Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

eu una nu stiu ce fel de atractie poate fi intre voi....nah...nu pot judeca,cred k mai bine e sa-ti lasi inima sa decida,in acelasi timp asculta si ce spun altii(fara a tine cont)

iar de fiica ei.....ti-ar putea fi prietena
dudu1992
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:32
Coboara cu picioarele pe pamant.Chiar daca doare acum...Cauta pe cineva de varsta ta,nu ai nici un viitor.
Ar trebuii sa-i fie rusine ca a profitat de tine,este dur,dar e un adevar....
kudika112955
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:32
daca atata minnte a avut tipa sa se combine cu un copil acum sa accepte ca el va avea relatii cu fete de varsta lui. Daca ii place sa-i fure tineretea sa suporte consecintele. In ori ce caz ea este de condamnat. Este o pedofila nenorocita.
kudika321768
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:36
nu sint sefeuri astai adevarul de ce nu crezi in ce lume traiesti?
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:38
ce ati inebunit cu toti sinteti geloase gelosi oare de ce?
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:40
bravo imi place ce scri imi place ce gindesti esti desteapta bravo
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:43
De la: zuper, la data 2010-11-28 10:29:23dar de unde aveai bani sa mergi la 19 ani zilnic la psiholog???


pai daca tatal e avocat in NY
thegirlnextdoor
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:46
acum arata bine dar peste 20 de ani?
nu o sa-ti mai placa
Hermina_74
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:57
Mai Yannis...una e psiholog si alta psihiatru....norocul tau este ca poti alege....Curaj !
sandrini
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:58
despre prezent,da de ce vedeti asa o mare grozavie in asta?
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:01
ati vazuto pe baba de ce comentati aiurea? si nui vorba de nici un ban in cont baaa......
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:03
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D


LA INCEPUT TOTUL E FRUMOS ! DUPA ANI DE ZILE TOT O VEI INSELA ....MACAR SA VEZI DIFERENTA INTRE FEMEI ....ITI SPUN DIN PROPRIA MEA EXPERIENTA EU AM STAT 16 ANI CU UNUL MAI TANAR CU MULTI ANI SI NORMAL SA FIE GELOASA ....POATE TE UITI LA EA MAI DEOSEBIT.....EA SE SIMTE MULT MAI IN VARSTA STIE ....OCHII VAD INIMA CERE..DAR CONSTIINTA NU MA LASA.... ODATA AI SA CEDEZI ...POATE SE INDRAGOSTESTE EA DE TINE [FICA EI ]...ATNCI CE FACI?
CUM AI SA REUSESTI SA NU LE SUPERI PE AMANDOUA ... FIIND UN COPIL FICA EI TE VEDE CA UN PRIETEN SAU CA UN FRATE, DAR MAI MIC SI E GELOASA ,CA EA ITI OFERA O MARE IUBIRE ,EA [FICA]NU INTELEGE ACEASTA IUBIRE SI ATUNCI ZICE CA PE TINE TE IUBESTE MAI MULT SI PE EA O NEGLIJEZA ....EA ARE 21 DE ANI IN GERMANIA TINERETUL SE MUTA REPEDE DE LA PARINITI
DE CE NU PLEACA IN ALT APARTAMENT?
OFRITII VOI APROAPE UNDEVA .O CAMERA ...NU ARE PRIETEN? MULTE SFATURI NU POATE SA-TI DEA NIMENI ...TU ESTI ACUM BARBAT SI TREBUIE SA IEI HOTARARI ...DACA E AL EI APARTAMENTUL SA O LASATI PE EA ACOLO...SAU NU AI DECAT SA TRAIESTI ASA SI SA O IGNORI CU ATENTIILE ...ADICA CAT MAI PUTINE FAVORURI
SI INCEARCA SA NU FI DRAGASTOS CU EA...NU STIU CUM E SITUATIA VOASTRA IN CASA? CERT ESTE CA E GREU CU DOUA FEMEI IN CASA ....ITI DORESC SA DUREZE ...DAR DIFERENTA MARE ESTE GREU DE SUPOTAT MAI ALES DACA NU AVETI COMPATIBILITATE IN MULTE DOMENII ! SI AICI NU MA REFER LA SEX ....INCERCA SA DISCUTI CU EA SI SA II PROPUI SA VA MUTATI VOI SAU EA IN ALT APARTAMENT....VEZI CE-TI ZICE ?
SAU SA-TI DEA EA UN SFAT DACA TOT A INVATAT PSIHOLOGIA ....ESTE MAI MARE SI AR TREBUI EA SA VINA CU O PROPUNERE DACA INTRADEVAR TE IUBESTE ....
SUCCES ......EU TOT CU UNUL MAI TANAR TRAIESC....SI SUFAR MEREU ...ASTEPTAND ZIUA IN CARE SE V-A INDRAGOSTI DE ALTA ....SANT CONSTIENTA DE ASTA....DAR MERITA TRAIT ATAT CAT V-A DURA !....
NU TE DESCURAJA ....AI UN DRUM LUNG INCA DE PARCURS CU MULTE BUNE SI RELE .....INCERACA SA TRECI PESTE ELE MAI USOR ....SA NU IEI IN TRAGIC NIMIC.....O VIATA BUNA LUNGA CU MULTA IUBIRE ......
DIN TIMISOARA CU PRIETENIE
healthy016516
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:11
O poveste din film,cineva aici inventeaza tot felu de povesti .
belami
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:13
De la: JolieJulie, la data 2010-10-26 12:15:10
De la: luchianramona, la data 2010-10-26 12:10:44Ce Doamne iarta-ma poate vedea o femeie matura (din toate punctele de vedere) la un copil ? Totusi e ciudat ca un psiholog sa faca asa ceva..... un tata care-si ajuta copilul pentru a face un asemenea pas... Mda, e posibil sa fie inventie.

Si ce repede s-au miscat in4 luni a si divortat si s-au si casatorit. Noroc cu tatal, avocat de succes la New York, ca i-a ajutat si incurajat !
Filmele astea v-au intoxicate creierele , mai copii !
danakrista
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:13
De la: kudika112955, la data 2010-11-28 10:32:42Coboara cu picioarele pe pamant.Chiar daca doare acum...Cauta pe cineva de varsta ta,nu ai nici un viitor.
Ar trebuii sa-i fie rusine ca a profitat de tine,este dur,dar e un adevar....

nu are de ce! pe 19 ani si eu as fi fost bucuros sa-si bata joc de mine o batrana de 42 o sa-i vina mintea la cap si lui!
pickard
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:14
De la: Iannis, la data 2010-10-26 13:57:29Oricum eu am vrut doar niste sfaturi pe care nimeni vad ca nu mi le da..ce as putea sa fac.. cum as putea :( cand as putea
femeile astea :) Sunteti rele sa stiti !



si tu ai mintea-n plop daca noi suntem rele!! pana si fiica femeii asteia e mai mare ca tine....daca e adevarat orice ai spus,femeia aia de 42 de ani(nu stiu cum ai reusit sa te mai si insori cu ea ) are clare motive de gelozie,pentru ca fiica-sa are 21 de ani si tu 20....deci,la orice moment ai putea sa o lasi pe mama pentru fiica.... off numai astia iti dau durerile astea de cap....numai astia
Chocolatzyk
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:16
Eu cred ca aceasta poveste este inventata, sau......cineva doreste sa faca un sondaj in acest sens.Asa ceva nu este posibil.
danakrista
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:17
v-ati gandit sa aveti si copii?
daianablue
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:18
Buna.........si eu am un baiat de 21 de ani..Nu sunt indreptatita sa dau sfaturi nimanui,decat daca mi se cere acest lucru sau in caz de "forta majora" dar......iti sugerez,cum de altfel as face-o si pentru fiul meu.ok?
Deci.asa cum tu aici ,ai spus tot ce-ai gandit,destainuidu-te {...n-are importanta ca unii cred sau nu cred povestea ta...........asta sa fie ultimul lucru la care sa te gandesti.......}.ar fi bine sa faci ceea ce simti tu cu adevarat pentru ca numai tu esti in masura de acest lucru si numai in acest fel iti vei da deama de realitate..Nu dispera .esti tanar,ai viata inainte.ai multe de invatat...si n-ar fi rau daca ai accepta in aceste momente,la fel cum ai facut-o in ,cateva sedinte de pshihoterapie....e doar o idee....
mary_eva_blue_eyes@yahoo.com
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:21
Buna
nu am avut timp sa citesc toate comentariile dar subiectul atrage atentia.
In opinia mea este SF, provocare, face valuri. Si nu am inteles daca sunt romani, nemti ca se muta de colo colo de parca asta ar fi asa usor in timpuri de criza.
Dar sa spunem ca e adevarat.
In acest caz nu-i intreaga la minte si spirit; nici o "femeie intreaga "nu se marita cu un copilul ei. In caz exceptional poate accepta astfel de relatie ascunsa de ochii lumii.
E diferenta de 2 generatii, Doamne!
Iar pentru acest baiat cercul s-a restrans la aceasta femeie, care l-a ajutat sa treaca peste depresia provocata de decesul mamei, in final n-a facut decat s-o inlocuiasca si sa ii devina o Mama Vitrega.

in rest, viata merge inainte.
kudika083996
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:23
AI MARE GRIJA.FATA EI S-A MUTAT CU VOI PT. A TE ATRAGE (FIIND DE VARSTA TA ,S-AR PUTEA SA-I MEARGA).AI GRIJA DACA O IUBESTI PE ACEASTA FEMEIE SA NU CAZI IN PLASA FIICEI.AI O SITUATIE DIFICILA,SI DE MULTE ORI ACESTE CASNICII NU MERG.PESTE UN TIMP O SA SE SIMTA DIFERENTRA SI CHIAR EA AR PUTEA SA-SI DOREASCA UN BARBAT MAI MATUR,SAU TU O FEMEIE MAI TANARA.ESTI VULNERABIL,SI TU TE-AI ATASAT DE EA MAI MULT CA-TI LIPSEA MAMA.NU VA JUDECA NIMENI,E ALEGEREA FIAECARUIA CUM ISI CONSTRUIESTE VIATA.MI-AS DORI SA VA MEARGA BINE.
kudika183533
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:23
Diferenta de virsta isi va spune tot mai pregnant cuvintul, nu ai ce face, este o realitate, ea face parte dintr-o alta generatie, despartirea este numai o problema de timp.........! Vina este numai a ei, nu trebuia sa te corupa....!
kudika331812
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:24
exista riscul atasarii pacientului de terapeut n majoritatea cazurilor. una la mana. apoi tu o inlocuiesti in subconstient pe sotia ta cu mama ta. asta ar fi a doua problema. si mai este aspectul delicat al femeii ajunse la 42de ani care vrea sa-si demonstreze ca inca mai prezinta interes (nu ca nu ar prezenta in alta conjunctura). sfatul meu: du-o pe sotia ta la psiholog! dar vezi la care, s-ar putea sa-ti dea papucii dupa cateva sedinte.
cornelia_mihaly
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:36
jolie julie are dreptate..inventezi..mi se pare foarte ciudat ca ai trecut asa de repede peste alte probleme cum ar fi divortul ei, acceptarea fiicei de a se muta, relatia cu tatal tau etc...hai sa fim seriosi ca nu asta cred ca era problema esentialain relatia dintre un baiat de 19-20 de ani si o femeie de 42...habar n-ai despre ce vorbesti..
nannemarie
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:39
dupa cum vad tu esti roman , nu?
v-ati stabilit la new york unde tatal tau lucreaza ca si avocat...
nu prea vad un tata avocat sa ajute fiul sau de 19 ani sa distruga o casnicie ca sa se insoara fiul lui cu psiholoaga lui de 42 ani care are o fata de varsta lui...
plus ca mutatul in berlin mi-a pus capac , cum v-ati mutat atat de repede din new york in berlin , si ea sia lasat serviciul si fata ei sia lasat toata viata si acuma traiti la berlin in apartamentul tau
vrei sa im zici ca ai propriul tau apartament in berlin la 19 ani ??

mie mi se pare totul o inventie de un film de drama romance
si acuma vine aia mica care are si prieten dar masa crede ca voi aveti o relatie sau ca te dai la ea...
saracutu de tine

i am not bying anything , but i like the story
kudika142638
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:50
De la: daianablue, la data 2010-11-28 11:18:04v-ati gandit sa aveti si copii?


Copii xerox
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:53
Fara suparare,dar nu suntem rele.Situatia ta prea pare ca iesita din telenovela.Daca chiar e asa cum zici tu,ar fi cazul,stiu ca e greu,sa vorbesti cu sotia ta.Trebuie sa ii prezinti lucrurile obiectiv,adica sa prezinti aceasta dilema pe care o aveti la modul generalizat.sa nu faci referire la fiica ei si la voi.Imediat ce intelege aceasta parte,atunci poti face referire si la voi.Bineinteles,trebuie sa ai mare grija cum fomulezi,nu sa sune ca si cum ar fi vina fiicei sau sotiei tale.ai inteles? de ex."Adriana,stiu ca mamele isi iubesc copii si ar face orice pt. ei si vor sa stea aproape de ele,si in cazul unui tata vitreg(sau invers: baiat cu mama vitrega) sa se faca neaparat aluzile la infidelitate.Faptul ca e si fiica ta aici nu inseamna ca te insel cu ea."poate nu am dat un exemplu prea bun,ca e prea scurt si nu prea explicit,dar am vrut sa accentuez modul in care sa vorbesti cu ea.Ea ar trebui sa inteleaga.E psiholog,ar trebui sa priveasca totusi obiectiv lucrurile,macar intr-o anumita masura.Are o varsta,ce Dumnezeu! daca nu intelege,atunci fara suparare,inseamna ca este un psiholog slab.Faptul ca se comporta in acest fel,denota imaturitate total exagerata la varsta asta si tocmai ea ar avea nevoie de psiholog.E greu,stiu.In cel mai rau caz,ar trebui sa se duca la psiholog(sper ca va intelege ca are o problema) si astefel sa va salvati casnicia.Cel mai indicat ar fi ca fiica sa se mute,daca este posibil,undeva in apropierede locuinta voastra,ca sa nu se supere Adriana ca ii alungi fiica.Eu cred ca ea vrea tocmai sa te seduca,din moment ce nu este de acord cu relatia voastra. Succes!
Kunigunde
Postat pe 28 Noiembrie 2010 11:54
tu cand vei avea 40 ( dak rezista casncia pana atunci) ea va avea peste 60.atunci iar scene k te uiti dupa pipite.eu una cred k ea ar fi tb s se gandeasca bine inainte s intre intr-o relatie cu un copil.pt ca practic ink esti un copil,mai mic chiar decat copilul ei.eu as vorbi serios cu ea ,tu sau fiica ei.asa oricum nu veti ajunge decat la certuri dak-si baga fie-sa coada.nu ai nimic de pierdut.vei vedea si tu cu cine tine.pt k pe unul dintre voi tb s va pretuiasca mai mult.
sorcaandreea
Postat pe 28 Noiembrie 2010 12:02
Eu cred ca este influentata de fica ei.Si din cauza asta iti spune acest motiv.Ea stie ca tu o iubesti si ca sa NU SUFERI MAI TARE DECIT PINA ACUM, NU POATE SA-TI SPUNA IN FATA, PREFERA SA puna acest motiv.Ar fi bine sa incerci sa vb cu fiica ei in prezenta ei, a sotiei, si sa-i spui sa plece ptr ca va afecteaza casnicia.
kudika228167
Postat pe 28 Noiembrie 2010 12:17
...Stai tranchila si comporta/te matur.arata ca esti mai matur decat ea,incercand sa faci in asa fel incat ea sa inteleaga ca tu o iubesti pe ea.Daca si ea va da dovada de maturitate,va avea de castigat.../sa nu amintesti niciodata ca fica ei va trebui s aplece de la voi,sa nu faci asemenea gafa.../va pleca ea de buna voie...rabdare
kudika310646
Postat pe 28 Noiembrie 2010 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soacra 106 De la: dalilapink 18 August 2014 23:45
El spune ca daca l-as iubi as face dragoste cu el 132 De la: anal1987 18 August 2014 23:44
NICI NU SUNTEM IMPREUNA SI E DEJA GELOS!... 18 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 10:39
Iubitul meu e indiferent cu mine(cateodata) 29 De la: 9 Iunie 2013 08:37
Gelozia sau....? 25 De la: anya016 29 Noiembrie 2013 21:09