Setari Cookie-uri

In pielea unui barbat divortat

Pentru cei care ar da-o pe exa fara nici o problema - sa fiti voi inselati de cea cu care aveti copii, sa treceti printr-un divort, sa aveti idealul despre familie distrus, idealul despre iubire, si un nesimtit de prieten sa va spuna ulterior ca vrea sa ti-o probeze pe exa, apoi sa mai spuneti sa o ia fara nici o problema - ma gandesc ce viata duceti voi - stati prin baruri toata ziua? aveti 18 ani, sau va ganditi macar o secunda cum ar arata viitorul vostru, sau mergeti doar pe Carpe diem?
cattharsies
Postat pe 6 Februarie 2011 14:38
Pt Youky - sustine-l, ajuta-l sa o infrunte si sa se confrunte cu ea. Nu vei reusi daca il vei blama ca nu ii face fata exei, sau ca te temi sa nu mai fie ceva. Tocmai, fii tu mai frumoasa, calma, linistita, oferai linistea de care are nevoie, arata-i ca este puternic, invata-l si tipul va ajunge sa o poata infrunta mai tarziu si sa o domine. dar va trebui sa accepti sa se comporte ca un barbat si cu tine. sa te lasi condusa, dar sa personalizezi si sa diferentiezi relatia ta. ajuta-l sa se simta barbat, pentru ca exa la emasculat - din asta i se trage puterea ei. l-a prins de b...e si de fiecare data cand el incearca sa ridice ochii il strange ca sa simta cine e sefa! el e singurul care o poate pune la punct - dar nu va resui dintr-o data. oricat de tare vei fi tu, vei arata doar ca il protejezi. ajuta-l si provoaca-l prin iubire sa te proptejeze el pe tine. pe sine nu se va proteja, dar pentru tine se va lupta. dar nu ii cere imperativ. cauta modalitati. fiecare reactioneaza la diferiti stimuli. succes.
cattharsies
Postat pe 6 Februarie 2011 14:47
De la: cattharsies, la data 2011-02-06 14:47:44Pt Youky - sustine-l, ajuta-l sa o infrunte si sa se confrunte cu ea. Nu vei reusi daca il vei blama ca nu ii face fata exei, sau ca te temi sa nu mai fie ceva. Tocmai, fii tu mai frumoasa, calma, linistita, oferai linistea de care are nevoie, arata-i ca este puternic, invata-l si tipul va ajunge sa o poata infrunta mai tarziu si sa o domine. dar va trebui sa accepti sa se comporte ca un barbat si cu tine. sa te lasi condusa, dar sa personalizezi si sa diferentiezi relatia ta. ajuta-l sa se simta barbat, pentru ca exa la emasculat - din asta i se trage puterea ei. l-a prins de b...e si de fiecare data cand el incearca sa ridice ochii, il strange ca sa simta cine e sefa! el e singurul care o poate pune la punct - dar nu va resui dintr-o data. oricat de tare vei fi tu, vei arata doar ca il protejezi. ajuta-l si provoaca-l prin iubire sa te proptejeze el pe tine. pe sine nu se va proteja, dar pentru tine se va lupta. dar nu ii cere imperativ. cauta modalitati. fiecare reactioneaza la diferiti stimuli. succes.


erata:
ofera-i
cattharsies
Postat pe 6 Februarie 2011 14:49
A,Youky, foarte important - ajuta-l si invata-l sa o ignore, distrage-i atentia cand e vb de ea, cu ceva frumos, distrage-i mintea, sa nu se mai gandeasca la ea, ingnorati-o cand devine isterica, cand e rea, radeti si ironizati intre voi in soapta, faceti-va in joaca semne complice si vei vedea ca incet nici nu va va pasa de ce spune ea si atunci ea va incepe sa isi puna intrebari, deoarece va vedea ca "farmecele" si "sfprile" nu mai au putere asupra celor din jur, nu mai provoaca aceleasi reactii - reactiile celor din jur ii dau puterea, sau in unele cazuri o determina sa fie rea.
cattharsies
Postat pe 6 Februarie 2011 14:54
De la: cattharsies, la data 2011-02-06 14:38:30Pentru cei care ar da-o pe exa fara nici o problema - sa fiti voi inselati de cea cu care aveti copii, sa treceti printr-un divort, sa aveti idealul despre familie distrus, idealul despre iubire, si un nesimtit de prieten sa va spuna ulterior ca vrea sa ti-o probeze pe exa, apoi sa mai spuneti sa o ia fara nici o problema - ma gandesc ce viata duceti voi - stati prin baruri toata ziua? aveti 18 ani, sau va ganditi macar o secunda cum ar arata viitorul vostru, sau mergeti doar pe Carpe diem?


chiar vroiam sa scriu eu ceva de genul , dar descrierea ta e perfecta . In primul rand majoritatea care au raspuns au fost femei si ele o considera pe fosta nevasta o parasuta si asa ca sa se distreze si altii cu ea sau sa isi fereasca prietenii de ea ptr ca e parsuta . Nu prea s-au gandit la sot ce simt , in primul in legatura cu fosta ca doar au fost candva impreuna si despartirea doare si in al doilea rand tradarea prietenului . Statutul de prieten il primesti ptr ca castigi respectul si increderea cuiva , tocmai de acea nu ne legam de iubitele , nevestele sau fostele prietenilor din respect ptr ei . Daca acela se cheama prieten imi pare rau ptr sot sa aibe asa prieteni . Si cu asa ceva nu se glumeste , familia omului e un subiect ferit de glume Chiar daca sunt divortati .
Alex_Bodea
Postat pe 6 Februarie 2011 15:06
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?

ori e gluma ori il injughi in repetate ori cu un cutit in fata.. asa ca o sa vrei sa fie spus in gluma
felixcat
Postat pe 7 Februarie 2011 21:39
:))) chiar eram cu un prieten aflat in aceeasi situatie ca mine .I-am raspuns cu aceeasi intrebare :)) Amandoi am fost foarte amabili si ne-am dat consimtamantul reciproc :).Bineinteles ca nici unul dintre noi nu am mers mai departe :))....
alexius
Postat pe 16 Septembrie 2011 19:34
De la: Youky, la data 2010-11-25 18:18:37Sa presupunem ca sunteti un ´´cerb lopatar´´ proaspat divortat.
Cum ati reactiona daca, la o intrevedere cu amicii , unul dintre ei v-ar lovi cu intrebarea: ´´imi dai voie sa ma combin cu nevasta-ta?´´
Ati interpreta gestul ca pe o gluma, o batjocura, v-ati simti jignit, v-ar deranja, sau i-ati da binecuvantarea?
In primul rind a fost o lipsa totala de respect fata de tine deoarece cind te afli cu prezentul la masa nu mai faci glume de trecut.In al doilea rind daca lui(sotului tau) ia cazut fata si nu a reactionat probabil inca o mai iubeste si la deranjat remarca "prietenului". In al treilea rind daca inca mai este pe lista prietenilor inseamna ca cine se aseamana se aduna.
kudika1993
Postat pe 20 Septembrie 2011 11:28
...binecuvantarea....amin
kudika045103
Postat pe 20 Septembrie 2011 16:25
I-as plange de mila prietenului, dar l-as lasa sa faca ce vrea, doar ca sa ii demonstrez cu ce acritura se combina.
Eva32
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare pt barbati si femei cae au experimentat tactica ..."indiferenta" 34 De la: sakura_7777777 7 Aprilie 2010 12:22
am gresit eu? 11 De la: stem_29 24 Octombrie 2010 23:11
vreau sa fac mai mult pt ea dar nu prea mai stiu ce 19 De la: felixcat 12 Decembrie 2009 13:31
Cat de mult inseamna prea mult? 30 De la: sarutama 20 Septembrie 2009 13:28
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51