Setari Cookie-uri

vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic

De la: simonik29, la data 2011-09-25 23:18:07dar nu mai bine ne dai noua nr lui de tel? ca-i spunem noi.............


prea tare ai fost..............................
kukla
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:13
Sfatul meu este mai intai sa inveti sa scrii corect romaneste,iar daca inca n-ai invatat ,atunci renunta de a mai scrie pe site,pentr ca nu toti cititorii site-ului pot sa suporte analfebetismul...
kudika323092
Postat pe 26 Septembrie 2011 16:14
cam repede tiai gasit pe cineva.adevarat ca nimeni nu cunoasta linga ce persoana traim.am patit si eu asa ceva.13 ani mam chinuit sal schimb.lucram si eu si el,eu eram care aducea bani mai multi si nu-mi arata recunostinta respect sau mila.dupa 13 ani am plecat.am luat viata de la inceput...DAR.....lucram si mam descurcat singura.trebuie sai arati noului sot ca nu trebuie sa i te inchini si ca poti sa descurci si singura.adoua sotie a fostului sot l-a lasat dupa 11 ani.am ajutato sasi caute de lucru in austria.fata se descurca de minune.EL ESTE -un misogin care sia aratat aceasi fata de OM PROST-dar fata la lasat-DE CE?- pt ca aputut sa se descurce sg.TU-ceai sa faci sau ce ai facut,teai aeuncat repede in bratele altuia.dar il cunosti bine???iti va iubi copilul??mai intai gindestete la el si apoi la tine.GINDESTE -cu capu ,nu cu inima!!!incearca sa vorbesti cu sotul tau ce te doare,poate te va asculta.poate il vei schimba.trebuie sa lupti pt fam ta.o femeie trebuie sa aduca si lumina in casa.inca nai timp sa fugi sa fugi in bratele altuia.mai gindestete cei mai bine.celalat nui inca o solutie bina.dzeu cu tine!!!nici eu nu stiam cum sai zic,dar miam luat inima in dinti,miam pregatit terenu inainte.lucrind,am primit locuinta de la intreprindere si cu ajutorul C.A.R-ULUI usor asor ,m-am descurcat.dupa 2 ani prietenul-iubit sai zicem asa,am ramas cu el,care este actualul sot.dar vezi tu,,,,,,abia dupa 7 ani m-am cununat cu el.aveam frica ca ma va lasa sau cai va fi greu cu copilul meu.mai tirziu s-s dovedit a fi un tata si sot exemplar.ai grija ce vei face cu viata ta si cum.te poate iubitu ajuta????sau parintii???gindeste de sute de ori inainte.ITI TIN PUMNII!!!
Titanika
Postat pe 26 Septembrie 2011 17:16
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.


Primul sfat: Inceteaza sa-ti mai bati joc de limba romana!
Pe urma...mai vedem!
cristinarudi
Postat pe 26 Septembrie 2011 19:10
DESCHIZI DIVORTUL SI ACTIUNE PT INCREDINTAREA COPILULUI IN ACELASI TIMP CONSULTA UN AVOCAT,DISCUTA CU EL SAU FA/I O SURPRIZA DAR ASIGURA /TE CA AI UNDE SI DIN CE TRAI CU COPILUL.AI O CASA?AI PARINTI SAU ALTE RUDE CARE SA TE SUSTINA?SINGURA NU VEI PUTEA FACE FATA LA TOT CE AI DE PATIMIT PANA SE TERMINA DIVORTUL.GANDESTE DE DOUA ORI SI ACTIONEAZA O SINGURA DATA!BAFTA
mimishor957
Postat pe 26 Septembrie 2011 23:08
buna...parerea mea este sa faci cum iti zice inima si da dai divort de el .........la tribunal sigur o sa iti incredinteze tie copilul.incearca sa vb cu cu ...vezi cand este in toane bune si zii k ar trebui sa va vedeti fiecare de viata lui si k cel mai bn e copilul sa ramana la tine k asa e mai bn.spar din tot sufletul sa reusesti si sa fii fericita
kudika419216
Postat pe 28 Septembrie 2011 19:41
Pe principiul ,,problema nu consta in faptul ca suntem prosti, ci in faptul ca suntem multi"...eu ma ingrozesc de cate persoane de acest gen sunt in jurul nostru!!! Imediat ce nu esti de acord cu ele, iti sar in cap, indiferent ca esti in piata, in parc, pe strada, la servici, etc... De unde nu da, nici D-zeu nu cere... nu o mai trimiteti sa invete carte, face parte din generatiile analfabetilor pe banda si nu-i numai vina ei! Faptul ca si-a inselat sotul e problema ei si a recunoscut... sunt unele ,,doamne" stilate, cu carte (mai multa sau mai putina), versate care se dau familiste convinse, afaceriste, cu copii ,,frumosi si destepti" care insala la greu... dar sunt iubite de sotii care nu stiu ce au la usa... si mai sunt si taaareee evlavioase....Revenind la fatuca asta...e jalnica! Cum este si societatea in care traim...Punct!
kudika314089
Postat pe 29 Septembrie 2011 00:22
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

zi-i in soapta, la ureche
maria-ioana
Postat pe 1 Octombrie 2011 20:10
stati de vorba asta este cel mai important explica ca nu l mai iubesti ca relatia nu mai merge
kudika444040
Postat pe 2 Octombrie 2011 07:31
Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, ma intreb cam cati analfabeti mai sunt in tara asta si care au examenul de bacalaureat promovat cu medie peste opt.
Si ma mai intreb ceva....cate femei proaste sunt in Romania?!
Si proaste- ca proaste- da' .....rele de musca, oare cate?!
O fi Romania tara in care s-a atrofiat respectul pentru familie si pentru valori?!
Va doresc un minunat sfarsit de saptamana alaturi de cei dragi.
nicol_doina
Postat pe 2 Octombrie 2011 07:54
Draga mea nu baga in seama ce spun ceilalti daca iti parasesti sotul nu inseamna ca nu iti iubesti copilul poate ii vei oferi o viata mai linistita fara certuri dar intai gandeste-te daca il mai iubesti .Eu am divortat dupa 20 de ani de casnicie m-am mutat cu altul dar de fapt am realizat ca imi mai iubesc fostul sot ce ciudata e viata si el ma tot chema acasa ma tot gandeam ce sa fac apoi s-a intamplat nenorocirea un accident de munca a mai trait 8 zile i-am fost alaturi cu fiica noastra au fost cele mai grele zile din viata mea cumplit .Mi-am revenit greu plang zi de zi dar ce folos uneori ma intreb daca merita daca ar fi stiu sa respecte casnicia noastra si pe mine alta ar fi fost viata mea si a lui m-am tot simtit vinovata dar nu sunt .Acum muncesc uit la munca fiica noastra a mers la facultate si munceste suntem o familie noi doua am realizat multe amandoua .Am incetat sa cred in dragoste tu fa cum crezi si simti daca vei gresi doar tu vei suporta consecintele dar intai fi sigura ca celalalt iti va iubi copilul .Iti doresc mult succes
Angel_Arad40
Postat pe 2 Octombrie 2011 08:21
Oare pentru aceasta viata singurele preocupari sunt doar relatiile acestea trecatoare ? Crezi ca "noul iubit" te va respecta ca ti-ai parasit tatal copilului ? Sau ca nu va avea temeri ca o sa-l parasesti si pe el ....asa cand nu il vei mai suporta ? Oare nu vei fi tratata ca o femeie usoara ? Implinirea noastra este atat de complexa si avem atatea de facut pentru noi ca oameni, incat te-as sfatui in primul rand sa-ti revizuiesti sentimentele care te-au determinat sa concepi un copil cu actualul sot si apoi ce a intervenit in viata voastra de s-au schimbat sentimentele. Inca un sfat : citeste, invata limba romana in primul rand atat pentru tine cat si pentru educatia copilului, consulta carti de psihologie si cunoastere si investeste foarte mult in educatia ta si a familiei tale. Casnicia , viata de cuplu - iubirea, inseamna profunzime, rabdare, cunoastere si intelepciune si foarte mult respect reciproc. Toate bune.
Briana_G
Postat pe 2 Octombrie 2011 11:01
problema e ca esti indragostita de alt om si nu vrei sa-ti salvezi casnicia.........
kudika327061
Postat pe 2 Octombrie 2011 16:38
buna este o situatie destul de grea mai ales ca aveti si un copil
nu vreau sa va condamn pe nici unu dar la copil sa gandit cineva
elenatanase
Postat pe 2 Octombrie 2011 20:48
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.



Da, ia-ti un pistol si impusca-ti amantul cu gloantze de argint si apoi trage-ti si tie un glontz in inima ta aia infecta !!!

Imi pare rau pt sotul tau si pt copil, dar pe tine as turna benzina si ti-as da foc sa arzi de vie !!!


Te astept cu nerabdare-n iad
denis_3d25
Postat pe 3 Octombrie 2011 02:36
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:05:02
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:58:46j reprezinta si.
nu am discutat despre divort dar de multe ori knd ne certam stie numai sami reproseze k el aduce banii in casa ma injura si de fiecare data cand ii spun sa nu o mai faca imi zice ca daca nu imi convine pot sami fac bagaju j sa plec apoi isi cere iertare de parca nimic nu sar fi intamplat. se gandeste numa la el. a incetat demult sa se gandeasca la mine ca la o persoana ku sentimente. eu nu ma duc la munca pentu k trebuie sa stau cu baiatul. este nik j inca nu il pot da la gradinita. dar el nu ma mai intelege si nu ma mai respecta de mult timp.

mai fata uite ce zc eu....in loc sa stai aici pe forum mai bine i-a o carte in mana ...citeste...exerseaza scrisul ..ca e jalnic
mai probabil omu e stresat din moment ce este singurul care trebuie sa va intretina.Nu ai concediu de crestere a copilului pana la 2 ani?

Tu de ce vorbesti oare?Asta numesti scris corect "in loc sa stai aici pe forum mai bine i-a o carte in mana",pentru informarea ta,se scrie legat"ia",hai ca ea scrie legat ca se grabeste,dar tu de ce scrii dezlegat?Tot din graba:)))?
madin_camelia
Postat pe 3 Octombrie 2011 14:45
De la: caisa, la data 2011-10-01 20:10:16
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

zi-i in soapta, la ureche

eu zic sa-i scrii cu vopsea pe piept dupa ce l-ai imbatat si el doarme.
cand se trezeste sa aiba o surpriza.
PRALEA_
Postat pe 3 Octombrie 2011 14:58
De la: PRALEA_, la data 2011-10-03 14:58:52
De la: caisa, la data 2011-10-01 20:10:16
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

zi-i in soapta, la ureche

eu zic sa-i scrii cu vopsea pe piept dupa ce l-ai imbatat si el doarme.
cand se trezeste sa aiba o surpriza.


Sau sa-i trimita un SMS, vorba lui Ozone.
GHEISA_ALBA
Postat pe 3 Octombrie 2011 15:05
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-03 15:05:02
De la: PRALEA_, la data 2011-10-03 14:58:52
De la: caisa, la data 2011-10-01 20:10:16
De la: kudika432502, la data 2011-09-19 10:37:49stam impreuna de 4 ani j sunt casatorita cu el de 2. Avem j un copil. Dar eu nul mai iubesc j cand e acasa mai multe sunt zilele ku cearta j panarama decat cele fericite care de vreun an sunt din ce in ce mai rare. am ajuns sa ma rog sa stea plecat cat mai mult. Acu mam indragostit de altul j as vrea daca puteti sami dati o idee despre cum sai spun. El e mult prea posesiv j oricat iam dat de inteles k nu mai vreau sa continuam ori se face ca nu intelege ori ma santajeaza k imi ia copilu daca plec. Chiar nu stiu ce sa fac j daca se poate sami dati nijte sfaturi vas fi vesnic recunoscatoare.

zi-i in soapta, la ureche

eu zic sa-i scrii cu vopsea pe piept dupa ce l-ai imbatat si el doarme.
cand se trezeste sa aiba o surpriza.


Sau sa-i trimita un SMS, vorba lui Ozone.

PRALEA_
Postat pe 3 Octombrie 2011 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e bine ce fac? 28 De la: liliana2005 10 Aprilie 2010 16:27
Ti ai gasit jumatatea ? 40 De la: anastasia_m 24 Septembrie 2009 21:45
sfat va rog 6 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:27
dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ? 19 De la: stardancer 30 Octombrie 2009 13:02
Relatie GEMENI-SCORPION??? 6 De la: alinaalex 15 Ianuarie 2009 16:40