Setari Cookie-uri

musulmani->niciodata. povestea mea

Ahh nu... e ceva dubios aici. ori nu ne spui toata povestea, ori esti foarte proasta si meriti cele intamplate. am inteles ca ti-a dat o palma si l-ai iertat, iar a urmat violenta si tot l-ai iertat, dar sa te bata pe strada si sa-l mai ierti????? sa te bata in cada cu furtunu' si tot sa-l mai ieeeerti?????? sa te puna vanzatoare la magazin si sa-ti dea un hamburger p zi??? parintii tai unde erau? ce faceau in timpu asta? ca parca ziceai ca au bani.. macar pachet cu mancare sa-ti fi adus. sa se fi dus la politie, sa incerce sa te ia de acolo, sa faca ceva. cum fata ta sa fie maltratata in halu asta si tu sa stai, sa te doara in*** ( ca alta expplicatie nu gasesc) tu cum de nu aveai un ban pus deoparte, ai tai nu-ti mai trimiteau niciun ban ? asadar, inetelegem ca traiai 100 % din banii lui. si apoi la 16 ani cum sa te lase parintii sa pleci cu un musulman, sa te muti la el? inseamna ca se gandeau si ei la "laptele si mierea care or sa cruga" nu ? sunt lucruri care nu se leaga aici. ori nu stii sa povestesti, ori daca e asa, meriti tot ce ai patit (dupa parerea mea). asta patesc femeile care se complac in situatie. femeile care se lasa impacate de 3 flori si 2 saruturi.
kudika114106
Postat pe 27 Februarie 2011 11:58
sigur a fost o neintelegere. iubirea trece peste orice bariere inclusiv scaune pe spate, pumni in cap, picioare n gura si n stomac, scuipat si batut in fata prietenilor si alte umilinte.

va rog si eu nu mai generalizati, se mai intampla. sunt si ei oameni, ce draq.

momeala e mereu vinovata ca l mananca pestele.
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 12:01
Nu poti generaliza doar pt k tu ai patit asta. E adevarat k sunt foarte multi musulmani asa si k o gramada de femei au mai patit asta. Dar exista si unii care sunt extraordinari iar femeile au o viata frumoasa langa ei. Prietenul meu este arab, dar nu are bani ceea ce din start il face putin altfel. Iar eu nu am 16 ani, am 23 si nu ma mai indragostsc proseste. suntem de 5 ani impreuna, el este edic, si eu in scurt timp. Nu am decat cuvinte de lauda fata de el, desi recunosc ca el este exceptia. Nu seamana nici cu prietenii, nici cu familia lui. Insa nu e singurul. Mai cunosc 2 baieti la fel. Trebuie sa nu-ti pierzi capul , sa fii lucid, sa vezi daca merita. Iar daca la o varsta cat de cat matura dpdv emotional, realizezi k il iubesti , atunci inseamna ca merita.
Nu s-a pus probelma nu sa ma bata, nici macar sa-m vorbeasca urat. Dimpotriva, este foarte calm, educat, rezervat, cuminte, deosebit de inteligent, serios si familist.
ONE_A
Postat pe 27 Februarie 2011 12:02
ASTA NU PTR. CA ESTE MUSULMAN CI PTR, CA ESTE NEEDUCAT SI PROST CRESCUT PRIETENA MEA ESTE ROMINCA SI SOTUL EI A FOST ROMIN SI O TINEA SUB SACI DE CIMENT BATUTA NEMINCATA SI CAM ACEIAS POVESTE .KIAR VREAU SA ZIC CA A FOST SI MAI RAU .
MemoMarcela
Postat pe 27 Februarie 2011 12:07
Eu sunt casatorita de 19 cu un musulman si vreau sa va spun ca am o viata fruoasa dar au fost si clipe grele dar sa stiti ca musulmanii isi iubesc copii si sotia la nebunie va zic un o etapa grea din viata noastra ,dupa 3 luni de la casatorie am avut o sarcina extra uterina si de la anestezie am stat 3 luni paralizata cine crezi ca ma ingrijit, sotul meu si inca ceva atunci aveam un baiat de 2 ani din prima casatorie el era cel care avea grija si de el el il spala, hranea ,juca cu toate ca nu stia bine romaneste nu aveam alt ajutor am trecut peste asta si dupa 19 ani tot la fel este si acu Eu sunt o fire mai dura iar el este mai calm nu avem copii inpreuna findca dupa 11 luni am facut a doua extra uterina dar copilul meu este si a lui si atat iti trebuie sa spui ceva de el DAR NU L-AM NICI O DATA SA FACA CE VREEA EL DACA NU ERA BINE ASA CA NU SUNT TOTI LA FEL
kudika024067
Postat pe 27 Februarie 2011 12:08
De la: cris_cor, la data 2011-02-27 11:57:52tin sa te contrazic,nu trebuie sa fi musulman ca sa fi posesiv si sa bati o femeie asta tine de educatie.cati barbati nu si-au patut sotiile sau le-au omorat si nu erau neaparat musulmani? exagerezi si mie greu sa cred ca la 16 ani ai putut sa te culci cu un barbat cu 10 ani mai mare,la ce te asteptai?probabil si-a facut o parere foarte proasta despre tine.erai minora,el putea fi inchis pt ca sa culcat cu o minora.cred ca te-ai uitat prea mult la iubire interzisa si oricum legile lor sunt diferite.









... vis a vis de crestini (mai ales daca sint femei), musulmanii au niste motive in plus de irascibilitate ... trebuie sa treaca cu vederea ca prietena (sau viitoarea nevasta) a fost o pacatoasa (adica un nimic), ca nu stie coranul, ca a mincat porc, ca sint rascracite deja marea majoritate, etc, etc ... asa ca violentza lor e mai alimentata decit in cazuri normale ... nu sint de neglijat toate aspectele ... atentie ... inclusiv cele care cred ca au prins pe d-zeu de picior cu arabetele lor ... dar cit timp sint in romania mai au o sansa cu visul lor ... odata ce pleaca la el in tara se schimba calimera ... complet ...


marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:12
De la: rockk, la data 2011-02-27 07:42:55si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.


Din pacate nu este chiar asa, MAREA MAJORITATE A ARABILOR ( musulmani, sau nu ) sunt niste NENOROCITI.
"calitatea " lor de baza este MINCIUNA. Mint, isi bat joc de oameni, calca in picioare (nevasta, angajat , amanta, prieteni), sunt fara scrupule.
Incercati sa ramaneti tot la romanii nostri.
kukla
Postat pe 27 Februarie 2011 12:12
iti facea cadouri perle,aur,argint,haine....u la ce te asteptai? si ca sa fiu sincera cam multe povesti k arabi de cand cu telenovela de la TV ,,iubire si onoare'',dar poate exista putin adevar in ceea ce zici.....
shtefy_rihanna
Postat pe 27 Februarie 2011 12:14
De la: kukla, la data 2011-02-27 12:12:29
De la: rockk, la data 2011-02-27 07:42:55si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.


Din pacate nu este chiar asa, MAREA MAJORITATE A ARABILOR ( musulmani, sau nu ) sunt niste NENOROCITI.
"calitatea " lor de baza este MINCIUNA. Mint, isi bat joc de oameni, calca in picioare (nevasta, angajat , amanta, prieteni), sunt fara scrupule.
Incercati sa ramaneti tot la romanii nostri.


se numeste sarcasm. si era mai mult decat evidenta.
rockk
Postat pe 27 Februarie 2011 12:15
De la: MemoMarcela, la data 2011-02-27 12:07:57ASTA NU PTR. CA ESTE MUSULMAN CI PTR, CA ESTE NEEDUCAT SI PROST CRESCUT PRIETENA MEA ESTE ROMINCA SI SOTUL EI A FOST ROMIN SI O TINEA SUB SACI DE CIMENT BATUTA NEMINCATA SI CAM ACEIAS POVESTE .KIAR VREAU SA ZIC CA A FOST SI MAI RAU .







... daca si tu esti ''rominca'' ... atunci si eu sint ... califul Al Houdeini ...
marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:15
De la: marco918, la data 2011-02-27 12:12:15
De la: cris_cor, la data 2011-02-27 11:57:52tin sa te contrazic,nu trebuie sa fi musulman ca sa fi posesiv si sa bati o femeie asta tine de educatie.cati barbati nu si-au patut sotiile sau le-au omorat si nu erau neaparat musulmani? exagerezi si mie greu sa cred ca la 16 ani ai putut sa te culci cu un barbat cu 10 ani mai mare,la ce te asteptai?probabil si-a facut o parere foarte proasta despre tine.erai minora,el putea fi inchis pt ca sa culcat cu o minora.cred ca te-ai uitat prea mult la iubire interzisa si oricum legile lor sunt diferite.









... vis a vis de crestini (mai ales daca sint femei), musulmanii au niste motive in plus de irascibilitate ... trebuie sa treaca cu vederea ca prietena (sau viitoarea nevasta) a fost o pacatoasa (adica un nimic), ca nu stie coranul, ca a mincat porc, ca sint rascracite deja marea majoritate, etc, etc ... asa ca violentza lor e mai alimentata decit in cazuri normale ... nu sint de neglijat toate aspectele ... atentie ... inclusiv cele care cred ca au prins pe d-zeu de picior cu arabetele lor ... dar cit timp sint in romania mai au o sansa cu visul lor ... odata ce pleaca la el in tara se schimba calimera ... complet ...




parerea mea ca femeile romance sunt foarte ciudate si practic sinucigase
nici cel mai gretos, scortos, maniac, betiv roman nu e la fel de inapoiat si ignorant cat cel mai destept si bun arab sau musulman
eu ii respect asa oarecum pentru ca respect si un caine care trece strada pe trecerea de pietoni dar ca oameni sunt execrabili. am mari dubii legate de discernamantul unei romance care poate fi indragostita de un asfel de element primitiv si involuat. practie ei sunt mai destepti la nastere decat la maturitate pentru ca se ghideaza dupa niste precepte proaste
pickard
Postat pe 27 Februarie 2011 12:20
De la: kudika335322, la data 2011-02-27 10:26:30esti o panarama proasta asta nu e motiv. te-ai indragostit de banii lui fa


Tocmai ce a spus ca nu primea bani de la el.
Iar ei, de regula in astfel de situatii iti arunca niste "firmituri", ideea este ca trebuie (pentru mandria lor de barbati ) sa fi dependenta de ei, la mana lor cum se spune.
Si, poate daca am incerca cu totii sa gasim un alt mod de a ne exprima parerile " esti o panarama proasta" ar fi mai frumos .
kukla
Postat pe 27 Februarie 2011 12:23
buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare
kudika183001
Postat pe 27 Februarie 2011 12:28
De la: rockk, la data 2011-02-27 12:15:05
De la: kukla, la data 2011-02-27 12:12:29
De la: rockk, la data 2011-02-27 07:42:55si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.


Din pacate nu este chiar asa, MAREA MAJORITATE A ARABILOR ( musulmani, sau nu ) sunt niste NENOROCITI.
"calitatea " lor de baza este MINCIUNA. Mint, isi bat joc de oameni, calca in picioare (nevasta, angajat , amanta, prieteni), sunt fara scrupule.
Incercati sa ramaneti tot la romanii nostri.


se numeste sarcasm. si era mai mult decat evidenta.


Daca spui tu ca "era mai mult decat evidenta", cine sunt eu sa te contrazic....?
Cat despre sarcasm......................, ai destul......
kukla
Postat pe 27 Februarie 2011 12:30
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare







... acum stii de ce ti-a tras bataia ? ... daca ti-o tragea un roman ce mai spuneai ? ... ... pina la urma, poate, tot raul e spre bine ... ai luat doar o bataie ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:33
...imi pare rau pt tine..de fapt pt orice femeie care a trecut sau trece prin aceleasi momente prin care ai trecut tu. ...dar....nu asocia rautatea unui om cu religia lui. oricare religie existenta pe pamant indeamna la pace si intelegere. daca adeptii unei religii sunt atipici speciei umane...asta nu inseamna ca religia lor o cere..o impune. "orice padure are si uscaturi" ...e o vorba pe care o intalnesti in orice coltz de lume te-ai afla....deci...fa abstractie de religie pt ca nu asta l-a facut pe iubitul tau sa fie atat de violent. oare dupa experienta asta...ai gandit ca ..un roman sau italian..sau de orice alta nationalitate...poate fi mai putin violent ..sau deloc?? te inseli amarnic. ..dar ..ce zici de femeile care-si omoara sotii,copiii..??? aici iti spun cu siguranta ca in islam nu ai sa auzi de ..asemenea cazuri...in alte religii ai auzit cumva??? deci...intr-o viitoare relatie fii mult mai prudenta, fa uz de experienta pe care ai trait-o si ai sa vezi..ca o sa te ajute enorm. iti doresc o primavara frumoasa,tie si tuturor fetelor..femeilor!
kadija
Postat pe 27 Februarie 2011 12:41
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare


cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara
pickard
Postat pe 27 Februarie 2011 12:41
si ce treaba are povestea ta cu a fi musulman, nu inteleg?!
a fi musulman nu inseamna ce ai descris tu...exista si barbati crestini care fac asta...nu tine de religie
in Kur'aan nu scrie "bateti femeia cu furtunu"

nu incepe topicuri daca nu stii despre ce vorbesti
si nu incepe cu rasisme ca nu e frumos!!! invata sa fii om decent si cu scaun la cap si dupa aia
posteaza pe net subiecte fragile!!

suntem oamenii aceluiasi Dzeu, in final si toti traim sub acelasi cer! TU daca ai fost naiva, ca sa n uzik alceva, nu e vina unei religii!!!!
Conformc Kur'aaanului barbatul nu are voie sa atinga femeia daca nu e insurat cu ea!!! IMI pare rau insa barbatul ala monstru al tau nu e MUSULMAN!!!

ai grija,
din partea unei musulmance prin nastere insa om modern cu mintea deschis prin evolutie
sherrypie
Postat pe 27 Februarie 2011 12:42
SCUMPA MEA , TRAIESC CU UN MUSULMAN DIN 2003 IN 2005 AM DEVENIT SOTIA LUI... AM AVUT SI EU PROBLEME DE GENUL SCANDALURI DIN CAUZA ALTOR FEMEI IN GENERAL FOSTE ANGAJATE ALE LUI DAR MULTUMESC LUI D-ZEU AM ABORDAT PROBLEMELE CE LE-AM INTAMPINAT CU MULT CALM SI ASA AM REUSIT SA LE REZOLVAM IMPREUNA.... ACUM SUNTEM BINE, AVEM 2 BAIETEI SUPERBI SI SANATOSI .... CONTEAZA FOARTE MULT SA STII SA AL FACI PE CEL DE LANGA TINE, INDIFERENT DE RELIGIA LUI, RANGUL SOCIAL SI NATIONALITATE, SA TE IUBEASCA CU BUN SIMT, SA STII SA AL FACI SA INTELEAGA CE ARE LANGA EL SI MAI ALES PE CINE ARE LANGA EL. CRED CA SE STIE CA UNEORI SI ROMANII POT DEVENI ADEVARATE BESTII DAR SINCER PAREREA MEA ESTE CA TOTUL DEPINDE DE NOI CA FEMEI MAI ALES CALDURA SI LINISTEA CAMINULUI. NU SPUN CA TOTI MUSULMANII SUNT CA SI SOTUL MEU VREAU DOAR SA SPUN CA SI EI POT FI CONTROLATI SI RESPECTIV MODELATI DAR BINEINTELES NU SI DACA INCERCI SA FACI ASTA RAPID SI "PE FATA" PTR CA ATUNCI CLAR NU VETI REUSI DAR CU MULTA RABDARE SI CAT MAI SUBTIL SE POATE. ACUM SINCER INTRADEVAR DIFERENTA DE EDUCATIE INTRE UN MUSULMAN SI O CRESTINA ESTE EXTRAORDINAR DE MARE DAR ASTA NU DUCE NEAPARAT LA IDEEA DE A NU INCERCA SAU DE A NU PUTEA FACE O FAMILIE CU UNUL DINTRE EI.... SUNT TOT OAMENI IN FINAL SI LA URMA URMEI.... POOP SI IMI PARE SINCER FOARTE FOARTE RAU DE CEEA CE TI SA INTAMPLAT!!!
acristinanico
Postat pe 27 Februarie 2011 12:43
ce rau imi pare sa aud asa ceva...nimeni nu merita asa ceva...ma gindesc k am o fetita de 8 ani si cidn va creste mare cine stie ce soarta va fii si pt ea...sa dea domnu sa fie bine pt toate...mult succes in continuare sa iti revii repede dupa trauma aasta...mergi la biserica si intoarce-te catre dumnezeu...esti tinara si o sa reusesti
kudika173538
Postat pe 27 Februarie 2011 12:49
De la: kukla, la data 2011-02-27 12:12:29
De la: rockk, la data 2011-02-27 07:42:55si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.


Din pacate nu este chiar asa, MAREA MAJORITATE A ARABILOR ( musulmani, sau nu ) sunt niste NENOROCITI.
"calitatea " lor de baza este MINCIUNA. Mint, isi bat joc de oameni, calca in picioare (nevasta, angajat , amanta, prieteni), sunt fara scrupule.
Incercati sa ramaneti tot la romanii nostri.



UITE ASA SE NASC RAZBOAIELE!! DE LA OAMENI CARE GANDESC CA TINE!!
DA-MI EXEMPLE CLARE DE ROMANI CARE NU FAC TOT CE AI ENUMERAT TU SUS...DE PREOTI CARE F"""" COPII SI TOT CE PRIND PRIN MANASTIRI, DE BARBATI CARE-SI f"" VACA IN GRAJD...SI DE ALTE EPRVERSIUNI!!
FIECARE PADURE...CU USCATURILE EI!!!;)
TEMPEREAZA-TE SI FII OM CU SCAUN LA CAP SI LA VORBE!
sherrypie
Postat pe 27 Februarie 2011 12:49
De la: pickard, la data 2011-02-27 12:41:53
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare


cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara








... exagerezi ... una e sa iei bataie pentru ceva real si una e sa iei bataie de la niste narozi incuiati, fara valori sau caracter ... situatia femeii in romania, ca si in alte tari, nu s-a schimbat deloc in ciuda revolutiei feministe ... un plus ar fi in tarile arabe unde mai au niste drepturi ... crestinii(in general si romanii in particular) le considera deja niste obiecte sexuale ... dezbracate, puse sa se umileasca ... in timp de ''barbatii'' devin tot mai prosti, mai needucati (se observa clar in procentul femeilor educate fatza de al barbatilor), gindesc mai mult pe baza propriilor convingeri (gen roculetz) ... la hindushi e si mai nasol ... sint vindute, cumparate la discretie ... si atunci despre ce vorbim ...
marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:49
De la: sherrypie, la data 2011-02-27 12:49:35
De la: kukla, la data 2011-02-27 12:12:29
De la: rockk, la data 2011-02-27 07:42:55si eu cred ca s foarte de treaba in general.

alea cu jihad jihad, cu sinucigasi, decapitari si femei ingropate de vii pentru adulter, sunt doar o neintelege.


Din pacate nu este chiar asa, MAREA MAJORITATE A ARABILOR ( musulmani, sau nu ) sunt niste NENOROCITI.
"calitatea " lor de baza este MINCIUNA. Mint, isi bat joc de oameni, calca in picioare (nevasta, angajat , amanta, prieteni), sunt fara scrupule.
Incercati sa ramaneti tot la romanii nostri.



UITE ASA SE NASC RAZBOAIELE!! DE LA OAMENI CARE GANDESC CA TINE!!
DA-MI EXEMPLE CLARE DE ROMANI CARE NU FAC TOT CE AI ENUMERAT TU SUS...DE PREOTI CARE F"""" COPII SI TOT CE PRIND PRIN MANASTIRI, DE BARBATI CARE-SI f"" VACA IN GRAJD...SI DE ALTE EPRVERSIUNI!!
FIECARE PADURE...CU USCATURILE EI!!!;)
TEMPEREAZA-TE SI FII OM CU SCAUN LA CAP SI LA VORBE!






... da de musulmani care isi f''' camilele nu ai auzit ? ... sau intre ei ? ... ce preoti f''' tot prind ? ... si din ce tara ? ... hai sa nu ne culpabilizam degeaba ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:51
De la: kudichaa, la data 2011-02-10 00:25:10nu vreau sa fiu rea..dar citesc cu greata posturile voastre..in care scrieti k aveti o relatie cu un musulman..k sunteti fericite..si ca stiti ca va fi bine...cand stiu ca nu poate fi asa..am trait in mijlocul lor.am cunoscut pe toata lumea.


si eu am stat 4 ani jumatate cu un arab..si a fost totul ok.nu a dat niciodata in mine,am avut o relatie frumoasa pana cand si-a bagat alta coada... kudichaa,nu trebuie sa ii cataloghezi pe toti ca fiind la fel...si mai ales ca tu la numele topicului ai scris "musulmani,niciodata"....pai poti sa dai si de musulmani spanioli,indieni...etc...asta nu inseamna ca toti sunt la fel.daca tu ai avut nefericita ocazie sa dai peste un om cu probleme mentale...ca din ce ai povestit tu...nu prea era sanatos..nu sunt toti la fel.
Mirah
Postat pe 27 Februarie 2011 12:55
De la: marco918, la data 2011-02-27 12:49:41
De la: pickard, la data 2011-02-27 12:41:53
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare


cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara








... exagerezi ... una e sa iei bataie pentru ceva real si una e sa iei bataie de la niste narozi incuiati, fara valori sau caracter ... situatia femeii in romania, ca si in alte tari, nu s-a schimbat deloc in ciuda revolutiei feministe ... un plus ar fi in tarile arabe unde mai au niste drepturi ... crestinii(in general si romanii in particular) le considera deja niste obiecte sexuale ... dezbracate, puse sa se umileasca ... in timp de ''barbatii'' devin tot mai prosti, mai needucati (se observa clar in procentul femeilor educate fatza de al barbatilor), gindesc mai mult pe baza propriilor convingeri (gen roculetz) ... la hindushi e si mai nasol ... sint vindute, cumparate la discretie ... si atunci despre ce vorbim ...







... ar mai fi o caracteristica a romanilor ... UNICA ... e unica tara unde femeile au fost aproape ''educate'' sa urasca copii ... sa ia kg de pastile si sa faca avorturi pe banda rulanta pentru a pastra aparentzele sociale si a scuti barbatii de responsabilitati ... e unica tara unde se fac presiuni grotesti, in mare majoritate a cazurilor, pe orice femeie sa avorteze ... culmea ca ... ''barbatii'' sint capii acestor practici ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:55
De la: marco918, la data 2011-02-27 12:49:41
De la: pickard, la data 2011-02-27 12:41:53
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare


cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara








... exagerezi ... una e sa iei bataie pentru ceva real si una e sa iei bataie de la niste narozi incuiati, fara valori sau caracter ... situatia femeii in romania, ca si in alte tari, nu s-a schimbat deloc in ciuda revolutiei feministe ... un plus ar fi in tarile arabe unde mai au niste drepturi ... crestinii(in general si romanii in particular) le considera deja niste obiecte sexuale ... dezbracate, puse sa se umileasca ... in timp de ''barbatii'' devin tot mai prosti, mai needucati (se observa clar in procentul femeilor educate fatza de al barbatilor), gindesc mai mult pe baza propriilor convingeri (gen roculetz) ... la hindushi e si mai nasol ... sint vindute, cumparate la discretie ... si atunci despre ce vorbim ...

mai e si reversul medaliei cand femei dure si violente pun mana pe cate un fraier si-l fac varza cum sunt eu care pentru a pastra o atmosfera cat de cat amiabila tac din gura si nu zic nimic.
pickard
Postat pe 27 Februarie 2011 12:56
De la: marco918, la data 2011-02-27 12:49:41
De la: pickard, la data 2011-02-27 12:41:53
De la: kudika183001, la data 2011-02-27 12:28:21buna.a-mi pare sincer rau pentru ce ai patit si eu am o fetiza cu un musulman care dupa ce mia tras o bataie zdarvana a plecat in tara lui si nici macar nu a-si mia aduce aminte de copilul nostru.dar trebuie sa a-ti mai spun ceva nu sint toti la fel.orice padure are si uscaturi.spune-mi citi romani ai auzit ca a-si bat sotiile?o multime.te pup fi mai atenta data viitoare


cred ca romancele sunt predispuse la bataie cred ca ele chiar vor sa fie batute, umilite de barbati.
si care nu sunt batute se autopedepsesc singure! muncesc ca sclavele, nu ridica ochii de jos, se dedica fara rezerve unor barbati pe care nu-i mai iubesc etc
singurele mai rasarite sunt cele care mai au vazut o limba straina sau cere mai au o facultate ceva dar chiar si ele au puseuri de supunere neconditionata si voluntara








... exagerezi ... una e sa iei bataie pentru ceva real si una e sa iei bataie de la niste narozi incuiati, fara valori sau caracter ... situatia femeii in romania, ca si in alte tari, nu s-a schimbat deloc in ciuda revolutiei feministe ... un plus ar fi in tarile arabe unde mai au niste drepturi ... crestinii(in general si romanii in particular) le considera deja niste obiecte sexuale ... dezbracate, puse sa se umileasca ... in timp de ''barbatii'' devin tot mai prosti, mai needucati (se observa clar in procentul femeilor educate fatza de al barbatilor), gindesc mai mult pe baza propriilor convingeri (gen roculetz) ... la hindushi e si mai nasol ... sint vindute, cumparate la discretie ... si atunci despre ce vorbim ...


hm.... aici depinde f mult si de femeie... sincer am 26 de ani... nu am luat nici macar odata o palma de la vre-un barbat si nici nu as accepta asta vre-odata nimanui, indiferent cat de mult l-as iubi... eu consider ca iubirea inseamna incredere si respect fata de cel de langa tine... cat despre musulmani, ce-i drept la ei femeia este f supusa pt ca asa sunt educatii.... diferenta e ca la noi nu sunt educatii in spirirul asta, dar tot sunt barbati care isi bat sotiile, asta pt ca ele nu fac nimic at cand i-au prima palma...
ariannna1985
Postat pe 27 Februarie 2011 12:56
da...e socant cate putem indura noi femeile eu am fost terifiata de ce ai patit tu , dar mai sunt si alte experiente terifiante unele sunt incredibile asa cum spunea Alex sunt chestii care nu pot fi intelese eu am fost pur si simplu subjugata de un om care ma umilea mult prea mult si am acceptat fara sa ma pot impotrivi niciodata nu voi intelege de ce am acceptat . pot spune doar ca stiam ca sunt inselata in acelasi timp cu vreo alte 3 tipe si cand intarzia imi spunea exact pe cine a condus acasa sau in ce stadiu e relatia lui cu respectiva tipa eu eram ca sa zicem asa"oficiala" cand imi amintesc inca ma cutremur dar niciodata nu m-a agresat fizic ci doar psihic si sufletesc.nu voi putea sa imi expleic niciodata ce s-a intamplat cu mine sau cu personalitatea mea atunci in acea perioada...totul s-a terminat cand el a zis ca plange o fata dupa el si ca nu stie ce sa faca daca sa ne casatorim sau nu inainte cu 3 saptamani de nunta... atunci am inchis telefonul si am jurat ca nu ma voi mai impaca cu el la 2 luni m-am casatorit cu un om care ma adora eu doar tineam la el dar acum il iubesc avem o fetita superba si ne e bine. cat despre el nu ii venea sa creada k am rupt pentru todeauna relatia cu el.........
kudika006903
Postat pe 27 Februarie 2011 12:56
Nu am nimic impotriva altor religii, dar detest cand vad carte o romanca incepand sa vorbeasca " in numele lui Allah " dupa Ce au fost crescute ca fiind crestine Si mergand la Biserica. Daca sotul sau iubitul va iubeste va accepta religia!
Cat despre topic, sunt oameni Si oameni indiferent de natie Si religie!
Christine21
Postat pe 27 Februarie 2011 12:57
De la: MIRAje_Safaoui, la data 2011-02-27 12:55:14
De la: kudichaa, la data 2011-02-10 00:25:10nu vreau sa fiu rea..dar citesc cu greata posturile voastre..in care scrieti k aveti o relatie cu un musulman..k sunteti fericite..si ca stiti ca va fi bine...cand stiu ca nu poate fi asa..am trait in mijlocul lor.am cunoscut pe toata lumea.


si eu am stat 4 ani jumatate cu un arab..si a fost totul ok.nu a dat niciodata in mine,am avut o relatie frumoasa pana cand si-a bagat alta coada... kudichaa,nu trebuie sa ii cataloghezi pe toti ca fiind la fel...si mai ales ca tu la numele topicului ai scris "musulmani,niciodata"....pai poti sa dai si de musulmani spanioli,indieni...etc...asta nu inseamna ca toti sunt la fel.daca tu ai avut nefericita ocazie sa dai peste un om cu probleme mentale...ca din ce ai povestit tu...nu prea era sanatos..nu sunt toti la fel.







... ai ramas cu amintirea cadourilor, nu ? ... ai luat tzeapa si tot ii gasesti scuze ... si-a bagat alta coada sau ia placut lui ? ... ... caracter, bre ... nu vad ce admiri ? ...

marco918
Postat pe 27 Februarie 2011 12:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista baieti pe forumul asta??? 40 De la: pufffer 13 Noiembrie 2009 05:19
nudism acasa 5 De la: kudika_12457 3 Septembrie 2012 18:08
Divorturi 7 De la: kudika451092 22 Februarie 2012 03:33
Sunt geloasa pe copilul prietenului meu 14 De la: kudika495020 1 Ianuarie 2013 15:32
Oare sunt eu ciudata 3 De la: anca0704 28 Mai 2009 02:52