Setari Cookie-uri

De ce trebuie sa invatam doar din greseli si suferinta?!

De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:22:09
din cauza asta cel mai bine e sa fim maturi si sa intelegem ca nu merge si gata... fara prea multe explicatii

oricum cine e cu "capul in nori" nici daca-i spui adevarul nu va stii ce sa faca cu el
unde mai pui ca se va simti atat de jignit incat va face orice sa se razbune (fizic )



intrebarea se pune care e cea mai penibila despartire:
- sa-i spui adevarul, si sa o ranesti (pentru ca nu poate accepta adevarul)
- sa nu o mai suni, iar ea nestiind ce se intampla te va suna o saptamana, pana sa-si dea seama ce se intampla


eu una merg pe mana adevarului, chiar daca este dureros...varianta cu nesunatul mi se pare o lasitate
iar fata ar trebui sa stie ca motive de despartire nu sunt f multe...ori a gasit o inlocuitoare, ori s-a plictist si isi doreste altceva ...adica, tot acolo ajungem...suntem in giratoriu
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2011 20:31
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:25:48
De la: missy_s, la data 2011-06-06 20:09:56
Hmm e cu dus si intors. Inteleg perfect ce vrei sa spui. Intr`adevar uneori e greu sa infrunti realitatea. Insa la fel de greu e si sa fii lasat fara sa faci ceva anume si mai ales fara sa ti se zica ceva concret. Repet, cred ca sunt prea sensibila, ma implic prea repede. Probabil aici gresesc.


Din cauza asta minciuna: "Eu acum trec printr-o perioada mai dificila si am nevoie de o pauza ..."

e mai buna decat adevarul.


Si sa`l lasi pe celalalt sa se framante zile`ntregi cu intrebarea ,,de ce, ce`am facut" :))
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 20:32
De la: miss_darine, la data 2011-06-06 20:31:53
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:22:09
din cauza asta cel mai bine e sa fim maturi si sa intelegem ca nu merge si gata... fara prea multe explicatii

oricum cine e cu "capul in nori" nici daca-i spui adevarul nu va stii ce sa faca cu el
unde mai pui ca se va simti atat de jignit incat va face orice sa se razbune (fizic )



intrebarea se pune care e cea mai penibila despartire:
- sa-i spui adevarul, si sa o ranesti (pentru ca nu poate accepta adevarul)
- sa nu o mai suni, iar ea nestiind ce se intampla te va suna o saptamana, pana sa-si dea seama ce se intampla


eu una merg pe mana adevarului, chiar daca este dureros...varianta cu nesunatul mi se pare o lasitate
iar fata ar trebui sa stie ca motive de despartire nu sunt f multe...ori a gasit o inlocuitoare, ori s-a plictist si isi doreste altceva ...adica, tot acolo ajungem...suntem in giratoriu


si cum a reactionat cand i-ai spus adevarul?
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 20:40
De la: missy_s, la data 2011-06-06 20:32:23
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:25:48
De la: missy_s, la data 2011-06-06 20:09:56
Hmm e cu dus si intors. Inteleg perfect ce vrei sa spui. Intr`adevar uneori e greu sa infrunti realitatea. Insa la fel de greu e si sa fii lasat fara sa faci ceva anume si mai ales fara sa ti se zica ceva concret. Repet, cred ca sunt prea sensibila, ma implic prea repede. Probabil aici gresesc.


Din cauza asta minciuna: "Eu acum trec printr-o perioada mai dificila si am nevoie de o pauza ..."

e mai buna decat adevarul.


Si sa`l lasi pe celalalt sa se framante zile`ntregi cu intrebarea ,,de ce, ce`am facut" :))


crezi ca exista despartire amiabila?
battleofwits
Postat pe 6 Iunie 2011 20:41
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:40:56
De la: miss_darine, la data 2011-06-06 20:31:53
De la: battleofwits, la data 2011-06-06 20:22:09
din cauza asta cel mai bine e sa fim maturi si sa intelegem ca nu merge si gata... fara prea multe explicatii

oricum cine e cu "capul in nori" nici daca-i spui adevarul nu va stii ce sa faca cu el
unde mai pui ca se va simti atat de jignit incat va face orice sa se razbune (fizic )



intrebarea se pune care e cea mai penibila despartire:
- sa-i spui adevarul, si sa o ranesti (pentru ca nu poate accepta adevarul)
- sa nu o mai suni, iar ea nestiind ce se intampla te va suna o saptamana, pana sa-si dea seama ce se intampla


eu una merg pe mana adevarului, chiar daca este dureros...varianta cu nesunatul mi se pare o lasitate
iar fata ar trebui sa stie ca motive de despartire nu sunt f multe...ori a gasit o inlocuitoare, ori s-a plictist si isi doreste altceva ...adica, tot acolo ajungem...suntem in giratoriu


si cum a reactionat cand i-ai spus adevarul?

s-a intrat in silentio stampa...nu m-a mai sunat
miss_darine
Postat pe 6 Iunie 2011 20:47
De la: anutzyk_scumpik, la data 2011-06-02 01:11:15nici un sfat nu te poate face sa te simti mai bine incearca sa iti gasesti tu forta necesara pentru a te ridica din nou succes


Asta asa e. Trebuie sa ma gandesc ca nu a fost sa fie si ca poate totul se intampla cu un scop..
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 21:47
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-02 12:28:49
De la: missy_s, la data 2011-05-29 00:11:36
De la: Valy90, la data 2011-05-22 13:45:27Cam straniu, te iubeste dar te lasa.
Intr-un fel, poate, chiar are dreptate, daca e adevarata chestia cu plecatul.O relatie la distanta cam greu rezista, avand in vedere ca sunteti tineri si ochii va fug,(intelegi tu).
Pt iubire nu merita sa suferi, sa te faci ,,pres".Esti tanara, viata merge inainte si poate, vei gasi pe cineva care sa fie langa tine.POATE nu e el acel cineva si deasta e dat sa se intample asa(sa plece).
Capul sus. Nu se moare din iubire.


Stiu ca nu se moare din iubire. Insa sunt cam demoralizata caci este a doua oara cand sunt parasita aparent fara motiv. Replica celebra este: ,,Nu e vina ta, e vina mea. Nu mi-ai gresit cu nimic, insa trebuie sa ne despartim. E mai bine acum decat mai tarziu."
Ceva le fac de pleaca toti. Insa de ce niciunul nu-mi spune unde gresesc?!

Nu cred ca gresesti tu undeva anume, poate doar ca alegi pe cine nu trebuie. Poate ca-ti pui sperante in niste relatii care nu merg si alegi sa ignori semnalele de asa natura pentru ca "iubirea invinge totul".
Stai linistita, mai bine parasita, decat intr-o relatie doar de gura lumii sau din obisnuinta. O sa vina si acel fat-frumos, Alesul, insa trebuie sa inveti sa distingi intre cei ce-si doresc o relatie cat e bine si cei care vor sa fie cu tine pentru cine si ce esti tu.


Hmm se pare ca tocmai asta e problema. Poate nu stiu sa aleg. Sau poate ii indepartez prin felul meu de a fi fara sa`mi dau seama. E asa greu sa fii singur.. Dar trebuie sa fiu puternica!
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 21:54
De la: sgabi7, la data 2011-06-02 19:08:20
De la: missy_s, la data 2011-05-22 13:29:07 La inceput am evitat sa ma implic, din teama de a nu suferi din nou. Insa treptat m-a facut sa-l iubesc.

Draga missy_s,
Voi incerca sa te ajut si eu atat cat ma pricep dandu-ti cateva sfaturi. Am fost in situatia ta si chiar de 2 ori ca si tine, dupa cum ne-ai spus, deci voi vorbi doar din proprie experienta. Scuze daca voi parea prea filozofica.
Concluzia la care am ajuns apropo de intrebare e ca "numai cand facem greseli si suferim" ne intrebam DE CE? atunci cand suntem fericiti nu o facem. Vorba sfanta "cand te lovesti cu capul de sus te mai uiti si in jos". Viata este ca o scoala, gresim pana cand tinem minte sa nu mai facem aceleasi greseli. Sa contemplam asupra "greselilor" noastre putin mai serios. Bineinteles esti foarte tanara si lipsa de experienta isi spune cuvantul, dar nu dispera, crede-ma de obicei orice obstacol e spre bine. Stiu acum suferi si n-o sa fii de acord cu mine.
..."Dupa ce`am suferit luni de zile in urma unei relatii esuate,..."...Vreau sa-ti spun ca INTOTDEANA fiecare are partea lui de vina cand relatia esueaza.
..."crezand ca nu voi mai putea iubi pe nimeni,..."... Asta pentru ca in general pur si simplu uitam de noi intr-o relatie de dragoste si existam doar prin persoana pe care o iubim. Totul se leaga de ea, fara ea nu putem respira chiar si asta pentru ca incepem sa traim doar pentru si prin celalalt. Se spune ca "abuzul de orice fel dauneaza" perfect adevarat. In realitate nici nu tinem cont de ce vrea omul iubit (desi facem multe sacrificii pt el, credem noi) de fapt facem doar ce credem noi ca i-ar placea si l-ar face fericit. Un banal ex: (fata cuminte si gospodina... crede ca e sotia perfecta) sotul o vede cam la fel tot timpul, neingrijita, mirosind mereu a preparate culinare si de gasit la orice ora acolo unde stie el. Crezi ca da f mare atentie la curatenia exemplara (pe care ai inceputs-o faci aproape de pe scarile blocului reintorcandu-te de la servici? Sotul vine acasa si vede o figura obosita pusa pe cearta pentru ca-i face deranj de la intrare si de care parca s-a mai saturat in ultima vreme. Sper sa fie pe intelesul tau ex. dat si desigur este generalizat nicidecum nu am facut aluzie la tine.
..."Cum sa ,,ma adun" din nou de pe jos oameni buni? Cum sa ma ridic si sa merg mai departe cand imi lipseste atat de mult?"... De ce sa te aduni de pe jos? Asta ma intristeaza. Ti-ai permis sa faci asa ceva cu sufletelul tau? De ce? Nu-ti tin predica, ma scuzi. Sunt doar intrebari pe care mi le-am pus si mie acum catva timp. Noi femeile suntem mult mai receptive la urmari, nu luam in seama instinctul dar de fiecare data putem prevesti ca ceva nu e ok, ceva nu se leaga, ceva lipseste. Doar ca inchidem ochii si mergem mai departe, apoi ni se "pare" ca asa din senin omul iubit ne paraseste. Oare chiar nu s-a tras nici un semnal de alarma inainte.
Draga mea, stiu te vei obosi poate citindu-ma dar iti scriu toate acestea amanuntit pentru ca m-am lasat si pe mine sa sufar enorm in trecut si apoi am reflectat foarte mult asupra tuturor aspectelor. Bineinteles nu sunt nici pe departe o experta, insist in greseli (dar nu atat de mari). Sper sa te ajut, altfel nu as acorda timp scriind atat.
..."Am incercat sa vb cu el dar in zadar. Mi-a zis clar si raspicat ca nu-si schimba decizia indiferent de ce simte sau nu. Ca la el ratiunea primeaza, nu glasul inimii.."...
Parerea mea este ca in timp ce tu erai preocupata sa-l iubesti si sa-ti faci vise pentru amandoi, el vedea si simtea cu totul altceva. Si barbatii iubesc si ei sufera dar sunt (in general) mult mai realisti, visele lor sunt pentru perioade apropiate. Nu neaparat si-a gasit pe altcineva sau nu te-a iubit niciodata, dar pur si simplu "poate" si-a dat seama ca nu va potriviti. Nu stiu detalii despre relatia voastra ca sa intru in amanunt, dar poate si el sufera in felul lui, uneori barbatii fug si din calea fericirii femeii iubite. Poate s-a simtit prea "putin" pentru tine, au si ei orgoliul lor. Dar hai sa admitem si ca a fost un nesimtit si atat a reusit sa joace teatru cu tine, rolul lui s-a incheiat aici. In ambele situatii e cel mai bine ca nu a intarziat prea mult sa plece din relatie, care oricum nu ar fi avut o armonie. Din orice alegere si persoana avem ce invata, peste ani imi vei da dreptate.
Nu exista alegere gresita, cred eu, doar insistenta de a mentine o alegere lasand sa treaca timpul e o actiune gresita.
..."Un sfat mi-ar fi de mare folos..."
Cu scuzele de rigoare pentru textul meu prea lung, sper sa fi pus si eu putin umarul la sprijinul de care ai nevoie.
Daca modul in care vad lucrurile te va ajuta si vrei sa mai vorbim, o voi face oricand cu placere.
Iubeste-te si respecta-te indeajuns ca numai asa o vei face si cu ceilalti si ei cu tine.
Oricum eu iti multumesc ca mi-ai dat ocazia sa spun toate acestea.
Iti doresc o seara cu multa liniste in suflet si in gand


Iti multumesc pt sfaturi si imi cer scuze ca raspund cu intarziere insa sunt in sesiune...
Ziceai ca ,,Viata este ca o scoala, gresim pana cand tinem minte sa nu mai facem aceleasi greseli". Insa de ce mi se zice ca nu am gresit cu nimic insa sunt lasata fara drept de apel?! Nu mai stiu in cine sa am incredere si in cine nu... sunt atat de schimbatori oamenii.. Probabil a fost o lectie din care am invatat ceva important: sa nu mai cred in cuvinte sau in fapte facute doar pt a impresiona..
Tot ce`mi doresc este mai multa intelepciune pe viitor si o persoana care chiar sa`si doreasca sa`mi fie alaturi. O seara placuta!
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 22:36
De la: kudika393872, la data 2011-06-04 22:53:44nu vreau sa te supar,dar ar trebui sa iei in calcul si varianta ca ar exista altcineva in viata lui si cauta motive de despartire....ar trebui sa investigat mai atent totul


Nu e exclus tinand cont ca a disparut fara urma..
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 22:38
De la: CRISTINA_GASPAR_81, la data 2011-06-05 12:24:48parerea mea...daca elimini posibilitatea ca ar avea pe altcineva,si esti sigura de ceea ce simte pt tine,eu zic sa nu renunti,sa lupti pt iubirea voastra,Eu am trecut prin ceva asemanator,iar acum suntem impreuna.Sfatul meu...LUPTATI PENTRU CEEA CE CREDETI CA V-AR FACE FERICITI


Nu am cum sa lupt. Si`a schimbat numarul de telefon desi imi promisese ca vom ramane prieteni si ca vom pastra legatura. Atat am contat eu pentru el.
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 22:41
De la: kudika224927, la data 2011-06-05 17:51:28baiatul se simte inferiortie,si de asta a renuntat la tine


Exclus. Nu se simtea in inferioritate. Din punct de vedere financiar, stau mai prost ca el. Adevaratul motiv il stie doar el..
missy_s
Postat pe 6 Iunie 2011 22:44
De la: missy_s, la data 2011-06-06 22:36:07Insa de ce mi se zice ca nu am gresit cu nimic insa sunt lasata fara drept de apel?!

E clar, alta e la mijloc.

Si cand un tip iti spune esti prea buna pentru mine, crede-l. Adica da-i un sut in fund urgent dupa ce auzi asta, ca e un nesimtit si un las.



@battle, tu descrii doar culmea lasitatii. Sorry, dar ca tine am intalnit o gramada si sunt o alta gramada pe lumea asta. Am apreciat din capul locului pe cei care mi-au spus "vreau doar o aventura", pentru ca asa macar stiam in ce ma bag (m-am bagat doar o data intr-o astfel de relatie, pe restul i-am refuzat). Da, e rsicul sa fii refuzat daca iti etalezi intentiile din prima, dar macar iti ramane respectul. Pentru ca mi s-a intamplat si mie (ca multor altora) ca tipul sa minta in legatura cu intentiile lui si apoi sa ma lase cu ochii-n soare pe motiv ca trebuie sa faca el nitel "soul searching" Si stii care-i culmea? Tot tipul asta m-a cautat apoi in speranta ca poate ma mai las o data, de doua ori si uite asa am avut ocazia sa-i spun exact ce cred despre caracterul lui de vierme. N-am decat dezgust pentru asemenea persoane, cica "barbati" ioar cum tu esti ca ei..... ergo....
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 12:04
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 12:04:30
@battle, tu descrii doar culmea lasitatii. Sorry, dar ca tine am intalnit o gramada si sunt o alta gramada pe lumea asta. Am apreciat din capul locului pe cei care mi-au spus "vreau doar o aventura", pentru ca asa macar stiam in ce ma bag (m-am bagat doar o data intr-o astfel de relatie, pe restul i-am refuzat). Da, e rsicul sa fii refuzat daca iti etalezi intentiile din prima, dar macar iti ramane respectul. Pentru ca mi s-a intamplat si mie (ca multor altora) ca tipul sa minta in legatura cu intentiile lui si apoi sa ma lase cu ochii-n soare pe motiv ca trebuie sa faca el nitel "soul searching" Si stii care-i culmea? Tot tipul asta m-a cautat apoi in speranta ca poate ma mai las o data, de doua ori si uite asa am avut ocazia sa-i spun exact ce cred despre caracterul lui de vierme. N-am decat dezgust pentru asemenea persoane, cica "barbati" ioar cum tu esti ca ei..... ergo....


ce sa-i faci, nu toti ne-am nascut ca tine "umpluti" de intelepciune
unii invatam "viata" pe calea grea ... incercare si eroare

ps. prefer ca lumea sa fie dezgustata de mine pentru cea ce sunt, dacat sa ma admire pentru ceea ce nu sunt
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 12:08
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 12:08:28
ps. prefer ca lumea sa fie dezgustata de mine pentru cea ce sunt, dacat sa ma admire pentru ceea ce nu sunt

te contrazici singur
1. de ce nu arati ce esti de la bun inceput?
2. de ce pui o masca, fiind astfel admirat pentru ce nu esti, daca nu iti place?
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 12:12
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 12:12:32
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 12:08:28
ps. prefer ca lumea sa fie dezgustata de mine pentru cea ce sunt, dacat sa ma admire pentru ceea ce nu sunt

te contrazici singur
1. de ce nu arati ce esti de la bun inceput?
2. de ce pui o masca, fiind astfel admirat pentru ce nu esti, daca nu iti place?

sau poate ca-ti place tie sa ma vezi altfel
stii cum se zice: cand esti iubit lumea te vede cu alti ochi


eu doar am spus ce am facut in trecut, si ceea ce fac acum ... e o diferenta de nuanta
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 12:16
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 12:16:22
eu doar am spus ce am facut in trecut, si ceea ce fac acum ... e o diferenta de nuanta

nu are sens
daca ai fi scris altceva pe acest topic, nu "ce vrei sa-ti zica ala, ca a vrut doar footai" "e mai buna despartirea lasa", te-as fi crezut ca asta ai facut doar in trecut....


Eh, nu ma lua pe mine in seama, ma stii mai grea de cap oricum
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 12:21
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 12:21:17
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 12:16:22
eu doar am spus ce am facut in trecut, si ceea ce fac acum ... e o diferenta de nuanta

nu are sens
daca ai fi scris altceva pe acest topic, nu "ce vrei sa-ti zica ala, ca a vrut doar footai" "e mai buna despartirea lasa", te-as fi crezut ca asta ai facut doar in trecut....


Eh, nu ma lua pe mine in seama, ma stii mai grea de cap oricum


mai bine nu te iau in seama ca oricum nu te exprimi coerent la ora asta

next time
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 12:23
Ete fleosc. Am facut singura misto de mine si te doare ca nu poti impunge?

Lumineaza-ma: unde sunt incoerenta?
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 12:31
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 12:31:35Ete fleosc. Am facut singura misto de mine si te doare ca nu poti impunge?

Lumineaza-ma: unde sunt incoerenta?


in ultimul post nu am inteles ce vrei sa spui

apropo, iti doresti sa te împung?
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 12:34
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 12:34:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 12:31:35Ete fleosc. Am facut singura misto de mine si te doare ca nu poti impunge?

Lumineaza-ma: unde sunt incoerenta?


in ultimul post nu am inteles ce vrei sa spui

apropo, iti doresti sa te împung?

nu
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 12:37
Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva. Sigur ca trebuie sa motivezi cumva, dar cel caruia i se dau papucii oricum nu va accepta (intelege) asta. Asa ca, cel mai bine esti scurt si gata.
Nu gasesc nicio logica in a pune mana pe telefon si a repeta o saptamana "de ce?" cand din primul moment mi s-a spus: "de-aia!"

rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 13:00
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva. Sigur ca trebuie sa motivezi cumva, dar cel caruia i se dau papucii oricum nu va accepta (intelege) asta. Asa ca, cel mai bine esti scurt si gata.
Nu gasesc nicio logica in a pune mana pe telefon si a repeta o saptamana "de ce?" cand din primul moment mi s-a spus: "de-aia!"



Nu cred ca exista solutie ideala ... rare sunt ocaziile cand te desparti fara sa existe resentimente.
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 13:02
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva.

evident, atunci cand ai mintit in legatura cu intentiile si sentimentele tale.

Sa fim seriosi, adevaratul motiv pentru care X sau Y nu raspunde la intrebarea "de ce?" este doar pentru a nu se pune pe ei insisi/ ele insele intr-o postura jenanta/incomfortabila; nicidecum ca vai ce mult le pasa de sentimentele celuilalt (caci daca le-ar fi pasat, ar fi fost sinceri din capul locului, nu?)
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 13:06
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 13:06:33
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva.

evident, atunci cand ai mintit in legatura cu intentiile si sentimentele tale.

Sa fim seriosi, adevaratul motiv pentru care X sau Y nu raspunde la intrebarea "de ce?" este doar pentru a nu se pune pe ei insisi/ ele insele intr-o postura jenanta/incomfortabila; nicidecum ca vai ce mult le pasa de sentimentele celuilalt (caci daca le-ar fi pasat, ar fi fost sinceri din capul locului, nu?)


stiu ca tu te-ai nascut "umpluta" cu intelepciune

apropo, cum a fost ultima ta despartire? sau aia de acum 5 ani ... la varste mai mici face prostii mai mari


battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 13:09
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 13:06:33
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva.

evident, atunci cand ai mintit in legatura cu intentiile si sentimentele tale.

Sa fim seriosi, adevaratul motiv pentru care X sau Y nu raspunde la intrebarea "de ce?" este doar pentru a nu se pune pe ei insisi/ ele insele intr-o postura jenanta/incomfortabila; nicidecum ca vai ce mult le pasa de sentimentele celuilalt (caci daca le-ar fi pasat, ar fi fost sinceri din capul locului, nu?)


Asa este! Si arata-mi omul care-si va pune capul pe butuc inutil. Sunt las, sunt mincinos, nu dau doi bani pe tine, iti dau doar papucii si valea. Daca vei continua sa ma intrebi de ce, voi ajunge sa-ti pun in carca vina despartirii noastre.
rashela
Postat pe 7 Iunie 2011 13:10
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:10:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 13:06:33
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva.

evident, atunci cand ai mintit in legatura cu intentiile si sentimentele tale.

Sa fim seriosi, adevaratul motiv pentru care X sau Y nu raspunde la intrebarea "de ce?" este doar pentru a nu se pune pe ei insisi/ ele insele intr-o postura jenanta/incomfortabila; nicidecum ca vai ce mult le pasa de sentimentele celuilalt (caci daca le-ar fi pasat, ar fi fost sinceri din capul locului, nu?)


Asa este! Si arata-mi omul care-si va pune capul pe butuc inutil. Sunt las, sunt mincinos, nu dau doi bani pe tine, iti dau doar papucii si valea. Daca vei continua sa ma intrebi de ce, voi ajunge sa-ti pun in carca vina despartirii noastre.


Hmm sincer m`am saturat de : ,,Nu e vina ta, e vina mea. Tu nu mi`ai facut absolut nimic, ci eu sunt cel care nu se incadreaza in tipar si care nu a stiut sa tina de relatia asta. Iarta`ma etc" . Nu reusesc sa inteleg astfel de conceptii. Sustii ca te simti bine in relatie dar totusi renunti. Wtf?!
Ideal ar fi daca toti ar fi sinceri din capul locului, daca inca de la inceperea unei relatii ar putea sa`si dezvaluie adevaratele intentii..
missy_s
Postat pe 7 Iunie 2011 21:17
De la: missy_s, la data 2011-06-07 21:17:17
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:10:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 13:06:33
De la: rashela, la data 2011-06-07 13:00:26Uneori ti-este imposibil sa spui adevaratul motiv pentru care te desparti de cineva.

evident, atunci cand ai mintit in legatura cu intentiile si sentimentele tale.

Sa fim seriosi, adevaratul motiv pentru care X sau Y nu raspunde la intrebarea "de ce?" este doar pentru a nu se pune pe ei insisi/ ele insele intr-o postura jenanta/incomfortabila; nicidecum ca vai ce mult le pasa de sentimentele celuilalt (caci daca le-ar fi pasat, ar fi fost sinceri din capul locului, nu?)


Asa este! Si arata-mi omul care-si va pune capul pe butuc inutil. Sunt las, sunt mincinos, nu dau doi bani pe tine, iti dau doar papucii si valea. Daca vei continua sa ma intrebi de ce, voi ajunge sa-ti pun in carca vina despartirii noastre.


Hmm sincer m`am saturat de : ,,Nu e vina ta, e vina mea. Tu nu mi`ai facut absolut nimic, ci eu sunt cel care nu se incadreaza in tipar si care nu a stiut sa tina de relatia asta. Iarta`ma etc" . Nu reusesc sa inteleg astfel de conceptii. Sustii ca te simti bine in relatie dar totusi renunti. Wtf?!
Ideal ar fi daca toti ar fi sinceri din capul locului, daca inca de la inceperea unei relatii ar putea sa`si dezvaluie adevaratele intentii..


http://www.youtube.com/watch?v=wbF1UE6tRu0
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 21:20
E dureros .Complicata si nelinistita mai e si viata asta.Nu mai insista, caci in zadar iti este.Incearca sa depasesti cumva, facindu-ti o alta relatie.Dar ai grija de dasta asta.Imi inchipui cei sufletul tau acum.Fii puternica si mergi mai departe.Suferinta iti va dauna si nu-ti va rezolva problema.Pe viitor fii mai matura in gindire.
kudika369633
Postat pe 7 Iunie 2011 21:27
De la: kudika369633, la data 2011-06-07 21:27:39E dureros .Complicata si nelinistita mai e si viata asta.Nu mai insista, caci in zadar iti este.Incearca sa depasesti cumva, facindu-ti o alta relatie.Dar ai grija de dasta asta.Imi inchipui cei sufletul tau acum.Fii puternica si mergi mai departe.Suferinta iti va dauna si nu-ti va rezolva problema.Pe viitor fii mai matura in gindire.


Ce e in sufletul meu...hmm.. un amalgam de stari. Neincredere, dezamagire, apasare, dorinta de a intoarce timpul... Ma simt atat de singura...ataaat de singura.. dar nici in alta relatie nu ma vad prea curand. Ma ,,omoara" singuratatea insa momentan nu ma atrage nimeni.
Orice obstacol poate fi depasit daca suntem puternici. Stiu ca incet incet, voi trece peste. Mai ales ca si`a schimbat nr de tel si practic nu voi mai auzi nimic de el. Insa urme raman. Si intrebari de genul.. ,,Cum ar fi fost daca...?"
missy_s
Postat pe 7 Iunie 2011 22:20
Da va raspund cu mare placere ,daca a renuntat la tine asta anseamna ca de fapt nu tea iubit niciodata,iar tu teai ambatat cu apa rece,nu ati e clar ca sia gasit pe altcineva iar ceia ce ati andruga el acolo sant defapt pretexte si an acest caz nu se merita atata suferinta pentru o persoana care nu a contribuit niciodata la a forma un cuplu de viitor cu tine.Atunci an acest caz trebuie sa fii puternica si niciodata sa nu te umilesti prin a cersi iubire de la cineva,de la care nu o vei primi niciodata asa cum ati doresti tu.Antrun cuplu ,barbatul si femeia trebuie sa aive o iubire egala.Doamne ajuta ca domnul sa ati lumineze mintea si cararea ca tu sa poti merge mai departe cu multa demnitate.SUCCES
valik_val3ntina
Postat pe 8 Iunie 2011 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mam despartit de el si nustiu ce sa fac ? 23 De la: cuddles 25 August 2009 02:23
Nu-l mai inteleg! 20 De la: lally2010 3 Ianuarie 2011 02:26
hey cine ma ajuta kum sa fak sa fie bine? 21 De la: sadora 23 August 2009 17:53
nu mai stiu ce sa fac ...am nevoie disperata de pareriiii de orice fell:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((( 73 De la: nico_dana2006 2 Martie 2009 17:16
ce insemn pentru el? 20 De la: Ronika 22 Septembrie 2013 09:24