Setari Cookie-uri

Sunt bolnava de gelozie sau el e teribil de obraznic?

Casatoria nu inseamna calugarie.De ce sa pui monopol pe viata cuiva,chiar sot /sotie fiind.Daca o sa-l incatusezi cu gelozii ieftine....
Coco_2
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:55
Reteta antimess: Se ia una bucata topor bine ascutit si se executa o miscare de incalzire cu bratele ridicate deasupra capului, rotindu-le fie in sensul acelor de ceasornic fie in sens contrar de cateva ori avand grija ca miscarea sa culmineze la ultima rotatie in felul urmator: bratele se aduc putenic in fata, tinand 'nenteles de coada toporului bine ascutit, avand grija ca lama acestuia sa penetreze ecranul calculatorului la care sotul tau se holbeaza! Dupa care repeti din nou aceleasi figuri sportive tintind cutia aia mare din care ies fire care deja fostul monitor! Daca si dupa toate astea sotul tau insista sa ramana pe mess inseamna ca tu esti prea geloasa...
dancombi
Postat pe 11 Ianuarie 2011 16:20
Eu mi-as lua un laptop, mi-as face cont pe toate site-uri de socializare, si mai ales..m-as baga in seama cu el pe messenger sub alt ID, fara sa stie ca sunt eu Si uite asa..as incepe o noua relatie cu sotul meu, virtuala [img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/1202/1202591pu55lez1va.gif[/img][/url]
_Cryssa_
Postat pe 11 Ianuarie 2011 16:29

Doamne....."vorbesti" serios????
Nu stiu de ce esti maritata cu tipul asta....problema ta...
joy_18
Postat pe 11 Ianuarie 2011 16:45
Draga mea, nu esti deloc bolnava de gelozie. Pur si simplu aveti viziuni diferite despre ce inseamna o relatie si cu atat mai mult, o casatorie.

In primul rand sugestia mea este sa il scuipi si sa pleci, dar avand in vedere ca tu vrei sa rezolvi problema altfel, incearca sa il bati cu propriile arme (desi lucrurile astea nu au ce cauta intr-o relatie de dragoste). Ma rog.. Asadar, ia si tu legatura cu fostii, sms-uieste-te si mess-uieste-te si tu (ca e pe fata, ca e pe ascuns) si apoi observa-i reactiile. Daca are ceva de comentat, evident o sa ii spui ca atunci cand inceteaza el, vei inceta si tu si apoi incercati sa va rezolvati problemele. Daca in schimb nu-i pasa, e clar ca esti o "libera legata", stare in care numai tu hotarasti daca ramai sau nu.

Daca te-ai casatorit pentru ca e frumos si da bine la public, ramai casatorita si vezi-ti de ale tale discret. Daca in schimb iubesti foarte mult individul, parerea mea este sa iesi din relatie si sa-ti refaci viata cat de repede, inainte ca aceste mici "teasere" sa te faca sa suferi.

Succes!
kudika347678
Postat pe 11 Ianuarie 2011 17:41
Interesanta idee...dar asta inseamna ca trebuie sa ii inghita comportamentul de pana acum...
joy_18
Postat pe 12 Ianuarie 2011 21:55
De la: joy_18, la data 2011-01-12 21:55:53Interesanta idee...dar asta inseamna ca trebuie sa ii inghita comportamentul de pana acum...

Pai decat sa-l inghita si sa nu faca nimic, mai bine inghite si el.. sau nu.. Are destule optiuni, plus ca suntem destule minti luminate aici incat sa-i mai dam idei
kudika347678
Postat pe 13 Ianuarie 2011 18:46
Poi daca el de acum iti face asa ce vei face mai incolo?? AOLOLO STOP GATA CU EL draga mea .. Sfatul meu nu are rost cu asemenea barbat sa continui si sa iti faci vise si sperante la care vei ajunge sa regreti Descopera-te pe tine si vb cu tine insuti orgoliul tau si indiferenta trebe aduse pe aceeias banda in asemenea cazuri gandeste ca sunt milioane de barbati care ti-ar oferi tot respectul si iubirea de care ai nevoie nu de un nesimtit care filtreaza cu pitzipoance Asa am fost si eu credema cautam tot felu de sfaturi Io in mintea mea mi-am zis sunt prea buna pentru el si oricat de frumos ar fi barbatu de langa tine daca nu te face fericita nare rost ..sa continuii . sincer am pus lucrurile cap la cap si m-am gandit ce ar fi pt mine ce-l mai bine iati o vacanta si recreazate puneti gandurile si vezi ce e bine si ce nu ..:) am pierdut 4 ani si eu si nu credam vreodata ca o sa ajung sa simt viata ca traiesc cu adevarat si sunt fericita sii sti ce imi zic si in ziua de azi .. Nu-mi vine sa cred pe cine am iubit si cu cine mi-am pierdut timpul.. Dar sti cum e vb aia Fiecare inceput are si un sfarsit Iar pt mine a fost o experienta Stapneste-ti gelozia nu ve-i rezolva nimic sa iti arati coltii si starile de gelozie .!
kudika374409
Postat pe 7 Martie 2011 03:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Familia mea 25 De la: sadora 27 August 2009 23:46
indragostit sau nu ??! 30 De la: sharon_sharon 23 Ianuarie 2014 16:35
El sau parintii 48 De la: KNIGHT_31 1 Ianuarie 2011 21:35
fetelor ajutor!!!!!!!!! 38 De la: ursima11 28 Iulie 2008 17:19
diferenta de varsta 285 De la: kudika226898 15 Noiembrie 2010 18:33