Setari Cookie-uri

Barbatii Taur-intre mit si adevar

De la: utopia, la data 2011-04-30 21:01:27
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 20:54:34
De la: utopia, la data 2011-04-30 20:50:41
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 20:45:04
De la: utopia, la data 2011-04-30 20:43:29
...da si cu asta am coborat nivelul discutie...la unul la care sfarsesc toti barbatii cand nu mai au argumente...aluzii sexuale...la parti anatomice sexuale...si deci la misoginism...


vezi! ... ti-am spus ca-ti place sa te vezi o victima


..si cum ai ajuns la concluzia asta? ...


altfel cum ai ajuns la concluzia ca as fi misogin?


...pt ca ai facut aluzii sexuale...intr-o discutie in care simteai ca pierzi teren..si ca sa cobori discutia in derizoriu...ai folosit metoda preferata a tuturor barbatilor...
...intelegi? eu cred ca da....doar ca ti-e greu sa admiti asta..odata pt ca s-ar putea sa faci asta des...si este ceva normal pt tine..si considerat ca atare.. si pe de alta parte...natura leului...nimeni nu are voie sa straluceasca mai tare ca un leu..este un singur soare pe cer, nu? :)...stelele..? ce's alea? alea sunt departe....
....sper ca nu sunt prea "profunda' pt tine..:)


esti destul de pro-funda ... insa tot nu am inteles de ce as fi misogin
(MISOGÍN, Bãrbat care urãște femeile. 2. Adj. Care manifestã, exprimã urã fațã de femei.)

mereu etichetezi un barbat ca fiind misogin doar pentru ca nu-ti canta in struna?
battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:14
...ale...
reintoarcerea este cea mai mare iluzie pe care ti-o poti face...nu se schimba...se agraveaza..doar ca va disimula mai mult....nu te lasa orbita de faptul ca-l iubesti...ia fi atenta la amanunte...si o sa fi uimita ce vei constata...
...cat despre a astepta sau a avea un barbat perfect...este o alta iluzie...
...in viata iubirea nu alege...ea se intampla..si depinde mult de context..de noroc..acel strop de noroc...daca o sa fie bine sau nu...
...indiferent de situatie...bucura-te...traieste-o cat este bine...nimeni nu poate garanta nimic..in privinta iubirii...
...iubirea nu se poate masura...ea este unica..de fiecare data cand avem norocul sa o traim...si este diferita pt fiecare fiinta ce primeste acest dar...sau povara? :) dar ce placuta povara...nu?
...si daca iese bine esti norocoasa..si daca nu...nu regreta...pt ca iubirea...este un dar...sunt oameni care pot muri fara sa o simta...sa stie ce-i aia...
...insa daca nu este bine trebuie gasita puterea de a-i pune capat...si de a merge mai departe...ai o singura viata...pe cand iubiri pot fi mai multe...
..intelegi?
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:18
Citesc shi ma ingrozesc. Am mama tauroaica, cea mai buna shi mai de sacrificiu mama din lume. Sunt tauroaica iar copiii mei sunt bijuteriile mele . Am frate taur care este un om minunat. Am unul dintre copii taur al carui suflet de aur estompeaza incapatzanarea caracteristica zodiei. Soacra mea e tauroaica.Socrul meu (Dumnezeu sa-l ierte!)a fost taur. De asemenea am prietene shi prieteni in aceasta zodie. Nu vad puturoshenia, nici nesimtzirea sau delasarea despre care vorbesc unii de aici. Eu am obsearvat ca sunt oameni de pus la rana, oameni care ,atunci cand promit ceva , vin shi pe targa doar ca sa se tzina de promisiune, muncesc pe baricade shi sunt de apreciat la locul de munca shi ishi pastreaza frumusetzea sufleteasca in orice situatzie. Am tot citit despre zodii shi, intr-adevar, se spune ca foarte mult conteaza educatzia nativilor din orice zodie, deoarece se pot dezvolta mai mult partzile lor negative sau , dupa caz, cele pozitive. Dupa o anumita varsta ,intr-adevar, ishi spune cuvantul ascendentul.Mai este vorba shi despre compatiobilitatea intre zodii... Mie mi se pare, totushi, ca nu este firesc sa generalizam shi sa-i bagam pe totzi in aceeashi oala. Am obsearvat ca oamenii superficiali au tendintza sa arunce cu noroi in ceilaltzi shi fac asta in fiecare zi. Se vorbeshte ,de exemplu, la modul general, despre asistentele medicale (ca sunt inumane), despre medici (ca iau shpaga) , despre profesori (ca sunt incompetentzi), etc. Cam asha se intampla shi cu taurii in discutzia de fatza. Eu raman la parerea ca SUNT OAMENI INTRE OAMENI!
manti
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:20
"mereu etichetezi un barbat ca fiind misogin doar pentru ca nu-ti canta in struna? "

.....eu nu apreciez barbatii slabi..care sa-mi cante in struna....dar nici pe cei suficienti de conditia lor de barbati...
....daca as vrea sa-mi cante un barbat...mi-as dori sa o faca sub fereastra...o serenada...aia da...
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:27
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:27:33"mereu etichetezi un barbat ca fiind misogin doar pentru ca nu-ti canta in struna? "

.....eu nu apreciez barbatii slabi..care sa-mi cante in struna....dar nici pe cei suficienti de conditia lor de barbati...
....daca as vrea sa-mi cante un barbat...mi-as dori sa o faca sub fereastra...o serenada...aia da...


ai mare nevoie mai ales cand auzi doar propria-ti struna


PS. saracii tauri din viata ta, probabil n-au avut nici-o sansa au fost doar carne de tun
battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:33
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 21:33:47
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:27:33"mereu etichetezi un barbat ca fiind misogin doar pentru ca nu-ti canta in struna? "

.....eu nu apreciez barbatii slabi..care sa-mi cante in struna....dar nici pe cei suficienti de conditia lor de barbati...
....daca as vrea sa-mi cante un barbat...mi-as dori sa o faca sub fereastra...o serenada...aia da...


ai mare nevoie mai ales cand auzi doar propria-ti struna


PS. saracii tauri din viata ta, probabil n-au avut nici-o sansa au fost doar carne de tun



...misoginule....uite cum confirmi...iar ataci..sub centura
:)))
ce-mi place...ca singur..confirmi..ca..esti misogin...femeia este de vina mereu...nu? :)))
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:36
De la: manti, la data 2011-04-30 21:20:26... SUNT OAMENI INTRE OAMENI!


battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:36
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:36:24
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 21:33:47
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:27:33"mereu etichetezi un barbat ca fiind misogin doar pentru ca nu-ti canta in struna? "

.....eu nu apreciez barbatii slabi..care sa-mi cante in struna....dar nici pe cei suficienti de conditia lor de barbati...
....daca as vrea sa-mi cante un barbat...mi-as dori sa o faca sub fereastra...o serenada...aia da...


ai mare nevoie mai ales cand auzi doar propria-ti struna


PS. saracii tauri din viata ta, probabil n-au avut nici-o sansa au fost doar carne de tun



...misoginule....uite cum confirmi...iar ataci..sub centura
:)))
ce-mi place...ca singur..confirmi..ca..esti misogin...femeia este de vina mereu...nu? :)))

stii ce ...las-o asa cum e nu are rost

daca pana la varsta asta nu ai realizat niste lucruri, acum e prea tarziu



battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:41
...draga ai vrea tu sa fi asa realizat ca mine...pana la varsta pe care o am eu..acum..si-ti doresc..bafta!
... si prin realizat eu nu ma refer doar la aspectele materiale...ci la starea de bine sufletesc....de implinire sufleteasca...pt ca orice ai avea..daca nu esti bine sufleteste...nu ai nimic..orice ai avea...
...dar poate esti prea tanar sa crezi asa ceva...
...o sa astept sa mai cresti..pana atunci...ai grija...totul este relativ...si nu am spus-o eu..ci einstein..care a mai spus ceva..."viata este o magie si daca nu crezi asta, macar incearca sa o traiesti ca atare"
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:46
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:46:37......


daca-ti spun ca esti perfecta si vei fi modelul meu in viata ... vei dormi mai bine in seara asta?
battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:57
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 21:57:13
De la: utopia, la data 2011-04-30 21:46:37......


daca-ti spun ca esti perfecta si vei fi modelul meu in viata ... vei dormi mai bine in seara asta?

..eu voi dormi bine in seara asta...indiferent ce ai spune tu sau altcineva....
..si nu exista oameni perfecti...
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:00
barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni
ANYA1978
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:06
De la: ANYA1978, la data 2011-04-30 22:06:50barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni


daca barbatii sunt curvari ...femeile cum sunt?
battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:07
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 22:07:35
De la: ANYA1978, la data 2011-04-30 22:06:50barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni


daca barbatii sunt curvari ...femeile cum sunt?


..mai mai...sa fie..nu cumva esti tu un leu in piele de taur? hahahaha... fetelor...sa pariem pe asta?
utopia
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:09
De la: utopia, la data 2011-04-30 22:09:07
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 22:07:35
De la: ANYA1978, la data 2011-04-30 22:06:50barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni


daca barbatii sunt curvari ...femeile cum sunt?


..mai mai...sa fie..nu cumva esti tu un leu in piele de taur? hahahaha... fetelor...sa pariem pe asta?


sunt asa cum vrei tu sa fiu, nici mai mult nici mai putin

ca de altfel toti barbatii pe care i-ai intalnit pana acum
battleofwits
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:13
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 22:13:56
De la: utopia, la data 2011-04-30 22:09:07
De la: battleofwits, la data 2011-04-30 22:07:35
De la: ANYA1978, la data 2011-04-30 22:06:50barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni


daca barbatii sunt curvari ...femeile cum sunt?


..mai mai...sa fie..nu cumva esti tu un leu in piele de taur? hahahaha... fetelor...sa pariem pe asta?


sunt asa cum vrei tu sa fiu, nici mai mult nici mai putin

ca de altfel toti barbatii pe care i-ai intalnit pana acum

eu nu inteleg asta cu zodiile. Si nu inteleg de va luati de gaturi la modul asta asa de personal. Fiecare cu opinia lui. Nu ca tin neaparat sa fiu impaciuitoare sau sa iau partea cuiva. Dar prea va atacati si ajungeti sa fiti precum ati descris ca ar fi taurii
eniuei. Eu cand intalneam un barbat. Inainte sa imi fac o parere decisiva despre el ma uitam la familie. La cum sunt parintii. Si de acolo iti dai mai mereu seama si cum o sa ajunga sa se poarte...sa fie si ce "animal" zace in el. Evident ca fiecare are personalitatea lui. Nu inteleg totusi de ce pierderea asta de vreme pentru unii sa se planga de altii. Daca nu va convine...de ce nu plecati? De ce sa despicat firul in 4? E sambata seara si voi stati aici...si va certati...urat! Am plecat la distractie - seara frumoasa tuturor!
pufis
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:21
Eu zic k pana l urma fiecare barbat din zodia taurului are propriul caracter.Eu sunt casatorita cu un barbat taur si intr-adevar este un gurmand,un familist,un om care stie sa iubeasca........nu ste deloc zgarcit si nu se fereste deloc sa spuna lucrurilor p nume(asa cum zicea cineva mai sus).Dimpotriva,sotul meu nu se uita l bani cand cumpara ceva si este f direct in discutii.Se dedica cu totul intr-o relatie si nu sunt posesivi,doar putin gelosi poate.Chiar dak in zodiac nu ne potrivim(eu sunt leu) mie mi se pare k lasand unul d l altul cateodata,totul poate fi ok!
georgiana_marius2000
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:22
hai ca n-aqm unde scrie decat aici
eu sunt nascut pe 20 aprilie si cu toata ca am crezut ca sunt berbec,am aflat ca as fi de fapt taur oricum ultima decada dint-o zodie si prima decada din ulmatoare sunt o categorie de nativi altfel decat cei din centrul zodiei.
nevasta-mea e tauroaica nascuta pe 10 mai
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:37
De la: ANYA1978, la data 2011-04-30 22:06:50barbatzii ...totzi...mai ales taurii..niste curvariiii...gresesc cumva?va inselatzi voi..toti barbatzii sunt la fel..are drepatate cineva mai sus..gindesc cu capul din pantaloni


e o greseala daca gandesti asa nu suntem nici noi barbatii la fel cum nu sunt nici toate femeile la fel si chiar un om poate gandi pe parcursul timpului in mod diferit
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:46
cei nascuti pe cuspida sau intre zodii asa mai pe intelesul tuturor au caracteristicile ambelor zodii,si au o personalitate mai complexa,iar pozitia lui mercur ne poate spune exact modul de gindire si de actionare a individului
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:54
De la: utad, la data 2011-04-30 22:54:19cei nascuti pe cuspida sau intre zodii asa mai pe intelesul tuturor au caracteristicile ambelor zodii,si au o personalitate mai complexa,iar pozitia lui mercur ne poate spune exact modul de gindire si de actionare a individului


pai cam asa ceva..eu am ceva si din berbec si din taur si practic cred ca toti ceilalti sunt niste prosti
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 22:58
stau cu un taur de jumate de an. la inceput a fost ok. distractie mare, nimic nu era rau. apoi a inceput sa se lege de niste faze mici si neinsemnate in legatura cu mine. e posesiv, gelos, nu am voie sa gresesc, tot timpu el are dreptate. daca glumesc si el nu gusta, repede se oftica si ma ia cu replici de genu: din astea sa faci cu fostii tai. se crede mai superior desi nu e.
kudika075586
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:00
?? de ce ? stiai ca si hitler s-a nascut tot pe 20 aprilie?
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:01
De la: kudika075586, la data 2011-04-30 23:00:07stau cu un taur de jumate de an. la inceput a fost ok. distractie mare, nimic nu era rau. apoi a inceput sa se lege de niste faze mici si neinsemnate in legatura cu mine. e posesiv, gelos, nu am voie sa gresesc, tot timpu el are dreptate. daca glumesc si el nu gusta, repede se oftica si ma ia cu replici de genu: din astea sa faci cu fostii tai. se crede mai superior desi nu e.


asta e si impresia mea...la firma unde am lucrat pana de curand seful , contabilul si frate-miu erau tauri.toti se cred superiori mie dar eu nu prea cred.mai repede ii vad plafonati si plini de emfaza nejustificata
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:04
De la: utad, la data 2011-04-30 23:01:45?? de ce ? stiai ca si hitler s-a nascut tot pe 20 aprilie?

uite-te la o poza de-a mea si inchipuieti ca am o mustacioara dragutza
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:05
De la: utad, la data 2011-04-30 23:01:45?? de ce ? stiai ca si hitler s-a nascut tot pe 20 aprilie?

apropo de hitler...eu cred ca saracu daca nu era atat de visator si naiv,acum am fi vorbit nemteste cu totii culmea e ca si eu sunt cam la fel din comoditate am prea mare incredere in oameni nu neaparat competenti am sa ma impusc int-o zi
pickard
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:09
daca corectam un pic si coafura sa jur ca esti adolf in tinerete!bine ca e doar o coincidenta,si ca din zodia berbec ai luat doar calitatile iar din taur talentele artistice
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:11
daca corectam un pic si coafura sa jur ca esti adolf in tinerete!bine ca e doar o coincidenta,si ca din zodia berbec ai luat doar calitatile iar din taur talentele artistice
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:11
daca corectam un pic si coafura sa jur ca esti adolf in tinerete!bine ca e doar o coincidenta,si ca din zodia berbec ai luat doar calitatile iar din taur talentele artistice
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:11
daca corectam un pic si coafura sa jur ca esti adolf in tinerete!bine ca e doar o coincidenta,si ca din zodia berbec ai luat doar calitatile iar din taur talentele artistice
utad
Postat pe 30 Aprilie 2011 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05
cum imi dau seama dak mai pot ramane cu el sau nu? 4 De la: kudika_3218 27 Februarie 2012 10:10
Un pic de ajutor va rog 45 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:44
O intrebare 40 De la: kudika046333 3 Septembrie 2009 17:44
Dorinta barbatilor? 46 De la: SweetDadyD 1 Iunie 2009 08:17