Setari Cookie-uri

de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita?

De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 18:35:53
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 17:30:09ROGUVA IERTATI-MI GRESELILE GRAMATICALE :) MA LUPT CU TASTATURA CAME DE CAPUL EI PARCA ZICI K RADE DE MINE......


Si tu ai varsat lichide pe ea? Care taste nu functioneaza la tine?

G
pickard
Postat pe 11 Februarie 2011 19:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 19:00:26
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 18:57:52poim c sa zic bara de spatiu ,''i'',''o''.back space-ul ma mai lupt si cu n''si ''m''....si da nu e prima data am facut praf vreo 3 de caand am inceput sa beau ness-ul cafeaua aici dar mam invatat minte sa nu-le mai iau niciodata fierbintii cu mine.....caci asa sa dus a doua a decedat instantaneu


E tastatura de PC sau de laptop? Eu mi-am schimbat-o imediat. Am dat 230 lei pe ea


vezi daca iti cade mancarea din gura

mananca si tu cu gura inchisa sa nu mai strici tastatura
battleofwits
Postat pe 11 Februarie 2011 19:18
poi draga daca tu mananci cu gura deschisa :) asta nu inseamna toata lumea ¬o face plus k lichidele se beau nu se mesteca !!!si este cea de la PC am cam dat putin p ea 35 de lei recunosc k am fost zgarcita ,nu de alta dar am zis k nu traieste nici asta mai mult ede 5 luni ....dar uite k acusica face anul:D
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 19:47
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:47:44...plus k lichidele se beau nu se mesteca...

atunci incearca sa dai capul pe spate cand bei lichide
battleofwits
Postat pe 11 Februarie 2011 19:51
De la: battleofwits, la data 2011-02-11 19:18:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 19:00:26
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 18:57:52poim c sa zic bara de spatiu ,''i'',''o''.back space-ul ma mai lupt si cu n''si ''m''....si da nu e prima data am facut praf vreo 3 de caand am inceput sa beau ness-ul cafeaua aici dar mam invatat minte sa nu-le mai iau niciodata fierbintii cu mine.....caci asa sa dus a doua a decedat instantaneu


E tastatura de PC sau de laptop? Eu mi-am schimbat-o imediat. Am dat 230 lei pe ea


vezi daca iti cade mancarea din gura

mananca si tu cu gura inchisa sa nu mai strici tastatura


Normal, trebuia sa cada in poala( dupa cum ai spus tu) dar in poala fiind laptopul...a cazut pe el ..cafeaua
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 19:51
De la: pickard, la data 2011-02-11 19:14:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 18:35:53
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 17:30:09ROGUVA IERTATI-MI GRESELILE GRAMATICALE :) MA LUPT CU TASTATURA CAME DE CAPUL EI PARCA ZICI K RADE DE MINE......


Si tu ai varsat lichide pe ea? Care taste nu functioneaza la tine?

G


la mine functioneaza G
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 19:53
si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 19:53
cum mey?! dar ma inek !
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 19:55
De la: battleofwits, la data 2011-02-11 19:51:48
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:47:44...plus k lichidele se beau nu se mesteca...

atunci incearca sa dai capul pe spate cand bei lichide

cum mey?! dar ma inek !
nu ar fi mai bun un pai? poate ma ajuti tu
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 19:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 19:53:18
De la: pickard, la data 2011-02-11 19:14:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 18:35:53
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 17:30:09ROGUVA IERTATI-MI GRESELILE GRAMATICALE :) MA LUPT CU TASTATURA CAME DE CAPUL EI PARCA ZICI K RADE DE MINE......


Si tu ai varsat lichide pe ea? Care taste nu functioneaza la tine?

G


la mine functioneaza G

din pacate nu am laptop...
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 19:59
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:57:13... nu ar fi mai bun un pai? poate ma ajuti tu


cu mare placere

sa verific agenda si te anunt
battleofwits
Postat pe 11 Februarie 2011 20:02
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:53:38si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?


Extraterestrul meu are bun simt Nu te lega de el!
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 20:16
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 20:16:50
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:53:38si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?


Extraterestrul meu are bun simt Nu te lega de el!

buine bine nu leg :) happy? DACA ZICI TU TE CRED
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 20:58
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 20:58:49
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 20:16:50
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:53:38si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?


Extraterestrul meu are bun simt Nu te lega de el!

buine bine nu leg :) happy? DACA ZICI TU TE CRED


Pe bune, Piki e super baiat! Nu te atac! Repet: e super baiat!
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 21:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 21:12:00
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 20:58:49
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 20:16:50
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:53:38si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?


Extraterestrul meu are bun simt Nu te lega de el!

buine bine nu leg :) happy? DACA ZICI TU TE CRED


Pe bune, Piki e super baiat! Nu te atac! Repet: e super baiat!
luami ai bayatu n gura zdreanta proasta
thadoogback
Postat pe 11 Februarie 2011 21:16
De la: thadoogback, la data 2011-02-11 21:16:13
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 21:12:00
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 20:58:49
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 20:16:50
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:53:38si draaga g-ul merge foarte bine multumesc pentru grija!!! ti-e ce nu-ti fuctioneaza???''B''unul si ,,S''imt?


Extraterestrul meu are bun simt Nu te lega de el!

buine bine nu leg :) happy? DACA ZICI TU TE CRED


Pe bune, Piki e super baiat! Nu te atac! Repet: e super baiat!
luami ai bayatu n gura zdreanta proasta


Hai, nu incepe si aici! Te faci de ras!
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 21:18
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 19:53:18
De la: pickard, la data 2011-02-11 19:14:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 18:35:53
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 17:30:09ROGUVA IERTATI-MI GRESELILE GRAMATICALE :) MA LUPT CU TASTATURA CAME DE CAPUL EI PARCA ZICI K RADE DE MINE......


Si tu ai varsat lichide pe ea? Care taste nu functioneaza la tine?

G


la mine functioneaza G


bine! dar ma gandeam ca vrei un reglaj fin!
pickard
Postat pe 11 Februarie 2011 22:35
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?



Draga mea, vad ca esti in criza virstei de mijloc! Dar nu e cazul. In puii mei, fata, ai doar 30 de ani! Ai realizat destule lucruri pana la varsta ta, altii inca cer bani parintilor si le cer voie sa mearga la discoteca sateasca la varsta ta! :) Din pacate, tu iti doresti sa fi facut altceva in viata pana la varsta asta. Probabil ai facut 2 facultati sa-ti multumesti parintii dar lasa, ca diplomele alea nu-ti cer de mancare. O sa-ti foloseasca la ceva. Altii, la varsta ta, au 10-15 ani de puscarie :) Nu e dracu' asa negru, mai ales ca uneori el se mai imbraca si de la Prada si am vazut ca anu' asta se poarta mult pastelurile :) E o vorba pe la mine prin sat care spune ca Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista. Deci: frumoasa esti, desteapta esti, iti permiti sa iesi in club ca ai cu ce, haine de fitza ai, nu inteleg ce astepti? Daca-l astepti pe sotul ala iubitor cu care sa faci una bucata copil sau mai multe, du-te fata si pune-te in calea lui, sa te vada! Pai daca tu stai in fata laptopului si bei gin...nu vine nimeni sa te ia pe sus si sa te duca la starea civila. Iesi in oras, du-te la teatru, film, cafenea, adica pe acolo pe unde poti sa intalnesti un potential sot iubitor. E adevarat! Norocul ni-l mai facem si noi. Depinde si de noi sa obtinem ceea ce ne doreste sufletul. Uite, de exemplu, bunica-mea, de cate ori plecam la vreun examen, facea matanii pana la pamant si se ruga ea la Doamne-Doamne sa-mi dea ceva usor la examen :) Si eu ii ziceam:- Tu, mamaie, lasa mataniile ca n-am invatat nimic, n-o sa ma treaca ala la examen daca-i dau foaia goala :) Si mergeam eu asa la exament si gandindu-ma la bunica-mea si la incercarile ei de a invoca Divinitatea...ma cam lua rusinea si pentru a nu o dezamagi, citeam ceva repede inainte de examen :) Si nu dadeam foaia goala niciodata, ma invarteam pe langa subiect si bateam campii pana scriam ceva bun pe care sa iau nota de trecere ca s-o multumesc pe saraca bunica-mea. Si ea imi zicea a doua zi ca s-a laudat la tot satul ca are nepoata la facultate :)))) Si eu eram praf :) Dar nu stateam degeaba, nu asteptam sa-mi pice subiectele pe foaie de nicaieri. Faceam pe dracu' in patru ca sa fie bine. Ceea ce iti propun si tie. Sa nu ai asteptari extraordinare de la viitorul tau potential sot :) Fa o incercare cu un tip pe care-l placi suficient de mult si ai sa vezi daca merge sau nu. Daca merge, iti urez de pe acum casa de piatra. Daca nu merge, punct si de la capat. Daca grabesti lucrurile si disperi ca nu te-ai maritat pana la 40 de ani...nu e de bine. Graba strica treaba si te poti trezi ca, actionand impulsiv, te-ai procopsit cu barbatul nepotrivit numai din dorinta de a te vedea intrata in "randul lumii". O sa-ti gasesti jumatatea, dar tre' sa faci ceva pentru asta. Asteptarea nu e mereu suficienta.
Ionyssa
Postat pe 12 Februarie 2011 09:09
De la: battleofwits, la data 2011-02-11 20:02:32
De la: nikole_blonda, la data 2011-02-11 19:57:13... nu ar fi mai bun un pai? poate ma ajuti tu


cu mare placere

sa verific agenda si te anunt



HA HAHAAA
nikole_blonda
Postat pe 12 Februarie 2011 13:49
De la: Ionyssa, la data 2011-02-12 09:09:04



Draga mea, vad ca esti in criza virstei de mijloc! Dar nu e cazul. In puii mei, fata, ai doar 30 de ani! Ai realizat destule lucruri pana la varsta ta, altii inca cer bani parintilor si le cer voie sa mearga la discoteca sateasca la varsta ta! :) Din pacate, tu iti doresti sa fi facut altceva in viata pana la varsta asta. Probabil ai facut 2 facultati sa-ti multumesti parintii dar lasa, ca diplomele alea nu-ti cer de mancare. O sa-ti foloseasca la ceva. Altii, la varsta ta, au 10-15 ani de puscarie :) Nu e dracu' asa negru, mai ales ca uneori el se mai imbraca si de la Prada si am vazut ca anu' asta se poarta mult pastelurile :) E o vorba pe la mine prin sat care spune ca Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista. Deci: frumoasa esti, desteapta esti, iti permiti sa iesi in club ca ai cu ce, haine de fitza ai, nu inteleg ce astepti? Daca-l astepti pe sotul ala iubitor cu care sa faci una bucata copil sau mai multe, du-te fata si pune-te in calea lui, sa te vada! Pai daca tu stai in fata laptopului si bei gin...nu vine nimeni sa te ia pe sus si sa te duca la starea civila. Iesi in oras, du-te la teatru, film, cafenea, adica pe acolo pe unde poti sa intalnesti un potential sot iubitor. E adevarat! Norocul ni-l mai facem si noi. Depinde si de noi sa obtinem ceea ce ne doreste sufletul. Uite, de exemplu, bunica-mea, de cate ori plecam la vreun examen, facea matanii pana la pamant si se ruga ea la Doamne-Doamne sa-mi dea ceva usor la examen :) Si eu ii ziceam:- Tu, mamaie, lasa mataniile ca n-am invatat nimic, n-o sa ma treaca ala la examen daca-i dau foaia goala :) Si mergeam eu asa la exament si gandindu-ma la bunica-mea si la incercarile ei de a invoca Divinitatea...ma cam lua rusinea si pentru a nu o dezamagi, citeam ceva repede inainte de examen :) Si nu dadeam foaia goala niciodata, ma invarteam pe langa subiect si bateam campii pana scriam ceva bun pe care sa iau nota de trecere ca s-o multumesc pe saraca bunica-mea. Si ea imi zicea a doua zi ca s-a laudat la tot satul ca are nepoata la facultate :)))) Si eu eram praf :) Dar nu stateam degeaba, nu asteptam sa-mi pice subiectele pe foaie de nicaieri. Faceam pe dracu' in patru ca sa fie bine. Ceea ce iti propun si tie. Sa nu ai asteptari extraordinare de la viitorul tau potential sot :) Fa o incercare cu un tip pe care-l placi suficient de mult si ai sa vezi daca merge sau nu. Daca merge, iti urez de pe acum casa de piatra. Daca nu merge, punct si de la capat. Daca grabesti lucrurile si disperi ca nu te-ai maritat pana la 40 de ani...nu e de bine. Graba strica treaba si te poti trezi ca, actionand impulsiv, te-ai procopsit cu barbatul nepotrivit numai din dorinta de a te vedea intrata in "randul lumii". O sa-ti gasesti jumatatea, dar tre' sa faci ceva pentru asta. Asteptarea nu e mereu suficienta.



anastasia_m
Postat pe 12 Februarie 2011 14:57
De la: pickard, la data 2011-02-11 14:12:52
De la: scorpio67, la data 2011-02-11 07:37:22
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?



Eu simt ca toata lumea se naruie cand e ziua mea.Fac bilantul si nu-mi place ce vad in urma.Dar ai rabdare, toate la timpul.Eu de la7 ani imi urasc ziua de nastere dar asta este.Am ceva realizari la activ si barbatul de care vorbesti tu , dar tot nu-mi place ziua de nastere si tot mi se pare ca nu am facut nimic in viata.Dar asa sunt eu.Repet, ai rabdare, vei gasi si ce iti doresti.La 30 de ani esti inca foarte tanara .


daca aveam ziua in aceeasi , ne intalneam si plangeam unul pe umarul celuilalt


Iti zic in privat cand e si te invit la o portie de bocete.

Postat pe 13 Februarie 2011 16:50
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?

Iti urez un ,,La multi ani'' intarziat si sa ai parte de multe reusite in viata pe toate planurile!
tematoare
Postat pe 13 Februarie 2011 21:36
De la: scorpio67, la data 2011-02-13 16:50:40
De la: pickard, la data 2011-02-11 14:12:52
De la: scorpio67, la data 2011-02-11 07:37:22
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?



Eu simt ca toata lumea se naruie cand e ziua mea.Fac bilantul si nu-mi place ce vad in urma.Dar ai rabdare, toate la timpul.Eu de la7 ani imi urasc ziua de nastere dar asta este.Am ceva realizari la activ si barbatul de care vorbesti tu , dar tot nu-mi place ziua de nastere si tot mi se pare ca nu am facut nimic in viata.Dar asa sunt eu.Repet, ai rabdare, vei gasi si ce iti doresti.La 30 de ani esti inca foarte tanara .


daca aveam ziua in aceeasi , ne intalneam si plangeam unul pe umarul celuilalt


Iti zic in privat cand e si te invit la o portie de bocete.


sa-mi iau batiste si servetele sa-mi suflu mucii
pickard
Postat pe 13 Februarie 2011 21:39
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?


bine ai venit in lumea reala
rockk
Postat pe 15 Februarie 2011 16:18
De la: battleofwits, la data 2011-02-10 16:15:54
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55...de ce trebuie sa fie atata de greu?

.....voi femeiel aveti o vorba pe care o indragiti mult "ce-i al meu e pus deoparte"

da si eu am vorba asta, insa am o continuare la ea: Ce-i al tau/meu e pus deoparte, gramajoara langa gard!
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 12:41
De la: pickard, la data 2011-02-13 21:39:11
De la: scorpio67, la data 2011-02-13 16:50:40
De la: pickard, la data 2011-02-11 14:12:52
De la: scorpio67, la data 2011-02-11 07:37:22
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?



Eu simt ca toata lumea se naruie cand e ziua mea.Fac bilantul si nu-mi place ce vad in urma.Dar ai rabdare, toate la timpul.Eu de la7 ani imi urasc ziua de nastere dar asta este.Am ceva realizari la activ si barbatul de care vorbesti tu , dar tot nu-mi place ziua de nastere si tot mi se pare ca nu am facut nimic in viata.Dar asa sunt eu.Repet, ai rabdare, vei gasi si ce iti doresti.La 30 de ani esti inca foarte tanara .


daca aveam ziua in aceeasi , ne intalneam si plangeam unul pe umarul celuilalt


Iti zic in privat cand e si te invit la o portie de bocete.


sa-mi iau batiste si servetele sa-mi suflu mucii

am eu mai multe ca-s racita, asa ca te pot imprumuta.
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 12:42
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?


tu iti faci singura viata, nu altii si nici dumnezeu. tehnica este sa fii fericita cu tine si sa nu ai nevoie de altii. la momentul ala vor veni si ceilalti.
leo_
Postat pe 22 Februarie 2011 23:44
De la: melira, la data 2011-02-10 16:08:55de ce in fiecare an de ziua mea trebuie sa fiu nefericita? este vorba de noroc? adika fiecare femeie se naste cu un noroc si acela va fi pentru toata viata? pt ca nu cred in zicala" norocul ti-l faci singur!" zicala asta sa iasa din discutie! Azi am implinit 30 de ani si simt ca nu am facut nimic in viata asta...degeaba am facut 2 facultati, degeaba am un job cat de cat stabil, degeaba daca provin dintr-o familie respectabila...pt ca pe plan personal s-a ales praful...si stau in fata unui laptop si in fata unui pahar de gin si ma gandesc ca D-zeu e un tip smecher!...iti da de ce ar vrea familia ta sa ai...dar ceea ce iti doresti tu cu adevarat de ce nu poti sa ai? ceea ce mi-am dorit e o viata normala..un job care sa-ti asigure o viata decenta ....un sot care sa te respecte si sa te iubeasca neconditionat si un copil sau doi! de ce trebuie sa fie atata de greu?


Toate vin la timpul lor, nu trebuie sa disperi dupa ceva anume ! Apoi, nu cred ca exista vreo persoana implinita din toate punctele de vedere, fericita, fara sa spuna ca nu ar vrea si altceva, ceva mai mult ! Pt ca tot timpul vrem mai mult, ajungem la o anumita etapa si nu ne oprim acolo, vrem sa mergem mai departe, sa evoluam, asta este valabil si in cariera si in viata personala !
La 30 de ani nu este musai sa fii casatorita, sa ai copii, mai ales daca din cate spui te-ai axat mai mult pe cariera. In general este greu sa iti faci timp pt toate...mai ales in zilele noastre, este greu sa intalnesti pe cineva ok si sa mai si muncesti de nu mai poti ca sa ai acolo o profesie...
Eu zic sa astepti frumos si...sa te gandesti ( obiectiv daca se poate ) daca gresesti undeva, apoi sa incerci sa corectezi greselile !
Bafta !
Bucura-te de viata !
Summer_
Postat pe 23 Februarie 2011 00:39

d-zeu poate a fost darnic cu tine , probabil ti-ai dorit foarte mult sa te realizezi pe plen profesional si ti-a dat , intotdeauna cand iti da mult intr- o parte iti inclina balanta in alta asta e clar , nu ai sa vezi niciodata un om foarte bogat sau super realizat profesional , fericit si sanatos ..mult timp .Cand viata mea nu merge cum mi-as dorii nu dau vina pe d-zeu , nu spun ca e cam smecher ci ma intreb ce nu am facut bine ori unde am gresit fata de el , e usor sa te absolvi de orice vina si sa arunci responsabilitatea esecurilor tale pe altcineva.Intrebarea mea este : la cat timp te duci la biserica sau ce ai facut ca d-zeu sa te ajute si pe plan sentimental ? Parerea mea este du-te mai des la biserica , vb cu un preot , incearca sa tii post , o sa inceapa in curand postul Pastelui , poti tine vinerea post mereu , la varsta ta e mai usor.Deobicei fiecare lucru se intampla atunci cand socoteste d-zeu ca i-a venit sorocul , nu cand vrem noi.Din experienta stiu ca in majoritatea cazurilor persoanele axate pe latura profesionale sufera pe plan sentimental , fac greseli sau isi subapreciaza pe cei cu care vin in contact , ma refer la posibili parteneri.
banalulanonim
Postat pe 23 Februarie 2011 13:37
stiu ca e greu pt tine,ca vezi totul negru acum,pt noi e mult mai simplu sa dam sfaturi,dar am sa ti scriu un episod din viata mea si apoi judeca singura daca trebuie sa te chinui psihic sau sa nu te mai gindesti si sa lasi timpul sa treaca
am locuit cu prietenul meu 8 ani,la 30 de ani ai mei ne am casatorit,si la 31 am divortat.am crezut ca o sa mor de durere 2 ani,in care mi am facut un prieten incercind sa trec peste tot ce am trait.un om bun de altfel dar a aparut intr un moment nepotrivit al vietii mele.dupa 2 ani usor usor am incetat sa mai pling,am ramas in rel asta 4 ani fara sa l pot iubi.dupa 4 ani m am despartit de el,iar azi am aproape 36 ani,locuiesc cu logodnicul meu de 6 luni l am cunoscut un an inainte,sint graviduta,si speram ca dumnezeu sa ne dea un bebe sanatos ca l am asteptat toata viata mea.il iubesc pe logodnicul meu ca si pe sotul meu,dar a fost o perioada in viata mea cind am crezut ca tine ca totul pt mine sa terminat si ca sint prea batrina sa mai pot iubi.aduna te si crede ce iti spun,nu te cunosc ,nu ma cunosti,dar va veni o zi in care te vei bucura si tu.iar faptul ca ai realizat ceva pina acum e un lucru f bun,o sa vezi intr o zi.mult noroc sa ai si sus capu.trebuie doar sa ti dai timp sa intilnesti pe cine trebuie.
gabisimari
Postat pe 24 Februarie 2011 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc prea mult 63 De la: FAT__FRUMOSSS___ 8 Februarie 2012 10:59
Despre farmece si vraji... As dori un sfat 1 De la: kudika_1035300 15 Ianuarie 2019 01:51
Iubitul de la radio...iubitul vecinei mele:( 96 De la: anissya 19 Februarie 2010 13:44
O poveste stranie dintre o femeie si un barbat insurat sau "Zaraza, versiune retro" 16 De la: Kathara 9 Iunie 2009 18:12
Iubiri imaginare... (??) 168 De la: kudika333981 5 Aprilie 2011 19:42