Setari Cookie-uri

Unde te duci cand locul tau nu mai e al tau?

atunci cund crezi ca trebuie sa iti schimbi locul , trebuie analizata intiii cauza ce a dus la acest efect , dupa care ai doua optiuni , sau pleci , sau modifici cauza astfel incit sa produca un efect fericit
kudika193702
Postat pe 4 Mai 2011 09:56
atunci cund crezi ca trebuie sa iti schimbi locul , trebuie analizata intiii cauza ce a dus la acest efect , dupa care ai doua optiuni , sau pleci , sau modifici cauza astfel incit sa produca un efect fericit
kudika193702
Postat pe 4 Mai 2011 09:56
atunci cund crezi ca trebuie sa iti schimbi locul , trebuie analizata intiii cauza ce a dus la acest efect , dupa care ai doua optiuni , sau pleci , sau modifici cauza astfel incit sa produca un efect fericit
kudika193702
Postat pe 4 Mai 2011 09:57
atunci cund crezi ca trebuie sa iti schimbi locul , trebuie analizata intiii cauza ce a dus la acest efect , dupa care ai doua optiuni , sau pleci , sau modifici cauza astfel incit sa produca un efect fericit
kudika193702
Postat pe 4 Mai 2011 09:57
atunci cund crezi ca trebuie sa iti schimbi locul , trebuie analizata intiii cauza ce a dus la acest efect , dupa care ai doua optiuni , sau pleci , sau modifici cauza ashttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/48555.html#tfel incit sa produca un efect fericit
kudika193702
Postat pe 4 Mai 2011 09:58
,,e f greu knd intri intr o asemenea stare,,intai iubeste te pe tine,, si apoi pe cei din jurul tau..
claudoolce
Postat pe 4 Mai 2011 23:00
e foarte greu in aceste momente dar cel mai important e sa te regasesti pe tine, sa-ti aduni fortele si sa te gandesti ca fiecare moment trait in acest fel e pierdut, asa ca la treaba!!!!!!!!!!! asculta-ti sufletul, el stie cel mai bine si urmeaza-l. Ai doua variante pe care sigur le cunosti: cu sot sau fara sot Daca vrei sa mearga relatia cu sotul tau trebuie sa vezi ce s-a schimbat la tine atat de mult incat iti intoarce spatele, poate se comporta asa ca pedeapsa pentru ceea ce n-a primit de la tine! Sigur te mai iubeste, altfel ar fi plecat!
a doua varianta este mai grea dar plina de libertate, o lume noua care iti ofera ceea ce-ti doresti, asta daca stii sa cauti.
Succes!!!! ai grija de tine si de ce ti-a mai ramas!!
kudika357417
Postat pe 5 Mai 2011 14:45
Mi-a zis ca nu avem aceleasi vise, fiecare vrem altceva...
andreea_29
Postat pe 5 Mai 2011 19:53
Sigur ca sunt multi care iti vor spune ca trebuie sa vezi ce n-a mers, unde scartiie, ca poti repara, remedia, ca oamenii se pot schimba, ca oricine merita si o a doua sansa. Perfect de acord ! Dar oare asta vrei cu adevarat? Din fericire sau din pacate nu ai decat 2 optiuni: ori pleci singur asa cum deja ai zis ori te complaci si ramai, cu orice risc si cu constiinta apasata de faptul ca ai fi putut incepe ceva nou si, din lasitate sau din comoditate n-ai facut-o. Sunt situatii cand simti ca spatiul a devenit prea stramt, aerul prea greu, ca sa nu zic irespirabil, impartind acelasi loc cu un om de care nu sti exact ce anume si cat te mai leaga ! Daca alegi compromisul, s-ar putea ca intr-o buna zi, cand ai sa vrei nu sa pleci, ci sa fugi, sa-ti dai seama ca ti-au crescut radacini atat de puternice incat va fi prea tarziu. Aripile sunt apanajul ingerilor, dar de multe ori reprezinta si solutia salvatoare a celor care inca nu au renuntat la speranta zborului. SI fluturii zboara si, chiar daca sunt efemeri se bucura de toate privilegiile unei specii atat de deosebite. Ce fericire mai mare decat sa vezi un fluture zburand in toata splendoarea lui, bucurandu-ti privirea prin eleganta, finetea si coloritul lui ? Poate ca uneori, atunci cand iti este foarte greu, sa te gandesti ca macar pentru o zi ai putea fi un fluture liber ! Curaj ! Vei lua decizia cea mai buna pentru tine; sunt sigura ! Succes !
ralunoell
Postat pe 5 Mai 2011 21:44
Te inteleg..pentru ca si eu trec prin asa ceva...dar cred ca durerea cu timpul trece..si trebui sa o suportam pentru ca nu avem unde sa ne ducem..eu una nu am...mai ales ca persoana la care tin urmeaza sa se insoare..as vrea sa plec sa nu il mai vad dar nu am unde..ma lupt zi de zi cu o durere imensa..dar oare cat o sa mai suport??..
kudika387249
Postat pe 6 Mai 2011 17:43
De la: Ionyssa, la data 2011-04-09 23:03:12Pisi, esti emo? Te duci pe lumea cealalta, daca asta nu-ti mai place:) Acolo e liniste, verdeata:) Cel putin, asa ne vrajeste popa.
Breaking News! "O adolescenta s-a sinucis indemnata de postarile unei persoane de pe internet" :)
Sau, ca sa nu dramatizam atat, iti inventezi tu o lume cu care te contopesti si identifici si traiesti in ea, binemerci. Imi pare rau ca esti asa bulversata, sigur s-a intamplat ceva cu tine...dar cand o sa dai de adevaratele probleme, ce te faci? Viata asta e atat de frumoasa pentru ca in fiecare zi intalnesti provocari pe care sa le depasesti, pentru a deveni un om complet: mai intelept, mai bun, mai puternic. O sa gasesti raspuns la tot ce te framanta, nu mai dramatiza atat.


si la ce te ajuta sa devii un om complet ? mai intelept ,mai bun?
alexutza_sct
Postat pe 6 Mai 2011 19:15
De la: andreea_29, la data 2011-05-05 19:53:13Mi-a zis ca nu avem aceleasi vise, fiecare vrem altceva...

cred ca stii deja care e decizia...probabil copilul o face foarte grea. Stiu de la mama ce inseamna sa ramai cu un barbat ce gandeste ca al tau numai pentru copii si crede-ma ca sunt din ce in ce mai ingrijoarat. Nu-ti fie teama sa iti pui in aplicare decizia. Infaptuirea e partea cea mai usoara
iti doresc multa putere si noroc!
pufis
Postat pe 6 Mai 2011 19:29
sa te izolezi, nu e solutia buna...trebuie sa gasesti putere in tine pt a merge mai departe...e greu sa iei o hatarare si e greu pana faci primul pas
nu te agata de cineva care nu merita!
sunt sigura ca o sa ai curajul de a te ridica!
Re_becca
Postat pe 6 Mai 2011 20:50
exact,te duci acolo unde te regasesti, iar daca simti nevoia sa fii in liniste o perioada, fa-o!!!
kudika326092
Postat pe 7 Mai 2011 19:28
Lumea mea s-a intor s cu susu-n jos..pe deasupra a facut si tatal meu infarct cerebral...ma simt vinovata de acest lucru cu atat mai mult cu cat familia abia se uita la mine, le simt vorbele chiar daca nu le rostesc< din cauza ta s-a stresat ca ti-a vrut binele si fericirea care NU reprezinta Florin> astea le tot aud...viata e tot mai urata, nu-mi gasesc locul si starea niciunde, am inceput si fumez si stiu ca nu-mi face bine..nimic nu mai are sens...de cand ma stiu am simtit ca sunt predestinata nefericirii..uite ca nu m-am inselat!
andreea_29
Postat pe 11 Mai 2011 10:26
De la: andreea_29, la data 2011-05-11 10:26:24Lumea mea s-a intor s cu susu-n jos..pe deasupra a facut si tatal meu infarct cerebral...ma simt vinovata de acest lucru cu atat mai mult cu cat familia abia se uita la mine, le simt vorbele chiar daca nu le rostesc< din cauza ta s-a stresat ca ti-a vrut binele si fericirea care NU reprezinta Florin> astea le tot aud...viata e tot mai urata, nu-mi gasesc locul si starea niciunde, am inceput si fumez si stiu ca nu-mi face bine..nimic nu mai are sens...de cand ma stiu am simtit ca sunt predestinata nefericirii..uite ca nu m-am inselat![/quote doresc tatalui tau insanatosire grabnica...iar tu scoate-ti din cap ca e vina ta pt ce i sa intimplat.tu esti vinovata doar pt viata nefericita pe care ti-ai creato pina acum......spui ca ai simtit ca esti predestinata nefericiri.....eu iti spun ca intr-un mod inconstient ti-ai programat nefericirea,.....doreste-ti fericirea,viseaza la ea si va veni.ia 2 foi de hirtie...pe una scrie ce viata ai si pe cealalta ce viata ti-ai fi dorit si vezi ce nu se potriveste.....in privinta ta tu esti expertul......iar daca pina acu ai trait intr-un mod inconstient,lasind pe alti sa decida pt tine ce e bine si ce nu....ar cam fi cazul sa te trezesti.....D-zeu ne-a dat liberul arbitru ,tocmai pt a avea posibilitatea de a alege ...ce...cum....cind...si pina cind,in orce moment al vieti.......viata e frumoasa......daca stii cum sa o traiesti...exista o vorba care mie imi place....Mai bine sa cer iertare decit sa cer voie......
lilu_67
Postat pe 13 Mai 2011 16:17
te inteleg perfect
pot spune ca trec prin exact aceeasi situatie

macar nu esti singura
iulia_cosma83
Postat pe 14 Mai 2011 10:07
buna.te inteleg perfect! acelasi lucru il simt si eu de ceva vreme... uneori as vrea sa plec unde vad cu ochii si sa nu mai stiu de nimeni si de nimic, insa pe mine singurul lucru care m-a tinut pe loc si cu picioarele cat de cat pe pamant a fost si este copilul meu.O alta solutie, pe care am mai gasit-o, e sa ma distantez o vreme emotional de toti si apoi imi revin, atat cat sa merg mai departe. poate ca totusi fiecare din noi are un destin pe lumea asta, un destin deja scris, desi am crezut din totdeauna ca destinul si-l face omul cu mana lui, prin alegerile pe care le face... important e sa gasesti acel "ceva" care sa te ajute sa mergi mai departe ! noroc in viata !
any04
Postat pe 23 Iunie 2011 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
certuri 14 De la: Kudika_ELA 21 August 2009 17:02
Zodiile 46 De la: kudika193702 6 Iunie 2010 21:28
Mi-as fi dorit sa fiu altcineva.. 5 De la: kudika503694 24 Mai 2014 11:01
Pe cine sa aleg ? 20 De la: r_girl 20 Mai 2009 17:07
help 1 De la: slashsmf 12 Aprilie 2010 13:21