Setari Cookie-uri

e musulman

De la: Denisa_L, la data 2011-03-10 14:06:28 A fost infidel de cateva ori , doar din razbunare ca eu ieseam din cuvantul lui. Am reusit sa-l modelez cat de cat dupa placul meu. E exact genul meu in momentul de fata. :) dar problema mare este ca nu stiu ce o sa fac atunci cand o sa plece. el spune ca o sa faca tot posibilul ca sa ne mutam amandoi acolo, dar...Ochii care nu se vad...se cam uita !:(


Adica el te comanda sau cum? Vai, ai iesit din cuvantul lui? Se vede ca il lasi sa te domine si sincer eu nu cred ca esti suficient de matura. Eu nu as putea niciodata sa ma las comandata de un barbat, nu se merita si am mandria mea. Ceea ce tu nu ai. Pentru ca, dupa ce ca te-a inselat, tu l-ai primit inapoi. Ca sa nu mai zic ca nu te gandesti deloc la respectul pe care ar trebui sa il ai din partea lui, mai ales ca "te iubeste".
Sa fim sinceri..te minte! Si nici nu cred ca vrea sa te ia cu el in Franta, cred ca tot ce o sa primesti de la el in momentul acela va fi o mare teapa! Sau o sa te ia cu el ca sa-si bata joc de tine si mai tare. Deschide ochii! Esti in tara ta! Arata-i asta si da-i ce merita!
Blue_Crystal
Postat pe 13 Martie 2011 10:17
Stai linistita la tine acasa !
kudika056305
Postat pe 13 Martie 2011 10:23
Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...
cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 10:25
cine e infidel de la inceput va fi si in continuare , apoi fiind musulman .... vei avea doar probleme, lasa-l sa plece linistit, mai sunt si alti barbati !
kudika018314
Postat pe 13 Martie 2011 10:33
da turci mint foarte mult si se jura fals si da sar putea sa fie insurat in tara lui
kudika358769
Postat pe 13 Martie 2011 11:25
Si noi seriozitatea problemei
saharrus
Postat pe 13 Martie 2011 16:04
lasa-l sa plece si uita de el. ai sa fi sclava lui daca nu renunti. sunt cu un musulman de trei ani si in primii doi ani au fost ca un vis dar cand sita s-a uzat am ajuns sclava. viata mea este compusa din curatenie, gatit, spalat si sex ( si nu ma refer la facut dragoste, asta a luat sfarsit, sunt exact ca un wc ). nu stiu cum sa scap de el pentru ca mi-e frica pentru viata mea. asta e sfatul cuiva care sufera din cauza unui musulman. nu dragoste, nu respect, nimic. doar lacrimi.
maria_briahna
Postat pe 13 Martie 2011 16:24
in primul rand cred ca titlul topicului nu ar trebui sa fie "e musulman", pentru ca problema lui nu e ca e musulman ci ca te inseala si te-a mintit si asta nu are nici cea mai mica legatura cu religia. si crestinii mint la fel de usor si evreii si rromii si orice nationalitate, religie ar avea poate sa minta.
din punctul meu de vedere problema e la tine, ca l-ai iertat de prima oara cand te-a inselat. "cine inseala o data, va insela si a2a oara".
si mi-ar placea sa nu se mai exagereze atat cu ideile ca musulmanii isi bat sotiile si le trateaza ca naiba, pentru ca nu cred ca este adevarat, sunt niste clisee. in curand o sa se auda chestii de genu "poarta basma ca sa isi ascunda vanataile". si daca sunt tinute asa din scurt cum de le mai vedeti pe strada si prin malluri? oare nu sunt prea buni cu ele ca le lasa sa iasa din casa? oare au voie?
space_monkey
Postat pe 13 Martie 2011 16:36
musulmanii sunt oameni care pun multa pasiune si care iubesc cu adevarat, dar se ghideaza mai mult dupa conceptiile lor religioase....si e cam greu, stiu din proprie initiativa...nu stiu ce sa-ti sp, mai bne nu pleca de-aici unde ai familia si prietenii k nu stii ce te asteapta akolo, incearca sa te gandesti bne, dragostea e oarecum trecatoare....eu am ales sa raman aici si cred k a fost o alegere inteleapta....desi l-am iubit foarte mult si ink il iubesc in continuare....
carteluta2008
Postat pe 13 Martie 2011 18:55
haideti totusi sa nu generalizam, mai sunt si exceptii totusi , eu am fost k unul din exceptii, insa relatia nostra a fost mai complicata, eram la acelasi loc de munk , si nu prea e permis acest lucru, mi-a propus sa merg k el in tara lui, si nu am acceptat, pana la urma nu a mai plecat nici el,,,,nu ar trebui sa judecam oamenii dupa rase...pt k nici romanii nu sunt mai brezi....k femeie ar trebui sa stii km sa-ti impui respectul fata de barbat nu conteaza k e musulman sau mai stiu eu ce....important e sa stii km sa iti impui autoritatea si km sa vb in asa fel incat sa fie bne pt amandoi.
carteluta2008
Postat pe 13 Martie 2011 19:10
De la: ironia, la data 2011-03-10 14:11:32da-l dreacu...mai sta o luna...si apoi canti...strigi...dansezi...libera la mare....de turcalet in c..r ma doare...si nu mai continui!

froufrou
Postat pe 13 Martie 2011 20:06
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 10:25:33Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...

mi se pare normal ca ei sa fie fustangii, daca isi permit n neveste
froufrou
Postat pe 13 Martie 2011 20:12
De la: kudika007079, la data 2011-03-13 20:12:13
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 10:25:33Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...

mi se pare normal ca ei sa fie fustangii, daca isi permit n neveste



exactly my point...
cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 21:07
De la: kudika007079, la data 2011-03-13 20:06:22
De la: ironia, la data 2011-03-10 14:11:32da-l dreacu...mai sta o luna...si apoi canti...strigi...dansezi...libera la mare....de turcalet in c..r ma doare...si nu mai continui!




cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 21:08
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 21:07:47
De la: kudika007079, la data 2011-03-13 20:12:13
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 10:25:33Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...

mi se pare normal ca ei sa fie fustangii, daca isi permit n neveste



exactly my point...

doar ca eu am zis mai soft.....
cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 21:10
De la: kudika007079, la data 2011-03-13 20:12:13
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 10:25:33Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...

mi se pare normal ca ei sa fie fustangii, daca isi permit n neveste


te contrazic. conform coranului pot avea maxim 4 neveste, daca sunt capabili sa intretina atatea...
space_monkey
Postat pe 13 Martie 2011 21:36
De la: space_monkey, la data 2011-03-13 21:36:32
De la: kudika007079, la data 2011-03-13 20:12:13
De la: cristiana84, la data 2011-03-13 10:25:33Buna....Sfatul meu se rezuma la un singur cuvant: UITA-L. Musulmanii sunt fustangii de felul lor, cunosc si eu cativa pentru ca imi sunt vecini (locuiesc in Romania), unul dintre ei chiar ii inmana o carte de vizita unei prietene de-ale mele cu care vorbeam PE STRADA (el fiind insurat si cu copii) si ii facea gesturi de departe ca sa il sune. Stiu sa vrajeasca femeile ca sa spunem pe romaneste, dar o fac doar pentru ca au un singur scop...pe urma nu le mai pasa..Sper sa ma insel sa nu fie si cazul tau...dar din moment ce ai zis ca te-a inselat si aici ma indoiesc ca o sa-si vada de treaba lui...Iti doresc mult succes si sa fii iubita...

mi se pare normal ca ei sa fie fustangii, daca isi permit n neveste


te contrazic. conform coranului pot avea maxim 4 neveste, daca sunt capabili sa intretina atatea...


si asta este corect...Conform coranului cel in cauza trebuie sa demonstreze ca are cum sa le intretina....Dar asta tot nu-mi scoate din cap ideea ca sunt niste afemeiati.,...
cristiana84
Postat pe 13 Martie 2011 21:40
Care e scopul sa inventezi o poveste pentru care sa ceri sfaturi ?.....pierdere de timp din partea ta si din partea celor care fac un efort mai mic sau mai mare sa iti raspunda...
kudika227216
Postat pe 13 Martie 2011 23:26
Si au dreptul sa se insoare pentru o ora, doua, ca sa faca sex cu prostituate!
Spanish_Dancer
Postat pe 14 Martie 2011 00:04
De la: Denisa_L, la data 2011-03-10 14:06:28sunt impreuna cu un baiat de aproximativ 7 luni(este venit din turcia pentru un program european, nu are rost sa intru in detalii) ...iar relatia merge cand ft bine cand rau . Asta probabil din cauza ca ne iubim...sau poate din cauza religiei lui (musulman) .problema este ca el mai sta in Romania decat o luna de zile, apoi se va muta in Franta cu anumite afaceri. Parintii mei nu il plac, dar il accepta in preajma mea numai de dragul meu. A fost infidel de cateva ori , doar din razbunare ca eu ieseam din cuvantul lui. Am reusit sa-l modelez cat de cat dupa placul meu. E exact genul meu in momentul de fata. :) dar problema mare este ca nu stiu ce o sa fac atunci cand o sa plece. el spune ca o sa faca tot posibilul ca sa ne mutam amandoi acolo, dar...Ochii care nu se vad...se cam uita !:(



Sincer ? Eu zic sa-ti vezi de viata ta , nu suntem noi facute pentru viata cu un musulman , nu realizam dar e diferenta cer pamant , la propriu.Zici ca ca l-ai modelat? nu prea cred , iti lasa doar impresia.Nu am nimic cu ei (musulmanii)dar sunt altfel educati , e greu sa traiesti langa un musulman , dar depinde si de firea persoanei.Cum parintii tai sunt reticienti fata de originea lui fii ferm convinsa ca si ai lui sunt la fel ,dar intr-o proportie mult mai mare ....Nu e bine sa dai sfaturi ,dar ca o idee pot sa-ti sugerez sa citesti cat mai mult despre ei ca religie si exemple de casatorii ,relatii si daca esti de acord si accepti toate informatiile ... atunci sa fie intr-un ceas bun!
malissia
Postat pe 14 Martie 2011 09:44
De la: Lady_Gaga9, la data 2011-03-13 02:07:24Mda...din pacate multe dintre aspectele comentate aici sunt adevarate ....ca musulmanii mint groaznic pana intri in plasa si dupa ... femeie la cratita...Doamne fereste sa te uiti la altu, cand vine vorba de sentimente ..uiti de tot..pt domnisoara care a deschis topicul in caz ca e adevarat sau nu...incearca sa scapi cat mai poti...iar daca nu asuma-ti viata pe care ti-ai ales-o alaturi de el..sunt intr-o situatie asemanatoare tin f mult la cineva...e musulman dar prefer sa pastrez pt mine ceea ce simt pt el ,sa nu-i dau sanse ...pt ca nu stiu incotro va duce o asemenea relatie


stiu eu.... duce nicaieri...
deana222
Postat pe 14 Martie 2011 22:22
Buna,
Interesanta povestea ta, ce te pot eu sfatui sa faci, este sa iti cauti fericirea, daca tu crezi ca fericirea ta este alaturi de el... atunci fa sa fie bine...dar ai grija ce decizie iei, sa nu regreti mai tarziu!
Iti vorbesc din experienta... sa zicem ca am avut o experienta asemanatoare cu a ta, dar crede-ma ca eu ii multumesc lui Dumnezeu ca "l-am lasat".Daca nu faceam ce vroia el, sau ce zicea el, WOOWWW atunci era urat!Cat timp am fost cu el, mi-am neglijat familia, si daca acum stau bine sa ma gandesc nu am fost fericita, el ma facea sa cred ca sunt fericita, ca totul in viata este "FLOARE LA URECHE".Avea/au (musulmanii) darul de a te aburii, "lasa dupa tine" (mai apoi iti scoate ochii) daca iti fcae o favoare vine mai apoi si iti spune "pai eu te-am ajutat, ti-am facut pe plac, acum e randul tau".... si exemplele pot continua...
Inainte sa iei o decizie gandeste-te daca poti trai cu acel om toata viata,daca esti in stare sa-i accepti toate defectele, pune-ti in ordine gandurile inainte sa iei o decizie!!Gandeste-te la ceea ce vrei tu sa faci cu viata ta!
Succes!
airam17
Postat pe 15 Martie 2011 08:11
De la: airam17, la data 2011-03-15 08:11:59Buna,
Interesanta povestea ta, !


Serios??? CARE poveste? De citeai mai mult de un post vedeai ca,tocmai fata in fata careia te minunezi asa, a recunoscut ca a inventat povestea. Poate inveti o lectie si data viitoare citetsi TOT (unele obisnuiesc sa revina si dupa un an sa spuna ce au mai facut). NIMENI nu-ti va citi sfatul ca nu-i nimeni aici care sa aiba nevoie de el.
rashela
Postat pe 15 Martie 2011 09:25
De la: rashela, la data 2011-03-15 09:25:37
De la: airam17, la data 2011-03-15 08:11:59Buna,
Interesanta povestea ta, !


Serios??? CARE poveste? De citeai mai mult de un post vedeai ca,tocmai fata in fata careia te minunezi asa, a recunoscut ca a inventat povestea. Poate inveti o lectie si data viitoare citetsi TOT (unele obisnuiesc sa revina si dupa un an sa spuna ce au mai facut). NIMENI nu-ti va citi sfatul ca nu-i nimeni aici care sa aiba nevoie de el.


mda...noi ne chinuim aici sa postam un sfat, vine fiecare cu experienta lui de viata sau poveste asemanatoare SI ADEVARATA!!!si incearca sa ajute si cand colo....e doar o poveste inventata.... nu e fairplay deloc...
cristiana84
Postat pe 15 Martie 2011 09:34
aveti 7 luni impreuna si deja te-a inselat....ce mai cauti cu el(da stiu.... iubireaaaa)....eu nu asi accepta asta in locul tau si gandeste la rece....daca pleaca inm Franta isi gaseste sigur pe altcineva.....sau chiar daca nu sigur te va insela.Si cum adica i-ai iesit din cuvat.......dar daca nu faci ca el o sa te mai insele iar cu alta....ciudat...nu stiu cum gandesti tu relatia asta....dar vazuta la rece nu pare una tocmai buna!
kudika325362
Postat pe 16 Martie 2011 14:50
daca te-a inselat si mai e si musulman e cam greu
kolonics_ing_condo
Postat pe 16 Martie 2011 19:39
offff fetelor pe ce lume traiti.daca el acum se poarta asa mai tirziu vom avea un deja vu.vom auzi din nou acelasi subiect musulman niciodata.cu ce sint ei de vina ca voi le deschideti bratele dupa ce ei fac ce fac si apoi arunca vina pe tine.te face sa te simti tot tu vinovata pentru comportamentul lui.nu are legatura ca e musulman.si sotul meu e musulman am doi copii.dar daca l_as prinde fara sa ma gindesc il las.putina mindrie ca nu strica si daca este turc cum pleaca el in franta ma rog?cu familia???? afaceri??ea vezi nu e vreo minciuna?? pentru turci e greu de ajuns in franta
succes
livza
Postat pe 18 Martie 2011 00:33
poate fi povestea oricui
Indiana_Jones
Postat pe 27 Septembrie 2011 17:29
De la: Denisa_L, la data 2011-03-10 14:06:28sunt impreuna cu un baiat de aproximativ 7 luni(este venit din turcia pentru un program european, nu are rost sa intru in detalii) ...iar relatia merge cand ft bine cand rau . Asta probabil din cauza ca ne iubim...sau poate din cauza religiei lui (musulman) .problema este ca el mai sta in Romania decat o luna de zile, apoi se va muta in Franta cu anumite afaceri. Parintii mei nu il plac, dar il accepta in preajma mea numai de dragul meu. A fost infidel de cateva ori , doar din razbunare ca eu ieseam din cuvantul lui. Am reusit sa-l modelez cat de cat dupa placul meu. E exact genul meu in momentul de fata. :) dar problema mare este ca nu stiu ce o sa fac atunci cand o sa plece. el spune ca o sa faca tot posibilul ca sa ne mutam amandoi acolo, dar...Ochii care nu se vad...se cam uita !:(


Draguta, nici tu nu crezi cand spui ca ai reusit sa-l modelezi..... Sper adica.
Este musulman, este turc si asta nu se va schimba niciodata, adica nu ai sa reusesti niciodata sa-l faci sa fie cum vrei tu, tu va trebui sa fi cum vrea el........
A fost infidel de cateva ori ? De cateva ori l-ai prins tu, ....., asta este altceva.
Poate ca ar fi mai bine sa bifezi undeva ca ai avut si o astfel de relatie si sa te reorientezi, caci intr-adevar, ochii care nu se vad....se uita la altii.
kukla
Postat pe 28 Septembrie 2011 01:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53
jhnijk 6 De la: pickard 8 Aprilie 2011 20:17
iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu 29 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Sa zic Da sau sa ma întorc si sa fug 73 De la: Titanika 25 Septembrie 2013 19:00
AJUTOR!!!! Prietena mea se drogheaza 48 De la: kudika_22539 3 Decembrie 2012 11:31