Setari Cookie-uri

Cat de utili mai sunt barbatii de azi ?

De la: gigi_oprea, la data 2010-11-17 21:25:39
Draga mea, cred ca tu te-ai uitat prea mult numai la o anumita parte a...''porcului'' care ti-a placut. Apoi ai vazut ca acea parte nu gateste, nu schimba scutecele la copii, nu face piata si...nici macar nu munceste. Data viitoare, incepe cu privirea de sus, priveste mai intai ochii pentru ca ei sunt oglinda sufletului. Apoi, ofera-ti ragazul de a cunoaste omul, nu doar bombeul din spatele unui fermoar. Pentru anatomia explicita, poti merge la un spectacol de balet iarna si vara, la strand. Acolo poti explora cu privirea, pentru cel pe care ti-l alegi ca partener, slitul trebuie sa fie ultimul loc ce ramane de explorat in doi, dupa ce toate celelalte destinatii au fost vizitate.
Si daca actualul nu face chiar nimic si nici macar nu lucreaza, pur si simplu schimba-l! Viata nua inceput si nu se termina cu el. Altfel, vei ajunge sa gandesti ca Elena Carstea si sa spui ca ea si...vezi ca ea nu mai canta. Fii atenta la lumea din jurul tau, traim totusi printre...oameni. Mult succes!!!

Foarte bine spus!
Stie cineva care e varianta feminina a cuvantului "misogin"? in sensul de femeie care nu suporta barbatii...
anutzzaa
Postat pe 18 Noiembrie 2010 02:10
De la: anutzzaa, la data 2010-11-18 02:10:28
Stie cineva care e varianta feminina a cuvantului "misogin"? in sensul de femeie care nu suporta barbatii...

misandre, draga mea
battleofwits
Postat pe 18 Noiembrie 2010 05:29
barbatii sunt jumatatea femeii
kudika183384
Postat pe 18 Noiembrie 2010 07:58
De la: kudika183384, la data 2010-11-18 07:58:50barbatii sunt jumatatea femeii

nu stiu cum sa citesc aceasta cugetare...de sus in jos...pe diagonala...sau in sens invers acelor de ceasornic
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:49
De la: miss_darine, la data 2010-11-18 11:49:20
De la: kudika183384, la data 2010-11-18 07:58:50barbatii sunt jumatatea femeii

nu stiu cum sa citesc aceasta cugetare...de sus in jos...pe diagonala...sau in sens invers acelor de ceasornic

din 2 in 2
Lucia38
Postat pe 18 Noiembrie 2010 11:56
De la: miss_darine, la data 2010-11-18 11:49:20
De la: kudika183384, la data 2010-11-18 07:58:50barbatii sunt jumatatea femeii

nu stiu cum sa citesc aceasta cugetare...de sus in jos...pe diagonala...sau in sens invers acelor de ceasornic


A scos cugetarea asta privind in sensul acelor de ceasornic,un cerc continuu incercand sa-l gaseasca pe Alex.
Barbie30_
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:00
De la: miss_darine, la data 2010-11-18 11:49:20
De la: kudika183384, la data 2010-11-18 07:58:50barbatii sunt jumatatea femeii

nu stiu cum sa citesc aceasta cugetare...


noi suntem jumatatea plina
battleofwits
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:01
Uneori ii mai pui sa faca treaba prin casa , cumparaturi ,etc.....dar nu fac aprope nimic cum trebuie ....ufffff..oare pentru ce au fost creati pe acest pamant ? unii nesimtiti isi mai bat nevestele ,le inseala , se imbata ca porcii si mai fac si scandal ....uoh !!!eu i-as purta cu bile la picioare si le-as trage si cate un bici ud pe spinare....(exceptie face barbatul meu ,dar nu 100%)..ce ziceti suratelor????????
kudika328974
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:23
FATO """""visezi sau esti foarte boema , barbatii merita
kudika328974
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:25
sunt foarte utili...!!!! altfel n-as avea la ce ma gandi in fiecare moment...
danielaluchian
Postat pe 18 Noiembrie 2010 12:32
De la: kudika328974, la data 2010-11-18 12:23:01Uneori ii mai pui sa faca treaba prin casa , cumparaturi ,etc.....dar nu fac aprope nimic cum trebuie ....ufffff..oare pentru ce au fost creati pe acest pamant ? unii nesimtiti isi mai bat nevestele ,le inseala , se imbata ca porcii si mai fac si scandal ....uoh !!!eu i-as purta cu bile la picioare si le-as trage si cate un bici ud pe spinare....(exceptie face barbatul meu ,dar nu 100%)..ce ziceti suratelor????????

bre mai sunteti multe?...parca as fi intr-un film de razboi...laaaaaaaaaaa aaaaaaataaaaaaaaaaaaaac
miss_darine
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:51
De la: kudika328974, la data 2010-11-18 12:23:01Uneori ii mai pui sa faca treaba prin casa , cumparaturi ,etc.....dar nu fac aprope nimic cum trebuie ....ufffff..oare pentru ce au fost creati pe acest pamant ? unii nesimtiti isi mai bat nevestele ,le inseala , se imbata ca porcii si mai fac si scandal ....uoh !!!eu i-as purta cu bile la picioare si le-as trage si cate un bici ud pe spinare....(exceptie face barbatul meu ,dar nu 100%)..ce ziceti suratelor????????

ei poftim...si mai zici de ce te bata barbatul numa-n gura ca pe coasa...de tri ori pi zi si o data sara inainte de culcare...
BEL_AMY1
Postat pe 18 Noiembrie 2010 13:56
la batut covoare de ex.la cumparaturi doar cu lista,reparatii diverse prin casa,citeodata mai spala rufe la masina(sortate de mine bineinteles cu biletel cit dero sa puna ce program etc),in rest nu stiu cat de util e.
a cand copilul era mic se juca cu el ,ii dadea mincare il schimba si il ducea la camin
utad
Postat pe 18 Noiembrie 2010 14:01
Cum ar fi viata asta fara muzica? Barbatii sunt foarte importanti, pentru ca ei au penisul. Poate ai fost dezamagita, insa asta se intampla doar pentru ca nu ai intalnit barbatul potrivit. Asta nu inseamna ca ai putea trai fara ei. Inainte sa pui intrebarea asta, te-ai gandit tu la tine? cum ar fi viata ta fara el?

Nicoleta Leahu, psiholog
relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:07

cu acest topic , urmand exemplul altor lansatori de topicuri bomba ai cautat sa sochezi , personal nu cred ca suferi de misandrie , deci nu esti o misandra ( omonimul feminin al misoginismului ).Sincer cred ca ai fii putut deschide un topic cu un subiect mai frumos fara a jignii pe nimeni .Vezi tu , sunt oameni care se fac cunoscuti prin creearea de lucruri frumoase iar altii care nu sunt in stare de asa ceva incearca sa iasa din anonimat cu lucruri socante , dar de ce le mai multe ori ...dezgustatoare.
Daca d-zeu a lasat pe pamant o fiinta , o planta ....cu siguranta isi are rolul ei in mentinerea echilibrului ecologic .Daca nu ar exista acel ,,porc '' de care vb. oare cine te-ar mai strange in brate ziua , noaptea in pat , pe umarul cui ai mai plange cand ti-e greu sau esti nefericita , cine te-ar ajuta la greu , cu cine ai putea perpetua specia ? cine ti-ar facea micile reparatii casnice , cine ti-ar muta mobila , cine te-ar apara etc . Este foarte adevarat , reactia asta a ta este o contraofensiva bancului cu toata ,, vaca '' , cel care a scos povestea nu a fost un tip inteligent , ci un misogin care nu exprima parerea celor mai multi dintre barbati si multi dintre noi chiar suntem revoltati de aceasta poveste. Tu ai un tata , poate un frate , oare asta e si parerea ta fata de ei ? le-ai putea spune acest lucru privindu-i in ochi ?Cu siguranta esti tanara , altfel nu ai fii avut astfel de idei trasnite.Dupa cum vad chiar si multe femei au o reactie negativa fata de topicul tau.
banalulanonim
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:32
De la: anutzzaa, la data 2010-11-18 02:10:28
De la: gigi_oprea, la data 2010-11-17 21:25:39
Draga mea, cred ca tu te-ai uitat prea mult numai la o anumita parte a...''porcului'' care ti-a placut. Apoi ai vazut ca acea parte nu gateste, nu schimba scutecele la copii, nu face piata si...nici macar nu munceste. Data viitoare, incepe cu privirea de sus, priveste mai intai ochii pentru ca ei sunt oglinda sufletului. Apoi, ofera-ti ragazul de a cunoaste omul, nu doar bombeul din spatele unui fermoar. Pentru anatomia explicita, poti merge la un spectacol de balet iarna si vara, la strand. Acolo poti explora cu privirea, pentru cel pe care ti-l alegi ca partener, slitul trebuie sa fie ultimul loc ce ramane de explorat in doi, dupa ce toate celelalte destinatii au fost vizitate.
Si daca actualul nu face chiar nimic si nici macar nu lucreaza, pur si simplu schimba-l! Viata nua inceput si nu se termina cu el. Altfel, vei ajunge sa gandesti ca Elena Carstea si sa spui ca ea si...vezi ca ea nu mai canta. Fii atenta la lumea din jurul tau, traim totusi printre...oameni. Mult succes!!!

Foarte bine spus!
Stie cineva care e varianta feminina a cuvantului "misogin"? in sensul de femeie care nu suporta barbatii...

Multumesc, chiar cred ce am spus. Poate ca femeia e intr-adevar nefericita dintr-o greseala...oricum, nimeni nu merita suferinta; mai ales daca e o femeie tanara.
gigi_oprea
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:48
De la: kudika183384, la data 2010-11-18 07:58:50barbatii sunt jumatatea femeii

gresit...femeile sunt jumatatea barbatului
kudika195501
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:12
nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?
utad
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:20
De la: utad, la data 2010-11-19 00:20:00nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?

pentru ca barbatul se sacrifica pentru voi, ca voi sa fiti coplete(...si uite una dintre utilitatile barbatului:))
kudika195501
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:28
De la: kudika195501, la data 2010-11-19 00:28:16
De la: utad, la data 2010-11-19 00:20:00nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?

pentru ca barbatul se sacrifica pentru voi, ca voi sa fiti coplete(...si uite una dintre utilitatile barbatului:))


Ei las`o naibii...ce relevanta are?tre sa fii OM ca sa te sacrifici...fara sa`ti dai seama vata asta`i un sacrificiu...Ce legatura are faptul ca esti barbat sau femeie...fiecare se sacrifica la un moment dat si pt un scop anume!
AdrianaR
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:51
De la: AdrianaR, la data 2010-11-19 00:51:03
De la: kudika195501, la data 2010-11-19 00:28:16
De la: utad, la data 2010-11-19 00:20:00nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?

pentru ca barbatul se sacrifica pentru voi, ca voi sa fiti coplete(...si uite una dintre utilitatile barbatului:))


Ei las`o naibii...ce relevanta are?tre sa fii OM ca sa te sacrifici...fara sa`ti dai seama vata asta`i un sacrificiu...Ce legatura are faptul ca esti barbat sau femeie...fiecare se sacrifica la un moment dat si pt un scop anume!

(vad ca ai o gramada de lamai) ...dar trebuie sa fii asa de acra? (desigur nu are nici o legatura ce sex ai, dealtfel suntem in asa fel facuti incat ar trebui sa ne competam unul pe celalat)
kudika195501
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:55
De la: kudika195501, la data 2010-11-19 00:55:38
De la: AdrianaR, la data 2010-11-19 00:51:03
De la: kudika195501, la data 2010-11-19 00:28:16
De la: utad, la data 2010-11-19 00:20:00nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?

pentru ca barbatul se sacrifica pentru voi, ca voi sa fiti coplete(...si uite una dintre utilitatile barbatului:))


Ei las`o naibii...ce relevanta are?tre sa fii OM ca sa te sacrifici...fara sa`ti dai seama vata asta`i un sacrificiu...Ce legatura are faptul ca esti barbat sau femeie...fiecare se sacrifica la un moment dat si pt un scop anume!

(vad ca ai o gramada de lamai) ...dar trebuie sa fii asa de acra? (desigur nu are nici o legatura ce sex ai, dealtfel suntem in asa fel facuti incat ar trebui sa ne competam unul pe celalat)

pfff...iar am facut greseli gramaticale (te rog pune putin zahar, nu ma certa prea tare)
kudika195501
Postat pe 19 Noiembrie 2010 00:58
De la: kudika328974, la data 2010-11-18 12:23:01Uneori ii mai pui sa faca treaba prin casa , cumparaturi ,etc.....dar nu fac aprope nimic cum trebuie ....ufffff..oare pentru ce au fost creati pe acest pamant ? unii nesimtiti isi mai bat nevestele ,le inseala , se imbata ca porcii si mai fac si scandal ....uoh !!!eu i-as purta cu bile la picioare si le-as trage si cate un bici ud pe spinare....(exceptie face barbatul meu ,dar nu 100%)..ce ziceti suratelor????????


De acord. Te ajut si eu :).
aishwa
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:59
De la: utad, la data 2010-11-19 00:20:00nu cred noi avem o coasta in plus,de ce?doar suntem facute din coasta lui adam...atunci de ce coasta e la noi?

fara suparare...e o gluma..."da e facuta din coasta lui Adam...da stii care coasta...? cind Dumnezeu il facea pe barbat ...nu ii ajungea materialul si a iesit sa mai aduca. in timpul asta a intrat (uciga-l toaca)si la schelet acolo a mai adaugat el o coasta.dupa ce a terminat lucrarea si cind si-a dat seama Dumnezeu ca nu ia facut pereche la barbat dar nici material mult nu mai avea s-a intrebat de unde ar putea face rost...?studiind ...a constatat acea coasta in plus ...a luat-o si cu materialul ce il mai avea a facut femeia...de aia se spune ca femeia e sexul slab si are coasta... am spus ca e o gluma sa fiti iubite
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:15
sunt oameni buni sau oameni rai.
ca si femeile, bune sau rele.
hai sa nu-i mai punem la zid. e vina noastra daca ne alegem ca partener un "godac"
si totusi..." porci" e prea mult spus
nu sunt de acord.
CE RELE SUNTEM
maria-ioana
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:12
De la: kudika109274, la data 2010-11-18 17:07:08Cum ar fi viata asta fara muzica? Barbatii sunt foarte importanti, pentru ca ei au penisul. Poate ai fost dezamagita, insa asta se intampla doar pentru ca nu ai intalnit barbatul potrivit. Asta nu inseamna ca ai putea trai fara ei. Inainte sa pui intrebarea asta, te-ai gandit tu la tine? cum ar fi viata ta fara el?

Nicoleta Leahu, psiholog
relatiidecuplu.ro/blog

Extraordinar ''Doamna Psiholog'', sau ar trebui sa spun mai degraba ''pisolog''...Mai si scrii detalii despre ''specializarea'' ta. Ma, da tie chiar nu ti-e rusine? "Barbatii sunt foarte importanti pentru ca ei au penisul." In capul tau cu o singura jumatate de neuron mai incape si altceva? Tu chiar confirmi zicala aia de doi lei care spune ca, citez: ''Singura operatie imposibila este aceea de a-i scoate femeii penisul din cap.'' Ma, da ce desteapta esti!!! Cu toata ''pisologia'' ta, habar n-ai pe ce lume traiesti si o s-o patesti mai rau decat cea careia i-ai dat sfaturi. Nu merita sa ma obosesc sa iti scriu mai mult, iti spun doar atat, pe intelesul tau, ca: cei aproximativ 20 de cm pe care ii avem toti si care si tu, asemeni altor visatoare, ai vrea sa fie 40, nu reprezinta pentru niciun barbat normal si pentru nici o femeie normala, singurul motiv pentru care un el si-o ea stau impreuna si nici primul. Cred ca tu ai nevoie de un psihiatru, la modul cel mai serios. Sa-ti fie rusine!!!
gigi_oprea
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:49
CINEVA TREBUIE SA FRECE MENTA INTR-O CASA....NU???????????????
kudika328974
Postat pe 23 Noiembrie 2010 22:15
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 10:08:59Ce parere aveti despre utilitatea barbatilor in ziua de azi in conditiile in care femeia are servici, creste copii, tine casa ? Merita sa tii tot porcu'...?



Depinde de porc...
Bulyna
Postat pe 24 Noiembrie 2010 16:17
De la: Bulyna, la data 2010-11-24 16:17:30
De la: Sonyk, la data 2010-10-23 10:08:59Ce parere aveti despre utilitatea barbatilor in ziua de azi in conditiile in care femeia are servici, creste copii, tine casa ? Merita sa tii tot porcu'...?



Depinde de porc...

ti-e frica sa nu fuga la alta scroafa?
battleofwits
Postat pe 24 Noiembrie 2010 16:33
ne convine sau nu, ei ne fac sa ne simtim implinite, iubite, fericite, ne asculta toate prostiile pe care le debitam uneori, toate lamentarile de genu "sunt grasa, iubi am facut aripioare, imi sta bine cu culoarea asta etc", iar cand spuneti asemenea prostii, inclusiv stimata doamna psiholog , ar trebui sa va ganditi ca si voi aveti un tata, si pt simplul fapt ca existati ar trebui sa ii multumiti
visan_georgiana
Postat pe 24 Noiembrie 2010 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna! 5 De la: cuba_libre 1 Octombrie 2013 13:52
Lichen plat inversat 1 De la: kudika_24565 1 Ianuarie 2013 18:29
certuri 13 De la: kudika330797 4 Decembrie 2012 14:11
pastila de a doua zi 1 De la: d3lya_healthy 19 Decembrie 2012 19:13
masaj facial 22 De la: scumpica13 27 Octombrie 2011 00:57