Setari Cookie-uri

Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
Imi permit sa aleg dragule,si am s`o fac de cate ori v`a fi necesar...

e bine ca inca mai ai iluzia asta, probabil din cauza cllivajului, inca se mai uita "baieti" la tine si nu duci lipsa

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
...de`aceea am langa mine un om deosebit care stie sa cucereasca o femeie si sa o respecte

ooo ce dragut, acum te minti si singura? parca erai programata sa-l minti doar pe el

cu "cat" te-a cucerit?
battleofwits
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:44
De la: Tharr, la data 2010-11-10 18:43:11shotokan dar m-am lasat ca nu mai aveam continuitate cu marinaria mea....acum mai trag de fiare , si acasa si pe vapor

eu am bagat kick din liceu, bineinteles cu pauze ..iar pentru forta, nu ma duc la sala mi-am improvizat o camera cu tot felul de aparate "rudimentare" ...pentru mine este ok
battleofwits
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:46
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 18:44:12
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
Imi permit sa aleg dragule,si am s`o fac de cate ori v`a fi necesar...

e bine ca inca mai ai iluzia asta, probabil din cauza cllivajului, inca se mai uita "baieti" la tine si nu duci lipsa

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
...de`aceea am langa mine un om deosebit care stie sa cucereasca o femeie si sa o respecte

ooo ce dragut, acum te minti si singura? parca erai programata sa-l minti doar pe el

cu "cat" te-a cucerit?


Sa sti ca si frustrarea se poate trata...iti doresc sa reusesti!
AdrianaR
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:48
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:48:18
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 18:44:12
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
Imi permit sa aleg dragule,si am s`o fac de cate ori v`a fi necesar...

e bine ca inca mai ai iluzia asta, probabil din cauza cllivajului, inca se mai uita "baieti" la tine si nu duci lipsa

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
...de`aceea am langa mine un om deosebit care stie sa cucereasca o femeie si sa o respecte

ooo ce dragut, acum te minti si singura? parca erai programata sa-l minti doar pe el

cu "cat" te-a cucerit?


Sa sti ca si frustrarea se poate trata...iti doresc sa reusesti!
Andy ia un sa nu fii suparata...
The_Exile
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:50
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:48:18
Sa sti ca si frustrarea se poate trata..

ia spune chubby, ce-mi recomanzi?
- ciocolata?
- inghetata?
- masturbare????
- sau sa plang singur(a) in pat cu capul in perna?



battleofwits
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:53
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:48:18
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 18:44:12
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
Imi permit sa aleg dragule,si am s`o fac de cate ori v`a fi necesar...

e bine ca inca mai ai iluzia asta, probabil din cauza cllivajului, inca se mai uita "baieti" la tine si nu duci lipsa

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
...de`aceea am langa mine un om deosebit care stie sa cucereasca o femeie si sa o respecte

ooo ce dragut, acum te minti si singura? parca erai programata sa-l minti doar pe el

cu "cat" te-a cucerit?


Sa sti ca si frustrarea se poate trata...iti doresc sa reusesti!
Bah...cu riscul de a te supara pe mine,te contrazic,voi (psihologii)chiar credeti ca daca intelegi originea acelei fustrari , gata problema este ca si rezolvata?Si ca trebuie sa te impaci cu tine insuti?
The_Exile
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:54
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 18:53:14
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:48:18
Sa sti ca si frustrarea se poate trata..

ia spune chubby, ce-mi recomanzi?
- ciocolata?
- inghetata?
- masturbare????
- sau sa plang singur(a) in pat cu capul in perna?



Uite vezi ... el stie ca nu ai cum sa-l tratezi
The_Exile
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:55
De la: Tharr, la data 2010-11-10 18:50:57
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:48:18
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 18:44:12
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
Imi permit sa aleg dragule,si am s`o fac de cate ori v`a fi necesar...

e bine ca inca mai ai iluzia asta, probabil din cauza cllivajului, inca se mai uita "baieti" la tine si nu duci lipsa

De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:40:52
...de`aceea am langa mine un om deosebit care stie sa cucereasca o femeie si sa o respecte

ooo ce dragut, acum te minti si singura? parca erai programata sa-l minti doar pe el

cu "cat" te-a cucerit?


Sa sti ca si frustrarea se poate trata...iti doresc sa reusesti!
Andy ia un sa nu fii suparata...


Nu sunt suparata...doar ca`mi e mila de el...E rau sa traiesti in lumea ta,de unul singur!
Tharr
AdrianaR
Postat pe 10 Noiembrie 2010 18:56
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 18:56:59
Nu sunt suparata...doar ca`mi e mila de el...

negare si aruncare vinovatiei catre "celalalt"....frumoasa manevra,
iti iese mereu? sau te multumesti cu plansul in perna pana noaptea tarziu?


battleofwits
Postat pe 10 Noiembrie 2010 19:00
ori ce sar spune de ....FEMEIA TREBUIE SA STEA LA CRATITA II STA CEL MAI BINE. barbatul este cruce intreaga. atunci cand se baga o femeie in unele probl ,,, treaba merge prost.
kudika116899
Postat pe 21 Noiembrie 2010 05:25

Eu cred-la modul serios- ca inca mai sunt domenii in care femeile sunt mai "bune"decat barbatii.Si totusi,ai relevat in mod parsiv doar ceea ce ti-a convenit.
Cate doamne sofer de tir[conducand pe distante foarte lungi] ai vazut tu?..Putine,..si este prea prea mult spus!
Cate doamne politiciene f.bune -in ceea ce fac- ai vazut tu?..Sunt mai mult de zece?...N-us prea putine?
Si inca as mai putea continua...Dar, spulbera-mi te rog o nedumerire:
De ce la capitolul bucatarie,tot barbatii sunt deasupra? Scuze,mai bine pregatiti.
De ce in Ginecologie,tot barbatii sunt mai buni doctori? Sa fie doar fascinatia noastra pt. "dansa"?...Re-
aminteste-ti: Acel punct G,tot un barbat l-a descoperit,iar ideea de al injecta, si-i mari asfel dimensiunea pt. a spori placerea doamnelor,tot unui barbat i-a vanit.Cate, dar cate nu fac barbatii pt. dvs. doamnelor!...
Cu adevarat cred, ca femeile sunt egale barbatilor.Unde sunt ele mai bune,experte chiar,e la a suci capul sotilor lor,a-i inbrobodi,a-i face sa joace dupa bunul lor plac...Culmea este,ca noi nici macar nu ne dam seama de asta!
kudika313785
Postat pe 21 Noiembrie 2010 06:08
felicitari! pentru curajul de a aduce in discutie calitatile femeilor de catre un barbat! si uite asa, bag seama ca incep si discutii serioase pe acest site, nu numai despre compatibilitatea intre zodii, si alte prostioare! hai ca-ncepem sa ne maturizam!
ropelumi
Postat pe 21 Noiembrie 2010 06:23
bravooo
jgt
Postat pe 21 Noiembrie 2010 07:42
femeile conduc mai bine?! ce anume conduc mai bine?...poate studiul se refera la capacitatea femeilor de a ne conduce pe noi,barbatii..cat despre soferie...sa fim seriosi,barbatii recunosc o femeie le volan de la 3-400 de m..
adageo24
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:19
femeile conduc foarte bine.colega mea de servici este o soferita extarordinara si spun lejer ca poate 'face'la condus pe oricare dintre voi. Nu pot face o comparatie intre calitatile femeilor si ale barbatilor deoarece in ambele tabere sunt pana la urma si calitati dar si defecte cu gramada.
poker_shark
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:27
sunt soferita si nu am incurcat pe nimeni niciodata in trafic...baietii aveti si voi niste "frati" de ai vostrii care va fac de ras...eu in fiecare zi dau peste 3-4 ...care ma incurca in trafic...imi place sa conduc si am toate reactiile cu mine cand sunt la volan..aaaaa....le am si cand stau in dreapta..nu toate femeile conduc prost...de fapt femeile sunt mult prea precaute,ceea ce este bine...hai recunoasteti ca atunci cand va duceti la o petrecere va doriti din toata inima ca partenera sa aibe permis de conducere...atunci nu mai conteaza cum conduce?
kudika181455
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:33
De la: kudika200839, la data 2010-11-21 08:19:43femeile conduc mai bine?! ce anume conduc mai bine?...poate studiul se refera la capacitatea femeilor de a ne conduce pe noi,barbatii..cat despre soferie...sa fim seriosi,barbatii recunosc o femeie le volan de la 3-400 de m..

corect
a_lexxx
Postat pe 21 Noiembrie 2010 08:48
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 19:41:55Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii


"Sunt uimit de numarul studiilor care au dovedit ca femeia este mai buna decat barbatul la numeroase capitole. Mai jos am realizat o lista cu noua dintre calitatile femeilor, care par sa fie mai dezvoltate decat cele ale barbatilor.

Femeile conduc mai bine decat barbatii

Asta este contra conceptiei populare, care spune ca femeile sunt soferi prosti. Cercetatorii de la Carnegie Mellon University au descoperit, dupa ce au studiat informatii despre trafic din 2007, ca barbatii sunt cu 77% mai expusi riscului de a deceda intr-un accident de masina decat femeile.

Femeile coopereaza mai bine decat barbatii

Putem vedea asta peste tot, insa daca tot vreti sa vedeti ceva oficial, cititi urmatoarele. Un studiu realizat de Rolf Kuemmerli si alti cercetatori de la universitatile din Edinburgh si Lausanne indica faptul ca femeile coopereaza mai bine decat barbatii. In acest studiu, bazat pe jocuri practicate de 100 de studenti elvetieni, femeile au cooperat de doua ori mai mult decat barbatii.

Femeile mananca mai bine decat barbatii

Asta probabil nu este atat de evident. Un studiu realizat pe 14,000 de americani, de catre Universitatea din Minnesota, a aratat faptul ca in timp ce barbatii prefera sa manance pizza sau carne, femeile consuma mai multe fructe si legume.

Femeile au rezultate mai bune la testele contra-cronometru

Daca timpul este pretios, atunci o femeie se descurca mai bine decat un barbat. Cercetarea realizata de profesorii Universitatii Vanderbilt a scos la iveala faptul ca femeile obtin scoruri mai bune la teste de inteligenta cronometrate, fata de barbati. Acelasi studiu, publicat in revista Intelligence, nu a gasit diferente mari la testele fara un timp anume de finalizare, asadar o femeie gandeste mai repede decat un barbat.

O femeie intelege mai bine o relatie decat un barbat

Cand vorbesti despre o relatie, majoritatea barbatilor se incrunta. Acum stiti si de ce...stiu foarte putine lucruri despre relatia lor. Un Studiu realizat de Universitatea Hebrew din Ierusalim a demonstrat ca femeile au o mult mai mare acuratete in descrierea perceptiei partenerului. Studiul a fost publicat in ScienceDaily si a fost realizat pe 97 de cupluri din Statele Unite.

Femeile comunica mai bine decat barbatii

Asta este demonstrat stiintific. Louann Brizendine, doctor neuro-psihiatric la Universitatea California din San Francisco, a descoperit ca femeile pot spune in jur de 20,000 de cuvinte pe zi, pe langa cele doar 7,000 ale barbatilor. Dupa parerea lui Brizendine, aceasta diferenta este mai mult de natura biologica decat sociala.

Femeile invata mai bine decat barbatii

De aceea fetele obtin in medie note mai bune la scoala, fata de baieti. Doctorul Simone Kruger a publicat un studiu care spunea ca fetele invata mai bine pentru ca impartasesc idei si experiente una cu cealalta, pe cand baietii sunt mult mai rezervati si mai ineficienti.

Femeile investesc mai bine decat barbatii

Nu credeti nu? Stim cu totii ca exista mai putine femei investitoare decat barbati, insa acelea putine au mai mult succes decat barbatii. Un studiu NAIC a aratat faptul ca femeile castiga in medie cu 1,4% mai mult decat barbatii.

Femeile indura stresul mai bine decat barbatii

Studiul realizat de Universitatea din California si publicat in iulie 2000 in revista Psychological Review, a descoperit unele diferente biologice si de comportament, legate de felul in care femeile si barbatii indura stresul. Se pare ca o femeie cauta suport social pentru a scapa de stres, in timp ce barbatii il infrunta fata in fata.

Sursa Askmen


Ce spuneti dragilor? E adevarat ce spun studiile?
NU_MI SARITI IN CAP, DOMNILOR BARBATI?
Nu sunt parerile mele , este un aticol , o comparatie intre barbati si femei pe baza unor sondaje.

Salut Scorpio67!
Da, ai dreptate, sunt chestii pe care am avut sansa sa le veric fara intentie, de multe ori in cei 24 de ani de casnicie. As mai adauga una singura, cu permisiunea ta:

Femeile stiu sa te mentina tanar atat fizic cat si psihic, atunci cand te iubesc cu adevarat.

Mult respect si consideratie tuturor femeilor adevarate!
gigi_oprea
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:05
De la: kudika116899, la data 2010-11-21 05:25:17ori ce sar spune de ....FEMEIA TREBUIE SA STEA LA CRATITA II STA CEL MAI BINE. barbatul este cruce intreaga. atunci cand se baga o femeie in unele probl ,,, treaba merge prost.
in ce era traiesti? Neanderthal cumva ?
esti sub orice critica ...
parca te si vad cum iti tarasti femeia, de par in pestera si-i mai arunci din cand in cand un os ....
pfffffooaaaiii !
Coco_2
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:06
Eh sunt si femei care conduc bine...adica sincer eu am evitat la accidente din cauza barbatilor apasand pedala corecta ...si nu m-am panicat.Acuma mai stiu si baieti care mai bine fac de mancare decat sa conduca :)) deci...........
oanytta
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:55
pa-te-tic!!
atat. patetic
atat sunteti in stare, sa tipati cat va tine gura care are conexiunile intre neuroni mai puternice si reflexele mai bune.
adevarul gol golut este ca daca n-ar fi existat femei, ati fi fost cu totii niste gay/ zoofili, iar dak n-ar fi existat barbati am fi fost niste triste.
asa k incetati odata sa generalizati k "bla bla bla barbatii sunt cei mai buni, bla bla bla femeile sunt mai cu mot". park ati avea 5 ani.
exista barbati geniali sau baieti mediocri care se cred barbati, si femei incredibile sau feministe nenorocite care nu fac decat sa demonstreze cat de disgratioase pot fi. (sa fie clar, nu intentionez sa jignesc pe nimeni, doar sunt satula de subiectul asta atat de sufocant. nici macar nu am un obicei din a comenta pe forum, dar pur si simplu m-am enervat cand am citit ce s-a discutat p-aici)
daca ati fi atat de extraordinari pe cat pretindeti, ati fi undeva acolo in lume descoperind antidotul impotriva hiv-ului, si nu pe un forum unde oricarui incapabil ii este foarte usor sa se laude.
iar in legatura cu sofatul, tata conduce foarte bine, insa de o viata, iar mama la fel de bine, dar doar o data p an. in concluzie, pare rau sa va spun, dar majoritatea dintre voi, cei cu carnet, nu aveti ce cauta la volan indiferent de sex!!! asta sa va fie clar.
maturizati-va si gasiti-va un scop in viata!
Purpure
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:00
Pentru Scorpio- Si eu sunt femeie, insa nu sunt de acord cu toate afirmatiile studiilor ! Nimic nu este absolut, totul este relativ, regulile se aplica de la caz la caz. Sunt barbati vegetarieni, sunt si femei alcoolice, la volan unii domni intra in panica... Concluzia: toti suntem Oameni, perfectibili, putem evolua, pozitiv sau negativ !
maria_resios
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:05
Buna, Gigi Oprea ! Tirziu am vazut comentariul tau, mi-a placut . De acord ca femeia il mentine tinar si vivace pe barbat, insa o face si din consideratie pentru ea ! Nu-i convine sa stea linga o ...leguma ,fizic si moral ! Si reciproca e valabila, barbatii nu ar trebui sa tolereze femeile dure, incrincenate pe viata. Oricum ar fi, se completeaza reciproc si merg inainte (sau inapoi?!).
maria_resios
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:13
Sincer, la volan,femeile sunt mai atente decat barbatii, dar adrenalina am simtit-o cu un barbat la volan,nu femeie(mama nu a invatat la scoala de soferi in 1980 decat 1,2,3) adorm pana ajung la destinatie :P
pyssy_yoana
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:13
De la: gigi_oprea, la data 2010-11-21 09:05:42
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 19:41:55Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii


"Sunt uimit de numarul studiilor care au dovedit ca femeia este mai buna decat barbatul la numeroase capitole. Mai jos am realizat o lista cu noua dintre calitatile femeilor, care par sa fie mai dezvoltate decat cele ale barbatilor.

Femeile conduc mai bine decat barbatii

Asta este contra conceptiei populare, care spune ca femeile sunt soferi prosti. Cercetatorii de la Carnegie Mellon University au descoperit, dupa ce au studiat informatii despre trafic din 2007, ca barbatii sunt cu 77% mai expusi riscului de a deceda intr-un accident de masina decat femeile.

Femeile coopereaza mai bine decat barbatii

Putem vedea asta peste tot, insa daca tot vreti sa vedeti ceva oficial, cititi urmatoarele. Un studiu realizat de Rolf Kuemmerli si alti cercetatori de la universitatile din Edinburgh si Lausanne indica faptul ca femeile coopereaza mai bine decat barbatii. In acest studiu, bazat pe jocuri practicate de 100 de studenti elvetieni, femeile au cooperat de doua ori mai mult decat barbatii.

Femeile mananca mai bine decat barbatii

Asta probabil nu este atat de evident. Un studiu realizat pe 14,000 de americani, de catre Universitatea din Minnesota, a aratat faptul ca in timp ce barbatii prefera sa manance pizza sau carne, femeile consuma mai multe fructe si legume.

Femeile au rezultate mai bune la testele contra-cronometru

Daca timpul este pretios, atunci o femeie se descurca mai bine decat un barbat. Cercetarea realizata de profesorii Universitatii Vanderbilt a scos la iveala faptul ca femeile obtin scoruri mai bune la teste de inteligenta cronometrate, fata de barbati. Acelasi studiu, publicat in revista Intelligence, nu a gasit diferente mari la testele fara un timp anume de finalizare, asadar o femeie gandeste mai repede decat un barbat.

O femeie intelege mai bine o relatie decat un barbat

Cand vorbesti despre o relatie, majoritatea barbatilor se incrunta. Acum stiti si de ce...stiu foarte putine lucruri despre relatia lor. Un Studiu realizat de Universitatea Hebrew din Ierusalim a demonstrat ca femeile au o mult mai mare acuratete in descrierea perceptiei partenerului. Studiul a fost publicat in ScienceDaily si a fost realizat pe 97 de cupluri din Statele Unite.

Femeile comunica mai bine decat barbatii

Asta este demonstrat stiintific. Louann Brizendine, doctor neuro-psihiatric la Universitatea California din San Francisco, a descoperit ca femeile pot spune in jur de 20,000 de cuvinte pe zi, pe langa cele doar 7,000 ale barbatilor. Dupa parerea lui Brizendine, aceasta diferenta este mai mult de natura biologica decat sociala.

Femeile invata mai bine decat barbatii

De aceea fetele obtin in medie note mai bune la scoala, fata de baieti. Doctorul Simone Kruger a publicat un studiu care spunea ca fetele invata mai bine pentru ca impartasesc idei si experiente una cu cealalta, pe cand baietii sunt mult mai rezervati si mai ineficienti.

Femeile investesc mai bine decat barbatii

Nu credeti nu? Stim cu totii ca exista mai putine femei investitoare decat barbati, insa acelea putine au mai mult succes decat barbatii. Un studiu NAIC a aratat faptul ca femeile castiga in medie cu 1,4% mai mult decat barbatii.

Femeile indura stresul mai bine decat barbatii

Studiul realizat de Universitatea din California si publicat in iulie 2000 in revista Psychological Review, a descoperit unele diferente biologice si de comportament, legate de felul in care femeile si barbatii indura stresul. Se pare ca o femeie cauta suport social pentru a scapa de stres, in timp ce barbatii il infrunta fata in fata.

Sursa Askmen


Ce spuneti dragilor? E adevarat ce spun studiile?
NU_MI SARITI IN CAP, DOMNILOR BARBATI?
Nu sunt parerile mele , este un aticol , o comparatie intre barbati si femei pe baza unor sondaje.

Salut Scorpio67!
Da, ai dreptate, sunt chestii pe care am avut sansa sa le veric fara intentie, de multe ori in cei 24 de ani de casnicie. As mai adauga una singura, cu permisiunea ta:

Femeile stiu sa te mentina tanar atat fizic cat si psihic, atunci cand te iubesc cu adevarat.

Mult respect si consideratie tuturor femeilor adevarate!


Cred ca ai spus un mare adevar!

Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:33
De la: maria_resios, la data 2010-11-21 10:05:19Pentru Scorpio- Si eu sunt femeie, insa nu sunt de acord cu toate afirmatiile studiilor ! Nimic nu este absolut, totul este relativ, regulile se aplica de la caz la caz. Sunt barbati vegetarieni, sunt si femei alcoolice, la volan unii domni intra in panica... Concluzia: toti suntem Oameni, perfectibili, putem evolua, pozitiv sau negativ !


Draga mea , uscaturi sunt de ambele parti.NU despre asta era vorba in articol.Sondajele de regula se fac pe un numar mare de persoane pentru acuratete .Nu vorbeam de exceptii.Mai citeste o data articolul poate te lamuresti mai bine.

Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:36
ai mare dreptate :)
lady_fox_86
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:37
Lucrurile sunt în felul urmãtor:bãrbaþilor nu prea le pasã de aspectele acelea. Adicã de ce-ar învãþa bine la ºcolã când toþi care o fac sunt consideraþi tocilari? Sau de ce s-ar îngriji sã mãnânce ºi o salatã din când în când?Doar e mai bunã carnea and co in viziunea lor.
Femeile sunt învãþate de mici cã limbajul este important,iar folosirea lui într-un mod corect duce la o mai bunã imagine socialã. Ele cred cã a ºti multe cuvinte le este de folos...de aceea apeleazã la facultãþi gen limbi strãine sau litere. Mai rãruþ bãrbaþi pe acolo.ªi totusi existã în lume un echilibru ºi o completare........
fluide
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:39
adevarul doare
padre
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:39
De la: Purpure, la data 2010-11-21 10:00:09pa-te-tic!!
atat. patetic
atat sunteti in stare, sa tipati cat va tine gura care are conexiunile intre neuroni mai puternice si reflexele mai bune.
adevarul gol golut este ca daca n-ar fi existat femei, ati fi fost cu totii niste gay/ zoofili, iar dak n-ar fi existat barbati am fi fost niste triste.
asa k incetati odata sa generalizati k "bla bla bla barbatii sunt cei mai buni, bla bla bla femeile sunt mai cu mot". park ati avea 5 ani.
exista barbati geniali sau baieti mediocri care se cred barbati, si femei incredibile sau feministe nenorocite care nu fac decat sa demonstreze cat de disgratioase pot fi. (sa fie clar, nu intentionez sa jignesc pe nimeni, doar sunt satula de subiectul asta atat de sufocant. nici macar nu am un obicei din a comenta pe forum, dar pur si simplu m-am enervat cand am citit ce s-a discutat p-aici)
daca ati fi atat de extraordinari pe cat pretindeti, ati fi undeva acolo in lume descoperind antidotul impotriva hiv-ului, si nu pe un forum unde oricarui incapabil ii este foarte usor sa se laude.
iar in legatura cu sofatul, tata conduce foarte bine, insa de o viata, iar mama la fel de bine, dar doar o data p an. in concluzie, pare rau sa va spun, dar majoritatea dintre voi, cei cu carnet, nu aveti ce cauta la volan indiferent de sex!!! asta sa va fie clar.
maturizati-va si gasiti-va un scop in viata!


Draguta , ia un calmant.Am postat un articol, nu legea martiala.Cum spuneam sondajele se fac pe cateva mii de persoane , nu pe toata populatia globului.Asa ca nu generalizeaza nimeni.Cei care si-au exprimat parerea cunosc un anumit grup de persoane pe baza carora si-au format parerea si au trecut prin cateva zeci de intamplari care le-au definit convingerile ,deci nimeni nu poate generaliza .Nu sunt reguli sunt doar rezultatele unui articol.Nu vad de ce trebuie sa fii atat de revoltata.Nu i-a condamnat nimeni la moarte pe barbati si nici pe femeile care potrivit acestui articol ar fi ceva mai descurcarete decat ei din cateva puncte de vedere.

Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-mi ascult inima sau principiile? 143 De la: scorpio67 10 Iunie 2010 22:06
Un barbat indragostit poate face sex cu o fosta amanta????? 11 De la: Katty03 8 Iulie 2010 21:22
Ce vrea de la mine? 17 De la: rashela 27 August 2010 06:30
nu inteleg 52 De la: r_girl 28 Mai 2009 12:41
geoana viitorul presedinte 98 De la: Preaminunata 22 Iunie 2010 20:47