Setari Cookie-uri

vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic

probabil ai dreptate darine orcum eu m-am luminat fata e dezastru
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 12:01
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:50:09
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala



eu intotdeauna am dreptate! totusi sunt curioasa cum ne da mu ie?!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Septembrie 2011 12:05
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-19 12:05:09
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:50:09
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala



eu intotdeauna am dreptate! totusi sunt curioasa cum ne da mu ie?!

piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 12:10
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-19 12:05:09
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:50:09
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala



eu intotdeauna am dreptate! totusi sunt curioasa cum ne da mu ie?!


Pai, e foarte simplu. Ca-i barbat. Probabil acelasi care scrie povesti pe aici cand se plictiseste.

N-am crezut niciodata in povestea "scriu asa pentru ca sunt la pc, dar de fapt, eu stiu sa scriu corect". Cine scrie ca un imbecil, DESI stie sa scrie romaneste, doar se joaca. Iar injuratura-i tipic masculina.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2011 13:16
Cu idemanare, calm, precizie!
Achillesluv
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:12
Din pacate cred ca e vorba de o fatuca ce are vocabularul unui manelist. Daca si barba-su e la fel ca ea...mi-e mila de copilul lor
Micaell
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:15
De la: Micaell, la data 2011-09-19 14:15:15Din pacate cred ca e vorba de o fatuca ce are vocabularul unui manelist. Daca si barba-su e la fel ca ea...mi-e mila de copilul lor

din doi ca ei ce poa sa iasa?
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:17
De la: piscolino, la data 2011-09-19 14:17:40
De la: Micaell, la data 2011-09-19 14:15:15Din pacate cred ca e vorba de o fatuca ce are vocabularul unui manelist. Daca si barba-su e la fel ca ea...mi-e mila de copilul lor

din doi ca ei ce poa sa iasa?
un divortz
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:20
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-19 14:20:26
De la: piscolino, la data 2011-09-19 14:17:40
De la: Micaell, la data 2011-09-19 14:15:15Din pacate cred ca e vorba de o fatuca ce are vocabularul unui manelist. Daca si barba-su e la fel ca ea...mi-e mila de copilul lor

din doi ca ei ce poa sa iasa?
un divortz

era vb de copil
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:21
De la: miss_darine, la data 2011-09-19 10:47:29 breeeeeeeeeee....unde a fugit lb romana? ...cre'ca dupa inghetata


o dat divort de ea. De lb romana se divorteaza cel mai usor.
Gelico
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:48
De la: rashela, la data 2011-09-19 13:16:44
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-19 12:05:09
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:50:09
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala



eu intotdeauna am dreptate! totusi sunt curioasa cum ne da mu ie?!


Pai, e foarte simplu. Ca-i barbat. Probabil acelasi care scrie povesti pe aici cand se plictiseste.

N-am crezut niciodata in povestea "scriu asa pentru ca sunt la pc, dar de fapt, eu stiu sa scriu corect". Cine scrie ca un imbecil, DESI stie sa scrie romaneste, doar se joaca. Iar injuratura-i tipic masculina.


daca-i mascul poa sa-mi dea limbi!! asa face si el cunostiinta cu limba romana!
kiss_my_ass
Postat pe 19 Septembrie 2011 14:50
Saracul copil :((
kudika_pudika
Postat pe 20 Septembrie 2011 14:26
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.


la felul cum scri si cum gandesti as fi divortat eu de tine pana acum sau te bateam ca pe coasa!
PICCKARD
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-19 14:50:58
De la: rashela, la data 2011-09-19 13:16:44
De la: kiss_my_ass, la data 2011-09-19 12:05:09
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:50:09
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:38:54Multumesc pentru sfaturile voastre. Iar pe opiniile voastre despre cum scriu eu ma p.s de la un capat la altul. Iar daca nu stii ce inseamna catalizator mai taci in pui mei din gura. vad ca eu am cerut un sfat dar in loc de sfaturi mi se fac reprosuri despre cum scriu la pc. Oricum pentru cele bine intentionate multumesc mult iar pe restu ma p.s j va dau m..e.

ai de capu meu sincer speram sa nu aiba Kiss dreptate si uite ca totusi are esti varza totala



eu intotdeauna am dreptate! totusi sunt curioasa cum ne da mu ie?!


Pai, e foarte simplu. Ca-i barbat. Probabil acelasi care scrie povesti pe aici cand se plictiseste.

N-am crezut niciodata in povestea "scriu asa pentru ca sunt la pc, dar de fapt, eu stiu sa scriu corect". Cine scrie ca un imbecil, DESI stie sa scrie romaneste, doar se joaca. Iar injuratura-i tipic masculina.


daca-i mascul poa sa-mi dea limbi!! asa face si el cunostiinta cu limba romana!
sau invers ?
Indiana_Jones
Postat pe 20 Septembrie 2011 18:18
Nu are cum sa iti ia copilul. Si eu sunt divortata si stiu ca de obicei copilul sta la mama. Deci, poti sa pleci linistita de la idiot. Copilul e al tau si nu ti-l ia nimeni.
Eva32
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:52
De la: Eva32, la data 2011-09-20 22:52:47Nu are cum sa iti ia copilul. Si eu sunt divortata si stiu ca de obicei copilul sta la mama. Deci, poti sa pleci linistita de la idiot. Copilul e al tau si nu ti-l ia nimeni.


Eu fac abstractie de felul cum schinghiuiesti tu limba romana! Fac abstractie si de dovezile de moralitate indoielnica pe care ni le-ai facut in istorioara ta. Dar retin doua lucruri: ca ai un copil mic si ca ai prietene cu care vorbesti pe mess.
Iti recomand sa faci o messenger conferinta cu prietenele tale si sa le spui ca vrei sa divortezi. Dupa ce vei contabiliza reactiile lor, sa ne spui si noua cam la ce concluzie ai ajuns.
Acum as vrea sa-mi spui cum vezi tu viata copilului tau dupa ce, sa zicem, divortezi de tatal lui si copilul ramane cu tine...
Poti face aceste doua lucruri : un exercitiu practic si empatic cu prietenele tale si un exercitiu de imaginatie legat de viitorul copilului tau?! Daca da, mai stam de vorba...dupa.
Deocamdata pare extrem de frivol si imatur tot ce ai scris!
maimai_no1
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:08
De la: maimai_no1, la data 2011-09-20 23:08:43
De la: Eva32, la data 2011-09-20 22:52:47Nu are cum sa iti ia copilul. Si eu sunt divortata si stiu ca de obicei copilul sta la mama. Deci, poti sa pleci linistita de la idiot. Copilul e al tau si nu ti-l ia nimeni.


Eu fac abstractie de felul cum schinghiuiesti tu limba romana! Fac abstractie si de dovezile de moralitate indoielnica pe care ni le-ai facut in istorioara ta. Dar retin doua lucruri: ca ai un copil mic si ca ai prietene cu care vorbesti pe mess.
Iti recomand sa faci o messenger conferinta cu prietenele tale si sa le spui ca vrei sa divortezi. Dupa ce vei contabiliza reactiile lor, sa ne spui si noua cam la ce concluzie ai ajuns.
Acum as vrea sa-mi spui cum vezi tu viata copilului tau dupa ce, sa zicem, divortezi de tatal lui si copilul ramane cu tine...
Poti face aceste doua lucruri : un exercitiu practic si empatic cu prietenele tale si un exercitiu de imaginatie legat de viitorul copilului tau?! Daca da, mai stam de vorba...dupa.
Deocamdata pare extrem de frivol si imatur tot ce ai scris!
tu nu esti mai-mai de pe mobil (nr. 1) ?
Indiana_Jones
Postat pe 20 Septembrie 2011 23:13
De la: Indiana_Jones, la data 2011-09-20 23:13:05
De la: maimai_no1, la data 2011-09-20 23:08:43
De la: Eva32, la data 2011-09-20 22:52:47Nu are cum sa iti ia copilul. Si eu sunt divortata si stiu ca de obicei copilul sta la mama. Deci, poti sa pleci linistita de la idiot. Copilul e al tau si nu ti-l ia nimeni.


Eu fac abstractie de felul cum schinghiuiesti tu limba romana! Fac abstractie si de dovezile de moralitate indoielnica pe care ni le-ai facut in istorioara ta. Dar retin doua lucruri: ca ai un copil mic si ca ai prietene cu care vorbesti pe mess.
Iti recomand sa faci o messenger conferinta cu prietenele tale si sa le spui ca vrei sa divortezi. Dupa ce vei contabiliza reactiile lor, sa ne spui si noua cam la ce concluzie ai ajuns.
Acum as vrea sa-mi spui cum vezi tu viata copilului tau dupa ce, sa zicem, divortezi de tatal lui si copilul ramane cu tine...
Poti face aceste doua lucruri : un exercitiu practic si empatic cu prietenele tale si un exercitiu de imaginatie legat de viitorul copilului tau?! Daca da, mai stam de vorba...dupa.
Deocamdata pare extrem de frivol si imatur tot ce ai scris!
tu nu esti mai-mai de pe mobil (nr. 1) ?


Sunt maimai_no.1 varianta mobila - declarat si afisat, no hiding!

Are vreo importanta in economia subiectului?
maimai_no1
Postat pe 21 Septembrie 2011 17:30
Nu va reusi sa iti ia copilul. Copilul va ramane cu mama lui. Da-l naiba pe dobitoc si pleaca cu copil cu tot.
Eva32
Postat pe 24 Septembrie 2011 23:06
spune-i si gata . la cum scrii probabil la fel gandesti si te porti in viatat de zi cu zi .
o sa-i faci un serviciu , si-ti va ramane recunoscator peste ani . cine naiba vrea o agramata in curtea lui ???
tonim69
Postat pe 25 Septembrie 2011 10:01
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.



Ii zici asa:
Dragul meu sot, avand in vedere ca similitudinile dintre noi erau doar niste himere...constat cu deosebita durere in suflet ca nu ne potrivim deloc si ca ar fi mai bine sa-i oferim copilasului nostru un mediu sanatos in care sa creasca, nicidecum aceasta atmosfera tensionata si sumbra in care se afla relatia noastra de ceva timp. Deasemenea, te rog sa accepti faptul ca m-am indragostit de Gheorge a lu' Somoiog. Spre deosebire de tine, Gheorge este o persoana capabila sa ma iubeasca din strafundul inimii sale tetracamerale, ventriculele si atriile lui batand si pompand sange numai si numai pentru mine. Dupa cum bine stii, fosta lui sotie, Leana lu' Somoiog, nutreste pentru tine sentimente la fel de profunde. Eu zic ca ar fi minunat sa ne cuplam intre noi si sa facem nunta dubla, mai ceva ca in "Tanar si nelinistit" movie. Copilul il putem imparti, tu poti lua jumatatea de la brau in jos pentru ca inca il alaptez si de aceea nu poti lua jumatatea de la brau in sus. Iti promit ca atunci cand va mai creste poti lu tu cealalta jumatate. Te rog sa fii rational, tot ceea ce fac este pentru binele copilului nostru.
Ionyssa
Postat pe 25 Septembrie 2011 13:11
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.


Daca te-ai hotarat sa divortezi e dreptul tau, copilul e adevarat k e la mijoc dar nici nu poti ramane cu el doar din cauza ca va leaga un copil.
Cand vezi si tu ca e bine dispus incearca sa vorbesti cu el deschis si sa ii spui direct ce simti.
Bafta
kudika021786
Postat pe 25 Septembrie 2011 13:20
vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic-NORMAL,DACA NU STII SA SCRII SI SA CITESTI
Indiana_Jones
Postat pe 25 Septembrie 2011 13:32
Ideal ar fi sa te impaci cu el si sa lasi naibii amantii ca in loc de sex nu iti ofera nimik, plus nu ai de unde sa sti ca altul ii va fi tata adevarat copilului tau sau nu, iar dc acest lucru chiar nu este posibil nu iti poate lua copilul asa usor, sunt anumite proceduri de obtinere a custodiei, dar cel mai bine ar fi sa discuti cu un avocat inainte despre cum se procedeaza ce tertipuri sunt, cerceteaza dc el are amanta, determinal sa paraseasca locuinta conjugala, parca astea erau cauze prezente in divort si in incredintarea custodiei, gandeste-te ce dovezi ar putea sa aduca impotriva ta ca sa obtina copilul, etc cel mai bine directia avocat, strange banii ca sa poti dovedi ca ai cu ce sa iti intreti copilul.
__Kayla__
Postat pe 25 Septembrie 2011 13:34
Daca tu iubesti pe altul, nu iti respecti sotul. El de ce sa te respecte? Si nu am inteles, vrei sa divortezi ca nu mai merge relatia, sau ca ai altu' ,,mai bun"? Daca e prima, puteti rezolva problemele, daca e a2a, nici sa nu ramana copilul la tine. Stai in banca ta si lasa divortul.
kudika226325
Postat pe 25 Septembrie 2011 15:43
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:20:44Nu sunt de etnie rroma si am 24 de ani. Pentru cele care se iau de mine cu scrisul meu si scoala care am facut-o am luat bacul cu nota 8,63 dar scriu asa pentru ca scriu mai repede si asa vorbesc pe mess cu prietenele mele. Cat despre vrabia din mana nu o dau pe cea de pe gard. Aveam de mult timp ideea asta in cap. Dar acum cateva luni am cunoscut pe cineva care a avut un efect catalizator. In plus nu ma bazez pe el sau pe altul ca sa ma ajute sau sa-mi creasca copilul. Pur si simplu nu mai merge relatia si vreau sa o termin. Si nu stiu cum sa-i spun. Sau poate ca sunt lasa pentru ca mi-e teama de cum va reactiona si as vrea sa-l iau usor.


8,63 la bac nu inseamna ca esti si vreo eminenta sau ca esti matura si responsabila.
Din pacate iti traiesti viata la intamplare , instinctiv, nu gandesti prea mult si copilul ala are cel mai mult de suferit.
Thais13
Postat pe 25 Septembrie 2011 15:48
De la: Thais13, la data 2011-09-25 15:48:21
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:20:44Nu sunt de etnie rroma si am 24 de ani. Pentru cele care se iau de mine cu scrisul meu si scoala care am facut-o am luat bacul cu nota 8,63 dar scriu asa pentru ca scriu mai repede si asa vorbesc pe mess cu prietenele mele. Cat despre vrabia din mana nu o dau pe cea de pe gard. Aveam de mult timp ideea asta in cap. Dar acum cateva luni am cunoscut pe cineva care a avut un efect catalizator. In plus nu ma bazez pe el sau pe altul ca sa ma ajute sau sa-mi creasca copilul. Pur si simplu nu mai merge relatia si vreau sa o termin. Si nu stiu cum sa-i spun. Sau poate ca sunt lasa pentru ca mi-e teama de cum va reactiona si as vrea sa-l iau usor.


8,63 la bac nu inseamna ca esti si vreo eminenta sau ca esti matura si responsabila.
Din pacate iti traiesti viata la intamplare , instinctiv, nu gandesti prea mult si copilul ala are cel mai mult de suferit.


Spune-i cu cuvintele tale, nu cauta altele. Poate ca intelege....ori...poate ca nu
kukla
Postat pe 25 Septembrie 2011 17:41
De la: kukla, la data 2011-09-25 17:41:14
De la: Thais13, la data 2011-09-25 15:48:21
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 11:20:44Nu sunt de etnie rroma si am 24 de ani. Pentru cele care se iau de mine cu scrisul meu si scoala care am facut-o am luat bacul cu nota 8,63 dar scriu asa pentru ca scriu mai repede si asa vorbesc pe mess cu prietenele mele. Cat despre vrabia din mana nu o dau pe cea de pe gard. Aveam de mult timp ideea asta in cap. Dar acum cateva luni am cunoscut pe cineva care a avut un efect catalizator. In plus nu ma bazez pe el sau pe altul ca sa ma ajute sau sa-mi creasca copilul. Pur si simplu nu mai merge relatia si vreau sa o termin. Si nu stiu cum sa-i spun. Sau poate ca sunt lasa pentru ca mi-e teama de cum va reactiona si as vrea sa-l iau usor.


8,63 la bac nu inseamna ca esti si vreo eminenta sau ca esti matura si responsabila.
Din pacate iti traiesti viata la intamplare , instinctiv, nu gandesti prea mult si copilul ala are cel mai mult de suferit.


Spune-i cu cuvintele tale, nu cauta altele. Poate ca intelege....ori...poate ca nu


Eu am spus bine ce am spus, daca are macar 2 neuroni care sa interactioneze intre ei o sa inteleaga sau , vorba ta, poate ca niciodata.
Thais13
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:27
dar nu mai bine ne dai noua nr lui de tel? ca-i spunem noi.............
simonik29
Postat pe 25 Septembrie 2011 23:18
eu nu prea inteleg ce scrii....ce e cu j-ul acela??? nu-ti merge tastatura:)). Ma rog, in primul rand...ai unde sa te duci? ai niste bani economisiti? Trebuie sa-ti faci un plan bun...sa iei in calcul si posibilitatea ca celuilalt iubit sa-i treaca ïndragosteala'' cand te-o vedea in prag cu pruncul....si atunci trebuie sa stii unde te indrepti....dupa care te gandesti cum s-o spui.....cred ca un simplu "'plec'' e de ajuns daca ai in spate totul pregatit!
Alexandra_Neagu_1
Postat pe 26 Septembrie 2011 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pareri va rog! 45 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
je donne mon annonce en general pour trouver la femme juste, pas pour aller avec plusieurs 63 De la: monaram 24 Iunie 2009 09:55
nu pot sal ranesc... 5 De la: kudikaroxi 4 August 2009 11:06
"TE IUBESC ALEX " 45 De la: dontworibehapi 16 Septembrie 2011 20:30
barbatul capricorn 9 De la: Myria_Celeron 17 Martie 2012 23:00