Setari Cookie-uri

Barbatii Taur-intre mit si adevar

Sunt rac iar ca si compatibilitate se mi s-a recomandat barbatul taur. Am cunoscut foarte putini tauri dar cred ca sunt dificili, greu de inteles, atenti numai cu persoana lor, atrasi mai mult de relatia cu prietenii decat de familie, greu de cucerit. Taurul este zodie de pamant, stanca as putea spune, dar pamantul poate fi modelat. Conteaza si ce vrem noi de la viata, ce asteptari avem de la cel de langa noi si ce experiente trecute am trait si vrem sa le evitam in viitor. Sper ca cel ce va ramane langa mine sa fie taur pentru ca asa spune zodia sau ca ne vom potrivi. Voi ce credeti, sa ne alegem jumatatea in functie de zodie sau de zodie si nu numai?
medi89
Postat pe 11 Mai 2011 21:21
Conteaza mult zodia ..in functie de asta ai un reper de ce iti trebuie ..cand te indragostesti nu poti calcula la rece fiecare pas ..asa ca iei ca sablon o zodie ..si e mai simplu sa iei o decizie
iar pentru rac asa e..taurii sunt buni ,pestii scorpionii si uneori fecioarele :)
mult succes si cauta cu inima
make_up
Postat pe 11 Mai 2011 21:40
@medi89
mi s-a recomandat barbatul taur.

O spui de parca ai fost la nutritionist si ti-a dat vreo tinctura cu propolis si vreo 2-3 grame de barbat-taur.
Ce alte recomandari ti-a mai facut medicul.?

Postat pe 12 Mai 2011 20:37
De la: justme1985, la data 2011-04-30 09:49:50Ce va pot spune eu este ca am avut parinti tauri, prieteni/e tauri si tot felul de alte cunostinte. Dezastru total!!
El puturos, moracanos, extrem de gelos dar curvar. Nu le prea place sa aibe grija de tinuta lor. Cand se supara nu le mai trece supararea si zeci de ani daca este nevoie. Sunt foarte rigizi si cu preconceptii. Este adevarat ca nu barfesc dar nici nu accepta, imprejurul lor, persoane mai nonconformiste.
Foarte egoisti si zgarciti dar sunt darnici cu strainii pentru ca vor sa demonstreze contrariul. Le pasa foarte foarte mult de ce zice lumea si tot ce fac fac in raport cu "lumea".
Sunt intradevar inteligenti si foarte calculati, cu un spirit analitic dezvoltat.
Femeile alt dezastru... Le place enorm luxul, si pentru aceasta sacrifica orice. Prefera sa nu cumpere de mancare dar sa-si i-a ceva de firma. Si curatenia le place foarte mult dar sa o faca altii pentru ca in general ele nu-si strica manutele in detergenti, daca o fac, o fac sa fie facuta.
Cand sunt tinere sunt frumoase, languroase, amabile, prietenoase dar cand imbatranesc nu mai suporta pe nimeni, barfesc foarte mult si o cam iau pe "pustiu". Stiu multe tauroaice care au trecut pe Xanax pentru ca sunt si ipohondre. Daca te doare ceva nici nu apuci sa zici caci le doare si pe ele.
Nu sunt mame bune pentru ca nu stiu sa-si educe si ingrijeasca copilul. Avand grija de propria-i persoana, tauroaica nu prea mai are timp si de copil.

Dar repet, toate aceste defecte se accentueaza odata cu varsta. Cand sunt tineri toti sunt deschisi, amabili...
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Este o parere pe care mi-am format-o in timp, dupa indelungi cercetari, pe un numar mare de "subiecti". Pe cei care sunt exceptia de la regula ii felicit. Inseama ca au un caracter puternic si-si constientizeaza defectele.

Pupici!
kty_inge
Postat pe 15 Mai 2011 19:49

ai descris perfect taurii!!!
mai adauga si obsesiile pe care le dezvolta de-a lungul vietii pentru diverse(oameni sau lucruri) , nemultumirea fata de orice_ am cunoscut indeaproape tauri (un el si o ea chiar foarte bine) , nu stiu decat sa se planga, toti sunt prosti dar reusesc numai ei muncesc, numai ei se zbat nimai ei.... orice. daca mai au si patima bauturii... FUGI CAT TE TIN PICIOARELE.
ai dreptate despre femei. nu sunt mame bune. asta PE CARE O STIU EU SI-A RASFATAT COPII INTR-UN HAL FARA DE HAL E DUSA CU CAPUL TOTAL . BA LE CUMPARA MAI MULT DECAT O TINE BUZUNARUL, BA II DA DRACU SI TIPA LA EI , LE ARUNCA LUCRURILE ETC.
IN PLUS MEREU AU SENTIMENTUL CA CEILALTI LE SUNT DATORI. SI ETC
POT SA INSIRUI 10 PAGINI CU DEFECTELE LOR
SA SE TINA CONT CA EU VB DE CUNOSTINTELE MELE IN SPECIAL SI DE TAURI IN GENERAL
SINCER, II EVIT CAT POT
SUNT EGOISTI, BARFITORI, INVIDIOSI SI NERECUNOSCATORI
PS. EU SUNT PESTI SI, TOTUSI AM PAREREA ASTA
kty_inge
Postat pe 15 Mai 2011 19:57
De la: justme1985, la data 2011-04-30 09:49:50Ce va pot spune eu este ca am avut parinti tauri, prieteni/e tauri si tot felul de alte cunostinte. Dezastru total!!
El puturos, moracanos, extrem de gelos dar curvar. Nu le prea place sa aibe grija de tinuta lor. Cand se supara nu le mai trece supararea si zeci de ani daca este nevoie. Sunt foarte rigizi si cu preconceptii. Este adevarat ca nu barfesc dar nici nu accepta, imprejurul lor, persoane mai nonconformiste.
Foarte egoisti si zgarciti dar sunt darnici cu strainii pentru ca vor sa demonstreze contrariul. Le pasa foarte foarte mult de ce zice lumea si tot ce fac fac in raport cu "lumea".
Sunt intradevar inteligenti si foarte calculati, cu un spirit analitic dezvoltat.
Femeile alt dezastru... Le place enorm luxul, si pentru aceasta sacrifica orice. Prefera sa nu cumpere de mancare dar sa-si i-a ceva de firma. Si curatenia le place foarte mult dar sa o faca altii pentru ca in general ele nu-si strica manutele in detergenti, daca o fac, o fac sa fie facuta.
Cand sunt tinere sunt frumoase, languroase, amabile, prietenoase dar cand imbatranesc nu mai suporta pe nimeni, barfesc foarte mult si o cam iau pe "pustiu". Stiu multe tauroaice care au trecut pe Xanax pentru ca sunt si ipohondre. Daca te doare ceva nici nu apuci sa zici caci le doare si pe ele.
Nu sunt mame bune pentru ca nu stiu sa-si educe si ingrijeasca copilul. Avand grija de propria-i persoana, tauroaica nu prea mai are timp si de copil.

Dar repet, toate aceste defecte se accentueaza odata cu varsta. Cand sunt tineri toti sunt deschisi, amabili...
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Este o parere pe care mi-am format-o in timp, dupa indelungi cercetari, pe un numar mare de "subiecti". Pe cei care sunt exceptia de la regula ii felicit. Inseama ca au un caracter puternic si-si constientizeaza defectele.

Pupici!
ashima
Postat pe 8 August 2011 21:32
De la: ashima, la data 2011-08-08 21:32:50
De la: justme1985, la data 2011-04-30 09:49:50Ce va pot spune eu este ca am avut parinti tauri, prieteni/e tauri si tot felul de alte cunostinte. Dezastru total!!
El puturos, moracanos, extrem de gelos dar curvar. Nu le prea place sa aibe grija de tinuta lor. Cand se supara nu le mai trece supararea si zeci de ani daca este nevoie. Sunt foarte rigizi si cu preconceptii. Este adevarat ca nu barfesc dar nici nu accepta, imprejurul lor, persoane mai nonconformiste.
Foarte egoisti si zgarciti dar sunt darnici cu strainii pentru ca vor sa demonstreze contrariul. Le pasa foarte foarte mult de ce zice lumea si tot ce fac fac in raport cu "lumea".
Sunt intradevar inteligenti si foarte calculati, cu un spirit analitic dezvoltat.
Femeile alt dezastru... Le place enorm luxul, si pentru aceasta sacrifica orice. Prefera sa nu cumpere de mancare dar sa-si i-a ceva de firma. Si curatenia le place foarte mult dar sa o faca altii pentru ca in general ele nu-si strica manutele in detergenti, daca o fac, o fac sa fie facuta.
Cand sunt tinere sunt frumoase, languroase, amabile, prietenoase dar cand imbatranesc nu mai suporta pe nimeni, barfesc foarte mult si o cam iau pe "pustiu". Stiu multe tauroaice care au trecut pe Xanax pentru ca sunt si ipohondre. Daca te doare ceva nici nu apuci sa zici caci le doare si pe ele.
Nu sunt mame bune pentru ca nu stiu sa-si educe si ingrijeasca copilul. Avand grija de propria-i persoana, tauroaica nu prea mai are timp si de copil.

Dar repet, toate aceste defecte se accentueaza odata cu varsta. Cand sunt tineri toti sunt deschisi, amabili...
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Este o parere pe care mi-am format-o in timp, dupa indelungi cercetari, pe un numar mare de "subiecti". Pe cei care sunt exceptia de la regula ii felicit. Inseama ca au un caracter puternic si-si constientizeaza defectele.

Pupici!


subscriu la ce ai spus despre tauri....barbatul taur este un puturos fara margini in casa...doar in preajma unor necunoscuti isi da in petec sa fie apreciat,dar si in preajma unor femei necunoscute....femeia taur=lux,munca putina,puturosenie....in rest ,deja am paharul plin de un taur....in familie =dominant,neglijent ,isteric atunci cand nu-i dai dreptate....nu conteaza in ce moment esti....eu eram insarcinata si tot timpul,fiindca ma miscam mai greu,mi se faceau observatii despre intarziere,dar sub forma de urlete...ce rabdare,ce tandrete,ce grija?!!....nervi la maxim,doar cand are interes schimba atitudinea ...in rest strain esti pentru el
ashima
Postat pe 8 August 2011 21:39
posesivi, individualisti, plini de sine.....pretind ca ei stiu tot ....gelosi...in casnicie sunt prea casnici si isi baga nasul in toate oalele....nu stiu sa ierte , la ei prima impresie conteaza
kudika347604
Postat pe 9 August 2011 16:33
bietele taurine, le-ati desfiintat de tot...noroc ca imaginea lui ferdinand, nu mi-o fura nimeni
http://www.youtube.com/watch?v=CGTVRbpAuRo
miss_darine
Postat pe 9 August 2011 16:41
Am cititi mesajele voastre si incerc sa fac o analiza a relatiilor pe care le-am avut cu peroane din zodia taurilor .
Sunt perosane foarte incapatanate intradevar si unii dintre ei foarte gelosi, insa cand vine vorba de familie cred cu sinceritate ca sunt singurii ca sunt intradevar familisti. Acum depinde ce vrei in viata, distractie infidelitate, familie , fiecare face alegerile pe care le vrea in viata.
Sunt muncitori si intradevar le place luxul si incearca tot timpul sa isi depaseasca pozitia pe care o au. Sunt ambitiosi si merg tot timpul inainte.
In ceea ce priveste dragostea, iubirea, sunt peroane care atunci cand iubesc , iubesc. Cum au spus unii dintre voi devin obsedati, adica iubesc pana la sfarsit si sunt in stare sa ierte si sa treaca peste orice obstacol insa nu accepta sa fie calcat in picioare, inghit multe, insa pana la un punct cand ar trebui sa dispari din fata sau viata lui. Daca vrei stabilitate si sa te simti intradevar iubita, ei, taurii sunt persoanele de care ai nevoie. Sunt prieteni de nadejde, pentru mine cel mai bun prieten este un barbat taur.
Ca parinti sunt optimisti, spera la ce este mai bun pentru copii lor ,din punctul meu de vedere.Sunt capabili sa lucreze non stop si sa isi consume toata energia si fortele pentru a reusi sa faca un viitor copiilor lor. Am vazut un comentariu al unui membru care a avut parinti taur si da, se poate ca sa nu fi fost pe aceasi lungime de unda cu parintii si ca acestia sa fi avut asteptari prea mari de la ei, etc.
Oricum cred ca fiecare om are personalitatea si caracterul lui, indiferent de zodie. Are niste trasaturi caracteristice cum este : incapatanarea, gelozia, ambitia; insa fiecare individ in parte este diferit si unic, din punctul meu de vedere.

gabrielaghm
Postat pe 10 August 2011 17:06
De la: gabrielaghm, la data 2011-05-02 09:05:47Am cunoscut mai multi barbati taur si cu unul dintre ei sunt prietena de o viata. Eu am 31 si el 34 si cred ca ne stim si suntem ca fratii de la 5 ani. Am crescut impreuna si inca suntem prieteni. De fapt este singurul prieten pe care ma pot baza oricand si la orice ora. Barbatul taur este plin de imaginatie, onest, foarte incapatanat , insa atunci cand greseste stie sa accepte ca greseste. Stie sa iubeasca si cum au mai spus si alte membre kudica inainte, barbatul taur iubeste greu pe cineva , insa atunci cand iubeste se dedica total. Femeia iubita de un taur este intotdeauna o persoana resfatata, va avea parte de surprize din cele mai placute si neasteptate din partea partenerului, insa trebuie ca aceasta persoana sa fie iubita de un taur nu doar sa aiba o relatie cu un taur. NU trebuie sa te implici intr-o relatie cu un taur care nu este interesat. El te va accepta in cazul in care il presezi si vrei sa fii cu el, insa daca nu il atragi din prima , nu te va iubi niciodata sau mai rau, daca a avut o relatie si a fost parasit te va compara mult timp cu persoana pe care a iubit-o si care nu mai este langa el si atunci cand va intalni persoana care sa compenseze lipsa acelei persoane , te ve parasi. Daca doresti ca relatia cu un taur sa reziste si sa fie una dintre cele mai frumoase relatii din viata ta , pline de viata, nu incerca sa te bagi pe gat unui taur . Daca nu te place sau nu te iubeste din prima , nu va face compromisuri , nu te va iubi niciodata.
Lasa-l sa -ti arate ca te place. Fii prieten cu un taur pentru ca este unul dintre cei mai loiali prieteni.


felicitari..sunt femeie taur si ai descris f bine comportamentul si rationamentul dupa care (poate) functioneaza un taur...daca este interesat/a iti vei da seama...poti trai povesti frumoase de dragoste sau poti trai cosmarul vietii...dar asta nu depinde in mod obligatoriu de zodia de apartenenta a partenerului
paula27
Postat pe 5 Februarie 2012 10:12
De la: utopia, la data 2011-04-30 19:46:56[: .Imi place foarte mult sa ma joc cu o femeie inainte de a avea o relatie dar totul se schimba apoi sunt 100% fidel si iubesc cu adevarat .imi plac femeile frumoase dar cel mai important ingrijite,inteligente ,misterioase ..etc.Pot spune ca am simtul umorului foarte dezvoltat si am inclinatii catre arta.Acum intradevar am si defecte sunt foarte gelos daca vrei sa ma faci, o greseala capitala a femeilor care isi aleg parteneri tauri e sa ii faca gelosi va pot spune din proprie experienta."Deci domnisoarelor aveti grija ca puteti strica totul".Dintr-o persoana foarte afectiva,atenta,romantica si pasionala ma transform intr-o fiara care ar trece peste oricine ar jicnii pe toata lumea si ar face sa sufere pe toti cei implicati lasand rani sufletesti adanci.nu sunt posesivi taurii cel putin eu si doar foarte afectivi si asteapta de la partenera acelasi lucru ce il ofera si ei respect si iubire.Daca iubesti cu adevarat un taur poate sa iti fie un partener aproape perfect ,familist convins de care nu te vei plictisi niciodata .


...si daca va plac femeile ingrijite, inteligente si misterioase..etc...realizati ca aceste sunt dorite si de altii si ca ar trebui sa aveti grija de ele...? sau fiind prea comozi preferati sa le impuneti sa se schimbe sa devina docile ...sterse ..etc...ca sa fiti siguri ca nu exista vreo sansa sa placa si altora? ...apoi..le reprosati..exact asta ca...s-au delasat? ( ma rog care sunt atat de proaste sa o faca)
...va place sa cuceriti ce este in top...dar..faceti fatza la o femeie de top? nope!
...si cu controlul furiei cum stai? stii ca asta este problema cea mai grava a taurilor...furia incontrolabila...asta iti poate distruge viata...
....sfatuiesc toti taurii sa...invete o metoda de control al furiei...statistic vorbind...condamnatii pt crime fara premeditare sunt majoritar tauri.....:( din pacate...crime dintr-o prostie..de cele mai multe ori...[/quote]
utopia
Postat pe 6 Martie 2012 14:42
..deci...ia sa vedem daca stiti ce zodie este Gheorghe Vladan, ucigasul din coafor?
..va dau data nasterii 10.05.1948....
...deci statistica nu minte pt ca este matematica...( cele mai multe crime pasionale sunt comise de tauri ..la fel si cele fara premeditare sub impulsul furiei incontrolabile care-i napadeste din senin) si..dupa cum am mai spus...taurii trebuie de mici sa fie dusi...la psiholog pt a invata sa-si controleze furia ...
...o tragedie previzibila si care putea fi...impiedicata...
..si retineti imaginea ce o avea...de om cumsecade linistit..etc...TIPICA PT TAURI!...dar atat de disimulatoare...falsa...sunt vulcanii...in interior...
utopia
Postat pe 6 Martie 2012 14:48
Buna fetelor! Este prima data cand scriu pe acest forum si as avea nevoie de un sfat, mai ales daca ati trecut printr-o experienta asemanatoare. Sunt intr-o relatie cu un taur de peste 3 luni (insa noi ne cunoastem de vreo 5 ani) insa prin luna martie el a avut o deceptie foarte mare in dragoste fapt pt care a suferit un soc. Astfel, el a devenit foarte introvertit, foarte rece, temator sa mai iubeasca la fel ca inainte, se invinovateste foarte mult pt niste lucruri din cauza carora nu este vinovat si nu il pot scoate din starea asta. Incerc tot timpul sa il complimentez pt a-i reda increderea in el, dar simt ca ma lupt cu morile de vant. Eu sunt rac, am 24 de ani, iar el 30. Ne intelegem extraordinar de bine, suntem pe aceeasi lungime de unda si stiu ca el e perfect pt mine numai ca intervine problema asta. Stiu ca tine la mine, de fapt mi-a si spus-o, iar eu sunt dispusa sa-l astept, mai ales ca niciunul dintre noi nu se grabeste, insa vreau sa-l ajut, sa ii fiu prietena inainte de toate si, mai ales, sa nu intre intr-o depresie din aceea. Nu vreau sa il las la greu. Ar fi si distanta, dar care nu e foarte mare (doua ore de mers cu masina) si ne vedem in weekend-uri insa problema la el este comunicarea si pana nu isi rezolva asta, degeaba. Sunt convinsa ce ceea ce am enumerat sunt si caracteristici ale taurului, dar el nu este asa in realitate pt ca atunci cand l-am cunoscut era alt om. Va multumesc din suflet si va doresc o zi buna in continuare!
Iulia_Elena_Negru_1
Postat pe 9 August 2014 17:06
Cel mai bine e sa te lasi de zoofilie pentru ca nu are nici un viitor cel putin de moment, inca nu e legal sa te casatoresti cu taurul despre care vorbesti, iti recomand sa incerci barbatii din aceasi specie cu tine si sa nu mai crezi prostii despre cum sunt si ce gandesc, fiecare persoana e diferita
Mike_Dex
Postat pe 16 August 2014 00:10
Femeia taur , am stat pana acum langa 2 astfel de femei/fete si ei bine , nu gaseam nici o deosebire la ele .
Foarte geloase , foarte posesive , ambele mint cu desavarsire , nu am deslusit niciodata ce e in capul lor si ce vor cu adevarat de la viata !
Isi ascund greselile bine , daca nu le convine ceva incep sa planga , si da , ambele au inselat!
Si incearca sa iti reproseze , ca de fapt tin la tine asa in felul lor si te iubesc ... daca sta cu altul sigur te iubeste si pe mine
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 13:19
tine*
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 13:20
Mai multe despre barbatii TAUR:

http://astrologus.ro/?p=407
kudika_971525
Postat pe 19 Februarie 2015 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa seduci un barbat??? 31 De la: pufffer 10 Martie 2010 08:01
Inrebare pentru femei legata de iubire si barbati 37 De la: mika_i 16 Mai 2009 21:17
Dragoste pe internet?? 384 De la: kudika355546 20 Ianuarie 2011 03:14
ADUC BANII FERCIREA? 138 De la: baby_jacks3187 26 Iulie 2012 04:53
vreau sa imi sterg contullllllllllll 5 De la: mahy33 26 Februarie 2010 22:55