Setari Cookie-uri

m-a parasit iubita

De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:47:54
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 19:45:50
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:42:18loveroo ti ai gasit loveru


dap, il pun sa te striveasca
daaa sa ma be le asca


tot papitoi ai ramas dogule ...
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 19:49
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 19:57:56
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:51:39
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 19:49:06
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:47:54
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 19:45:50
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:42:18loveroo ti ai gasit loveru


dap, il pun sa te striveasca
daaa sa ma be le asca


tot papitoi ai ramas dogule ...
tu tot tar fulita prafuita lu a mai de papitoi


ai vrea tu limbistule
ce sa vreau libidinoaso
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 20:08
certativa in alta parte
kudika404106
Postat pe 21 Iunie 2011 15:59
Eh...uite ca ai reusit sa gasesti singur juma` de solutie... ...dc esti puternic inveti sa si ierti...lasa compromisurile...adu-ti aminte de inceputuri...da-i si ei si ia-ti si tu o pauza...iesi mai des cu alte persoane si o sa vezi cum iti vindeci suferinta incet incet...te redescoperi...recapata-ti increderea in tine si farmecul de care se simte orice femeie atat de atrasa...usor te va redescoperi si ea...iar cand ai reusit sa treci peste mustrarile de constiinta spune-i ca decizia luata a fost una buna si ca amandoi aveati nevoie de gura asta de oxigen..ca nu te-ai gandit vreodata ca ti-ar fi putut face atat de mult bine...empatizeaza de fiecare data cu ea...te joci cu ea ca si cum abia ai cunoscut-o fara sa te retina detalii din trecutul recent...o sa devina extrem de curioasa ce se intampla atat de bun in viata ta...o sa-ti ceara detalii...nu-i dai nimik!!!!!!...e un must...doar ii arati ce ai redevenit...cu fiecare ocazie...cu zambetul pe buze si plin de incredere , nu cu ochii inlacrimati de dor...poate sa dureze ceva timp...dar e cea mai buna sansa pe care o ai...numai ca nu tre sa astepti mult pana incepi sa-ti revii...mai ales ca doar a pus capat si nu te-a schimbat direct cu altul..asta inseamna ca indiferent de problemele recente nu te-a scos nici o secunda din inima...numai ca nici o femeie nu are incredere in viitor daca plangi dupa ea si i se face mila....incearca sa-i dai doar fluturasii in stomac...de asta are nevoie...iar daca vrei mai apoi sa pastrezi ceva fa compromisurile cu zambetul pe buze si cu glume sau autoironii fine...cu atitudinea asta scoti orice femeie din minti...doar faptul ca nu ii respecti tonul,ba dimpotriva vrei mereu sa-l incalzesti...o va termina psihic...sa nu-i ceri iertare daca lucrurile se schimba in bine...sa n-o lasi nici pe ea...cand iubesti nu ai ce sa ierti...decat pe tine...eu am trecut cu sotia prin asta...dar nu am avut sansa ta...a mea a mintit si a inselat...iar acum dupa mai multe luni este efectiv dependenta sa vb la telefon si sa facem shopping impreuna desi,de teama singuratatii, traieste inca cu celalalt...eu am alta problema insa...modul in care a procedat m-a dezgustat profund iar acum , vindecat si sigur pe mine , in timp ce ea asteapta cu fiecare ocazie sa se intample ceva , eu nu vreau sa fac pasul asta...cert este ca din nu stiu ce motiv refuza sa divorteze...imi asum si eu greselile mele dar ea nu a stiut sa dea pedepse...sau sa discute ...iar ceea ce se intampla acum o face sa regrete amarnic ca nu a incercat sa fie OM inainte de a-si refula frustrarile si incertitudinile...practic ideea este sa incerci cu cea mai mare placere si detasare sa fii o ISPITA , nu un bun PRIETEN...multa bafta
chappy
Postat pe 25 Iunie 2011 00:25
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 13:44:30Vreau sa va spun si eu povestea mea si sa ma ajutati cu niste sfaturi.Sunt putin disperat.
Am avut o relatie si cu bune si cu rele de 3 ani jumatate.Eu am 23 de ani iar ea la fel.Totul a fost frumos la inceput ca orice relatie dar in urma cu un an si umpic au inceput certurile.Nu era vorba de gelozie, pur si simplu ne certam din orice.Acum in ultimul timp am avut niste certuri mai grave si ea ma atentionat sa fac ceva si sa gasesc o solutie ca asa nu mai merge, dar eu nu am bagat in seama si bineinteles in urma cu o luna a zis sa punem punct relatiei.Eu tot timpul cand ma enerva cu ceva nu ma lasam pana cand nu o enervam si pe ea si o faceam sa planga.Ne adresam vorbe grele,etc.Am mai fost odata despartiti tot din cauza asta, dar ma iertat pt ca iam promis ca o sa ma schimb si ca o sa indrept lucrurile si am insitat ,m-am umilit in fata ei , am plans si in final ne-am impacat.Acum o luna la fel am facut , pur si simplu eram disperat , nu suportam gandul ca nu mai suntem impreuna.Mi-am dat seam ca nu e bine ceea ce fac si am lasato in pace, nu am mai sunato , nu am mai cautato.Ieri ne-am intalnit si am iesit la o plimabare.Cand ma vazut m-a luat in brate si mi-a zis ca ia fost dor de mine, la fel i-am raspuns si eu.Ne-am povestit fiecare ce am mai facut in ultimul timp.Mi-a zis ca e geloasa ca o fata mi-a dat like la o poza pe facebook pt ca ea inca mai are sentimente fata de mine , si ia cerut prietenia la acea fata asa ca sa vada si ea ca inca mai tine la mine, ceva de genu mia zis.Am intrebat-o daca mai avem vreo sansa impreuna si mia zis ca acum nu,iar dupa cateva secunde a zis ca nu crede ca mai putem fi impreuna pt ca doi oameni nu se schimba asa usor si ea vrea sa ma vada fericit, si iam zis ca pot sa fiu fericit doar cu ea si la fel poate sa fie si ea cu mine.La plecare spre casa ma luat din nou in brate si eu iam zis ca o iubesc mult si ea mia raspun la fel.Regret foarte mult ca nu am ascultato atunci cand mia zis sa gasesc o solutie si sufar enorm.Ce sa fac? cat sa mai astept? cat timp sa o mai las in pace? sa o mai caut????????Tot timpul ne dam seama de ce pierdem numai dupa ce se intampla acel lucru (despartirea)Nu vreu nici sa o stresez si sa o sufoc cu telefoane si mesaje.Saptamana asta am stabilit ca ne intalnim sa facem mancare impreuna.Ce sai vorbesc?Oare mai vrea sa ne impacam?Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Multumesc






... tu ori esti prost ori asa esti tu ... fata te-a intrebat ceva foarte clar - gaseste o solutie !!! ... daca nu ai caracter continua sa te milogesti poate, poate o sa ii mai maninci alti 3 ani de viata ... daca ai atunci dute cu o ''propunere'' clara si fara dubii ... maturizeaza-te si o sa fie bine ... statistic fetele se maturizeaza mult mai devreme decit baietzeii ... ea s-a maturizat, vrea mai mult ... TU CE VREI ? ...
marco918
Postat pe 25 Iunie 2011 01:35
MS MULT MT SFATURI
kudika404106
Postat pe 27 Iunie 2011 14:13
Femeia cauta in barbat verticalitate, incredere in sine. Daca esti dependent, "needy", in cele din urma relatia ajunge in impas.

Uite un video pe tema asta:
http://www.youtube.com/watch?v=17fWkrVHwZo
kudika_33983
Postat pe 20 Aprilie 2013 00:39
Salut!...Sunt curios doar de un singur lucru si anume daca si acum mai sunteti impreuna?Doar ce am citit mesajul tau si eram curios.Si eu trec cam prin acelasi lucru ...Mersi...O zi buna..
Apetre_George_1
Postat pe 23 Februarie 2014 15:28
Eu nu as mai da vreo sansa acestui tip de relatie, din simplu motiv ca dupa atita timp 3 ani si ceva, voi nu v-ati decis de se va intimpla in viitorul relatie voastre. De aici totul a mers innapoi, asa se intimpla cind fructul s-a copt si nu este cules, el se strica sau se usuca. Al motiv este ca cit nu ai incerca voi v-ati ranit unul pe altu prea mult, si asta nu poti sterge cu buretele. In asa cazuri cred ca trebuie sa accepti realiatatea care este, si sa iti inveti lectia si sa te stradui ca in relatia urmatoare sa nu comiti aceste scapari
mandarina13
Postat pe 30 Martie 2014 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu repetati gresala mea 45 De la: scorpio67 2 Noiembrie 2010 17:08
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
vreau un sfat! 6 De la: kudika195501 17 Ianuarie 2011 18:33
Cum sa trecem peste o despartire? 25 De la: catalina69 2 Noiembrie 2009 14:59
ajutor 18 De la: mishellle 5 August 2010 21:40