Setari Cookie-uri

demoni

Pune-i capat.Nu te multumi cu putin.Acum asa crezi ca e unica iubire,poate din partea ta, nu si din a lui.Priveste altfel lucrurile,nu te merita.Ai credinta ca meriti mai mult si mai bun decat un astfel de om.Ca sot si tata,el trebuia sa se zbata sa aduca venituri in familie,ca de aceea e ,,capul,, familiei.Va fi greu dar daca esti hotarata,in final vei reusi.SUCCES
trollhattan73
Postat pe 18 Aprilie 2011 08:26
exact sa-l lasi, problema ii ca so faci dintr-o data , deci ai plecat si nu te lasi , si daca e sa fie al tau al tau e , dar fa pasul pana nu te lasa el pe tine, ca atunci nu mai poti rezolva nimic. nici in iubire nici in altceva , lasandul acum poate se trezeste la realitate. FAO
kudika092976
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:02
daca zidul chinezesc ar fi fost construit din litere, tu l ai fi zidit singura ...


si eu care credeam ca e vorba de ceva metafizic, interesant... pff, inca o tzeapa a la kudika..

rockk
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:57
Dumnezeu sa-ti dea puterea si intelepciunea de a lua cea mai buna decizie pentru tine si copiii tai; ai cerut un sfat, dar oare suntem noi cei mai in masura sa-ti dam unul? Nu suntem implicati, prin urmare ne este simplu sa te sfatuim una, alta, insa doar tu stii cel mai bine ce te-ar face sa suferi mai putin. Se spune ca putem invata si din experientele altora, dar nimeni nu stie ce se petrece cu adevarat in sufletul nostru si oricat de multe asemanari ar exista cu alte cazuri, intotdeauna exista si acel ceva diferit care pune intr-o alta lumina situatia personala.
Iti doresc sa reusesti sa scapi de acesti demoni si sa-ti regasesti linistea sufleteasca!
bamby2309
Postat pe 18 Aprilie 2011 11:44
Eu nu vreau decat sa te inveselesc putin. postand cele de mai jos! In rest,succes in tot ceea ce vei intreprinde in legatura cu situatia delicata in care te afli!


Poveste adevarata...



O femeie recent divortata isi petrecu prima zi impachetandu-si lucrurile in cutii si valize. A doua zi, a venit un camion si a incarcat totul, inclusiv mobila. A treia zi, s-a asezat pe jos, in sufrageria goala, a pus muzica in surdina, a asezat doua luminari, doua kile de creveti, o farfurie de icre si o sticla de vin alb pus la gheata.

Cand a terminat de mancat, a demontat toate barele de la perdelele din fiecare camera, le-a scos capacele laterale, a indesat inauntru icrele si crevetii care ii ramasesera, a pus capacele la loc si a asezat din nou barele la geamuri.

Reintors, fostul sot s-a mutat cu amanta si cu noua lui mobila. La inceput, totul a fost perfect. Insa, in curand, incet, incet, casa a inceput sa puta. Au incercat de toate: au facut curatenie, au aerisit, au revizuit gurile de ventilatie pentru eventualitatea ca s-ar pute gasi soareci morti inauntru, au spalat covoarele... In fiecare coltisor de casa au pus deodorante electrice, au golit zeci de butelii de spray. Au cheltui o gramada de bani sa schimbe, dar nimic nu functiona.

Nimeni nu le mai venea in vizita, angajatii refuzau sa lucreze, pana si fata care facea curatenie in casa i-a abandonat. Disperati, fostul sot si amanta, au hotarit sa se mute.

Dupa

o luna, inca nu gasisera pe nimeni dispus sa cumpere casa. Cei de la agentiile imobiliare nici nu mai raspundeau la telefon. In final au cumparat o casa noua.

Intr-o zi, fosta sotie il suna ca sa stabileasca detaliile divortului si, in treacat, il intreaba cum o mai duce. El raspunde ca vinde casa, fara insa sa-i dea vreo explicatie. Ea il asculta calma, apoi ii zice ca o sa vorbeasca cu avocatul, sa vada cum ar putea face sa cumpere ea casa. Presupunand ca n-are nici o idee despre adevaratul motiv pentru care o vinde, barbatul ii propune a zecea parte din pretul real al locuintei, ca sa scape cat mai repede. Femeia accepta si, in citeva ore, avocatul ii aduce actele la semnat.

O saptamina mai tarziu, barbatul si amanta se oprira la poarta casei, observand surazatori cum muncitorii le impachetau lucrurile si le urcau in camion. Totul, inclusiv barele de la perdele...



IMI PLAC ISTORIILE CU FINAL FERICIT, TIE NU?



German Dehesa spunea astfel: "noi, barbatii, ar trebui sa intelegem ca femeile sint invincibile, imparabile si de neintrecut"...

millena61
Postat pe 18 Aprilie 2011 15:22
De la: rockk, la data 2011-04-18 10:57:03daca zidul chinezesc ar fi fost construit din litere, tu l ai fi zidit singura ...


si eu care credeam ca e vorba de ceva metafizic, interesant... pff, inca o tzeapa a la kudika..



Si totusi uita-te postand aici...
Cauti vreun inteles ascuns al vietii aici pe kudika?
Totusi ai si tu putina dreptate...parca e prea multa poveste.
Crinutu
Postat pe 18 Aprilie 2011 17:43
De la: millena61, la data 2011-04-18 15:22:21Eu nu vreau decat sa te inveselesc putin. postand cele de mai jos! In rest,succes in tot ceea ce vei intreprinde in legatura cu situatia delicata in care te afli!


Poveste adevarata...



O femeie recent divortata isi petrecu prima zi impachetandu-si lucrurile in cutii si valize. A doua zi, a venit un camion si a incarcat totul, inclusiv mobila. A treia zi, s-a asezat pe jos, in sufrageria goala, a pus muzica in surdina, a asezat doua luminari, doua kile de creveti, o farfurie de icre si o sticla de vin alb pus la gheata.

Cand a terminat de mancat, a demontat toate barele de la perdelele din fiecare camera, le-a scos capacele laterale, a indesat inauntru icrele si crevetii care ii ramasesera, a pus capacele la loc si a asezat din nou barele la geamuri.

Reintors, fostul sot s-a mutat cu amanta si cu noua lui mobila. La inceput, totul a fost perfect. Insa, in curand, incet, incet, casa a inceput sa puta. Au incercat de toate: au facut curatenie, au aerisit, au revizuit gurile de ventilatie pentru eventualitatea ca s-ar pute gasi soareci morti inauntru, au spalat covoarele... In fiecare coltisor de casa au pus deodorante electrice, au golit zeci de butelii de spray. Au cheltui o gramada de bani sa schimbe, dar nimic nu functiona.

Nimeni nu le mai venea in vizita, angajatii refuzau sa lucreze, pana si fata care facea curatenie in casa i-a abandonat. Disperati, fostul sot si amanta, au hotarit sa se mute.

Dupa

o luna, inca nu gasisera pe nimeni dispus sa cumpere casa. Cei de la agentiile imobiliare nici nu mai raspundeau la telefon. In final au cumparat o casa noua.

Intr-o zi, fosta sotie il suna ca sa stabileasca detaliile divortului si, in treacat, il intreaba cum o mai duce. El raspunde ca vinde casa, fara insa sa-i dea vreo explicatie. Ea il asculta calma, apoi ii zice ca o sa vorbeasca cu avocatul, sa vada cum ar putea face sa cumpere ea casa. Presupunand ca n-are nici o idee despre adevaratul motiv pentru care o vinde, barbatul ii propune a zecea parte din pretul real al locuintei, ca sa scape cat mai repede. Femeia accepta si, in citeva ore, avocatul ii aduce actele la semnat.

O saptamina mai tarziu, barbatul si amanta se oprira la poarta casei, observand surazatori cum muncitorii le impachetau lucrurile si le urcau in camion. Totul, inclusiv barele de la perdele...



IMI PLAC ISTORIILE CU FINAL FERICIT, TIE NU?



German Dehesa spunea astfel: "noi, barbatii, ar trebui sa intelegem ca femeile sint invincibile, imparabile si de neintrecut"...



Tare povestea ta. Si imi place la nebunie citatul lui German asta.
Crinutu
Postat pe 18 Aprilie 2011 17:47
POSTESTE ca e postul Pastelui si roaga -te la Sf Fecioare punand intrebarile care te macina iar a treia seara de rugaciune pune busuioc sub perna si ce vei visa spune-mi si iti voi spune care e calea in functie de ce iti doresi
si nu uita niciodata DUMNEZEU nu ne paraseste niciodata numai noi uitam de EL ...El se afla pretutindeni si permanent in sufletul nostru si mai ales ceea ce nu vrea El sa se intample nu se intampla numai sa avem credinta
elimina cuvintele negative NU si PROBLEMA din limbajul obisnuit fara a avea asteptari de la ziua care vine
pune-ti intr-un colt flori caroara sa le vorbesti ...si sa la ingrijesti ...acestea te vor relaxa ,intra in armonie cu ele!
Paste Fericit!
MIMI1958
Postat pe 18 Aprilie 2011 19:15
am citit ce ai scris...... este trist cand toate se intampla dupa ce sunt si copiii la mijloc.
Sa-ti spun ce am facut eu : ne-am cunoscut cand eu aveam 18 el 21. Am fost impreuna aproape 3 ani pana cand intr-o noapte....
..... a venit dimineata pe la 5, l-am lasat sa adoarma mi-am facut bagajul si am plecat!
Au urmat rugaminti, promisiuni etc... nu m-am intors. El s-a casatorit cu ea.... pentru 4 ani! S-au despartit apoi....
Ne-am reintalnit dupa inca un an intamplator intr-o statie de masina (eu lucram in apropierea ei)
Ma astepta in fiecare zi sa ies de la servici. Am acceptat sa mergem la o cafea.... am mai stat de vorba.... am inceput sa ne reintalnim....... acum suntem impreuna de 12 ani!
Avem 2 copilasi superbi impreuna si ne merge bine. Sunt convinsa ca nu ar mai repeta gresala acum! Nu si-ar mai dori sa ma insele niciodata pentru ca a realizat cat de mult a pierdut atunci.
M-a pierdut pe MINE!
Ar trebui sa-i faci o "proba" in acest fel ca sa-si dea seama cat de mult insemni pentru el. Daca nu revine la tine......... inseamna ca nu ai NIMIC DE PIERDUT!
Inseamna ca nu te cunoaste si ca nu stie ce comoara are!


PS: viata merge inainte! cu sau fara el!
i_kudika
Postat pe 18 Aprilie 2011 20:56
sincer eu cred ca din cauza ca aveai tu doua joburi, ti-ai neglijat o perioada sotul. el a inceput sa caute alinare in bratele alteia. iluzia lui de posesivitate vine probabil din cauza ca erai foarte ocupata , iar cand aveai liber doreai sa petreci mai mult timp cul el, cred eu... odata ce a intrat pew calea asta, asa va continua toata viata. parerea mea e sa fii puternica si sa il lasi. stiu ca e greu, dar poate, doar POATE in timp va realiza ce a pierdut si va reveni pe calea cea buna.
jerk_ghicice_bubencap
Postat pe 19 Aprilie 2011 11:55
Ma uimeste ca vb de demoni si nu stii cine este Cel care poate rezolva prbl. Asa cum exista demoni exista si Divinitatea, care, orice s/ar intampla, nu te va parasi. In Biblie spune: "Nu te voi lasa, cu niciun chip nu te voi parasi". Asa ca, atunci cand nu mai ai resurse, pentru ca esti om, uita/te in sus, la Dumnezeu! Sa nu faci vreodata greseala sa te uiti la ceilalti oameni! Sunt neputinciosi! Uneori mult mai neputinciosi decat tine! Cum spuneai tu, au mai multi demoni decat ai tu.
kudikaroxi
Postat pe 25 Aprilie 2011 18:29
Conteaza mult si ce "FUMEAZA"!!!!! daca are asemenea reactii!!! tu castigi suficient ca sa poti sa ramaii cu fetele ! asa ca pentru el solutia este "DRUM BUNNNNNNNNNN"!!!!!!!!!!!!!!!!!
voicumagdalena
Postat pe 8 Iunie 2011 13:12
kudika117453
Postat pe 8 Iunie 2011 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33
nepasarea lui=suferinta mea! 31 De la: paullina 19 Iulie 2010 05:35
Buna seara! 4 De la: Ancu_Anca_9 6 Iunie 2013 20:10
RELIGIA SE CONFRUNTA CU DRAGOSTEA?POATE FI ACEASTA UNEORI UN MOTIV PENTRU CARE SA PARASESTI PERSOANA PE CARE O IUBESTI PENTRU RELIGIE? 52 De la: _dulcik_ 20 Martie 2009 23:09
Pentru iubitorii de animale... 15 De la: oryxbeissa 18 Noiembrie 2009 14:48