Setari Cookie-uri

musulmani->niciodata. povestea mea

huh,trist,dar nu s toti asa.stiu si cazuri fericite...erai o copila..
si eu am o relatie cu un musulman,am locuit 3 luni impreuna si e foarte ok.
depinde de fiecare
RebecaA
Postat pe 27 Februarie 2011 05:38
Cel mai bine ar fi fost ca dupa prima palma sa-i zica asa nenorocitului: "Iubitule, urmatoarea data cand ai sa te gandesti numai sa mai dai in mine, ganseste-te mai intai ca la un moment dat o sa adormi: apa fiarta iti torn pe tine!" (merge si cu ulei incins)!
soniks
Postat pe 27 Februarie 2011 06:06
De la: kudichaa, la data 2011-02-09 21:33:28aveam 16 ani,el 26. mergeam impreuna cu familia sa cautam niste bijuterii. el era patron acolo..a fost foarte galant..mi-a pus bratara pe mine..era un gentleman.fiind mica si cu capul in nori i-am dat nr de telefon si am inceput sa iesim.a fost..superb. ma suna sa vada ce fac,imi facea complimente,imi facea cadouri(perle,aur,argint,haine..tot felul).m-am indragostit la nebunie.m-a prezentat tuturor prietenilor lui, toti se purtau frumos cu mine.a inceput sa devina posesiv ceea ce imi placea.m-am izolat de lume pt ca nu ma mai lasa sa ies cu nimeni in afara de el, abia ma mai lasa cu sora mea..iar la un moment dat au inceput bataile. ma batea pe strada fara rusine, ma insela cu fel de fel de femei, eu stiam,ele radeau de mine pe la spate. a inceput sa ma bata de fatza cu toti prietenii lui, ma batea cu scaunul, ei se prafaceau ca nu se intampla nimic,vorbeau in continuare,arunca cu pietre in mine. o data m-a dezbracat,m-a bagat in cada si m-a batut cu furtunul de la dus pana simteam k nu mai am aer..eram toata vanata.pe fatza nu mai era vreun loc liber pentru vreo alta vanataie..iar o data a incercat sa-mi taie venele.dupa ce mi le-a taiat m-a dus la urgenta.nu am murit bineinteles dar..!! nu puteam sa scap de el pt k ma urmarea, dak ma prindea ma batea..am stat 3 ani jumatate impreuna.nu am crezut k o sa pot scapa de el dar am reusit..cam in 2 ani dupa ce am terminat relatia pot zice k am scapat definitiv de el.nu ma mai urmareste acum. oricum fetelor.nu fiti PROASTE. invatati din experienta altuia dak nu vrei sa o patiti.


daca era dupa mine ala umbla cu coastele rupte, indiferent ce prieteni are sau mai stiu eu. seara pe la 2 , il chemi pe un prieten, o bata de baseball peste cap cand se urca n masina, il bagi in masina, il duci in padure, il legi de un copac, e mai greu sa gasesti sfoara, si i rupi 2 coaste, il dezlegi si l lasi acolo sa se tareasca pan acasa, de obicei e o padurica mica la 6-7 km, ii ia vreo 3-4 ore sa ajunga acasa dupa ce se trezeste. continui asa saptamanal.
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 06:09
noroc ca e iar o poveste nascocita.
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 06:09
mai ai curaj sa te indragostesti, sau mai ai incredere in barbati ?
kudika367461
Postat pe 27 Februarie 2011 06:55
inconstient sau nu,cadourile o sa atraga mereu o femeie mai ales daca ele nu se rezuma la o floare si o ciocolata...poate da, exista iubire adevarata,pura...dar nu cred ca la 16 ani se poate intampla.nu e de condamnat sa ti placa si sa iubesti atunci cand esti asaltata de cadouri,e normal sa ai impresia ca iubesti dar de fapt..ce iubesti?! pozitia si situatia in care te afli,iubesti viata ta si faptul ca ,prin cadouri,EL iti arata ca te iubeste...si cum sa nu ti placa sa fi iubit...?!...imi pare rau ptr tine,dar ma bucur ca ai crescut si probabil privesti altfel dragostea acum,cu toate astea....traim intr o lume materialista...cine ar putea iubi un barbat cu suflet bun dar care nu are cont in valuta,nici masina peste medie,etc...insa,ca barbat,poti fi si musulman,si negru ba chiar si tigan analfabet care sta cu cotul pe portiera masinii cu manele la maxim,dar daca ai cont...nu mai conteaza nici sufletul,nici nivelul de inteligenta si poate mai accepti, ca femeie, si ceva batai din cand in cand...exista o compensatie in toate..mai multa bafta in viitoarea relatie,dar intai...schimba graficul calitatilor pe care le doresti de la un barbat.
adageo24
Postat pe 27 Februarie 2011 07:06
De la: kudika367461, la data 2011-02-27 06:55:56mai ai curaj sa te indragostesti, sau mai ai incredere in barbati ?


Da, pentru ca-s alte zeci de milioane de femei care nu trec prin asa ceva.
Nu-i vinovat nimeni ca-l alegi pe cel nepotrivit. De fapt, nu ca-l alegi ci ca ramai alaturi de el.
rashela
Postat pe 27 Februarie 2011 07:07
asta e musulmanul.nu ai stiut asta de la inceput?
kudika343177
Postat pe 27 Februarie 2011 07:33
eu cred ca sunt barbati diferiti si la musulmani..........religia lor nu cred ca incurajeaza maltratarea femeii................
kamykamy
Postat pe 27 Februarie 2011 07:33
De la: kudika369946, la data 2011-02-27 07:33:42eu cred ca sunt barbati diferiti si la musulmani..........religia lor nu cred ca incurajeaza maltratarea femeii................


Ar fi bine sa te informezi, nu doar sa crezi.
rashela
Postat pe 27 Februarie 2011 07:34
De la: kudika367461, la data 2011-02-27 06:55:56mai ai curaj sa te indragostesti, sau mai ai incredere in barbati ?


sunt si milioane de femei care baga n cutitu in idiot cand doarme, deci mai las o...
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 07:40
si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 07:42
gresesti.eu traiesc aproape de ei.asta le e conceptia.
kudika343177
Postat pe 27 Februarie 2011 07:43
De la: kudika343177, la data 2011-02-27 07:43:19gresesti.eu traiesc aproape de ei.asta le e conceptia.


asta nu e o scuza. fiecare om simte ce e bine si ce nu. se numeste CONSTIINTA.
daca mi spui sa omor pe un random de pe strada n o fac nici daca am fost in armata si am omorat sute de oameni. si n o fac pt ca mi s a spus ca nu e bine, n o fac pt ca simt ca nu e bine.

asa ca ,
[img]http://65.48.65.168/images/EagleBird.bmp[/img]
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 07:47
Rockk, nu merge filmuletul la mine. Nu-l gaseste cica. Tu ai reusit sa-l vezi acum?
rashela
Postat pe 27 Februarie 2011 07:53


Deci daca vreti sa va casatoriti cu musulmani ( exista si romanasi violenti simpli si cu scoala) apucati-va de arte martiale. Iubirea este ca moartea de tare si ca iadul de grozava este gelozia. As accepta sa fiu prietena lor dar in nici un caz amanta lor. Adolescenta este cea mai confuza perioada din viata unui om. Noroc pentru curajul ei de a-si posta povestea aici. .Iar voua va spun inainte de a o judeca cititi putina psihologie.
123violeta
Postat pe 27 Februarie 2011 08:18
Este trist intradevar , dar sa nu amestecam religia in toate aceste fapte , sunt o gramada de filmulete cu sotii crestine maltratate de partenerii de viata. Dumnezeu ne-a dat RATIUNE, diferenta este ca uni o folosesc si alti nu. Tu ai fi in stare sa-i tai nasul sotiei tale daca aceasta doreste sa te paraseasca? Ai fi in stare sa-i produci suferinta, sa te razbuni? In aceste doua imagini eu vad un mesaj tipic : DACA NU VREI SA FI A MEA NU VEI FI NICI A ALTUIA!
123violeta
Postat pe 27 Februarie 2011 08:32
eu nu cred caeste adevarat prea mulyte spui ca ti s-a intamplat parca e un film prost ai tru ce ai cu musulmanio si hai sa dam cu pietre in ei!!!!
jimmor
Postat pe 27 Februarie 2011 08:43
De la: soniks, la data 2011-02-27 06:06:57Cel mai bine ar fi fost ca dupa prima palma sa-i zica asa nenorocitului: "Iubitule, urmatoarea data cand ai sa te gandesti numai sa mai dai in mine, ganseste-te mai intai ca la un moment dat o sa adormi: apa fiarta iti torn pe tine!" (merge si cu ulei incins)!


eu numai in gluma daca te auzeam ca spui asa ceva ...in secunda doi iti spuneam PA
battleofwits
Postat pe 27 Februarie 2011 08:46
De la: 123violeta, la data 2011-02-27 08:32:46 Este trist intradevar , dar sa nu amestecam religia in toate aceste fapte , sunt o gramada de filmulete cu sotii crestine maltratate de partenerii de viata. Dumnezeu ne-a dat RATIUNE, diferenta este ca uni o folosesc si alti nu. Tu ai fi in stare sa-i tai nasul sotiei tale daca aceasta doreste sa te paraseasca? Ai fi in stare sa-i produci suferinta, sa te razbuni? In aceste doua imagini eu vad un mesaj tipic : DACA NU VREI SA FI A MEA NU VEI FI NICI A ALTUIA!


Trist?
Trist e cand imi moare bunica la vreo 90 de ani. Ceea ce li se intampla acestor femei nu-i trist. Eu as spune cutremurator, groaznic, oribil, revoltator, inadmisibil s.a.m.d.

Si, Dumnezeule, terminati odata sa comparati romanii (orice alta natie crestina) cu musulmanii. De-ti taie nasul un roman FACE puscarie si-ti mai plateste si operatia de refacere. De-ti taie nasul un musulamn, esti lasata acolo intr-o balta de sange si mancata de caini si viermi pana crapi.

Si nu, nu e deloc acel mesaj in acea imagine. Cauta altul.
rashela
Postat pe 27 Februarie 2011 08:49
buna, imi pare rau pt cele indurate de tine
unde se petreceau toate astea? in romania? tu esti romanca?!
vitalite
Postat pe 27 Februarie 2011 09:11
De la: kudichaa, la data 2011-02-09 21:33:28...... a inceput sa devina posesiv ceea ce imi placea.m-am izolat de lume pt ca nu ma mai lasa sa ies cu nimeni in afara de el, ......

Astea sunt etapele, asa iti pierzi demnitatea de om, renunti la libertatea ta in numele iubirii si constati ca ai ajuns doar un sclav si ca nimic din ce s-a intamplat nu avea nici o legatura cu iubirea.... era doar o lupta pentru dominare, pentru suprematie.... o lupta in care s-au folosit arme puternice denumite generic "MORALITATE" sau "REGULI DE CONDUITA"
Acest razboi de dominare este din start o dovada a lipsei de iubire, a lipsei de respect fata de libertatea individuala, fata de sufletul celeilalte persoane.... un dezinteres total fata de fericirea celuilalt!
marceltuky
Postat pe 27 Februarie 2011 09:22
buna fetelor,bine ca ai scapat de el,,,,,desi trebuia sa nu stai atatia ani in care sa te maltrateze,,,,,nu numai musulmanii fac asa ci si crestinii,,,depinde de om cum este educat......imi pare rau pt tine...ai intrat in viata cu stangul...cum se zice....acum trebuie sa fii mult mai precauta......probabil ai sa si gasesti un baiat bun care o sa te iubeasca....dar tu deja nu mai esti copil si ai sa vezi relatia cu alti ochi.mult noroc si fericire.....
dulgheru
Postat pe 27 Februarie 2011 09:24
eu sunt casatorita cu un musulman de 6 ani,el are 47 eu am 27 ,si nici nu e bogat,avem si un copil nimpreuna si ne e foarte bine impreuna,de ce vb asa despre musiulmani nu toti sunt asa,eu am avut norocul sa dau peste un barbat inteligent care a fost trecut prin viata si stie sa aprecieze femeia,nu ma tine in casa inchisa asa cum spuneai tu ,este de 20 de ani in Romania ,si are mintea deschisa.asa ca nu generalizati...............
kudika064304
Postat pe 27 Februarie 2011 09:35
te cred....ca eu am trecut prin clipe si scene asemanatoare cu un roman,o prietena de a mea la fel cu un albanez........suntem cu totii la fel,toate nationalitatile au oameni buni,nebuni si rai
kudika325362
Postat pe 27 Februarie 2011 09:38
De la: rockk, la data 2011-02-27 06:09:57noroc ca e iar o poveste nascocita.

Mi-ai luat vorba din gura!!!
balanta65
Postat pe 27 Februarie 2011 09:39
nu as sta cu asa animale numai pentru faptul ca te pune sa te imbrobotesti cu hainele alea de calugarita si degeaba iti ofera lumea la picioare ca tu nu mai ai viata cum ai spus si tu nu-ti mai dadea voie sa vb cu nimeni,nu esti singura fata care aflu povestea asta cumplita am mai intanlit si toti sunt la fel,imi pare rau pt ce ti-sa intamplat
elena08
Postat pe 27 Februarie 2011 09:42
Daca te batea ,banuiesc ca avea si motive. Daca nu avea motive inseamna ca era nebun,si totusi nu inteleg de ce ti-a luat atat de mult timp sa scapi de el...in fine , vreau sa zic ca nu toti musulmani sunt la fel. Nu toti arabii sunt musulmani si nu toti musulmanii sunt arabi. Eu sunt musulmana si sunt mandra de asta , am un sot musulman...si mai nou avem impreuna un baietel minunat. Niciodata nu a ridicat palma la mine, iar eu ca sotie sunt foarte respectata. Imi pare rau pt ce ti sa intamplat , dar nu trebuie sa judecam toata lumea pt greseala unui singur om.
paulline_flori
Postat pe 27 Februarie 2011 09:42
Cel mai frumos raspuns "auzit"vreodata.bravo!
Persoana care a deschis subiectul si-a impartasit experienta,una urata se altfel,noi toti,ceilalti ar trebui sa fim subiectivi:au fost trairile ei,bune sau rele. Toate comentariile de Prost gust nu-si au rostul. Motivele pentru care a indurat situatia le cunoaste ,sigur,doar ea;daca cineva are alte concluzii sant si ele respectate atata timp cat sant frumos,intr-un mod civilizat expuse! Eu am 25 ani,stau momentan cu iubitul meu in tara lui, israel. Avem o relatie de 2ani jumate. El cu siguranta nu e musilman,e opozit-evreu. Sincer,nu cred ca religia isi joaca rolul aici ci EDUCATIA! Am stat 1 an in bucuresti,toate frumoase,de cand am venit aici s-e schimba zilnic lucrurile. Ma respecta,se poarta frumos,imi poarta de grija mereu dar cand e vorba de casatorie mereu aduce aminte ca ar fi bine sa ma convertesc;la inceput cu pretextul ca va fi viaþa mai uºoarã aici apoi tot felu de scuze legate de viitorii copii si dupã 1an jumate i-am zis:"iubitule,sa mã f....îþi convine dar de soþie sau mama copiilor nu mai sunt buna?!"vreau sa zic ca l-am lãsat cu sechele,nu gãseºte raspuns. Exista o expresie:unii privesc ,altii fac! In cateva luni ma pregatesc sa parasesc Tara si sa merg acasa...il iubesc dar pe mine ma iubesc mai mult
kudika1985
Postat pe 27 Februarie 2011 09:46
si ai fost in tara lui?
ca acolo se schimba treaba,am cunoscut o fata care tot asa s-a intanlit la fac.cu el si cat au stat in buc toate bune si frumoase el venise sa-si dea doctoratul si cand am plekt la el in tare ea a devenit o sclava nu avea voie sa iasa din casa,iar mamele lor sefele,nu este fiata cu ei si nu este sg fata,bn ca tu ai fost mai norocoasa
elena08
Postat pe 27 Februarie 2011 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ar trebui sa fac? 149 De la: kudika021451 4 Iulie 2011 17:22
cum sa revin in forma? 5 De la: mirela_ciupi 18 Martie 2010 13:48
compatibilitatea fecioarei barbat 55 De la: alegro6543 9 Noiembrie 2011 19:53
Un tatuaj pe inima. 31 De la: razz 26 Mai 2011 16:38
Inselata si indragostita 21 De la: kudika_974386 26 Octombrie 2014 16:10