Setari Cookie-uri

Dragoste pe internet??

De la: ruby4you, la data 2011-01-07 11:00:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


Nu este rau a visa si a avea aspiratii inalte... insa este un vechi proverb care suna cam asa si asta este valabil ptr cele ce viseaza prea mult... Pasarea malai viseaza si ca sa continui cu un altul... Sa nu te intinzi mai mult decat ti/e plapuma... exprima purul adevar, nu?


Dap!De cele mai multe ori visul le este spulberat si raman dezamagite.Ori gasesc printul care le ia o tura...doua...trei..si dupa le da branci,ori gasesc castelul da cu un tanar pensionar in el si uite asa s-a dus dracu toata povestea lor.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:05
De la: pickard, la data 2011-01-07 11:03:55
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


barbie! vrei sa fiu printzul tau!?


Eu nu mai cred de mult in printi,daca vrei sa avem o relatie virtuala de 9 ani fara sa ne vedem e ok
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 11:05:13
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 11:00:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


Nu este rau a visa si a avea aspiratii inalte... insa este un vechi proverb care suna cam asa si asta este valabil ptr cele ce viseaza prea mult... Pasarea malai viseaza si ca sa continui cu un altul... Sa nu te intinzi mai mult decat ti/e plapuma... exprima purul adevar, nu?


Dap!De cele mai multe ori visul le este spulberat si raman dezamagite.Ori gasesc printul care le ia o tura...doua...trei..si dupa le da branci,ori gasesc castelul da cu un tanar pensionar in el si uite asa s-a dus dracu toata povestea lor.


eu, una... si sa mai am 20 ani... tot nu as crede in asa ceva... parerea mea, este ca tot romanii sunt cei mai buni si iubitori oameni... apropo... fetelor, poate nu ati urmarit un sondaj de opinie realizat acum ceva vreme... cine sunt cei mai potenti si cu o viata sexuala intensa din Europa?
si cine credeti ca au iesit pe primul loc... romanii nostrii
si voi mai vreti printi de dinafara?
ruby4you
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:10

Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:18
Lasa-l pe el sa vina aici ,nu te duce tu
Nicu__Gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:44
Lasa-l pe el sa vina aici ,nu te duce tu
Nicu__Gitan
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:44
Sunt foarte surprinsa de faptul ca in ziua de azi nimeni nu mai are timp sa fie "nice" . Sunt surprinsa de faptul ca acest site a devenit o joaca pentru oameni care nu au nimic mai bun de facut decat sa critice si sa se amuze pe seama altora. Pacat...multe dintre comentariile postate sunt absolut dezgustatoare; nu mai vorbesc de aluziile unora.
E bine sa ai putin bun simt...... SHOULD TRY IT SOMETIMES. IT WON'T HURT........

A cunoaste pe cineva via internet nu este neaparat ceva rau; poate fi daca nu esti foarte atent. Si nu este imposibil sa te "indragostesti" pe internet. Eu mi-am cunoscut sotul pe internet. Si nu regret nici o clipa.
Am auzit destule povesti si cu final nu tocmai fericit. Cel mai bine este sa-l lasi pe el sa faca primul pas. Folosestete de teritoriul pe care il cunosti si unde te simti in siguranta; unde stii ca nu ti se poate intampla nimic din ceea ce nu iti doresti.
ellyana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:06
De la: ellyana, la data 2011-01-07 12:06:32Sunt foarte surprinsa de faptul ca in ziua de azi nimeni nu mai are timp sa fie "nice" . Sunt surprinsa de faptul ca acest site a devenit o joaca pentru oameni care nu au nimic mai bun de facut decat sa critice si sa se amuze pe seama altora. Pacat...multe dintre comentariile postate sunt absolut dezgustatoare; nu mai vorbesc de aluziile unora.
E bine sa ai putin bun simt...... SHOULD TRY IT SOMETIMES. IT WON'T HURT........

.


e greu sa scrii in romaneste? de dor dejtele ??
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:16
Eu una nu m-as risca. Si eu am prieteni din toate colturile lumii cu care vorbesc zilnic la telefon. Am primit multe invitatii, dar nu mi-a trecut nicio clipa prin gand sa accept vreuna. Nu poti cunoaste o persoana prin intermediul telefonului sau a internetului. Se spune ca mananci un sac de sare pana ajungi sa cunosti pe cineva. Acest om poate fi altfel decat te-a facut pe tine sa crezi ca este. Parerea mea e ca ar trebui sa vina el la tine, sa petreceti un timp impreuna, dar nici asa. Nu uita ca ei au o cultura total diferita de a noastra. Ei nu o considera deosebita, dar in momentul in care vei ajunge acolo iti va lipsi cu siguranta libertatea de aici. Eu am o ruda casatorita cu un sirian. E vai de viata ei. Nu-ti spun ca are 31 de ani si i-a "trantit" ala deja 5 copii. Vin rar in Romania. Viata e foarte grea acolo pentru ea. Din punct de vedere financiar stau bine, dar femeile nu au niciun fel de libertate din cauza religiei. Treaba ta!!!
lucie_anne
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:32
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...
La 22 de ani ce sa replici sa-ti mai dam ?!... Ce argumente sa-ti dam sa-ntelegi ca traiesti o ...farsa ?!... Se vede clar ca cineva din preajma ta (daca exista cu adevarat cineva ?! ) ,nu are nici cea mai vaga putere de decizie in ce te priveste ! Arabii sunt proscrisii cifrei 666 ,cu o educatie straina noua latinilor (care ne mai simtim latini !...),cu reguli diametral opuse "lumii crestine",cu o religie abstracta si inumana ptr femeia moderna si cu...uitaturi mereu susceptibile,ades pline de ura si razbunare din ochi ascunsi intre orbite,negrii patrunzatori si nemilosi deseori care seamana teama si tulburare decat liniste,pace si sinceritatea senina pe care-o pot avea majoritatea semenilor nostrii ! Vorbeai de istoria Lybiei !... Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar culturii egiptene aflata la cateva sute de km ?! Ce istorie poate avea aceasta tara in afara de Mohamar el-Ghadafi cu totalitarismul sau fundamentalist islamic ?!...CE istorie poate avea aceasta tara care propovaduieste inca cultul razbunarii paganilor crucii ?! (vezi procesul asistentelor medicale condamnate la moarte ptr practicarea sexului liber-neprotejat care-chipurile-ar fi introdus HIV-ul pozitiv in Libia,vezi actele de terorism de pe nava italiana Achille Lauro sau atentatul aviatic de la Lockerby-Scotia !...) Nu mai vorbesc de TERORISTII CAPTURATI in zilele REVOLUTIEI si de adevaratele scandaluri iscate cu cetatenii romani ptr fete ca tine NESTAPANITE prin multe orase romanesti in care acesti NECIVILIZATI isi desavarseau studiile prin diferite institutii de invatamant romanesti prin grija " ILUSTRULUI SI MARELUI NOSTRU TOVARAS si CONDUCATORULUI NOSTRU IUBIT" ! Asa ca fugi fetita fara "prea mult brain" la Benghazi sau Taraboulus si alatura-te si altor victime de pe net !
crysis
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:32
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:32:28
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12 Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar culturii egiptene aflata la cateva sute de km ?!


tu esti la 50 de kilometrii de civlizatie si se pare ca n-ai imprumutat nimic de la ea!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:36
De la: kudika109274, la data 2011-01-07 11:03:26Draga mea, poate exista asa ceva, insa eu nu as pleca din tara pentru a-l vedea si intalni. Cred ca cel mai potrivit ar fi sa vina el aici, daca te doreste asa de mult. Cauta sa te protejezi, este foarte important acest aspect, mai ales ca este vb de Libia.
Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
Buna,multumesc pentru sfat...am timp sa ma gandesc ce voi face,imi planificam "excursia"mea pe la vara...multe se pot schimba pana la vara...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:38
Am si eu o intrebare pentru tine, de cand il stii pe acest baiat?
Tu ai spus doar ca l-ai cunoscut pe net si te-ai indragostit de el, presupun ca nu te-ai indragostit din prima saptamana
Am observat ca multa lume a comentat in fel si chip intrebarea ta, unii ti-au raspuns cu sarcasm, altii au incercat sa-ti dea sfaturi, insa ce pot eu sa-ti spun dintr-o experienta asemanatoare cu a ta este ca trebuie sa ai rabdare, diferenta fiind ca eu" l-am cunoscut" cand a venit in romania si am petrecut cu el doua ore in club si nimic mai mult, pentru ca el a doua zi pleca in sua, dar a ramas sa vorbim la telefo si pe net.
La inceput totul a inceput ca o gluma din partea mea pentru ca ma gandeam ca e aproape imposibil sa ajung eu acolo, plus ca ma gandeam la fel de fel de scenarii care mai de care mai bizare.
Desi imi trimisese invitatie, cu extrasele de cont si cu legitimatia de la serviciu ( trebuie sa mentionez ca lucreaza in guvernul sua) tot eram sceptica in privinta lui.
M-am gandit ca in ziua de azi se pot falsifica o gramada, inclusiv o legitimatie de munca si ca desi mi-a trimis extrasele de cont, nu stiam daca sunt reale sau nu pentru ca habar nu aveam cum arata extrasele la americani, deci iar ma gandeam ca puteau fi false.
Dupa vreo 6 luni de cand vorbeam in fiecare zi am hotarat sa aplic pentru viza, simtind ca totusi nu cred ca e dracu chiar asa de negru.
Trebuie mentionat faptul ca toata lumea mi-a zis sa nu ma duc la el ca dupa 2 ore petrecute in club si alte 6 luni vorbite cu un ecran al calculatorului n-am cum sa-l cunosc am mers pe drumul meu si am aplicat penru viza. Am fost foarte dezamagita cand am fost respinsa prima oara la viza, dar m-am incapatanat si am zis ca totul se intampla cu un rost in viata, si trebuie sa ma zbat sa obtin viza, ceea ce am si reusit pana la urma.
Pot sa-ti spun ca dupa ce mi-a luat biletul de avion eram foarte bucuroasa, insa in momentul in care am ajuns la aeroport ma cuprinsese o teama de nedescris.
De ce? Pentru ca el era totusi un necunoscut pentru mine chiar daca eu credeam ca il cunosc.
Incepusem sa imi aduc aminte de toate discutiile avute cu prietenii mei si ma gandeam daca e vreun obsedat sexual, daca ajung la el acasa si voi gasi mai multi barbati in casa( desi el sta singur), si multe altele.
Dupa un drum lung de vreo 14 ore am ajuns pe taramul fagaduintei tot cu teama in suflet, in momentul in care l-am vazut m-am mai linistit dar ma uitam speriata sa nu fie cineva in spate in masina, plus ca am ezitat un pic atunci cand am intrat in casa insa totul nu a fost decat in imaginatia mea si totul a fost foarte bine, urmeaza ca luna urmatoare sa plec la el.
Ceea ce am vrut sa evidentiez este ca se pot intampla si lucruri frumoase pe internet, dar nu mereu este adevarat, iar in ceea ce-l priveste pe prietenul tau sfatul meu este sa vina el in romania mai intai pentru ca este posibil sa te duci tu la el acolo in libia si sa nu fie acea "chimie" de care este nevoie intr-o relatie si ai putea sa fii dezamagita mai rau.
Tu decizi daca vrei sa iei in calcul sfatul meu, dar daca ai nevoie de mai multe sfaturi putem discuta pe tema asta
kudika040528
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:38
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:32:28
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...
La 22 de ani ce replici sa-ti mai dam ?!... Ce argumente sa-ti mai dam sa-ntelegi ca traiesti o ...farsa ?!... Se vede clar ca cineva din preajma ta (daca exista cu adevarat cineva ?! ) ,nu are nici cea mai vaga putere de decizie in ce te priveste ! Arabii sunt proscrisii cifrei 666 ,cu o educatie straina noua latinilor (care ne mai simtim latini !...),cu reguli diametral opuse "lumii crestine",cu o religie abstracta si inumana ptr femeia moderna si cu...uitaturi mereu susceptibile,ades pline de ura si razbunare din ochi ascunsi intre orbite,negrii patrunzatori si nemilosi deseori care seamana teama si tulburare decat liniste,pace si sinceritatea senina pe care-o pot avea majoritatea semenilor nostrii ! Vorbeai de istoria Lybiei !... Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar culturii veche egiptene aflata la cateva sute de km ?! Ce istorie poate avea aceasta tara in afara de Mohamar el-Ghadafi cu totalitarismul sau fundamentalismul lui islamic ?!...Ce istorie poate avea aceasta tara care propovaduieste inca cultul razbunarii paganilor adepti ai crucii crestine ?! (vezi procesul asistentelor medicale condamnate la moarte ptr practicarea sexului liber-neprotejat care-chipurile-ar fi introdus HIV-ul pozitiv in Libia,vezi actele de terorism de pe nava italiana Achille Lauro sau atentatul aviatic de la Lockerby-Scotia !...) Nu mai vorbesc de TERORISTII CAPTURATI in zilele REVOLUTIEI si trimisi in ascuns si-ncea mai mare taina inapoi pe calea aerului in Libia si de adevaratele scandaluri iscate cu cetatenii romani ptr fete ca tine NESTAPANITE de prin multe orase romanesti in care acesti NECIVILIZATI isi desavarseau studiile prin diferite institutii de invatamant romanesti prin grija " ILUSTRULUI SI MARELUI NOSTRU TOVARAS si CONDUCATORULUI NOSTRU IUBIT" ! Asa ca fugi fetita fara "prea mult brain" la Benghazi sau Taraboulus si alatura-te si altor victime de pe net ! Esti totusi o raritate tinand cont ca din locurile tale natale se zboara catre Italia si Anglia mai mult !!!
crysis
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:38
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:38:22
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:32:28
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...
La 22 de ani ce replici sa-ti mai dam ?!... Ce argumente sa-ti mai dam sa-ntelegi ca traiesti o ...farsa ?!... Se vede clar ca cineva din preajma ta (daca exista cu adevarat cineva ?! ) ,nu are nici cea mai vaga putere de decizie in ce te priveste ! Arabii sunt proscrisii cifrei 666 ,cu o educatie straina noua latinilor (care ne mai simtim latini !...),cu reguli diametral opuse "lumii crestine",cu o religie abstracta si inumana ptr femeia moderna si cu...uitaturi mereu susceptibile,ades pline de ura si razbunare din ochi ascunsi intre orbite,negrii patrunzatori si nemilosi deseori care seamana teama si tulburare decat liniste,pace si sinceritatea senina pe care-o pot avea majoritatea semenilor nostrii ! Vorbeai de istoria Lybiei !... Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar vechii culturi egiptene aflata la cateva sute de km ?! Ce istorie poate avea aceasta tara in afara de Mohamar el-Ghadafi cu totalitarismul si fundamentalismul lui islamic ?!...Ce istorie poate avea aceasta tara care propovaduieste inca cultul razbunarii paganilor si necredinciosilor adepti ai crucii crestine ?! (vezi procesul asistentelor medicale condamnate la moarte ptr practicarea sexului liber-neprotejat care-chipurile-ar fi introdus HIV-ul pozitiv in Libia,vezi actele de terorism de pe nava italiana Achille Lauro sau atentatul aviatic de la Lockerby-Scotia !...) Nu mai vorbesc de TERORISTII CAPTURATI in zilele REVOLUTIEI si trimisi in ascuns si-ncea mai mare taina inapoi pe calea aerului in Libia si de adevaratele scandaluri iscate cu cetatenii romani ptr fete ca tine NESTAPANITE de prin multe orase romanesti in care acesti NECIVILIZATI isi desavarseau studiile prin diferite institutii de invatamant romanesti prin grija " ILUSTRULUI SI MARELUI NOSTRU TOVARAS si CONDUCATORULUI NOSTRU IUBIT" ! Asa ca fugi fetita fara "prea mult brain" la Benghazi sau Taraboulus si alatura-te si altor victime de pe net ! Esti totusi o raritate tinand cont ca din locurile tale natale se zboara catre Italia si Anglia mai mult !!!
crysis
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:41
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 19:58:31
De la: Creata24, la data 2011-01-06 19:39:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:04:04
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti



Draga domnisoara, ce am scris eu nu sunt perle. E absolut normal atunci cand iti alegi un partener, sa-ti ofere macar strictul necesar. Cand am spus de "posibilitati" nu m-am referit la munti de bani. Cunosc destui arabi care afiseaza o stare materiala buna iar in realitate abia au dupa ce bea apa. Iti dau exemple:
1. Sunt veniti din alte parti si muncesc pe branci in Dubai pentru a strange bani sa-si ia o sotie.
2. Au frati mai mici aflati la scoala, parinti batrani si neputiinciosi ce trebuiesc intretinuti..
3. Altii muncesc pe la rudele mai instarite sa aiba bani de tigari pentru ca tatal lor a plecat la alta femeie

etc etc etc De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! Uite care e treaba: eu sunt de mult timp casatorita ..dar daca tu poti sa te arunci in bratele unui sarantoc ..din dragoste...eu ce sa mai spun?!



Daca tu asa gandesti e treaba ta! Dar credema asta este unul dintre motive pt care baietii ne considera niste proaste...si pe buna dreptate...Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui nu?..EU UNA NU A-SI ACCEPTA CA EL SA MA INTRETINA TOATA VIATA !Sa-mi reproseze faptul ca el a avut si eu nu!! cred ca de aceea s-a '' inventat munca'' ca sa lucram cu totii si sa avem un venit! nu?

SI tare sunt curioasa daca exista vreun barbat care este de acord cu tine in privinta faptului ca el TRBUIE sa iti asigure stabilitate financiara toata viata (ce e barbatul pt tine un robot?el nu oboseste niciodata nu are dorinte, sentimente nimic?el trebuie doar sa lucreze nu ? asta e menirea lui in fata ta?)... si mai am o intrebare pt tine :daca sotul tau (prin absurd si doamne fereste!!) nu ar mai reusi sa iti asigure stabilitatea financiara l-ai parasi pt altul care ar putea sa iti ofere acest lucru?????????? Si inca ceva oamenii care lucreaza si isi asigura ''ziua de maine'' nu sunt niste sarantoci!!!!???????????? sa iti fie rusine pt ce spui!! imi pare foarte rau ca gandesti asa!
Cu totii isi doresc sa aibe cat mai mult insa nu toti isi permit, pentru asta ar trebui inlaturati??????????
Si stai linistita prietenul meu nu e un ''sarantoc'' si daca ar fi fost tot m-asi fi aruncat in bratele lui !pentru-ca dupa cum ti-am mai spus s-a inventat munca iar eu la fel ca alti oameni ,lucrez si ma pot intretine si singura



Draguta domnisoara, cum ai dedus tu ca eu astept sa ma intretina barbatul?! nu am dat prea multe detalii pentru ca nu vreau ca al meu comentariu sa semene cu un carnat; acum fiecare intelege ce vrea; cand am spus "un barbat care sa-mi ofere siguranta" m-am referit la un barbat serios, cu capul pe umeri ( asa cum probabil e iubitul tau), care munceste cinstit sa-si "asigure" ziua de maine. Cand am spus "sarantoci" m-am referit la acei barbati buni de nimic, lenesi, betivi, cu aere de "cartier"..etc. Si ca raspuns la intrebarea ta: .. eu imi iubesc sotul mai presus decat orice; nu l-as lasa la greu, as fi ochii lui daca nu ar mai vedea, picioarele lui daca nu ar mai putea merge; chiar si impotent de ar ramane...tot nu m-ar deranja, pentru ca ce ne uneste pe noi e mai presus decat orice. A ce iti suna asta?! Iti spun tot eu: e iubire adevarata!
P.S Nu suntem de 1,2 sau 5 ani impreuna..ci de 13 ani.


ok....nu ajungem nicaieri cu discutia asta ...nu sunt in totalitate de acord cu tine insa asta nu ma impiedica sa ma bucur ca aveti 13 ani de casnicie!sa va dea Domnul cat mai multi de azi inainte!!
Creata24
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:41
De obicei imi place sa citesc toate topicurile de pe forum..dar nu ma obosesc sa raspund....de ce o fac acum?pentru ca si eu am intalnit pe cine ''pe internet''si nu am chiar 20 de ani...
ceea ce vreau eu sa spun e ca toti suntem oameni..romani..europeni arabi..tigani...toti avem simturi..sentimente..ne deosebeste doar culoarea pielii..si poate educatia care am primit-o fiecare..
Sfatul meu pentru cele care vor sa plece dupa iubitii lor prin alte tari...fii sigura mai intai ca il cunosti foarte bine..ca nu iti ascunde nimic...si mai ales..fii sigura ca il iubesti..si de ce nu..poti merge sa-l intalnesti...
eu am fost ....si nu regret nici macar o secunda.....de n-ar fi fost obligatiile pe care le am aici..nu m-as mai fi intors...chiar daca el nu e nici un print...eu tot ca o printesa m-am simtit...
Deci fetelor...daca sunteti complet sigure pe sentimentele voastre..ascultati-va inima..
Daca aveti ce-a mai mica indoiala......renuntati.....
adrianaadri75
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:43
De la: adrianaadri75, la data 2011-01-07 12:43:55De obicei imi place sa citesc toate topicurile de pe forum..dar nu ma obosesc sa raspund....

si-acum nu-ti simti degetele amortite de la atata tastat?
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:46
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:32:28
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...
La 22 de ani ce sa replici sa-ti mai dam ?!... Ce argumente sa-ti dam sa-ntelegi ca traiesti o ...farsa ?!... Se vede clar ca cineva din preajma ta (daca exista cu adevarat cineva ?! ) ,nu are nici cea mai vaga putere de decizie in ce te priveste ! Arabii sunt proscrisii cifrei 666 ,cu o educatie straina noua latinilor (care ne mai simtim latini !...),cu reguli diametral opuse "lumii crestine",cu o religie abstracta si inumana ptr femeia moderna si cu...uitaturi mereu susceptibile,ades pline de ura si razbunare din ochi ascunsi intre orbite,negrii patrunzatori si nemilosi deseori care seamana teama si tulburare decat liniste,pace si sinceritatea senina pe care-o pot avea majoritatea semenilor nostrii ! Vorbeai de istoria Lybiei !... Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar culturii egiptene aflata la cateva sute de km ?! Ce istorie poate avea aceasta tara in afara de Mohamar el-Ghadafi cu totalitarismul sau fundamentalist islamic ?!...CE istorie poate avea aceasta tara care propovaduieste inca cultul razbunarii paganilor crucii ?! (vezi procesul asistentelor medicale condamnate la moarte ptr practicarea sexului liber-neprotejat care-chipurile-ar fi introdus HIV-ul pozitiv in Libia,vezi actele de terorism de pe nava italiana Achille Lauro sau atentatul aviatic de la Lockerby-Scotia !...) Nu mai vorbesc de TERORISTII CAPTURATI in zilele REVOLUTIEI si de adevaratele scandaluri iscate cu cetatenii romani ptr fete ca tine NESTAPANITE prin multe orase romanesti in care acesti NECIVILIZATI isi desavarseau studiile prin diferite institutii de invatamant romanesti prin grija " ILUSTRULUI SI MARELUI NOSTRU TOVARAS si CONDUCATORULUI NOSTRU IUBIT" ! Asa ca fugi fetita fara "prea mult brain" la Benghazi sau Taraboulus si alatura-te si altor victime de pe net !
Buna,e cu adevarat foarte interesant ce scrii aici,sunt de acord intru totul,doar partea cu cifra 666,parca nu as vrea sa o accept,in ciuda faptului ca poate e adevarata...nu as vrea sa ii critic asa rau si sa ii vad ca pe niste "diavoli" pe pamant,sunt si ei oameni...si nu toti sunt teroristi...de ce se vorbeste de teroristi?daca s-au intamplat 3cazuri in Libya asta nu inseamna ca tot poporul e terorist...sunt barbati care trateaza rau "femeia moderna" in toate tarile globului,nu numai in tarile arabe...in Romania,nu sunt batute si ucise???sa fim seriosi...Cat despre religie...fiecare s-a nascut cu o religie,nu e vina lui...eu de exemplu nu am sa imi schimb niciodata religia,in islam daca pe ei ii invata sa urasca crestinii,nu au decat...nu ii poate opri nimeni...problema este ca ura asta e reciproca...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:47
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:38:22[...............]


tu simti asa o putere launtrica ce te tot indeamna sa-ti scoti mesajul in fata!!!??
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:54
De la: kudika040528, la data 2011-01-07 12:38:14Am si eu o intrebare pentru tine, de cand il stii pe acest baiat?
Tu ai spus doar ca l-ai cunoscut pe net si te-ai indragostit de el, presupun ca nu te-ai indragostit din prima saptamana
Am observat ca multa lume a comentat in fel si chip intrebarea ta, unii ti-au raspuns cu sarcasm, altii au incercat sa-ti dea sfaturi, insa ce pot eu sa-ti spun dintr-o experienta asemanatoare cu a ta este ca trebuie sa ai rabdare, diferenta fiind ca eu" l-am cunoscut" cand a venit in romania si am petrecut cu el doua ore in club si nimic mai mult, pentru ca el a doua zi pleca in sua, dar a ramas sa vorbim la telefo si pe net.
La inceput totul a inceput ca o gluma din partea mea pentru ca ma gandeam ca e aproape imposibil sa ajung eu acolo, plus ca ma gandeam la fel de fel de scenarii care mai de care mai bizare.
Desi imi trimisese invitatie, cu extrasele de cont si cu legitimatia de la serviciu ( trebuie sa mentionez ca lucreaza in guvernul sua) tot eram sceptica in privinta lui.
M-am gandit ca in ziua de azi se pot falsifica o gramada, inclusiv o legitimatie de munca si ca desi mi-a trimis extrasele de cont, nu stiam daca sunt reale sau nu pentru ca habar nu aveam cum arata extrasele la americani, deci iar ma gandeam ca puteau fi false.
Dupa vreo 6 luni de cand vorbeam in fiecare zi am hotarat sa aplic pentru viza, simtind ca totusi nu cred ca e dracu chiar asa de negru.
Trebuie mentionat faptul ca toata lumea mi-a zis sa nu ma duc la el ca dupa 2 ore petrecute in club si alte 6 luni vorbite cu un ecran al calculatorului n-am cum sa-l cunosc am mers pe drumul meu si am aplicat penru viza. Am fost foarte dezamagita cand am fost respinsa prima oara la viza, dar m-am incapatanat si am zis ca totul se intampla cu un rost in viata, si trebuie sa ma zbat sa obtin viza, ceea ce am si reusit pana la urma.
Pot sa-ti spun ca dupa ce mi-a luat biletul de avion eram foarte bucuroasa, insa in momentul in care am ajuns la aeroport ma cuprinsese o teama de nedescris.
De ce? Pentru ca el era totusi un necunoscut pentru mine chiar daca eu credeam ca il cunosc.
Incepusem sa imi aduc aminte de toate discutiile avute cu prietenii mei si ma gandeam daca e vreun obsedat sexual, daca ajung la el acasa si voi gasi mai multi barbati in casa( desi el sta singur), si multe altele.
Dupa un drum lung de vreo 14 ore am ajuns pe taramul fagaduintei tot cu teama in suflet, in momentul in care l-am vazut m-am mai linistit dar ma uitam speriata sa nu fie cineva in spate in masina, plus ca am ezitat un pic atunci cand am intrat in casa insa totul nu a fost decat in imaginatia mea si totul a fost foarte bine, urmeaza ca luna urmatoare sa plec la el.
Ceea ce am vrut sa evidentiez este ca se pot intampla si lucruri frumoase pe internet, dar nu mereu este adevarat, iar in ceea ce-l priveste pe prietenul tau sfatul meu este sa vina el in romania mai intai pentru ca este posibil sa te duci tu la el acolo in libia si sa nu fie acea "chimie" de care este nevoie intr-o relatie si ai putea sa fii dezamagita mai rau.
Tu decizi daca vrei sa iei in calcul sfatul meu, dar daca ai nevoie de mai multe sfaturi putem discuta pe tema asta
Multumesc din suflet,intradevar e frumoasa povestea ta,eu sunt o visatoare si chiar cred in oameni,si poate de aceea cateodata fac lucruri prostesti...ma gandeam si eu la "chimia aceea",daca nu va fi ce m-am asteptat eu sa fie si am sa fiu dezamagita?cum voi reactiona cand ma va lua de la aeroport,o sa imi placa de el cu adevarat???camera si pozele nu sunt o realitate precisa...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:55
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 12:36:44
De la: crysis, la data 2011-01-07 12:32:28
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12 Ce istorie poate avea niste nomazi berberi din arsita desertului libian ce niciodata nu s-au asimilat macar culturii egiptene aflata la cateva sute de km ?!


tu esti la 50 de kilometrii de civlizatie si se pare ca n-ai imprumutat nimic de la ea!
De ce ar trebui Libya sa asimileze ceva din cultura egipteana daca este un stat liber???ce treaba are cultura libiana cu cea egipteana???
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:59
De la: ellyana, la data 2011-01-07 12:06:32Sunt foarte surprinsa de faptul ca in ziua de azi nimeni nu mai are timp sa fie "nice" . Sunt surprinsa de faptul ca acest site a devenit o joaca pentru oameni care nu au nimic mai bun de facut decat sa critice si sa se amuze pe seama altora. Pacat...multe dintre comentariile postate sunt absolut dezgustatoare; nu mai vorbesc de aluziile unora.
E bine sa ai putin bun simt...... SHOULD TRY IT SOMETIMES. IT WON'T HURT........

A cunoaste pe cineva via internet nu este neaparat ceva rau; poate fi daca nu esti foarte atent. Si nu este imposibil sa te "indragostesti" pe internet. Eu mi-am cunoscut sotul pe internet. Si nu regret nici o clipa.
Am auzit destule povesti si cu final nu tocmai fericit. Cel mai bine este sa-l lasi pe el sa faca primul pas. Folosestete de teritoriul pe care il cunosti si unde te simti in siguranta; unde stii ca nu ti se poate intampla nimic din ceea ce nu iti doresti.

La orice subiect se vor face aluzii...ei cred ca vreau sa "mi-o trag cu arabetele"...DA,vreau si care este problema...nu e nimic rau in asta.Se amuza pe seama mea,ma critica...dar asta chiar nu conteaza,eu mi-am atins scopul...sunt si oameni sinceri care mi-au dat un sfat,si chiar apreciez...mama mea nu e o persoana cu care pot vorbi multe chestii care se intampla in viata mea,niciodata nu ma asculta sau ma intelege...si de aceea chiar ma bucur enorm de ceea ce citesc pe forum...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:06
De la: Creata24, la data 2011-01-07 12:41:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 19:58:31
De la: Creata24, la data 2011-01-06 19:39:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:04:04
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti



Draga domnisoara, ce am scris eu nu sunt perle. E absolut normal atunci cand iti alegi un partener, sa-ti ofere macar strictul necesar. Cand am spus de "posibilitati" nu m-am referit la munti de bani. Cunosc destui arabi care afiseaza o stare materiala buna iar in realitate abia au dupa ce bea apa. Iti dau exemple:
1. Sunt veniti din alte parti si muncesc pe branci in Dubai pentru a strange bani sa-si ia o sotie.
2. Au frati mai mici aflati la scoala, parinti batrani si neputiinciosi ce trebuiesc intretinuti..
3. Altii muncesc pe la rudele mai instarite sa aiba bani de tigari pentru ca tatal lor a plecat la alta femeie

etc etc etc De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! Uite care e treaba: eu sunt de mult timp casatorita ..dar daca tu poti sa te arunci in bratele unui sarantoc ..din dragoste...eu ce sa mai spun?!



Daca tu asa gandesti e treaba ta! Dar credema asta este unul dintre motive pt care baietii ne considera niste proaste...si pe buna dreptate...Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui nu?..EU UNA NU A-SI ACCEPTA CA EL SA MA INTRETINA TOATA VIATA !Sa-mi reproseze faptul ca el a avut si eu nu!! cred ca de aceea s-a '' inventat munca'' ca sa lucram cu totii si sa avem un venit! nu?

SI tare sunt curioasa daca exista vreun barbat care este de acord cu tine in privinta faptului ca el TRBUIE sa iti asigure stabilitate financiara toata viata (ce e barbatul pt tine un robot?el nu oboseste niciodata nu are dorinte, sentimente nimic?el trebuie doar sa lucreze nu ? asta e menirea lui in fata ta?)... si mai am o intrebare pt tine :daca sotul tau (prin absurd si doamne fereste!!) nu ar mai reusi sa iti asigure stabilitatea financiara l-ai parasi pt altul care ar putea sa iti ofere acest lucru?????????? Si inca ceva oamenii care lucreaza si isi asigura ''ziua de maine'' nu sunt niste sarantoci!!!!???????????? sa iti fie rusine pt ce spui!! imi pare foarte rau ca gandesti asa!
Cu totii isi doresc sa aibe cat mai mult insa nu toti isi permit, pentru asta ar trebui inlaturati??????????
Si stai linistita prietenul meu nu e un ''sarantoc'' si daca ar fi fost tot m-asi fi aruncat in bratele lui !pentru-ca dupa cum ti-am mai spus s-a inventat munca iar eu la fel ca alti oameni ,lucrez si ma pot intretine si singura



Draguta domnisoara, cum ai dedus tu ca eu astept sa ma intretina barbatul?! nu am dat prea multe detalii pentru ca nu vreau ca al meu comentariu sa semene cu un carnat; acum fiecare intelege ce vrea; cand am spus "un barbat care sa-mi ofere siguranta" m-am referit la un barbat serios, cu capul pe umeri ( asa cum probabil e iubitul tau), care munceste cinstit sa-si "asigure" ziua de maine. Cand am spus "sarantoci" m-am referit la acei barbati buni de nimic, lenesi, betivi, cu aere de "cartier"..etc. Si ca raspuns la intrebarea ta: .. eu imi iubesc sotul mai presus decat orice; nu l-as lasa la greu, as fi ochii lui daca nu ar mai vedea, picioarele lui daca nu ar mai putea merge; chiar si impotent de ar ramane...tot nu m-ar deranja, pentru ca ce ne uneste pe noi e mai presus decat orice. A ce iti suna asta?! Iti spun tot eu: e iubire adevarata!
P.S Nu suntem de 1,2 sau 5 ani impreuna..ci de 13 ani.


ok....nu ajungem nicaieri cu discutia asta ...nu sunt in totalitate de acord cu tine insa asta nu ma impiedica sa ma bucur ca aveti 13 ani de casnicie!sa va dea Domnul cat mai multi de azi inainte!!



Multumesc pentru urare si iti urez sa ai si tu parte de o viata linistita si plina de iubire alaturi de iubitul tau
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:09
Pentru cei care au spus lucruri urate despre arabi, nu este adevarat, peste tot sunt oameni de toate felurile, rai sau buni. Eu cunosc arabi si nu sunt oameni rai, sunt chiar persoane foarte bune. Bine, educatia isi spune cuvantul, dar conteaza foarte mult si omul.
Pentru Melek: tu oricum fiind evreica gandesti altfel decat un ortodox sau un catolic, deci te adaptezi mai bine conceptelor diferite de viata.daca vrei o aventura cu libianul si nu vrei sa stie mama ta, mai bine sa vina aici si puteti merge la munte, dar daca iti place Libya o poti vizita cu prietenii sau cu familia, pentru ca nu stii ce "surprize" iti poate oferi iubitul tau, trebuie sa fii cu cineva pe care cunosti foarteeee bine si in care ai incredere. In tarile arabe, ce este pentru turisti este foarte frumos si poleit, e diferit de viata lor de zi cu zi. Sa te gandesti foarte bine inainte de a face pasul asta!
Pentru cei care cred ca femeile din romania cauta barbati din afara(nu vb despre arabi) pentru o situatie materiala, le spun ca nu este asa, nu pentru asta le plac acesti barbati(cunoscuti pe net sau nu). Le plac pentru respectul pe care il arata femeii, pentru comportamentul pe care il au cu femeile, pentru ca ei cred in libertatea femeii, nu sunt ca unii romani( si sunt destui) care gandesc ca femeia trebuie sa faca toata treaba in casa, sa mearga la lucru, sa aiba grija de copii, eventual si de vre-o soacra in timp ce ei isi "contempleaza" buricul dupa ce vin de la serviciu epuizati. si probabil ca-si mai bat si consoartele ca nu fac tot ce zic ei...sau asa, doar ca sa nu uite cine-i seful.
Daca nu credeti, analizati cum arata un cuplu dupa cativa ani de casatorie: el se ingrasa ca un porc , ea arata dezordonata si tot timpul obosita. Oare de ce?
healthy001253
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:17
uitai sa va urez LA MULTI ANI!!!
healthy001253
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:18
De la: healthy001253, la data 2011-01-07 14:17:19
os si poleit, e diferit de viata lor de zi cu zi. Sa te gandesti foarte bine inainte de a face pasul asta!
Pentru cei care cred ca femeile din romania cauta barbati din afara(nu vb despre arabi) pentru o situatie materiala, le spun ca nu este asa, nu pentru asta le plac acesti barbati(cunoscuti pe net sau nu). Le plac pentru respectul pe care il arata femeii, pentru comportamentul pe care il au cu femeile, pentru ca ei cred in libertatea femeii, nu sunt ca unii romani( si sunt destui) care gandesc ca femeia trebuie sa faca toata treaba in casa, sa mearga la lucru, sa aiba grija de copii, eventual si de vre-o soacra in timp ce ei isi "contempleaza" buricul dupa ce vin de la serviciu epuizati. si probabil ca-si mai bat si consoartele ca nu fac tot ce zic ei...sau asa, doar ca sa nu uite cine-i seful.
Daca nu credeti, analizati cum arata un cuplu dupa cativa ani de casatorie: el se ingrasa ca un porc , ea arata dezordonata si tot timpul obosita. Oare de ce?


si tocmai pe arabi ii dai exemplu in ceea ce numesti tu "libertatea femeii"

e drept ca si mie imi plac suedezele si nordicele, au un mod de a fi extrem de libertin ...
insa o femeie din romania care vrea libertate pe langa o nordica, iti garantez ca in 99,99 % din cazuri nu e de o femeie care isi doreste o relatie de semisclavagism
ceea ce inteleg romancele prin "libertate" se traduce de fapt prin a gasi un prost care sa le plateasca mofturile cei drept arabi se pricep sa ofere "iluzia" unei libertati si a respectului fata de femeie - ca in orice domeniu sunt si execpti de arabi foarte foarte seriosi, insa astia nu cred ca mai au nevoie sa caute peste hotare femei, banuiesc ca-si gasesc chiar la ei in "ograda"



oricum "povestea" dintre o romanca cu foamea in gura si arabul plin de aur, e deja clasica si la fel de previzibila
battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:43
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 11:05:13
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 11:00:07
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


Nu este rau a visa si a avea aspiratii inalte... insa este un vechi proverb care suna cam asa si asta este valabil ptr cele ce viseaza prea mult... Pasarea malai viseaza si ca sa continui cu un altul... Sa nu te intinzi mai mult decat ti/e plapuma... exprima purul adevar, nu?


Dap!De cele mai multe ori visul le este spulberat si raman dezamagite.Ori gasesc printul care le ia o tura...doua...trei..si dupa le da branci,ori gasesc castelul da cu un tanar pensionar in el si uite asa s-a dus dracu toata povestea lor.
muiere parasita iar iti faci veacul pe aici..nu da nimeni ninc pe dumneata ..esti de o nesimtire grosolana si in plus si inculta..asa ca nu ai ce cauta aici...
kudika029282
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:39
asta este parerea mea tragi singura concluzia la ce o sa se intample
annemy
Postat pe 7 Ianuarie 2011 16:09
buna!:) nu,mie nu mi se pare o nebunie si daca asta vrei si asta simti eu zic sa mergi acolo!
dayenera
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac cu viata mea? 4 De la: rroxyana 19 Mai 2009 17:19
DIN CATEGORIA CUM SA II INTELEGEM PE BARBATI????? 13 De la: andra_05 23 Mai 2009 15:28
Barbatii inseala femeile pe care le iubesc? 114 De la: yumalai 21 Mai 2009 08:18
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:01