Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

De la: kitty_na, la data 2010-10-26 18:21:50Fa-ma sa inteleg, ca m-ai ametit de tot! Tatal tau locuieste la New York, iar tu, la numai 19 ani, ai casa in Berlin. Dna psiholog, devenita ulterior sotia ta, unde profesa? In New York? Si a renuntat la tot ca sa te urmeze? Daca e asa, atunci ea ar fi avut nevoie mai mult decat tine de un consult, pentru ca o femeie la varsta asta alearga dupa stabilitate ori, scuza-ma, un copil de 19 ani nu prea are cum sa i-o ofere. Stiu asta pentru ca am un an peste varsta doamnei in cauza si un baiat mai mic decat tine cu un an si imi cam dau seama cum gandesc "partile". In plus, tatal tau o ajuta sa divorteze, ca sa se poata casatori cu tine. Mi se pare oarecum ilogic, dar sa presupunem ca sunt eu prea "limitata". Punand toate astea cap la cap, am ajuns la concluzia ca imaginatia ta e foarte bogata! Nu e un lucru rau, apuca-te de scris, cine stie?...


In primul rand am 20 ani,sunt la medicina anul 2 iar ea da,nu mai lucreaza..Eu locuiesc in Berlin in casa unde am locuit si pana acum,adica casa parinteasca..Nu aveti de unde stii daca zic adevarul dar nu aveti de unde stii nici daca mint..Asa ca va rog,nu mai criticati oamenii si varsta..
Imi pare bine ca aveti un copil insa nu toti sunt la fel.Adica nu aveti de unde stii cum sunt eu si nici sa ma comparati cu fiul d-voastra...Nu ?
Iannis
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:11
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-26 15:24:05
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D

bravooooo te-ai realizat...casa masina...fata mare(adica inalta)asa cum iti plac tie...ce mai ?cine mai e ca tine...?doar cu libertatea nu prea ...caaa mammare stie cit sa dea drumul la lesa...



PAI cine a zis ca eu vreau libertate ?:D
Vreau doar sa nu mai fie geloasa..
Iannis
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:12
MATURITÁTE s. f. Stare de deplinã dezvoltare (fizicã și intelectualã); calitatea de a fi matur; p. ext. perioadã din viața omului între tinerețe și bãtrânețe. ♦ (Biol.) Stare de dezvoltare deplinã a unui organ sau a unui organism întreg. ♦ Stare de deplinã dezvoltare a unui fruct; coacere. ♦ Fig. Stadiu înaintat de experiențã, de însușire a cunoștințelor; seriozitate, profunzime (determinatã de vârstã, de experiențã)
Hai sa dezvoltam un pic:
fizic..ok!
intelectual...inca inveti si mai ai multe de invatat!
experienta...cum o capeti?...prin practica si munca multa...in cazul nostru s-ar aplica in nr de femei pe care le-ai cunoscut...dar tu spui ca ea a fost prima, deci experienta 0 la capitolul acesta!
Seriozitate...aici sa spunem ca detii!
Profunzime...as merge pe un procent de 40%
Acum trage linie si vezi cum stai la capitolul asta....si te rog sa nu te simti jignit, pt ca este o faza normala, prin care am trecut toti!
In ceea ce priveste relatia ta, am zis ca n-are sorti de izbanda pt ca :
1.de regula cel mult mai matur doreste si incearca sa-l schimbe pe cel de langa el , mergand pe premiza eu stiu tot pt ca am experienta
2. oricat de bine ar arata, este imposibil sa nu-si dea seama ca peste 10-20 de ani nu va mai putea tine pasul cu tine, oricate operatii estetice ar face
3. tu te vei schimba, vei deschide ochii si cat de curand te vor atrage femeile de varsta ta...iar dupa 50 vei saliva dupa alea de 20
Stiu ca nu este raspunsul pe care-l doresti acum, dar sa fim sanatosi si sa ne intalnim pe acelasi forum peste 10 ani ...si atunci ne vei povesti cum mai e viata ta amoroasa!
miss_darine
Postat pe 26 Octombrie 2010 20:39
De la: miss_darine, la data 2010-10-26 20:39:36MATURITÁTE s. f. Stare de deplinã dezvoltare (fizicã și intelectualã); calitatea de a fi matur; p. ext. perioadã din viața omului între tinerețe și bãtrânețe. ♦ (Biol.) Stare de dezvoltare deplinã a unui organ sau a unui organism întreg. ♦ Stare de deplinã dezvoltare a unui fruct; coacere. ♦ Fig. Stadiu înaintat de experiențã, de însușire a cunoștințelor; seriozitate, profunzime (determinatã de vârstã, de experiențã)
Hai sa dezvoltam un pic:
fizic..ok!
intelectual...inca inveti si mai ai multe de invatat!
experienta...cum o capeti?...prin practica si munca multa...in cazul nostru s-ar aplica in nr de femei pe care le-ai cunoscut...dar tu spui ca ea a fost prima, deci experienta 0 la capitolul acesta!
Seriozitate...aici sa spunem ca detii!
Profunzime...as merge pe un procent de 40%
Acum trage linie si vezi cum stai la capitolul asta....si te rog sa nu te simti jignit, pt ca este o faza normala, prin care am trecut toti!
In ceea ce priveste relatia ta, am zis ca n-are sorti de izbanda pt ca :
1.de regula cel mult mai matur doreste si incearca sa-l schimbe pe cel de langa el , mergand pe premiza eu stiu tot pt ca am experienta
2. oricat de bine ar arata, este imposibil sa nu-si dea seama ca peste 10-20 de ani nu va mai putea tine pasul cu tine, oricate operatii estetice ar face
3. tu te vei schimba, vei deschide ochii si cat de curand te vor atrage femeile de varsta ta...iar dupa 50 vei saliva dupa alea de 20
Stiu ca nu este raspunsul pe care-l doresti acum, dar sa fim sanatosi si sa ne intalnim pe acelasi forum peste 10 ani ...si atunci ne vei povesti cum mai e viata ta amoroasa!



Ti-am trimis cerere de prietenie,daca crezi ca ma poti considera prietenul tau poti sa ma accepti ?
as vrea sa iti scriu la mesaje,si nu pot :D
Iannis
Postat pe 26 Octombrie 2010 21:18
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D


buey nene...am zis eu ca toate belele, ni se trag de la "importurile" din societatea occidentala bolnava, dar nici chiar la asta, nu ma asteptam. Adica, acolo si psihologii sunt dusi cu capul?!!! aleleeeei...ce vremuri traim! Apoi io niciodata n`am avut incredere in profesia asta, da`acuma...pleazna. Varza. Chiar asa...? Pai io zic sa io tragi si fiicei lu`Adriana! care-i treaba. La voi e totuna. Sunteti "emancipati" !
100101
Postat pe 26 Octombrie 2010 21:30
De la: Iannis, la data 2010-10-26 19:11:25
De la: kitty_na, la data 2010-10-26 18:21:50Fa-ma sa inteleg, ca m-ai ametit de tot! Tatal tau locuieste la New York, iar tu, la numai 19 ani, ai casa in Berlin. Dna psiholog, devenita ulterior sotia ta, unde profesa? In New York? Si a renuntat la tot ca sa te urmeze? Daca e asa, atunci ea ar fi avut nevoie mai mult decat tine de un consult, pentru ca o femeie la varsta asta alearga dupa stabilitate ori, scuza-ma, un copil de 19 ani nu prea are cum sa i-o ofere. Stiu asta pentru ca am un an peste varsta doamnei in cauza si un baiat mai mic decat tine cu un an si imi cam dau seama cum gandesc "partile". In plus, tatal tau o ajuta sa divorteze, ca sa se poata casatori cu tine. Mi se pare oarecum ilogic, dar sa presupunem ca sunt eu prea "limitata". Punand toate astea cap la cap, am ajuns la concluzia ca imaginatia ta e foarte bogata! Nu e un lucru rau, apuca-te de scris, cine stie?...


In primul rand am 20 ani,sunt la medicina anul 2 iar ea da,nu mai lucreaza..Eu locuiesc in Berlin in casa unde am locuit si pana acum,adica casa parinteasca..Nu aveti de unde stii daca zic adevarul dar nu aveti de unde stii nici daca mint..Asa ca va rog,nu mai criticati oamenii si varsta..
Imi pare bine ca aveti un copil insa nu toti sunt la fel.Adica nu aveti de unde stii cum sunt eu si nici sa ma comparati cu fiul d-voastra...Nu ?

Nu te-am criticat, ti-am aratat cum vad ceilalti lucrurile. Ca ai 20 se ani am inteles si eu, doar ca aveai 19 cand te-ai insurat. Cu un singur lucru sunt total de acord cu tine: nu toti copiii sunt la fel. Eu nu fac comparatie intre cei doi copii ai mei, asa ca stai linistit, n-am facut-o nici in ce te priveste.
O intrebare: daca, la un moment dat, va profesa iar si in cabinet va intra un tanar care se va indragosti de ea?
kitty_na
Postat pe 26 Octombrie 2010 21:48
scrii prea corect romaneste ptr a trai de prea multi ani in Berlin . daca tu esti student si ea nu mai lucreaza , cum va intretineti ? nu e un psiholog prea bun daca nu reuseste sa te ,,citeasca" . inca nu am cunoscut un cuplu in care sa fie o diferenta notabila de varsta , iar cel mai ,,batran" sa nu sufere de o gelozie proportionala cu aceasta diferenta , asa ca sfaturi ...........
este un topic ,, barbatul mai mic decat femeia" - ia legatura cu cele care au postat acolo , poate ele iti vor impartasi din experienta personala .
perce_neige
Postat pe 30 Octombrie 2010 05:35
De la: Iannis, la data 2010-10-26 14:39:43
De la: luchianramona, la data 2010-10-26 14:35:24O iubesti... acum. Dar ce va fi peste 10 ani cand tu ca barbat vei fi in floarea varstei, iar ea.... Va putea sa tina pasul cu tine ? Odata cu varsta intervin multe..... diferente (ca sa spun asa) in comportamentul unei persoane, la care pana la vreo 40 de ani nici nu te gandesti ca ar putea exista. Sunt momente cand nici tu ca persoana nu te mai recunosti.... un job stresant, obligatii de familie.....


Daca nu va putea tine pasul cu mine o voi ajuta..
Stiu,credeti ca sunt vise cu printi si printese insa daca o iubesc nu ma pot despartii de ea

In cazul in care peste cativa ani vei dori un copil cu ea, ce-ai sa faci cand pe fiecare zi care trece, visul iti este spulberat? Ai sa gasesti o mama-purtatoare sau ai sa-i aduci la usa un copil facut cu o alta femeie, doar de dragul casniciei voastre?
Imi pare rau aca postarea mea suna dur... dar nu vad de ce te-ai legat la cap fara sa te doara...
Nu ti-era mai usor sa fi petrecut inca ceva timp langa ea, dar fara sa va legati? Crezi ca certificatul de casatorie din sertar va incalzeste cu ceva?

Cred ca...ea detine controlul in relatia asta... Nu degeaba a invatat tainele psihicului uman... Cand iti vei da seama ca te-a transformat, o sa fie prea tarziu...
Noi traim, o sa mai vorbim peste ceva timp. Sa ne aduci la cunostiinta daca apar schimbari in viata voastra! Numai bine!
Lisssa
Postat pe 11 Noiembrie 2010 08:09
Big mistake!!!! Iao de la mine frate sunt maritata cu un bãrbat de 44 eu 21 si ma mai si inseala. Dacã eu de 21 nu mai sunt buna la un bosorog de 44 si ne certam de multe ori si fãrã motive si vina lui o arunca pe mine...etc... Dacã nu aveți încã copii imreuna laso si Dute cu 100 la ora sa nu te uiti înapoi. Niciodatã nu veți avea înțelegere si pace in casa indiferent de consecinte. Si eu sunt din queent new york by the way. Îți doresc tot binele din lume știu ca e dureroasa despartirea dar decizia e a ta oricum.
Heavenly_angel
Postat pe 28 Noiembrie 2010 05:35
Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D


interesanta poveste...ce sa zic.....dar da cu virgula frateee.....daca era vorba de o fata...intelegeam....dar asa...scartzaie ...puteai sa o faci si u mai de 30 de ani asa...si sa i gasesti alta profesie....era mai credibil
ramon_cita2005
Postat pe 28 Noiembrie 2010 05:47
De la: JolieJulie, la data 2010-10-26 11:54:19Ori 42...ori 37?...la un topic te laudai cu pr ta in varsta de 37...acum o facusi de 42...make up ur mind !
La un alt topic vorbeai despre tatal tau(37 ani) care s-a casatorit cu o tanara de 20 ani.
Eu cred ca inventezi !
nu ar trebuii sa te superi....calea undelor e ca imparatia cerurilor...hihihi...de la postare si pana la citere omul mai imbatraneste si el sau dupa caz poate intineri ( operatii estetice ) asa ca te rog serveste o cafea eventual si o tigara si pune-te pe ras
cristalslefuit
Postat pe 28 Noiembrie 2010 06:21
De la: cristalslefuit, la data 2010-11-28 06:21:10
De la: JolieJulie, la data 2010-10-26 11:54:19Ori 42...ori 37?...la un topic te laudai cu pr ta in varsta de 37...acum o facusi de 42...make up ur mind !
La un alt topic vorbeai despre tatal tau(37 ani) care s-a casatorit cu o tanara de 20 ani.
Eu cred ca inventezi !
nu ar trebuii sa te superi....calea undelor e ca imparatia cerurilor...hihihi...de la postare si pana la citere omul mai imbatraneste si el sau dupa caz poate intineri ( operatii estetice ) asa ca te rog serveste o cafea eventual si o tigara si pune-te pe ras
scumpisor nu te supara, dar in lumea virtuala si mai ales in cea internauta nu prea se folosesc virbulele dar tinand cont ca tu esti destul de culta pentru unii sunt convins ca stii sa citesti cu virgulele de rigoare eventual poti folosi si semnul exclamarii
cristalslefuit
Postat pe 28 Noiembrie 2010 06:23
Tatal dumitale si-ar pute lua o a II- soata - pe copila doamnei psiholog, luind-o la el la NY.
In paralele, dumneata si doamna psiholoaga ati pute face un copil [mic].
In acest fel veti capata o cimentare dubla a pozitiei.
bengal3
Postat pe 28 Noiembrie 2010 06:59
nu psiholg -psihiatru!
kudika312524
Postat pe 28 Noiembrie 2010 07:41
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D
Eu n-am inteles !... CINE ERA PSIHOLOGUL ?!... Cine are PERSONALITATEA DEVIANTA dintre voi doi ?!... ESTE ADEVARATA POVESTEA CARE NE-O INSIRI TU NOUA AICI ??!... Daca este adevarata ,cred c-ar trebui sa gasesti prin New-York-ul ala vreun PREOT JAMAICAN care practica VOODOO si sa va SALVEZE pe amandoi ! ...
crysis
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:02
Hmmmm....e cam complicata situatia...
zic asta ca totul a fost o graba pt k poti sta langa o persoana o viata intreaga si sa nu o cunosti indeajuns.Cred ca acea doamna care zici tu ca are 42 de ani, nu e matura din punct de vedere mintal mai ales ca e de profesie psiholog ar fii trebuit sa fie mai sigura pe ea...nu asa sa creada toate prostiile.Ce de parca nu puteai sa te indragostesti de alta pers de varsta fiicei ei?!! ....ar trebui sa ajungeti la un numitor comnu...dak o iubesti asa de mult si crezi ca e ubirea vietii tale trebuie sa`i explici ca greseste in privinta aceea cum ca tu ai putea sa te uiti la fiica ei de 21 ani ....ca dak era asa cu siguranta puteai sa te uiti la alte fete de varsta fiicei dansei ..nush asa gandesc .Succes!
kudikale
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:20
Eu zic sa te spanzuri!! Sau alta varianta este sa nu mai minti asa de mult, Auzi la el (Psiholog) foarte putin crdibil asa ceva. Pa
ursaleeex
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:22
Te plateste cineva ca sa bati campii pe forumuri?
Marlene_grace
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:27
ok iannis te inteleg ca o iubesti insa........ ce vei face peste 5 ani...... o sa te deranjeze fizicul ei deoarece are o varsta ff inaintata fata de varsta ta si..... nu o sa mai fie aceiasi atractie fizica.... nu o sa mai ai aceeiasi gandire nu stiu ce sa iti spun dar..... lasa lucrurile asa cum sunt .... ca totate lucrurile or sa decurga de la sinea lor .Nu inteleg cum de tatal tau nu a impiedicat asta??.Eu am un baietel de 10 ani si credema ca nu as accepta sa_si distruga viata cu o femeie de varsta mea,as face tot posibilul si... imposibilul sa nu se intimple asta.Eu iti doresc tot binele din lume si......incearca sa_ti aduni gandurile ca totul sa fie bn pt viitorul tau.
kudika166041cristina
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:29
Foarte interesanta povestea ta , aproape de fictiune dar nici indoielnica in acelasi timp. Pornind de la faptul ca este reala ... ca tatal tau a ajutat-o sa divorteze ,nu este ceva extraordinar daca nu stia de ce o ajuta sa divorteze,apoi nu se stie situatia dintre ea si fostul sot. Poate tu ai fost cel care a motivat-o sa faca acest pas , deoarece casnicia ei era un esec, lipsea ingredientul liant sau poate mult mai mult . Tu ai intalnit-o intr-o situatie dificila , aveai nevoie de cineva care sa te iubeasca , sa te mangaie , un substituent...iar Adriana avea nevoie sa fie utila cuiva in adevaratul sens al cuvantului.Cred ca fiica ei era mai apropiata de fostul sot, deci s-a simtit exclusa , iar meseria de psiholog este cu dublu sens. Facultatea de psihologie marea majoritate o fac pentu a se intelege pe ei insisi mai intai , apoi daca incep sa profeseze, incep sa se neglijeze si sa se gandeasca la solutii pentru altii . Cred ca pana la tine , nimeni nu a facut-o sa se simta atat de importanta si utila. Initial , fata de tine a nutrit sentimente materne , dupa care atractia fizica , s.a.m.d. Te iubeste dar ii este teama de realitate , o realitate cruda de altfel , deoarece ai toata viata inainte...poti deveni o obsesie pentru ea...ai grija! In relatia asta , ea are mai multa nevoie de tine sincer...nu are incredere in ea, nu vede nimic in viitor ...din punctul meu de vedere , ar trebui sa te iubeasca neconditionat dar sa constientizeze in acelasi timp ca este supusa anumitor riscuri , riscuri pe care si le-a asumat singura...Si daca ar fi sa te indragostesti de o persoana potrivita ca varsta, ar trebui sa fie fericita ca te-a ajutat sa treci peste trauma psihologica datorata pierderii persoanelor dragi tie.Cat despre casnicia ei (fosta)...clar ca a fost un esec , dar nu gasise motivul "de ce sa faca acest pas". Sunt multe de spus pe tema acestui subiect... multa bafta si liniste sufleteasca iti doresc.
healthy013146
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:31
SI EU CRED CA AI O IMAGINATIE FOARTE BOGATA
vlsidonia
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:32
De la: Iannis, la data 2010-10-26 13:53:56Voi credeti ce vreti ,eu am zis situatia mea.. Totusi va multumesc tuturor care mi-au raspuns..
tot nu stiu ce sa fac mai departe :(


Te ajuta " taticu" sa divortezi.
E frumos filmul, regia nu prea, poate data viitoare o sa fie mai buna

Mai baietas, daca psiholoaga era maritata in Berlin, nu avea cum sa divorteze in 4 luni........pt. ca " pasii" sunt mai mari in astfel de situatii.
Sau.........daca o sa ne spui ca tu si familia ta pana nu a murit mama ta si fratele, ati locuit in Ro, apoi scuza-ma, nu avea cum sa devina " brusc" avocat de succes in America, cu dreptul studiat in Ro.
Na, cum ziceam.....data viitoate o sa le " inchegi" mai credibil.
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:47
De la: stem_29, la data 2010-11-28 08:47:22
De la: Iannis, la data 2010-10-26 13:53:56Voi credeti ce vreti ,eu am zis situatia mea.. Totusi va multumesc tuturor care mi-au raspuns..
tot nu stiu ce sa fac mai departe :(


Te ajuta " taticu" sa divortezi.
E frumos filmul, regia nu prea, poate data viitoare o sa fie mai buna

Mai baietas, daca psiholoaga era maritata in Berlin, nu avea cum sa divorteze in 4 luni........pt. ca " pasii" sunt mai mari in astfel de situatii.
Sau.........daca o sa ne spui ca tu si familia ta pana nu a murit mama ta si fratele, ati locuit in Ro, apoi scuza-ma, nu avea cum sa devina " brusc" avocat de succes in America, cu dreptul studiat in Ro.
Na, cum ziceam.....data viitoate o sa le " inchegi" mai credibil.


Il chinuie talentul.....
Neata Stem!
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:49
sincer, eu am acum aproape varsta sotiei tale, iar in urma cu aproximativ doi ani, am avut o scurta relatie cu un barbat mai tanar cu aproape zece ani decat mine (deci, nicidecum nu era o diferenta atat de mare ca intre voi), si eram tot timpul obsedata de aceasta diferenta dintre noi ... eu cred ca relatia voastra nu va dura prea mult ...sorry!
liana90
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:56
asta suna a filme americane. nu stiu ...oamenii chiar pun botul la ce spui tu?
Calyope
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:57
De la: Calyope, la data 2010-11-28 08:57:25asta suna a filme americane. nu stiu ...oamenii chiar pun botul la ce spui tu?


Doar unii...
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 08:59
exact !!!! ma intreb cu e taticu tau avocat in SUA, cu Dreptul studiat aici pentru ca sunt doua sisteme diferite de la cap la coada ! n-au nici in clin nici in maneca.
O fi pe drept international public, ce stim noi :)))
Calyope
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:00
sincer, in ziua de azi nu ma mai mira nimic; nu ma intelege gresit: nu te condamn, dar in astfel de situatii este inevitabil sa nu apara probleme
dupa mine sa ii spui sa plece fiicei ar fi o greseala (sugur va certati); si pana la urma, tie de ce ti-e frica? ca o sa te indragostesti de fiica?!
daca o iubesti atunci ar trebui sa stati de vorba si sa ii spui ca cea pe care o iubesti este ea (mama) si ca daca ii este frica ca se va intampla ceva intre tine si fata ei ii poti sugera sa ii spuna ea fiicei sa plece (in nici un caz nu ii poti spune tu fiicei)
oricum, situatia este delicata si sincera nu ii inteleg oamenii care se indragostesc de persoane care ar putea sa le fie parinti sau chiar bunici (si aici nu vorbesc de cei care stau cu cineva din interes, caci atunci nu ar mai fi vorba de iubire); nu as avea in comun prea multe, iar pt mine conteaza destul de mult sa ai in comun lucruri cu persoana de langa tine, altfel una/unul ar face ceva cand celalalt/cealalta altceva
adevarat: nu sunt in pielea ta, dar nici nu as vrea
alina_miculschi
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:02
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 08:49:18
De la: stem_29, la data 2010-11-28 08:47:22
De la: Iannis, la data 2010-10-26 13:53:56Voi credeti ce vreti ,eu am zis situatia mea.. Totusi va multumesc tuturor care mi-au raspuns..
tot nu stiu ce sa fac mai departe :(


Te ajuta " taticu" sa divortezi.
E frumos filmul, regia nu prea, poate data viitoare o sa fie mai buna

Mai baietas, daca psiholoaga era maritata in Berlin, nu avea cum sa divorteze in 4 luni........pt. ca " pasii" sunt mai mari in astfel de situatii.
Sau.........daca o sa ne spui ca tu si familia ta pana nu a murit mama ta si fratele, ati locuit in Ro, apoi scuza-ma, nu avea cum sa devina " brusc" avocat de succes in America, cu dreptul studiat in Ro.
Na, cum ziceam.....data viitoate o sa le " inchegi" mai credibil.


Il chinuie talentul.....
Neata Stem!



stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:03
Stem,in dimineata asta am imaginatia bogata,o punem de-un film?
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt posesiva si vreau sa ma schimb! 49 De la: kudika_944494 9 Decembrie 2013 08:50
Imi spune ca sunt prea geloasa! 49 De la: elaa 29 Aprilie 2013 08:10
cred ca sunt...geloasa:( 10 De la: AlexandraDAlly 3 Octombrie 2009 11:12
fotografii din alte relatii 3 De la: scump 24 August 2014 16:27
Cum sa am incredere in el ? 28 De la: 20 Octombrie 2013 18:18