Setari Cookie-uri

Eu 19 ani ..ea 42 ..

De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D
kudika187379
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:01
Renunta cat mai poti .relatia vostra nu are viitor. renunta si pleaca departe .un timp va fi greu dar viata merge inainte ,nu te opri , daca ai nevoie poti sa-ti cauti un psiholog dar atentie .pleaca departe.
kudika098857
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:02
In toata aceasta povestea cea care a gresit nu este nimeni alta decat doamna psiholog,pentru ca" a intins coarda" prea mult si s-a implicat atat emotional cat si sentimental fata de pacientul ei.Vina ii apartine si trebuia sa constientizeze acest lucru de la inceput si bineinteles sa si-l asume.
kudika162308
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:10
De la: kudika162308, la data 2010-11-28 16:10:25 In toata aceasta povestea cea care a gresit nu este nimeni alta decat doamna psiholog,pentru ca" a intins coarda" prea mult si s-a implicat atat emotional cat si sentimental fata de pacientul ei.Vina ii apartine si trebuia sa constientizeze acest lucru de la inceput si bineinteles sa si-l asume.


si el este de vina pt ca a pus botu la vrajeala ... dar mno ... stii cum e cand se apuca femeia de vrajit nu se lasa pana nu obtine ceea ce vrea mai ales daca este si ambitioasa
brun3tu
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:17
De la: Iannis, la data 2010-10-26 04:19:22Salut,eu sunt Iannis Isai,prietenii imi zic Iann..
As vrea sa va spun povestea vietii mele : Acum 2 ani de zile,cand eu avea 18 ani mama impreuna cu fratele meu geaman au murit intr-un accident de masina ..am ramas doar eu cu tatal meu insa nu dupa mult timp tatal meu s-a recasatorit si s-a stabilit in New York unde e si avocat..Dupa aceasa trauma si suferinta am inceput sa merg la un psiholog..Acolo era ea,o femeie frumoasa,inalta,slabuta..aranjata..m-a invitat sa stau jos,pe canapeaua ei si am inceput sa vorbim despre mine si problemele mele..Am continuat sa merg pana m-am atasat de ea..Stiam ca e casatorita ,ca are 42 de ani si ca are o fata de 21 ani..
Timpul a trecut si am inceput sa fiu tot mai atent cu ea,sa o ajut si am inceput sa ne apropiem..acum veneam in fiecare zi la ea la cabinet pentru a o vedea ..Lucrurile au avansat intre noi ( Nu va ganditi la sex ..eram virgin la 19 ani :D ) si am inceput sa ne demonstram ca ne iubim..Tatal meu,cum spuneam ca e avocat,a ajutat-o sa divorteze de sotul ei si am inceput sa ne intalnim :) In luna iulie (dupa aproximativ 4 luni de cand ne-am cunoscut ) ne-am casatorit..Ne-am mutat la mine acasa ,in Berlin unde ne-am continuat viata de familie ..Doar ca fiica ei nu e de acord cu noi si s-a mutat pt o perioada la noi..
ACUM au si aparut problemele deoarece Adriana (sotia mea ) crede ca eu ma uit dupa fiica ei desi eu nu am nici o treaba cu fiica ei..Eu o iubesc pe Adriana insa nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai zic ca sa o conving..As vrea sa plece fiica ei de aici insa nu stiu cum sa ii zic ei pt ca atunci sunt sigur ca ne-am certa doar..
As vrea cateva sfaturi daca se poate...
Apropo,in 5 august am facut 20 ..nu mai am 19 :D



nu stiu daca minti s-au nu?! dar parerea mea daca e adevarat, in locul tau i-as trage io si lui fiesa. Nu ai nimic de pierdut. :)))
georgelo28
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:21
Cred ca esti bonlav mai copile.Mergi la un medic psihiatru.
kudika018027
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:22
Iarta-ma dar chiar daca ai facut 20 de ani tot un copil esti,si nu pot sa cred ca sotia ta a putut sa se marite cu tine sa profite de situatia ta vulnerabila,mai devreme sau mai tirziu tu nu o sa mai vrei sa stai cu ea ,de fiica ei nici nu poate fi vorba sa o desparti.Cred ca ar trebuii sa-ti iei viata in propriile maini si sa pleci sa o lasi sa-ti vezi de scoala ,sau sa muncesti sa-ti cistigi existenta sa nu mai depinzi de ea ,iar dragostea adevarata cu siguranta o vei cunoaste cu o fata de virsta ta care sa vibreze la fel ca tine.Desprinde-te si pleaca sa-ti traiesti viata cu adevarat MULTA BAFTA
adnasa
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:26
De la: kudika018027, la data 2010-11-28 16:22:20Cred ca esti bonlav mai copile.Mergi la un medic psihiatru.


bolnav putin zis
brun3tu
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:27
De la: kudika018027, la data 2010-11-28 16:22:20Cred ca esti bonlav mai copile.Mergi la un medic psihiatru.

pei a fost si l-a luat de barbat
pickard
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:29
De la: pickard, la data 2010-11-28 16:29:32
De la: kudika018027, la data 2010-11-28 16:22:20Cred ca esti bonlav mai copile.Mergi la un medic psihiatru.

pei a fost si l-a luat de barbat


vai da mare este gradina Domnului si multa prostie poate persista pe pamantul asta
brun3tu
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:34
De la: pickard, la data 2010-11-28 16:29:32
De la: kudika018027, la data 2010-11-28 16:22:20Cred ca esti bonlav mai copile.Mergi la un medic psihiatru.

pei a fost si l-a luat de barbat



asa e :))))
georgelo28
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:35
incearca sa-i ceri un sfat tatului tau care te-a "ajutat" sprijinindu-te...sau mai bine...incearca sa-ti asumi responsabilitatile..
kudika330760
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:38
Intelept sfat, D-na!
kudika330760
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:44
pune si tu niste poze in albumul tau de la nunta....si sa vedem si noi cat de bine va sta impreuna:) iar in felul asta nici nu vei mai fi"acuzat"pe aici ca ai inventat totul
Kittty_kat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:51
nu stiu ce sa zic....oamenii mai in varsta au nevoie de tinerete si optimism, au nevoie sa simta ca pot intoarce timpul inapoi...mai ales cei mai sentimentali. cred ca asta a motivat-o pe sotia ta...daca o iubesti incearca sa-i fii alaturi si sa o ajuti. nu vad asa o problema, daca era invers si aveai tu 40 ani si ea 19, nu ar fi fost nimic ciudat.

www.missjulietta.com
dea_odeen
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:00
Te rugam , poze !
kudika056305
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:16
Nu vreau sa fiu nici misogin, nici nesimtit...dar sunt super sigur ca minim 70 % dintre voi aveti o casnicie care sa zic asa scartaie, in plus mai lasati-ma cu cuvantul asta "MATURITATE"...stiti bine ca doar trupul imbatraneste, noi ramanem aproape la fel mai ales cand suntem implicati intr-o relatie...si chiar sa fie inventie, daca nu vreti sa va spuneti parerea, lasati-o moarta, nu va mai bagati in seama aiurea! si v-ati intrebat de ex daca ar fi adevarat? Daca ati fi voi intr-o situatie tot asa putin iesita din tipare si nu v-ar crede nimeni, ba din contra, v-ar lua in deradere, cum v-ati simti? Bafta tuturor!
cip_man2000
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:28
sti,,,,nu pr pare a fi realitate ceea ce scri tu...eu zic ca daca nu e real...cel mai bine ai face sa mergi cu adevarat la un psiholog ca se pare ca tu ai ceva probeme...la varsta ta(20 ani) nu e normal sa traiesti prin vise....viata e grea si trebuie traita....DESCHIDE OCHII LARG SI CREDE-MA .....VEI AVEA O MARE SURPRIZA multa bafta-n viitor
evisan
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:30
CHIAR E ADEVARATA POVESTEA TA?SAU DOAR VREI SA FACI MISTO DE CEI CARE CITESC?CE SFAT AS PUTEA SA-TI DAU?ORICUM O SA FACI CE TE DUCE CAPUL...SAU SCHIMBA PSHIHOLOGUL...
kudika113088
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:33
De la: evisan, la data 2010-11-28 17:30:42sti,,,,nu pr pare a fi realitate ceea ce scri tu...eu zic ca daca nu e real...cel mai bine ai face sa mergi cu adevarat la un psiholog ca se pare ca tu ai ceva probeme...la varsta ta(20 ani) nu e normal sa traiesti prin vise....viata e grea si trebuie traita....DESCHIDE OCHII LARG SI CREDE-MA .....VEI AVEA O MARE SURPRIZA multa bafta-n viitor

foarte tare!inca o persoana care consuma prima postare pe acest forum la acet topic dubios!
pickard
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:34
De la: evisan, la data 2010-11-28 17:30:42sti,,,,nu pr pare a fi realitate ceea ce scri tu...eu zic ca daca nu e real...cel mai bine ai face sa mergi cu adevarat la un psiholog ca se pare ca tu ai ceva probeme...la varsta ta(20 ani) nu e normal sa traiesti prin vise....viata e grea si trebuie traita....DESCHIDE OCHII LARG SI CREDE-MA .....VEI AVEA O MARE SURPRIZA multa bafta-n viitor

foarte tare!inca o persoana care consuma prima postare pe acest forum la acet topic dubios!
pickard
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:34
deci...tu ai fost si esti un indragostit,ok, ei...i_a placut ceva mai tanar,si_a asumat riscurile stiind ca intr_o zi va fi super geloasa..tinand cont de diferenta dintre voi....iar acum cauta motive, cum ca...,parerea mea...daca nu are incredere data viitoare sa aleaga ceva mai apropiat de varsta ei,stia in ce se baga.Iar tu...daca ti_ai asumat asemenea raspunderi...fi barbat si pune piciorul in prag, doar este casa ta.punct :)
Tiffani
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:35
si eu cred la fel
prietenulspion
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:40
nu poti decat sa astepti dar niciodata nu vei avea liniste avind in vedere diferenta de varsta e de asteptat.orice gest cat de mic sau o privire nevinovata o va face geloasa.daca crezi ca poti trai asa fii cat mai atent cu ea si accepta situatia .in privinta ficei nu poti spune nimic cand e vba de copii...
kudika093251
Postat pe 28 Noiembrie 2010 17:59
g
kudika328277
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:10
dragoste mare daca a renuntat ea la cariera pentru un pustan...!
si din ce traiti acum?
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:11
sa mori tu? ce vrajeala, auzi...tata in new york si tu in berlin...si bunica-ta la verona cu mutu...daaaaaa
lolita10
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:37
cum mai stau lucrurile ? Eu chiar cred ca dragostea nu are varsta , nu cunoaste bariere si treaba este fiecaruia pe cine iubeste . ok , stii de unde vine problema ? nu de la fiica Adrianei , ci de la faptul ce Adriana proiecteaza in fiica ei , tineretea , La o varsta femeile incep sa sufere ca imbatranesc . Nu fiica e problema , sau ca tu te-ai uita la ea , ci faptul ca sotia ta simte ca diferenta dintre voi este dureroasa , ca tu esti inca atat de tanar , iar ea imbatraneste .Crede-ma asta este ,O FEMEIE CU 22 DE ANI MAI MARE CA TINE ,, DEVINE GELOASA SI PE UMBRA EI . DAR ASTA E O DOVADA A UNEI DOZE DE IMATURITATE AFECTIVA SI DE O STIMA DE SINE SCAZUTA . EA SUFERA CUMPLIT ,stiu cum este ! tu va trebui sa o ajuti sa-si recapete stima de sine , si mai ales increderea in ea si in tine ! POATE CA SE GANDESTE CA TU LA 40 DE ANI VEI FI INCA SUPER IAR EA VA VEA 63 ,, DEJA ,,,,,,,,,,E PREA MULT CA EA SA POATA SUPORTA .DACA O IUBESTI , O POTI AJUTA ,,,. DACA VREI SA STII CUM , , MERGI LA UN PSIHOLOG ,,,,,, TOTUL ESTE CCA EA SA SIMTA IUBIREA , INTERESUL , RESPECTUL , VALORIZAREA DIN PARTEA TA , Iubirea nu inseamna sa spun simplu ,, TE IUBESC , ci sa-l faci pe cel iubit sa simta iubirea ta , din gesturi , atitudini , comportamente , etc , crede-ma nu te mint ,, sunt psiholog , - allkor4u@yahoo.com
kudika007559
Postat pe 28 Noiembrie 2010 18:55
ce crezi ca este asa de simplu sa PLECI ,PUR SI SIMPLU ? DIVORTEZI O FEMEIE SI APOI FUGI CA INTRE TIMP ITI DAI SEAMA CA ESTE MAI IN VARSTA CA TINE ? IN PROBLEMA ALTORA E ASA USOR SA DAM SFATURI ! SI FEMEIA CE VA FACE ? NU ESTE CAZUL DE FUGIT , CI DE INFRUNTAT PROBLEMA SI GASITA SOLUTIA CAT MAI PUTIN DUREROASA . CA UNA NEDUREROASA NU ESTE ! NU PUTEM JUDECA SI NU AVEM DREPTUL SA O FACEM , ,,,,,ASTA E..... S-A INTAMPLAT SA SE INDRAGOSTEASCA ,,,,,,,,,,,,,, CONTROLUL TREBUIA SA SE MANIFESTE LA INCEPUTUL RELATIEI . ACUM ,,,,,,,, E DOAR DURERE ..........SOLUTIA SE GASESTE DAR CU SPRIJINUL UNUI PSIHOLOG SI CU RATIUNE SI VOINTA
kudika007559
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:03
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-11-28 18:11:20dragoste mare daca a renuntat ea la cariera pentru un pustan...!
si din ce traiti acum?
kudika007559
Postat pe 28 Noiembrie 2010 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de o parere&un sfat urgent:(( 31 De la: kudika166148 11 Aprilie 2011 00:01
ajutor ca nu mai inteleg nimic 56 De la: miruna09 7 Noiembrie 2009 18:26
CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI 46 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 20:03
Chiloti buni,purtati degeaba 28 De la: broscoiu 30 Decembrie 2012 21:17
cred ca sunt...geloasa:( 10 De la: AlexandraDAlly 3 Octombrie 2009 11:12