Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

De la: Heavenly_angel, la data 2010-11-28 05:35:47Big mistake!!!! Iao de la mine frate sunt maritata cu un bãrbat de 44 eu 21 si ma mai si inseala. Dacã eu de 21 nu mai sunt buna la un bosorog de 44 si ne certam de multe ori si fãrã motive si vina lui o arunca pe mine...etc... Dacã nu aveți încã copii imreuna laso si Dute cu 100 la ora sa nu te uiti înapoi. Niciodatã nu veți avea înțelegere si pace in casa indiferent de consecinte. Si eu sunt din queent new york by the way. Îți doresc tot binele din lume știu ca e dureroasa despartirea dar decizia e a ta oricum.



Il faci bosorog doar cand te inseala, sau si cand iti da cardul lui?
Nerusinate sunteti, va maritati cu tatii vostrii pentru bani si dupa aceea ii mai faceti si bosorogi.
Daca era tractorist, il mai luai?.........pe naiba-l luai.
Asta e, ai vazut doar contul cand te-ai maritat, acum tragi ponoasele.
Ai crezut cand l-ai luat ca a ramas neinsurat pana la 44 de ani de bun ce-a fost?:))))))
Oricum nu-mi raspunde, scrii greu romaneste, ai 21 de ani si atat.........
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:10
si eu cred k inventezi...dar chiar de ar fi adevarat nu stiu ce a fost in capul tau sa te casatorsti cu ea:|sunt atatea fete de varsta ta....
alinuk27
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:23
oameni buni !!!!voi nu v-ati dat seama ca povestea lui e rupta din filme.si ca asa ceva nici macar nu s-a intamplat? cititi cu atentie ce a scris .....e prea corect mai ales pentru un baiat de 19 ani...indiferent cat ai putut sa suferi la varsta asta nu poti fii chiar asa dematur.,nu se poate sa ajungi la ditamai casatorie.....nu exista asa ceva ....a facut-o sa va vada reactiile ...acum rade ..se distreazaa ....
gyongyi_ele
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:24
Vârsta este doar un numãr și nu vreau sã apar eu acea invidioasa si sã încep”povestea”cu pragul vârstei de 40 de ani etc.Problemele tale si problemele ei sunt ca altor milioane de cupluri care au probleme cu gelozia și care au toate vârstele din lume!Varsta tânãra a ta si mai maturã a ei nu cred cã au importanțã decat poate pentru rãutacioși,iar daca privim din alt punct de vedere fiica ei vrea sa demostreze,poate,mamei ei cã de fapt ea poate ar fi mai potrivitã pentru vârsta ta și nu mama ei!Dar și aceasta ține tot de gelozie mamã-fiica,dar și despre asta cine scria mai bine despre subiect,Freud,Jung sau viața in sine!?:)
kudika180548
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:26
Cu povesti de astea faceti voi ca forumul sa aiba "audienta". Atata tot. Cine-i trecut de 20 de ani isi da seama, sunt atatea prostii debitate de tine in cateva fraze incat nu merita atentie subiectul.
Eu cred ca nici macar nu esti baiat ci doar o fetiscana de 12 ani cu un exces de hormoni, care se plictiseste si ca sa-i treaca timpul scrie pe forumuri
kudika123256
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:30
Mai cunoesc un caz similar a unui prieten aproape ca si al tau si lam postat pe aici unde majoritatea fetelor credeau ca e o inventie de a mea cum am vazut ca zic despre tine.Prietenul asta de care am postat subiectul sta in casa cu sotia sa si cu soacrasa si leo trage la amndoa,deoare ce soacrasa la initiat la secs si a ajuns sa se casatoreasca cu ficasa,si acum leo trage pe rand la amndoa.Binenteles ca in lume sigur sant mult mai multe cazuri similare,(viata moderna) . Gelozia manifestata de nevastata (psihologa) se datoreaza diferentei de varsta intre voi doi.Parerea mea este daca poti trageio si lu a mica ca sa nuti para rau mai tarziu ca nu ai facuto,ca ori cum nu o sa ai o relatie de lunga durata cu (PISALOGA ) BAFTA .
kudika023849
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:31
casa parinteasca zici k este in berlin. inseamna k ai crescut si ai copilarit acolo, atunci cum d stii atat d bn sa vb in rom? tatal tau avocat in SUA, ea psiholog .... nu se leaga nimic
in plus se vede k stai toata ziua pe mess...
ai o imaginatie f bogata !!
zapa_pushtiulika
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:35
De la: gyongyi_ele, la data 2010-11-28 09:24:04oameni buni !!!!voi nu v-ati dat seama ca povestea lui e rupta din filme.si ca asa ceva nici macar nu s-a intamplat? cititi cu atentie ce a scris .....e prea corect mai ales pentru un baiat de 19 ani...indiferent cat ai putut sa suferi la varsta asta nu poti fii chiar asa dematur.,nu se poate sa ajungi la ditamai casatorie.....nu exista asa ceva ....a facut-o sa va vada reactiile ...acum rade ..se distreazaa ....
healthy013146
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:36
draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA
kudika322053
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:37
sila tine tot o reactie a fost
healthy013146
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:38
si la tine tot o reactie a fost
healthy013146
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:39
De la: kudika322053, la data 2010-11-28 09:37:01draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA


Mama ta are 60 de ani si un iubit care are 20 de ani? Si se iubesc la nebunie Sf-urile astea poti sa le pastrezi pentru tine
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:40
De la: kudika322053, la data 2010-11-28 09:37:01draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA
thadoogback
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:42
ooooo doamne!!!! despre ce clipa vorbesti ???
ana_nj
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:44
Iubiti-va cat puteti, dar cineva tot va regreta la un moment dat ca a pierdut timpul.
Imi exprim o parere personala si va avertizez ca ea s-ar putea sa nu fie conforma cu adevarul.Este posibil ca mama sa fi fost o persoana foarte puternica si protectoare, iar copilul cand a ajuns la maturitate, a simtit nevoia sa aiba in preajma lui o iubita care sa semene cu mama lui, adica sa il protejeze, sa il alinte, sa ii acopere slabiciunile.Inseamna ca el are o personalitate slaba.Totusi viata este astfel facuta incat trebuie sa te desprinzi de sanul matern si sa cauti un partener de aceeasi varsta pentru ati implini menirile in viata.Nu stiu exact dar o astfel de situatie se numeste parca: Gerontofilie.
kudika023770
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:45
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 09:40:14
De la: kudika322053, la data 2010-11-28 09:37:01draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA


Mama ta are 60 de ani si un iubit care are 20 de ani? Si se iubesc la nebunie Sf-urile astea poti sa le pastrezi pentru tine


" N-auzi" ca arata bine " baba"?))) incat acel pusti nici nu-i vede " brazdele" de pe fata
Poate-l plateste bine, incat nu vede nimic.
stem_29
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:46
De la: stem_29, la data 2010-11-28 09:46:33
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 09:40:14
De la: kudika322053, la data 2010-11-28 09:37:01draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA


Mama ta are 60 de ani si un iubit care are 20 de ani? Si se iubesc la nebunie Sf-urile astea poti sa le pastrezi pentru tine


" N-auzi" ca arata bine " baba"?))) incat acel pusti nici nu-i vede " brazdele" de pe fata
Poate-l plateste bine, incat nu vede nimic.
o fi baba babaciune, da' poate fiica e o bunaciune
bombonik_babardik
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:51
De la: stem_29, la data 2010-11-28 09:46:33
" N-auzi" ca arata bine " baba"?))) incat acel pusti nici nu-i vede " brazdele" de pe fata
Poate-l plateste bine, incat nu vede nimic.

bine, plateste foarte multi bani, dar chior sa fii sa nu vezi ridurile de pe fatza unei babe vezi ridurile fine la una de 20 si ceva de ani dar la o baba, si iata un alt caz care ne arata de ce a ramas marmota fara staniol
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:51
pai.. daca spui ca o iubesti atat de mult.. ar trebui sa faci "pe dracu-n patru" sa scapi de fata ei care e NORMAL sa nu fie de acord cu relatia voastra. lupta pt relatia voastra, scapand de fata ei. dar mai tarziu ii vei da dreptate ficei sale..
love_u
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:54
De la: stem_29, la data 2010-11-28 09:46:33
De la: Barbie30_, la data 2010-11-28 09:40:14
De la: kudika322053, la data 2010-11-28 09:37:01draga iannis eu te inteleg intr-o oarecare masura,mama mea are 60 da ani si are un prieten de 20 si se iubesc la nebunie iar el este foarte gelos tocmai invers situatiei tale dar vreau sa-ti spun ca ea nu-i spune citi ani are si nici ca are o fata cu doi copii una de 20 si unu de 2 ani.ait am inteles ca pe ea no intereseaza viitorul ci prezentul asa ca ai inteles?
ASA CA ITI UREZ NUMA BINE TRAIESTE CLIPA CEEA CE AR TREBUI TOTI SA FACEM SI SA NU FIM INVIDIOSI PE TINE IUBITIVA MULT.CARMEN ELENA


Mama ta are 60 de ani si un iubit care are 20 de ani? Si se iubesc la nebunie Sf-urile astea poti sa le pastrezi pentru tine


" N-auzi" ca arata bine " baba"?))) incat acel pusti nici nu-i vede " brazdele" de pe fata
Poate-l plateste bine, incat nu vede nimic.


Lasa-ma dracu,cat de bine sa arate la 60 de ani? Adevarul e ca banii din cont poate sa te faca sa il vezi si pe dracu cu aripi de inger
Barbie30_
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:55
pai.. daca spui ca o iubesti atat de mult.. ar trebui sa faci "pe dracu-n patru" sa scapi de fata ei care e NORMAL sa nu fie de acord cu relatia voastra. lupta pt relatia voastra, scapand de fata ei. dar mai tarziu ii vei da dreptate ficei sale..
love_u
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:55
ce poveste frumoasa ....hai sa dormim cu toti..
pe bune,te uiti prea mult la filme....sau telenovele ...
oare crede cineva in povestea asta???
pot sa iti dau un sfat??
si
maslin_natasa22
Postat pe 28 Noiembrie 2010 09:57
E normal ca ea crede asa deoarece diferenta e prea mare.Dar viata ne ofera multe surprize.Eu sunt de parere ca dragostea nu are varsta dar de multe ori nu dureaza atat cat am vrea.Trebuie sa trecem prin ceea ce va fi si oricat am incerca sa influentam destinul el isi urmeaza cursul.Daca incerci sa te dezvinovatesi nu e bine,daca nu iar nu e bine.Cred ca ar fi bine sa faci cum crezi tu de cuviita nu cum iti spun altii.Daca va iesi rau daca asculti de altii iti va parea rau ca nu ai facut cum ai vrut tu.Fa ce-ti spune inima si o sa vezi ca vei gasi o rezolvare:dar sa stii ca nu intotdeauna iese cum am vrea noi.DIANA





healthy004753
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:00
un sfat pretenesc itzi pot da..............u o iubesti pe Adriana atunci stai mai mult in prezentza ei cu ficasa si nu in lipsa ei incearca u so evitzi pe cat posibil ca Adriana sotzia ta sa nu mai banuie nimic de tine........succes
kudika066190
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:01
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D
valentina_korpos
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:01
Eu cred ca fabulezi,nu pot crede ca acea femeie s-a casatorit cu tine! oare ea nu stie ce riscuri i-si asuma? sa presupunem ca nu ai nimic cu fiica ei!
valentina_korpos
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:04
salut,
Iann nu vreau sa judec adevarul povestii tale si nu ma intereseaza daca le-ai inventat sau nu, doar iti pot spune ca nu este imposibila o asemenea relatie , si nu este exclus sa va iubiti o viata intreaga , indiferent de varstele voastre.Iubirea nu se leaga nici de fizic , nici de ani , ci de suflet. Nu mi se pare anormal ea sa iubeasca un tanar , care e de varsta fiicei ei si nici tu o femeie care ar fi de varsta mamei tale. Stii dc? Pt k noi ne-am obisnuit k doar vedetele au dreptul sa traiasca asa , dar nu e adevarat , kand ne nastem avem avem aceleasi drepturi la viata.
Cauta pe net si vei vedea k exista cel mai renumit sau cel mai bun psiholog din lume care are o sotie mai mare ca el cu 15-20 de ani si sunt casatoriti din cate imi amintesc eu de peste 20 si de ani. In ziua de azi nici oamenii cu asemanare de varsta nu reusesc sa stea impreuna 20 de ani . Nu intra in polemica vietii , ci spunei fiicei ei ca ii iubesti mama asa cum e ea si daca ar fi nu ai skimba nmk la ea , nici makar varsta si k nu te intereseaza prejudecatile sau parerea celor din jur. Noi , oamenii , le stim toate, le judecam , le spunem , dar nu ne intoarcem fata sa ne uitam la fundul nostru , nu la a celor din jur. Sunt convinsa ca fiecare din noi are diverse probleme si nu ne place sa fim judecati...
Iubeste-o daca o ai si demonstreaza-le tuturor ca nici una de 20 de ani nu iti poate da , ce iti poate da aleasa ta. Fii bun cu ea si toate vor fi bune...
nataliamesesan
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:15
Multe mi se par cam aiurea.Tatal avocat in America?!Acolo trebuie sa ai alta facultate,ca au alte legi.Nu stiu cum a reusit asa repede sa fie avocat!In 4 luni,totul s-a aranjat!Mi se par cusute cu ata alba.Un psiholog,nu se implica in asa ceva.Iar tu Iann, ai nevoie de mama si ai gasit-o in ea.Nu stiu daca v-a dura,daca povestea e adevarata.Dar mai mult ca sigur ,ca nu.
Maramuresanca
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:18
daca o iubesti traieste fiecare zi asa cum iti e data si bucurate de ea nu mai te gandi ce va fi peste 10 ani,nu stim ce va fi maine
kudika323442
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:24
dar de unde aveai bani sa mergi la 19 ani zilnic la psiholog???
zuper
Postat pe 28 Noiembrie 2010 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perioada de ignor 7 De la: scump 8 Septembrie 2014 00:20
ajutor!!Nu vreau sa`l pierd!! 22 De la: roscatika23 1 Aprilie 2009 15:54
oare sunt insarcinata? 9 De la: broscoiu 27 Octombrie 2011 11:28
Gelozie? 15 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 00:03
a aruncat poza cu mine din portofel 59 De la: Barbie30_ 30 Martie 2011 12:49