Setari Cookie-uri

eu studenta el profesor

Salut. Mie mi se pare super ce ti se intampla. Eu m-am casatorit cu proful din facultate de care m-am indragostit. Atata doar, asigura-te ca nu are deja o familie. Atunci ar fi incomod pentru amandoi. Succes. Love is great.
silviamanea
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:05
nu va mai facet i probleme degeaba, in ziua de astazi studenti oricum nu mai sunt studenti si nici pofesorii nu mai sunt profesori , prin urmare daca te simti in stare de ceva , pe el , nu-l ierta, ca vine alta si ti-l ia.
Nu dormi-n post
Ca n-are rost
Baietii buni deja au fost, au fost dati cu imprumut
La domnisoarele de prin Sascut ( Sascut , localitate din Moldavia, atestata documentar la 1639)
Si- atunci de nu-ti gasesti holtei
Ia domnisoare tot ce vrei
Chiar si pe proful tau
praporgescu
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:11
da-i inainte cu tupeu!!!
incercarea moarten-are, oricum pleci.
julieta_wellcom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:13
moarte n-are :D
julieta_wellcom
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:13
e interesanta povestea ai atat dezavantaje cat si avantaje...insa tu crezi ca il cunosti atat de bine incat sa continui?
anndynics
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:14
eu am trecut prin asa ceva in anul 3,era un om deosebit,eram fericiti amandoi iar de colegi nu mi-a pasat deoarece primeam notele pe merit,la noi s-a pus problema in felul urmator:daca nu inteleg ceva imi va explica dar la note va fi obiectiv,era corect pt amandoi.Merita sa incerci daca iti place,daca exista cineva in viata lui vei decide daca accepti sau nu,daca relatia nu merge se poate sfarsi intr-un mod elegant.Eu iti doresc succes!sa fii iubita!daca ai noutati asteptam sa aflam!
kudika50ani
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:34
S ã nu fie vorba de facultatea de matematicã - DEOARECE CRAPÃ PROFESORUL PÂNÃ AFLA DE CÂTE ORI ÎNCAPE VÂRSTA LUI INTR-A TA .
kudika312524
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:42
Nu am citit toate comentariile de aici. Eu am o colega de facultate care in primul an s-a indragostit de un prof. si proful de ea. deja in anul 2 de facultate s-au casatorit. acum suntem in anul 4. Noua nu ni se pare nimic iesit din comun, sincer. Si daca ramai decat un an la litere si apoi incerci iar la medicina, ar trebui sa nu-ti pese. Daca tii la el, ar trebui sa nu-ti pese de faza cu "el-prof" si "tu-studenta". Asta e doar un mic impediment, dar daca restul e ok, poti trece peste. Acum depinde si de el, daca vrea sa reia relatia :p
Ai grija de tine !
Calyope
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:48
AI PERFECTA DREPTATE..PARCA AS FI SCRIS EU...
kudika095783
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:52
si inca ceva. Astazi lucrurile astea nu sunt iesite din comun. Eu spre exemplu am jumatate din profesori foarte foarte tineri, ar fi aberant sa se comporte cu noi ca niste oameni cu autoritate. Dupa facultate deja vom vorbi despre ei ca despre niste prieteni. Ori daca ai prieteni printre profesori, un iubit printre ei de ce ar fi aiurea?
Bafta! Sa ne zici si noua ce ai mai facut !
Calyope
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:52
Dupa parerea mea nu cred ca este o idee buna. Nu ca sa te descurajez, dar am fost studenta la doua facultati si am avut ce observa la relatia studenta-profesor si la cum sunt profesorii. Majoritatea lor sunt atrasi de studente in primul rand pentru ca sunt femei, in al doilea rand pentru ca se simt doriti si irezistibili si in al treilea rand pentru ca rangul lor de profesor le usureaza "munca". A fi profesor este cea mai rapida modalitate de a avea relatii cu o femeie, fie ea matura ori ba, ceea ce nu reprezinta pentru ei cel mai important lucru in momentul respectiv. Majoritatea nu vor o relatie serioasa, ci una sau multiple relatii pasagere in care sa se distreze si sa isi elibereze "tensiunea hormonala". Daca esti dispusa sa iti asumi riscul asta... Go ahead. ;)
georgia600
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:57
ce cluburi?bordeluri ! asa siapoi reclamatzi profesorii ca intretzin relatzii sexuale cu voi?cand voi umblatzi cu limba scoasa dupa ei nu va mai satura baietzii umblatzi dupa oameni insuratzi care au bani apoi devenitzi criminale ca ademenitzi vreun natafleatza si tzop sa va ajute sa omoratzi omul pentru bani .Pfoaiiiiiiiiiiiiii ce jarghii meritatzi voi pe spinare! da ma intreb io muma-ta stie ce faci tu?sau nu are timp sa te verifice o fi si ea tot asa ca tine?
kudika146580
Postat pe 14 Noiembrie 2010 09:59
mergeți la o cafea .....vorbiți ca sã scapi de incertitudinea pe care o ai ...........și apoi iei o decizie ....afli dacã e cãsãtorit ... ..și dacã e .. ...îi spui pa....nu o sã o sã=și lase soția pentru o aventurã.
Shocata
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:12
Unde dai si unde crapa... Auzi cum de la o relatie banala se ajunge la crima... Ai vazut prea multe filme...
georgia600
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:36
Si uiti un lucru... Ca trebuie sa iei un profesor de picioare si sa il scuturi ca sa gasesti o moneda pentru telefon public...
georgia600
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:39
serios? sincer, asta mi se pare cea mai mare problema a oamenilor in general... de ce trebuie sa-i judeci pe toti dupa acelasi tipar? adica, eu stiu de cand eram la gradi de la bunica mea ca nu toti cainii sunt scurti de coada si ce chestie... am vazut si cu ochii mei lucrul asta asa ca, nenea kudika146580 (banuiesc ca esti un nene din moment ce ai spus o prostie mai mare ca tine ) ia mai deschide mataluta un picut ochii si ai sa vezi ca nu toate suntem asa cum ne crezi tu nu te mai arunca aiurea sa-i judeci pe ceilalti inainte de a te fi judecat pe tine pentru ca este posibil ca lucrurile sa nu fie exact asa cum ti-ai imaginat tu in capsorul tau iar cand ai sa-ti dai seama de lucrul asta, o sa fie prea tarziu, parerea mea si ca sa stie si matale, daca o persoana iti cere un sfat, nu asteapta de la tine jigniri totusi, daca mintea ta nu te duce la mai mult de atat, cel putin abtine-te mai omule ca nu faci nimic rau procedand asa



revenind, sfatul meu ar fi sa iti asculti inima si pe langa asta, ai grija... oricum, eu sper sa fie totul bine si pentru tine si pentru el... mai ales daca simtiti unul pentru altul acelasi lucru
Maya_Mya
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:39
De la: silviamanea, la data 2010-11-14 09:05:51Salut. Mie mi se pare super ce ti se intampla. Eu m-am casatorit cu proful din facultate de care m-am indragostit. Atata doar, asigura-te ca nu are deja o familie. Atunci ar fi incomod pentru amandoi. Succes. Love is great.




Uau! Si cum te descurci cu studentele care roiesc in jurul lui?
kudika226898
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:42
Ghinionul tau,majoritatea acestor povesti nu s-au terminat cu bine !
Ai rabdare si timpul rezolva totul! Fii optimista ,urmeaza-ti calea si mai ales prioritatile.CURAJ si SUCCES
kudniko
Postat pe 14 Noiembrie 2010 10:56
Scuze de intrebare poti sa imi zici si mie ce preda profesorul tau preferat?
Lady_Gaga9
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:56
De la: crysa_tm, la data 2010-11-06 12:07:32
De la: kudika317123, la data 2010-11-06 11:57:04ei crezi a atunci cand te indragostesti e important cine e sau ce culoare are daca crezi ca si el e de aceeasi parere cu tine mergi inainte ca nu esti minora numai sa fiti pe aceeasi lungime de unda si sa nu va faceti probleme in sc succes


de semne de punctuatie n-ai auzit?

Eu cunosc cazuri in care studentele s-au indragostit de profi si s-au si casatorit

Sefa mea...ea studenta la matematica in anul I, el proaspat prof de mate (asistent pe vremea respectiva).
S-au casatorit dupa ce-a terminat ea facultatea si sunt si acum casatoriti.
Atata timp cat nu trisati (la exmene, etc) nu vad ce probleme sa aveti.


Crysa draga, sunt multe povestile care se termina asa cum s-a terminat cea a sefei tale... totusi, nus tiu daca ai remarcat, domnisoara se refera la "tip" ca fiind "bun" si atat. Iti inspira tie asta viata in doi, la bine si la rau, pan'la adanci batraneti
Dor_a
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:04
Draga Kudika a nu-stiu-cata, asa cum zicea Barbie mai devreme, tu ai ales deja, si daca ai fi avut indoieli, nu pe o gramada de straini pe un forum ai fi intrebat, ci pe cineva in care ai incredere sau admiri. Pan'la urma, de unde stii ca nu suntem cu totii o gramada de capsomani? Si ca urmare logica, de ce ai urma sfaturile noastre (ale capsomanilor, adica)?

Ma rog, eu una iti doresc succes - si in "intreprinderea" cu "tipu' bun"- dar mai ales in a trage concluziile intelepte dupa ce trece chestia...
Dor_a
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:09
fac pariu ca esti o urata cu gusturi nu modeste foarte modeste , si standarde mici:D
oxygenX
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:19
De la: Barbie30, la data 2010-11-03 16:58:04Ok ....sa vedem
Avantaje:
1.o sa ai note bune la el
2.colegele or sa fie invidioase pe tine (daca el arata bine)
3.relatia sa fie ok si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.
Dezavantaje:
1.sa constati ca tipul are o sotie (nu il cunosti aproape deloc din cate ai spus)
2.sa se dea la tine si ceilalti profesori ca de....daca ala poate,ei de ce nu?!
3.cei din facultate sa te priveasca ca "usuratica"
4.sa constati ca nu e ceea vroiai si el sa nu inteleaga si atunci viata ta in facultate sa fie un cosmar
5.sa nu te mai vrea el (dupa cateva ture) si sa ramai salivand dupa el si eventual sa te paruiesti cu urmatoarea lui iubita
Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca!


good point.nu cred k exista un raspuns mai bun
cinderella
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:37
Sincer e cam aiurea cand el este profesor ca niciodata nu poti spune o sa fiu cu el .Este mai complicata elatia parerea mea
kudika071405
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:08
De la: kudika018157, la data 2010-11-03 16:08:18inainte sa incep facultatea am cunoscut un tip super bun:P. bineinteles am facut ce ar face orice fata: flirt la care el a raspuns pozitiv.toata vara nu l-am mai vazut insa cand am inceput facultatea am aflat ca el e de fapt profesor. Si imi e si mie profesor.Inca imi place de el dar in conditiile date nu stiu cum as putea sa reactionez si ce as putea face mai departe.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sau tips...


de ce nu...numai ai grija sa aveti amandoi aceleasi asteptari, aventura-aventura sau relatie-relatie...alte combinatii sunt nocive
DayC
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:14
Eu zic sa traiesti clipa! la facultate nu e ca la liceu... nu e nimic neobisnuit in asta.. la mine la facultate un asist univ era iubitul unei tipe dintr-un an mai mare.. si acum sunt casatoriti si traiesc bine pana la adanci batraneti.. :) curaj! :* ai grija de tine! :* nu asculta de vb rele... imp e sa va intelegeti bine..in plus l-ai cun inainte sa stii k iti va fi prof... :)
dr10mady
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:19
eu zic sa te dai la el si gata ce mai astepti o puneti si voi odata vezi daca iti place si pe urma decideti........
kudika003127
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:30
Chestie serioasa,nu gluma!! dar cum de se intampla asemenea coincidente?sfat:nu te complca,cu siguranta isi aducea aminte de tine!!asa,nu...
kudika229166
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:32
5...asta ar fi cam nashpa....dar sa intelegem ca nu te`ar deranja :))...
6..vrei o relatie sau doar 1 an de distractii cu acel prof ../:)
7...razi dar nu e rasul tau :))
8..ai grija ce iti doresti ca se va intampla...cum a zis si colega ;)
coddy24
Postat pe 14 Noiembrie 2010 13:54
bine, fata draga.. inainte de a-l invita tu in oras (se pare ca el n-o face) gandeste-te bine ce vrei de la el.. vrei o relatie serioasa? o aventura? ce vrei, de fapt? cand esti hotarata si focusata pe o relatie.. da-i inainte cu tupeu.. numai sa nu fie casatorit.. cunosc un cuplu, acum au in jur de 40 de ani.. el a fost profesorul ei si asa au inceput relatia.. dupa mai bine de 15 ani impreuna, te uiti la ei si ti-e mai mare dragul sa ii vezi.. indragostiti ca in prima zi, poate chiar mai mult.. conteaza foarte mult daca puteti privi in aceeasi directie sau nu.. daca nu sunteti compatibili sufleteste si sus la mansarda.. degeaba succes!
KALI03
Postat pe 14 Noiembrie 2010 14:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am dubii 31 De la: kudika196009 11 August 2012 01:07
va rog un sfat 112 De la: elly_postolache 27 Ianuarie 2009 23:52
Oare ma mai iubeste...? 12 De la: kudika098645 10 Iunie 2010 01:10
Cum aplic uleiul de ricin pe par? 11 De la: valy90 23 Noiembrie 2010 19:40
Vreau sa il recuceresc:X 23 De la: Celia_29 2 Octombrie 2010 22:48