Setari Cookie-uri

eu studenta el profesor

NU AI NICI CEL MAI MIC MOTIV PENTRU CARE SA TE INGRIJOREZI! Am o prietena care la fel e profesoara si s-a casatorit cu unul din elevii ei( inchipuie-ti ca era licean:) ) imediat ce acesta a terminat liceul ;)
Atat tu cat si el trebuie sa va stiti limitele, mai ales in cadrul facultatii , asa ca discretie din partea amandurora si in rest go for it!!!!
iulia89_grace
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:27
Vad ca n-a mentionat nimeni...un aspect. S-ar putea ca profesorul neinsurat sa fi intrat in atentia unei profesoare nemaritate. Si asta ar fi destul de neplacut pentru tine. Mai ales daca "slabiciunea" ta devine sesisabila.
smax
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:29
Eu sunt buna la sfaturi mai rau stau la practica .... Relatia ta cu el este asemanatoare cu relatia cu un coleg de birou ( pe care o am eu). E foarte dragut sa il vezi cum preda la cursul tau si sa ii zambesti gandindu-te la micul vostru secret..dar atentie cat de tare te implici tu :) s-ar putea sa te apuce nebunia daca saracu om zambeste nevinovat altei studente si atunci ce faci? ii faci o criza de gelozie in fata colegilor tai? Nu cred :D
Si peste un an ( daca relatia continua) si tu pleci ce o sa faci? Nu o sa te gandesti ca are alte studente?
Scuze daca sunt pesimista, finalul nu trebuie sa fie, dar atentie la dozarea sentimentelor. Poti sa ai o super relatie cu un super barbat daca te implici " cu capu in fata".
kudika313716
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:49
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...


pai daca nu are obiceiul sa iasa cu studente fiindca este profesor tanar si poate, daca nu e insurat si e liber ce mai astepti, vezi cum reactioneaza incontinuare si dc va place unul de celalalt ramaneti impreuna.
__Kayla__
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:17
.Nu ar trebui sa te intereseze decat de tine...esti singura persoana kre conteaza...dak tie ti-e bine atunci poti face ceea ce simti...iar restul lumii ar trebui sa nu mai judece atat pt k nu cred k sunt nici ei prea "curati"...si in plus dak profu nu e casatorit...e perfect...:) poate cn stie o sa ne scrii la anu k ai trait alaturi de el cea mai frumoasa pov d dragoste:)...bafta multa:)
kudika055682
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:34
Continue ce ai inceput.POate va fi ceva frumos intr-e voi.Nu se stie niciodata.
kudika228167
Postat pe 14 Noiembrie 2010 15:41
e nasol sa iti fie profesor,dara daca intradevar va iubiti nu vad de ce sa nu fiti impreuna
crisub2003_yahoo_com
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:07
Vezi-ti de facultate....nu poate fi ceva mai rau de atit!Pune cariera ta pe primul plan, ca barbati o sa tot gasesti.
kudika227120
Postat pe 14 Noiembrie 2010 16:49
auzi fato,am exemple clare,a se vedea cazul cu studenta medicinista de la timishoara ajunsa criminala pt bani unde a ademenit si pe un coleg sa o ajute,mai am un exemplu cu o studenta de la iasi care la fel impreuna cu un coleg de al ei a omorat un om de afaceri de pe la botosani si etc. asa ca suntem satui de exemplare de alde tine!
kudika146580
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:25
I de ajuns un an sa ti se schimbe reputatia din fata studioasa,in "vampa". Sper ca ma intelegi>:D<

Oricum si eu am un prof superb,ne intelegem,iesim la suc. . ma duce acasa.. Da,e insurat,da ma vede ca pe o eleva si eu pe el ca pe un prof :) O sa.ti treaca repede mai ales k dupa un an nu o sa mai fi acolo ;)
kudika006560
Postat pe 14 Noiembrie 2010 17:56
loool!!! sa te vrea si ceilalti profi:| ce mai e si asta.


Eu zic ca in cazul asta cel mai sigur e sa aveti o relatie discreta... colegii tai sau ai lui nu au de ce sa stie de voi.
incandessense
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:04
De la: kudika146580, la data 2010-11-14 17:25:27auzi fato,am exemple clare,a se vedea cazul cu studenta medicinista de la timishoara ajunsa criminala pt bani unde a ademenit si pe un coleg sa o ajute,mai am un exemplu cu o studenta de la iasi care la fel impreuna cu un coleg de al ei a omorat un om de afaceri de pe la botosani si etc. asa ca suntem satui de exemplare de alde tine!



HOOOO NEBUNOO! Din ce sat uitat de lume vii? pe ce lume traiesti? get a life, femeie, lasa otv-u!


incandessense
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:07
Si iubitul meu a fost profesor la mine la facultate. Eram cu el cu 5 ani inainte sa imi fie profesor. Asta insemna ca trebuia sa ma despart de el ca vezi doamne, nu era ok relatia cu un prof? Si in +, chestia asta e valabila mai mult pt liceu, pt minori. Cel putin asta e parerea mea
Bambi89
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:24
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 18:47:16adica la anul dau din nou la medicina deci nu raman la litere decat un an:):P

mda...inrudite astea doua "obiecte" (literele si medicina) si daca nu intri din nou la medicina ce faci ?
ocs
Postat pe 14 Noiembrie 2010 18:41
daca te simti bine este ok viata este scurta sa nu fie insurat pentru ca este mai greu de tine mai ales daca pui suflet dragostea este dragoste TRECE
healthy007928
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:12
Buna.Te inteleg perfect!
Ce poti face,tu decizi,de tine depinde in cea mai mare masura.
Pentru el e mai greu insa,poate fi sanctionat,chiar nu va mai putea profesa daca se dovedeste ca sunteti impreuna.El cum vede rezolvarea situatiei?
eu_simpatica
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:12
http://www.youtube.com/watch?v=jngBmZC5St8&feature=related
ucristina90
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:18
E prea devreme sa treci de la flirt la o relatie mai serioasa. El ce parere are acum, cand stie ca ti-e profesor? E casatorit? E serios? Ce importanta ai pentru el? Daca esti o fata serioasa, cauta sa-ti raspunzi la aceste intrebari. Tineretea e un lucru prea scump pentru a-l pune asa usor la dispozitia oricui.
kudika329452
Postat pe 14 Noiembrie 2010 20:33
eu studenta el profesor
ce bine ne potrivim
lasa lumea sa vorbeasca
noi doi hai sa ne iubim!!!!

......ce sa spun...... esti la facultate ..o sa iesi un alt inginer...care e f atent la toate...asa cum presupun ca esti acum la cursurii.....................offfff studentele!!!!!!
kudika315460
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:07
e ok! stau si ma gandesc daca ai marge la biserica!!!!????.....popa e in pericol!...sigur te-ai indragosti si de el!!!
eu te sfatuiesc sa pui mana pe carte daca ai ideal ..lasa...profesorul!!!!
kudika315460
Postat pe 14 Noiembrie 2010 22:12
De la: kudika315460, la data 2010-11-14 22:12:00e ok! stau si ma gandesc daca ai marge la biserica!!!!????.....popa e in pericol!...sigur te-ai indragosti si de el!!!
eu te sfatuiesc sa pui mana pe carte daca ai ideal ..lasa...profesorul!!!!
poate vrei sa pui tu mana pe carte si ca sa te anunt ...sa stii ca invat si inca destul de bine...nu as avea nevoie de "pile" pentru note cum poate au nevoie unii...si ca sa te informez am terminat liceul(si inca unul de elita) cu 9,80 asa ca ar trebui sa fii in cunostinta de cauza inainte sa comentezi la adresa mea...si btw nu sunt o persoana religioasa deci preotul poate sta linistit
kudika018157
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:09
De la: Dor_a, la data 2010-11-14 12:04:15
De la: crysa_tm, la data 2010-11-06 12:07:32
De la: kudika317123, la data 2010-11-06 11:57:04ei crezi a atunci cand te indragostesti e important cine e sau ce culoare are daca crezi ca si el e de aceeasi parere cu tine mergi inainte ca nu esti minora numai sa fiti pe aceeasi lungime de unda si sa nu va faceti probleme in sc succes


de semne de punctuatie n-ai auzit?

Eu cunosc cazuri in care studentele s-au indragostit de profi si s-au si casatorit

Sefa mea...ea studenta la matematica in anul I, el proaspat prof de mate (asistent pe vremea respectiva).
S-au casatorit dupa ce-a terminat ea facultatea si sunt si acum casatoriti.
Atata timp cat nu trisati (la exmene, etc) nu vad ce probleme sa aveti.


Crysa draga, sunt multe povestile care se termina asa cum s-a terminat cea a sefei tale... totusi, nus tiu daca ai remarcat, domnisoara se refera la "tip" ca fiind "bun" si atat. Iti inspira tie asta viata in doi, la bine si la rau, pan'la adanci batraneti
sigur ca e bun si nu ma refer doar la fizic, dar si din punct de vedere intelectual e.in ce priveste sentimentele mele, nu pot zice ca e dragoste, pentru ca nu prea cred in dragoste la prima vedere,e doar la stadiul de atractie si eu una as vrea poate sa fie ceva mai mult de atat dar asta depinde si de ce va raspunde el...
kudika018157
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:13
De la: ocgiogi, la data 2010-11-14 18:41:42
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 18:47:16adica la anul dau din nou la medicina deci nu raman la litere decat un an:):P

mda...inrudite astea doua "obiecte" (literele si medicina) si daca nu intri din nou la medicina ce faci ?
ce te face sa crezi ca nu am intrat? am intrat la cu taxa si nu am vrut eu sa raman. am ales literele pentru ca eram la buget si eu ma pregatesc in continuare pentru medicina. si in legatura cu gradul de rudenie intre cele doua "obiecte",eu eram la filo si am dat la medicina, de ce ar trebui sa fie o legatura??
kudika018157
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:17
De la: kudika227120, la data 2010-11-14 16:49:00Vezi-ti de facultate....nu poate fi ceva mai rau de atit!Pune cariera ta pe primul plan, ca barbati o sa tot gasesti.
tot timpul am pus orice altceva in fata unei relatii si acum cer sfaturi pe un forum. crede-ma ca ma concentrez pe viitorul meu din punct de vedere profesional dar cred ca o mica distragere nu strica nimanui.
kudika018157
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:19
De la: oxygenX, la data 2010-11-14 12:19:46fac pariu ca esti o urata cu gusturi nu modeste foarte modeste , si standarde mici:D
ori o parere foarte proasta despre tine ori ai devenit frustrat de unele chestii legate de tine si peste care nu poti trece.seriously...ai nevoie de ajutor...
kudika018157
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:25
In Romania,exista doua tipuri de oameni:cu Pedigree si fara. Cei cu, au succes pentru ca li se deschid toate usile datorita unor oameni care ii ajuta. Ceilalti incearca sa se descurce singuri si de cele mai multe ori e al dracului de greu. Tu ai sansa sa obtii un Pedigree. Eu sunt la Drept, la UBB in Cluj si am observat asta. Am colege din an sau mai mari care sunt cu asistenti universitari si le ajunge. Nici nu le vad la facultate vreodata si totusi au numai 9 si 10, in conditiile in care aici se ia 5-ul extrem de greu, chiar cu tot invatatul din timpul anului. Anyway, nu are sens sa faci planuri, sa te gandesti prea mult la viitor, pentru ca poate interveni orice si lucrurile pot evolua in feluri in care nici nu ti-ai imaginat. Cel mai bine e sa te orientezi dupa ceea ce te intereseaza pe moment si daca esti sigura ca vrei ceva, nu are ce sa iti stea in cale. Dupa aceea, tipmul iti va raspunde tuturor intrebarilor. Daca il vrei si consideri ca poti, du-te si ia-l si fii si tu cu Pedigree. Si orice s-ar intampla cu voi, lasa loc de buna ziua ca nu stii niciodata de unde vine ajutorul cand ai nevoie.
E13ktra
Postat pe 14 Noiembrie 2010 23:48
Interesant este faptul ca citesti tot ce ti se prezinta pe "subiect"..well, daca ma gindesc ca ai scris undeva c"macar la o cafea sa iesim.." inseamna ca este mai mult o dragoste de liceu. Tu vezi,simti,doresti,el te-a trecut cu vederea. . La un barbat telefoanele primite sunt daunatoare. prezenta fizica,strada,parc,sali de clasa...e altceva!asa..si la litere : istorie ai 1 curs pe saptamina iar Engleza 3,nu este un motiv FOOARTE des de intilnire. oricum ar fi :wish you the best!
kudika143020
Postat pe 15 Noiembrie 2010 07:41
am vazut rezultatele unor quizuri care iti apartin...well o tipa reprezentata prin Leda Atomica si Marie Curie nu prea ar lansa un asemenea subiect pe forum. oare dupa 8 luni de "inactivitate" pe Kudika ,viata ta s-a rasturnat? Mai mult decit asta,nici nu cred ca vrei sa iti confirm alegerile. Pari complet capabila sa le iei fara ajutor si batiste. O zi buna.
kudika143020
Postat pe 15 Noiembrie 2010 07:49
De la: Dor_a, la data 2010-11-14 12:09:32Draga Kudika a nu-stiu-cata, asa cum zicea Barbie mai devreme, tu ai ales deja, si daca ai fi avut indoieli, nu pe o gramada de straini pe un forum ai fi intrebat, ci pe cineva in care ai incredere sau admiri. Pan'la urma, de unde stii ca nu suntem cu totii o gramada de capsomani? Si ca urmare logica, de ce ai urma sfaturile noastre (ale capsomanilor, adica)?

Ma rog, eu una iti doresc succes - si in "intreprinderea" cu "tipu' bun"- dar mai ales in a trage concluziile intelepte dupa ce trece chestia...

pai din cate stiu eu...daca stiu bine, forumurile sunt pentru sfaturi. toata lumea stie ca nu e musai sa si urmezi sfaturile alea. numai asa....mai vezi si tu ce graieste gura lumii.in ce priveste prietenii si persoanele apropiate...fara frica.sunt convinsa ca s'a dezbatut subiectul pana la epuizare
dark_eye
Postat pe 15 Noiembrie 2010 08:35
DACA SI EL A VRUT ASTA...ATUNCI E RASPUNDEREA LUI
Ideea e sanu fie un pic insurat ca in rest nu te retine nimic
may_pui
Postat pe 15 Noiembrie 2010 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma deranjeaza 68 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 21:14
Voi ce ati face? 64 De la: melgrosu 7 Iunie 2011 17:21
Greu sa impaci ratiunea cu ceea ce vrea inima... 8 De la: Eva32 2 Iulie 2011 03:37
Cum sa imi revin dupa divort? 11 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 22:25
NOAAAPTEEE BUNAAAAA!!! 7 De la: Diavolyta_ 27 August 2009 21:43