspuns de la el, ce vrea de la viata asta si cu atat o sa ai tu gandirea mai limpede. poate mai recastigi si tu niste respect cand el va veni in 4 labe inapoi. deci nu-l mai cauta! e f usor sa gasesti un partener de pahar, de ceva. acum cat inca nu a inceput facultatea si poti sa te ocupi de orice altceva decat de el si de scoala.
Boca
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:31
De la: marco918, la data 2010-09-28 01:00:38
De la: Mr_6pack, la data 2010-09-28 00:43:23Pun pariu ca a fost primul tau barbat cu care credeai ca vei ramane toata viata.Un scenariu clasic...Majoritatea femeilor au trecut prin asa ceva.E de-a dreptul amuzant.Fiecare e stapan pe viata lui, doar nu crezi ca poti sa-l determini sa faca altceva decat simte el; relatia voastra e deja de domeniul trecutului. Trebuie sa te maturizezi si sa intelegi cum e cu diferentele dintre sexe, anume ca natura barbatului e poligama...si ca sa-l citez pe Napoleon Hill, "nu veti intoarce iubirea din drum ingrijorandu-=va, bucurati-va cat timp aveti parte de ea".O femeie cand se daruie unui barbat, e foarte probabil ca l-ar vrea toata viata langa ea, el e alesul, in schimb viceversa nu prea e valabila.Pe la 30 de ani vei avea cu totul alte standarde la barbati, probabil ca iti va placea un avocat la costum si servieta, sau un doctor in halat alb etc.Pe viitor ar fi bine sa fii pregatita pt. orice scenariu.Eu de cativa ani buni le spun fetelor cu care ies in oras ceva de genul: "daca gasesti altul care arata mai bine ca mine, e mai inteligent si mai bogat iti voi strange mana si iti voi spune:Felicitari!Ma bucur pentru tine".Atata vreme cat nu suntem casatoriti nu vad de ce m-as pune in calea norocului ei...




... gogoasa ... din pacate nu trebuie sa ajunga la 30 de ani ca sa isi doreasca un anumit standard ... si tot din pacate nu sint suficienti avocati si doctori pentru toate femeile care au avut sansa sa dea de niste PROSTI ... ca tine ... si pe care normal ca nu ar mai dori sa ii vada nici macar in visele lor cele mai negre ...

... ceea ce spui tu fetelor cu care iesi e doar dovada ca nu iti poti permite sa fii BARBAT ... esti unul din multimea oarecare, din pacate, pentru care nu trebuie sa se opreasca nimeni ... pentru ca nu are de ce ... cresti inca ... si cresti prost ...






Bai baiete , iti recomand prieteneste sa te duci la un psiholog,tu chiar ai un complex fata de persoana mea?Din toata lumea de pe forum, te-ai gasit numai tu sa ma jignesti si sa ma contrazici la orice comentariu.Asta e doar o fixatie.Ai ceva de impartit cu mine?Am fost amantul mamei tale si nu stiu? Ia revizuieste-ti comportamentul ca daca topicul degenereaza intr-un schimb de injuraturi nu are nimeni nimic de castigat.Daca ai placere sa ma contrazici macar fa-o cu argumente nu cu jigniri/sarcasm/ironie.;daca nu esti in stare atunci du-te dracu si interneaza-te la spitalul 9. Si nu uita,oricine poate jigni pe un forum,mai ales cei care sunt tari "ca femeia la felefon".Se vede clar ca provii dintr-o familie de intelectuali ca esti tare bine crescut .Adevarat barbat....curat murdar...

Mr_6pack
Postat pe 29 Septembrie 2010 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM GRESIT POATE PREA MULT 36 De la: alexxx12000 4 August 2012 01:10
Ce sa fac?!!! 18 De la: kudika046998 7 Iulie 2009 11:57
ii e rusine cu mine de acasa la el nu ma duce si ne vedem doar 5 min pe zi? 20 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:10
cum rezisti cand cumnata se amesteca in relatia ta si creeaza disensiuni in familie 47 De la: anca0704 30 Mai 2009 09:38
Lenjerie intima 1 De la: kudika_1033448 19 Iulie 2018 17:11