Setari Cookie-uri

Cand sotia raspunde sotului cu "nu stiu" la intrebarea.. ma iubesti ?

Buna seara tuturor! Ma numesc TEO si de aproape 3 luni sotia m-a parasit. A plecat de acasa spunand ca vrea sa stea singura pentru o vreme .Nu stie daca ma mai iubeste ,nu stie daca mai simte ceva pentru mine,dupa 3 luni de zile de stat separati nu stie daca se va mai intoarce acasa cu toate ca eu in tot acest timp am incercat sa-i demonstrezi ca o iubesc si ca vreau sa se intoarca din nou la mine.Nu am inselat-o, nu am batut-o si nu sunt un betiv.Intrebarea mea pentru voi ar fi urmatoarea;Cand sotia raspunde cu "nu stiu" la aproape toate intrebarile legate de relatia noastra ,legate de viitorul nostru , eu ca sot dupa 4 ani de casatorie ce ar trebui sa inteleg?Mai sunt sanse ca ea sa se intoarca la mine?Nu avem copii si e adevarat ca in ultimul timp ieseam mai rar in oras la un film sau in alte parti.Eram tot timpul obositi seara dupa o zi de munca si relatia noastra devenise monotona .Am inteles in tot acest timp cat am fost despartit de ea ca am gresit pentru ca nu am facut nimic ca sa schimb acest mod de viata .Astept raspunsurile voastre.
kudika330864
Postat pe 21 Noiembrie 2010 23:08
De la: kudika330864, la data 2010-11-21 23:08:23 Buna seara tuturor! Ma numesc TEO si de aproape 3 luni sotia m-a parasit. A plecat de acasa spunand ca vrea sa stea singura pentru o vreme .Nu stie daca ma mai iubeste ,nu stie daca mai simte ceva pentru mine,dupa 3 luni de zile de stat separati nu stie daca se va mai intoarce acasa cu toate ca eu in tot acest timp am incercat sa-i demonstrezi ca o iubesc si ca vreau sa se intoarca din nou la mine.Nu am inselat-o, nu am batut-o si nu sunt un betiv.Intrebarea mea pentru voi ar fi urmatoarea;Cand sotia raspunde cu "nu stiu" la aproape toate intrebarile legate de relatia noastra ,legate de viitorul nostru , eu ca sot dupa 4 ani de casatorie ce ar trebui sa inteleg?Mai sunt sanse ca ea sa se intoarca la mine?Nu avem copii si e adevarat ca in ultimul timp ieseam mai rar in oras la un film sau in alte parti.Eram tot timpul obositi seara dupa o zi de munca si relatia noastra devenise monotona .Am inteles in tot acest timp cat am fost despartit de ea ca am gresit pentru ca nu am facut nimic ca sa schimb acest mod de viata .Astept raspunsurile voastre.


De regula se foloseste des raspunsul "nu stiu" atunci cand te retine ceva din a spune adevarul,in cazul vostru e clar ca tipa nu mai vrea sa se intoarca la tine,poate ca nu stie cum sa-ti spuna asta sau poate ca te tine ca o rezerva buna de folosit in cazul in care nu ii iese alta combinatie.
Barbie30_
Postat pe 21 Noiembrie 2010 23:13
De la: kudika330864, la data 2010-11-21 23:08:23 .Nu am inselat-o, nu am batut-o si nu sunt un betiv..


oi fi barbatu' minune!!????
ceva trebuie sa ai, macar un mic fetis
geo_resuscitat
Postat pe 21 Noiembrie 2010 23:20
De la: kudika330864, la data 2010-11-21 23:08:23 Buna seara tuturor! Ma numesc TEO si de aproape 3 luni sotia m-a parasit. A plecat de acasa spunand ca vrea sa stea singura pentru o vreme .Nu stie daca ma mai iubeste ,nu stie daca mai simte ceva pentru mine,dupa 3 luni de zile de stat separati nu stie daca se va mai intoarce acasa cu toate ca eu in tot acest timp am incercat sa-i demonstrezi ca o iubesc si ca vreau sa se intoarca din nou la mine.Nu am inselat-o, nu am batut-o si nu sunt un betiv.Intrebarea mea pentru voi ar fi urmatoarea;Cand sotia raspunde cu "nu stiu" la aproape toate intrebarile legate de relatia noastra ,legate de viitorul nostru , eu ca sot dupa 4 ani de casatorie ce ar trebui sa inteleg?Mai sunt sanse ca ea sa se intoarca la mine?Nu avem copii si e adevarat ca in ultimul timp ieseam mai rar in oras la un film sau in alte parti.Eram tot timpul obositi seara dupa o zi de munca si relatia noastra devenise monotona .Am inteles in tot acest timp cat am fost despartit de ea ca am gresit pentru ca nu am facut nimic ca sa schimb acest mod de viata .Astept raspunsurile voastre.
Ce ,,porci" sunt UNELE femeii.
Valy90
Postat pe 21 Noiembrie 2010 23:58
imi plac topicele astea la nebunie!
vine , plaseaza un text, apoi dispare, lasandu-ne pe noi sa batem aiurea tastatura!
geo_resuscitat
Postat pe 21 Noiembrie 2010 23:59
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-21 23:59:49imi plac topicele astea la nebunie!
vine , plaseaza un text, apoi dispare, lasandu-ne pe noi sa batem aiurea tastatura!
Sta ,,cuminte" pana se simte ,,jicnit" si dupa ataca
Valy90
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:03
Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:24
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:24:16Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.


flori!!!!??
tu ai ceva probleme la cap?? ai temperatura??
geo_resuscitat
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:36
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-22 00:36:34
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:24:16Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.


flori!!!!??
tu ai ceva probleme la cap?? ai temperatura??

De ce mai?Florile e romantice!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:41
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:24:16Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.


Eu sunt cuioasa cati ani aveti...tu si nevasta...
Dar pana`mi raspunzi,subscriu cele spuse de Barbie
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:42
De la: AdrianaR, la data 2010-11-22 00:41:16
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-22 00:36:34
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:24:16Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.


flori!!!!??
tu ai ceva probleme la cap?? ai temperatura??

De ce mai?Florile e romantice!


cu flori te duci la o inmormantare, la o onomastica, la un sfant, la laptareasa din piata sa-ti opreasca laptele de la aceiasi vaca.
din cate spune baiatu', pare a fi barbatu' perfect. prea perfect. nu bea, nu fumeaza, nu se duce la stadion , nu fu.te prin vecine, nu trage pe nas, ii aduce micul dejun la pat iar seara ii face masaj la picioruse sa-i treaca oboseala!
perfectiunea duce la monotonie.
pentru ca soata n-are nimic sa-i reproseze, s-a plictisit.
asa ca baiatu', cautra niste condimente de o vrei inapoi!
geo_resuscitat
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:44
Eu am 27 ani iar sotia 26, cat despre flori cred ca in ziua de azi in momentul in care tii la o persoana este o chestie faina ,draguta sa-i oferi un buchet de flori.
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:50
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-22 00:44:44
De la: AdrianaR, la data 2010-11-22 00:41:16
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-22 00:36:34
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:24:16Sincer,nu ma asteptam sa imi raspundeti asa repede si imi cer scuze daca v-am facut sa credeti ca nu ma intereseaza de ceea ce imi scrieti.Nu e o intrebare de cultura generala,este casnicia mea in joc si va multumesc pt ca imi acordati acest timp din viata voastra .Pur si simplu acum sunt dezorientat pt ca nu stiu daca ar trebui sa continui sa o sun ,sa ii trimit flori...etc ,cum am facut pana acum.


flori!!!!??
tu ai ceva probleme la cap?? ai temperatura??

De ce mai?Florile e romantice!


cu flori te duci la o inmormantare, la o onomastica, la un sfant, la laptareasa din piata sa-ti opreasca laptele de la aceiasi vaca.
din cate spune baiatu', pare a fi barbatu' perfect. prea perfect. nu bea, nu fumeaza, nu se duce la stadion , nu fu.te prin vecine, nu trage pe nas, ii aduce micul dejun la pat iar seara ii face masaj la picioruse sa-i treaca oboseala!
perfectiunea duce la monotonie.
pentru ca soata n-are nimic sa-i reproseze, s-a plictisit.
asa ca baiatu', cautra niste condimente de o vrei inapoi!


Nunu,eu tot cred ca florile e romantice
Hai bai Geo...e perfect sa ai pe cineva perfect .....dar numai pana te saturi...pana cand devine plictisitor... aiurea...monoton...devine "seaca" viata...sexu nu mai e de calitate...incepe sa te enerveze orice...bla bla...
E ca si papica fara condimente!
Asa e Geo ...ai dreptate!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:52
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 00:50:10Eu am 27 ani iar sotia 26, cat despre flori cred ca in ziua de azi in momentul in care tii la o persoana este o chestie faina ,draguta sa-i oferi un buchet de flori.

Mda...depinde...eu sunt de parere ca n`are rost sa dai bani pe flori pt ca se ofilesc...si le`arunci Mai bine ceva dragur...o lenjerie sexy...sau chestii care sa surprinda...chiar si`o cutie de cioco...un tricou cu o dedicatie compusa de tine.....si flori,destul pt ziua de nastere....
Nu mai continua sa fii plictisitor...monoton......asta daca se mai poate salva ceva...
Daca sunteti casatoriti de 4 ani...inseamna ca ati fost destui de tineri cand v`ati casatorit...
Parerea mea!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 00:57
Sa inteleg ca nu ar trebui sa ma dau batut chiar daca raspunsurile ei ma lasa in ceata,adica ma gandesc ca la 26 de ani nu poti sa raspunzi chiar asa cu "nu stiu"la intrebari destul de importante zic eu dintr-o casnicie.
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:05
Scuze vroiam sa spun "ar trebui sa NU ma dau batut....
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:08
Nu e vorba de varsta... e pur si simplu vorba de gradu de interes pe care il are la intrebarile pe care i le adresezi... si daca raspunde ''nu stiu" la majoritatea e o problema...
Khaled_Adel
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:12
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 01:05:32Sa inteleg ca nu ar trebui sa ma dau batut chiar daca raspunsurile ei ma lasa in ceata,adica ma gandesc ca la 26 de ani nu poti sa raspunzi chiar asa cu "nu stiu"la intrebari destul de importante zic eu dintr-o casnicie.


Ba tocmai...la 26 de ani poti foarte usor sa raspunzi cu "nu stiu"...si poti sa faci asta la orice varsta daca n`ai macar un pic bun simt sa fii sincer si sa spui ce vrei!
Eu sunt de parere ca v`ati casatorit prea devreme...22 si 23 de ani...Pai voi cred ca nici n`ati apucat sa iesit sa va distrati unu fara celalalt....pt ca inainte sa va casatoriti,ma gandesc c`ati mai fost macar vreo 2 ani impreuna...si inainte sa va cunoasteti,pe ea pribabil n`o lasau ai iei sa`si faca de cap
Tu n`ai apucat sa cunosti femei...sa inveti cum trebuie sa te porti cu ele...sa cunosti partea buna...dar si cea rea a unei femei.......Ea,la fel...
Oricum...daca acum,dupa 4 ani de casnicie aveti astfel de probleme....eu zic sa te bucuri ca n`ati apucat sa faceti si copii si sa`o lasi balta...
Inca aveti timp sa va gasiti fiecare perechea potrivita si sa va mai maturizati nitel...ca daca mai apucati sa faceti si`un copil,aia sunteti!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:13
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 01:08:03Scuze vroiam sa spun "ar trebui sa NU ma dau batut....

pai tot aia e...
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:14
De la: Khaled_Adel, la data 2010-11-22 01:12:04Nu e vorba de varsta... e pur si simplu vorba de gradu de interes pe care il are la intrebarile pe care i le adresezi... si daca raspunde ''nu stiu" la majoritatea e o problema...

Da`mi voie sa te contrazic...
E vorba si de varsta...nu crezi ca gradul de interes este influentat si de varsta?Maturitate si de experienta de viata pana in acest moment...?Experientele traite in aceasta casnicie + cele din relatia de dinainte de casatorie?
Toate se leaga...si au o influenta asupra omului...+ caracterul unei persoane...aspiratiile...etc...
Am dat mai sus cateva argumente!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:25
Un general bun stie cand sa se retraga, sa-si minimalizeze pierderile sa fie gata pentru o noua batalie! ;)
Khaled_Adel
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:29
Imi este greu sa ma gandesc la o despartire pt ca dupa parerea mea problema noastra se poate rezolva daca ea mai simte ceva pentru mine.eu o iubesc si incerc sa indrept lucrurile motiv pentru care am apelat si la voi cei de pe forum in seara asta ...
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:35
De la: AdrianaR, la data 2010-11-22 01:25:51
De la: Khaled_Adel, la data 2010-11-22 01:12:04Nu e vorba de varsta... e pur si simplu vorba de gradu de interes pe care il are la intrebarile pe care i le adresezi... si daca raspunde ''nu stiu" la majoritatea e o problema...

Da`mi voie sa te contrazic...
E vorba si de varsta...nu crezi ca gradul de interes este influentat si de varsta?Maturitate si de experienta de viata pana in acest moment...?Experientele traite in aceasta casnicie + cele din relatia de dinainte de casatorie?
Toate se leaga...si au o influenta asupra omului...+ caracterul unei persoane...aspiratiile...etc...
Am dat mai sus cateva argumente!


Imi face o placere deosebita ca ma contrazici; altfel nu s-ar mai numi "dezbatere".
Varsta nu conteaza, fiecare isi traieste viata in ritmul propriu si maturitatea nu ne loveste pe toti in aceiasi perioada a vietii. In schimb cand intradevar tii la ceva, in cazul de fata o relatie, casnicie, ca parte participanta, iti dai interesul spre buna functionare a lucrurilor. In momentul cand nu te mai intereseaza, nu te mai simti parte participanta a fenomelui sau ai gasit ceva pe care "mai bun", apare "eschiva", pentru ca sinceritatea e un lux, teama e mult mai ieftina. Deci nu conteaza varsta ;)
Khaled_Adel
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:37
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 01:35:04Imi este greu sa ma gandesc la o despartire pt ca dupa parerea mea problema noastra se poate rezolva daca ea mai simte ceva pentru mine.eu o iubesc si incerc sa indrept lucrurile motiv pentru care am apelat si la voi cei de pe forum in seara asta ...

Dragul meu...lucrurile nu le poti indrepta apeland la noi ci discutand cu ea!
...si din cate observ,n`ai ce discuta cu ea...ca te lasa`n ceata mereu!Atunci ce mai vrei sa faci?Sa tragi si sa lupti doar tu pt o relatie din care ea se exclude?Intr`o relatie e nevoie de 2...iar faptul ca ati semnat o hartie nu inseamna ca trebuie sa fiti si nefericiti!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:39
Ai zis bine "un general bun"stie.Problema e ce faci atunci cand e inima cea care te chinue ,cand sunt atatea amintiri la mijloc ?
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:41
De la: Khaled_Adel, la data 2010-11-22 01:37:52
De la: AdrianaR, la data 2010-11-22 01:25:51
De la: Khaled_Adel, la data 2010-11-22 01:12:04Nu e vorba de varsta... e pur si simplu vorba de gradu de interes pe care il are la intrebarile pe care i le adresezi... si daca raspunde ''nu stiu" la majoritatea e o problema...

Da`mi voie sa te contrazic...
E vorba si de varsta...nu crezi ca gradul de interes este influentat si de varsta?Maturitate si de experienta de viata pana in acest moment...?Experientele traite in aceasta casnicie + cele din relatia de dinainte de casatorie?
Toate se leaga...si au o influenta asupra omului...+ caracterul unei persoane...aspiratiile...etc...
Am dat mai sus cateva argumente!


Imi face o placere deosebita ca ma contrazici; altfel nu s-ar mai numi "dezbatere".
Varsta nu conteaza, fiecare isi traieste viata in ritmul propriu si maturitatea nu ne loveste pe toti in aceiasi perioada a vietii. In schimb cand intradevar tii la ceva, in cazul de fata o relatie, casnicie, ca parte participanta, iti dai interesul spre buna functionare a lucrurilor. In momentul cand nu te mai intereseaza, nu te mai simti parte participanta a fenomelui sau ai gasit ceva pe care "mai bun", apare "eschiva", pentru ca sinceritatea e un lux, teama e mult mai ieftina. Deci nu conteaza varsta ;)


Ok...vad ca tu o dai in generalitati...eu cred ca m`am exprimat si am explicat destuld e clar ca ma refer la ei...si tot ce`am spus,a fost in baza celor scrie de 864...
Deci...avand in vedere ca mi`am spus parerea,va doresc noapte buna....eu ma retrag!
AdrianaR
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:42
De la: AdrianaR, la data 2010-11-22 01:39:26
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 01:35:04Imi este greu sa ma gandesc la o despartire pt ca dupa parerea mea problema noastra se poate rezolva daca ea mai simte ceva pentru mine.eu o iubesc si incerc sa indrept lucrurile motiv pentru care am apelat si la voi cei de pe forum in seara asta ...

Dragul meu...lucrurile nu le poti indrepta apeland la noi ci discutand cu ea!
...si din cate observ,n`ai ce discuta cu ea...ca te lasa`n ceata mereu!Atunci ce mai vrei sa faci?Sa tragi si sa lupti doar tu pt o relatie din care ea se exclude?Intr`o relatie e nevoie de 2...iar faptul ca ati semnat o hartie nu inseamna ca trebuie sa fiti si nefericiti!


Total de acord cu domnisoara/doamna! (asa sunte femeile iti explica cu multe intrebari retorice dar esenta conteaza )
Khaled_Adel
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:45
iti multumesc pt mesajele tale si multumesc la toti cei din forum care incearca sa ma ajute sa iau o decizie
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:48
De la: kudika330864, la data 2010-11-22 01:41:23Ai zis bine "un general bun"stie.Problema e ce faci atunci cand e inima cea care te chinue ,cand sunt atatea amintiri la mijloc ?


Mare atentie... batalia urmatoare nu e neaparat cu alt "dusman". Amintirele frumoase sa stii de la mine nu pleaca de acolo, tot acolo raman, si cele uarate la fel. Dispar doar daca suferi de amnezie. Nu are rost peste atatea amintiri frumoase sa strangi prea multe urate. Trecutul e istorie, viitorul e un mister si prezentul e un dar, el conteaza cel mai mult. ;)
Khaled_Adel
Postat pe 22 Noiembrie 2010 01:53
mersi pt incurajari!
kudika330864
Postat pe 22 Noiembrie 2010 02:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-l fac sa regrete? 16 De la: Armain 4 Februarie 2012 17:54
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
a doua sansa 8 De la: kind_er 6 Octombrie 2013 21:29
Ne-am despartit si l-am ucis 16 De la: cristi_nne 26 Ianuarie 2011 15:10
despartire dupa avort ? so 8 De la: kudika_595 1 Iunie 2016 21:17