Setari Cookie-uri

Pur si simplu...s-a intamplat

De la: Allecsya, la data 2010-10-05 13:07:56Pur si simplu s-a intamplat..m-am indragostit de profesorul meu de istorie ...cred ca ar trebui sa mentionez ca diferenta de varsta este de aproximativ 15 ani! Lucru care cu siguranta ar starnii impresii idioate din partea unora..dar acest lucru cu siguranta nu-mi va starni nici manie...nici furie nici curiozitate ! cu atat mai putin bagare de seama! totul a inceput acum un an...cand a aparut un nou prof.de istorie:) Un domn prezentabil,chipes,cu un simt al umorului dezvoltat,sociabil,inteligent..si lista poate continua! Mi-a stranit interesul...dar fara sa bag de seama acest lucru.Lucrurile au evoluat in momentul in care am aparut cu o schimbare de look radicala...si foarte reusita! Mi-a spus ca sunt ca o papusa barbye avand aceea tunsoare care era in voga anul trecut,parul brunet...ochiisori mei mari..zambetul meu...plin de viata etc.Asa mi-a ramas porecla pana si-n ziua de astazi :) "barbye" la fiecare ora imi sp asa in loc sa-mi sp pe nume...cand raspundeam ma ajuta foarte mult..puteam sa ma exprim cu propriile pareri..am incheiat cu media 10 fara sa depun efortul de a invata! Imi zambeste...imi vb frumos...mai nou conversam pe mess :)) vorbum deschis despre cate-n luna si-n stele!Cu toate ca a trecut un an de zile....nu am vorbit despre "noi"lasam doar impresia ca ne simpatizam reciproc..si poate chiar ceva mai mult !
Sunt constiienta ca o eventuala relatie cu el ar fi privita nu tocmai cu ochi buni si mai ales n-ar fi acceptata o relatie intre eleva-profesor! Poate ar trebui sa renunt , ceea ce nu-mi place sa fac..nu-mi place sa renunt !n-am idee...sunt la varsta adolescentei cand nu am maturitatea necesara sa iau anumite decizii:) cu siguranta pe acest forum sunt femei in adevaratul sens al cuvantului,mature si capabile sa-mi ofere un sfat demn de urmat!:)


stii ca barbie mai inseamna " blonda", mai prostuta, superficiala... de plastic .
rockk
Postat pe 9 Noiembrie 2010 16:31
in liceu m-am amorezat putin de profesorul de desen tehnic,mintea mea n-a umblat prea departe dar ca sa-i atrag atentia invatam pe rupte,ceea ce n-a fost rau;desenul m-a ajutat si nu am regretat dar domnul profesor cred ca are cam 60 de ani acum deci... nu prea se potriveste;ma bucur ca nu a fost decit o apropiere elev-profesor si nu mai mult
utad
Postat pe 9 Noiembrie 2010 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu-mi da pace gandul de a fi departe de el 19 De la: hoppe 24 Martie 2010 11:42
Femeie tanara, Barbat matur 74 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 21:18
o parere... 51 De la: franziska_eu 23 Ianuarie 2012 10:18
VREAU SA AFLU MAI MULT 5 De la: kudika075615 21 Octombrie 2009 21:13
Confesiunile unui complice 20 De la: Ray_s 9 Martie 2009 00:29