Setari Cookie-uri

ajutatima va rog cu un sfat

il iubesc atat de mult incat nu stiu cum sa ma comport.mai iau in considerare si varsta stiu ca la 20 ani esti imprevizibil,sunt constienta dar nu vreau sa ma gandesc acum la asta,poate o sa sufar rau mai incolo,poate ramanem impreuna pe viata.
cherry30
Postat pe 8 Iunie 2011 20:29
De la: cherry30, la data 2011-06-08 20:29:03il iubesc atat de mult incat nu stiu cum sa ma comport.mai iau in considerare si varsta stiu ca la 20 ani esti imprevizibil,sunt constienta dar nu vreau sa ma gandesc acum la asta,poate o sa sufar rau mai incolo,poate ramanem impreuna pe viata.


poate!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 22:23
De la: cherry30, la data 2011-06-08 20:29:03il iubesc atat de mult incat nu stiu cum sa ma comport.mai iau in considerare si varsta stiu ca la 20 ani esti imprevizibil,sunt constienta dar nu vreau sa ma gandesc acum la asta,poate o sa sufar rau mai incolo,poate ramanem impreuna pe viata.

sper sa fi fericita!
pickard
Postat pe 8 Iunie 2011 22:26
De la: cherry30, la data 2011-06-08 20:22:07a crescut intre femei...fara tata cu mama si sora lui mai mare....a avut mereu relatii cu femei mai mari nu sunt prima.a muncit de mic nu se da in spate de la nimic.tine foarte mult la familia lui si nu si-a batut joc niciodata de vreo fata,mereu se gandea la sora lui si nu putea gresi.este un tip ok grijuliu...si foarte haios


mi-e foarte greu sa inghit primul tau mesaj, cel de deschidere!
din descrierea ta, zici ca-i maica tereza in varianta cu ciucurel............si tu..........tu!!!!!!!
adica ce inima poti sa ai sa faci asa varza un om, incat sa-ti cerseasca atentie!!? sa-ti ceara in genunghi pi..zda!!!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 22:27
Pai daca va iubiti in halul asta, ce va tine sa fiti impreuna si sa va fie bine?
Aaaa, orgoliul. Cu alte cuvinte, egoismul.

Daca il iubesti, iti este mai mult decat clar cum sa te comporti: cu iubire! atenta, grijulie, blanda etc. Chiar nu ti s-a aratat iubire pana acum de nu stii ce comportament presupune?
kudika_pudika
Postat pe 8 Iunie 2011 22:32
De la: pickard, la data 2011-06-08 17:37:40
De la: cherry30, la data 2011-06-08 14:19:57mersi mult...sa sti ca e bun si forumul la ceva sincer ieri ma amuzam cand vedeam ce rai sunt oamenii te judeca fara nici un drept sau te cearta pt greseli....nu inteleg genul asta de oameni de aceea nu raspund la mesaje rautacioase doar ma amuz...iar putinii oameni care mi-au dat un sfat chiar ma ajutat mi-am recapatat putin increderea....relatia va dura cat vrea d-zeu noi nu stim...poate fi bine poate nu....


asta e ideea! ce va fi va fi!..dar uneori mai trebuie sa si fortam lucrurile in directia dorita de noi cu optimism si tenacitate se poate rezolva totul in avantaj reciproc




contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 13:42
mersi si eu sper...
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 14:55
nu te enerva....
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 14:56
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-08 22:27:15
De la: cherry30, la data 2011-06-08 20:22:07a crescut intre femei...fara tata cu mama si sora lui mai mare....a avut mereu relatii cu femei mai mari nu sunt prima.a muncit de mic nu se da in spate de la nimic.tine foarte mult la familia lui si nu si-a batut joc niciodata de vreo fata,mereu se gandea la sora lui si nu putea gresi.este un tip ok grijuliu...si foarte haios


mi-e foarte greu sa inghit primul tau mesaj, cel de deschidere!
din descrierea ta, zici ca-i maica tereza in varianta cu ciucurel............si tu..........tu!!!!!!!
adica ce inima poti sa ai sa faci asa varza un om, incat sa-ti cerseasca atentie!!? sa-ti ceara in genunghi pi..zda!!!







contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 15:00
oricum de pierdut am pierdut ptr ca el este schimbat fata de mine,nu mai este ca odata dar in aceelasi timp il vad si pe el trist,ganditor,gelos,sta cu mine iar pleaca afara cu baietii,ma suna totul este ok simt ca pot salva atata timp cat nu ma lasa ...in capul meu sunt mii de intrebari poate ma mint singura,simt ca imi fuge pamantul de sub picioare zilnic..ora de ora....nu mai am incredere in mine pe alta parte cred ca ma voi retrage eu din viata lui daca nu se va schimba sunt convinsa ca vine momentul cand mi se va lua de el ...
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 15:57
De la: cherry30, la data 2011-06-09 15:57:44oricum de pierdut am pierdut ptr ca el este schimbat fata de mine,nu mai este ca odata dar in aceelasi timp il vad si pe el trist,ganditor,gelos,sta cu mine iar pleaca afara cu baietii,ma suna totul este ok simt ca pot salva atata timp cat nu ma lasa ...in capul meu sunt mii de intrebari poate ma mint singura,simt ca imi fuge pamantul de sub picioare zilnic..ora de ora....nu mai am incredere in mine pe alta parte cred ca ma voi retrage eu din viata lui daca nu se va schimba sunt convinsa ca vine momentul cand mi se va lua de el ...


Mai Ciresica, eu nu inteleg care e problema Te iubeste, te suna, totul e ok...ce vrei? Poate nu e trist din cauza ta, poate are probleme sau l-au ajuns greutatile. Poate anturajul lui ii reproseaza relatia ce o are cu o femeie mai in varsta. Poate, poate, poate. Intreaba-l de ce e trist. Iar tu mai fa si mici compromisuri, nu mai cere marea cu sarea.Imi pari alintata, rasfatata...spunea cineva mai sus ca pari tu de 20 si el de 30. Mie mi se pare ca te ineci intr-un pahar cu apa.
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:08
De la: cherry30, la data 2011-06-09 15:57:44oricum de pierdut am pierdut ptr ca el este schimbat fata de mine,nu mai este ca odata dar in aceelasi timp il vad si pe el trist,ganditor,gelos,sta cu mine iar pleaca afara cu baietii,ma suna totul este ok simt ca pot salva atata timp cat nu ma lasa ...in capul meu sunt mii de intrebari poate ma mint singura,simt ca imi fuge pamantul de sub picioare zilnic..ora de ora....nu mai am incredere in mine pe alta parte cred ca ma voi retrage eu din viata lui daca nu se va schimba sunt convinsa ca vine momentul cand mi se va lua de el ...



de ce te chinui singura ?
de ce trebuie sa fie "ca inainte" si nu o alta faza a relatiei voastre, poate mai matura, daca v-ati accepta asa cum sunteti de fapt ???
de ce va chinuiti asa unul pe celalalt ?


contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 16:16
De la: contesina, la data 2011-06-09 16:16:30
De la: cherry30, la data 2011-06-09 15:57:44oricum de pierdut am pierdut ptr ca el este schimbat fata de mine,nu mai este ca odata dar in aceelasi timp il vad si pe el trist,ganditor,gelos,sta cu mine iar pleaca afara cu baietii,ma suna totul este ok simt ca pot salva atata timp cat nu ma lasa ...in capul meu sunt mii de intrebari poate ma mint singura,simt ca imi fuge pamantul de sub picioare zilnic..ora de ora....nu mai am incredere in mine pe alta parte cred ca ma voi retrage eu din viata lui daca nu se va schimba sunt convinsa ca vine momentul cand mi se va lua de el ...



de ce te chinui singura ?
de ce trebuie sa fie "ca inainte" si nu o alta faza a relatiei voastre, poate mai matura, daca v-ati accepta asa cum sunteti de fapt ???
de ce va chinuiti asa unul pe celalalt ?




mai contesina ... tu nu ai citit primul ei post?

acolo gasesti raspunsuri la intrebarile tale
battleofwits
Postat pe 9 Iunie 2011 16:28
iti dai seama ca daca stiam raspunsurile la intrebarile care le pun nu mai intram pe forum...trec si eu printr-o perioada grea din viata mea suntem amandoi incordati astazi stiu ce vreau maine nu mai vreau asa ma ghidez dupa cum este el,acum simt ca mor de dragul lui acum gandesc ca nu are rost...sunt dezorientata si am clacat,am impresia ca nu merge...nu stiu de ce ne chinuim,poate fi orgoliu?
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 16:38
De la: cherry30, la data 2011-06-09 16:38:19iti dai seama ca daca stiam raspunsurile la intrebarile care le pun nu mai intram pe forum...trec si eu printr-o perioada grea din viata mea suntem amandoi incordati astazi stiu ce vreau maine nu mai vreau asa ma ghidez dupa cum este el,acum simt ca mor de dragul lui acum gandesc ca nu are rost...sunt dezorientata si am clacat,am impresia ca nu merge...nu stiu de ce ne chinuim,poate fi orgoliu?


Stiu eu ce e. E imaturitate( din partea ta)
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:39
posibil nu contest lucrul asta....si ce pot face sa nu mai fiu asa ?cum pot sa nu mai fiu asa?
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 16:45
De la: cherry30, la data 2011-06-09 16:45:35posibil nu contest lucrul asta....si ce pot face sa nu mai fiu asa ?cum pot sa nu mai fiu asa?


Hmmm, e dificil sa-ti spun eu cum sa nu mai fii asa, poate experimentand???? Nu stiu, tragand invataminte din experientele anterioare; spuneai ca ai avut o relatie distructiva cu un "peste". Fa comparatie intre fostul si actualul si pretuieste-l .
mimi_ca29
Postat pe 9 Iunie 2011 16:52
sunt foarte geloasa poate din cauza asta sunt asa,gandesc mereu negativ,imi fac tot felul de ganduri in cap fara sa am vreo proba doar pe intuitie,cu siguranta vinovata eu sunt ca relatia se destrama si acum cand am realizat si simt ca il pierd singura imi fac rau,ma chinui eu singura si pe cei din jurul meu la fel dar fara intentie asa sunt eu si chiar nu vreau sa mai fiu asa dar nu stiu cum sa fiu altfel
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 17:05
De la: cherry30, la data 2011-06-09 16:38:19iti dai seama ca daca stiam raspunsurile la intrebarile care le pun nu mai intram pe forum...trec si eu printr-o perioada grea din viata mea suntem amandoi incordati astazi stiu ce vreau maine nu mai vreau asa ma ghidez dupa cum este el,acum simt ca mor de dragul lui acum gandesc ca nu are rost...sunt dezorientata si am clacat,am impresia ca nu merge...nu stiu de ce ne chinuim,poate fi orgoliu?



poate pentru ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda ...
contesina
Postat pe 9 Iunie 2011 17:10
sunt sigura ca daca ti-as povesti tot m-ai rastigni pe forum am spus in mare si chiar tot...pana spui ceva urat de ce nu poti da un sfat bun?nici nu esti obligat sa citesti postariile mele sau sa imi dai vreun sfat....ms oricum nu ma deranjeaza nimic
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 17:11
Din nou, de ce este asa grav ca pleaca la o bere cu baietii?

Si cauta dinadins persoane optimiste si pozitive si invata din filosofia lor de viata, daca vrei sa fii altfel. Suna a cliseu, dar cred ca toate astea ti se trag de mai demult (din familie).
kudika_pudika
Postat pe 9 Iunie 2011 23:44
nu este nimic rau in a iesi cu prietenii....problema este ca dint-o data sa intamplat tot.inainte nu avea nevoie asa des si atatea ore nu eram obisnuita asa .de aia acum simt ca sa schimbat ceva ptr ca nu mai este ca inainte...eu eram pe primul loc acum simt ca e cam pe final mie asa mi se pare.cu ideea asta nu ma obisnuiesc,sa schimbat de aia sufar
cherry30
Postat pe 10 Iunie 2011 09:35
De la: cherry30, la data 2011-06-10 09:35:54... de aia sufar


battleofwits
Postat pe 10 Iunie 2011 09:38
De la: cherry30, la data 2011-06-10 09:35:54nu este nimic rau in a iesi cu prietenii....problema este ca dint-o data sa intamplat tot.inainte nu avea nevoie asa des si atatea ore nu eram obisnuita asa .de aia acum simt ca sa schimbat ceva ptr ca nu mai este ca inainte...eu eram pe primul loc acum simt ca e cam pe final mie asa mi se pare.cu ideea asta nu ma obisnuiesc,sa schimbat de aia sufar


pai, tot dintr-o data ti-au venit si tie nervii, nu? la el de ce sa nu fie la fel?...foarte bine face...acum pentru el, el este pe primul loc, asa si trebuie...iar tu ar trebui sa-i arati cat de mult il iubesti, daca-l iubesti...lucru de care ma indoiesc, sincer....acum suferi nu pentru ca-l iubesti, ci pentru ca nu-ti mai sta la picioare, nu-ti mai arata ca te iubeste decat asa cu portia.....pana o sa ajungi tu sa-l iubesti, e cale lungaaaaa....cert este ca tie multe iti lipsesc la 30 de ani....
cotyca
Postat pe 10 Iunie 2011 11:49
mersi
cherry30
Postat pe 10 Iunie 2011 15:20
De la: cherry30, la data 2011-06-07 19:50:46am 30 ani el 20 gandeste matur si niciodata nu ma lasat la greu.am trecut prin multe in relatia noastra dar am depasit problemele...nu am pretuit la inceput ce facea pt mine si cat plangea ...ma implora sa facem sex....eram rea,i spuneam vb urate.l-am scos afara din casa si regret acum....intr-o zi am simtit ca il pierd..ne-am certat si o decis cu lacrimi in ochi ca e gata nu mai rezista atata indiferenta din partea mea...am simtit ca ceva se rupe in mine simteam ca inebunesc am plans singura nopti la rand...am facut eu primul pas sa ne impacam mi-am recunoscut greselile si am promis ca ma schimb..el o fost de acord dar simt ca acum cand i-am aratat ca il iubesc prea mult sa racit fata de mine...acum iese afara cu prietenii zilnic cateva ore inainte nu simtea nevoia asta,nu mai este atent cu mine....in aceelasi timp are perioade in care este dragastos si il simt ca inainte...va rog datimi un sfat cum sa procedez sa fie ca inainte?va multumesc



in mare parte inteleg care e problema ta majora...faptul k el s-a schimbat dintr-o data iar tu nu erai obisnuita cu el asa...dar stii? in mare parte este vina ta..daca stiai cum sa te comporti cu el si cum sa ii vorbesti nu se mai ajungea aici..parerea mea este ca tu l-ai adus in starea asta..tu ajuta-l sa se schimbe inapoi..insa fara a-l mai batjocori,fara a-i mai vb urat,fara .....comporta-te frumos,nu il mai trata ca pe un papagal..pt ca vezi bine acum roata e intoarsa iar tu esti predispusa in a-l pierde incearca sa fii tu dulce,sa te faci placuta,sa fi dragastoasa,sa ii arati in toate felurile cat de mult il iubesti...chiar daca pleaca la o bere cu prietenii,surprinde-l trimitandu-i un mesaj frumos si chestii din astea...in concluzie SCHIMBA_TE TU RADICAL succes si sper ca te-am putut ajuta in mare parte....insa sa stii ca tu esti singura care se poate ajuta,nu noi!


steffy91
Postat pe 10 Iunie 2011 15:47
ai dreptate...mersi
cherry30
Postat pe 11 Iunie 2011 08:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa ma mut cu prietenul meu sau nu?? 10 De la: kudika098645 1 Mai 2010 17:26
cum fac sa il recuceresc? 47 De la: MitzyMik 28 Iulie 2009 23:50
am un amant turc 10 De la: kudika_16457 9 Octombrie 2012 12:59
despre scuze patetice si necesitatea de a cunoaste adevarul (si altele) 44 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:17
Poti sa iti iubesti sotul dar sa fi indragostita de altul? 2 De la: kudika_1011755 10 Februarie 2020 19:50