Setari Cookie-uri

Dragoste pe internet??

De la: mimi_ca29, la data 2011-01-02 18:56:14
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



Lasa-l, draga, pe el sa se agite. Sa vina el in Romania dar sa nu il gazduiesti; in felul acesta vezi si ce "posibilitati" are.



Alt sfat de ,,japita materialista"! Asta ar trebui sa se constituie intr-un sfat de suflet pentru fata asta, nu? Sa nu-l gazduiasca ca sa vada daca are cascaval. Mi-e greata de zdrentele care atunci cand vad un strain, atat au in cap, posibilitatile lui! Si mai dau si sfaturi!
Daca Internet Corp ar fi de vanzare, l-as lua cu totul, sau macar as cumpara de la ei site-ul asta, ca sa arunc din topicurile astea toate scarbele materialiste care dau si sfaturi!
Geo...sho pe ea!~
Niiii la ea...auzi, sa vada ce posibilitati are!
cristinarudi
Postat pe 5 Ianuarie 2011 18:47
De la: cristinarudi, la data 2011-01-05 18:47:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-02 18:56:14
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



Lasa-l, draga, pe el sa se agite. Sa vina el in Romania dar sa nu il gazduiesti; in felul acesta vezi si ce "posibilitati" are.



Alt sfat de ,,japita materialista"! Asta ar trebui sa se constituie intr-un sfat de suflet pentru fata asta, nu? Sa nu-l gazduiasca ca sa vada daca are cascaval. Mi-e greata de zdrentele care atunci cand vad un strain, atat au in cap, posibilitatile lui! Si mai dau si sfaturi!
Daca Internet Corp ar fi de vanzare, l-as lua cu totul, sau macar as cumpara de la ei site-ul asta, ca sa arunc din topicurile astea toate scarbele materialiste care dau si sfaturi!
Geo...sho pe ea!~
Niiii la ea...auzi, sa vada ce posibilitati are!

fata te

anastasia_m
Postat pe 5 Ianuarie 2011 18:50
De la: cristinarudi, la data 2011-01-05 18:47:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-02 18:56:14
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



Lasa-l, draga, pe el sa se agite. Sa vina el in Romania dar sa nu il gazduiesti; in felul acesta vezi si ce "posibilitati" are.



Alt sfat de ,,japita materialista"! Asta ar trebui sa se constituie intr-un sfat de suflet pentru fata asta, nu? Sa nu-l gazduiasca ca sa vada daca are cascaval. Mi-e greata de zdrentele care atunci cand vad un strain, atat au in cap, posibilitatile lui! Si mai dau si sfaturi!
Daca Internet Corp ar fi de vanzare, l-as lua cu totul, sau macar as cumpara de la ei site-ul asta, ca sa arunc din topicurile astea toate scarbele materialiste care dau si sfaturi!
Geo...sho pe ea!~
Niiii la ea...auzi, sa vada ce posibilitati are!



"Japita" e mama-ta care te-a facut asa proasta. Vezi-ti de treaba ta si nu mai comenta tu ce am scris eu. Daca tu ai impresia ca traiesti cu "aer" intr-o relatie ...n-ai decat! Macar strictul necesar trebuie sa-i ofere!
P.S. Limiteaza-te la a da sfaturi directe si nu ma mai cita tu pe mine; iar pe Geo il astept sa vina pentru ca imi este drag, e super baiat.
mimi_ca29
Postat pe 5 Ianuarie 2011 20:21
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-02 18:15:56
De la: pasiune_dezlantuita, la data 2011-01-02 17:59:59
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...


El de ce nu vine?


probabil i-a fatat camila si nu vrea s-o epuizeze cu un drum atat de lung!



tare asta cu camila ..rad cu lacrimi...astora cica le place sa faca sex ..asa..mai "prin dos".. ...da`, tu du-te... ...cat mai iau astia pe "carnea vie"? ...poa` sa-si miste curu` pan` la tine, daca e serios..daca nu, ramaneti la web si "sexhand"..vorba aia.."ce-si face omul cu mana lui.."
justytheone
Postat pe 5 Ianuarie 2011 20:54
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..
Creata24
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:47
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti
Creata24
Postat pe 6 Ianuarie 2011 14:04
Pt Barbie30 nu are rost sa te cobori la nivelul ei las-o sa vb singura (pe 282) nu vezi ca nu stie decat sa jigneasca,iti pierzi timpul aiurea..
Creata24
Postat pe 6 Ianuarie 2011 14:18
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:04:04
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti



Draga domnisoara, ce am scris eu nu sunt perle. E absolut normal atunci cand iti alegi un partener, sa-ti ofere macar strictul necesar. Cand am spus de "posibilitati" nu m-am referit la munti de bani. Cunosc destui arabi care afiseaza o stare materiala buna iar in realitate abia au dupa ce bea apa. Iti dau exemple:
1. Sunt veniti din alte parti si muncesc pe branci in Dubai pentru a strange bani sa-si ia o sotie.
2. Au frati mai mici aflati la scoala, parinti batrani si neputiinciosi ce trebuiesc intretinuti..
3. Altii muncesc pe la rudele mai instarite sa aiba bani de tigari pentru ca tatal lor a plecat la alta femeie

etc etc etc De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! Uite care e treaba: eu sunt de mult timp casatorita ..dar daca tu poti sa te arunci in bratele unui sarantoc ..din dragoste...eu ce sa mai spun?!
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 14:31
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52.... De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! ...


ce-mi place cand o femeie recunoaste ceea ce e cu adevarat sper ca ti-ai capitalizat cat mai bine cu putinta "pasarica"
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 14:53
buna.Libia....hm nu prea m-as aventura pana acolo daca as fiiiiiiiiiiii in locul tau.SI tara noastra are barbati. succes
kudika342783
Postat pe 6 Ianuarie 2011 15:23
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 14:53:32
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52.... De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! ...


ce-mi place cand o femeie recunoaste ceea ce e cu adevarat sper ca ti-ai capitalizat cat mai bine cu putinta "pasarica"


Uite, draga, iti dau cateva detalii: cand mi-am ales sotul am avut in vedere in primul rand caracterul lui. Nu e urat dar nici nu te da pe spate; in schimb, am parte de iubire, respect, afectiune, liniste ,copilul nostru creste intr-un mediu sanatos fara certuri sau alte scenete si nu ii curg balele dupa un ou Kinder; ii ofer sotului exact ceea ce imi ofera el: iubire, respect si intelegere. Toate acestea le am pentru ca nu duc grija zilei de maine. Orice ati spune...banul conteaza intr-o relatie. Tu ai idee cati copii am vazut pe la magazin plangand ca nu le ia mama o bombonica?! Si stii de ce? Pentru ca nu avea bani. Si stii de ce?? Pentru ca mama-sa luase de barbat un ...bun de nimic... In concluzie, eu niciodata nu mi-as sacrifica viitorul prunc doar pentru ca ... sunt indragostita. Ma poti cataloga drept proasta sau materialista doar pentru faptul ca m-am gandit la binele copilului meu? NU! Am o familie fericita ceea ce nu pot spune multe de pe aici ( patite sau ..in cautare de..)
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:17
De la: pickard, la data 2011-01-02 18:23:31
De la: alegro6543, la data 2011-01-02 18:19:15
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...

Buna !
Hmmm, explica-mi si mie te rog... cum adica "m-am indragostit" ? Aicea' nu pricep eu...


adica vrea sa si-o traga cu arabetele!

VAI ,CE RAU ESTI PICKARD .SI DIRECT!
RATUSCA_CEA_URATA
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:04:04
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti



Draga domnisoara, ce am scris eu nu sunt perle. E absolut normal atunci cand iti alegi un partener, sa-ti ofere macar strictul necesar. Cand am spus de "posibilitati" nu m-am referit la munti de bani. Cunosc destui arabi care afiseaza o stare materiala buna iar in realitate abia au dupa ce bea apa. Iti dau exemple:
1. Sunt veniti din alte parti si muncesc pe branci in Dubai pentru a strange bani sa-si ia o sotie.
2. Au frati mai mici aflati la scoala, parinti batrani si neputiinciosi ce trebuiesc intretinuti..
3. Altii muncesc pe la rudele mai instarite sa aiba bani de tigari pentru ca tatal lor a plecat la alta femeie

etc etc etc De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! Uite care e treaba: eu sunt de mult timp casatorita ..dar daca tu poti sa te arunci in bratele unui sarantoc ..din dragoste...eu ce sa mai spun?!



Daca tu asa gandesti e treaba ta! Dar credema asta este unul dintre motive pt care baietii ne considera niste proaste...si pe buna dreptate...Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui nu?..EU UNA NU A-SI ACCEPTA CA EL SA MA INTRETINA TOATA VIATA !Sa-mi reproseze faptul ca el a avut si eu nu!! cred ca de aceea s-a '' inventat munca'' ca sa lucram cu totii si sa avem un venit! nu?

SI tare sunt curioasa daca exista vreun barbat care este de acord cu tine in privinta faptului ca el TRBUIE sa iti asigure stabilitate financiara toata viata (ce e barbatul pt tine un robot?el nu oboseste niciodata nu are dorinte, sentimente nimic?el trebuie doar sa lucreze nu ? asta e menirea lui in fata ta?)... si mai am o intrebare pt tine :daca sotul tau (prin absurd si doamne fereste!!) nu ar mai reusi sa iti asigure stabilitatea financiara l-ai parasi pt altul care ar putea sa iti ofere acest lucru?????????? Si inca ceva oamenii care lucreaza si isi asigura ''ziua de maine'' nu sunt niste sarantoci!!!!???????????? sa iti fie rusine pt ce spui!! imi pare foarte rau ca gandesti asa!
Cu totii isi doresc sa aibe cat mai mult insa nu toti isi permit, pentru asta ar trebui inlaturati??????????
Si stai linistita prietenul meu nu e un ''sarantoc'' si daca ar fi fost tot m-asi fi aruncat in bratele lui !pentru-ca dupa cum ti-am mai spus s-a inventat munca iar eu la fel ca alti oameni ,lucrez si ma pot intretine si singura
Creata24
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:39
De la: Creata24, la data 2011-01-06 19:39:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 14:31:52
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:04:04
De la: Creata24, la data 2011-01-06 13:47:35
De la: Melek88_88, la data 2011-01-02 17:34:12Buna tuturor,am si eu o intrebare...credeti in dragoste pe internet???Eu m-am indragostit de un baiat pe internet,el este din Lybia,vorbim in fiecare zi la telefob,pe internet si dorim sa ne vedem...ma gandeam sa ma duc in Lybia sa il vad...credeti ca sunt nebuna???mai multi prieteni mi-au zis ca suna a "disperata"...eu o vada ca pe o aventura...



De ce sa mergi tu?????vrei sa auzim de tine pe la stiriile de la ora 5??????????cine stie ce fel de am e !!! sa vina el la tine..


sa nu se inteleaga gresit faptul ca ar fi mai bine ca el sa vina aici,dar ea e fata ,probabil arata destul de bine,si merge acolo SINGURA in LIBIA si cine stie ce criminal o fi ala sau ce are de gand sa faca cu ea NU???????DACA vrea sa o foloseasca pt trafic de carne vie sau de organe ????????????????????acolo nu o cunoaste nimeni si o data ce pleaca din tara ei legiile se schimba nu prea o ajuta nimeni acolo s-a gandit la lucrul asta??????????????cum sa mearga acolo????????????sau cum poate avea incredere in omul ala????????????????
Iar pentru domnisoara sau doamna pentru care lucrurile par ata de simple (adica sa vina el ca sa vada ce posibilitati are sau ceva de genu..) ma gandesc ca are o varsta si ca ar trebui sa aibe grija la ''perlele'' pe care le scrie aici pe topic!!!!!!!!!!!! nu degeaba baietii ne considera niste PROASTE...si asta din cauza unora ca tine draga doamna ..domnisoara sau ce esti



Draga domnisoara, ce am scris eu nu sunt perle. E absolut normal atunci cand iti alegi un partener, sa-ti ofere macar strictul necesar. Cand am spus de "posibilitati" nu m-am referit la munti de bani. Cunosc destui arabi care afiseaza o stare materiala buna iar in realitate abia au dupa ce bea apa. Iti dau exemple:
1. Sunt veniti din alte parti si muncesc pe branci in Dubai pentru a strange bani sa-si ia o sotie.
2. Au frati mai mici aflati la scoala, parinti batrani si neputiinciosi ce trebuiesc intretinuti..
3. Altii muncesc pe la rudele mai instarite sa aiba bani de tigari pentru ca tatal lor a plecat la alta femeie

etc etc etc De ce m-ar considera pe mine un baiat proasta doar pentru faptul ca am pretentia ca viitorul meu sot si tata la copil sa aiba un job bine platit si sa ne ofere siguranta?! Uite care e treaba: eu sunt de mult timp casatorita ..dar daca tu poti sa te arunci in bratele unui sarantoc ..din dragoste...eu ce sa mai spun?!



Daca tu asa gandesti e treaba ta! Dar credema asta este unul dintre motive pt care baietii ne considera niste proaste...si pe buna dreptate...Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui nu?..EU UNA NU A-SI ACCEPTA CA EL SA MA INTRETINA TOATA VIATA !Sa-mi reproseze faptul ca el a avut si eu nu!! cred ca de aceea s-a '' inventat munca'' ca sa lucram cu totii si sa avem un venit! nu?

SI tare sunt curioasa daca exista vreun barbat care este de acord cu tine in privinta faptului ca el TRBUIE sa iti asigure stabilitate financiara toata viata (ce e barbatul pt tine un robot?el nu oboseste niciodata nu are dorinte, sentimente nimic?el trebuie doar sa lucreze nu ? asta e menirea lui in fata ta?)... si mai am o intrebare pt tine :daca sotul tau (prin absurd si doamne fereste!!) nu ar mai reusi sa iti asigure stabilitatea financiara l-ai parasi pt altul care ar putea sa iti ofere acest lucru?????????? Si inca ceva oamenii care lucreaza si isi asigura ''ziua de maine'' nu sunt niste sarantoci!!!!???????????? sa iti fie rusine pt ce spui!! imi pare foarte rau ca gandesti asa!
Cu totii isi doresc sa aibe cat mai mult insa nu toti isi permit, pentru asta ar trebui inlaturati??????????
Si stai linistita prietenul meu nu e un ''sarantoc'' si daca ar fi fost tot m-asi fi aruncat in bratele lui !pentru-ca dupa cum ti-am mai spus s-a inventat munca iar eu la fel ca alti oameni ,lucrez si ma pot intretine si singura



Draguta domnisoara, cum ai dedus tu ca eu astept sa ma intretina barbatul?! nu am dat prea multe detalii pentru ca nu vreau ca al meu comentariu sa semene cu un carnat; acum fiecare intelege ce vrea; cand am spus "un barbat care sa-mi ofere siguranta" m-am referit la un barbat serios, cu capul pe umeri ( asa cum probabil e iubitul tau), care munceste cinstit sa-si "asigure" ziua de maine. Cand am spus "sarantoci" m-am referit la acei barbati buni de nimic, lenesi, betivi, cu aere de "cartier"..etc. Si ca raspuns la intrebarea ta: .. eu imi iubesc sotul mai presus decat orice; nu l-as lasa la greu, as fi ochii lui daca nu ar mai vedea, picioarele lui daca nu ar mai putea merge; chiar si impotent de ar ramane...tot nu m-ar deranja, pentru ca ce ne uneste pe noi e mai presus decat orice. A ce iti suna asta?! Iti spun tot eu: e iubire adevarata!
P.S Nu suntem de 1,2 sau 5 ani impreuna..ci de 13 ani.
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 19:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 17:17:23
Uite, draga, iti dau cateva detalii: cand mi-am ales sotul am avut in vedere in primul rand caracterul lui. Nu e urat dar nici nu te da pe spate; in schimb, am parte de iubire, respect, afectiune, liniste ,copilul nostru creste intr-un mediu sanatos fara certuri sau alte scenete si nu ii curg balele dupa un ou Kinder; ii ofer sotului exact ceea ce imi ofera el: iubire, respect si intelegere. Toate acestea le am pentru ca nu duc grija zilei de maine. Orice ati spune...banul conteaza intr-o relatie. Tu ai idee cati copii am vazut pe la magazin plangand ca nu le ia mama o bombonica?! Si stii de ce? Pentru ca nu avea bani. Si stii de ce?? Pentru ca mama-sa luase de barbat un ...bun de nimic... In concluzie, eu niciodata nu mi-as sacrifica viitorul prunc doar pentru ca ... sunt indragostita. Ma poti cataloga drept proasta sau materialista doar pentru faptul ca m-am gandit la binele copilului meu? NU! Am o familie fericita ceea ce nu pot spune multe de pe aici ( patite sau ..in cautare de..)


nu vreau sa te judec, si nici nu mi-as permite...
insa asta e un aspect al vietii care intotdeauna m-a amuzat, ma refer la o mare parte a femeilor care au fost "crescute" sa devina *****; unele se vand cu acte al primarie, altele se vand fara chitanta pe centura, dpmdv nu e nici-o diferenta intre cele doua categori de femei, ambele vor duce aceeasi viata de "marfa perisabila". se stie ca pretul unei pasarici este cu atat mai mare cu cat e mai "noua", cu cat se invecheste sau se uzeaza, ii scade valoarea de piata ... economie de clasa a 8a

viata e misto, mai ales cand o vezi asa cum e, nu cum vrem sa ne-o prezentam noi insine
battleofwits
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:05
De la: battleofwits, la data 2011-01-06 21:05:36
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-06 17:17:23
Uite, draga, iti dau cateva detalii: cand mi-am ales sotul am avut in vedere in primul rand caracterul lui. Nu e urat dar nici nu te da pe spate; in schimb, am parte de iubire, respect, afectiune, liniste ,copilul nostru creste intr-un mediu sanatos fara certuri sau alte scenete si nu ii curg balele dupa un ou Kinder; ii ofer sotului exact ceea ce imi ofera el: iubire, respect si intelegere. Toate acestea le am pentru ca nu duc grija zilei de maine. Orice ati spune...banul conteaza intr-o relatie. Tu ai idee cati copii am vazut pe la magazin plangand ca nu le ia mama o bombonica?! Si stii de ce? Pentru ca nu avea bani. Si stii de ce?? Pentru ca mama-sa luase de barbat un ...bun de nimic... In concluzie, eu niciodata nu mi-as sacrifica viitorul prunc doar pentru ca ... sunt indragostita. Ma poti cataloga drept proasta sau materialista doar pentru faptul ca m-am gandit la binele copilului meu? NU! Am o familie fericita ceea ce nu pot spune multe de pe aici ( patite sau ..in cautare de..)


nu vreau sa te judec, si nici nu mi-as permite...
insa asta e un aspect al vietii care intotdeauna m-a amuzat, ma refer la o mare parte a femeilor care au fost "crescute" sa devina *****; unele se vand cu acte al primarie, altele se vand fara chitanta pe centura, dpmdv nu e nici-o diferenta intre cele doua categori de femei, ambele vor duce aceeasi viata de "marfa perisabila". se stie ca pretul unei pasarici este cu atat mai mare cu cat e mai "noua", cu cat se invecheste sau se uzeaza, ii scade valoarea de piata ... economie de clasa a 8a

viata e misto, mai ales cand o vezi asa cum e, nu cum vrem sa ne-o prezentam noi insine



Nu fac parte nici din prima categorie si nici din a doua M-am casatorit din dragoste
mimi_ca29
Postat pe 6 Ianuarie 2011 21:15
Ce se scrie aici este jale,se deviaza de la un subiect la altul...eu o privesc ca pe o aventura,tatal meu e din Israel mama e romanca,suntem everei...avem o situatie materiala buna si o vad ca pe o vacanta,nu e prima data cand merg in Lybia...nu vad de ce s-ar auzi de mine la stirile de la ora5...nu il vreau pentru bani...si pentru baiatul care a zis "vrea sa si-o traga cu arabetele"...e foarte urat...femeile nu se gandesc numai la sex...asa cum fac barbatii...mi s-a pus mie pata pe el si il vreau cu orice pret...
Melek88_88
Postat pe 7 Ianuarie 2011 01:45
De la: Creata24, la data 2011-01-06 14:18:45Pt Barbie30 nu are rost sa te cobori la nivelul ei las-o sa vb singura (pe 282) nu vezi ca nu stie decat sa jigneasca,iti pierzi timpul aiurea..


Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 02:08
De la: Melek88_88, la data 2011-01-07 01:45:55Ce se scrie aici este jale,se deviaza de la un subiect la altul...eu o privesc ca pe o aventura,tatal meu e din Israel mama e romanca,suntem everei...avem o situatie materiala buna si o vad ca pe o vacanta,nu e prima data cand merg in Lybia...nu vad de ce s-ar auzi de mine la stirile de la ora5...nu il vreau pentru bani...si pentru baiatul care a zis "vrea sa si-o traga cu arabetele"...e foarte urat...femeile nu se gandesc numai la sex...asa cum fac barbatii...mi s-a pus mie pata pe el si il vreau cu orice pret...



Buna, Melek. eu imi cer scuze pentru devierea de la subiect, restul.... Iti urez succes!
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 06:28
cred ca mai repede te ai indragostit de sit lui materiala sin ro sint destui de care sa te n dragostesti
kudika081114
Postat pe 7 Ianuarie 2011 07:54
buna ...draga mea ...eu cred in dragoste pe net , si iti raspund foarte serios ...dute in Libia daca te-a chemat , nu ai nimic de pierdut...eu am fost prin tara plecat dupa fete care le-am cunoscut pe net , si totul a fost OK
cornelmen
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:07
De la: cornelmen, la data 2011-01-07 10:07:12buna ...draga mea ...eu cred in dragoste pe net , si iti raspund foarte serios ...dute in Libia daca te-a chemat , nu ai nimic de pierdut...eu am fost prin tara plecat dupa fete care le-am cunoscut pe net , si totul a fost OK


E posibil sa piarda o "posta"
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:15
Buna, iti doresc un an bun si un sfat gratis. Te rog sa te gandesti foarte bine inainte sa faci acest pas este diferenta de cultura si despre conceptia de viata foarte diferita, in fine religia si multe altele. Crede-ma nu vreau sa suferi.
kudika089851
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:47
Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????
ruby4you
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:52
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.
Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 10:56
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


Nu este rau a visa si a avea aspiratii inalte... insa este un vechi proverb care suna cam asa si asta este valabil ptr cele ce viseaza prea mult... Pasarea malai viseaza si ca sa continui cu un altul... Sa nu te intinzi mai mult decat ti/e plapuma... exprima purul adevar, nu?
ruby4you
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:00
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


uite eu as fi disponibil pe nett ca in rest sunt ocupat!
pickard
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:03
Draga mea, poate exista asa ceva, insa eu nu as pleca din tara pentru a-l vedea si intalni. Cred ca cel mai potrivit ar fi sa vina el aici, daca te doreste asa de mult. Cauta sa te protejezi, este foarte important acest aspect, mai ales ca este vb de Libia.
Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:03
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 10:56:54
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


O sa-ti raspund eu de ce mereu barbatii sunt de dincolo de granita.Femeile viseaza la un print care sa le faca printese si cum romanii nu prea au cum atunci aleg strainii.Si uite asa... in loc sa stea intr-un castel ajung intr-un bordel.


barbie! vrei sa fiu printzul tau!?
pickard
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:03
De la: pickard, la data 2011-01-07 11:03:11
De la: ruby4you, la data 2011-01-07 10:52:54Am si eu o intrebare din curiozitate... daca tot apare dragostea pe internet... cum de nu va indragostiti de romani de ai nostrii ,care sunt mai aproape si mai accesibili?
Cum ii gasiti tot pe cei de dinafara?
Acuma, eu nu vreau a detalia... insa, am cunoscut N povesti ale altor femei cu aceeasi prb... dragostea intre un ea de aici si un el de dincolo de granita... nu, toate se sfarsesc cu happy end... doar 1 la suta din relatii au, sorti de reusita... si asta, trebuie sa fie increderea ff mare de ambele parti... insa, cam greu... ti/e greu sa ai incredere in cineva de aici... de langa tine... dar, cand este o distanta in mii de kilometrii??????????


uite eu as fi disponibil pe nett ca in rest sunt ocupat!


Cam la fel ca si tine sunt si eu
ruby4you
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
ARGINTUL ANTISEPTIC SI NU NUMAI 1 De la: kudika105839 5 Iunie 2010 22:30
Cum sa imi fac sotul sa manance variat? 151 De la: gamyco 31 Martie 2013 14:43
Intrigi la serviciu 13 De la: kudika083117 4 Februarie 2015 09:21
Ce ati facut cand barbatii iubiti nu s`au ridicat la asteptarile voastre? 53 De la: kudika029282 29 August 2010 18:22