Setari Cookie-uri

Ce vrea de la mine ?

De la: heidy, la data 2011-07-11 22:13:47
De la: Ame_ly, la data 2011-07-11 11:40:04 pai nu vrea nimic,nu vezi si tu ca te evita

Si ce anume vrea ? Asta ma deruteaza.


pai sunt unii masculi care asa fac pe interesantii,iti dau atentie ,te pun in garda ca te plac ,apoi te lasa,o dau pe indiferenta ca sa incepi sa fi tu curioasa si sa vrei
da-i pace ,ignora-l si daca vrea ceva iti spune el fi fara grija
Ame_ly
Postat pe 14 Iulie 2011 14:19
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 14:15:24Pai... Desluseste-l fara sa mai intrebi pe aici.
Vezi? Vreo doua fete ti-au sarit in cap... Noi astialalti rasuflam greu...
Bad, ce sa zic...
Sa ai succes.



Noi sa rasuflam greu?Fi serios Magicianule ... ete asa li se urca la unele la cap ca-s mari si tari si nu te mai intelegi cu ele
The_Exile
Postat pe 14 Iulie 2011 14:19
De la: Yharr, la data 2011-07-14 14:18:04 nu-mi pare o femeie puternica ci una certareata .... daca era cu adv puternica isi lua ce voia ea , si se si lamurea singura , si nu astepta lamurirea sau incurajarea cuiva de pe forum......
Sa vezi ce-mi sare certareata in cap acum

Nu stiu cine se cearta. Iar pe forum nu am cerut incurajari.
heidy
Postat pe 14 Iulie 2011 14:20
De la: Yharr, la data 2011-07-14 14:19:42
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 14:15:24Pai... Desluseste-l fara sa mai intrebi pe aici.
Vezi? Vreo doua fete ti-au sarit in cap... Noi astialalti rasuflam greu...
Bad, ce sa zic...
Sa ai succes.



Noi sa rasuflam greu?Fi serios Magicianule ... ete asa li se urca la unele la cap ca-s mari si tari si nu te mai intelegi cu ele

Ma faci sa rad..... domnule. Nimeni nu se crede aici mare si tare.
Nu vreau sa insinuez nimic, dar de la virtual la realitate cred ca e fix distanta de la Pamant la Soare fara doar si poate... fi tu cocos aici si lasa realitatea pentru restul.
heidy
Postat pe 14 Iulie 2011 14:22

Ai dreptate Yharr, e certareata.
Hai sa ne exhibam barbatiile prin cafenea, macar primim o bere free si multe zambete...
Darkmagic
Postat pe 14 Iulie 2011 14:32
De la: heidy, la data 2011-07-14 01:47:59
De la: Thais13, la data 2011-07-13 20:35:33
Ce te mai agiti aiurea.Din ce spui chiar tu, omul nu te vrea.
Un barbat cand te vrea iti spune, nu asteapta sa-l gadili tu .
si multor barbati nu le place sa faci tu primul pas, ei sunt pradatorii.
Daca prada are prea mult tupeu dau inapoi.

Nu ma agit deloc.
Nu cred ca am facut primul pas inca. Primul pas l-a facut tot el prin niste apropouri subtile, eu doar i-am ridicat mingea la fileu.
Dupa ce s-a intamplat asta, i-am spus ca stiu ca ma place.
Iar legat de tupeu.... sunt genul de femeie care gandeste ca un barbat. Vreau sa stiu ce vrea un barbat, ca stiu ce pot sa-i ofer. Si pe mine ma plictisesc ocolisurile si subtilitatile, d-aia nu-i inteleg atitudinea.
Tupeul meu in ceea ce-l priveste pe el inseamna orice replica care vine de la mine si ii este adresata lui. Si daca-l intreb ce face se blocheaza si se balbaie un sfert de ora.


QED

Exact ce spuneam, tu gandesti ca un barbat si vrei sa ai first choice, el e barbatul si vrea si probabil are o femeie mai feminina si mai putin voluntara.Ceea ce tie ti se pareau replici subtile pe el l-a gresat cumva si l-a facut sa se simta nesigur.A dat inapoi si se simte stanjenit cand tu il iei asa frontal.Lasa-l in plata Domnului si cauta-ti alta "prada".
Thais13
Postat pe 14 Iulie 2011 19:42
De la: heidy, la data 2011-07-14 12:36:29
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-14 11:46:14Ca acum imi tragi si una!

Mai fata, daca esti fericita in relatia ta, ce te intereseaza ce vrea X de la tine? Da-l in ma-sa, scuza-mi franceza. Da' te cam arde, nu-i asa?

De ce nu incerci tu sa raspunzi la subiect si sa lasi filosofeala la o parte ? E chiar asa greu ?
Cine esti tu ? Cumva avocata relatiilor depasite sau te regasesti undeva si de aceea nu te potolesti ?


Apropo, ca tot zicea Kudka-pudika , ce are tantalaul asta si nu are cel pe care il ai deja?
Doar faptul ca se lasa greu?Vezi sa nu devina obsesie ideea de al cuceri si basca s-o mai si confunzi cu vreo mare indragosteala.Linia e foarte fina intre ele si poti aluneca foarte usor.
Thais13
Postat pe 14 Iulie 2011 19:46
De la: heidy, la data 2011-07-14 13:53:52
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 11:50:05
Sunt curioasa ce a raspuns la ultima intrebare....

N-a mai raspuns nimic 2 saptamani. L-am lasat in pace.


Atunci, pt mine lucrurile sunt clare. Nu vrea nimic de la tine, il plictisesti, il enervezi. Desi nu vrei sa recunosti, tu umbli dupa el. Cand iti place cineva, nu fugi, din contra..il cauti, il vrei aproape..
ilumax_76
Postat pe 14 Iulie 2011 22:50
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:50:14
Atunci, pt mine lucrurile sunt clare. Nu vrea nimic de la tine, il plictisesti, il enervezi. Desi nu vrei sa recunosti, tu umbli dupa el. Cand iti place cineva, nu fugi, din contra..il cauti, il vrei aproape..


Aoleu... Sper sa nu-ti fie atat de clare, ca ciocolata s-a uitat lung la mine, de doua ori.
Cred ca ii cer eu taxa aia de care scria ea.
Acum nus' ce sa zic...m-o vrea aproape, sau doar asa...sa privesc si eu la dansa...strengareste...?
Rog sfat grabnic, ca nu pot sa muncesc de grija. :)
Darkmagic
Postat pe 14 Iulie 2011 22:56
De la: heidy, la data 2011-07-14 13:58:39
De la: bemm, la data 2011-07-14 12:44:40
cat tupeu ai! d'aia nu m-am obosit sa iti citesc scrierea sau iti raspund la subiect! daca esti asa tare in clantza de ce mai ai nevoie de parerile userilor?

Tu oricum nu ai nicio parere, asa ca nu stiu de ce scrii.
Cumva am cerut parerea cuiva in privinta relatiei mele ? Nu vezi ca te bagi degeaba in discutie ?

nu, nu vad! sunt orb, probleme gogule?
hai mai ca stiu ai scris ca nu aveai altceva mai bun de facut, ca si mine, io recunosc tu nu !
bemm
Postat pe 15 Iulie 2011 11:13
De la: heidy, la data 2011-07-14 14:07:35
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 14:03:11
De la: heidy, la data 2011-07-14 13:56:04
Sa-i arat eu ? Ce sa-i arat...... cred ca pana la urma sa ramana cu uitatul si atat. O sa-i cer taxa pentru asta.


Sa-i arati ca te intereseaza.
Pt cine cunoaste, ai un avatar de femeie puternica, ai spus pe undeva ca detii si tupeu...doar ca unele femei de tipul tau se lasa repede intrigate de un nene erect in sms-u si plastelina-n fata lor...
Noroc ca nu va tine mult interesul asta, altfel noi astia mai alfa, am ramane vesnic ne fe si cu degetu-n gura, asa...

Nu ma las chiar asa repede intrigata de nimic. Sunt genul de femeie foarte fidela, am inselat o data [in trecut] si m-am lecuit. Te simti tare... vinovat.
Nu urmaresc nimic, vreau sa deslusesc o minte turbata si intortocheata de 'mascul alfa'.


esti tu fidela cum sunt eu virgin!
bemm
Postat pe 15 Iulie 2011 11:14
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:50:14
De la: heidy, la data 2011-07-14 13:53:52
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 11:50:05
Sunt curioasa ce a raspuns la ultima intrebare....

N-a mai raspuns nimic 2 saptamani. L-am lasat in pace.


Atunci, pt mine lucrurile sunt clare. Nu vrea nimic de la tine, il plictisesti, il enervezi. Desi nu vrei sa recunosti, tu umbli dupa el. Cand iti place cineva, nu fugi, din contra..il cauti, il vrei aproape..

A luat-o de la capat dupa 2 saptamani.
Nu l-am cautat, nu stiu de ce toata lumea are impresia ca l-am cautat. Nu l-am cautat deloc. Nici nu i-am dat de inteles nimic, niciodata.
Nu mai conteaza, am inceput de mult sa concluzionez ca nu are rost sa imi consum energia ca sa descopar ce vrea el. Pana la urma, e treaba lui ce vrea.
Consider topic inchis.
heidy
Postat pe 15 Iulie 2011 22:20
De la: Thais13, la data 2011-07-14 19:46:51
De la: heidy, la data 2011-07-14 12:36:29
De la: kudika_pudika, la data 2011-07-14 11:46:14Ca acum imi tragi si una!

Mai fata, daca esti fericita in relatia ta, ce te intereseaza ce vrea X de la tine? Da-l in ma-sa, scuza-mi franceza. Da' te cam arde, nu-i asa?

De ce nu incerci tu sa raspunzi la subiect si sa lasi filosofeala la o parte ? E chiar asa greu ?
Cine esti tu ? Cumva avocata relatiilor depasite sau te regasesti undeva si de aceea nu te potolesti ?


Apropo, ca tot zicea Kudka-pudika , ce are tantalaul asta si nu are cel pe care il ai deja?
Doar faptul ca se lasa greu?Vezi sa nu devina obsesie ideea de al cuceri si basca s-o mai si confunzi cu vreo mare indragosteala.Linia e foarte fina intre ele si poti aluneca foarte usor.

Tantalaul asta n-are nimic. Am mai spus, nu caut nimic cu el. Pur si simplu ma chinui sa-l inteleg.
Cat priveste tantalaul meu, e o poveste lunga si complicata si extrem de dificila. De cand a inceput.
N-are rost sa comentam subiectul, cert este ca mi-e ingrozitor de greu si am mult de rabdat.
heidy
Postat pe 15 Iulie 2011 22:23
De la: bemm, la data 2011-07-15 11:14:13
esti tu fidela cum sunt eu virgin!

Eu nu stiu cine te-a dezvirginat pe tine. Sincer.
heidy
Postat pe 15 Iulie 2011 22:24
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 22:56:24
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:50:14
Atunci, pt mine lucrurile sunt clare. Nu vrea nimic de la tine, il plictisesti, il enervezi. Desi nu vrei sa recunosti, tu umbli dupa el. Cand iti place cineva, nu fugi, din contra..il cauti, il vrei aproape..


Aoleu... Sper sa nu-ti fie atat de clare, ca ciocolata s-a uitat lung la mine, de doua ori.
Cred ca ii cer eu taxa aia de care scria ea.
Acum nus' ce sa zic...m-o vrea aproape, sau doar asa...sa privesc si eu la dansa...strengareste...?
Rog sfat grabnic, ca nu pot sa muncesc de grija. :)

La prima aparenta, pareai om serios. Imi pare rau ca m-am inselat.
heidy
Postat pe 15 Iulie 2011 22:25
De la: heidy, la data 2011-07-10 18:26:13
Am un coleg de munca care de mai bine de 6 luni ma priveste cu alti ochi. Sau cel putin asa am vazut eu.
Nu ne cunoastem prea bine, intotdeauna a incercat sa ma tina la distanta [mentionez ca el este intr-o relatie cu cineva din alt oras, eu.... sunt si mai si], nici macar sa iesim la o bere cu mai multi colegi nu a vrut niciodata [problema era ca eram eu, ca altfel iesea].
Nu vorbesc niciodata cu el si, de cate ori ne intalnim, el se uita in ochii mei si nu imi spune nimic.Si cand ii sunt in preajma incearca sa atraga mereu atentia. Sau incearca intotdeauna sa fie 'in preajma'. Daca ies afara, iese si el. Daca ma vede undeva, isi face de lucru unde sunt eu. Daca nu ma vede, ma cauta pana ma gaseste. Am incercat sa vorbesc cu el, mai pe ocolite, mai pe fata. I-am si spus ca stiu ca ma place, a mai batut el niste apropouri, iar de cand i-am spus ca stiu ca ii plac, nu mai vrea sa mai vorbim nici la telefon, nici altfel. Ba chiar este foarte suparat pe mine.
Nu e timid, nu inteleg ce vrea si de ce nu incearca sa vorbeasca cu mine.



ochiul de sticla !
Celia_I
Postat pe 15 Iulie 2011 22:25
De la: heidy, la data 2011-07-15 22:24:33
De la: bemm, la data 2011-07-15 11:14:13
esti tu fidela cum sunt eu virgin!

Eu nu stiu cine te-a dezvirginat pe tine. Sincer.


e de bine! e chiar virgin
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 22:28
De la: heidy, la data 2011-07-15 22:25:46
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 22:56:24
De la: ilumax_76, la data 2011-07-14 22:50:14
Atunci, pt mine lucrurile sunt clare. Nu vrea nimic de la tine, il plictisesti, il enervezi. Desi nu vrei sa recunosti, tu umbli dupa el. Cand iti place cineva, nu fugi, din contra..il cauti, il vrei aproape..


Aoleu... Sper sa nu-ti fie atat de clare, ca ciocolata s-a uitat lung la mine, de doua ori.
Cred ca ii cer eu taxa aia de care scria ea.
Acum nus' ce sa zic...m-o vrea aproape, sau doar asa...sa privesc si eu la dansa...strengareste...?
Rog sfat grabnic, ca nu pot sa muncesc de grija. :)

La prima aparenta, pareai om serios. Imi pare rau ca m-am inselat.


despre mine care e parerea ta? vreau si pareri mai naive pentru ca femeile *destepte* m-au desfiintat demult
pickard
Postat pe 15 Iulie 2011 22:30
Ei bine Heidy, prima ta aparenta tocmai te-a inselat.
Eu folosesc o singularitate la "aparenta" asta, se cheama "IN aparenta"...
Daca tu ai mai multe, poti raspunde lui Pickard cu fix parerea pe care o cere.
Pot sa te asigur ca in realitatea MEA rad chiar mai putin decat tine, numai ca tu ai vrut seriozitate cu intrebarea: "Ce vrea de la mine?"... :)
Darkmagic
Postat pe 15 Iulie 2011 23:39
MDA..EU CRED CA NU ESTE PREGATIT SA INCEAPA O NOUA RELATIE PT CA NU POATE SA RUPA RELATIA CE O ARE CU ACEA PERSOANA ,CHIAR DACA E IN ALTA LOCALITATE SAU...FAPTUL CA AI FACUT TU PRIMUL PAS NU I-A CONVENIT.SUNT MULTI BARBATI CARORA NU LE PLACE CA FEMEIA SA FIE CEA CARE CUCERESTE SAU FACE PRIMUL PAS,AVANSURI,APROPOURI...
mimishor957
Postat pe 16 Iulie 2011 22:25
stii in ce relatie e cu prietena lui din alt oras ? se intampla sa ne atraga si alte persoane in afara de iubit/a, chiar si cand este aproape de noi. e mai greu sa recunosti lucrul asta, pentru ca ar insemna sa se schimbe situatia, poate chiar relatia actuala si nu multe persoane agreeaza schimbarea brusca. poate nu se astepta sa reactionezi asa, sa faci tu primul pas si acum nu e sigur ce vrea. s-ar putea sa nu vrea sa rupa relatia cu prietena lui. nu-i usor sa inseli pe cineva iar odata ce ai facut asta, nu mai e cale de intoarcere. nu stiu cum e colegul tau, poate e genul de persoana care se gandeste la consecinte...
kudi10
Postat pe 17 Iulie 2011 13:36
Sariiii pe el`
Elyaa
Postat pe 18 Iulie 2011 13:43
daca tu esti implicata intr-o relatie nu cred ca ar trebui sa te intereseze atat de mult daca te place colegul tau sau nu, ce vrea de la tine, etc. Inseamna ca si tu esti interesata de persoana lui, poate chiar mai mult decat vrei sa recunosti fata de tine. si daca ti-ar recunoaste colegul tau ca te place, cu ce ai fi tu castigata? s-ar schimba cu ceva situatia ta???
clau_yulia2000
Postat pe 20 Iulie 2011 22:05
De la: Yharr, la data 2011-07-14 14:18:04
De la: DarkMAGIC, la data 2011-07-14 14:03:11
De la: heidy, la data 2011-07-14 13:56:04
Sa-i arat eu ? Ce sa-i arat...... cred ca pana la urma sa ramana cu uitatul si atat. O sa-i cer taxa pentru asta.


Sa-i arati ca te intereseaza.
Pt cine cunoaste, ai un avatar de femeie puternica, ai spus pe undeva ca detii si tupeu...doar ca unele femei de tipul tau se lasa repede intrigate de un nene erect in sms-u si plastelina-n fata lor...
Noroc ca nu va tine mult interesul asta, altfel noi astia mai alfa, am ramane vesnic ne fe si cu degetu-n gura, asa...


Sincer mie nu-mi pare o femeie puternica ci una certareata .... daca era cu adv puternica isi lua ce voia ea , si se si lamurea singura , si nu astepta lamurirea sau incurajarea cuiva de pe forum......
Sa vezi ce-mi sare certareata in cap acum
:

ai grija Yharr o sa ramai si chel........
kudika326239
Postat pe 21 Iulie 2011 18:34
POATE ISI INCEARCA SI EL NOROCUL DOAR DOAR O FI SA FIE CEVA.NA E BARBAT ARE DATORIA SA INCERCE SI TU CA FEMEIE MARITATA NU TE LASA DUSA DE NAS.IN MESERIA MEA DE ANIMATOARE BARBATII SPUN MULTE SI PLATESC FOARTE MULT DOAR PANA TE OBTIN DUPA NU TE MAI VOR VOR PE ALTA.
CONCLUZIA MAJORITATEA SUNT CU 2 FETE

DA ASTA E DACA NU AR FI EI CE NE-AM FACE............
GABRYELLA_08
Postat pe 24 Iulie 2011 21:39
POATE ISI INCEARCA SI EL NOROCUL DOAR DOAR O FI SA FIE CEVA.NA E BARBAT ARE DATORIA SA INCERCE SI TU CA FEMEIE MARITATA NU TE LASA DUSA DE NAS.IN MESERIA MEA DE ANIMATOARE BARBATII SPUN MULTE SI PLATESC FOARTE MULT DOAR PANA TE OBTIN DUPA NU TE MAI VOR VOR PE ALTA.
CONCLUZIA MAJORITATEA SUNT CU 2 FETE

DA ASTA E DACA NU AR FI EI CE NE-AM FACE............
GABRYELLA_08
Postat pe 24 Iulie 2011 21:39
De la: GABRYELLA_08, la data 2011-07-24 21:39:04POATE ISI INCEARCA SI EL NOROCUL DOAR DOAR O FI SA FIE CEVA.NA E BARBAT ARE DATORIA SA INCERCE SI TU CA FEMEIE MARITATA NU TE LASA DUSA DE NAS.IN MESERIA MEA DE ANIMATOARE BARBATII SPUN MULTE SI PLATESC FOARTE MULT DOAR PANA TE OBTIN DUPA NU TE MAI VOR VOR PE ALTA.
CONCLUZIA MAJORITATEA SUNT CU 2 FETE

DA ASTA E DACA NU AR FI EI CE NE-AM FACE............


Animatoare? Cu burtoiu ala faci tu streaptease?
ilumax_76
Postat pe 24 Iulie 2011 21:57
Heidy, iti pot spune din experienta ca toate relatiile astea cu tipi care se uita lung in ochii tai si te curteaza la servici se sfarsesc prost. Vrea sa se dea uta uta cu tine, dar e nitelus speriat ca il vei lua peste picior. La cum i-ai jonglat pe masculii alfa de pe kudika nici nu ma indoiesc de acest lucru.
De asta nu are tupeu sa te abordeze si incearca inca sa stea in the safety zone. Deci iata parerea mea:
-daca e mascul alfa si te dai la el (eu l-am sarutat pe unu pe nepregatite de a picat prost in balbaiala, ii cazusera ochelarii lol) va sti sa reactioneze chiar daca pe moment se pierde;
-daca e maidanez va fugi schelacaind cu coada intre picioare urland ca vrei sa il violezi (ceea ce nu e varianta care sa dea bine pt tine la locul de munca)
Concluzie: urmareste-i in continuare jocul, vezi cat il tine, joaca-te asa ca pisica dar nu face nimic, risti sa te obosesti aiurea. Have a nice play!!
suicideblonde
Postat pe 5 August 2011 13:20
De la: heidy, la data 2011-07-10 18:26:13
Am un coleg de munca care de mai bine de 6 luni ma priveste cu alti ochi. Sau cel putin asa am vazut eu.
Nu ne cunoastem prea bine, intotdeauna a incercat sa ma tina la distanta [mentionez ca el este intr-o relatie cu cineva din alt oras, eu.... sunt si mai si], nici macar sa iesim la o bere cu mai multi colegi nu a vrut niciodata [problema era ca eram eu, ca altfel iesea].
Nu vorbesc niciodata cu el si, de cate ori ne intalnim, el se uita in ochii mei si nu imi spune nimic.Si cand ii sunt in preajma incearca sa atraga mereu atentia. Sau incearca intotdeauna sa fie 'in preajma'. Daca ies afara, iese si el. Daca ma vede undeva, isi face de lucru unde sunt eu. Daca nu ma vede, ma cauta pana ma gaseste. Am incercat sa vorbesc cu el, mai pe ocolite, mai pe fata. I-am si spus ca stiu ca ma place, a mai batut el niste apropouri, iar de cand i-am spus ca stiu ca ii plac, nu mai vrea sa mai vorbim nici la telefon, nici altfel. Ba chiar este foarte suparat pe mine.
Nu e timid, nu inteleg ce vrea si de ce nu incearca sa vorbeasca cu mine.

Dak face pe suparatu' la munk , oprste-l pe hol si zi serios : "esti cumva suparat pe mine?? sau ai alte motive?? ca sunt nedumerita dupa ce tzi-am spus chestiile alea nu mai esti acelasi ... stai linistit ca ce am spus nu schimb cu nimik faptul ca eu am o relatzie foarte frumoasa cu prietenul meu si tu la fel cu prietena ta ,, nu a murit nimeni din cauza celor spuse de mine , dc faci pe ciudatu' si pe misteriosu'?! , aici nu suntem i dosarele X , imi spui care e problema ?! sau tot ne evitam pe unde ne intalnim?! Intelegerea cu colegii de munk este cel mai important intr-o firma si in felu asta pleci si mai relaxat de la munk si nu te duci acasa si il iei la p*** pe barbat/nevasta din cauza ca esti nervos ca te-ai certat cu nush cine de la munk si ca vezi doamne poate te da in gat la sef si te da afara ... etc" am zis asa ca o idee trebuie sa spuna ceva ca dak nu e timid sigur nu pleaca din calea conversatziei si o sa isi spuna si el parerea :D ... altceva nu vad dekt sa il iei tare sa dea drumu la gura.
xardasxp
Postat pe 5 August 2011 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau obsesie? 24 De la: kudika_1015763 15 Ianuarie 2017 17:30
Relatie cu un iranian..?! 241 De la: Adela2222 25 Iulie 2013 10:08
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01
Am nevoie de un sfat !! 3 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
o speranta numita iubire 9 De la: nico_dana2006 22 Martie 2009 19:38