Setari Cookie-uri

De ce trebuie sa invatam doar din greseli si suferinta?!

Esti sigur ?Acum depinde ce intelegi tu prin mari,si se numesc sani
healthy012295
Postat pe 29 Mai 2011 19:16
De la: healthy012295, la data 2011-05-29 19:16:16Esti sigur ?Acum depinde ce intelegi tu prin mari,si se numesc sani


sani se numesc intre voi femeile
intre noi barbatii se numesc tate
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 19:18
Intre voi barbatii... dar ce vorbesti cu un barbat si nu stiu eu?
healthy012295
Postat pe 29 Mai 2011 19:35
De la: healthy012295, la data 2011-05-29 19:35:33Intre voi barbatii... dar ce vorbesti cu un barbat si nu stiu eu?
ee el e un labag iu notoriu nu stie ce vb
thadoogback
Postat pe 29 Mai 2011 19:37
De la: thadoogback, la data 2011-05-29 19:37:43
De la: healthy012295, la data 2011-05-29 19:35:33Intre voi barbatii... dar ce vorbesti cu un barbat si nu stiu eu?
ee el e un labag iu notoriu nu stie ce vb


[img]http://i.imgur.com/cjwHM.gif[/img]
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 19:39
Merci ca esti de acord cu mine..
healthy012295
Postat pe 29 Mai 2011 19:50
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 12:55:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
sa inteleg ca voi ati fost cei care ati parasit pe cei ce va iubeau?
lilu_67
Postat pe 30 Mai 2011 19:21
De la: lilu_67, la data 2011-05-30 19:21:34
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 12:55:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
sa inteleg ca voi ati fost cei care ati parasit pe cei ce va iubeau?


am avut si relatii doar de "florile marului" fara nici-o implicare emotionala
am avut si eu o perioada in care credeam ca "barbatia" se masoara in numarul femeilor pe care le "cuceresti"
battleofwits
Postat pe 30 Mai 2011 23:01
nici un sfat nu te poate face sa te simti mai bine incearca sa iti gasesti tu forta necesara pentru a te ridica din nou succes
s_anamaria
Postat pe 2 Iunie 2011 01:11
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36
De la: Valy90, la data 2011-05-22 13:45:27Cam straniu, te iubeste dar te lasa.
Intr-un fel, poate, chiar are dreptate, daca e adevarata chestia cu plecatul.O relatie la distanta cam greu rezista, avand in vedere ca sunteti tineri si ochii va fug,(intelegi tu).
Pt iubire nu merita sa suferi, sa te faci ,,pres".Esti tanara, viata merge inainte si poate, vei gasi pe cineva care sa fie langa tine.POATE nu e el acel cineva si deasta e dat sa se intample asa(sa plece).
Capul sus. Nu se moare din iubire.


Stiu ca nu se moare din iubire. Insa sunt cam demoralizata caci este a doua oara cand sunt parasita aparent fara motiv. Replica celebra este: ,,Nu e vina ta, e vina mea. Nu mi-ai gresit cu nimic, insa trebuie sa ne despartim. E mai bine acum decat mai tarziu."
Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!

Nu cred ca gresesti tu undeva anume, poate doar ca alegi pe cine nu trebuie. Poate ca-ti pui sperante in niste relatii care nu merg si alegi sa ignori semnalele de asa natura pentru ca "iubirea invinge totul".
Stai linistita, mai bine parasita, decat intr-o relatie doar de gura lumii sau din obisnuinta. O sa vina si acel fat-frumos, Alesul, insa trebuie sa inveti sa distingi intre cei ce-si doresc o relatie cat e bine si cei care vor sa fie cu tine pentru cine si ce esti tu.
kudika_pudika
Postat pe 2 Iunie 2011 12:28
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07 La inceput am evitat sa ma implic, din teama de a nu suferi din nou. Insa treptat m-a facut sa-l iubesc.

Draga missy_s,
Voi incerca sa te ajut si eu atat cat ma pricep dandu-ti cateva sfaturi. Am fost in situatia ta si chiar de 2 ori ca si tine, dupa cum ne-ai spus, deci voi vorbi doar din proprie experienta. Scuze daca voi parea prea filozofica.
Concluzia la care am ajuns apropo de intrebare e ca "numai cand facem greseli si suferim" ne intrebam DE CE? atunci cand suntem fericiti nu o facem. Vorba sfanta "cand te lovesti cu capul de sus te mai uiti si in jos". Viata este ca o scoala, gresim pana cand tinem minte sa nu mai facem aceleasi greseli. Sa contemplam asupra "greselilor" noastre putin mai serios. Bineinteles esti foarte tanara si lipsa de experienta isi spune cuvantul, dar nu dispera, crede-ma de obicei orice obstacol e spre bine. Stiu acum suferi si n-o sa fii de acord cu mine.
..."Dupa ce`am suferit luni de zile in urma unei relatii esuate,..."...Vreau sa-ti spun ca INTOTDEANA fiecare are partea lui de vina cand relatia esueaza.
..."crezand ca nu voi mai putea iubi pe nimeni,..."... Asta pentru ca in general pur si simplu uitam de noi intr-o relatie de dragoste si existam doar prin persoana pe care o iubim. Totul se leaga de ea, fara ea nu putem respira chiar si asta pentru ca incepem sa traim doar pentru si prin celalalt. Se spune ca "abuzul de orice fel dauneaza" perfect adevarat. In realitate nici nu tinem cont de ce vrea omul iubit (desi facem multe sacrificii pt el, credem noi) de fapt facem doar ce credem noi ca i-ar placea si l-ar face fericit. Un banal ex: (fata cuminte si gospodina... crede ca e sotia perfecta) sotul o vede cam la fel tot timpul, neingrijita, mirosind mereu a preparate culinare si de gasit la orice ora acolo unde stie el. Crezi ca da f mare atentie la curatenia exemplara (pe care ai inceputs-o faci aproape de pe scarile blocului reintorcandu-te de la servici? Sotul vine acasa si vede o figura obosita pusa pe cearta pentru ca-i face deranj de la intrare si de care parca s-a mai saturat in ultima vreme. Sper sa fie pe intelesul tau ex. dat si desigur este generalizat nicidecum nu am facut aluzie la tine.
..."Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?"... De ce sa te aduni de pe jos? Asta ma intristeaza. Ti-ai permis sa faci asa ceva cu sufletelul tau? De ce? Nu-ti tin predica, ma scuzi. Sunt doar intrebari pe care mi le-am pus si mie acum catva timp. Noi femeile suntem mult mai receptive la urmari, nu luam in seama instinctul dar de fiecare data putem prevesti ca ceva nu e ok, ceva nu se leaga, ceva lipseste. Doar ca inchidem ochii si mergem mai departe, apoi ni se "pare" ca asa din senin omul iubit ne paraseste. Oare chiar nu s-a tras nici un semnal de alarma inainte.
Draga mea, stiu te vei obosi poate citindu-ma dar iti scriu toate acestea amanuntit pentru ca m-am lasat si pe mine sa sufar enorm in trecut si apoi am reflectat foarte mult asupra tuturor aspectelor. Bineinteles nu sunt nici pe departe o experta, insist in greseli (dar nu atat de mari). Sper sa te ajut, altfel nu as acorda timp scriind atat.
..."Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii.."...
Parerea mea este ca in timp ce tu erai preocupata sa-l iubesti si sa-ti faci vise pentru amandoi, el vedea si simtea cu totul altceva. Si barbatii iubesc si ei sufera dar sunt (in general) mult mai realisti, visele lor sunt pentru perioade apropiate. Nu neaparat si-a gasit pe altcineva sau nu te-a iubit niciodata, dar pur si simplu "poate" si-a dat seama ca nu va potriviti. Nu stiu detalii despre relatia voastra ca sa intru in amanunt, dar poate si el sufera in felul lui, uneori barbatii fug si din calea fericirii femeii iubite. Poate s-a simtit prea "putin" pentru tine, au si ei orgoliul lor. Dar hai sa admitem si ca a fost un nesimtit si atat a reusit sa joace teatru cu tine, rolul lui s-a incheiat aici. In ambele situatii e cel mai bine ca nu a intarziat prea mult sa plece din relatie, care oricum nu ar fi avut o armonie. Din orice alegere si persoana avem ce invata, peste ani imi vei da dreptate.
Nu exista alegere gresita, cred eu, doar insistenta de a mentine o alegere lasand sa treaca timpul e o actiune gresita.
..."Un sfat mi-ar fi de mare folos..."
Cu scuzele de rigoare pentru textul meu prea lung, sper sa fi pus si eu putin umarul la sprijinul de care ai nevoie.
Daca modul in care vad lucrurile te va ajuta si vrei sa mai vorbim, o voi face oricand cu placere.
Iubeste-te si respecta-te indeajuns ca numai asa o vei face si cu ceilalti si ei cu tine.
Oricum eu iti multumesc ca mi-ai dat ocazia sa spun toate acestea.
Iti doresc o seara cu multa liniste in suflet si in gand
sgabi7
Postat pe 2 Iunie 2011 19:08
nu vreau sa te supar,dar ar trebui sa iei in calcul si varianta ca ar exista altcineva in viata lui si cauta motive de despartire....ar trebui sa investigat mai atent totul
kudika393872
Postat pe 4 Iunie 2011 22:53
parerea mea...daca elimini posibilitatea ca ar avea pe altcineva,si esti sigura de ceea ce simte pt tine,eu zic sa nu renunti,sa lupti pt iubirea voastra,Eu am trecut prin ceva asemanator,iar acum suntem impreuna.Sfatul meu...LUPTATI PENTRU CEEA CE CREDETI CA V-AR FACE FERICITI
CRISTINA_GASPAR_81
Postat pe 5 Iunie 2011 12:24
nu merita. oricat de greu ar fi da-i pace. daca exista iubire din partea lui nu renunta.
kudika170608
Postat pe 5 Iunie 2011 15:39
baiatul se simte inferiortie,si de asta a renuntat la tine
kudika224927
Postat pe 5 Iunie 2011 17:51
De la: lilu_67, la data 2011-05-30 19:21:34
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 12:55:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
sa inteleg ca voi ati fost cei care ati parasit pe cei ce va iubeau?


am parasit o relatie in care "ea" credea ca ma iubeste, sau poate ca ma iubea
insa pentru mine au fost doar relatii ...
tu nu ai stat niciodata intr-o relatie doar de dragul de a te foote?

a sta intr-o relatie de iubire e ceva mai complicat, si banuiesc ca vine odata cu varsta dehh, viata
battleofwits
Postat pe 5 Iunie 2011 17:57
De la: battleofwits, la data 2011-06-05 17:57:09
De la: lilu_67, la data 2011-05-30 19:21:34
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 12:55:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
sa inteleg ca voi ati fost cei care ati parasit pe cei ce va iubeau?


am parasit o relatie in care "ea" credea ca ma iubeste, sau poate ca ma iubea
insa pentru mine au fost doar relatii ...
tu nu ai stat niciodata intr-o relatie doar de dragul de a te foote?

a sta intr-o relatie de iubire e ceva mai complicat, si banuiesc ca vine odata cu varsta dehh, viata
da, asta cu a sta intr-o relatie doar pt a f...e,numai barbatii sint capabili......
la femei inca nu am auzit asa ceva. iar cu iubirea- cind o faci inainte sau dupa ce vine iubirea.
lilu_67
Postat pe 5 Iunie 2011 18:15
De la: lilu_67, la data 2011-06-05 18:15:01
De la: battleofwits, la data 2011-06-05 17:57:09
De la: lilu_67, la data 2011-05-30 19:21:34
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 12:55:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:54:20
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:22:52....Eu l-am sunat zile la rand, i-am dat mesaje.. Niciun raspuns n-am primit. Desi imi promisese ca vom ramane prieteni, ca vom vorbi. Asa ca am sters nr lui. Ca sa nu mai fiu tentata sa sun. Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru. E ff greu dar viata merge mai departe cu sau fara ei..


ce tare e asta
te desparti, insa astepti sa primesti mesaje

ce ma enerveaza cand primesc zeci de mesaje si telefoane dupa ce ne despartim ...chiar nu inteleg faza asta


Subscriu!
sa inteleg ca voi ati fost cei care ati parasit pe cei ce va iubeau?


am parasit o relatie in care "ea" credea ca ma iubeste, sau poate ca ma iubea
insa pentru mine au fost doar relatii ...
tu nu ai stat niciodata intr-o relatie doar de dragul de a te foote?

a sta intr-o relatie de iubire e ceva mai complicat, si banuiesc ca vine odata cu varsta dehh, viata
da, asta cu a sta intr-o relatie doar pt a f...e,numai barbatii sint capabili......
la femei inca nu am auzit asa ceva. iar cu iubirea- cind o faci inainte sau dupa ce vine iubirea.


hai sa nu ne ascundem dupa deget ...
battleofwits
Postat pe 5 Iunie 2011 18:27
pot sa spun ca este cam asemanatoare povestea ca a mea de ce pur si simplu din lasitate din prostie si cred ca nu si-a dorit o relatie cu tine
kudika393594
Postat pe 5 Iunie 2011 19:47
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?


Da, cred ca e ok sa fii sincer. Sa`i spui persoanei respective unde a gresit..
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 19:46
De la: missy_s, la data 2011-06-06 19:46:25
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?


Da, cred ca e ok sa fii sincer. Sa`i spui persoanei respective unde a gresit..


chiar te consider atat de evoluata spiritual incat sa poti aprecia sinceritatea unei despartiri?

eu ma indoiesc, dar daca tu zici ca vrei asta ...

imagineaza-ti pentru 2 minute cum ar fi daca la ultima despartire tipul pe care il iubeai iti spune: am vrut sa te foot pentru ca ma plictiseam in saptamana aia, am continuat sa te foot pentru ca nu am gasit pe cineva mai bun, insa acum ca am gasit pe cineva cu care mi-ar place sa ma foot ... nu mai am nici-un chef sa stau cu tine sa te foot pentru ca oricum te consider cam proasta si ma enerveaza ca trebuie sa te trag mereu de mana ca sa-mi faci un oral

lista sinceritatii poate continua

consideri ca poti indura asta de la cel pe care crezi ca-l iubesti? si sa te mai saluti cu el peste doua zile cand te intalnesti pe drum?


fi sincera
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 19:56
De la: _vio_, la data 2011-05-29 13:09:00
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07e posibil sa plece 1 an in Anglia si ca nu crede ca va rezista relatia sau ca-l voi astepta.
............Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?
Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii..
Un sfat mi-ar fi de mare folos...Va multumesc!


Vrajeli! Ratiunea primeaza cand nu iubesti.
Si-a gasit pe altcineva si incearca sa se desparta de tine frumos (crede el...). De aceea ti-a spus clar si raspicat ca nu isi schimba decizia.
Aduna-te... asa cum ai mai facut-o. Nu se moare din dragoste.


Stiu ca nu se moare din iubire. Doar ca m`a cam demoralizat esecul asta.. Parca devine un clișéu sa fiu lasata asa, fara cearta fara nimic. Cred ca sunt si prea credula si sensibila. Pur si simplu pun pret pe cuvinte...iar cuvintele in ziua de azi nu prea mai inseamna nimic.
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 19:59
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 19:56:18
De la: missy_s, la data 2011-06-06 19:46:25
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 12:58:52
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 12:54:49
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 00:13:06
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36...Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!


ai incercat sa porti sutien cu push-up :sml-happy00 44:
si tu esti un rau


cand te desparti de cineva
crezi ca e ok sa-i spui exact motivele pentru care nu mai vrei sa fiti impreuna?


Da, cred ca e ok sa fii sincer. Sa`i spui persoanei respective unde a gresit..


chiar te consider atat de evoluata spiritual incat sa poti aprecia sinceritatea unei despartiri?

eu ma indoiesc, dar daca tu zici ca vrei asta ...

imagineaza-ti pentru 2 minute cum ar fi daca la ultima despartire tipul pe care il iubeai iti spune: am vrut sa te foot pentru ca ma plictiseam in saptamana aia, am continuat sa te foot pentru ca nu am gasit pe cineva mai bun, insa acum ca am gasit pe cineva cu care mi-ar place sa ma foot ... nu mai am nici-un chef sa stau cu tine sa te foot pentru ca oricum te consider cam proasta si ma enerveaza ca trebuie sa te trag mereu de mana ca sa-mi faci un oral

lista sinceritatii poate continua

consideri ca poti indura asta de la cel pe care crezi ca-l iubesti? si sa te mai saluti cu el peste doua zile cand te intalnesti pe drum?


fi sincera


Hmm e cu dus si intors. Inteleg perfect ce vrei sa spui. Intr`adevar uneori e greu sa infrunti realitatea. Insa la fel de greu e si sa fii lasat fara sa faci ceva anume si mai ales fara sa ti se zica ceva concret. Repet, cred ca sunt prea sensibila, ma implic prea repede. Probabil aici gresesc.
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 20:09
chiar ar fi aiurea, sa ne apucam sa intocmim o lista a defectelor in momentul despartirii,,,daca nu-ti ajunge un top de A4????
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2011 20:14
De la: lilu_67, la data 2011-05-29 13:39:22
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:04:59
De la: rashela, la data 2011-05-22 16:25:42Inteleg ca sunteti tineri, spre foarte tineri. A pleca in Anglia inseamna a pleca intr-o alta lume, cu diferente URIASE fata de lumea in care ai trait pana acum.
Nu-mi doresc sa te supar, insa daca baiatul meu la 20 de ani ar avea o sansa de a se desprinde de mizeria din RO, l-as sfatui foarte clar sa rupa orice legatura amoroasa pe care ar avea-o in tara. Un an in Anglia se poate transforma in ani, in stabilirea definitiva acolo, in cladirea unei alte vieti. Ori asta exclude orice poveste de amor care, inclusiv in tara, nu reprezenta mare lucru.
Din felul cum vorbesti tu, din felul cum iti raspunde el, inclin sa cred ca tu erai mult mai bine ancorata in relatia asta, decat el.

Este adevarat ca suferinta-i mare acum, insa daca el este hotarat, e timpul sa te obienuiesti cu ideea si sa-ti continui viata. N-a fost sa fie!


Rashela...suntem tineri intr-adevar. El are 24 de ani iar eu 22. Insa chestia cu plecatul nu este sigura. I-a promis cineva ca-l ia acolo dar nu e nimic sigur. Consider ca daca m-ar fi iubit cu adevarat si s-ar fi simtit bine in relatia asta, nu ar fi renuntat atat de usor. Ar fi vrut sa luptam impreuna. Nimeni nu fuge de bine.
Ideea este ca nu inteleg de ce facea planuri de viitor in timpul relatiei, planuri ce ne includeau pe amandoi. De ce era atat de implicat daca nu-si dorea nimic serios? Si inca ceva ce ma intriga...In ziua cand ne-am despartit, m-a rugat sa ramanem prieteni si sa mai comunicam. Insa de cateva zile i-am dat mesaje, l-am sunat...si nimic.
s-ar putea ca Anglia sa fie din alt cartier este usor de dat sfaturi,mai greu este pt cel ce se afla in situatie, dar tu ai face bine sa inveti ca.....Cuvintele sint purtatoarele cele mai putin demne de incredere ale ADEVARULUI.


Daaa... se pot spune multe. Dar de facut...putine. Nu mai au valoare cuvintele..
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 20:18
De la: miss_darine, la data 2011-06-06 20:14:35 chiar ar fi aiurea, sa ne apucam sa intocmim o lista a defectelor in momentul despartirii,,,daca nu-ti ajunge un top de A4????


din cauza asta cel mai bine e sa fim maturi si sa intelegem ca nu merge si gata... fara prea multe explicatii

oricum cine e cu "capul in nori" nici daca-i spui adevarul nu va stii ce sa faca cu el
unde mai pui ca se va simti atat de jignit incat va face orice sa se razbune (fizic )



intrebarea se pune care e cea mai penibila despartire:
- sa-i spui adevarul, si sa o ranesti (pentru ca nu poate accepta adevarul)
- sa nu o mai suni, iar ea nestiind ce se intampla te va suna o saptamana, pana sa-si dea seama ce se intampla

battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 20:22
De la: miss_darine, la data 2011-06-06 20:14:35 chiar ar fi aiurea, sa ne apucam sa intocmim o lista a defectelor in momentul despartirii,,,daca nu-ti ajunge un top de A4????


Nu ziceam de o lista a defectelor...ci doar lucrul predominant care deranjeaza sau care provoaca despartirea.. Mie una mi`e greu sa inteleg o astfel de decizie venita din partea unui om care era implicat, fara sa mi se dea un motiv puternic. Si cand zic ca era implicat...stiu ca nu ma insel. Mi`a fost alaturi in anumite momente critice.
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 20:24
De la: missy_s, la data 2011-06-06 20:09:56
Hmm e cu dus si intors. Inteleg perfect ce vrei sa spui. Intr`adevar uneori e greu sa infrunti realitatea. Insa la fel de greu e si sa fii lasat fara sa faci ceva anume si mai ales fara sa ti se zica ceva concret. Repet, cred ca sunt prea sensibila, ma implic prea repede. Probabil aici gresesc.


Din cauza asta minciuna: "Eu acum trec printr-o perioada mai dificila si am nevoie de o pauza ..."

e mai buna decat adevarul.
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 20:25
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:22:09
De la: miss_darine, la data 2011-06-06 20:14:35 chiar ar fi aiurea, sa ne apucam sa intocmim o lista a defectelor in momentul despartirii,,,daca nu-ti ajunge un top de A4????


din cauza asta cel mai bine e sa fim maturi si sa intelegem ca nu merge si gata... fara prea multe explicatii

oricum cine e cu "capul in nori" nici daca-i spui adevarul nu va stii ce sa faca cu el
unde mai pui ca se va simti atat de jignit incat va face orice sa se razbune (fizic )



intrebarea se pune care e cea mai penibila despartire:
- sa-i spui adevarul, si sa o ranesti (pentru ca nu poate accepta adevarul)
- sa nu o mai suni, iar ea nestiind ce se intampla te va suna o saptamana, pana sa-si dea seama ce se intampla



Cel mai bine e sa nu folosesti cuvinte mari si sa nu creezi iluzii inca de la inceput daca nu`ti doresti ceva serios. S`ar evita multe complicatii asa.. :)
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 20:29
De la: missy_s, la data 2011-06-06 20:29:00
Cel mai bine e sa nu folosesti cuvinte mari si sa nu creezi iluzii inca de la inceput daca nu`ti doresti ceva serios. S`ar evita multe complicatii asa.. :)


problema e ca sunt momente cand ti se forteaza mana
cu intrebari dificile in momentele delicate
in acele momente cand nu mai gandesti cu cerebelul

in acele momente avem tendinta de a spune orice, absolut orice ... eu nu cred ca am avut o limita
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 20:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 19 De la: simonik_1592 11 August 2009 11:41
hy 12 De la: MaraDonna 23 Octombrie 2009 17:15
cum sa o fac sa ma ierte ??? 36 De la: kazy1984 11 August 2012 00:27
Vi s-a mai intamplat? 11 De la: ladya 16 Ianuarie 2009 01:15
Vreau sa-l uit...dar cum??? 27 De la: kudika_1005014 8 Aprilie 2016 16:36