Setari Cookie-uri

Realitate cruda!31 mai,cea mai nefericita zi din viata mea!

De la: miss_darine, la data 2011-08-29 21:00:57
De la: Barbie30_, la data 2011-08-29 20:54:59Asta e topicul cu soferi de autobuz sau

Eu am numai amintiri frumoase despre ei,mai ma fac fleasca cand ploua si merg si eu ca omu` pe strada...mai ma claxoneaza la trecerea de pietoni cand trec si yo ca omu` ca nah....sunt grabiti,mai opresc ca dobitocii de nu mai vezi semafor si nimic....Sunt atat de draguti incat i-as

da' nu ti-ar place tie sa-ti dea cadouri d'alea adevarate? in alta ordine de idei si eu am boala pe ei si pe soferii de taxi...si unii si altii au primit la majorat de la mamitica lor, toate strazile capitalei in regim de donatie


cadouri adevarate zici? inele,bratari.,telefoane....nu oricine poa` sa primeasca asa ceva


Barbie30_
Postat pe 29 August 2011 21:37
De la: miss_darine, la data 2011-08-29 21:02:01
De la: lilu_67, la data 2011-08-29 20:48:11Tragic,dar macar te-ai lecuit?

welcome back doamna
Multumesc ,v-am dus dorul,
lilu_67
Postat pe 29 August 2011 21:54
De la: rockk, la data 2011-08-29 21:04:49nah, ca am citit pan la capat, sunt intr adevar mult prea plictisit zilele astea...

n am inteles nici faza cu femeile astea, atat de neajutorate. luati va naibii un aparat din ala cu socuri, stun gun sau spray paralizant, e pe la 1 mil, mare lucru...



da ma, nu inteleg nici eu; cica nenea i-a vorbit f urat si a continuat intalnirea cu el crezand ca va fi altfel lol.
durere fazele astea jur.
pai cum puii mei ala iti da cadouri si iti vbeste urat si gata crezi ca te iubeste si tine la tine? ce naiba mai fata nu ai minte sa-i judeci comportamentul?

feresca sfantu' naive sunteti unele
Paraipan
Postat pe 30 August 2011 15:43

suna ca o scena dintr-un film drama"el insistand tot mai mult a inceput a-mi striga sai dau totul inapoi,sau sa ma revansez,plus blesteme si vorbe oribile din gura lui"
cum ai mai putut sa stai cu un asa om dupa toate astea?
"ma strans de gat incat nu mai aveam aer,cateva secunde si eram moarta de mana unui jegos de om"
ce om ,chiar nu poti sa mai faci nimic?
hocus_pocus
Postat pe 30 August 2011 22:47
Sunt dezamagita in privinta raspunsurilor,de parca as fi numai eu vinovata!nu traiam cu el in casa ci doar ne intalneam ,era prea devreme sa ma mut la el si mai ales dupa purtarea lui,si nu m am dus la politie de teama si frica!nu am vrut sa ma implic in asa ceva!si niciodata nu vreau sa mai aud de el!
ela_ella
Postat pe 30 August 2011 23:35
De la: ela_ella, la data 2011-08-30 23:35:29Sunt dezamagita in privinta raspunsurilor,de parca as fi numai eu vinovata!nu traiam cu el in casa ci doar ne intalneam ,era prea devreme sa ma mut la el si mai ales dupa purtarea lui,si nu m am dus la politie de teama si frica!nu am vrut sa ma implic in asa ceva!si niciodata nu vreau sa mai aud de el!


pai tocmai k u eshti de vina k ai vazut cum e dar te-au incantat mai mult cadourile si te-ai imbatat cu apa rece sperand k se va schimba...
Nu ai cum sa primeshti alte raspunsuri atata timp kt asta e realitatea..
Arutzu28
Postat pe 31 August 2011 04:48
Chiar nu ma incantat nimic din ceea ce mia dat el,oare ce?o initiala si o pereche de cercei si astia foarte slabi,ca se inegreau,asa ca nu e vorba ca m ar fi incantat ci cu totul altceva,credeam ca un om mai in varsta ,are caracter,bun si sincer si stie ce vrea de la viata,ca si doreste o familie,dar m am inselat,intradevar ca sunt vinovata ca i am permis de la inceput sa se poarte asa!asta e!sper doar sa mi revin din tragedia asta cat mai repede!
ela_ella
Postat pe 31 August 2011 12:04
De la: ela_ella, la data 2011-08-31 12:04:41Chiar nu ma incantat nimic din ceea ce mia dat el,oare ce?o initiala si o pereche de cercei si astia foarte slabi,ca se inegreau,asa ca nu e vorba ca m ar fi incantat ci cu totul altceva,credeam ca un om mai in varsta ,are caracter,bun si sincer si stie ce vrea de la viata,ca si doreste o familie,dar m am inselat,intradevar ca sunt vinovata ca i am permis de la inceput sa se poarte asa!asta e!sper doar sa mi revin din tragedia asta cat mai repede!


De revenit, iti revii ca asa-i facut omul, sa duca doar cat poate duce. Problema e sa inveti ceva din asta.
Te-ai suparat mai sus din cauza raspunsurilor primite. Apoi, draga Ela, asa cum spui si tu.. "i-ai permis". Si daca ai facut-o, atunci esti singura vinovata. NU se permite prima palma, pentru ca intotdeauna va urma a doua. NU se permite primul cuvant jignitor pentru ca intotdeauna va urma o ploaie de invective care sfarsesc cu o prima palma.
Te-ai inselat, probabil ca si cei care ti-au raspuns aici, inclusiv eu, ne-am inselat macar o data in privinta unei persoane care ne placea. Dar unii "nu permitem".

Bafta, o sa iti treaca, o sa-ti revii, ai grija de acum incolo ce faci.
rashela
Postat pe 31 August 2011 13:45
in sfarsit imi revin si eu dupa acest incident oribil,multumesc tuturor celor ce mi au raspuns
ela_ella
Postat pe 23 Ianuarie 2012 21:06
De la: ela_ella, la data 2012-01-23 21:06:14 in sfarsit imi revin si eu dupa acest incident oribil,multumesc tuturor celor ce mi au raspuns

ma bucur ca ti-ai evenit...si continua sa mergi mai departe,,,viata nu se sfarseste aici...mult succes in continuare
steffy91
Postat pe 23 Ianuarie 2012 23:56
De la: ela_ella, la data 2011-08-28 23:57:10 l am cunoscut pe net,dupa care si real ,anul acesta in luna ianuarie,un nenorocit de om la care nici nu ma asteptam sau visam ceea ce mi se va intampla!cu siguranta orice persoana este simtita din prima intalnire dupa care isi arata adevarata fata!el 42 ani,sofer pe autobuz,cu multa normalitate se credea un Domn fiind respectat de multi,insa lucrurile stau altfel!dupa cateva intalniri cu el,a inceput sa mi dea cadouri,ex:telefon,bijuterii..insa atunci cand eu nu puteam iesi ,el insistand tot mai mult a inceput a-mi striga sai dau totul inapoi,sau sa ma revansez,plus blesteme si vorbe oribile din gura lui,si asta dupa cateva intalniri cu el,in fine!nu am bagat in seama si am continuat intalnirile cu el sperand ca va fi altfel,dar fapt ca iam permis de la inceput el avea sa fie la fel!cu siguranta eu eram cea care nu realiza cat o sa sufar!pana si parintii mi au zis sa l las iar eu nu am dat importanta!in luna mai exact pe 31 simteam ca avea sa se intample ceva rau si exact asa a fost,dintr o simpla reteta ce o pusesem in buzunar el sa enervat atat de tare ca un adevarat nebun si ma strans de gat incat nu mai aveam aer,cateva secunde si eram moarta de mana unui jegos de om!nu stiu cum mi am revenit ,insa eram distrusa,nu mai gandeam limpede in acele clipe de groaza!cu greu am rezistat o noapte intreaga stand nedormita si rugandu ma sa se faca dimineata mai repede sa plec!am reusit in final dar nu l am dat pe mana politiei nici in ziua de azi,regret foarte mult,stiu ca trebuia sa plateasca raul facut dar acum poate e prea tarziu din pacate!


Sa nu mai ai incredere niciodata in nimeni din spatiul online.

Sa fii fericita ca ai scapat cu viata, insa am auzit de cazuri (presa din tara unde ma aflu a relatat pe larg acele cazuri), cand alte fete n-au avut la fel de mult noroc.

Incearca sa cunosti pe cineva din viata de zi cu zi (viata reala), e mai usor sa-ti dai seama asa daca acel om minte sau nu, daca te respecta intr-adevar sau nu, daca e de incredere sau nu.

Eu iti doresc sa depasesti cat mai repede acest impas si sa tragi invatamintele de rigoare din ceea ce ti s-a intamplat.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 04:08
De la: ela_ella, la data 2012-01-23 21:06:14 in sfarsit imi revin si eu dupa acest incident oribil,multumesc tuturor celor ce mi au raspuns


Ma bucur nespus sa citesc asta!
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 04:10
De la: ela_ella, la data 2011-08-31 12:04:41Chiar nu ma incantat nimic din ceea ce mia dat el,oare ce?o initiala si o pereche de cercei si astia foarte slabi,ca se inegreau,asa ca nu e vorba ca m ar fi incantat ci cu totul altceva,credeam ca un om mai in varsta ,are caracter,bun si sincer si stie ce vrea de la viata,ca si doreste o familie,dar m am inselat,intradevar ca sunt vinovata ca i am permis de la inceput sa se poarte asa!asta e!sper doar sa mi revin din tragedia asta cat mai repede!


Toti par la inceput buni sau sinceri, insa putini raman pana la capat asa.
franziska_eu
Postat pe 24 Ianuarie 2012 04:11
Adevarul e ca,nu sti peste cine dai in viata si ce poti sa patesti,ma bucur din suflet pt tine Ela ca ai apelat aici si ai gasit prieteni de nadejde care ti-au fost de ajutor.Si eu iti doresc pe viitor,numai bine si Dzeu sa-ti fie alaturi!
Titanika
Postat pe 23 Februarie 2012 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de swing? 29 De la: paul74 24 Mai 2015 16:00
buna fetelor 6 De la: metal 8 Decembrie 2008 16:11
Am si eu o poveste 1 De la: Ana_Cosmina_Br__ila_1 24 Iunie 2012 16:58
Am nevoie de o parere , un indemn , sfat orice.. 23 De la: l_diana_c 28 Mai 2009 15:34
NEATZA ALL AGAIN ;) 5 De la: BBFluturas 23 Iunie 2009 17:08