Setari Cookie-uri

Barbatii capricorni!!!

Depinde.... al meu nu e deloc timid si nici nu evita sa-si arate sentimentele. E super iubitor si pupacios Isi iubeste copilul extrem de mult. Fetelor, depinde foarte mult de voi.. cum il educati...asa il aveti. Spunea cineva ca ii place sa aiba ultimul cuvant..hehehehe al meu niciodata nu l-a avut Totul depinde de voi si asta e valabil pt toate zodiile.
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 13:33
Puternic, te poti baza pe el, un pic timid, se imbraca impecabil indiferent de venituri, se poarta ca un gentleman si probabil ca are afacerea lui personala. Este foarte manierat si pare putin demodat ...
Ia foarte in serios relatia pe care o aveti, indiferent de parerea ta despre acest subiect

- Cauta aprecierea altora ca sa iti demonstreze ce grozav e el

- O sa ajunga in varf prin orice mijloc. Un exemplu concludent e Al Capone. In acelasi timp, cauta sa fie si un membru respectat al comunitatii

- Foarte rar o sa iti zica „te iubesc”, in capul lui femeia trebuie sa fie supusa

Are o atitudine rigida in dragoste ca si in toate celelalte aspecte ale vietii. O sa dureze ceva timp pana sa scape de inhibitii

- A inventat standardele duble. Din cauza lui mai exista inca scolile de bune maniere

- E condescendent, orb si surd la sentimentele oricui altcuiva in afara de el

- Are ideea ca trebuie sa fie stapanul absolut in casa

- E zgarcit

- Nu o sa isi murdareasca mainile, decat daca trebuie neaparat

Vrea pe cineva care sa arate bine pe langa el, nu sa gandeasca

- Vrea sa fii fidela ca un caine si la fel de devotata ca fanaticii fundamentalisti

- Daca ii ranesti egoul, o sa se distanteze instant de tine



bambola
Postat pe 5 Martie 2011 13:43
:) capricornii ;))..ce zodie... am citit parerile celor de aici si intradevar toata lumea are dreptate mai putin cei care vorbesc in necunostinta de cauza si doar din ce au auzit ei sau au cunoscut un capricorn 2 zile:D. Pot sa spun ca singura caracteristica peste toate zodiile este RABDAREA. Este punctul lor forte si consider ca nici o alta zodie nu ii poate intrece la acest capitol. Restul calitatilor, care sunt multe la numar, le are nativ si le dezvolta cat de cat armonios in timp. Acestia au un simt innascut pentru autoeducare, sunt oamenii ideali peste care ti-ai dori sa dai in viata. Defecte..au destule, depinde foarte mult pe cine are alaturi; capricornii sunt printre zodiile usor influentabile doar pentru ca tin foarte mult la persoana caruia ii da atentie, in rest poate sa fie rece ca un bulgare de zapada. Ca sa scoti maximum dintr-un capricorn trebuie sa il iubesti, sa ii arati mereu asta dar foarte moderat..din nefericire pentru ei, iau lucrurile mereu ca un concurs in care isi doresc sa fie cei mai buni si aratandu-i in mod expres acest lucru se plafoneaza. Nu este o zodie greu de ghicit. Se pot observa tiparele cu usurinta si cum respecta unele lucruri metodice, lucrul care compenseaza acest fapt este spontaneitatea. Dar isi calculeza pasii precis. Capricornul este ideal pentru ca este o figura contrast, trecand cu usurinta de la o stare la alta, neavand posibilitatea sa te plictisesti. Inventeaza mereu ceva doar ca sa fie diferiti.
In pat capricornii sunt la fel ca si in viata de zi cu zi: atenti, rabdatori, energici, entuziasti dar mai ales pasionali. Un capricorn cand iubeste si se simte iubit...da TOT. Adevarat ca iubeste si cu rezerve. Iar daca te va insela vreodata, o face atat de elegant cat sa nu iti dai seama. Nu il tradeaza nici un gest. Este fidel, doar pana ii lipseste ceva. Poti vorbi pagini intregi despre capricorni.
Familia...este totul pentru el. Daruieste mult, e un parinte intelegator, poate uneori aparent lipsit de autoritate, asa cum am mai citit, dar nu o face pentru ca nu stie sa se impuna, ci doar ca stie foarte bine ca lectiile cele mai importante in viata le intelegi pe pielea ta, lasand astfel copiilor sai libertatea sa deprinda trasaturile vietii cat mai real.
Eu cu copii mei sunt autoritar acum cand sunt mici, pentru ca pana la 7 ani se formeaza caracterul, totusi ii las cu precadere liberi sa exploreze lucrurile din jur ca sa le descopere, eu le explic ca sa inteleaga. Si cand vor fi mari, ii las liber sa se manifeste dar mereu cu un pas in spatele lor ca sa ii trag inapoi atunci cand "rautatile" vietii ii acapareaza prea mult. Cel mai important pentru copii mei este sa ii las sa viseze.
Ce sunt eu?...aaahh...capricorn;)
gabithefirstangel
Postat pe 5 Martie 2011 13:45
cata dreptate ai si eu am un capricorn la usa tot de 19 ani,ai punctat ff bn in ce priveste barrbatii din aceasta zodie.bravo.
sima_vio
Postat pe 5 Martie 2011 13:54
buna..am fost si eu "atrasa" de acest topic..iubitul meu e tot capricorn..e foarte familist ,cauta tot timpul stabilitate..in viata de cuplu e foarte iubitor dar cum ati spus unele de fata cu alte persoane e mai retinut,dar cand suntem doar noi doi imi arata si imi spune ce simte pt mine. ..sunt foarte deschisi capricornii..mai am o prietena si e la fel..iar daca le pasa de persoana respectiva fac orice pt ea..stiu din propria experienta..
Un singur lucru am de "comentat" e ca sunt foarte gelosi..cel putin iubitul meu,uneori exagereaza..
Marisaaa
Postat pe 5 Martie 2011 14:32
Am avut si eu o relatie cu un capricorn,dar pot spune ca am ajuns sa cunosc destul de bine aceasta zodie...capricornii sunt foarte capriciosi,iubesc foarte mult desi nu arata,au incredere si se comporta destul de frumos cu partenera...nu te inseala,dar asteapta acelas lucru....in momentu in care i-ai gresit isi calca pe inima si foarte greu iarta sau uita ca i s-a gresit.Nici in clipa de fata nu stiu daca m-a iertat ca i-am gresit si ca i-am tradat asteptarile,vorbim dar foarte greu sa uite ce s-a intamplat.Dar pot spune ca e diferit de la capricorn la capricorn....nu toti sunt la fel;)
scumpik88
Postat pe 5 Martie 2011 14:41
Buna!!!Ma numesc Marya!!!Si sunt tot capricon!!!Eu una ma enervez repede rau.....si cand e vorba sa iubesc.....iubesc:):):)
kudika316017
Postat pe 5 Martie 2011 14:44
Cred ca ai dreptate....si al meu era la fel...fuge de responsabilitate si il intereseaza prietenii.drogurile si prietenii mai mult decat familia
scumpik88
Postat pe 5 Martie 2011 14:45
E diferenta mare intre Femeia capricorn si Barbatu capricorn
scumpik88
Postat pe 5 Martie 2011 14:46
buna ziua, interesant subiect...pe lângã tot ce s-a spus, de bine si de rau, mai vreau sa subliniez câte ceva: se cred centrul universului și deținãtorii adevãrului absolut, nu le place sã fie contraziși. te poți baza pe ei pânã la proba contrarã, când își iau lumea în cap, din motive numai de ei știute. nu știu sã comunice, sunt introvertiți emoțional și asta am observat dupã dupã o cãsnicie de 6 ani, dupã care m-a lãsat cu ochii-n soare și a plecat sã-și caute împlinirea profesionalã în alta localitate. minunat, nu?
anidagyni
Postat pe 5 Martie 2011 14:51
ai dreptate..nu le place sa ii contrazici..
iubitul meu de multe ori se enerva cand ma dadeam cu parerea in leg cu un sb si nu eram pe aceeasi idee.
Marisaaa
Postat pe 5 Martie 2011 14:56
ok dar berbec (Eu)si capricorn(El) merge s-au ma las pagubasa?
kudika080850
Postat pe 5 Martie 2011 15:04
Buna! Si eu sunt varsator si sunt doar de7 luni cu un capricorn dar parca sunt de o viata. Am ajuns sa tin mult la el si cred ca si el, desi nu arata lucrul acesta decat foarte rar. Eu sunt mai spontana, mai pupacioasa, mai dragastoasa decat e el, de aceea de multe ori am crezut ca nu simte mai nimic pentru mine. Dar el e mereu acolo pentru mine orice ar fi. Am invatat, sau inca incerc asta, sa-l las in apele lui.Nu stiu ce va iesi, eu una vreau sa iasa cat mai bine. Daca imi poti spune cum erati voi la inceput, mi-ar placea. De obicei, putine zodiace dau ca si compatibila relatia varsator-capricorn. O zi buna!
Brielle
Postat pe 5 Martie 2011 15:19
parerea mea e ca daca iti place baiatul incearca sa te apropii de el si vezi atunci ce o sa iasa...nu te lasi bagubasa de la inceput doar din cauza zodiei,trebuie sa incerci..vei vedea daca merge sau nu pe parcurs..macar stii ca ai incercat si nu ramai " cum ar fi fost daca..."
Marisaaa
Postat pe 5 Martie 2011 15:21
.si eu iubesc un capricorn..e sensibil,iubeste cu pasiune,gelos dar nu o arata niciodata prin crize(dar am invatat sa`i citesc printre randuri),bun la pat,adora sexul facut cu pasiune,isi exprima sentimentele doar atunci cand simte si se enerveaza cand il fortezi sa`i spune dulcegarii,face compromisuri pt persoana iubita,stie sa alinte,sa mangaie si sa te surprinda placut in fiecare zi.Sunt intradevar persoane nervoase,dar daca va completati,si celalalt stie sa lase de la el,atunci e perfect.Atunci cand sunt nervosi sa`i lasi in pace,cat trebuie,prefera sa fie singuri intr`o perioda de stres,dar dupa ce se calmeaza spun tot ce au pe suflet.Sunt norocoasa sa iubesc si sa fiu iubita de un capricorn de 6 ani,dar pe langa asta inseamna si un"job cu norma intreaga",sa le dedici timp ca unor copii,vor sa traiasca in armonie!Multe ati scris acelasi lucru ca mine,imi dovedeste faptu ca unele caracteristici sunt generale,si intr`un fel ma bucura:)..pupp la toata lumea
For_life
Postat pe 5 Martie 2011 16:09
De la: valy90, la data 2011-02-24 18:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-24 18:00:37Si eu am unu de vreo 13 ani... Eu am mai spus intr-un topic..cand capricornii plac pe cineva, fac tot posibilul sa aiba acea persoana. Sunt insistenti. Poate al tau e prea micut; da-i timp, ai rabdare. Daca vrei o relatie stabila si de durata, nu-l scapa din mana. Sunt cei mai buni soti din lume.


si tu cu zodiile
mimica,poate deschizi si tu un topic
kudika312695
Postat pe 5 Martie 2011 16:30
Sint cosatorita cu un capricorn de 21 de ani , e bine si acum tu esti iubita lui , esti principesa lui , e un fenomen sa- l ai alaturi , gateste te tine aproape dar iti lasa si spatiu pentru tine o libertate ne controlata . Iubeste ne conditionat , un bun tata si un bun sot . o prietena imi spunea ca nu crede ca e sotu meu ci amantu meu si am intebato de ce crede asta ? la care ii raspunde si azi sinteti tot indragostiti se vede pe fetele voastre . Asta este un Capricorn e bun vesel sensibil pudic energic rabdator si un indragostit ne conditionat . eu ma simt o norocoasa
kudika312695
Postat pe 5 Martie 2011 16:37
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-24 18:00:37Si eu am unu de vreo 13 ani... Eu am mai spus intr-un topic..cand capricornii plac pe cineva, fac tot posibilul sa aiba acea persoana. Sunt insistenti. Poate al tau e prea micut; da-i timp, ai rabdare. Daca vrei o relatie stabila si de durata, nu-l scapa din mana. Sunt cei mai buni soti din lume.
kudika312695
Postat pe 5 Martie 2011 16:40
De la: kudika312695, la data 2011-03-05 16:37:04Sint cosatorita cu un capricorn de 21 de ani , e bine si acum tu esti iubita lui , esti principesa lui , e un fenomen sa- l ai alaturi , gateste te tine aproape dar iti lasa si spatiu pentru tine o libertate ne controlata .

am inteles ca esti casatorita s'atat
miss_darine
Postat pe 5 Martie 2011 16:42
mda....si eu sunt capricorn:)...si fac orice pt prieteni si ma aleg cu nimic,...doar cu ura:((...si prietenul meu e capricorn:X:Xsi e la fel cum ati spus voi:D
black_angel_girl
Postat pe 5 Martie 2011 17:01
:D :P :))))) :XXX :SSS :D :P :))
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 17:05
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 17:05:52:D :P :))))) :XXX :SSS :D :P :))

nu stiu MORSE
miss_darine
Postat pe 5 Martie 2011 17:06
De la: miss_darine, la data 2011-03-05 17:06:53
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-05 17:05:52:D :P :))))) :XXX :SSS :D :P :))

nu stiu MORSE


Nici eu, o bajbai si eu( acum invat limbajul asta )
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 17:10
hmm, si eu stiu o gramada de barbatii capricorn si sincer nu sunt timizi si se scund bine in fata unei femei si sincer nu sunt soti fideli, se asigura ca nu-i prinde nevasta si le alinta prin cadouri. Au 2 parti, cand sunt treaz sunt vorbareti si glumeti, iar la bautura devin de nerecunoscut si e bine sa-i lasi in pace! timizi nu sunt deloc, doar se prefac, este o tactica pt a atrage.
kudika356809
Postat pe 5 Martie 2011 18:13
Cand NU le place, nu baga pur si simplu in seama
Cand LE place, privesc si tac; cu riscul de a pierde persoana de langa ei; doar atat: privesc si tac.
cristiana_T_
Postat pe 5 Martie 2011 18:18
D-NE,O NU.....AM O EXPERIENTA DE 10 ANI CU UN CAPRICORN:MINCINOSI,EGOISTI,FATARNICI,LIPSITI SE SENSIBILITATE.ASCUNSI,F ASCUNSI
miau
Postat pe 5 Martie 2011 18:19
Ca si toate zodiile au si pozitive si negative. Sotul meu e si el capricorn: arogant, foarte inteligent, poate pe undeva zgarcit, ii place confortul si o pozitite sociala cat mai buna:el sa dea comanda si altii sa execute, foarte posesiv si gelos. Pe de alta parte foarte familist, pentru familie ar face orice si pentru femeia iubita chiar daca foarte rar am auzit, adica doar o data in 5 ani, k ma iubeste.
costy_healthy
Postat pe 5 Martie 2011 18:32
eu cunosc un capricorn, care este incapatanat, mai tot timpul indispus, rade rar si vb putin... nush daca e caracteristic zodiei, dar asa e el :)
kissfromlaura
Postat pe 5 Martie 2011 18:35
Imi pare tare bine ca am citit mesajul tau.Si eu sunt fecioara si el e capricorn,dar untem departe ca spatiu adica 400 km ne despart.Ne cunoastem de peste 25 de ani,am avut in trecut o relatie si ne-am regasit dupa 22 de ani,fiecare liber dar cu cate un copil,Eu am mari sperante ca vom fi din nou impreuna si de data asta definitiv dar eu nu mai prea am rabdare.Vorbim la telefon des simt ca ma iubeste,eu il iubesc nespus dar as vrea sa te intreb cum sa fac sa se hotarasca mai repede sa fim impreuna definitiv.As fi dispusa sa merg eu la el ,cu copiii nu e nici o problema ca se cunosc,sunt prieteni ne-au acceptat fiecare pe celaalt dar nu stiu cum sa fac sa se hotarasca odata.El stie ca il iubesc dar el nu-mi arata.Se ascunde si nu prea isi da arama pe fata.Eu ma prind de multe ori cand se tradeaza fara sa isi dea seama.Terog ,daca sti sa ma inveti cum sa il fac sa imi arate ca ma iubeste si ca ma vrea langa el.
alexia_chriss
Postat pe 5 Martie 2011 19:05
Draga MARA 38....ruptura din viata mea a inceput cu totul altfel,eu am inceput sa ma distrug de unul singur alimentat de ura pe care o aveam fata de mine, fata de insuccesele mele pe termen lung,viata codase si sclavia materiala din care nu am mai gasit scapare......vesnic am cautat sa ma descurc singur chiar daca am plecat dintro familie modesta asa ca la varsta de 21 ani lucram prin italia sa fac ceva banisa ma intorc sa incerc sa imi cumpar o casuta(apartament) si binenteles ca nu am rausit dar am strans ceva si cu bani de acolo am venit acasa am luat fata pe care o iubeam cu o pereche de chiloti de acasa de la tasu si am duso la orasi unde atat eu cat si pe ea am angajato.Am stat cam un an in chirie si apoi am facut pasul de am luato de sotie si am luat un apartament cu banca (credit ipotecar)pe atunci find vremuri mai bune ,cu timpul firma unde lucram a dat faliment,rata s-a dublat la franci,viata a devenit tot mai saraca iar eu tot mai introvertit in mine asa ca am hotarat sa plec in anglia la londra sa fac viata mai buna si am plecat mi-am facut acte...dar am inceput sa vad ca trageam cu carca tot mai mult si tot pe nimic aveam rata de platit acasa aveam chirie de platit acolo,transport etc....la final de luna batea vantul prin buzunare.. da viscol....e si de aici am inceput sa ies cu baieti la o bere ,azi asa maine sa joc si eu 50 lire la aparat...usor usor fara sa imi dau sama devenind dependent de jocuri......si m-am schimbat draga Mara....si m-am schimbat ,acum problema este ca vezi tu ani la rand m-am chinuit sa platesc rate ,sa renovez casa,sa nu lipseasca nimic ,si iar cand in prostia sinceritati mele pentru ca am vazut ca nu mai ma pot abtine si iau si bani,de fapt ultimul ban din casa,am incercat sa ii explic sotiei mele ca am o problema sperand ca o sa incerce sa inteleaga ca am realizat ca am devenit o problema majora si ca asi dori sa trec peste ca de acolo vin toate necazurile ca at. cand ajungi sa piarzi saptamanal sume considerabile vine si bautura si cel mai nenorocit lucrul minciuna,sti ce am primit in schimb ...of.......nici in filme nu cred ca exista atata scandal.....si binenteles greadul de umilire care ma facut sa imi indrept atata ura catre ea si atentie suntem din liceu impreuna eu clasa a 12 ea a 9 de peste 15 ani......eu m-am oprit dar din pacate lucrurile nu mai sunt cum erau odata si acum chiar daca mi se intampla ceva rau ,raspunsulvie de la ea IARA JOCI?......MI-ASI DORI SA FIU CA INAINTE DAR NU CRED CA MAI POT ....NUMAI DACA O IAU IAR DE LA INCEPUT.......si vezi u asta e dureros......viata m-a impins sa ajung monstru dar ca de multe ori si cel de langa tine te ajuta........nu cred ca uram persoanele de langa noi , ne uram pe noi ca nu va mai putem impresiona cum o faceam odata, probabil suntem bolnavi de putere iar at.cand nu o mai avem ajungem niste monstri ,nu cred ca suntem niste persoane care in viata doresc sa traiasca linistite si banal e ca si cand tot cea ce la multi le este frica sa incerce pe noi ne ispiteste mai tare.-NASPA.....ca ne luam puterea din nefericirea noastra si celor de langa noi.
kudika312403
Postat pe 5 Martie 2011 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el gemeni eu sagetator? 8 De la: kudika_nikole 28 Decembrie 2011 17:52
ce faci atunci cand traesti cu un barbat de 5 ani ai si un copil si nul mai iubesti 42 De la: uatikeij 4 Noiembrie 2011 12:43
anticonceptionalele karissa 4 De la: andreea1976 2 August 2009 12:58
Barbatul TAUR - femeia LEU 3 De la: Kenny_k777 10 August 2009 01:27
horoscop 2 De la: kudika003484 4 Aprilie 2009 12:57