Setari Cookie-uri

musulmani->niciodata. povestea mea

De la: paulline_flori, la data 2011-02-27 09:42:31Daca te batea ,banuiesc ca avea si motive. Daca nu avea motive inseamna ca era nebun,si totusi nu inteleg de ce ti-a luat atat de mult timp sa scapi de el...in fine , vreau sa zic ca nu toti musulmani sunt la fel. Nu toti arabii sunt musulmani si nu toti musulmanii sunt arabi. Eu sunt musulmana si sunt mandra de asta , am un sot musulman...si mai nou avem impreuna un baietel minunat. Niciodata nu a ridicat palma la mine, iar eu ca sotie sunt foarte respectata. Imi pare rau pt ce ti sa intamplat , dar nu trebuie sa judecam toata lumea pt greseala unui singur om.


Pentru ca ai inceput discutia cu "Daca te batea ,banuiesc ca avea si motive." ma face sa desconsider orice ai avea de spus. NIMENI nu MERITA bataie, indiferent ca e barbat, femei, copil, caine. Trebuie sa ne civilzam, nu e vorba doar de musulmani aici, sunt foarte multi romani (femei si barbati) care considera ca barbatul are dreptul sa-si bata femeia. Gresit, te-a inselat, paraseste-o, te-a mintit, paraseste-o, cauta pe cineva care sa te merite.
kalli
Postat pe 27 Februarie 2011 12:57
Ei acum sa nu ne zici ca nu te-au impresionat toate cadourile pe care le primeai sau ca nu te simteai bine la atentiile lui , ca asta chiar nu putem crede ! Afost un om rau dar ceva bun tot a avut in el daca i-ai acceptat toate astea ! In general femeile incep sa il vbeasca pe cel cu care a avut o relatie si nu mai e ! Dar sti ce sunt eu curioasa ? Atata timp cat ai fost cu el nu i-ai vazut defectele ? De ce a trebuit sa ajungi la batai si la maltratari ca sa iti dai seama ce fel de om e? Mult succes de acum inainte !
kudika103803
Postat pe 27 Februarie 2011 12:58
cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara ..iata o parere eronata ..eu nu cred asa ceva ..si nu sunt de acord cu astfel de pareri .!! imi pare rau ca trebuie sa te contrazic ..
gabrielle_new
Postat pe 27 Februarie 2011 12:59
De la: Christine21, la data 2011-02-27 12:57:00Nu am nimic impotriva altor religii, dar detest cand vad carte o romanca incepand sa vorbeasca " in numele lui Allah " dupa Ce au fost crescute ca fiind crestine Si mergand la Biserica. Daca sotul sau iubitul va iubeste va accepta religia!
Cat despre topic, sunt oameni Si oameni indiferent de natie Si religie!







... corect ... uita tot ... se sterg la dos cu generatiile care s-au chinuit sa traiasca ca sa apara si ele pe lume ... accepta sa fie luate ca niste oii ... scuipa pe tot in urma lor ... asta e cel mai jalnic ... cit de ieftine ajung ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 13:00
Dumnezeule ! Nu mi vine sa cred ce citesc...:o:o:o te batea, te batea, te batea si tu tot continuai sa stai cu el, nu inteleg !!!! Ce vroiai, sa te omoare? E vina femeilor pt ca dp prima palma, indiferent cat de mare e iubirea, trebuie sa zici stop, sa fie o hotarare ireversibila.nu te judec, doar te intreb dc continuai sa stai cu el dp tot ce ti facea?? Exista politie, drepturile omului, nu se poate asa ceva !!! Doamne fereste de nenorociti din astia !
Andreea_eea
Postat pe 27 Februarie 2011 13:01
De la: isabelle_11, la data 2011-02-27 12:59:52cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara ..iata o parere eronata ..eu nu cred asa ceva ..si nu sunt de acord cu astfel de pareri .!! imi pare rau ca trebuie sa te contrazic ..

eu nu am vazut o limba straina...de auzit am auzit, dar de vazut ...nu nu!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2011 13:01
ce mentalitate ai!....se-ntelege de ce nu ai o relatie:)))
love_ulya
Postat pe 27 Februarie 2011 13:01
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-02-27 13:01:54
De la: isabelle_11, la data 2011-02-27 12:59:52cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara ..iata o parere eronata ..eu nu cred asa ceva ..si nu sunt de acord cu astfel de pareri .!! imi pare rau ca trebuie sa te contrazic ..

eu nu am vazut o limba straina...de auzit am auzit, dar de vazut ...nu nu!
sa trecem cu vederea ..
gabrielle_new
Postat pe 27 Februarie 2011 13:04
Acum 2 ani, am avut norocul sa lucrez cu o fata musulmana, din Maroc, mai exact si am descoperit in ea o prietena adevarata. In schimb barbatii............uuffffffff, foarte dificili. Am fost atrasa de lumea lor plina de mister, mult diferita de a noastra, dar cunoscand mai bine lumea lor m-am ingrozit prin cate trebuie sa treaca o femeie musulmana. Iti recomand cu caldura o carte scrisa de o femeie din Algeria, El vielo del miedo - Samia Sariff. Acolo vei gasi raspuns la toate intrebarile tale.
kudika361090
Postat pe 27 Februarie 2011 13:05
o tigaie nu aveai in dotare?!
E bine ca te-ai desparit de un asemenea specimen de om!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Februarie 2011 13:06
De la: love_ulya, la data 2011-02-27 13:01:57ce mentalitate ai!....se-ntelege de ce nu ai o relatie:)))
asa este draga mea,,niste derbedei,,ce nr ai
thadoogback
Postat pe 27 Februarie 2011 13:07
Ma scuzi, da trebuie sa fie o iubire bolnava ca sa treaca peste asa ceva...din prima i a facut ceva foarte grav,trebuia sa renunte !!!!
Andreea_eea
Postat pe 27 Februarie 2011 13:08
De la: kudika370668, la data 2011-02-27 11:56:13
Intr-adevar o peste trista,imi pare tare rau ca ai fost nevoita sa treci prin asa ceva in viata :(
Cat despre barbatii care-si bat femeile...stiti vorba ai:fiecare "padure" are "uscaturile" ei,nu toti sunt la fel si conteaza foarte mult si caracterul femeii (ea e gatul).Iar cand ajungi sa te indragostesti nu mai conteaza povestile pe care le auzi de la alti,crezi ca barbatul de care te-ai indragostit e special/diferit!!


Aici gresesti, un barbat violent ramane violent indiferent de femeie. Poate sa fie sfanta, el tot o sa o bata pentru ca o persoana capabila de violenta are anumite probleme psihice. Reactia asta de a condamna femeia nu face decat sa le determine pe cele abuzate sa se ascunda, sa indure in tacere pentru ca se va spune ca e vina ei. Cum spun multi "nu a batut-o degeaba". Sunt victime, nu le judecati! Faptul ca noua ni se pare incredibil ca o femeie sa stea sa indure bataie, nu inseamna ca nu se poate intampla si nu inseamna ca nu vi se poate intampla si voua. Psihicul unei persoane abuzate difera foarte mult de psihicul unei persoane "normale" (folosesc termenul asta pentru ca nu gasesc altul mai bun si ma refer la persoanele care nu sunt intr-o relatie de acest tip). Si cei care spun ca sta pentru bani, se inseala. Cunosc cateva femei care muncesc si acasa si la serviciu, au grija de copii si mananca bataie de la un sot betiv, de multe ori pentru ca refuza sa-i dea bani de bautura. Daca cineva din jurul vostru este abuzat, nu o desconsiderati, nu o insultati, nu o considerati proasta, fraiera, slaba, ajutati-o, faceti-o sa inteleaga ca nu e singura si ca trebuie sa plece.
kalli
Postat pe 27 Februarie 2011 13:13
tu ai gresit,la fel ca multe alte femei naive.Dragele mele un barbat il ei numa daca esti sigura,nu dupa cadouri te ei ,nici dupa grosimea contului din banca....ii dai o palma asa pe nesimtite si dupa cum reactioneaza iti dai seama,eu asa am facut ,i'am dat o palma peste fata chiar si nu a facut nimic decat sa isi puna mana la falca si sa zica "aaaauuuu!!! n-ai glumit" apoi a recunoscut faptul ca numai deu am dreptul sa lovesc deoarece a realizat faptul ca forta lui e incontrolabila asupra mea si ar fi absurd sa loveasca o faptura mai firava ca el.....bine inteles asta nu inseamna ca el nu papa bataie regulat de ,la mine dar la el deja a devenit un fetis pt ca mereu ma provoaca
algocalmin500mg
Postat pe 27 Februarie 2011 13:18
Buna ziua la toata lumea! Eu nu stau pe forum-uri de obicei, dar am primit de la Kudika acest mesaj si l-am citit deoarece eu sunt intr-o relatie cu un musulman. Nu am putut sa citesc si sa inchid, fara sa spun ca acest mesaj este un fals, cineva care a vrut sa scrie ceva pe un forum. Este imposibil sa scrii ca cineva ti-a taiat venele! Si dupa aceea sa nu fie alertate persoanele apropiate, chiar politia. Se interneaza intr-o institutie specializata chiar pe probleme psihice, se fac investigatii..eu asa stiu.Eu cred ca intr-adevar este un trend acum sa scrii despre relatii cu musulmani.Nu vreau sa comentez despre relatia mea, doar ca in 3 ani si jumatate, sunt fericita, nu are bani, nu m-a batut niciodata si sunt acelasi om ca intotdeana.Intr-adevar am auzit si de cazuri reale de brutalitate din partea musulmanilor asupra femeilor, e drept ca unii sunt fanatici si animale, dar povestea asta nu imi suna a fi reala, daca stai si o analizezi.
Imi cer scuze de deranj, si daca pana la urma ma insel, atunci lumea in care traim este o lume a necuvantatoarelor, nu a oamenilor cu capacitate de gandire..
kudika119702
Postat pe 27 Februarie 2011 13:20
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-10 00:27:42De ce nu ai reactionat la prima palma ? Ai zis ca se mai intampla , ca atat mai merge sau ce ? Si oricum daca se purta altul asa de "frumos" cu tine nu il bagai in seama . Si eu cred ca tot banii te-au tinut langa el sa rabzi ... si nu conteaza starea familiei cum e bagata sau saraca ... era imaginea ... uite ca ies cu patronul de la bijuteria cutare . Dau peste din astea ca tine in fiecare saptamana ... acum macar stiu cum sa ma port cu voi , mersi de sfat !



nu te-ai gandit ca poate ii era frica pt siguranta ei si a familiei ei sa fuga ???....daca venea nebunu si o omora

sa stii ca asa a facut "tatal meu" natural si nu e musulman...a atacat-o pe mama pe strada a bagat-o in taxi si lu taximetrist i-a zis,ca mama e beata ,si cat erau in taxiu taikasmeu ii soptea lu mama la ureche "ca o taie si ca nu stiu ce ii face....." un moment de neatentie cand soferul a avut ocazia sa opreasca 1 secunda ,mama a sarit din taxiu...a urmarit-o si anul umator...5 ani la rand pana sa recasatorit biata mama si la a 2a nunta ii era frica de cum ii va fi sotul....


exact cum ziceai tu ....haine scumpe bijuterii pantofi flori...si mama naiva a picat prada tentatiei
algocalmin500mg
Postat pe 27 Februarie 2011 13:28
Eu nu inteleg de ce trebuie ca sa va povestiti anumite intimplari mai putin placute din viata aici pe acest forum ,gindind ca dati lectii altora?! poate nu a-ti observat multe dintre voi, ca mai mult decit sa se ia o lectie de viata din intimplarile altora, se naste mai degraba o lectie umoristica fiind luate peste picior sau in deridere de niste oameni de nimic.
marianna32
Postat pe 27 Februarie 2011 13:32
De la: marianna32, la data 2011-02-27 13:32:02Eu nu inteleg de ce trebuie ca sa va povestiti anumite intimplari mai putin placute din viata aici pe acest forum ,gindind ca dati lectii altora?! poate nu a-ti observat multe dintre voi, ca mai mult decit sa se ia o lectie de viata din intimplarile altora, se naste mai degraba o lectie umoristica fiind luate peste picior sau in deridere de niste oameni de nimic.

enumera cativa oameni de nimic in acceptiunea ta!
eu de exemplu, sunt un om de nimic?! zi! nu ma supar si nici nu am sa te contrazic daca ai vreun argument!
pickard
Postat pe 27 Februarie 2011 13:36
De la: pickard, la data 2011-02-27 13:36:08
De la: marianna32, la data 2011-02-27 13:32:02Eu nu inteleg de ce trebuie ca sa va povestiti anumite intimplari mai putin placute din viata aici pe acest forum ,gindind ca dati lectii altora?! poate nu a-ti observat multe dintre voi, ca mai mult decit sa se ia o lectie de viata din intimplarile altora, se naste mai degraba o lectie umoristica fiind luate peste picior sau in deridere de niste oameni de nimic.

enumera cativa oameni de nimic in acceptiunea ta!
eu de exemplu, sunt un om de nimic?! zi! nu ma supar si nici nu am sa te contrazic daca ai vreun argument!


nu o sa-ti spuna nimic
pentru ca nu-ii place sa-si asume raspunderea pentru cele spuse
din cauza asta e mai confortabil sa spuna "unii"
battleofwits
Postat pe 27 Februarie 2011 13:44
sallam...be mane khoda
Depinde de fiecare ce personalitate si de caracterul pe care il are. In principiu nu prea are importanta religia,dar conteaza foarte mult mediul in care a fost crescut. Peste tot in lume sunt persoane f credincioase si mai putin credincioase.
kudika317931
Postat pe 27 Februarie 2011 13:44
hmmm... eu cred altceva ce credeti voi toti ... nu condamnati fata ca l'a iubit .. poate multi dintre voi nu ati stiut sa iubiti atat de mult sa acceptati orice...eu nu cred ca as fi acceptat asa ceva.. ii intorceam spatele de la proma palma... dar nu o condamn pe fata asta... a stiut sa iubeasca.. si-a daruit tot ce a avut... pt un "animal"...si mie numai din cate am auzit de musulmani... mi-ar fi frica sa am vre-o legatura cu ei.... nu as vrea sa am nici un amic care sa fie musulman! eu stiu o tipa...care e de multi ani cu un mususman...nici nu o lasa s iasa din casa..fara el.. nici cu copii lor nu are voie sa iasa daca nu e el ... si locuiesc in italia...si tot nu'l paraseste... eu zic ca e proasta...da poate il iubeste... E adevarat ca peste tot sunt oameni rai... barbati lasi care isi pun puterea lor cu puterea femeii... dar cum sunt musulmanii.. niste animale fara inima...si fara sange'n ei... NU EXISTA! imi pare rau ce sa intamplat fetei ...
dedemary19
Postat pe 27 Februarie 2011 13:56
De la: Barbie30_, la data 2011-02-10 12:26:37"am reactionat la prima palma dar el a venit in genunchi cu flori si mii de scuze,promisiuni. iubindu-l am trecut peste.credeam k a fost o palma data la nervi si nu se va mai repeta"

Asta e marea problema a femeilor,cauta scuze precum "a fost si el nervos".Ar fi trebuit sa-i dai si tu o palma si dupa sa motivezi ca ai avut o ratacire de moment si ca nu se va mai intampla daca el va sta in banca lui si nu te mai atinge cu palma sau cu pumnul.


daca omu te tine in puf cu haine ,flori , bijuteriii, si din greseala intr-o zi te calca pe picior din ne atentie ...tu ce faci?!?!? iti pui palma in dos si pleci....???? sincer pai asta ar fi insemnat sa fi divortat cu mult de mine....eu(nevasta)
algocalmin500mg
Postat pe 27 Februarie 2011 14:01
La inceput sunt foarte atenti,iti fac cadouri.Sunt foarte generosi si se comporta ca si cind ai fii cea deosebita femeie.Poi te introduce in familie,prieteni unde toti se comporta la fel.De fapt este un teatru.Apoi incepe sa-ti spuna ca prietenele tale sunt geloase pe tine,unle chiar se dau la el.Nu este adevarat .Asta este doar sa bage zazanie sa te certi cu ele,sa rami singura si el sa detina monopol asupra ta.Apoi cind esti singura incepe sa-ti arate cine este.Te insala pe fata,te jigneste si totul este justificat ptr ca asa este la ei.Am incercat de multe ori sa trag un semnal de alarma dar nu ma ia nimenii in serios.Doar patitele.Situatia este mult mai grava,mai ales in Europa occidentala.Unde devin majoritari.In franta sunt deja.Nimenii nu mai indrazneste sa spuna ceva de ei.Europa va devenii musulmana si in scurt timp.10-20 ani.FaK copii k iepuriiCa tiganii.Fura,comit fapte de violenta si este justificat .Nu suntem musulmani si nu este pacat.Din contra este un motiv de mandrie.Pe ei nu-i intereseaza ca esti crestin,ateu sau alta religie.Daca vor veni la putere, te vor obliga sa faci cum spune religia lor.Stilul lor de viata.Cu burqa(val pe cap,femeia nu va mai are libertate.Barbatul,fratele,tatal vor avea putere asupra ta.Daca le aduci rusine in casa te pot ucide justificat.Te casatoresti cu cine iti spun ei.Brbatii nu au voie sa bea alcool.Sunt tari care si la ora actuala te spinzura in piata publica,daca sa gasit alcool asupra ta.Nu exagerez cu nimic.Aveti ex Egiptul.In anii 70 era ca in occident.Fuste scurte ,par scurt .Iar acum te impsca daca stai de vorba cu un barbat.Nu stiu cum va fii acum dupa revolutie, dar personal vad o migratie masiva in Europa.Cauta-ti pe you tube Europa musulmana.Ce se intimpla in Franta,Italia(unde visul lor cel mi mare este sa arunce Vaticanul in aer,sa-l stearga de pe fata pamantului.),Olanda,Belgia(unde locuiesc si va spun din experienta),smd...Deschideti-va ochii pina nu e prea tirziu.
kudika226171
Postat pe 27 Februarie 2011 14:05
sincer imi pare rau pentru cele intamplate,te compatimesc stiu prin ce ai trecut dar ce nu te poate distruge te face mai puternica
lasa trecutul in trecut si incearca sa traiesti in prezent
succes pe plan profesional cat si in viata personala
PUREKKA
Postat pe 27 Februarie 2011 14:05
si.. da... cred ca mai sunt musulmani care au inima... dar sunt foarte putini...si..nu cred ca asa vor ei neaparat sa fie... asa au crescut... asa au fost educati .... alfel nu-mi explic... si cei mai mult... si n ziua de azi.... atat barbatii cat si femeile sunt bolnavi mintal... unii...iar altii saracii...pacat ca traiesc intro lume atat de jegoasa!
dedemary19
Postat pe 27 Februarie 2011 14:06
Draga mea, imi pare nespus de rau prin ce ai trecut, si ma bucur ca ai avut curajul sa impartasesti experienta ta si alor femei.Ma numar printre femeile care au avut o experienta asemanatoare cu a ta, dar eu fiind o fire mai puternica mi-am expus altfel "punctul de vedere" si nu sa ajuns la batai.....ci am ramas doar la stadiul de tentative de a ma lovi, jigniri, "maltratate psihica", spart usi, geamnuri si "banalitati" de astea, iar eu am stat si am indurat 2 ani...pana intr-o zi cand am zis ca si eu am dreptul sa traiesc si sa fiu fericita, iubita si respectata.Ma bucur enorm demult ca am facut pasul de a iesi din "iadul iubirii" si pe data de 1 MARTIE "MI-AM REDAT LIBERTATEA".Viata merge inainte si cei care ati sunt prieteni cu adevarata ati vor fi alaturi. .
Nazarin
Postat pe 27 Februarie 2011 14:17
De la: soniks, la data 2011-02-27 06:06:57Cel mai bine ar fi fost ca dupa prima palma sa-i zica asa nenorocitului: "Iubitule, urmatoarea data cand ai sa te gandesti numai sa mai dai in mine, ganseste-te mai intai ca la un moment dat o sa adormi: apa fiarta iti torn pe tine!" (merge si cu ulei incins)!



eu as face altfel:
i-as baga somnifere in ceai si dupa ce ar adormi ,l-as lega bine de tot si l-as bate cu o curea plina de ace pana nu ar mai sti ce-i de capu lui ...cred ca s-ar invata minte stiind ca femeile chiar daca sunt slabute si nu au forta fizica, sunt totusi niste creaturi destul de diabolice
algocalmin500mg
Postat pe 27 Februarie 2011 14:21
Scumpa,depinde de caracter,a gasit persoana potrivita si de o varsta la care putea face ce vrea...stiu eu pe cineva,care a trait,a nascut un copil,a locuit in Turcia cu un turc-curd,mai rau,dar l-a batut zi de zi pt toate cate ii facea,pt lipsa de acasa,pt mancarea asa intr-o doara data,pt vorbe si alte lucruri.Acea femeie,a reusit sa-i ingrozeasca familia,a facut scandaluri zilnice si a reusit sa revina in tara cu copil cu tot.Si la ora actuala ca si acum,desi nu mai sunt de prin anii 90 impreuna,inca o mai suna si-i spune ca ii e dor de ea si ca o iubeste.Dar asa cum spuneai tu,viata cu un musulman fie ca pretinde ca e iubeste,fie ca e pt avere,nu se merita;numai in casa si poate si acoperita sa nu fii vazuta de altiii...In general,asa sunt ei,se potrivesc cu femeile lor ,caci le place sa se simta injosite si sub papuc.Sunt si moderne,dar cu ale lor nu-si permit sa faca ce vor,daca provin dintr-o familie buna...
1973stargirl
Postat pe 27 Februarie 2011 14:25
eu cred ca alex are dreptate ,daca vezi ca un barbat te bate de te rupe repetat, de ce mai stai cu el ,sau de ce te intorci acolo unde esti tratata ca o sclava ,sint femeie si imi pare rau sa o spun ,dar unele cred ca au o placere sadica sa fie batute ,daca un barbat te bate nu inseamna ca te iubeste ,e o timpenie sa gindesti asa , si nu vorbesc de nationalitate aici ,ce treaba are bataia cu iubirea , barbatii care dau odata o sa dea mereu ,oamenii astia nu se schimba ,asa ca daca ti-a dat o palma fii sigura ca o sa vina si altele si inca ceva ,barbatii care au bani nu inseamna ca au si educatie ,e doar o capcana pt fete care vor cadouri si nu se uita mai atent la cine e cu adevarat persoana respectiva .Asa ca mare grija fetelor.
kudika320094
Postat pe 27 Februarie 2011 14:31
De la: paulline_flori, la data 2011-02-27 09:42:31Daca te batea ,banuiesc ca avea si motive. Daca nu avea motive inseamna ca era nebun,si totusi nu inteleg de ce ti-a luat atat de mult timp sa scapi de el...in fine , vreau sa zic ca nu toti musulmani sunt la fel. Nu toti arabii sunt musulmani si nu toti musulmanii sunt arabi. Eu sunt musulmana si sunt mandra de asta , am un sot musulman...si mai nou avem impreuna un baietel minunat. Niciodata nu a ridicat palma la mine, iar eu ca sotie sunt foarte respectata. Imi pare rau pt ce ti sa intamplat , dar nu trebuie sa judecam toata lumea pt greseala unui singur om.


sunt de aqcord cu tine ,am intalnit foarte multe femei sotii de musulmani fericite si inca cum...nici nu erau imbrobodite toate au zis la fel le lasa sa fie in rand cu lumea in romania dar in arabia trebuie sa fie in rand cu religia ,si daca aici fetele sunt cu fuste scurte si elegante de nu-ti dai seama ....la ei cand merg in vacante se imbraca ca niste musulmane adevarate si stii ceva ii admir pt stilul vestimentar e un mod de a-si proteja femeile de privirile altora dar te gandesti ca aia sunt asa incuiati ca daca vad o femeie cu fusta scurta se pun pe violuri ...la noi nu e asa suntem mai deschisi desi sincera sa fiu mi-e cam jena sa merg pe strada si sa sgtiu ca se uita toti strainii la mine lung cu priviri perverse ...ma simt jenant ...desi nu sunt musulmana si sotul meu e ateu traim la fel ca si ei adica normal...el e barbat sta la birou isi face treaba eu sunt femeie ma duc la cuafot ma aranjez ma ingtretin ma simt bine pe mine asta ma satisface iar pe el il satisface munca nu avem deloc prieteni si cunostinte pt ca nu are rost nu ies afara dupa ce se intuneca pt ca imi e mie frica nu mancam carne de porc pt ca e mai toxica decat altele nici carne de manzat pt ca nu are nici un gust ...preferam carnea de vitzel si cea de pui....

aveam 17 ani cand l-am cunoscut pe internet cand am venit la el in bucuresti mai aveam 2 luni si implineam 18 an zis ...ce-o fi o fi daca e proxenet imi fac sepuku si gata ,ca n-oi fi proasta sa il omor pe el sa intru eu in puscarie , bag un cutit la nimereala in zona abdominala si daca am noroc am sa traiesc dar el o sa aiba atat traficu de carne cat si o crimqa pe cap...eram foarte sigura pe ceea ce urma sa fac cand qam urcat in tren aveam asupra mea 2 stikle de vodka am baut in continuu in tren eram foarte hotarata am ajuns in bucuresti si am dat peste cel mai bun si frumos om cu gura mare ca atata poate...sa tipe ...dar si cand tipa este scump avem 3 ani de cand locuim impreuna in bucuresti el are 26 de ani eu 20
algocalmin500mg
Postat pe 27 Februarie 2011 15:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTATI-MA !!! 23 De la: guru_ion 25 Noiembrie 2011 16:33
Important pentru mine! 4 De la: PUI_DRAG 1 Aprilie 2010 14:50
Verighete simbolice...un pacat? 34 De la: Diavolyta_ 1 Aprilie 2015 10:36
viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor) 62 De la: G_I_JOE 22 Decembrie 2009 10:36
Vreau o fata capabila! 145 De la: Shhh 15 Aprilie 2010 11:14