Setari Cookie-uri

Barbatii Taur-intre mit si adevar

foarte multe lucruri ce s-au spus despre tauri sunt adevarate. Iubitul meu este taur, suntem impreuna de mai bine de 8 ani. Cum este el? Minunat! Romantic, tandru, iubitor, atent........a avut foarte multa rabdare cu mine. M-a facut sa ma simt cea mai fericita si mai speciala fata din lume. E intradevar cam lenes, nu-i place sa faca curat sau sa stea la bucatarie, desi e un mare gurmand, nu-i place sa se aranjeze prea mult, desi-i plac femeile ingrijite. Este un prieten de nadejde, renunta la multe lucruri pentru el, doar ca sa ajute, chiar si un necunoscut. In general e sincer. Nu-i place cearta. Si e un amant extraordinar. Face cele mai frumoase cadouri, ii place sa calatoreasca.
kudika153928
Postat pe 1 Mai 2011 20:05
Taurii pe care i-am intalnit...posesivi, gelosi, incuiati, putin spontani ca sa nu spun plictisitori, foarte zgarciti, afaceristi, nu spun lucrurilor pe nume, spun ca tine fac ca ei, barfitori, nu foarte inteligenti ba as spune cam naivi...
ocs
Postat pe 1 Mai 2011 20:26
De la: ocs, la data 2011-05-01 20:26:11Taurii pe care i-am intalnit...posesivi, gelosi, incuiati, putin spontani ca sa nu spun plictisitori, foarte zgarciti, afaceristi, nu spun lucrurilor pe nume, spun ca tine fac ca ei, barfitori, nu foarte inteligenti ba as spune cam naivi...


si as mai adauga comozi, delasatori si LENESI (cu majuscule)
ocs
Postat pe 1 Mai 2011 20:28
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 19:27:18
De la: pufis, la data 2011-05-01 16:55:28
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 16:43:10
De la: pufis, la data 2011-05-01 16:35:16
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 15:41:13
De la: utopia, la data 2011-05-01 15:33:03...barbatul taur este emblema barbatului roman! si cum este barbatul roman...puteti afla privind la stiri...in jur..etc...cum percepe barbatul roman intr-un covarsitor procent..femeia...ca pe o proprietate...si pe copii la fel...


si daca nu luam dupa ce privim in jur, oare cum ar trebui sa percepe femeia?

http://www.youtube.com/watch?v=z5B_KATL7oE



am orbit!!! that's f*cked up in soooo many wrong ways!!!!
dar ti-ai demonstrat punctul de vedere
eu asta ascultam inainte sa bag melodia ta
http://www.youtube.com/watch?v=7e0vccod0ac&feature=related


imi place enorm de gagica asta

uite si o voce masculina
http://www.youtube.com/watch?v=RUzW-SQ4dLM

suna bine...dar prefer asta:
http://www.youtube.com/watch?v=MgHioCC3yCo
si in general live-urile


uite si o gagica frumoasa, ghiar foarte frumoasa (canta live )
http://www.youtube.com/watch?v=xjqHL2tcCx8

cred ca ar trebui sa mutam discutia asta pe alt topic ca sa nu deranjam discutia despre tauri. Vreau sa fac o mentiune! Sper ca va dati seama cu totii cei care discutati despre tauri ca de fapt discutati despre natura umana incercand sa o reduceti la o zodie. Copacii....padurea?
eniuei...misto gagica...am ascultat mai mult de la ea...merci! Te astept pe topicul Ce asculti? acum sau aiurea! pentru mai multa muzica
seara buna!
pufis
Postat pe 1 Mai 2011 20:41
De la: kudika173323, la data 2011-04-30 10:09:02Buna tuturor! Uitandu-ma peste tot ce e scris aici, nu toti aveti dreptate. Prietenul meu este Taur, eu sunt Leu. Am facut cunostinta pe mess si de atunci, aproape un an de zile ne simtim foarte bine unul alaturi de celalalt. Dar sa nu sar de la subiect, ceea ce pot sa zic despre el este ca e o persoana foarte sufletista, puternica, romantica, foarte saritor la nevoie, uneori isi da si ultimul banut din buzunar, dar ajuta! A zis cineva mai sus ca "taurii-curvari..." Nu e adevarat. Deci daca e sa aiba o relatie si sa o iubeasca pe Ea, atunci nu mai exista nimeni in viata lui in afara de Ea. Sunt foarte fericita ca il am si ca a aparut in viata mea. Simt ca ma iubeste si il iubesc.
Sa aveti o zi buna!
......Asa a fost si "taurul " meu la inceput ,tandru cuceritor .credeam ca nu exista barbat mai bun pe lumea asta ,dar vai ce masca purta ....pana cand sa plictisit si si-a atins scopul .....eu iti doresc ca "taurul " tau sa fie asa cum spui tu si crezi acum si sa nu te dezamageasca ,dar am mari rezerve ..
kudika321464
Postat pe 1 Mai 2011 23:24
De la: ocs, la data 2011-05-01 20:26:11Taurii pe care i-am intalnit...posesivi, gelosi, incuiati, putin spontani ca sa nu spun plictisitori, foarte zgarciti, afaceristi, nu spun lucrurilor pe nume, spun ca tine fac ca ei, barfitori, nu foarte inteligenti ba as spune cam naivi...


,,descuiata" unde statea
Valy90
Postat pe 1 Mai 2011 23:58
De la: kudika321464, la data 2011-05-01 23:24:53
De la: kudika173323, la data 2011-04-30 10:09:02Buna tuturor! Uitandu-ma peste tot ce e scris aici, nu toti aveti dreptate. Prietenul meu este Taur, eu sunt Leu. Am facut cunostinta pe mess si de atunci, aproape un an de zile ne simtim foarte bine unul alaturi de celalalt. Dar sa nu sar de la subiect, ceea ce pot sa zic despre el este ca e o persoana foarte sufletista, puternica, romantica, foarte saritor la nevoie, uneori isi da si ultimul banut din buzunar, dar ajuta! A zis cineva mai sus ca "taurii-curvari..." Nu e adevarat. Deci daca e sa aiba o relatie si sa o iubeasca pe Ea, atunci nu mai exista nimeni in viata lui in afara de Ea. Sunt foarte fericita ca il am si ca a aparut in viata mea. Simt ca ma iubeste si il iubesc.
Sa aveti o zi buna!
......Asa a fost si "taurul " meu la inceput ,tandru cuceritor .credeam ca nu exista barbat mai bun pe lumea asta ,dar vai ce masca purta ....pana cand sa plictisit si si-a atins scopul .....eu iti doresc ca "taurul " tau sa fie asa cum spui tu si crezi acum si sa nu te dezamageasca ,dar am mari rezerve ..

..nu e masca...dar e taziu pentru polemici..(ceea ce a afisat in el e acolo, chiar daca nu mai arata)
kudika195501
Postat pe 2 Mai 2011 00:08
Intradevar sunt ft incapatanati,posesivi,ft.gelosi,ft ingrijiti,doresc sa aiba ultimul cuvant,ranesc usor prin cuvinte,dupa care le pare rau ,uneori agresivi fizic.
ioanacristina78
Postat pe 2 Mai 2011 02:46
De la: paula27, la data 2011-04-30 08:29:23dar despre femeia taur ce ziceti??
aurora_hordau
Postat pe 2 Mai 2011 07:24
Ba este foarte adevarat: taurii sunt curvari si mincinosi.Si eu am "umblat" cu un taur 1 an jumatate, si in tot timpul asta s-a lasat ff mult rugat, tot ce a vrut el a facut, si intr-un final a plecat din tara, a "fugit" fara a avea sansa de a ne lua ramas bun.Isi ascundea sentimentele, niciodata nu am stiut dc a simtit ceva pt mine, era cam zgarcit , umbla cu mai multe femei, si la faza cu LAS, se incadreaza perfect in decor.Intr-adevar, avea si calitati, dar n-are rost sa le mentionez acum.
Andreea_eea
Postat pe 2 Mai 2011 07:59
Am cunoscut mai multi barbati taur si cu unul dintre ei sunt prietena de o viata. Eu am 31 si el 34 si cred ca ne stim si suntem ca fratii de la 5 ani. Am crescut impreuna si inca suntem prieteni. De fapt este singurul prieten pe care ma pot baza oricand si la orice ora. Barbatul taur este plin de imaginatie, onest, foarte incapatanat , insa atunci cand greseste stie sa accepte ca greseste. Stie sa iubeasca si cum au mai spus si alte membre kudica inainte, barbatul taur iubeste greu pe cineva , insa atunci cand iubeste se dedica total. Femeia iubita de un taur este intotdeauna o persoana resfatata, va avea parte de surprize din cele mai placute si neasteptate din partea partenerului, insa trebuie ca aceasta persoana sa fie iubita de un taur nu doar sa aiba o relatie cu un taur. NU trebuie sa te implici intr-o relatie cu un taur care nu este interesat. El te va accepta in cazul in care il presezi si vrei sa fii cu el, insa daca nu il atragi din prima , nu te va iubi niciodata sau mai rau, daca a avut o relatie si a fost parasit te va compara mult timp cu persoana pe care a iubit-o si care nu mai este langa el si atunci cand va intalni persoana care sa compenseze lipsa acelei persoane , te ve parasi. Daca doresti ca relatia cu un taur sa reziste si sa fie una dintre cele mai frumoase relatii din viata ta , pline de viata, nu incerca sa te bagi pe gat unui taur . Daca nu te place sau nu te iubeste din prima , nu va face compromisuri , nu te va iubi niciodata.
Lasa-l sa -ti arate ca te place. Fii prieten cu un taur pentru ca este unul dintre cei mai loiali prieteni.
gabrielaghm
Postat pe 2 Mai 2011 09:05
barbatii taur..... sunt o problema.. adevarat sunt inteligenti, dornici sa cunoasca cit mai mult, le place sa domine discutiile in anumite imprejurari, se simt bine atunci cind ceilalti ai pareciaza.iubesc traiul bun si cauta sa si-l faca bun.sunt muncitori. nu asteapta ca altcineva sa munceasca pt ei.demn de apreciat . dar, omul de schimba. atunci cind sunt foarte rasfatati , cind sunt constienti ca sunt iubiti, li se cam urca la cap. si devin posesivi,, nevoie mare.au stilul lor inconfundabil de a ataca si apoi se fac nevazuti. nu asteapta replica, sau mai bine zis nu ati da prilejul sa le dai replica .si inca ceva. cind au ceva de rezolvat aproape nimeni nu mai exista pt ei. nimeni!!!!decit cei ce le sunt de ajutor.,asta e marele defect.asta ai strica.
DESERT__ROSE
Postat pe 2 Mai 2011 11:26
De la: antoanela35, la data 2011-04-30 08:10:34traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR
too_youu
Postat pe 2 Mai 2011 12:26
cata dreptate ai ,,,eu sunt taurica si am iubit un taur ,,sunt persoane deosebite ,,,adorabili multumesc celor care -i apreciaza ,,,merita si ei sa fie apreciati , ca doar imaginea este cea mai importanta .
o zi frumoasa !
too_youu
Postat pe 2 Mai 2011 12:29
De la: pufis, la data 2011-05-01 20:41:25
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 19:27:18
De la: pufis, la data 2011-05-01 16:55:28
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 16:43:10
De la: pufis, la data 2011-05-01 16:35:16
De la: battleofwits, la data 2011-05-01 15:41:13
De la: utopia, la data 2011-05-01 15:33:03...barbatul taur este emblema barbatului roman! si cum este barbatul roman...puteti afla privind la stiri...in jur..etc...cum percepe barbatul roman intr-un covarsitor procent..femeia...ca pe o proprietate...si pe copii la fel...


si daca nu luam dupa ce privim in jur, oare cum ar trebui sa percepe femeia?

http://www.youtube.com/watch?v=z5B_KATL7oE



am orbit!!! that's f*cked up in soooo many wrong ways!!!!
dar ti-ai demonstrat punctul de vedere
eu asta ascultam inainte sa bag melodia ta
http://www.youtube.com/watch?v=7e0vccod0ac&feature=related


imi place enorm de gagica asta

uite si o voce masculina
http://www.youtube.com/watch?v=RUzW-SQ4dLM

suna bine...dar prefer asta:
http://www.youtube.com/watch?v=MgHioCC3yCo
si in general live-urile


uite si o gagica frumoasa, ghiar foarte frumoasa (canta live )
http://www.youtube.com/watch?v=xjqHL2tcCx8

cred ca ar trebui sa mutam discutia asta pe alt topic ca sa nu deranjam discutia despre tauri. Vreau sa fac o mentiune! Sper ca va dati seama cu totii cei care discutati despre tauri ca de fapt discutati despre natura umana incercand sa o reduceti la o zodie. Copacii....padurea?
eniuei...misto gagica...am ascultat mai mult de la ea...merci! Te astept pe topicul Ce asculti? acum sau aiurea! pentru mai multa muzica
seara buna!


la cate aberatii s-au insirat pe topicul asta ...cateva melodii nu supara pe nimeni
battleofwits
Postat pe 2 Mai 2011 12:41
E exact asa.Fostul meu amant a adus o pe nevasta sa sa ma vada goala in camera de hotel doar ca nu a recunoscut ca a adus o el tot de teama sa nu il urasc eu!!!!!!!!! DAR CUM SA FACA ASA LUMEEEEEEEEE????? ATAT MA CONTROLA SI IN TELEFON SI PE ACASA SI EL MI A FACUT ASTA!!!!!! ACUM IMI E RUSINE SA MERG PE PAMANT TOT CU CAPUL PLECAT... VE TI ZICE CA ASA IMI TREBUIE DAR OARE ASA ??? SI ACUM TIN LA EL!!!
kudika351732
Postat pe 2 Mai 2011 12:49
De la: kudika351732, la data 2011-05-02 12:49:28E exact asa.Fostul meu amant a adus o pe nevasta sa sa ma vada goala in camera de hotel doar ca nu a recunoscut ca a adus o el tot de teama sa nu il urasc eu!!!!!!!!! DAR CUM SA FACA ASA LUMEEEEEEEEE????? ATAT MA CONTROLA SI IN TELEFON SI PE ACASA SI EL MI A FACUT ASTA!!!!!! ACUM IMI E RUSINE SA MERG PE PAMANT TOT CU CAPUL PLECAT... VE TI ZICE CA ASA IMI TREBUIE DAR OARE ASA ??? SI ACUM TIN LA EL!!!
ce dobitoc....si ce a rezolvat cu chestia asta?
denis_roxana
Postat pe 2 Mai 2011 12:53
De la: kudika351732, la data 2011-05-02 12:49:28E exact asa.Fostul meu amant a adus o pe nevasta sa sa ma vada goala in camera de hotel doar ca nu a recunoscut ca a adus o el tot de teama sa nu il urasc eu!!!!!!!!! DAR CUM SA FACA ASA LUMEEEEEEEEE????? ATAT MA CONTROLA SI IN TELEFON SI PE ACASA SI EL MI A FACUT ASTA!!!!!! ACUM IMI E RUSINE SA MERG PE PAMANT TOT CU CAPUL PLECAT... VE TI ZICE CA ASA IMI TREBUIE DAR OARE ASA ??? SI ACUM TIN LA EL!!!


Ame_ly
Postat pe 2 Mai 2011 12:55
Cele care sunt inca incantate de ei, TAURII, bucurati-va pana nu se plictisesc de voi. Sunt interesanti pana se manifesta taurul din ei. Dupa aceea nu va va ramane decat sa traiti din amintiri sau sa va fi dorit sa nu-i cunoasteti.
anigusatu
Postat pe 2 Mai 2011 13:12
Ame_ly raspunde-i la ceea ce a facut la fel. Cauta sa-l atragi din nou si cheam-o tu pe nevastasa sa vada ce are la usa. Cu siguranta vei castiga o prietena si te vei si racori. Succes.
anigusatu
Postat pe 2 Mai 2011 13:15
super, super adevarat ce spune nuante_de_gri;) Tauri!?? niste mincinosi si lasi. Au parti bune dar si parti nu prea bune, cine reuseste sa cucereasca un barbat taur isi poate lua premiul Nobel!!
corinutzacori
Postat pe 2 Mai 2011 13:18
De la: Ame_ly, la data 2011-05-02 12:55:50
De la: kudika351732, la data 2011-05-02 12:49:28E exact asa.Fostul meu amant a adus o pe nevasta sa sa ma vada goala in camera de hotel doar ca nu a recunoscut ca a adus o el tot de teama sa nu il urasc eu!!!!!!!!! DAR CUM SA FACA ASA LUMEEEEEEEEE????? ATAT MA CONTROLA SI IN TELEFON SI PE ACASA SI EL MI A FACUT ASTA!!!!!! ACUM IMI E RUSINE SA MERG PE PAMANT TOT CU CAPUL PLECAT... VE TI ZICE CA ASA IMI TREBUIE DAR OARE ASA ??? SI ACUM TIN LA EL!!!




tu chiar crezi ce spune duduia?
battleofwits
Postat pe 2 Mai 2011 13:18
indiferent ce iti face un taur tot ti la el! oare de ce???
auu ei ceva aparte? ce nu au si ceilalti, ce nu am descoperit noi!
corinutzacori
Postat pe 2 Mai 2011 13:22
Din acest motiv dupa un an de relatie cu un taur, eu, un rac amarat am ajuns sa iau calmante sa pot trece peste proaspata despartire.
kudika387713
Postat pe 2 Mai 2011 13:40
Stiu ca trasatura generala a taurului este incapatanarea. Ce am intalnit eu:
- un barbat taur care este incapatanat (da), are curajul de a se contrazice dar si de a ceda (da) daca stii cum sa "tratezi" cu el problema, un barbat enervant (uneori) de sincer, motiv pentru care are putini prieteni dar prieteni adevarati. Iubeste sportul, muntele, marea, vinul de calitate. Isi iubeste jobul si i se dedica cu pasiune. Este sensibil si puternic. Iubeste lucrurile rafinate si o data ce le descopera nu se mai poate detasa de ele. Tinde sa ia hotarari pripite, dar este un justitiar convins.

"Cizelarea" taurului (si nu doar a lui) depinde extrem de mult de stilul de viata, de prieteni si familie pentru ca in acelasi timp, fericirea taurului este dependenta de acestia.
carla10
Postat pe 2 Mai 2011 13:40
Acum multi ani am avut o relatie minunata cu un taur. Era fermecator, atent , tandru tot ce isi putea dori o femeie, dar... doar in cuplu , daca ieseam undeva devenea gelos, posesiv, jignitor. Chiar mi-a marturisit atunci cand am vrut sa il parasesc ca face toate rautatile pe care le face atunci cand sunt oamenii in jurul nostru pentru ca "eu sunt mai buan ca el, ca prietenii lui ma plac si ca se simte dat la o parte asa ca ...ma jigneste ca sa nu mai deschid gura" Am suferit foarte tare pentru ca il iubeam sincer dar atrebuit a renunt la el, la noi, la trei ani si jumatate de relatie plina de satisfactii atat timp cat nu era nicio a III a persoana in jur. Eu fecioara nu puteam sa accept sa fiu umilita in public, cred ca nimeni nu poate accepta asta. S-a casatorit cu o "tarancuta" care il adora dar acre are viat lui Calache nu este zi in care sa nu ii zica" tu nu gatesti ca Lisu, nu speli ca ea, nu esti culta ca ea , nu esti curata ca ea ,...,nu, nu" Sincer am intrebat-o cum rezista? Si mi-a zis plangand ca poate o pot eu invata ce sa faca ca sa fie ca mine.
Dar... si daca ar fi ca mine tot nu ar fi suficient pentru ca ea nu sunt eu.
Concluzie
Taurii sunt minunati daca esti o fiinta lipsita de importanta pentru toti cei din lume mai putin pentru ei.Sau daca ai sansa de a gasii unul suficient de inteligent ca sa stie ca nicio femeie nu vrea rolul de "barbat in casa" chiar daca viata o obliga sa il joace pentru o vreme.
lisaU
Postat pe 2 Mai 2011 14:22
Taurii sunt minunati daca esti o fiinta lipsita de importanta pentru toti cei din lume mai putin pentru ei.Sau daca ai sansa de a gasii unul suficient de inteligent ca sa stie ca nicio femeie nu vrea rolul de "barbat in casa" chiar daca viata o obliga sa il joace pentru o vreme.



cata dreptate!!!
corinutzacori
Postat pe 2 Mai 2011 14:27
hmm...am ramas foarte surprinsa de pasiunea cu care unii vb de aceasta zodie...ma intreb, dupa toate commenturile care le am vazut...oare asta e cea mai groaznica zodie dintre toate?de ce?eu sunt o tauroaica si viitorul sot la fel,taur.treb sa spun ca sunt f pasionata de astrologie.si recunosc imi asum unele "acuzatii"...cel mai mult m-a lovit faza cu "tauroaicele sunt false"...intr-o oarecare masura...da...eu personal cred ca am depasit faza...si in continuare ma studiez atent.de ce?imi place sa fiu intre oameni,sa ma implice in tot ceea ce fac:fam prieteni colegi ,dar sa fii intre oameni e greu.nu m-am nascut cu arta disimularii la care altii sunt perfecti si poate si din lene am cazut in unele extreme,dar am dat cu capul destul de bine si acum vad taote pragurile cum se zice...falsa nu sunt,fara a ma lauda aiurea,tin la oamenii din jur mai mult ca la mine insami,lucru care l-am inv de la mama mea.in relatia cu taurasul in culpa le am trait pe toate pasiune prietenie cearta ura frustrare si in final compromis.are defecte asa e :cel mai mult ma deranjeaza inchiderea fata de viata in gen,nu stiu cum sa ma exprim exact si violenta cu care reactioneaza.am simtit si ceea ce am citit mai sus ca are tendinta de a-ti surpa personalitatea.asa e.si schimbarea e grea pt tauri...treb sa o doreasca singuri.eu vad lucrurile astea,pe cand al meu taur abia acum "face ochi".asta e si temerea mea fata de viitorul nostru:sa nu treaca timpul si sa ne transforme in niste mohorati.dar cred cu tarie ca viata e o lupta in fiec zi pt toti nu doar pt cei cu aceste "defecte"...nu stiu...e greu...am totusi o intrebare daca nu sunt indiscreta pt femeile care sunt casatorite de atata timp cu tauri...vad ca le vedeti defectele,simt o oarecare amaraciune in vb voastre dar totusi continuati?pana la urma sunteti fericite?chiar mi as dori sa stiu...kisses 4 all
raluca_baby
Postat pe 2 Mai 2011 16:19
sunt casatorita de 20 de ani cu un taur . multe calitati dar si multe defecte ... din nefericire prea multe !
kudika382960
Postat pe 2 Mai 2011 16:38
De la: raluca_baby, la data 2011-05-02 16:19:34hmm...am ramas foarte surprinsa de pasiunea cu care unii vb de aceasta zodie...ma intreb, dupa toate commenturile care le am vazut...oare asta e cea mai groaznica zodie dintre toate?de ce?eu sunt o tauroaica si viitorul sot la fel,taur.treb sa spun ca sunt f pasionata de astrologie.si recunosc imi asum unele "acuzatii"...cel mai mult m-a lovit faza cu "tauroaicele sunt false"...intr-o oarecare masura...da...eu personal cred ca am depasit faza...si in continuare ma studiez atent.de ce?imi place sa fiu intre oameni,sa ma implice in tot ceea ce fac:fam prieteni colegi ,dar sa fii intre oameni e greu.nu m-am nascut cu arta disimularii la care altii sunt perfecti si poate si din lene am cazut in unele extreme,dar am dat cu capul destul de bine si acum vad taote pragurile cum se zice...falsa nu sunt,fara a ma lauda aiurea,tin la oamenii din jur mai mult ca la mine insami,lucru care l-am inv de la mama mea.in relatia cu taurasul in culpa le am trait pe toate pasiune prietenie cearta ura frustrare si in final compromis.are defecte asa e :cel mai mult ma deranjeaza inchiderea fata de viata in gen,nu stiu cum sa ma exprim exact si violenta cu care reactioneaza.am simtit si ceea ce am citit mai sus ca are tendinta de a-ti surpa personalitatea.asa e.si schimbarea e grea pt tauri...treb sa o doreasca singuri.eu vad lucrurile astea,pe cand al meu taur abia acum "face ochi".asta e si temerea mea fata de viitorul nostru:sa nu treaca timpul si sa ne transforme in niste mohorati.dar cred cu tarie ca viata e o lupta in fiec zi pt toti nu doar pt cei cu aceste "defecte"...nu stiu...e greu...am totusi o intrebare daca nu sunt indiscreta pt femeile care sunt casatorite de atata timp cu tauri...vad ca le vedeti defectele,simt o oarecare amaraciune in vb voastre dar totusi continuati?pana la urma sunteti fericite?chiar mi as dori sa stiu...kisses 4 all


..fiind si tu zodia taurului si lovindu-se de aceeasi incrancenare ca a lui, sunt doua variante ori lupa se va ascutii, ori va fugi...daca nu detine controlul..nu este linistit...si cum cauta siguranta ...va pleca sau va devenii extrem extrem de agresiv....si te va pedepsi...lipsindute de "afectiunea' lui...de orice urma..de afectiune..
...depinde foarte mult si de ascendent si de alte aspecte din harta natala...planete retrograde etc...de ce mama are...de mediu...asta face mici..diferente intre tauri...si nu numai...
..sunt persoane care ajung sa inteleaga ca au o problema..si care incearca sa se educe singure... DAR ACESTEA SUNT EXTREM DE RARE in cazul taurilor..ca's barbati sau femei...piedica cea mai mare in a se vedea ei pe ei...este vanitatea...imensa pe care o au....
....cat despre fericire?....daca esti o femeie pe care un cadou scump..RAR primit ( si doar cand au ceva pe constiinta,asa ca sa stiti :) o face fericita..sau daca clipele petrecute in pat o fac fericita..si nu are alte aspiratii in viata...decat sa aiba o "vizuina" atunci da....poti fi fericita cu un taur..
...daca esti o femeie..sociabila....vesela...inteligenta...si doresti sa ai si impliniri profesionale si nu te simti bine traind fara oameni...nu ai ce cauta langa un taur..ve-ti fi amandoi nefericiti..si nu orice problema se poate rezolva in pat dupa cum cred multi..si mai ales taurii...
....cat despre femeile ce au iubit un taur si au suferit..dar continua sa-l iubeasca..sau urasca... cred ca au ceva masochist in ele...desi ar trebui sa stiti ca suferinta este cel mai putenic drog...si da cea mai mare dependenta...asa ca ATENTIE la asta..la victimizare..
...nici ura nu este o solutie..solutia este sa te detasezi..sa intelegi clar ca tu ai iubit..si el nu! si sa-ti vezi de viata ta..fara sa regreti sau sa urasti...NU ARE ROST...doar nu te-a obligat nimeni sa iubesti..s-a intamplat...nu merge..ADIO....
In incheiere as dori sa subliniez ceva inca odata... daca esti o femeie puternica, vesela, cu aspiratii in viata...stai DEPARTE de un taur...daca esti o femeie..persuasiva..genul pisicuta..daca poti minti fara sa clipesti...daca poti zice ca el si sa faci ca tine...si tii sa ai in viata pe cineva care sa te intretina si tu sa te ocupi doar de casa sau sa ai un serviciu de forma cu orar strict respectat si o ruta spre casa fara eventuale intarzieri pe drum ( de ex blocaj in trafic) pt. ca orice intarziere..va declansa acasa tornade!.....poti sa stai cu un taur...
.....deci...depinde ce intelege fiecare prin fericire..langa un barbat...
...dupa mine un barbat trebuia sa faca o femeie sa infloreasca langa el..nu sa ofileasca..si este valabil si invers..
...casnicia nu trebuie sa fie un spatiu ingradit pt ca intrusii sa nu vina...ci o pajiste unde nimeni nu intra nepoftit pt ca toti din jur stiu ca este a voastra....INTELEGETI?
utopia
Postat pe 2 Mai 2011 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Instructiuni de utilizare 23 De la: tally_weijl 19 Mai 2013 14:25
Puterea unui barbat ... 33 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 18:30
Mamele de baieti.....sunt un pericol !!!!!!!!! 43 De la: darksukkubus69 9 Octombrie 2009 20:21
ajutor pentru un barbat distrus de 1 femeie 16 De la: kudika109268 22 Ianuarie 2010 20:25
nu mai pot iubi 6 De la: kudyka_ta 12 Iulie 2010 02:07