Setari Cookie-uri

ajutatima va rog cu un sfat

acum ne-am certat si chiar vreau sa fie gata odata ce sa schimbat nu isi va reveni poate ca e mai bine asa...problema este ca trebuie sa il uit repede cum sa fac?
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 11:29
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:20:57este pur si simplu o poza care imi place nu stiu cum poti sa spui ca vreau sa ma omor...doamne fereste



Yarr, cateodata gandeste prea mult, nu-l lua in seama.
Misto poza, as vrea si eu, dar un pistol adevarat,
sa-i execut pe toti care ma supara
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 11:30
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:29:56acum ne-am certat si chiar vreau sa fie gata odata ce sa schimbat nu isi va reveni poate ca e mai bine asa...problema este ca trebuie sa il uit repede cum sa fac?


Ce intrebare stupida, cati ani ziceai ca ai?

Probabil ca, voi va purtati ca doi adolescenti, nu ca doi oameni maturi(pe el il exclud,ca e mic si nu stie nimic).

E ,,grele vietile".
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 11:33
la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 11:38
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??
Nu vezi ca am 90?
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 11:50
nu m-am referit la tine in primul rand vb in general
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 11:52
De la: Valy90, la data 2011-06-08 11:50:09
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??


hi hi hi ...te-ai dat de gol
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 11:59
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:52:16nu m-am referit la tine in primul rand vb in general


A, deci m-am dat singura de gol.

Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 11:59
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 11:59:47
De la: Valy90, la data 2011-06-08 11:50:09
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??


hi hi hi ...te-ai dat de gol

Am vazut.
Am facut ca tiganu, mi-am taiat creaca de sub picioare.
Marti fac 21
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 12:01
De la: Valy90, la data 2011-06-08 12:01:09
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 11:59:47
De la: Valy90, la data 2011-06-08 11:50:09
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??


hi hi hi ...te-ai dat de gol

Am vazut.
Am facut ca tiganu, mi-am taiat creaca de sub picioare.
Marti fac 21


nu degeaba ti se spune "aia mica"
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 12:05
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 12:05:15
De la: Valy90, la data 2011-06-08 12:01:09
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 11:59:47
De la: Valy90, la data 2011-06-08 11:50:09
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??


hi hi hi ...te-ai dat de gol

Am vazut.
Am facut ca tiganu, mi-am taiat creaca de sub picioare.
Marti fac 21


nu degeaba ti se spune "aia mica"


Da pe cine ai vazut tu sa-mi spuna ,,aia mica"??
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 12:19
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:13:39mersi mult asa este....nu suntem toti la fel,chiar il iubesc indiferent de parerea voastra la urma urmei nu as dori nimanui sa treaca prin ce trec eu


ah , ce-mi plac sterotipurile de genu' asta: nu as dorii nimanui sa...bla bla bla!!
cand ti-ai dat seama ca-l iubesti? dupa ce si-a dat seama ca ti-ai batut joc de el?
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 12:29
nu mi-am batut joc de nimeni intentionat pur si simplu poate asa am simtit eu atunci nimeni nu e perfect....important este ca acum imi pare rau si nu stiu ce sa fac
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 12:51
De la: cherry30, la data 2011-06-08 12:51:03nu mi-am batut joc de nimeni intentionat pur si simplu poate asa am simtit eu atunci nimeni nu e perfect....important este ca acum imi pare rau si nu stiu ce sa fac


E prea tarziu pt regrete, stii asta, nu?

Mai are omul iesiri necontrolate, da tu parca prea ai exagerat cu sarcau om.
Sa te lasi implorata, chiar asa.
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 13:19
De la: cherry30, la data 2011-06-08 12:51:03nu mi-am batut joc de nimeni intentionat pur si simplu poate asa am simtit eu atunci nimeni nu e perfect....important este ca acum imi pare rau si nu stiu ce sa fac


Ce sa faci? Joaca-ti ultima carte. Vorbesti cu el si ii spui: " uite, draga, e adevarat ca m-am comportat ca o idioata cu tine dar acum te iubesc din tot sufletul. Te-ai schimbat, esti altfel si nu-mi place. Ai resentimente fata de mine? Da-i drumu, spune-mi ce vrei, descarca-te, dar nu ma mai tortura. Daca ma iubesti, hai sa lasam jocul asta prostesc de copii si sa aveam o relatie frumoasa, de viitor. Daca sentimentele tale nu mai sunt aceleasi, atunci prefer sa rupem totul, pt ca eu nu-mi mai permit sa pierd timpul."

Acum, eu nu-ti vad viitorul alaturi de el. Acum sau mai tarziu, tu tot vei suferi din cauza lui. Are 20 de ani, la varsta asta nici nu stie pe ce lume traieste. Pierzi timp pretios alaturi de el...parerea mea.
mimi_ca29
Postat pe 8 Iunie 2011 13:42
l-am sunat si am vb cu el plangea si mia zis ca este de acord sa ne impacam si sa facem sa fie bine....sa fiu eu mai buna doar atat vrea...la 20 ani ai lui credema ca ma ajutat mai mult ca unul matur ....mama mea are cancer am avut din partea lui numai incurajari plangea in rand cu mine,este un tip credincios a crescut cu sora si mama lui de fiecare data cand este vb de o fata care o patit ceva rau sau daca te vede plangand sufera si zice:doamne fereste ca si eu am o sora ...este un baiat bun....ma ajuta si financiar,niciodata nu ma lasat la greu niciodata,nu mi-a dat o palma niciodata,este gelos ca si mine,nu l-am prins niciodata cu o greseala....isi doreste o familie nu este genul de baiat care sa iasa in cluburi .locuim impreuna la mine .mereu spune ca cel mai frumos lucru pe pamant este sa ai o familie fericita...isi doreste doar liniste si o zis ca merge pana la capatul lumii cu mine daca ma schimb in sensul sa fiu mai buna cu el,mai atenta,sai dau si libertate sa mai iasa cu prietenii la un footbal....nu vrea sa lipseasca de acasa cu noptille....nu este un baiat de 20 ca altii este mai deosebit si cu o gandire mai matura ca altul de 30 credema....
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 14:01
Ma bucur ca e un baiat bun, dar un singur lucru trebuie sa-l ai in vedere: viata si anturajul il poate schimba in rau. Acum, nu stiu cum te comporti tu, dar daca ai ceva de reprosat fa=o cu stil. Nu te isteriza!

Sa fiti fericiti!
mimi_ca29
Postat pe 8 Iunie 2011 14:07
da stiu ca am exagerat si as vrea sa fiu altfel dar nu pot....acum vom vedea ce va fi pe viitor...poate sa fie bine poate nu.....el are ganduri serioase ....vrea sa plecam din tara impreuna cu sora lui dupa ce termina facultatea sa ne gasim de munca si sa traim toti 3 intr-o locuinta.mereu spune ca vrea ca eu sa fiu nevasta lui si sa ne facem viata linistita bazata pe incredere..este foarte trist din cauza mea...normal mereu eram bosunflata,eram tot nervoasa si cu gura pe el...iesea din casa plangand a slabit se vede ca usor nui nici lui probabil o fost mai rece in ultima vreme ca i-am aratat pt prima data cat il iubesc si de ce sunt in stare sa fac pt el si ia placut situatia si face pe indiferentul ptr ca astazi i-am zis ca cel mai bine sa ne despartim macar o saptamana sa vedem ce simtim si nu o vrut ....ne-am impacat este f atent ma suna din ora in ora sa vada ce fac sau daca am nevoie de ceva din oras....deci???
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 14:15
mersi mult...sa sti ca e bun si forumul la ceva sincer ieri ma amuzam cand vedeam ce rai sunt oamenii te judeca fara nici un drept sau te cearta pt greseli....nu inteleg genul asta de oameni de aceea nu raspund la mesaje rautacioase doar ma amuz...iar putinii oameni care mi-au dat un sfat chiar ma ajutat mi-am recapatat putin increderea....relatia va dura cat vrea d-zeu noi nu stim...poate fi bine poate nu....
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 14:19
De la: cherry30, la data 2011-06-08 14:15:04da stiu ca am exagerat si as vrea sa fiu altfel dar nu pot....acum vom vedea ce va fi pe viitor...poate sa fie bine poate nu.....el are ganduri serioase ....vrea sa plecam din tara impreuna cu sora lui dupa ce termina facultatea sa ne gasim de munca si sa traim toti 3 intr-o locuinta.mereu spune ca vrea ca eu sa fiu nevasta lui si sa ne facem viata linistita bazata pe incredere..este foarte trist din cauza mea...normal mereu eram bosunflata,eram tot nervoasa si cu gura pe el...iesea din casa plangand a slabit se vede ca usor nui nici lui probabil o fost mai rece in ultima vreme ca i-am aratat pt prima data cat il iubesc si de ce sunt in stare sa fac pt el si ia placut situatia si face pe indiferentul ptr ca astazi i-am zis ca cel mai bine sa ne despartim macar o saptamana sa vedem ce simtim si nu o vrut ....ne-am impacat este f atent ma suna din ora in ora sa vada ce fac sau daca am nevoie de ceva din oras....deci???



sunt curios cum va reactiona cand il vei iubi si atat ... fara rahaturi de printzesa cu ifose

din ce spui tu, tipul pare genul "mamos" care trebuie sa protejeze
oare cand nu vei mai avea nevoie de ajutorul lui, se va ma simti "indragostit" de tine?

am trecut si eu printr-o perioada de genul asta, in care "ma indragosteam" de fetele cu probleme, acum la primul semn de problema ...i'm Over and Out, m-am saturat de "victime"
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 14:20
acum mi-a trimis un sms cu te iubesc in toate limbiile...de iubit ne iubim altfel ne desparteam dar nu ma lasa nici el si de cand i-am zis ca vreau sa ne despartim si am fost mai rece inca de aseara vad ca acum este ca la inceput....am ajuns la concluzia ca nu este bine nici sa iti pui inima pe tava dar nici sa il alungi mereu ca se satura....trebuie sa fiu mereu diplomata ptr ca nu am fost deloc ...cu cearta si crize de gelozie nu merge ca l-am sufocat ...........nu mi-am batut joc de el niciodata asa este firea mea...daca imi bateam joc de el nu mai eram pe forum sa ma plang....daca imi bateam joc nu il iubeam....nu este vb de asa ceva doar ca il stiam mereu acolo la bine si la greu
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 14:47
m 30 ani el 20 gandeste matur si niciodata nu ma lasat la greu.am trecut prin multe in relatia noastra dar am depasit problemele...nu am pretuit la inceput ce facea pt mine si cat plangea ...ma implora sa facem sex....eram rea,i spuneam vb urate.l-am scos afara din casa si regret acum....intr-o zi am simtit ca il pierd..ne-am certat si o decis cu lacrimi in ochi ca e gata nu mai rezista atata indiferenta din partea mea...am simtit ca ceva se rupe in mine simteam ca inebunesc am plans singura nopti la rand...am facut eu primul pas sa ne impacam mi-am recunoscut greselile si am promis ca ma schimb..el o fost de acord dar simt ca acum cand i-am aratat ca il iubesc prea mult sa racit fata de mine...acum iese afara cu prietenii zilnic cateva ore inainte nu simtea nevoia asta,nu mai este atent cu mine....in aceelasi timp are perioade in care este dragastos si il simt ca inainte...va rog datimi un sfat cum sa procedez sa fie ca inainte?va multumesc
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 15:04
De la: battleofwits, la data 2011-06-08 11:59:47
De la: Valy90, la data 2011-06-08 11:50:09
De la: cherry30, la data 2011-06-08 11:38:28la orice varsta cand ai o problema este binevenit un sfat sau o incurajare nu inseamna ca la 30 de ani le stiu chiar pe toate....poate ca si sfatul unuia de 20 ani m-ar ajuta ptr ca sunt singura,dezorientata,dezamagita



De unde ai dedus tu ca am 20??


hi hi hi ...te-ai dat de gol

doar e nepoata mea cati ani credeai ca are?
pickard
Postat pe 8 Iunie 2011 17:34
De la: cherry30, la data 2011-06-08 14:19:57mersi mult...sa sti ca e bun si forumul la ceva sincer ieri ma amuzam cand vedeam ce rai sunt oamenii te judeca fara nici un drept sau te cearta pt greseli....nu inteleg genul asta de oameni de aceea nu raspund la mesaje rautacioase doar ma amuz...iar putinii oameni care mi-au dat un sfat chiar ma ajutat mi-am recapatat putin increderea....relatia va dura cat vrea d-zeu noi nu stim...poate fi bine poate nu....


asta e ideea! ce va fi va fi!..dar uneori mai trebuie sa si fortam lucrurile in directia dorita de noi cu optimism si tenacitate se poate rezolva totul in avantaj reciproc
pickard
Postat pe 8 Iunie 2011 17:37
mersi asta intentionez sa fac....
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 18:31
Cherry, un singur lucru vreau sa mai spun: toti oamenii merita respect, cu atat mai mult persoana pe care o iubesti. Inainte sa deschizi gurita si sa tipi/jignesti, gandeste-te ca acel om pe care-l iubesti poate iesi definitiv pe usa si din viata ta. Cand te enervezi, inspira profund, tine aerul pt cateva secunde si apoi expiri eliberand aerul treptat. Repeta miscarea de cateva ori, uite-te la el si , constienta ca nu poti trai fara el, reformuleaza ceea ce aveai de "expectorat".
mimi_ca29
Postat pe 8 Iunie 2011 18:44
De la: mimi_ca29, la data 2011-06-08 18:44:28Cherry, un singur lucru vreau sa mai spun: toti oamenii merita respect, cu atat mai mult persoana pe care o iubesti. Inainte sa deschizi gurita si sa tipi/jignesti, gandeste-te ca acel om pe care-l iubesti poate iesi definitiv pe usa si din viata ta. Cand te enervezi, inspira profund, tine aerul pt cateva secunde si apoi expiri eliberand aerul treptat. Repeta miscarea de cateva ori, uite-te la el si , constienta ca nu poti trai fara el, reformuleaza ceea ce aveai de "expectorat".


ti-am zis ca esti o desteapta mimmi!? daca nu, iti zic acum
pickard
Postat pe 8 Iunie 2011 18:47
pe viitor o sa incerc sa tin cont de ce ai spus nu am incercat lucrul acesta niciodata
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 19:21
De la: cherry30, la data 2011-06-08 14:01:05l-am sunat si am vb cu el plangea si mia zis ca este de acord sa ne impacam si sa facem sa fie bine....sa fiu eu mai buna doar atat vrea...la 20 ani ai lui credema ca ma ajutat mai mult ca unul matur ....mama mea are cancer am avut din partea lui numai incurajari plangea in rand cu mine,este un tip credincios a crescut cu sora si mama lui de fiecare data cand este vb de o fata care o patit ceva rau sau daca te vede plangand sufera si zice:doamne fereste ca si eu am o sora ...este un baiat bun....ma ajuta si financiar,niciodata nu ma lasat la greu niciodata,nu mi-a dat o palma niciodata,este gelos ca si mine,nu l-am prins niciodata cu o greseala....isi doreste o familie nu este genul de baiat care sa iasa in cluburi .locuim impreuna la mine .mereu spune ca cel mai frumos lucru pe pamant este sa ai o familie fericita...isi doreste doar liniste si o zis ca merge pana la capatul lumii cu mine daca ma schimb in sensul sa fiu mai buna cu el,mai atenta,sai dau si libertate sa mai iasa cu prietenii la un footbal....nu vrea sa lipseasca de acasa cu noptille....nu este un baiat de 20 ca altii este mai deosebit si cu o gandire mai matura ca altul de 30 credema....


Parca vorbesti de iubitul meu.
Si el e foarte diferit de baietii de varsta lui, conteaza foarte mult si mediul unde a fost crescut.
Valy90
Postat pe 8 Iunie 2011 20:04
a crescut intre femei...fara tata cu mama si sora lui mai mare....a avut mereu relatii cu femei mai mari nu sunt prima.a muncit de mic nu se da in spate de la nimic.tine foarte mult la familia lui si nu si-a batut joc niciodata de vreo fata,mereu se gandea la sora lui si nu putea gresi.este un tip ok grijuliu...si foarte haios
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cumpar rochie de mireasa! 1 De la: chivutza 22 Ianuarie 2011 18:07
Cum sa`l tin langa mine 44 De la: verraa 27 Aprilie 2011 00:47
de ce nu ma iubit... 16 De la: Micael 4 Decembrie 2010 18:50
o iubire imposibila 44 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:52
iubire imposibila 13 De la: lderniere 6 Iunie 2009 23:29