Setari Cookie-uri

Ce e fericirea?

De la: de_ce_exist, la data 2011-05-18 17:41:11 De ce exist??? poate sa fac umbra pamantului aiurea? Poate ca am fost un accident al unor adolescenti , ce nu puteau face nimic la vremea aceea? poate o greseala? Nu stiu, ma intreb de mult, de asta am ales id ul acesta, ca ma intreb de ce exist? Nu poti alege sa dispari ca asa vrei, ci trebuie sa duci totul pana la capat, dar eu am senzatia ca totul e in van. Ma bucur pentru cel care a spus ca el e fericit atunci cand isi da drumul, sau cel care a spus ca e fericit cand are cardul plin, si ma intreb au totul la indemana sau totul pregatit pe tava ca doar atat ii face fericiti?



daca nu esti fericita acum...foarte bine: ia o pauza,esti deprimata si obosita de rutina asta de familie, e perfect normal... fa ceva pentru tine, ceva, orice ... orice vrei tu sa faci, ceva ce nu ai putut sa faci pana in momentul asta, si aici intra si chestiile astea lumesti:un shopping bun, o freza noua, un iubit nou ... dar si chestii mai profunde...poate ar trebui sa te spovedesti: Doamne Doamne te asculta oricand si sigur o sa te simt mai...usoara dupa, sau placa intr-o calatorie initiatica...niciodata nu e prea taziu sa inveti...
trebuie sa faci ceva sa-ti incarci bateriile, trebuie sa te retragi in barlog, sa meditezi pentru ca apoi cand ai sa te intorci sa realizezi ca fericirea este aici cu tine, te tine de manuta, doar ca te-ai cam prea obisnuit cu sentimentul asta de bine si nu-i mai simti prezenta ... e ironic dar fericirea e compusa din toate aceste lucruri marunte...
2read
Postat pe 22 Mai 2011 22:41
De la: de_ce_exist, la data 2011-05-17 12:52:25Buna. Poate mai este aceasta intrebare pe forum dar eu va intreb acum pe voi, ce e" Fericirea", ? Ce intelegeti voi prin cuvantul " Fericire" ??? Eu inca ii caut intesesul

ar trebui sa fi fericita daca intr-o zi cineva va fi fericit pentru ca tu estisti
pickard
Postat pe 22 Mai 2011 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire 15 De la: Katty03 22 Mai 2010 10:23
Iubirea 31 De la: catalina69 26 Octombrie 2009 08:57
Femei (cu mistouri daca se poate...orice este posibil) 24 De la: mika76 14 Februarie 2011 20:11
vreau un sfat 8 De la: size_back 27 Iulie 2010 11:23
Iubesc un baiat cu probleme psihice! Cum l-as putea ajuta? 9 De la: blue_moonbutterfly 21 Septembrie 2009 09:24