Setari Cookie-uri

Barbatii capricorni!!!

sal eu sunt un leu veritabil iar el este un capricorn tacut,timid cu ochii patrunzatori si cu putine cuvinte la indemina dar cind se uita la mine ma topesc. si atunci cind a vrut sa ma aiba linga el a facut tot ceea ce a fost posibil sa ma aiba, cu toate ca eu nu am crezut in relatia asta acum sunt fericita. chiar face aproape tot posibilul sa ma faca sa ma simt iubita asa ca fetelor cauati in continuare
nu stiu ce sa spun despre compatibilitate ca eu nu am gasit inca o compatibilitate ca la carte
kudika225941
Postat pe 17 Martie 2011 16:24
Sunt absolut de acord cu tine! Capricornii sunt cei mai buni barbati, al meu mai este si deschis, isi exteriorizeaza sentimentele, fiindca eu l-am invatat sa fie asa. Relatia noastra a inceput la distanta (8 luni), de la o simpla prietenie (desi nu eram adepta la asa ceva). Cred ca capricornii sunt unicii barbati care iti pot inspira incredere, devotament si sprijin in orice situatie.
Trial
Postat pe 17 Martie 2011 23:07
buna ziua, eu cunosc un capricorn de 6 ani de zile , pot sa zic ca aveti dreptate , sunt sufletisti , romantici , tin cu familia gelosi nu stiu ptr ca nu am cunoscut latura asta , dar ce ma uimit este faptul ca te poti baza pe ei , ce ma enerveaza mai mult este faptul ca nu sunt punctuali , si daca promit ceva nu prea fac tot posibilul sa se tina de promisiune , de iubit iubesc cu tot sufletul cand persoana de langa el il atrage , dar daca se plictiseste cauta in alta parte ceea ce nu mai gaseste la u este o zodie cam misterioasa parerea mea , pup si multa bafta....
angelsss
Postat pe 18 Martie 2011 13:42
eu sunt balanta el capricorn , il cunosc de 6 ani zic asta ptr ca esre o rel mai ciudata , l-am cunoscut pe mess de 6 ani tot de vedem vb , este cam dificila aceasta rel , in timpul asta am cunoscut pe cineva si tot ii zic ca rel mea cu el nu are viitor pt ca lucreaza in alta tara ne vedem dar rar , si in plus nu pot astepta asa la nesfarsit el o tine pe a lui una si buna ca eu sunt facuta pt el si o sa vina timpul cand o sa fiu a lui si eu sunt in dilema totala, sunt romantici iubitor cel putin el mi-a zis te iubesc mai de curand , deci dupa 6 ani mia zis cuvantul asta poate imi dati si mie un sfat multumesc.
angelsss
Postat pe 18 Martie 2011 14:12
De la: mihaidragomir75, la data 2011-03-05 08:55:32Buna ziua...
Si eu sunt un capricorn si ma regasesc in descrierile dumnevoastra pozitive cat si negative.Eu cred ca trebuie scos in evidenta ca capricornii urasc sa fie mintiti sau pacaliti iar daca cineva doreste sa aiba acest comportament cu el atunci acesta va fi respins cat mai delicat pentru ca capricornilor nu le place sa deranjeze pe nimeni, iar daca totusi reusiti sa mintiti un capricorn aveti grija ca veti fi platit cu aceeasi moneda chiar daca uneori trec mai multi ani. Daca vrei sa cunosti un capricorn trebuie sa stii de la inceput ce vrei nu sunt genul de oameni aventurieri si nici perfectionisti dar le place enorm sa traiasca viata ,sa iubesca in felul lui mai timid, sa isi cladesca o familie, iar daca toti cei apropriati lui vor fi fericiti si el va fi fericit.Oricum ca un capricorn ce sunt tin sa multumesc pentru parerile voastre si sa va urez toate cele bune in viata.



Asa e:urasc minciuna si falsitatea,ipocrizia. Si sunt f. razbunatori.
adya38
Postat pe 18 Martie 2011 17:41
De la: angelsss, la data 2011-03-18 14:12:54eu sunt balanta el capricorn , il cunosc de 6 ani zic asta ptr ca esre o rel mai ciudata , l-am cunoscut pe mess de 6 ani tot de vedem vb , este cam dificila aceasta rel , in timpul asta am cunoscut pe cineva si tot ii zic ca rel mea cu el nu are viitor pt ca lucreaza in alta tara ne vedem dar rar , si in plus nu pot astepta asa la nesfarsit el o tine pe a lui una si buna ca eu sunt facuta pt el si o sa vina timpul cand o sa fiu a lui si eu sunt in dilema totala, sunt romantici iubitor cel putin el mi-a zis te iubesc mai de curand , deci dupa 6 ani mia zis cuvantul asta poate imi dati si mie un sfat multumesc.


Daca crezi in zodii,eu itzi spun doar atat:capricornul nu se potriveste sub nici-o forma cu balanta.Au moduri de gindire total diferite si asteptari diferite. Singurul punct comun este atractia fizica, care este irezistibila,dar aceasta se stinge treptat(balanta e mai boema, capricornul e mai realist, vrea stabilitate, etc)
Te pup.
adya38
Postat pe 18 Martie 2011 17:47
De la: kudika312403, la data 2011-03-05 10:15:56RAZIELA EU SUNT UN BARBAT CAPRICORN .....nu doresc sa ma auto badjocoresc dar tin sa iti spun ca in mare parte descrierea ta ma caracterizeaza perfect.....nu stiu unde a avut loc ruptura din viata mea ca nu eram deloc asa eram rabdator ,atent ,rafinat, familist convins dar toate aceste lucruri m-au terminat,m-au obosit enorm si m-au facut sa o iau pe carari total gresite iar cea ce este mai rau este ca stiu ca calea pe care merg duce la auto distrugere si mi-asi dori din suflet sa gasesc cararea pe care asi putea sa ma intorc la cel care eram in tinerete.Este trist cea ce zic dar este realitatea si cea ce este mai rau este ca sunt in aceiasi situatie ca si cum ai fost tu ,am o familie si simt ca sfarsitul nu este departe iar acest lucru m-ar termina,pentru acest lucru vreau sa te intreb exista vreo solutie oare pentru intoarce situatia????.......Oare nemultumirea pe plan profesional , grijile fara de sfarsit ,grautatile familiale m-au determinat sa ma transform intrun monstru?????.....poate sfatul tau m-ar ajuta sa-mi salvez casnicia si nu in ultimul rand sa ma salvez de mine insumi......Multumesc!



Atunci cand sunt ranitzi, capricornii o iau cu totul razna. Nu stiu ce s- a intimplat cu tine dar trebuie sa te analizezi f. atent. Ia doua hirtii si scrie ce e bun si ce e rau la tine. Apoi uita-te in viitor si inchipuieti-l:pe cel pe care il vrei si pe cel spre care te indrepti daca vei continua asa. Apoi lupta zi de zi sa stergi imaginea celui pe care nu-l vrei. Tine minte:orice e posibil daca a telul deja fixat.
Numai bine!
adya38
Postat pe 18 Martie 2011 17:54
eu stiu asta , am citit compatibilitate capricorn balanta, dar sincer iti zic ca nu ma dat de un barbat care sa lupte atat de mult ptr mine poate si asta ma atras la el pe langa faptul ca arata bine , eu sunt cu celalat tip de un an , si in perioada asta l-am vazut pe cel in zodia capricorn de doua ori cand a venit in tara , am baut doar o cafea impreuna si am discutat el o tine pe a lui ca indiferent cu cine voi fi el nu se lasa ma vrea ptr el sunt total dezorientata de aceea am cerut sfatul pe acest forum. multumesc.
angelsss
Postat pe 21 Martie 2011 11:23
noi doi am facut un compromis acum trei ani , el era castorit cu o nentoica si vroia sa divorteze nu din cauza mea , aveau alte probleme in germania divortul tine mai muti ani nu ca in ro , atunci i-am zis ca il astept dar dupa trei ani i-am zis ca nu putem continua rel asta mai ales ca el ocuieste in alta tara ne vedeam foarte rar , dar de fiecare data cand ajunge in ro ma suna zicea macar sa ma vada o secunda si se multumeste, acum stie ca sunt cu celalat baiat ca i-am explicat mi-a dat dreptate dar a zis ca tot ma cauta.
angelsss
Postat pe 21 Martie 2011 11:34
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-24 18:34:38
De la: valy90, la data 2011-02-24 18:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-24 18:00:37Si eu am unu de vreo 13 ani... Eu am mai spus intr-un topic..cand capricornii plac pe cineva, fac tot posibilul sa aiba acea persoana. Sunt insistenti. Poate al tau e prea micut; da-i timp, ai rabdare. Daca vrei o relatie stabila si de durata, nu-l scapa din mana. Sunt cei mai buni soti din lume.


si tu cu zodiile
mimica,poate deschizi si tu un topic


Nu am de ce! Eu stiu tot!

buna seara. cred k e prima oara cand postez pe forum. am citit si eu comentariile si majoritatea sunt adevarate. iubitul meu e tot capricorn. problema e ca si eu sunt capricorn...ne intelegem de minune doar ca amandoi suntem incapatanati si cearta dintre noi doi e mai aprinsa. credeti insa k avem sanse sa ramanem impreuna si sa trecem peste aceste momente mai dificile? adresez aceasta intrebare mai ales celor care au citit mai multe despre compatibilitatea zodiilor.
multumesc anticipat. o seara placuta!
bianktab
Postat pe 23 Martie 2011 20:32
si eu sunt capricorn si cunosc un capricorn, suntem nascuti in aceiasi zi acelasi an, dar tind sa cred ca nu l caracterizeaza mai nimic din zodia Capricorn, este mare diferenta de comportamnet si atitudine , trateaza tatul cu superficialitate, sau poate asta vrea sa- mi arata mie . el zice ca nu are nici o relatie, eu am tot zis sa iesim sa ne cunoastem, el da vina pe munca, ba ca nu e asa cum vreau eu, ca nu e bun pentru mine.daca tot insisit sa iesim dispare cu saptamanile, apoi zice ca nu i-am amintit eu , si imi indruga n motive. .vrea mai mult sa ne vedem la el la munca, dar sa iasa cu mine ff rar a facut-o , este intr-adevar sufletist, dar nu stiu ce sa cred
kudika069416
Postat pe 27 Martie 2011 13:18
eu sunt balanta si am fost cu un capricorn 4 ani...chiar daca ne impungeam noi, merem ne impacam ptr ca nu puteam fi certati unul cu altul...mi-e una mi-a plakut rel cu el..inteligent, haios..asa ca eu zic sa incerci..bafta
jeanpierre
Postat pe 27 Martie 2011 21:16
Capricornii sunt foarte incapatanati. E un lucru bun in general, mai rau e atunci cand se incapataneaza pentru un lucru sau motiv rau. N-ai cu cine discuta atunci. In rest is persoane cu coloana vertebrala de otel!!
kudika380044
Postat pe 31 Martie 2011 23:11
si eu sunt tot leu (eu fiind fata) si el e capricorn. este cam ciudat pt ca amandoi suntem incapatanati ;) de obicei eu cedez... pana acum 2 zile cand ne-am pus ambitia amandoi si nu l-am cautat nici eu timp de 3 zile, nici telefon ,nici mesaj, nici pe mess si am stat amandoi de dimineata pana seara sa vedem care cedeaza primul si intr-un final a cedat el :))):))
in mare parte e adevarat ce sa zic aici... dar ceea ce nu a zis nimeni este faptul ca un capricorn poate sta foarteeee bine si cu 2 femei deodata fara nici o mustrare si sa le zica aceleasi lucruri la ambele .... sa le "iubeasca pe amandoua" ;)
Judoka89
Postat pe 11 Aprilie 2011 16:37
acum nu-l mai cauta u pe el lasa-l sa te caute si fai si u la fel sa vezi ce o sa inceapa sa te invite in oras =))=)) fostul meu prieten la fel facea astepta sa-l caut numai eu si dupa ce am incetat sa-l sun si sa il caut "a dat dragostea peste el" dintr-o data.... si de o luna ma cauta numai el mereu ca eu ii zic ca nu pot sa ne vedem =))=)) deci crede-ma indiferenta cu un capricorn e cea mai buna ( eu zic asta dar cu actualul care e tot capricorn nu pot sa fiu asa ) :D:D:))):)))
Judoka89
Postat pe 11 Aprilie 2011 16:42
acum nu-l mai cauta u pe el lasa-l sa te caute si fai si u la fel sa vezi ce o sa inceapa sa te invite in oras =))=)) fostul meu prieten la fel facea astepta sa-l caut numai eu si dupa ce am incetat sa-l sun si sa il caut "a dat dragostea peste el" dintr-o data.... si de o luna ma cauta numai el mereu ca eu ii zic ca nu pot sa ne vedem =))=)) deci crede-ma indiferenta cu un capricorn e cea mai buna ( eu zic asta dar cu actualul care e tot capricorn nu pot sa fiu asa ) :D:D:))):)))
Judoka89
Postat pe 11 Aprilie 2011 16:43
no da acum am si ^pentru voi care puneti astfel de intrebari...de ce anuma va intereseaza atat de mult in ce zodie e unul sau altul si nu va uitati pur si simplu la caractarului lui ca om? sau la cum se comporta decat sa va luati dupa zodi?..nu zic ca nu influenteaza dar asta nu il defineste pe el sau ea ca om....
dontworibehapi
Postat pe 11 Aprilie 2011 16:48
timekeee.... eu zic sa mai inveti limba romana.., poate de aia nu se apropie de tine, o fi simtit el ceva...
Liliana_41
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:37
De la: adya38, la data 2011-03-18 17:54:43
De la: kudika312403, la data 2011-03-05 10:15:56RAZIELA EU SUNT UN BARBAT CAPRICORN .....nu doresc sa ma auto badjocoresc dar tin sa iti spun ca in mare parte descrierea ta ma caracterizeaza perfect.....nu stiu unde a avut loc ruptura din viata mea ca nu eram deloc asa eram rabdator ,atent ,rafinat, familist convins dar toate aceste lucruri m-au terminat,m-au obosit enorm si m-au facut sa o iau pe carari total gresite iar cea ce este mai rau este ca stiu ca calea pe care merg duce la auto distrugere si mi-asi dori din suflet sa gasesc cararea pe care asi putea sa ma intorc la cel care eram in tinerete.Este trist cea ce zic dar este realitatea si cea ce este mai rau este ca sunt in aceiasi situatie ca si cum ai fost tu ,am o familie si simt ca sfarsitul nu este departe iar acest lucru m-ar termina,pentru acest lucru vreau sa te intreb exista vreo solutie oare pentru intoarce situatia????.......Oare nemultumirea pe plan profesional , grijile fara de sfarsit ,grautatile familiale m-au determinat sa ma transform intrun monstru?????.....poate sfatul tau m-ar ajuta sa-mi salvez casnicia si nu in ultimul rand sa ma salvez de mine insumi......Multumesc!



Kudika312403..... esti la pamant cu limba romana! Mi-ar fi rusine sa scriu aici in halul asta , sa vada toti....
Liliana_41
Postat pe 17 Aprilie 2011 00:45
De la: Judoka89, la data 2011-04-11 16:37:31...... dar ceea ce nu a zis nimeni este faptul ca un capricorn poate sta foarteeee bine si cu 2 femei deodata fara nici o mustrare si sa le zica aceleasi lucruri la ambele .... sa le "iubeasca pe amandoua" ;)


asa e....ai perfecta dreptate
lili_r
Postat pe 17 Aprilie 2011 17:35
De la: AnDrEeA_23, la data 2011-03-05 09:23:35eu nu cred prea mult in zodii ... si eu sunt cu un barbat capricorn si nu e deloc cum spuneti voi ... eu cred ca difera de la om la om ... credeti-ma niciodata nu a fost timid cu mine din nici un punct de vedere si este foarte tupeist si increzator in el cand ii place o fata .. cel putin asa a fost cu mine ... nu stiu cu fostele lui prietene cum a fost ... fie cu mine e o relatie stabila, suntem logoditi si urmeaza sa ne casatorim, restul au fost pasagere in tineretile lui :)
miha2289
Postat pe 4 Mai 2011 12:27
Si eu am o relatie cu un capricorn si cateodata mi se pare cam ciudat...se inchide il el si nu vrea sa-mi spuna ce il deranjeaza...in rest e destul de ok. Isi arata sentimentele prin gesturi si nu prin vorbe...prin vorbe mai putin...nu prea se pricepe la asta. E familist si tot timpul viseaza sa avem o familie, un copil,o casa, o masina, un caine etc. Ii place foarte mult sa ne plimbam in special in spatii publice ca sa se laude cu mine insa oricarei femei cred ca ii place sa fie admirata...si capricornul se pricepe cel mai bine la asta. Poti trai alaturi de el clipe de neuitat, e genul de barbat care te ajuta la toate treburile casnice, ii place foarte mult sa se ocupe de gradina. Insa cu o conditie, trebuie sa fi foarte rezervata si sa ai mare grija ce povestesti apropiatilor despre el. Tine foarte mult la imaginea sa. E destul de timid la inceput, prefera sa faci tu primul pas, sa fi foarte deschisa si prietenoasa.
miha2289
Postat pe 4 Mai 2011 12:42
Barbatul capricorn e singurul barbat din zodiac dupa parerea mea ...e singurul capabil sa se detaseze , sa nu se ataseze si sa vada lucrurile per ansamblu extrem de obiectiv si de pecuniar ..insa are o mare hiba ..creaza dependente ...odata ce ai avut un barbat capricorn ...orice altceva va parea net inferior ...deci ca femeie daca esti capabila de relationare fara implicare ....capricornul e barbatul vietii..insa daca nu poti sa-ti controlezi sentimentele si te dedici total unei relatii...mai bine te-ai gandi de 2 ori inainte sa incurajezi orice fel de relatie cu barbatii din zodia capricorn .
ioana_dntis2001
Postat pe 7 Mai 2011 22:01
De la: kudika069416, la data 2011-03-27 13:18:58si eu sunt capricorn si cunosc un capricorn, suntem nascuti in aceiasi zi acelasi an, dar tind sa cred ca nu l caracterizeaza mai nimic din zodia Capricorn, este mare diferenta de comportamnet si atitudine , trateaza tatul cu superficialitate, sau poate asta vrea sa- mi arata mie . el zice ca nu are nici o relatie, eu am tot zis sa iesim sa ne cunoastem, el da vina pe munca, ba ca nu e asa cum vreau eu, ca nu e bun pentru mine.daca tot insisit sa iesim dispare cu saptamanile, apoi zice ca nu i-am amintit eu , si imi indruga n motive. .vrea mai mult sa ne vedem la el la munca, dar sa iasa cu mine ff rar a facut-o , este intr-adevar sufletist, dar nu stiu ce sa cred


Asa se poarta un capricorn cand nu prea il intereseaza persoana respectiva e rece si indiferent ;) cel putin asta am concluzionat eu :D:D
Judoka89
Postat pe 9 Mai 2011 12:47
Am pus si eu ochii pe un capricorn.. am avut o prima "apropiere", ca sa-i zic asa. A fost foarte fain, si sunt convinsa ca i-a placut foarte mult. Problema e ca nu ne-am mai vazut, si probabil mai dureaza ceva pana ne vom reintalni. Intre timp pastram legatura pe mess, si pe facebook, unde mai schimbam, idei, pareri ... Uneori e vorbaretz, insa alteori e rece si retinut, si asta ma scoate din sarite... Mie imi vine sa vb tot timpul cu el, dar ma mai abtin si nu-l bag in seama. Din cauza alternantei lui, nu sunt foarte sigura de ce simte...
Murron
Postat pe 4 Iulie 2011 20:10
Eu tocmai am iesit dintr-o relatie cu un capricorn...pot spune ca a fost cea mai rea finta din viata mea
Acum un an si jumatate am divortat dupa cinci ani de casnicie pentru el...la inceput au fost toate bune si frumoase ....dar in timp s-a schimbat f mult...eu am un copil din prima casnicie...si nu suporta sa tin legatura cu fostul sot nici macar pentru copil...am facut asa cum mi-a impus..de cateva ori mi-a sugerat sa renunt chiar la copi
Regret enorm ca am divortat...am crezut ca va fi mai bun decat fostul meu sot...dar acum m-a lasat singura ...m-am luptat pentru el ..mi-am pierdut prietenii ...tot...acum ...nu mai raspunde nici macar la telefon....
andreea75894
Postat pe 31 Iulie 2011 00:28
daca imi permiti pot sa adaug si eu cateva cuvinte,de obicei capricornii iubesc foarte mult copii chiar daca nu sunt ai lor ,dar akuma depinde si de tine cat de multe i-ai permis , sa stii ca dupa cum ma cunosc eu pe mine eu zic ca e o zodie ok akum depinde si cu cine are de aface....mult succes
mihaidragomir75
Postat pe 4 August 2011 11:51
daca imi permiti pot sa adaug si eu cateva cuvinte,de obicei capricornii iubesc foarte mult copii chiar daca nu sunt ai lor ,dar akuma depinde si de tine cat de multe i-ai permis , sa stii ca dupa cum ma cunosc eu pe mine eu zic ca e o zodie ok akum depinde si cu cine are de aface....mult succes
mihaidragomir75
Postat pe 4 August 2011 11:51
crede-ma ca mi-as fi dorit din tot sufletul sa fie altfel..i-am permis orice pana in ultima clipa...dar a suferit schimbari in timp....am dat tot ce a fost mai bun in relatia asta...m-am implicat f mult... nu suporta sa acord atentie copilului...m-am impartit intre el si copil pt ca altfel nu se putea...din baiatul bun de la inceput care ma privea cu ochi buni si pt care eram cea mai frumoasa....ajunsesm sa aud numai reprosuri ....imi ceream scuze pentru orice ....si imi zicea mereu ca el merita ceva mult mai bun...specific ca ii faceam toate poftele nu ii refuzam nimic iar barbatul de care m-am despartit pentru el este f cunoscut in oras ...deci nu sunt o oarecare...l-am luat acasa...nu i-am cerut niciodata nimic l-am inteles ca nu are posibilitati....drept rasplata acum primesc de la el doar mail-uri in care ma jigneste si ma face sa ma simt ultimul om...nici nu stiu cum sa ii raspund.....am senzatia ca mi-a gasit punctul slab....pentru el mi-am lasat toate prietenele pentru ca nu le placea si acum se bazeaza pe faptul ca sunt singura si face un joc psihologic ...adica imi baga in cap ca sunt ratata...si alte lucruri...desi am un servici f bun...am un copil am masina si casa...deci??unde am gresit??
andreea75894
Postat pe 4 August 2011 23:39
De la: mihaidragomir75, la data 2011-08-04 11:51:23daca imi permiti pot sa adaug si eu cateva cuvinte,de obicei capricornii iubesc foarte mult copii chiar daca nu sunt ai lor ,dar akuma depinde si de tine cat de multe i-ai permis , sa stii ca dupa cum ma cunosc eu pe mine eu zic ca e o zodie ok akum depinde si cu cine are de aface....mult succes

si mie imi place de un capricorn dar e ff greu, mentionez ca eu sunt sagetator si trebuie sa recunosc ca nu am reusit sa ajung nicaeri cu nici un capricorn, decat la o amicitie, eu ii vad pe capricorni ok, dar au un mare defect nu le place deloc sa fie contrazisi si sa nu faci ca ei, eu am pricipii fixe si le mentin pana in panzele apei, iar domnilor capricorni nu le place deloc asta, pana la urma o sa imi caut un rac, am auzit ca ei sunt cei mai familisti ,
marylene
Postat pe 5 August 2011 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand lentile contact div nuante albastru verde 40ron 1 De la: kudika004836 8 Aprilie 2010 13:31
eu leu si el rac 5 De la: kudika227120 29 Ianuarie 2011 14:58
eu gemeni el berbec...interesanta combinatie 38 De la: mimi_ca29 5 Ianuarie 2011 16:56
hy 2 De la: diana1981 21 Iulie 2009 16:40
Despre barbati - Cum seduci un barbat dupa zodie 73 De la: Diavolyta_ 13 Martie 2013 11:06