Setari Cookie-uri

Barbatii capricorni!!!

de ce crezi ca eu voi fi cea care o sa renunt la un moment dat ?
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 14:58
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 15:12
ii place de tine sigur, sunt cu un "capricorn" si asa era si al meu la inceputul inceputurilor :), timid, increzator in el (de-asta refuza ajutorul, pt ca el considera ca este destul de puternic sa faca acel lucru si singur), sensibil, protector, si ar mai fi multe de spus despre caracterizarea unui capricorn, si majoritatea celor din zodia asta (barbati) descrierile de mai sus li se potrivesc perfect; sunt traditionali, de moda veche putin, as putea spune si familisti.
eu zic sa mergi inainte si vezi ce iese din relatia voastra , eu sunt pesti , nu stiu zodia ta dar eu ma inteleg aproape perfect cu un capricorn; ce nu prea are un capricorn, sau poate nu stie sa o arate asa cum vreau eu este :afectiunea, ei iubesc in felul lor prefera sa demonstreze ca te iubeste si ca te respecta prin a-ti cumpara ceva sau a-ti face surprize dar nu le place sa spuna foarte des "te iubesc" sau "mi-e dor de tine", nu sunt "siroposi" :)); sper ca ce ti-am spus sa te poata ajuta un pic , eu zic totusi ca merita sa incerci o relatie cu un capricorn.
Bafta si sa fii iubita!
maria2007
Postat pe 7 Martie 2011 15:36
De la: maria2007, la data 2011-03-07 15:36:52ii place de tine sigur, sunt cu un "capricorn" si asa era si al meu la inceputul inceputurilor :), timid, increzator in el (de-asta refuza ajutorul, pt ca el considera ca este destul de puternic sa faca acel lucru si singur), sensibil, protector, si ar mai fi multe de spus despre caracterizarea unui capricorn, si majoritatea celor din zodia asta (barbati) descrierile de mai sus li se potrivesc perfect; sunt traditionali, de moda veche putin, as putea spune si familisti.
eu zic sa mergi inainte si vezi ce iese din relatia voastra , eu sunt pesti , nu stiu zodia ta dar eu ma inteleg aproape perfect cu un capricorn; ce nu prea are un capricorn, sau poate nu stie sa o arate asa cum vreau eu este :afectiunea, ei iubesc in felul lor prefera sa demonstreze ca te iubeste si ca te respecta prin a-ti cumpara ceva sau a-ti face surprize dar nu le place sa spuna foarte des "te iubesc" sau "mi-e dor de tine", nu sunt "siroposi" :)); sper ca ce ti-am spus sa te poata ajuta un pic , eu zic totusi ca merita sa incerci o relatie cu un capricorn.
Bafta si sa fii iubita!


Nu stiu altii cum sunt dar eu aud "te iubesc" dimineata, la pranz si seara
mimi_ca29
Postat pe 7 Martie 2011 15:39
multumesc maria2007 eu sunt balanta si putin mie teama sa nu ajungem la un dezastru. noi amandoi ne dorim sa avem o relatie cat mai frumoasa pt cat mai mult timp de acum incolo
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 16:12
eu cred ca depinde si de educatia pe care o are nu numai de zodie
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 16:14
De la: sensi, la data 2011-03-07 16:14:20eu cred ca depinde si de educatia pe care o are nu numai de zodie


Vrei un pont? Sau mai multe.. Cand va ciondaniti, nu te isteriza, nu tipa; fii sau incearca sa fii calma si sa-l lasi in pace pt cateva minute. Nu strica sa faci tu pe suparata dupa ce el se calmeaza Fii tot timpul frumoasa, aranjata. Nu-l refuza cand vrea sa faca dragoste chiar si in cele mai ciudate locuri Fii obraznica atunci cand trebuie. Iar lucrul cel mai important l-am lasat la urma: fereste-l de anturaj pt ca e usor influentabil.

P.S Ar mai fi un punct sensibil: mama lui( fii prudenta ....)
mimi_ca29
Postat pe 7 Martie 2011 16:24
pe mine m-ar interesa cat mai multe ponturi . da e adevarat tot ce ai scris mi se confirma.
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 16:38
De la: bambola, la data 2011-03-06 20:48:42FEMEIA BALANT-BARBATUL CAPRICORN CE COMPATIBILITATI SUNT? CINE STIE?VA ROG UN RASPUNS URGENT
kudika313851
Postat pe 7 Martie 2011 16:53
Eu sint balanta si sotul meu e capricorn.Se spune ca cela doua zodii nu se inteleg.Dar eu am avut norocul sa ma potrivesc perfect cu sotul meu.Pot spune ca mi-am gasit cealalta jumatate din toate punctele de vedere.Ne completam unul pe celalalt.Inainte de al cunoaste simteam ca imi lipseste ceva.Acum pot spune ca sint "completa".Ne ghicim unul altuia gindurile.Fetita noastra spune ca noi doi vorbim prin telepatie in orce problema.Capricornul este barbatul linga care mi-am dorit sa traiesc si am reusit chiar daca la inceput a trebuit sa am multa rabdare,iar rabdarea mea mi-a dat pina la urma ceea ce mi-am dorit.
Asa ca ai si tu norocul meu.Toti care ne-au cunoscut cind auzeau ce zodii sintem spuneau ca avem sanse minime de a fi fericiti impreuna .Dar noi am trecut peste toate obstacolele si acum sintem fericiti.
kudika313851
Postat pe 7 Martie 2011 17:04
cazul tau e unul foarte fericit . sper ca si eu sa am parte de lucrurile frumoase si sa am puterea de a trece peste toate obstacolele .
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 17:07
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 19:30
si eu sunt intr-o relatie cu un capricorn iar in aceasta toamna ne casatorim si intr-adevar sunt fideli dar nu spun"te iubesc" insa arata acest lucru.
kmy89
Postat pe 7 Martie 2011 19:41
pana la urma nu e chiar asa grav ca nu iti spun zi de zi te iubesc , mai bine daca iti demonstreaza .
altii o spun doar asa in loc de (buna ziua ) si in interiorul lor nu iubesc.
tu ce zodie esti/.?
sensi
Postat pe 7 Martie 2011 20:06
Si eu sunt zodia balanta!
timekeepergirl
Postat pe 7 Martie 2011 21:49
De la: timekeepergirl, la data 2011-02-24 14:27:58Cunosc un baiat din zodia capricorn,care e foarte timid,uneori il surprind uitandu-se insistent la mine,zambeste putin,dar cand ma uit la el isi intoarce repede capul in alta parte ca si cum nu s-ar fi uitat la mine.Cand i-am cerut ajutorul m-a ajutat,in schimb atunci cand m-am oferit sa il ajut m-a refuzat politicos de fiecare data.Nu stiu de ce e asa ,pe de-o parte privirea si ochii lui patrunzatori,felul lui de a fi si faptul ca parca ar cauta sa stea cat mai aproape de mine imi spun ca m-ar place,pe de alta parte daca il intreb ceva anume s-au ma ofer sa il ajut ma refuza.Nu stiu ce sa mai cred sau sa inteleg din asta.Poate cineva cunoaste mai bine capricorni decat mine atunci cand le place de cineva,sunt indragostiti si atunci cand nu le place.Sfaturi va rog!Multumesc.


sunt incapatanati, dar iubareti...totusi sunt excelenti...e genul de zodie care ma face sa tresar...imi plac de mor...daca as alege de 15 ori as alege numai capricorni...
lili_r
Postat pe 8 Martie 2011 01:06
Tot ce pot sa iti spun despre capricorni este ca toate sunt frumoase la inceput, nu il judeca atunci cand el v-a gresi, fi alaturi de el si aratai tot timpul contrarul lucrului pe care il face rau,aratai ca intelegi felul in care gandeste.....si asa o sa depesiti toate obstacolele pentru ca in felul acesta el se va autoeduca....iar telul lui este mereu siguranta uraste sa fie depasit de situati fara de scapare si crede-ma ca sunt un capricorn care a trecut prin multe ,jocuri de noroc, curve,betivaneli.....etc.am incercat totul in viata ca nu cumva sa ii raman dator si dupa toata aceasta experienta am ramas doar cu durere pt.ca usor, usor capricornul se poate sichimba intr-un monstrul pe care nu vrei vrea sa il cunosti vreodata si cand zic asta nu ma refer la violenta ci la frerul lui inascut iar una din cele mai mari calitati pe care el le are nativ este ca stie sa joace pe degate mintea oamenilor slabi si o face cu placere devenind chiar hooby..........minciuna va fi micul dejun, tradarea si indiferenta vor fi pranzul iar cina de seara va vi numai el si va face ce vrea el,pt. ca a uitat de mama,tata,frate ,sora,copii barem nevasta nici nu mai exista decat daca are situatia financiara care sa il sustina pe el.Asa ca primeste sfatul meu prietenesc ca vorbesc despre caracterul unui capricorn care a terminat si o universitate dar care are si scoala vieti......si nu cred ca ai vrea sa detailez cand zic scoala vieti!.....Oricum "Succes!"
kudika312403
Postat pe 8 Martie 2011 19:34
exista o zodie de care sa nu va luati?
rockk
Postat pe 8 Martie 2011 19:35
interesant cea ce zici despre caracterul unui capricorn . intradevar totul e frumos acum la inceput nu stiu cum va fi pe viitor , dar sunt constienta ca nu o sa fim tot asa o vesnicie.
ba chiar am si zis ca o poveste de dragoste cum o traiesc acum nu am avut parte niciodata si nu imi vine sa cred cea ce mi se intampla si mai ales mieeee .
dar prefer sa traiesc cliipaaa decat sa ma gandesc daca e bine sau nu sa fac un anumit lucru sau sa ma gandesc prea intens la viiitor.
i-au lucrurile asa cum vin ele pur si simplu fara planificare pt ca nu mi se nimereste .
eu multumesc tuturor celor care isi mai spun parerea despre caracterul barbatilor capricorni .
sensi
Postat pe 8 Martie 2011 22:59
buna.sunt capricorn...asa suntem no.eu cel putin ..daca ma it intr-un zodiac chnezesc serios parca ma descrie pe mine.
bun sa rev...vreau doar sa iti spun ca daca iti refuza ajutoul nu inseamna ca te respinge,asa suntem noi.ne place sa facem totul singuri prin propriile forte.asta iispun sigur.
da sunt iubareti dar si posesivi oarecum.razbunatori...daca gresesti..orgoliosi,incapatanati dar corecti.
cu tot respectul pt celelalte zodi mie imi place zodia asta fff mlt.
SFATUL MEU...APROPETE USOR ALTFEL TE VA RESINGE. SUNT SIGUR CA TE PLACE DAR...ASA ESTE ZODIA :)
succes tuturor
kudika324381
Postat pe 9 Martie 2011 17:58
E tare complicat cu un capricorn... Stiu ce spun pentru ca sunt capricorn trecut de 40 de ani
Trebuie sa stii cateva reguli de care sa tii cont. Daca te uiti prin toate descriierile celorlalte zodii ai sa vezi diferenta: cand vine vorba de capricorn se vorbeste la superlativ, si asta nu numai de bine. Ai sa vezi ca se spune despre ei ca sunt CEI MAI in multe randuri: cei mai incapatanati, cei mai harnici, cei mai longevivi dpdvd sexual, cei mai romantici, cei mai fideli, in general cei mai.
Un capricorn:
- nu traieste in mediocritate, este un lider innascut, un perfectionist, de aceea este "cel mai"
- e foarte timid, nu face primul pas
- se exteriorizeaza foarte rar, intotdeauna sufera in tacere
- vrei sa te contrazici cu un capricorn ???? UITA, fa asta NUMAI daca ai argumente sustinute de dovezi
- traieste pentru si prin omul de langa el
- in iubire pune tot sufletul, e foarte patimas
- nu spune "te iubesc", el intotdeauna arata
- daca zice ca te-a iertat, chiar daca zambeste, n-a uitat, asteapta doar momentul sa plateasca
- niciodata nu ramane dator, intotdeauna plateste
- este un monument de rabdare, are rabdare ani intregi pana cand considera el ca a sosit momentul
- e mereu atent la detalii
- daca zice ca nu te mai iubeste, atunci asta e, nu mai e cale de intors
- aparoape intotdeauna are o pasiune pentru care face orice
- are o singura directie in viata: SUS
- uita greu
- ai mintit si te-a prins ? ai pus-o
- nu-si baga nasul unde nu-i fierbe oala
- intr-o relatie merge pe incredere si respect
- i-ai tradat increderea ? e permanent
- rar este violent, dar are intotdeauna vorbele la el si stie sa le puna acolo unde doare cel mai tare
- este extrem de razbunator, daca l-ai ranit te vaneaza pana cand te face, oricat ar dura
- cand se apuca de traba in pat ai incredere in el si pregateste-te de lesin
- e credincios doar pentru ca este foarte timid
Mai sunt multe...

O zodie foarte buna, dar cel mai mult conteaza educatia pe care o are. Vrei sa incepi o relatie cu un capricorn ? Fa-o, merita, e un partener pe viata. Ai grija sa-i respecti intotdeauna pasiunea pe care o are, indiferent care ar fi ea (sport, citit, pescuit, electronica, etc), chiar daca nu-ti place. Cel putin nu te criza. Vrei s-o termini cu un capricorn ? Nasol. Exista o singura cale, cu vorba buna si pregateste-te de discutii lungi. Trebuie sa-l convingi ca el vrea sa va despartiti, nu tu.
Fa-ti din capricorn un prieten, ca dusman e de cosmar.
kudika375153
Postat pe 9 Martie 2011 18:30
foarte bine ai punctat . imi place descrierea pe care ai facut-o asta ma face sa am curajul si increderea de-a ma implica si mai mult in relatie asa ca voi da curs liber la toate sentimentele si o sa la timpul sa decida ce se va intampla cu noi 2 .
cel mai bine e sa vorbesc cu voi capricornii barbati care va stiti punctele bune si slabe sunteti cei mai in masura sa spuneti cum sunteti .
eu multumesc tuturor celor care isi lasa aici comentariul in legatura cu asta .
sensi
Postat pe 9 Martie 2011 19:23
dar ce se intampla cand ambele persoane sunt in zodia capricorn??!!!ies scantei de obicei
am incercat o relatie daca i pot spune asa , cu un barbat capricorn , culmea suntem nascuti in aceiasi zi si acelasi an, si e ff greu, nu merge , parca ar fi o lupta continua .el spune ca e singur , dar nu il cred , ca de fiecare data arata contrariul oricum mi se pare o relatie imposibila
kudika069416
Postat pe 11 Martie 2011 12:22
NIci o sansa... cel putin pe care l-am intalnit eu avand in vedere ca si zodiacele il descriu in proportie de 95%. Nici macar un copil nu l-a schimbat inca chiar a inrautatit situatia nemaifiind el unicul. in rest sunt cam nimfomani, extra posesivi, self centered,ei trebuie sa se relaxeze tot timpul cu un meci cu un pescuit ...doar acasa sa nu fie ...sa fie liberi iar tu sa joci exact cum canta ei ca de nu inseamna ca ii inseli. "Femeile mint dar telefoanele nu"citat insa fara sa ceara vreo explicatie doar ce pricep ei lor sa le fie bine in rest....tu sa suporti temnita lor:)) ei au voie dar tu nu!!!
ela1stuca
Postat pe 11 Martie 2011 15:28
De la: kudika375153, la data 2011-03-09 18:30:38E tare complicat cu un capricorn... Stiu ce spun pentru ca sunt capricorn trecut de 40 de ani
Trebuie sa stii cateva reguli de care sa tii cont. Daca te uiti prin toate descriierile celorlalte zodii ai sa vezi diferenta: cand vine vorba de capricorn se vorbeste la superlativ, si asta nu numai de bine. Ai sa vezi ca se spune despre ei ca sunt CEI MAI in multe randuri: cei mai incapatanati, cei mai harnici, cei mai longevivi dpdvd sexual, cei mai romantici, cei mai fideli, in general cei mai.
Un capricorn:
- nu traieste in mediocritate, este un lider innascut, un perfectionist, de aceea este "cel mai"
- e foarte timid, nu face primul pas
- se exteriorizeaza foarte rar, intotdeauna sufera in tacere
- vrei sa te contrazici cu un capricorn ???? UITA, fa asta NUMAI daca ai argumente sustinute de dovezi
- traieste pentru si prin omul de langa el
- in iubire pune tot sufletul, e foarte patimas
- nu spune "te iubesc", el intotdeauna arata
- daca zice ca te-a iertat, chiar daca zambeste, n-a uitat, asteapta doar momentul sa plateasca
- niciodata nu ramane dator, intotdeauna plateste
- este un monument de rabdare, are rabdare ani intregi pana cand considera el ca a sosit momentul
- e mereu atent la detalii
- daca zice ca nu te mai iubeste, atunci asta e, nu mai e cale de intors
- aparoape intotdeauna are o pasiune pentru care face orice
- are o singura directie in viata: SUS
- uita greu
- ai mintit si te-a prins ? ai pus-o
- nu-si baga nasul unde nu-i fierbe oala
- intr-o relatie merge pe incredere si respect
- i-ai tradat increderea ? e permanent
- rar este violent, dar are intotdeauna vorbele la el si stie sa le puna acolo unde doare cel mai tare
- este extrem de razbunator, daca l-ai ranit te vaneaza pana cand te face, oricat ar dura
- cand se apuca de traba in pat ai incredere in el si pregateste-te de lesin
- e credincios doar pentru ca este foarte timid
Mai sunt multe...

O zodie foarte buna, dar cel mai mult conteaza educatia pe care o are. Vrei sa incepi o relatie cu un capricorn ? Fa-o, merita, e un partener pe viata. Ai grija sa-i respecti intotdeauna pasiunea pe care o are, indiferent care ar fi ea (sport, citit, pescuit, electronica, etc), chiar daca nu-ti place. Cel putin nu te criza. Vrei s-o termini cu un capricorn ? Nasol. Exista o singura cale, cu vorba buna si pregateste-te de discutii lungi. Trebuie sa-l convingi ca el vrea sa va despartiti, nu tu.
Fa-ti din capricorn un prieten, ca dusman e de cosmar.
exact asa este si capricornul meu..se potriveste cu descrierea facuta de tine..dar stie sa ma faca sa ma simt bine cu el..in rest nu mai conteaza..se mai inchide ochii la micile lui defecte daca vrei sa ramai cu un capricorn...
kudika029282
Postat pe 11 Martie 2011 17:53
Deci retine nu vreau sa te jignesc nici pe tine si nici o balanta dar voi aveti de a cantari mult si la sfarst de cele mai multe ori alegeti partea materiala in loc sa faceti ce va spune inima , oricum poate tu nu esti asa si oricum merita sa incerci pt. ca eu nu vreau sa te decurajez ....multa bafta
mihaidragomir75
Postat pe 12 Martie 2011 17:10
De la: marco918, la data 2011-03-06 15:48:31
De la: ela367, la data 2011-03-06 15:42:14...eu stiu un capricorn casatorit de 30 de ani, cu nevasta fecioara...care habar n-are de cate ori a fost inselata...acasa e sotul perfect...






... habar nu are ? ... sa o crezi tu ... a face pe prostul dupa unii e o calitate ... mai ia un BTS, mai zice ca e din cauza frigului si merge mai departe ca sa dea bine la televizor ... dupa 50 si ceva de ani incep sa se certe ca chiorii si sa isi puna cenusa in cap ... e standard ... din tot circul asta fiecare intelege ce ii place ... niste jeguri imbecile si promiscue ... isi permit pentru ca li se permite ...


ce-mi place...!!!
Mara_38
Postat pe 13 Martie 2011 20:28
De la: Valy90, la data 2011-02-24 18:32:57
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-24 18:00:37Si eu am unu de vreo 13 ani... Eu am mai spus intr-un topic..cand capricornii plac pe cineva, fac tot posibilul sa aiba acea persoana. Sunt insistenti. Poate al tau e prea micut; da-i timp, ai rabdare. Daca vrei o relatie stabila si de durata, nu-l scapa din mana. Sunt cei mai buni soti din lume.


si tu cu zodiile
mimica,poate deschizi si tu un topic
kudika321407
Postat pe 13 Martie 2011 23:58
si eu de curand am cunoscut un capricorn....dar...ii ciudat ....cand suntem numai noi doi imi face pe plac...se comporta ff frumos...iar cand fiecare e in treaba lui, nu prea imi da importanta...si asta e lucrul pe care nu il pot intelege...nu pot sa imi dau seama daca intredevar simte ceva pt mine.....
kudika342029
Postat pe 15 Martie 2011 13:21
Iti impartasesc intr-u totul opinia si trairile.
sweet_mira
Postat pe 16 Martie 2011 01:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
me 3 De la: kudika_nikole 18 Decembrie 2011 21:35
fetelor.. un cadou dragutz pentru un varsator.. ce propuneti? 3 De la: kudika087614 23 Decembrie 2009 00:52
Vrajitoare buna, testata de voi, in Bucuresti? 63 De la: kudikara 7 Decembrie 2014 19:08
doi sagetatori ?!? 9 De la: maissa 11 August 2009 11:19
balanta vs tarur=???? 19 De la: irinadaniela80 31 Ianuarie 2011 00:21