Setari Cookie-uri

ajutatima va rog cu un sfat

De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:02:17voi chiar nu intelegeti am cerut un sfat nu jigniri,nu morala se pare ca am intrat pe un blog unde nu inteleg unii romaneste


sfat pentru ce??
sa-l readuci in starea de jucarie?
daca intradevar il iubesti, inima iti spune ce sa faci. n-ai nevoie de sfaturi!
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 21:03
din ce sa se destepte gagiu?din somnul cel de moarte?
cherry30
Postat pe 7 Iunie 2011 21:04
De la: cherry30, la data 2011-06-07 19:50:46am 30 ani el 20 gandeste matur si niciodata nu ma lasat la greu.am trecut prin multe in relatia noastra dar am depasit problemele...nu am pretuit la inceput ce facea pt mine si cat plangea ...ma implora sa facem sex....eram rea,i spuneam vb urate.l-am scos afara din casa si regret acum....intr-o zi am simtit ca il pierd..ne-am certat si o decis cu lacrimi in ochi ca e gata nu mai rezista atata indiferenta din partea mea...am simtit ca ceva se rupe in mine simteam ca inebunesc am plans singura nopti la rand...am facut eu primul pas sa ne impacam mi-am recunoscut greselile si am promis ca ma schimb..el o fost de acord dar simt ca acum cand i-am aratat ca il iubesc prea mult sa racit fata de mine...acum iese afara cu prietenii zilnic cateva ore inainte nu simtea nevoia asta,nu mai este atent cu mine....in aceelasi timp are perioade in care este dragastos si il simt ca inainte...va rog datimi un sfat cum sa procedez sa fie ca inainte?va multumesc



Atata timp cat nu iubesti sau nu raspunzi la fel sentimentelor unui barbat, il ai la picioare.Va darama muntii pentru tine nu numai din dragoste dar si din orgoliu.Tot din acelasi orgoliu insa va brava imediat ce te vei deschide in fata lui si-i vei arata dragoste.Si la 20 de ani are orgoliul cat Everestul.Nu fi tocmai presut la picioarele lui.

Postat pe 7 Iunie 2011 21:04
pai am intrat pe acest blog pt sfaturi nu in sala de judecata...sa dea cu piatra cel fara de pacat.....
cherry30
Postat pe 7 Iunie 2011 21:05
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:05:41pai am intrat pe acest blog pt sfaturi nu in sala de judecata...sa dea cu piatra cel fara de pacat.....


io ti-am zis ca citesti din doua in doua randuri, da' nu ma crezi!
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 21:07
ptr scorpio67
in sfarsit o persoana si un sfat care ma ajuta....mersi din suflet
cherry30
Postat pe 7 Iunie 2011 21:08
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:05:41pai am intrat pe acest blog pt sfaturi nu in sala de judecata...sa dea cu piatra cel fara de pacat.....


Eu tocmai ti-am dat unul din experienta, daca il citesti inca o data poate iti va folosi.Sau nu e tocmai ce-ti doreai?Deh, asta-i jungla in care traim.

Postat pe 7 Iunie 2011 21:16
De la: scorpio67, la data 2011-06-07 21:04:53
Atata timp cat nu iubesti sau nu raspunzi la fel sentimentelor unui barbat, il ai la picioare.Va darama muntii pentru tine nu numai din dragoste dar si din orgoliu.Tot din acelasi orgoliu insa va brava imediat ce te vei deschide in fata lui si-i vei arata dragoste.Si la 20 de ani are orgoliul cat Everestul.Nu fi tocmai presut la picioarele lui.


ce frumos ai expus "iubirea" ...atat de feminin
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 21:18
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:08:58
in sfarsit o persoana si un sfat care ma ajuta....mersi din suflet

Aha, deci intr-adevar vrei un sfat sa-l readuci in starea de jucarie.
Da' sa fie el fericit nu vrei, daca tot il iubesti asa enorm?
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 21:18
De la: scorpio67, la data 2011-06-07 21:04:53
De la: cherry30, la data 2011-06-07 19:50:46am 30 ani el 20 gandeste matur si niciodata nu ma lasat la greu.am trecut prin multe in relatia noastra dar am depasit problemele...nu am pretuit la inceput ce facea pt mine si cat plangea ...ma implora sa facem sex....eram rea,i spuneam vb urate.l-am scos afara din casa si regret acum....intr-o zi am simtit ca il pierd..ne-am certat si o decis cu lacrimi in ochi ca e gata nu mai rezista atata indiferenta din partea mea...am simtit ca ceva se rupe in mine simteam ca inebunesc am plans singura nopti la rand...am facut eu primul pas sa ne impacam mi-am recunoscut greselile si am promis ca ma schimb..el o fost de acord dar simt ca acum cand i-am aratat ca il iubesc prea mult sa racit fata de mine...acum iese afara cu prietenii zilnic cateva ore inainte nu simtea nevoia asta,nu mai este atent cu mine....in aceelasi timp are perioade in care este dragastos si il simt ca inainte...va rog datimi un sfat cum sa procedez sa fie ca inainte?va multumesc



Atata timp cat nu iubesti sau nu raspunzi la fel sentimentelor unui barbat, il ai la picioare.Va darama muntii pentru tine nu numai din dragoste dar si din orgoliu.Tot din acelasi orgoliu insa va brava imediat ce te vei deschide in fata lui si-i vei arata dragoste.Si la 20 de ani are orgoliul cat Everestul.Nu fi tocmai presut la picioarele lui.


bag de seama ca toate femeile cu o bruma de scoala ce se cred intelectuale si serioase au citit aceleasi fituiti in care se spune sa fiti dure cu barbatii care va iubesc.de ce un barbat trebuie sa fie numai pres de sters pe picioare si doar cand aveti chef sau perioade nefaste va coborati sa plangeti pe umarul nostru?
prea mult ne confundati cu niste obiecte nefolositoare sau cu niste babuini fara creier
pickard
Postat pe 7 Iunie 2011 21:25
asta este realitatea cand eu eram indiferenta el era langa mine nu sa schimbat decat de cand i-am aratat cat il iubesc si ca am ajuns in stadiul in care era el inainte.
cherry30
Postat pe 7 Iunie 2011 21:31
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:31:18asta este realitatea cand eu eram indiferenta el era langa mine nu sa schimbat decat de cand i-am aratat cat il iubesc si ca am ajuns in stadiul in care era el inainte.


parca spuneai ca s-a suparata ca l-ai tratat cu fundu'!!
esti cam nehotarata!
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 21:33
Oricum o dai, nu este o relatie prea sanatoasa, nu-i asa? Deci, cum poate fi vorba de iubire si de o parte si de alta? Mai degraba de dorinta omeneasca de a vrea ce nu poti avea.
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 21:36
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:31:18asta este realitatea cand eu eram indiferenta el era langa mine nu sa schimbat decat de cand i-am aratat cat il iubesc si ca am ajuns in stadiul in care era el inainte.


tu ziceai ca ai 30 dar arati ca la 25 ...eu zic ca ai mintea uneia de 20
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 21:40
poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora
cherry30
Postat pe 7 Iunie 2011 21:43
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora


lasa ca nici inainte nu erai cine stie ce ...altfel nu ajungeai aici

trebuie sa mai cresti, poate la 40 vei gandi ca la 30
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 21:45
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora


oau!
ce bine pozezi in victima!!
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 21:47
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora


eu nu ma bucur!
asa se intampla.cand crezi ca e cel mai frumos moment se ivesc niste noduri in gat si dorinta de a disparea sau a sterge anumite momente sau afirmatii facute.
e greu cu iubirea asta la orice varsta
pickard
Postat pe 7 Iunie 2011 21:49
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-07 21:47:52
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora


oau!
ce bine pozezi in victima!!


poate chiar sufera si are nevoie de o incurajare daca scapa poate va incuraja si ea pe cineva in viitor
pickard
Postat pe 7 Iunie 2011 21:51
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora
pistolul ala (avatarul) il folosesti sau doar vrei sa ne atragi atentia ca tu "suferi" ? Stii cum e cu "sinucigasii" astia care dau gres nu?
The_Exile
Postat pe 7 Iunie 2011 21:52
De la: Yharr, la data 2011-06-07 21:52:14
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12poate ca ai dreptate poate nu...as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..cum sa fac sa nu mai simt acel nod in gat?aceea dorinta de a fi singura sa plang?cum sa nu mai simt aceea durere in suflet?pentru ca mi-am pierdut de mult increderea in oameni am ramas si fara prietene pentru ca niciuna nu mi-a fost prietena cu adevarat...este greu sa nu ai cu cine vorbi atunci cand simti ca a cazut cerul pe tine,eu una ma simt nefericita spre bucuria unora
pistolul ala (avatarul) il folosesti sau doar vrei sa ne atragi atentia ca tu "suferi" ? Stii cum e cu "sinucigasii" astia care dau gres nu?


tu te-ai uitat la poze ..acum am vazut, arata bine gagica, daca ea e in poze
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 21:53
m-ati facut curios.
ma duc sa-i vad pistolu'.
geo_refinantat
Postat pe 7 Iunie 2011 21:56
De la: cherry30, la data 2011-06-07 21:43:12as vrea sa fie ca inainte sau sa uit repede aceasta relatie..

de-aia n-ai invatat nimic pana acum; tu vrei tabula rasa de fiecare data, insa te maturizezi avand experiente, gresind si invatand din greseli.
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, mi-e ca e inutil....
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 21:58
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 21:58:15
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, mi-e ca e inutil....


hai ca stiu ca poti ... curaj gaina ca te tai
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 22:01
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 22:01:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 21:58:15
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, mi-e ca e inutil....


hai ca stiu ca poti ... curaj gaina ca te tai

cum era cu reflexul ala pavlovian?
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 22:03
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 22:03:47
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 22:01:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 21:58:15
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, mi-e ca e inutil....


hai ca stiu ca poti ... curaj gaina ca te tai

cum era cu reflexul ala pavlovian?


asa, ce-i cu el? cand fac baza de tine ...iti aduci aminte de ce-ti spuneam in trecut?
battleofwits
Postat pe 7 Iunie 2011 22:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 22:03:47
De la: battleofwits, la data 2011-06-07 22:01:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-07 21:58:15
Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, mi-e ca e inutil....


hai ca stiu ca poti ... curaj gaina ca te tai

cum era cu reflexul ala pavlovian?
doar salivezi
gabrielle_new
Postat pe 7 Iunie 2011 22:12
De la: pickard, la data 2011-06-07 21:25:30
De la: scorpio67, la data 2011-06-07 21:04:53
De la: cherry30, la data 2011-06-07 19:50:46am 30 ani el 20 gandeste matur si niciodata nu ma lasat la greu.am trecut prin multe in relatia noastra dar am depasit problemele...nu am pretuit la inceput ce facea pt mine si cat plangea ...ma implora sa facem sex....eram rea,i spuneam vb urate.l-am scos afara din casa si regret acum....intr-o zi am simtit ca il pierd..ne-am certat si o decis cu lacrimi in ochi ca e gata nu mai rezista atata indiferenta din partea mea...am simtit ca ceva se rupe in mine simteam ca inebunesc am plans singura nopti la rand...am facut eu primul pas sa ne impacam mi-am recunoscut greselile si am promis ca ma schimb..el o fost de acord dar simt ca acum cand i-am aratat ca il iubesc prea mult sa racit fata de mine...acum iese afara cu prietenii zilnic cateva ore inainte nu simtea nevoia asta,nu mai este atent cu mine....in aceelasi timp are perioade in care este dragastos si il simt ca inainte...va rog datimi un sfat cum sa procedez sa fie ca inainte?va multumesc



Atata timp cat nu iubesti sau nu raspunzi la fel sentimentelor unui barbat, il ai la picioare.Va darama muntii pentru tine nu numai din dragoste dar si din orgoliu.Tot din acelasi orgoliu insa va brava imediat ce te vei deschide in fata lui si-i vei arata dragoste.Si la 20 de ani are orgoliul cat Everestul.Nu fi tocmai presut la picioarele lui.


bag de seama ca toate femeile cu o bruma de scoala ce se cred intelectuale si serioase au citit aceleasi fituiti in care se spune sa fiti dure cu barbatii care va iubesc.de ce un barbat trebuie sa fie numai pres de sters pe picioare si doar cand aveti chef sau perioade nefaste va coborati sa plangeti pe umarul nostru?
prea mult ne confundati cu niste obiecte nefolositoare sau cu niste babuini fara creier


Dar nu trebuie sa te superi , barbatii fac exact la fel cand nu iubesc o femeie , de multe ori chiar si cand pretind ca o iubesc.Toti ne folosim unii de altii , mai cu tact si finite , altii mai dur.Asta-i realitatea. Nu incerca sa jignesti aiurea, nu are nici o legatura cu cat de citita sau nu ar fi o femeie, eu una sunt dura doar cu cine este dur si insensibil.
Ce-mi dai aia primesti.

Postat pe 7 Iunie 2011 23:15
mersi mult asa este....nu suntem toti la fel,chiar il iubesc indiferent de parerea voastra la urma urmei nu as dori nimanui sa treaca prin ce trec eu
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 11:13
este pur si simplu o poza care imi place nu stiu cum poti sa spui ca vreau sa ma omor...doamne fereste
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 11:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre scuze patetice si necesitatea de a cunoaste adevarul (si altele) 44 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:17
sotul meu ma inseala 107 De la: kudika_28853 18 Octombrie 2014 14:51
GELOZIA 3 De la: gugulina74 9 Septembrie 2009 16:24
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
Complex Dunarea 1 De la: kudika417799 9 August 2011 19:25