Setari Cookie-uri

Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii

De la: kudika315460, la data 2010-11-21 14:00:19eu cred ca v-a scapat o lege!!!
FEMEILE SE F.U.T MAI MULT SI MAI ADANC CA BARBATII !!!

o fi lege pt tine...restu n`au de ce sa`si aminteasca de ea,atata timp cat n`o cunosc
AdrianaR
Postat pe 21 Noiembrie 2010 14:04
astea sunt studii facute de organizatii feministe si de lesbi :))
georgelo28
Postat pe 21 Noiembrie 2010 14:29
barem la primele trei se exagereaza mult
georgelo28
Postat pe 21 Noiembrie 2010 14:32
ok,fie ca tine,unde sunt 3 femei deja 1 le vinde pe celelalte,la volan sunt praf femeile,apasa acceleratia in loc de frina,sunt certarete,ar fi in stare sa piarda sotul decit sa recunoasca k au gresit,inseala cu nesimtire,mint la fel cu nesimtire si profita cu nesimtire de banii barbatilor aceste femei pina la urma femei usoare,nu mai stiu ce inseamna frica de Dumnezeu,curatenia,fecioria,sa fii a uni singur barbat,isi bat joc de ele si de corpul lor,se mai mira de cancerul de sin si colul uterin,au fost lasate sa fie a unui singur barbat nu curve
justmetraian
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:11
mai totul e relativ. exista unele femei care sunt mai bune decat unii barbati, exista unii barbati care sunt mai buni decat unele femei. nu cred ca trebuie sa privim ce am vazut la inceput scris, ca "asa da, femeile, asa nu barbatii".

exemplific doar doua lucruri ca sa va demonstrez eroarea de gandire in care suntem aruncati de media. pentru ca exista o agresiune pe toate mediile de informare asupra barbatului in general.

"femeile conduc mai bine decat barbatii". sigur ca sunt mai fricoase si mai atente decat barbatii. dar daca calculezi daunele pe care le fac prin accidentele usoare, acestea sunt mai mari. cu alte cuvinte un barbat face accident costisitor o data. o femeie iti poate face de cateva ori si ajunge la aceeasi suma.

"femeile sunt mai buni manageri" - un manager femeie (din experienta mea de pana acum) este bun pentru conservarea situatiei firmei, un manager barbat este mult mai bun la dezvoltarea firmei. o firma condusa de un barbat se va dezvolta exponential mai repede. o firma condusa de o femeie va oferi o liniste sporita angajatului. care e mai buna dintre situatii? eu cred ca raspunsul e de mijloc, care iti convine la un moment dat. niciunul dintre sexe nu este cu nimic mai bun decat celalalt. nu in clasa intai invatam noi sa nu facem operatii matematice intre mere si pere sau marimi diferite?
leo_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:19
Conform unui studiu de caz, femeiile provoaca mult mai repede un accident rutier decat un barbat. In aceste accidente, barbatii sunt cei ce sufera, uneori chiar decedeaza. Atacuri cerebrale, infarcturi din cauza notei de plata de la accidente facute de femei. De aici concluzia ca femeiile conduc mai bine...Intrebarea e : " Ce Anume ???'' ....
Maria_Dobos
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:41
femeia se pricepe la cratita ,facut copii ,ca de restu se chinuie si ea sa iasa ceva bun
doriss_doriana
Postat pe 21 Noiembrie 2010 15:59
De la: krynutza_17, la data 2010-11-21 12:29:11nu pot sa ma abtin sa nu comentez acest subiect
va intreb de ce sunt mai bune femeile la sofat:
ati vazut voi 2 femei in plin trafic la semafor sa se dea jos din masina si sa se ia la bataie?
nu prea cred...in schimb chiar saptamana trecuta am vazut 2 barbati ,nu stiu motivul pt care ,au inceput sa se claxoneze,sa se injure,s-au dat jos si s-au apucat la bataie..in centru orasului ...
alt accident stupid......era o aglomeratie infernala...un idiot de taximetris dorind sa vireze pe o strada in stanga de pe banda 1...il accidenteaza pe cel de pe banda 2(practiv intra in fata lui,ii taie calea) si ajung sa il loveasca si cei din sens opus de pe 2 benzi.....in accident au fost implicate 7 masini
alta intrebare...............pe cate din femeile care conduc le-ati vazut in stare de ebrietate la volan?
sincer,eu inca nu am vazut nici una
pe cate dintre femei le-ati observat ca trec la semafor pe rosu?
barbatilor fie ca va place sau nu sunt unele femei care conduc mult mai bine decat voi...........aveti si voi specimenele voastre...insa si noi pe ale noastre




Mami,cand mai debitezi ineptii,te-as ruga doar sa iti amintesti de judecatoarea aia care nu doar ca a fost surprinsa beata crita la volan dar mai avea si tupeu sa sara la bataie la reporteri si sa se ia in gura si cu politaii.Cred ca mai intai ar trebui sa vedeti parul din ochiul vostru si abia apoi sa va uitati si in jur.Plus ca din nefericire in acest "studiu" facut,evident de femei,pentru femei,nu se specifica cat de atarnatoare sunt femeile pe langa barbati si ca nu reusesc nimic fara ajutorul acestora.Si cate stau pe centura sa faca 5 lei,ca altfel nu le duce mintea la nimic.Mi-e sila!
gbispas
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:21
De la: Barbie30, la data 2010-10-31 19:51:57
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 19:46:28
De la: Barbie30, la data 2010-10-31 19:44:10 Scorpiuto,sa te astepti la atacuri grele!


He, He ! Mi-am pregatit armura si tunul cu laser!
De data asta sunt lucruri demonstrate, ce ar mai avea de zis?!?


Ai dreptate,femeile conduc mai bine decat barbatii daca ne referim strict la accidente.Asta se intampla pentru ca femeile sunt mult mai precaute atunci cand conduc dar totodata s-a demonstrat ca femeile stau foarte prost cu orientarea in spatiu(la care barbatii sunt foarte buni) si sunt pericol public daca e sa conduca noaptea.Nu dadea



Adevarat, femeile stau prost cu orientarea in spatiu (in special cu parcarile e problema), dar asta duce la pagube materiale, pe cand barbatii, vitezomani de fel, risca sa produca accidente mult mai grave!
BluOndA
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:28
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 20:09:12
De la: kudika195501, la data 2010-10-31 20:03:29
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 19:48:39
De la: kudika195501, la data 2010-10-31 19:47:03Daca excludem din start primele trei...hmmm...mai putem discuta.


Exclude ce doresti dar te-as ruga sa incerci sa si argumentezi!

...asta e realitatea...ce argumente mai puternice doresti.
Femeile sunt varza la volan, e drept varza preventiva(cu unele mici exceptii care intaresc regula)...sunt cu mult mai invidioase decat barbatii, nu stiu despre ce cooperare e vorba...faptul ca mananci salata pe varza nu inseamna sa mananci sanatos(iar carnea,proteinele de origine animala, sunt indispensabile omului)...hrana trebuie sa fie foarte diversificata, cel putin cu cat mai diversificata altfel vor interveni inevitabil unele carente.


In privinta invidiei e perfect adevarat , dar in privinta mancarii tot unele studii arata ca vegetarienii traiesc mai mult.Soia are la fel de multe proteine de pilda si poate inlocui cu succes carnea , laptele, bransa, etc.
Am fost vegetariana vreo 8 ani, timp in care am fost mai sanatoasa ca oricand.


ce te-a determinat sa te reapuci de .. carne? :))
BluOndA
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:30
De la: lover_woman, la data 2010-11-10 16:56:27
De la: rockk, la data 2010-11-08 20:47:43
De la: scorpio67, la data 2010-10-31 19:41:55Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii




Femeile conduc mai bine decat barbatii

da, mai ales cand parcheaza intre 20 si 60 de minute, si chiar si atunci pe 2 locuri....



Femeile coopereaza mai bine decat barbatii


suna stupid. au cooperat la ce? la concurs de make-up? la gradinarit? aiurea...



Femeile mananca mai bine decat barbatii


chiar ca e evident. mai ales dupa ce se marita si se transforma intr-un munte.

Femeile au rezultate mai bune la testele contra-cronometru

hai sa fim seriosi. majoritatea femeilor in situatii de criza se panicheaza, se sperie, sau pur si simplu le e teama sa ia o decizie si si suna prietenele chiar si cand e vorba sa si aleaga un pantof.

O femeie intelege mai bine o relatie decat un barbat

oh da! inca o stupiditate fara sens si pur subiectiv. Cum sa "intelegi" o relatie. O relatie o poti percepe doar din punctul tau de vedere si atat.

Femeile comunica mai bine decat barbatii

oh da! pune 3 femei intr-o camera timp de 2 zile, vezi ce se ntampla. banuiesc ca nimeni n a auzit de invidia innascuta intre femei...

Femeile invata mai bine decat barbatii

De aceea fetele obtin in medie note mai bune la scoala, fata de baieti.

Obtin note mai bune la scoala pentru ca ele stau in casa si nvata , pe cand barbatii invata sa traiasca sa cunoasca lumea. De asta majoritatea sunt si batute peste cap si viseaza la fat frumos la 60 de ani inconjurate de 9 pisici, negre daca se poate sau o dau in emo-isme de 2 bani.

Femeile investesc mai bine decat barbatii


posibil, pentru ca o femeie n are curajul sa riste.

Femeile indura stresul mai bine decat barbatii

da sigur, mai ales in alea 3 zile in fiecare luna.... de fapt si inainte, lol.

Sursa ROCKK




probabil un articol din Cosmopigeon.

femeile se pricep la un singur lucru mult mai bine ca barbatii: sa strice tot.


de acord cu ROCKK, muieri proaste care se dau mari si tari, tot barbatul are pu a, deh


Degeaba are p**a, mintea nu e acolo!
BluOndA
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:39
De la: AdrianaR, la data 2010-11-10 17:59:30
De la: Tharr, la data 2010-11-10 17:57:05
De la: lover_woman, la data 2010-11-10 17:04:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-10 17:02:35
De la: lover_woman, la data 2010-11-10 17:00:55
ce nu pricepusi ???

credeam ca esti sarcastica ...


nu draga, barbatii ne sunt superiori aproape din toate punctele de vedere
Lover,tu esti barbat undercover....


Asta e replica unei femei care n`are nici o asteptare de la viata,care`i place sa primeasca totul pe tava...uneia care nu v`a fi niciodata o femeie independenta!







(va*)
BluOndA
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:41
nu inteleg de ce vor femeile cu tot dinadinsul sa devina masculine in loc sa ramana feminine

"femeia e mai buna ca barbatul la volan",
suna la fel de verosimil ca si:
"barbatul e mai bun decat femeia in functia de educator/invatator", la gradinita sau clasele primare

battleofwits
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:45
De la: justmetraian, la data 2010-11-21 15:11:10ok,fie ca tine,unde sunt 3 femei deja 1 le vinde pe celelalte,la volan sunt praf femeile,apasa acceleratia in loc de frina,sunt certarete,ar fi in stare sa piarda sotul decit sa recunoasca k au gresit,inseala cu nesimtire,mint la fel cu nesimtire si profita cu nesimtire de banii barbatilor aceste femei pina la urma femei usoare,nu mai stiu ce inseamna frica de Dumnezeu,curatenia,fecioria,sa fii a uni singur barbat,isi bat joc de ele si de corpul lor,se mai mira de cancerul de sin si colul uterin,au fost lasate sa fie a unui singur barbat nu curve


ce-ai , nene , te-antepat un roi de viespi de fund ?
perce_neige
Postat pe 21 Noiembrie 2010 17:27
Este foarte adevarat...sa nu mai vorbim de activitatea gospodareasca mai ales de bucatarie. Femeile le rezolva mai bine si pun mai mult suflet!
kudika093499
Postat pe 21 Noiembrie 2010 18:45
Bravo....super articolul si foarte adevarat....eu sustin femeile.....
beatrice_1331
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:07
De la: gbispas, la data 2010-11-21 16:21:39
De la: krynutza_17, la data 2010-11-21 12:29:11nu pot sa ma abtin sa nu comentez acest subiect
va intreb de ce sunt mai bune femeile la sofat:
ati vazut voi 2 femei in plin trafic la semafor sa se dea jos din masina si sa se ia la bataie?
nu prea cred...in schimb chiar saptamana trecuta am vazut 2 barbati ,nu stiu motivul pt care ,au inceput sa se claxoneze,sa se injure,s-au dat jos si s-au apucat la bataie..in centru orasului ...
alt accident stupid......era o aglomeratie infernala...un idiot de taximetris dorind sa vireze pe o strada in stanga de pe banda 1...il accidenteaza pe cel de pe banda 2(practiv intra in fata lui,ii taie calea) si ajung sa il loveasca si cei din sens opus de pe 2 benzi.....in accident au fost implicate 7 masini
alta intrebare...............pe cate din femeile care conduc le-ati vazut in stare de ebrietate la volan?
sincer,eu inca nu am vazut nici una
pe cate dintre femei le-ati observat ca trec la semafor pe rosu?
barbatilor fie ca va place sau nu sunt unele femei care conduc mult mai bine decat voi...........aveti si voi specimenele voastre...insa si noi pe ale noastre




Mami,cand mai debitezi ineptii,te-as ruga doar sa iti amintesti de judecatoarea aia care nu doar ca a fost surprinsa beata crita la volan dar mai avea si tupeu sa sara la bataie la reporteri si sa se ia in gura si cu politaii.Cred ca mai intai ar trebui sa vedeti parul din ochiul vostru si abia apoi sa va uitati si in jur.Plus ca din nefericire in acest "studiu" facut,evident de femei,pentru femei,nu se specifica cat de atarnatoare sunt femeile pe langa barbati si ca nu reusesc nimic fara ajutorul acestora.Si cate stau pe centura sa faca 5 lei,ca altfel nu le duce mintea la nimic.Mi-e sila!








scumpule ...cazuri de genul asta sunt foarte rare...in schimb eu ma refeream in general ce vad eu zilnic in trafic.....si m-am batut de suficienti tipi in stare de ebrietate......si am specificat la final.....si voi aveti specimenele voastre si noi......eu sincer am evidentiat doar cateva cazuri....nu am zis k femeile sunt the best on top..............
krynutza_17
Postat pe 21 Noiembrie 2010 20:58


Nush de ce trebuie sa demonstram care e mai inteligent,mai priceput,mai.....nush cum,culmea e ca toti evoluam sau cel putin asa ar terbui dar ne cramponam de niste nimicuri .................bune pentru Stiiati Ca!
stefan127
Postat pe 21 Noiembrie 2010 22:41
Succes pe mai departe, ca adevar graiesti in vremurile astea de criza, o fi urat afara dar mai tot timpul sunt cu capul in nori (barbatii), misogini, depind de noi, la final cat de cocosi s-ar da tot pe femeile se bazeaza , tot noi trebuie sa gandim si pentru ei insa nu cu voce tare
Rolec2000
Postat pe 22 Noiembrie 2010 08:46
Si te simti mai bine acum ca ai descoperit un studiu care arata ca femeile sunt mai bune decat barbatii la N capitole?
Ronnie_Coleman
Postat pe 22 Noiembrie 2010 09:52
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-22 09:52:15Si te simti mai bine acum ca ai descoperit un studiu care arata ca femeile sunt mai bune decat barbatii la N capitole?


si pe mine ma mira atitudinea asta a femeilor, de a fi mai barbate,
daca am face un studiu despre cele noua lucruri la care se pricepe femeia mai bine,
cred ca am avea surpriza sa vedem ca acolo de fapt se vor descurca barbatii mai bine
battleofwits
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:20
De la: battleofwits, la data 2010-11-22 10:20:43
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-11-22 09:52:15Si te simti mai bine acum ca ai descoperit un studiu care arata ca femeile sunt mai bune decat barbatii la N capitole?


si pe mine ma mira atitudinea asta a femeilor, de a fi mai barbate,
daca am face un studiu despre cele noua lucruri la care se pricepe femeia mai bine,
cred ca am avea surpriza sa vedem ca acolo de fapt se vor descurca barbatii mai bine


Pe mine ma enerveaza lupta asta pentru suprematie Fiecare om este unic si trebuie luat ca atare fie ca e femeie sau barbat....Fiecare e bun in ceva si e prost in altceva.
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:23
femeile sufera in iubire mai mult decit barbatii si stiu sa se daruiasca mereu si mereu gasind sentimente chiar si atuncic ind relatia e pe duca, iar el nepasator pleaca fara s aintoarca vreun pic capul in urma sa! Femeile stiu sa daruiasca iubire neconditionat si sa se bucure d emingiere mult mai mult decit barbatii !
negrul_de_serviciu
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:38
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-11-22 10:38:54femeile sufera in iubire mai mult decit barbatii si stiu sa se daruiasca mereu si mereu gasind sentimente chiar si atuncic ind relatia e pe duca, iar el nepasator pleaca fara s aintoarca vreun pic capul in urma sa! Femeile stiu sa daruiasca iubire neconditionat si sa se bucure d emingiere mult mai mult decit barbatii !

da?
pickard
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:41
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-11-22 10:38:54femeile sufera in iubire mai mult decit barbatii si stiu sa se daruiasca mereu si mereu gasind sentimente chiar si atuncic ind relatia e pe duca, iar el nepasator pleaca fara s aintoarca vreun pic capul in urma sa! Femeile stiu sa daruiasca iubire neconditionat si sa se bucure d emingiere mult mai mult decit barbatii !


Nu exista iubire neconditionata
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 10:43:46
Nu exista iubire neconditionata


doar in lumea ta in lumea mea exista
battleofwits
Postat pe 22 Noiembrie 2010 10:56
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 10:43:46
De la: negrul_de_serviciu, la data 2010-11-22 10:38:54femeile sufera in iubire mai mult decit barbatii si stiu sa se daruiasca mereu si mereu gasind sentimente chiar si atuncic ind relatia e pe duca, iar el nepasator pleaca fara s aintoarca vreun pic capul in urma sa! Femeile stiu sa daruiasca iubire neconditionat si sa se bucure d emingiere mult mai mult decit barbatii !


Nu exista iubire neconditionata

Exista...Dar se invata greu.
praf_de_stele
Postat pe 22 Noiembrie 2010 11:01
De la: battleofwits, la data 2010-11-22 10:56:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 10:43:46
Nu exista iubire neconditionata


doar in lumea ta in lumea mea exista


Eu nu ma refer la partea materiala.Fiecare e liber sa creada ce vrea si cand vorbim de iubire oferi DAR astepti si ceva in schimb,ceea ce inseamna ca oferi conditionat.
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 11:03
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 11:03:53
De la: battleofwits, la data 2010-11-22 10:56:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 10:43:46
Nu exista iubire neconditionata


doar in lumea ta in lumea mea exista


Eu nu ma refer la partea materiala.Fiecare e liber sa creada ce vrea si cand vorbim de iubire oferi DAR astepti si ceva in schimb,ceea ce inseamna ca oferi conditionat.

daca nu m-ai inteles din prima, ma repet:
doar in lumea ta in lumea mea exista (si cea neconditionata) ...
battleofwits
Postat pe 22 Noiembrie 2010 11:25
De la: battleofwits, la data 2010-11-22 11:25:58
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 11:03:53
De la: battleofwits, la data 2010-11-22 10:56:43
De la: Barbie30_, la data 2010-11-22 10:43:46
Nu exista iubire neconditionata


doar in lumea ta in lumea mea exista


Eu nu ma refer la partea materiala.Fiecare e liber sa creada ce vrea si cand vorbim de iubire oferi DAR astepti si ceva in schimb,ceea ce inseamna ca oferi conditionat.

daca nu m-ai inteles din prima, ma repet:
doar in lumea ta in lumea mea exista (si cea neconditionata) ...


Nu te mai repeta! O zi placuta!
Barbie30_
Postat pe 22 Noiembrie 2010 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hello my dear 34 De la: perce_neige 24 Noiembrie 2010 20:49
am si eu nevoie de un sfat 3 De la: rashela 26 August 2009 18:15
Vindeti-mi un pont..cum treci peste ignoranta si indiferenta venita din partea barbatilor? 48 De la: kudika083394 29 Noiembrie 2009 19:27
aici posteaza si barbatii mesaje???? 64 De la: shery 26 Mai 2014 09:00
ce faci daca este metrosexual??? 54 De la: mkdisk 20 Mai 2009 12:54