Setari Cookie-uri

Indragostita de cel mai bun prieten...Help !

De la: Deborita, la data 2011-08-04 20:51:12
De la: ilumax_76, la data 2011-08-04 20:07:51
De la: Deborita, la data 2011-08-04 16:38:47si brusc asa m-a luat in brate si ma tinea foarte strans si uitandu-se in ochii mei m-a intrebat : " Ce s-ar intampla daca m-ar saruta acum? " Iar eu nu am putut sa-i raspund nimic pentru reactia asta a lui m-a luat prin surprindere si efectiv ramasesem fara cuvinte si tremuram toata...:( Apoi el s-a apropiat usor de mine pana la milimetru de buzele mele si a zis ca : "Mai bine nu ! " ....


Uite, faza asta ma face sa fiu de acord cu d-na 141( ca pare un manipulator). Repet, eu nu i-as marturisi ce simt pt el ci l-as intreba direct( dupa o faza ca cea descrisa de tine): Tu ce vrei de fapt de la mine? De-a ce te joci aici? Suntem amici sau ne sarutam ca doi iubiti? Tu faci cum doresti dar cred ca e timpul sa nu mai tremuri in prezenta lui pt ca el observa. Si ca o paranteza, leii sunt cuceritori din fire, fermecatori si cu un apetit sexual destul de mare. Stiu ca a suferi face parte din viata, bla bla bla dar mergi cu grija prin aceasta relatie. De ce sa treci prin balta cand o poti ocoli?!


Pai el spune ca astea sunt tachinari sau glume nevinovate....

Si pentru atata lucru "preferi sa suferi"? Pentru el e o gluma, pentru tine o suferinta? Atunci nu te inteleg deloc.
rashela
Postat pe 4 August 2011 20:57
De la: Deborita, la data 2011-08-04 20:42:08
De la: rashela, la data 2011-08-04 19:34:56Stii bine ca-s doar doua variante. S-o lalaiti asa pana cand unul dintre voi (cel mai probabil el) isi gaseste o fata si se rupe de tine sau sa se aleaga orzul de neghina. E posibil ca el sa nu simta nimic sau sa nu stie ca simte si sa aiba o perioada de tacere dupa ce-i marturisesti adevarul. Oricum, daca-i un tip de calitate asa cum il descrii tu, atunci o sa fie sincer cu tine si macar vei sti pe ce drum o apuci. In niciun caz nu va disparea fara un cuvant.


Mi-e teama sa-i spun pt ca nu stiu ce reactie va avea.Si n-as vrea sa-l pierd....prefer sa-l am ca amic si sa sufar in tacere decat sa nu-l mai vad deloc...Si da chiar este un tip foarte diferit fata de majoritatea si vorbeste foarte frumos...parca stie exact ce sa-ti spuna ca sa te simti mai bine...nu stiu cum reuseste...poate influenteaza si religia la el, nu stiu, deoarece este penticostal...


Buna seara!

Draga mea,ma vad nevoiat sa intervin si te intreb:"de ce nu dai toate informatiile de la inceput,astfel incat sa ne edificam asupra esentei relatiei tale"?
Daca mi-ai fi spus ca ,amicul tau apartine unui alt cult,din start ti-as fi spus care este asa zisul mister al relatiei tale.Hai ,sa o luam pe rand!
Tu esti de confesiune crestin ortodoxa,nu?El este penticostal,da?Pai,de la bun inceput vreau sa-ti spun ca unul din motivele ezitarii amicului tau,in ceea ce te priveste,este apartenenta lui la acest cult.sa-ti explic de ce.Aceasta confesiune ,ca si crestinii de ziua a7-a(adventistii;pocaitii),ca si secta"msartorii lui Iehova" si mai sunt si alte culte si asa zise secte ce il proslavesc pe Dumnezeu,care au o putere de dominare si convingere asupra tuturor care le cad in mreje,incat ii determina sa treaca la confesiunea lor si atentie!nu sunt acceptate legaturile intre tineri si mai putin tineri,decat in urma apartenentei la cultul sau secta respectiva.Acum inteleg ,total,comportamentul evaziv al amicului tau.Ei nu au voie sa aiba legaturi apropiate,nu mai spun intime,cu alte persoane ,decat in urma casatoriei si a acceptarii respectivei sau respectivului,in adunarea lor.Te-a invitat ,vreodata,la adunarile lor?Ti-a povestit ,vreodatA,cum decurg intalnirile lor?Ti-a tinut,vreodata,prelegere cu tematica religioasa,specifica cultului sau?DACA EL ESTE O PERSOANA DOGMATICA,VA RESPECTA NORMELE RELIGIOASE INTERNE SI NU SE VA APROPIA DE TINE,AICI VORBESC DE LEAGTURA DE IUBIRE,DECAT DACA VEI TRECE LA CONFESIUNEA DIN CARE FACE PARTE!gesturile lor sunt evazive intrucat regulile lor restrictioneaza viata intima inaintea casatoriei.De aici,vine si oprirea lui brusca, a incercarii de a te saruta si toate celelalte temeri au la baza aceeasi explicatie.Penticostalii ca si ceilalti dogmatici,sunt restrictivi in ceea ce priveste relatiile cu persoanele apartinatoare altor culte.Deci,regula este urmatoarea;treci la cultul lor,va fi bine!daca nu vei accepta aceasta convertire,eu zic ca este mai bine sa-ti vezi de treaba,draga mea,caci,el ,sigur, nu va trece la alt cult.Nu ti-a propus sa treci la confesiunea lui?El te testeaza acum,asteapta sa te cunoasca mai bine si ai sa vezi ca iti va propune ,intai sa mergi cu el la adunarile respective,dupa care va incerca sa te converteasca.Aceasta este regula la ei si nu numai!lasa timpul sa treaca,urmeaza ceea ce ti-am spus si observa-i "pasii",discreti dar hotarati,urmati de el in tentativa de a te atrage in grupul lor.M-as bucura sa ma insel,dar nu prea cred aceasta!Tu,urmareste-l cu atentie,tot ceea ce va spune si ce va face,va fi pentru a te convinge sa fii alaturi de el,dar cu conditia de a merge si a participa activ la intrunirile lor!nu lua hotarari pripite in ceea ce te priveste!Iti recomand sa discuti,deschis,cu parintii tai,acest subiect,pentru ca ma indoiesc ca ei sa accepte convertirea ta!inperioada urmatoare,ia relatia voastra ca atare,nu te mai implica sufleteste si judeca cu mintea ,nu cu inima!Tu esti in masura sa hotarasti ceea ce vei face mai departe.eu te pun in garda cu ce s-ar putea sa se intample in viitor.Problema este ca,rareori,m-am inselat cu prognosticul in ceea ce priveste relatiile ce contin convingeri religioase diferite!Bafta!
kudika414141
Postat pe 4 August 2011 21:32
Ei, 141, de data asta o iei prea in "tragic". Am o prietena a carei sot e penticostal. S-au casatorit, au un copil, nu frecventeaza "adunarile", si stii de ce? Pt ca el nu a fost de acord niciodata cu asta. Parintii l-au "obligat". Ai inteles tu ce am vrut sa zic, eu nu scriu mult ca tine, mai ales la ora asta cand ma ia un somn....

P.S Mai fac un efort si zic ca ea nu s-a "convertit", e in continuare ortodoxa.
ilumax_76
Postat pe 4 August 2011 22:09
...[/quote]

Buna seara!

Draga mea,ma vad nevoiat sa intervin si te intreb:"de ce nu dai toate informatiile de la inceput,astfel incat sa ne edificam asupra esentei relatiei tale"?
Daca mi-ai fi spus ca ,amicul tau apartine unui alt cult,din start ti-as fi spus care este asa zisul mister al relatiei tale.Hai ,sa o luam pe rand!
Tu esti de confesiune crestin ortodoxa,nu?El este penticostal,da?Pai,de la bun inceput vreau sa-ti spun ca unul din motivele ezitarii amicului tau,in ceea ce te priveste,este apartenenta lui la acest cult.sa-ti explic de ce.Aceasta confesiune ,ca si crestinii de ziua a7-a(adventistii;pocaitii),ca si secta"msartorii lui Iehova" si mai sunt si alte culte si asa zise secte ce il proslavesc pe Dumnezeu,care au o putere de dominare si convingere asupra tuturor care le cad in mreje,incat ii determina sa treaca la confesiunea lor si atentie!nu sunt acceptate legaturile intre tineri si mai putin tineri,decat in urma apartenentei la cultul sau secta respectiva.Acum inteleg ,total,comportamentul evaziv al amicului tau.Ei nu au voie sa aiba legaturi apropiate,nu mai spun intime,cu alte persoane ,decat in urma casatoriei si a acceptarii respectivei sau respectivului,in adunarea lor.Te-a invitat ,vreodata,la adunarile lor?Ti-a povestit ,vreodatA,cum decurg intalnirile lor?Ti-a tinut,vreodata,prelegere cu tematica religioasa,specifica cultului sau?DACA EL ESTE O PERSOANA DOGMATICA,VA RESPECTA NORMELE RELIGIOASE INTERNE SI NU SE VA APROPIA DE TINE,AICI VORBESC DE LEAGTURA DE IUBIRE,DECAT DACA VEI TRECE LA CONFESIUNEA DIN CARE FACE PARTE!gesturile lor sunt evazive intrucat regulile lor restrictioneaza viata intima inaintea casatoriei.De aici,vine si oprirea lui brusca, a incercarii de a te saruta si toate celelalte temeri au la baza aceeasi explicatie.Penticostalii ca si ceilalti dogmatici,sunt restrictivi in ceea ce priveste relatiile cu persoanele apartinatoare altor culte.Deci,regula este urmatoarea;treci la cultul lor,va fi bine!daca nu vei accepta aceasta convertire,eu zic ca este mai bine sa-ti vezi de treaba,draga mea,caci,el ,sigur, nu va trece la alt cult.Nu ti-a propus sa treci la confesiunea lui?El te testeaza acum,asteapta sa te cunoasca mai bine si ai sa vezi ca iti va propune ,intai sa mergi cu el la adunarile respective,dupa care va incerca sa te converteasca.Aceasta este regula la ei si nu numai!lasa timpul sa treaca,urmeaza ceea ce ti-am spus si observa-i "pasii",discreti dar hotarati,urmati de el in tentativa de a te atrage in grupul lor.M-as bucura sa ma insel,dar nu prea cred aceasta!Tu,urmareste-l cu atentie,tot ceea ce va spune si ce va face,va fi pentru a te convinge sa fii alaturi de el,dar cu conditia de a merge si a participa activ la intrunirile lor!nu lua hotarari pripite in ceea ce te priveste!Iti recomand sa discuti,deschis,cu parintii tai,acest subiect,pentru ca ma indoiesc ca ei sa accepte convertirea ta!inperioada urmatoare,ia relatia voastra ca atare,nu te mai implica sufleteste si judeca cu mintea ,nu cu inima!Tu esti in masura sa hotarasti ceea ce vei face mai departe.eu te pun in garda cu ce s-ar putea sa se intample in viitor.Problema este ca,rareori,m-am inselat cu prognosticul in ceea ce priveste relatiile ce contin convingeri religioase diferite!Bafta!
[/quote]


Nu m-am gandit ca ar fi foarte importanta religia aici...pt ca si el mi-a spus ca nu trebuie sa fi de aceeas religie si te convertesti doar daca vrei cu adevarat si simti asta daca nu ..nu.Desi asta nu ar fi o problema pentru mine si o sa spun si de ce pt ca matusa mea si bunica mea apartin acestui cult religios. Deci poate fi intr-o relatie cu o fata de alta religie nu este interzis...
Deborita
Postat pe 4 August 2011 22:40
De la: Deborita, la data 2011-08-04 20:42:08Mi-e teama sa-i spun pt ca nu stiu ce reactie va avea.Si n-as vrea sa-l pierd....prefer sa-l am ca amic si sa sufar in tacere decat sa nu-l mai vad deloc...Si da chiar este un tip foarte diferit fata de majoritatea si vorbeste foarte frumos...parca stie exact ce sa-ti spuna ca sa te simti mai bine...nu stiu cum reuseste...poate influenteaza si religia la el, nu stiu, deoarece este penticostal...

Mah, asculta si sfatul unui barbat, nu numai aburelile forumistelor, exact aceeasi problema ca si tine o are si el.
Voi doi numai prieteni nu sunteti, doar ca inca nu v-ati dat seama.
Spune-i ce vrei de la el si gata.
Ma rog, pe mine faptul ca-i penticostal nu m-ar incanta deloc, dar deh...
Armain
Postat pe 4 August 2011 23:43
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-08-04 23:43:06
De la: Deborita, la data 2011-08-04 20:42:08Mi-e teama sa-i spun pt ca nu stiu ce reactie va avea.Si n-as vrea sa-l pierd....prefer sa-l am ca amic si sa sufar in tacere decat sa nu-l mai vad deloc...Si da chiar este un tip foarte diferit fata de majoritatea si vorbeste foarte frumos...parca stie exact ce sa-ti spuna ca sa te simti mai bine...nu stiu cum reuseste...poate influenteaza si religia la el, nu stiu, deoarece este penticostal...

Mah, asculta si sfatul unui barbat, nu numai aburelile forumistelor, exact aceeasi problema ca si tine o are si el.
Voi doi numai prieteni nu sunteti, doar ca inca nu v-ati dat seama.
Spune-i ce vrei de la el si gata.
Ma rog, pe mine faptul ca-i penticostal nu m-ar incanta deloc, dar deh...


El pretinde ca e normal cum se poarta cu mine si ca e decat amicitie sau asta imi spune mie.Dar nu inteleg jocul lui?De ce nu imi spune el direct? Daca tu zici ca numai prietenie nu e...De ce ar trebuii sa fac eu primul pas?
Deborita
Postat pe 5 August 2011 03:52
De la: Deborita, la data 2011-08-04 22:40:17...


Buna seara!

Draga mea,ma vad nevoiat sa intervin si te intreb:"de ce nu dai toate informatiile de la inceput,astfel incat sa ne edificam asupra esentei relatiei tale"?
Daca mi-ai fi spus ca ,amicul tau apartine unui alt cult,din start ti-as fi spus care este asa zisul mister al relatiei tale.Hai ,sa o luam pe rand!
Tu esti de confesiune crestin ortodoxa,nu?El este penticostal,da?Pai,de la bun inceput vreau sa-ti spun ca unul din motivele ezitarii amicului tau,in ceea ce te priveste,este apartenenta lui la acest cult.sa-ti explic de ce.Aceasta confesiune ,ca si crestinii de ziua a7-a(adventistii;pocaitii),ca si secta"msartorii lui Iehova" si mai sunt si alte culte si asa zise secte ce il proslavesc pe Dumnezeu,care au o putere de dominare si convingere asupra tuturor care le cad in mreje,incat ii determina sa treaca la confesiunea lor si atentie!nu sunt acceptate legaturile intre tineri si mai putin tineri,decat in urma apartenentei la cultul sau secta respectiva.Acum inteleg ,total,comportamentul evaziv al amicului tau.Ei nu au voie sa aiba legaturi apropiate,nu mai spun intime,cu alte persoane ,decat in urma casatoriei si a acceptarii respectivei sau respectivului,in adunarea lor.Te-a invitat ,vreodata,la adunarile lor?Ti-a povestit ,vreodatA,cum decurg intalnirile lor?Ti-a tinut,vreodata,prelegere cu tematica religioasa,specifica cultului sau?DACA EL ESTE O PERSOANA DOGMATICA,VA RESPECTA NORMELE RELIGIOASE INTERNE SI NU SE VA APROPIA DE TINE,AICI VORBESC DE LEAGTURA DE IUBIRE,DECAT DACA VEI TRECE LA CONFESIUNEA DIN CARE FACE PARTE!gesturile lor sunt evazive intrucat regulile lor restrictioneaza viata intima inaintea casatoriei.De aici,vine si oprirea lui brusca, a incercarii de a te saruta si toate celelalte temeri au la baza aceeasi explicatie.Penticostalii ca si ceilalti dogmatici,sunt restrictivi in ceea ce priveste relatiile cu persoanele apartinatoare altor culte.Deci,regula este urmatoarea;treci la cultul lor,va fi bine!daca nu vei accepta aceasta convertire,eu zic ca este mai bine sa-ti vezi de treaba,draga mea,caci,el ,sigur, nu va trece la alt cult.Nu ti-a propus sa treci la confesiunea lui?El te testeaza acum,asteapta sa te cunoasca mai bine si ai sa vezi ca iti va propune ,intai sa mergi cu el la adunarile respective,dupa care va incerca sa te converteasca.Aceasta este regula la ei si nu numai!lasa timpul sa treaca,urmeaza ceea ce ti-am spus si observa-i "pasii",discreti dar hotarati,urmati de el in tentativa de a te atrage in grupul lor.M-as bucura sa ma insel,dar nu prea cred aceasta!Tu,urmareste-l cu atentie,tot ceea ce va spune si ce va face,va fi pentru a te convinge sa fii alaturi de el,dar cu conditia de a merge si a participa activ la intrunirile lor!nu lua hotarari pripite in ceea ce te priveste!Iti recomand sa discuti,deschis,cu parintii tai,acest subiect,pentru ca ma indoiesc ca ei sa accepte convertirea ta!inperioada urmatoare,ia relatia voastra ca atare,nu te mai implica sufleteste si judeca cu mintea ,nu cu inima!Tu esti in masura sa hotarasti ceea ce vei face mai departe.eu te pun in garda cu ce s-ar putea sa se intample in viitor.Problema este ca,rareori,m-am inselat cu prognosticul in ceea ce priveste relatiile ce contin convingeri religioase diferite!Bafta!
[/quote]


Nu m-am gandit ca ar fi foarte importanta religia aici...pt ca si el mi-a spus ca nu trebuie sa fi de aceeas religie si te convertesti doar daca vrei cu adevarat si simti asta daca nu ..nu.Desi asta nu ar fi o problema pentru mine si o sa spun si de ce pt ca matusa mea si bunica mea apartin acestui cult religios. Deci poate fi intr-o relatie cu o fata de alta religie nu este interzis...[/quote]


Buna dimineata!

Draga mea,vad ca am creat panica pe topic!Ca sa fie clar pentru tine si pentru colegii de forum:
Am incercat sa -ti prezint toate eventualele situatii ce pot aparea in viata ta.De aici mai departe,este problema ta,ceea ce vei dori sa faci in relatia cu amicul tau este strict hotararea ta!Nu vreau sa-ti dictez ceea ce sa faci cu viitorul tau.Sfaturi,da!In ceea ce priveste apartenenta la cultul penticostal,faptul ca ai in familie astfel de cazuri,vezi ce se intampla daca nu detailezi?!nu ar trebui sa fie un obstacol pentru tine si atunci?vin acum si te intreb;unde este ,asadar,problema?Aveti in familie astfel se cazuri deci stii ce sa faci mai departe!Il iubesti,te iubeste,fiti impreuna si mergeti pe drumul vostru!Vezi cum se comporta ,amicul tau,pe viitor,dar sa stii ca ,daca el nu iti intoarce sentimentele si tu vei vrea ,chiar facand acest compromis,sa stai in umbra lui doar pentru a fi langa el,nu merit si numai tu vei suferi.Daca dragostea voastra va depasi barierele conservatoare ale familiei,continuati-va destinul!
Si eu,raman la convingerea ca,in cuplurile in care nu sunt aceleasi confesiuni,mai devreme sau mai tarziu ,apar problemele.Sunt aspecte multiple de luat in seama;copii,educatie religioasa in sanul familiei,diferentele ce tin de doctrina,obiceiuri si mai sunt multe de spus,dar ma opresc aici.O zi excelenta si multa intelepciune,draga mea!
kudika414141
Postat pe 5 August 2011 08:08
De la: Deborita, la data 2011-08-05 03:52:32De ce ar trebuii sa fac eu primul pas?

Pentru ca numarul de barbati de calitate e mult mai mic decat al femeilor? E de-ajuns pentru tine?

Sau poate ca asa or fi penticostalii astia, daca da Domnul bine, daca nu...
Armain
Postat pe 5 August 2011 21:02
De la: Deborita, la data 2011-08-03 22:01:27Ce sa fac daca m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu? Am descoperit ca amicul meu are toate calitatile pe care ar trebui sa le aiba barbatul ideal pentru mine. Sentimentele mele fata de el sunt foarte puternice si evident sunt destul de confuza. Nu prea stiu cum sa reactionez?Ce sa fac?Sa-i spun?Sau sa tin totul pentru mine? Pana sa-l cunosc pe el,respingeam orice fel de relatie...deoarece am avut o relatie de 3 ani si nu s-a terminat prea frumos sa spune...de atunci au trecut 2 ani iar eu n-am reusit sa mai am o relatie...pana l-am cunoscut pe el si nu stiu cum a facut dar si-a dat seama ca am nevoie de ajutor de cineva care sa ma sprijine si sa ma ajute sa am din nou incredere in mine si in barbati...si a reusit sa ma trezeasca la realitate. Acum problema este ca nu stiu ce simte el fata de mine sau daca simte ceva?

Spune-i !
A gasi o astfel de persoana este o [b]ocazie unica[/b] pe care s-ar putea sa nu o mai ai vreodata de-a lungul vietii.
Daca te-a ajutat inseamna ca cel putin ii pasa.
Ignorarea si neluarea nicunei decizii este cea mai mare greseala care se poate face.
Max2
Postat pe 16 Noiembrie 2011 21:33
De la: Deborita, la data 2011-08-05 03:52:32
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-08-04 23:43:06
De la: Deborita, la data 2011-08-04 20:42:08Mi-e teama sa-i spun pt ca nu stiu ce reactie va avea.Si n-as vrea sa-l pierd....prefer sa-l am ca amic si sa sufar in tacere decat sa nu-l mai vad deloc...Si da chiar este un tip foarte diferit fata de majoritatea si vorbeste foarte frumos...parca stie exact ce sa-ti spuna ca sa te simti mai bine...nu stiu cum reuseste...poate influenteaza si religia la el, nu stiu, deoarece este penticostal...

Mah, asculta si sfatul unui barbat, nu numai aburelile forumistelor, exact aceeasi problema ca si tine o are si el.
Voi doi numai prieteni nu sunteti, doar ca inca nu v-ati dat seama.
Spune-i ce vrei de la el si gata.
Ma rog, pe mine faptul ca-i penticostal nu m-ar incanta deloc, dar deh...


El pretinde ca e normal cum se poarta cu mine si ca e decat amicitie sau asta imi spune mie.Dar nu inteleg jocul lui?De ce nu imi spune el direct? Daca tu zici ca numai prietenie nu e...De ce ar trebuii sa fac eu primul pas?


Sincer, niciodata nu i-as permite vreunui prieten de familie sa ma ia in brate, sa incerce sa ma sarute, sa ies doar eu cu el la plimbari sau prin oras (mai mult ca sigur ca nici sotului meu nu i-ar conveni o astfel de situatie si ar fi de inteles, nici mie nu mi-ar conveni ca vreo amica de-a noastra sa traga de el). Mi s-ar parea dubios, de asemeni, daca prietenul meu de familie mi-ar oferi flori adesea, fara niciun motiv evident gen onomastica, zi de nastere etc Poate inteleg eu altceva prin prietenie, ceva ce n-are treaba cu comportamentul amicului tau. Atitudinea amicului tau mi se pare una a unui barbat indragostit sau care urmareste ceva de la tine (vezi faza cu apropierea buzelor lui de buzele tale si renuntarea lui la sarut in ultima clipa), un prieten n-ar trebui sa te priveasca si sa se comporte cu tine la modul la care el o face, sincer acum. Ar fi altceva insa daca ati avea o relatie si v-ati fi nu numai iubiti, ci si cei mai buni prieteni, dar aceasta situatie nu se potriveste situatiei in care te afli tu si acel baiat.

Ai de ales: ori te faci ca ploua si-i tolerezi in continuare comportamentul, doar ca sa-l pastrezi ca amic in continuare (in cazul in care te decizi pentru aceasta varianta, tu vei fi macinata de indoieli in continuare), ori il intrebi deschis, asa cum e normal intre prietenii adevarati, ce anume simte pentru tine si ce anume intelege el prin prietenia dintre un barbat si o femeie. Sa fiu in locul tau, as avea o discutie deschisa si serioasa cu el, si l-as intreba pe fata ce anume vrea de la mine, pentru ca nu stiu cum sa interpretez comportamentul lui, daca mi-ar raspunde ca nu vrea nimic, l-as ruga atunci sa inceteze a ma lua in brate, a-mi oferi flori fara motiv sau a incerca sa ma sarute etc, chiar l-as evita pentru o perioada pana s-ar mai calma hormonii din el, daca mi-ar zice insa ca ma place nu doar ca amica, ci si ca femeie, atunci s-ar schimba treaba, atunci as sti cum sa evaluez intreaga situatie si as incerca o relatie cu el. Dar, tu decizi ce vei face, nu eu, asa ca-ti doresc succes.
franziska_eu
Postat pe 24 Decembrie 2011 07:01
Nu cred ca are legatura faptul ca el face parte din alta secta sau religie in fine... bunicul a fost martorul lui iehova si bunica a fost crestin ortodox si au trait pana la adanci batraneti impreuna fericiti....dar nu putem exclude faptul ca acest baiat este indragostit lulea de tine altfel nu ar face astfel de gesturi...nu urmareste nimic grav sau nelalocul lui pana la urma e si el om....eu zic ca este un romantic incurabil, si care chiar vrea sa te faca fericita sunt sigura ca ti-a gasit multe calitati insa este timid ii este frica de esec....eu zic sa-l surprinzi cu gesturi frumoase sa-ti arati interesul fata de el....mai are o scuza sa zicem asa daca nu a avut curajul sa duca pana la capat anumite intentii ale lui pana acum (spre exemplu sa te sarute)....el in tot acest timp ti-a ascultat problemele din fosta relatie, temerile, incertitudinile s.a.m.d. incearca sa-i arati ca nu-ti mai pasa ce a fost in trecut ca vrei ceva nou si acela poate fi el.

Mult succes!
Marryzza
Postat pe 28 Ianuarie 2012 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand soacra nu te vrea 23 De la: kudika421339 29 August 2011 13:43
Sunt foarte suparata 150 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 21:23
privesc relatia la un mod mai serios decat el? 8 De la: rashela 10 August 2010 22:34
petreccere logodna 5 De la: magdonek 8 Iulie 2009 18:35
Acte necesare pentru casatoria cu un cetatean marocan 4 De la: kudika_949473 7 Ianuarie 2014 10:38