Setari Cookie-uri

Amanta ideala

De la: cristinxxx, la data 2011-03-12 19:29:20
De la: kudika027825, la data 2011-03-12 19:26:58Exista amanta ideala ? Cum ar trebui sa fie ?

Frumoasa si neposesiva...


Daca te insori si juri! De ce sa existe?!...
Barbatul ce ma va lua de nevasta mi-a spus : "Nu ne mai intelegem ne separam"... Si ne cautam fanteziile unul altuia....OMFG... Sunt insarcinata si il satisfac... nu vrea sa incerce altceva.... Helllooooooooooooo! Sunt frumoasa, neposesiva, sexy, ii port copilul, mama, sunt silvia, sunt depresiva uneori si plang... si el e langa mine! :S Barbatul ce isi cauta amanta...nu-si iubeste si apreciaza nevasta! Si eu bag mana in foc pt al meu!
syllvy
Postat pe 20 Martie 2011 05:30
mi se pare mie sau postul de mai sus e cel putin ciudat... ar trebui sa ma nvat minte...


HELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAU
rockk
Postat pe 20 Martie 2011 05:41
Da, amanta ideala exista. Amanta ideala este frumoasa, atragatoare, puternica, care te iubeste si iti arata asta, dar nu iti cere nimic in schimb, vrea doar sa o lasi sa te iubeasca. Ea iti asculta toate povestile de cand erai copil si pana la cele cotidiene. Asculta inghitind noduri cum ti-ai cunoscut sotia ( iubita ), punandu-ti mai multe intrebari pe un ton entuziast nu pentru ca ar vrea sa auda ci pentru ca ii place sa te vada descarcat si relaxat langa ea, pentru ca ii place sclipirea din ochii tai atunci cand vorbesti de sotia ta. Amanta ideala nu iti cere explicatii pentru orice chestie ciudata pe care o faci uneori doar pentru ca esti barbat si ea nu poate intelege. Amanta ideala rade mereu si tine intotdeauna situatia sub control. Este cea in care ai incredere ca nu o sa te tradeze. Este cea care iti face toate poftele. Cea care in fiecare zi iti da totul si in fiecare zi te face sa simti ca ti-a dat mai mult ca ultima data. Amanta ideala este o prietena buna. De cele mai multe ori, desi gandul asta ma ingrozeste si sper sa nu fiu vreodata inselata ( sau daca o sa fiu, sa fiu inselata cu o "amanta ideala" ), dar de cele mai multe ori, amanta e esentiala intr-o relatie, pentru ca ea il ajuta pe barbat sa treaca peste anumite probleme, sau frustrari. Amanta ideala este cea care stie cand sa se retraga, cea care stie ca o amanta nu se transforma in iubita sau sotie.
Helene_91
Postat pe 20 Martie 2011 06:27
Foarte precis si consis raspunsul Helenei 91, trebuie sa recunosc ca mai rar intalnesti femei care sa faca lucrul asta.
kudika074262
Postat pe 20 Martie 2011 06:35
de 10 ani sint amanta unui barbat. si voi fi toata viata. asta pt ca,intradevar,helen 91 m/a "descris" perfect.
nellie
Postat pe 20 Martie 2011 07:04
amanta poti sa fi pt sot sau prieten ...depinde cum vezi lucrurile
nicoleta_loredana
Postat pe 20 Martie 2011 07:25
De la: nellie, la data 2011-03-20 07:04:17 de 10 ani sint amanta unui barbat. si voi fi toata viata. asta pt ca,intradevar,helen 91 m/a "descris" perfect.

Unii oameni chiar isi merita soarta ...dup`aia va duceti plangand la prietene "vai draga ce bruta fara suflet e...cum a putut sam`i faca una ca asta [tu fiind o fiinta plina de sentiment]" en,pai uite cum a putut...ca sunt alte fiinte minunate ca tine care accepta
BerZerK
Postat pe 20 Martie 2011 07:32
Cuvantul amanta nu poate fi asociat cu ideala........daca esti amanta nu mai esti ideala ...imposibillllllllllllllllllllllllllll!
kudika098122
Postat pe 20 Martie 2011 07:33
De ce "amanta"?
Amanta sotului poate.. :)
Washa
Postat pe 20 Martie 2011 07:35
asa cum nu exista nevasta ideala nici amanta ideala nu exista.dar sa-l ti cat us de putin mai aproape iti trebuie unpic de tact si in plus sa dai mult si sa primesti ce ti se ofera.ori cum in lumea asta toate nevestele sunt amante si toate amantele sunt nevesta (mai devreme sau mai tarziu ,asa ca nu nu puteti fi ideale in nici o ipostaza.si popa si hot nu se poate.
kudika135061
Postat pe 20 Martie 2011 07:42
Bravo fata............esti tare...... tine-o asa si peste 20 de ani.Atunci sa vii aici si sa ne povestesti acelas lucru.
kudika369633
Postat pe 20 Martie 2011 07:47
Amnta ideal?hmmm eu cred ca exista pt majoritatea dintre barbati care se preteaza sa aibe una si mai ales ca sunt atatea femei care au acest statut...Pacat!!!!Pacat, fiindca suntem frumoase din interior pana in exterior cu tot ceea ce reprezentam noi ca si "sexul slab" cum suntem denumite in revistele de specialitate....si nu ar trebuii sa permitem asa ceva. Se spune ca "in spatele fiecarui barbat puternic e defapt o femeie fabuloasa!"GRESESC?Eu zic ca nu!
Acum in zilele astea patroneaza materialismul cu tot ce implica, iar amanta perfecta e gasita in fiecare femeie superficiala care-si calca mandria, caraterul si mai ales numele de femeie si e tarata intr-o umbra in care tot mai multe femei/fete sunt implicate ...dar si invers valabil la baiaetii/barbatii(implicati la fel). Nu ar trebuii sa permiti asa ceva de la bun inceput; daca te respecti si stii exact ceea ce esti si ceea ce iti doresti de la viata egal cum ar fi ea. Egal ca e atat de greu sa supravietuiesti intr-o lume ca si a noastra, indiferent de cate compromisuri implica sau cate drumuri anevoiase sunt. Femeilor din lumea intreaga, caci despre ele vorbesc acum, din suflet va spun ca suntem niste fiinte intai de toate si nu ar trebuii sa permitem sa fim numite astfel, nu trebuie sa ne calcam si sa fim umbrite de orice lucru care l-am dorii. Ori suntem pe locul 1ori nu, dar niciodata pe locul 2 ca si amanta...indiferent cat de frumoase si cat am putea sa exploatam asta...Eu cred in basme si stiu ca fiecare dintre femeile din lume credeau sau inca au increderea ca exista acel basm in care prietesa intalneste printul si o duce pe o carare de fericire pe un cal alb. In noi toate exista asta, chiar si ei cred asta insa realitatea in care coexistam nu ne mai lasa sa visam la asta, nhu ne mai putem permite sa visam la basme.....Termenul de amanta ar trebuii sters definitiv din vietile femeilor care sunt numite asa...fiindca respectul de sine e mai important decat petele din suflet care-ti raman fiind asa....
Mai baieti/barbatilor din lumea intreaba....voi chiar nu stiti sa va respectati deloc?Nu aveti nici o pretentie catusi de putin?De ce va inhamati la lucrurie care va depasesc si aduceti amanta la rang de cinste?E chiar asa de ideala in viata voastra? De ce nu incercati sa discutati despre dorintele tainuite in voi daca aveti alte preferinte la femeile prezente in viata voastra?Aveti idee ce mult ar conta daca comunicati?Cat de fericiti ati fi...nici nu va inchipuiti. Aveti incredere ca daca cereti vi se va da...insa daca preferati sa nu va bateti capu' asta e deja altceva.... Pacat!Voi pierdeti ca la urma urmei nu ramaneti cu nimic...si le faceti si pe ele sa creada in nimicul din voi care ajunge sa fie in momentul in care alegi planul 2: AMANTA!!!
Wow ce sa zic!!!Mai ganditiva de 7ori si vedeti ce minuni puteti sa faceti impreuna si fara amanta perfecta care credeti ca o aveti...si mai ganditiva ca daca e a2a la voi poate fi a multor altor barbati!
Sper ca va multumit raspunsul meu!!!!
buTterFlyInLuv
Postat pe 20 Martie 2011 07:54
De la: Washa, la data 2011-03-20 07:35:19De ce "amanta"?
Amanta sotului poate.. :)


numai o sotie ideala poate fi si amanta ideala nu neaparat pentru sotul ei
kirk
Postat pe 20 Martie 2011 08:13
Exista . Este fara obligatii , mereu gata sa-l primeasca fara discutii , sa nu comenteze nimic de nevasta lui , sa nu-l sune niciodata cand acesta este cu familia , sa n-aiba pretentii de nici un fel . Pe scurt :SCALVA !
kudika322969
Postat pe 20 Martie 2011 08:30
CUM ADICA AMANTA?/?// SA ITI IMPARTI DRAGOSTEA SI BANII INTRE NEVASTA COPII SI AMANTA??/??? CATE INIMI POATE SA AIBE O PERSOANA CA TINE SAU ALTCINEVA??///
kudika116899
Postat pe 20 Martie 2011 08:49
sa spunem lucrurilor pe slea, amantele sunt intodeauna fraierele.

puteti sa inventati ce vreti , sa va simtiti bine, cele care sunteti in situatie, dar niciodata nu va fi altfel. daca ati fi importante, n ati fi amante, ati fi prietene, sotii, etc. fiecare cat poate

imi mai plac si astea care au pus botul si saracele s-au descris ele cat de perfecte , frumoase, inteligente sunt. nici macar nu e de ras, e f trist. nici spalarea de creier nu va mai ajuta, si intr un fel e bine, undeva e nevoie si de astfel de specimene.
rockk
Postat pe 20 Martie 2011 08:53
eu am fost amanta ideala aproape 2 ani.
e frumos si simplu. esti alintata si rasfatata nu esti niciodata obosita si il poti face fericit. il pot surprinde din partea ta pana si chestiile banale cum ar fi o mancare gatita. el cel mai mult adora costumatiile.
sunt clipe in care e greu dar atunci cand iyti e dor de el ii pregatesti o surpriza si uite asa a fost o relatie perfecta.
e destul de greu in schimbi sa intretii o amanta. trebuie sa-i oferi dar sa stii si cum
clariana
Postat pe 20 Martie 2011 08:55
prefer sa fiu sotia ideala
kudika224886
Postat pe 20 Martie 2011 08:55
eu prefer sa fi amanta din egoism; sa nu ma dedic si apoi timpul meu e ocupat de pictura
clariana
Postat pe 20 Martie 2011 09:03
Banuiesc...nu este usor sa fii amanta...si mai ales ideala. ..ideala ?pentru cine? In totdeauna , amanta sau iubiota se afla pe locul 2. De ce sa fii folosita? de ce sa fii doar un obiect sexual?..fetelor, nu va amagiti singure ..lasati-i naibii de barbati casatoriti!
kudika377001
Postat pe 20 Martie 2011 09:04
De la: clariana, la data 2011-03-20 09:03:40eu prefer sa fi amanta din egoism; sa nu ma dedic si apoi timpul meu e ocupat de pictura


o amanta perfecta ...
battleofwits
Postat pe 20 Martie 2011 09:05
Din punctul meu de vedere, o amanta ideala este cea potrivita pentru barbatul care o cauta. Insa observ ca pe acest topic se cauta o definitie generala a notiunii, asa ca o sa incerc sa multumesc pe toata lumea.
Avand in vedere raspunsul helenei 91, care descrie o amanta dedicata, nascuta sa fie amanta, pot spune ca raspunsul la intrebarea "cum trebuie sa fie amanta ideala?" a cam fost dat. Iar helena 91 a privit problema din punctul de vedere al unei amante si nu a raspuns din perspectiva barbatului care o cauta. Tocmai de aceea consider ca este un raspuns multumitor.
Raspunsul meu, va fi ca o concluzie dupa ce am citit raspunsului helenei 91:

Amanta este un fel de Don Huan in varianta feminina dar care a suferit inca de mic copil din dragoste, iar acum se fereste de relatii de lunga durata. Are multa (s)experienta si a invatat din greseli, motiv pentru care stie cum sa creeze o relatie perfecta cu un barbat. Satisfactia ei nu este sa o iubesti. Satisfactia amantei este faptul ca iti inseli nevasta cu ea, ca o doresti pe ea, mai mult decat o doresti pe sotia ta. Vrea sa se simta dorita. E topita dupa barbatii care o doresc. Asa isi incarca ea bateriile si simte ca traieste. Relatia cu o amanta dureaza pana in punctul in care, interesele devin altele decat sex. In acest moment, asa cum zicea si helena 91, amanta se retrage, fiindca nu vrea sa-ti devina iubita. Te lasa sa te intorci la sotia ta, care intre timp poti fi sigur ca si-a dat seama ca o inseli, dar ea te iubeste NCONDITIONAT, si va intelege de ce ai ales sa ai o amanta, fiindca si ea la randul ei a fost amanta cuiva...candva...



nitrous23
Postat pe 20 Martie 2011 09:07
voi vedeti amanta ideala ca pe un personaj din basme, insa amanta ideala poate fi chiar sotia ta, dar pentru alt barbat cum ar putea fi sotia altuia pentru tine, asta v-ar placea? eu cred ca ...daca sotia ta stie tot ce ai nevoie si in ce circumstante trebuie sa taca sau trebuie sa-ti fie aproape, iar in pat sa fie de fiecare data surprinzatoare, atunci nu mai ai nevoie de amanta.
ana4ady
Postat pe 20 Martie 2011 09:16
imi aduc aminte ca erau zile in care doar il asteptam pt a-i spune ce dor mi-a fost de el ii faceam baie il mangaiam ii faceam masaj si il lasam sa doarma linistit apoi cand se trezea faceam sex ca doi nebuni. imi povestea de sotia lui si de copii cand se certau fugea la mine mereu ii impacam gandurile si il trimiteam acasa sa o imbuneze nu-mi placea cand erau certati; aveam grija ca de sarb specific fem sa aiba parte de cadouri frumoase. imi povestea de serviciul lui si de pb mereu le rezolvam impreuna.
imi placea sa-i satisfac orice dorinta orice gand imi placea sa il ajut in tot.
imi placea cand iesea in oras cu baietii si ma suna dupa 2 noaptea putin baut si ma intreba printesa pot sa trec pe la tine macar sa te pup. aveam grija mereu sa nu sara calu astfel incat mona sa simta ceva
imi placea sa il alint sa il mangai sa ii fac masaj cu orele sa il aud cum geme
sunt sentimente si trairi care cu sotul tau nu poti sa le simti din cauza stresului cotidiN
clariana
Postat pe 20 Martie 2011 09:24
Amanta ideala...hmmm...este femeia care il asteapta pe barbat imbracata foarte sumar...sau dezbracata...femeia care-i deschide usa mereu zambind, care nu-l intreaba niciodata unde a fost, de ce a stat atat, de ce a cheltuit atat, este femeia care-i indeplineste toate fanteziile sexuale barbatului, care-l rasfata, desigur trebuie sa existe respect, barbatul trebuie sa respecte femeia, chiar daca aceasta are rol de amanta in existenta lui, o amanta poate fi mai iubitoare decat nevasta, mai respectuoasa, mai atenta, mai grijulie, mai rabdatoare si asta pentru ca amantei i se acorda un timp limitat, ea are timp, ca sa spun asa sa simta lipsa barbatului! Dar situatia se complica atunci cand intervin sentimentele, sunt seri in care amanta sta si priveste pierduta pe geam si se chinuie gandindu-se ca barbatul pe care il iubeste este in pat cu o alta femeie, cu cea care-i poarta numele barbatului pe care ea il divinizeaza, asa ca...nu va recomand sa incercati sa fiti amante fetelor!
Alyanah
Postat pe 20 Martie 2011 09:30
dau like!!!!!
ossarina
Postat pe 20 Martie 2011 09:36
sa fim serioase
nu are rost sa puneti in umbra
sa fi amanta e ideal
fetelor intai invatati sa acceptati dorintele carnale nebune pe care le simtiti
invatati sa fiti sincere si sa cereti
pozitia misionarului e invechita
pasiunea nu se invata te nasti cu ea
clariana
Postat pe 20 Martie 2011 09:39
mi se pare cea mai nashpa chestie ...e cel mai josnic mod de a sta cu cineva...mah fata gandeshte-te putin...sta cu tine numai cand are timp..pe primul loc e mereu alta femeie..toate sarbatorile si majoritatea noptilor e cu alta in pat...tu esti acea roata de rezerva care-i mai schimba mersul vietii...am fost amanta 3 ani de zile...tipul avea doar o relatie de 5 ani cu o tipa..si in paralel ma tinea pe mine de 3 ani..speram sa cashtig ceva ca se tot plangea ca o lasa k nu merge bine relatia..sunt numai dume..mi-am pierdut 3 ani din viata pt nimic...pt k el s-a saturat si de mine in astia 3 ani s-a logodit cu aia care ii oferea banii pe tava..si acuma are alta amanta..si-am rabdat pana cineva ...o alta tipa...mi-a povestit cum iti povestesc e tie acuma ca e foarte nashpa...mereu vei fi pe locul 2...eu nu te incurajez sa faci nimic in caz ca vrei sa faci asta ...pt ca doar tu ai de suferit....si sa stii k un barbat niciodata n-o sa-si lase familia pt alta femeie..in cazul in care exista copii...va umbla cu aman2...dar nevasta nu si-o va lasa...oricum..sper sa se trezeasca toate fetele si sa se gandeasca umpic si sa priveasca problema din alt unghi...pentru ca toate vrem un barbat klumea langa noi..si nu sa traim in umbra altor femei .......v-am pupat fetelor
just_kitty
Postat pe 20 Martie 2011 09:46
nu sufeream si nici nu imi doream sa fie toate noptile cu mine nici de sarbatori si apoi cand il chemam venea ca un nebun in schimb nu primea mereu cand cerea ceva
clariana
Postat pe 20 Martie 2011 09:50
amanta ideala...din moment ce e ideala inseamna k ea ar trebui sa ia locul sotiei..si apoi si ea ar fi inlocuita d alta "ideala" si tot asa..nu EXISTA amante ideale!! treziti-va
atunci dc draq t mai casatoresti?? ca sa cauti altceva in alte parti?
geoB
Postat pe 20 Martie 2011 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 7 De la: kudika467548 18 Decembrie 2011 15:19
CLUBUL FEMEILOR 16 De la: felixcat 8 Decembrie 2009 00:42
exista baieti pe forumul asta??? 40 De la: pufffer 13 Noiembrie 2009 05:19
help me 5 De la: greierash_is_back 5 Ianuarie 2010 22:36
Ce intelegeti prin incompatibilitate sexuala 43 De la: stem_29 1 Ianuarie 2011 13:13