Setari Cookie-uri

Spune ca atunci cand este alaturi de mine prefera orice altceva decat sa mai faca dragoste

Buna ziua tuturor!
Dupa multe ore petrecute citind intamplarile mai putin neplacute din viata sentimentala a colegeilor de pe forum, m-am decis sa va scriu cateva randuri prin care sa va relatez suferinta mea si in acelasi timp sa va cer unele sfaturi sincere.
Sunt impreuna cu iubita de aproape 3 ani de zile, dar cam de jumatate de an ne merge din ce in ce mai prost. Eu am 27 de an, iar ea 24.
Am facut prima oara dragoste cu ea cam acum un an de zile. Amandoi eram virgini.
De cand am inceput sa facem dragoste, relatia a inceput sa mearga din ce in ce mai prost. Totul a culminat cu vorbele ei de acum aproape 1 luna de zile, in care mi-a spus ca prefera sa faca orice altceva cand este alaturi de mine, numai dragoste nu.
Recunosc ca imi vine cam greu si mi se pare ca o chinui in pat si ca nu arat foarte bine. Am avut rabdare aproape 2 ani de zile cu ea, incerc sa fiu cat pot de tandru, sa o ajut tot timpul.
De cand a plecat intr-un proiect in strainatate s-a schimbat radical. De atunci tot isi doreste sa plece din tara, tot spune ca s-a saturat de Romania. Acum a fost acceptata in alt proiect si urmeze sa plece iarasi o saptamana.
Pe mine unul m-a adus la disperare si nu mai stiu ce sa mai fac. A avut cam 2-3 tentative in trecut sa se desparta de mine, dar niciodata nu mi-a spus in fata. De fiecare data a profitat ca eram plecat pe undeva si imi trimitea mesaje de despartire.
Recunosc ca am un program mai lejer fiind profesor, dar in timpul ramas mai fac una alta ca sa mai rotunjesc veniturile. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
Refuza sa mai plece cu mine in vacante, nici macar in weekend-uri. Imi tot reprosa ca nu pot intretine o familie sau avea propria mea casa. De 1 luna de zile am facut rost de o garsoniera chiar in centrul Bucurestiului, dar ea refuza sa se mute cu mine. Imi tot reproseaza ca nu imi place sa ma duc prin cluburi, ca nu beau si ca nu imi place sa ma distrez. Nici nu mai stiu ce sa inteleg.
Am ajuns dintr-un tip deschis, glumet, popular si tot timpul bine dispus exact in extrema opusa.
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.
kudika464269
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:01
Ea nu te mai iubeste ; stii si tu asta dar nu vrei sa recunosti.
Asynia
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:11
eu consider ca s-a plictisit. ca si-a dat seama ca vrea altceva si si-a schimbat prioritatile inclusiv planurile de viitor. asteapta doar sa te prinzi si tu si sa o lasi sa plece
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:46
ok eu am spus o observatie inainte nu un sfat. sfatul meu este sa porti o discutie cu ea pe un ton calm dar serios si sa o intrebi ce vrea mai exact, si cum vrea sa se intample acele lucruri etc, sa afli daca tu faci parte dn planurile ei etc. trebuie sa o constrangi cumva sa-ti spuna ce anume are de gand
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 01:51
domnu profesor......
ai nimerit fata nepotrivita .din ce ai spus tu rezulta ca relatie e terminata cel putin in plan sentimental. daca era invers probabil ca situatia s-ar mai fi remediat dar daca ei i-a venit de duca ....la revedere! poti sa-i dai si luna de pe cer ca tot nu va fi multumita.
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 06:28
De la: Adela_rosucuverde, la data 2011-11-02 01:51:33ok eu am spus o observatie inainte nu un sfat. sfatul meu este sa porti o discutie cu ea pe un ton calm dar serios si sa o intrebi ce vrea mai exact, si cum vrea sa se intample acele lucruri etc, sa afli daca tu faci parte dn planurile ei etc. trebuie sa o constrangi cumva sa-ti spuna ce anume are de gand


sunt de acord si eu cu o discutie dar cred ca ea nu are de gand sa-si spuna planurile de constrans n-ai cum sa o constrangi.
fiind tineri e posibil sa va refaceti vietile cu alte persoane.asta e verdictul meu clar
PICCKARD
Postat pe 2 Noiembrie 2011 06:32
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
.


de scris?
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 07:24
iar daca o femeie iti spune pe fata ca prefera sa faceti orice altceva exista 2 optiuni: ori ea are o problema (si- a gasit ceva mai bun), ori tu ai o problema (nu o satisfaci). In ambele cazuri concluzia este aceeasi: aveti o problema. Si nu este vorba de ceva strict pe plan sexual, acesta este doar pretextul. Nu- i mai da totul, las-o sa si ceara. Daca nu cere nu va constientiza nevoia, nu va aprecia ceea ce faci. E ca si cu mancarea: ai farfuria pe masa dar cat timp nu ti-e foame nu ai sa mananci si nici nu- i vei multumi persoanei care a pus-o acolo.
Adela_rosucuverde
Postat pe 2 Noiembrie 2011 07:40
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50Buna ziua tuturor!
Dupa multe ore petrecute citind intamplarile mai putin neplacute din viata sentimentala a colegeilor de pe forum, m-am decis sa va scriu cateva randuri prin care sa va relatez suferinta mea si in acelasi timp sa va cer unele sfaturi sincere.
Sunt impreuna cu iubita de aproape 3 ani de zile, dar cam de jumatate de an ne merge din ce in ce mai prost. Eu am 27 de an, iar ea 24.
Am facut prima oara dragoste cu ea cam acum un an de zile. Amandoi eram virgini.
De cand am inceput sa facem dragoste, relatia a inceput sa mearga din ce in ce mai prost. Totul a culminat cu vorbele ei de acum aproape 1 luna de zile, in care mi-a spus ca prefera sa faca orice altceva cand este alaturi de mine, numai dragoste nu.
Recunosc ca imi vine cam greu si mi se pare ca o chinui in pat si ca nu arat foarte bine. Am avut rabdare aproape 2 ani de zile cu ea, incerc sa fiu cat pot de tandru, sa o ajut tot timpul.
De cand a plecat intr-un proiect in strainatate s-a schimbat radical. De atunci tot isi doreste sa plece din tara, tot spune ca s-a saturat de Romania. Acum a fost acceptata in alt proiect si urmeze sa plece iarasi o saptamana.
Pe mine unul m-a adus la disperare si nu mai stiu ce sa mai fac. A avut cam 2-3 tentative in trecut sa se desparta de mine, dar niciodata nu mi-a spus in fata. De fiecare data a profitat ca eram plecat pe undeva si imi trimitea mesaje de despartire.
Recunosc ca am un program mai lejer fiind profesor, dar in timpul ramas mai fac una alta ca sa mai rotunjesc veniturile. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
Refuza sa mai plece cu mine in vacante, nici macar in weekend-uri. Imi tot reprosa ca nu pot intretine o familie sau avea propria mea casa. De 1 luna de zile am facut rost de o garsoniera chiar in centrul Bucurestiului, dar ea refuza sa se mute cu mine. Imi tot reproseaza ca nu imi place sa ma duc prin cluburi, ca nu beau si ca nu imi place sa ma distrez. Nici nu mai stiu ce sa inteleg.
Am ajuns dintr-un tip deschis, glumet, popular si tot timpul bine dispus exact in extrema opusa.
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.



Las-o in pace,ea a prins gustul vietii libertine,nu aveti nimic in comun,iar gustul practicarii sexului,deja a intrat in rutina zilnica si pentru ea nu mai prezinti interes.nici macar din punct de vedere financiar!

"Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc."---- Schimba tactica,chiar daca nu esti tipul de persoana agresiva!Fa un pic pe "cocosul" cu ea,caci am impresia ca s-a invatat prea mult cu "binele" si confortul,pe care ,tu ,te-ai straduit sa i le oferi din belsug!Fii indiferent fata de ea o perioada de timp si o sa observi singur care va fi calea pe care trebuie sa o urmezi de acum incolo!
Ea nu s-a schimbat,ci asa a fost dintotdeauna,dar nu ai remarcat felul ei de a fi,decat in momentul in care s-a plictisit de tine!Ea vrea altceva,nu intelegi acest lucru?Esti de formatie profesor,deci cunosti ceva pedagogie educationala,aplic-o!Fii ferm pe pozitie,nu o poti obliga sa stea cu tine daca nu-si mai doreste acest lucru!Nu o mai atragi sub nicio forma si asta ar trebui sa-ti fie punct de plecare in detasarea totala fata de ea !
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 09:33
Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?
kudika464269
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:04
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?

sti tu vorba aia ''fiecare sut in fund e un pas inainte''.Daca ea prefera sa faca orce altceva decat sa faca dragoste cu partenerul ei atunci cei doi nu sunt compatibili.
Mergi mai departe ,ai de unde alege...esti tanar
piscolino
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:11
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?


i-ai masina inapoi, vinde-o si te duci o saptamana la munte.
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:14
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?


o sa suferi o perioada dar va trece totul! incearca sa revii la vechile obiceiuri- intalniri cu prietenii, stai cat mai putin singur cu gandurile tale!o sa vezi va straluci soarele si pe ulita ta!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:17
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?



Draga colega,ce trebuie sa faci de acum inainte?Iata;"NEXT" cu explicatiile de rigoare;

N-nu mai fi pesimist,esti tanar,ai viata deschisa spre iubire !
E-exista si alte tinere,poate mai frumoase,destepte si mai ales,mai responsabile decat cea actuala!
X- 1x1=2 Intotdeauna! Iar 1!=1 Tot intotdeauna!Ai inteles ceva de aici?
T- tinere,capul sus,viata iti ofera fel si fel de oprtunitati,profita si alege-o pe cea potrivita calapodului tau!


Esti cadru didactic!Poti sa-mi spui,te rog,in ce disciplina profesezi?
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:19
De la: kudika421339, la data 2011-11-02 11:19:35
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?



Draga colega,ce trebuie sa faci de acum inainte?Iata;"NEXT" cu explicatiile de rigoare;

N-nu mai fi pesimist,esti tanar,ai viata deschisa spre iubire !
E-exista si alte tinere,poate mai frumoase,destepte si mai ales,mai responsabile decat cea actuala!
X- 1x1=2 Intotdeauna! Iar 1!=1 Tot intotdeauna!Ai inteles ceva de aici?
T- tinere,capul sus,viata iti ofera fel si fel de oprtunitati,profita si alege-o pe cea potrivita calapodului tau!


Esti cadru didactic!Poti sa-mi spui,te rog,in ce disciplina profesezi?



Scuze,1x2=2 INTOTDEAUNA!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:21
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 11:14:26
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:04:19Va multumesc mult de tot pentru faptul ca mi-ati raspuns si pentru gandurile frumoase.
O sa am o ultima discutie astazi cu ea. Este chiar ultima zi inainte sa plece.
Dupa cum este celebra vorba ca dragoste cu sila nu este posibila, nu vreau sa o chinui mai departe. Daca ea considera ca ii este mai bine fara mine, sa isi asume alegerea.
Problema mai mare este ce o sa ma fac dupa. Azi noapte nici nu am putut dormi de ganduri si framantari. Cred ca o sa ma imbolnavesc de suparare si amaraciune. Credeam ca mi-am gasit cu adevarat jumatatea. Cat de frumos a fost totul la inceput si cum s-a ales acum praful de tot. Ce sfaturi mi-ati putea da pentru viitor?


i-ai masina inapoi, vinde-o si te duci o saptamana la munte.
...si ia si Guristu' cu tine,ca de cand te urmarea...
Indiana_Jones
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:23
Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.
kudika464269
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:24
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:25
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 11:25:59
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!


SI NE-FU-TA-TA SI CU BANI.
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:40
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


Limba germana?In regula!Cred ca disciplina si rigoarea nemteasca ti-a intrat in sange si cum noi,romanii,suntem mai neglijenti cam in toate,de aici s-a nascut incompatibilitatea dintre voi doi!Astept vesti de la tine!Capul sus,colega,repet,viata inseamna mult mai mult,chiar decat strictetea germana!Incearca sa gandesti mai apropiat de inima romanasului si fii iubitor si pe mai departe,fete sunt cu nemiluita!Adevarate,....nu prea,aici este problema reala!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 11:57
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 11:40:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 11:25:59
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!


SI NE-FU-TA-TA SI CU BANI.


eu as zice ...si ne fu tut si cu banii luati!
ionica puisor imi dai voie sa te mozolesc nitel?
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:01
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 12:01:15
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 11:40:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 11:25:59
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!


SI NE-FU-TA-TA SI CU BANI.


eu as zice ...si ne fu tut si cu banii luati!
ionica puisor imi dai voie sa te mozolesc nitel?


MOZOLESTE-MA, ASA CUM STII TU
guru_ion
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:12
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 12:12:41
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 12:01:15
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 11:40:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 11:25:59
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!


SI NE-FU-TA-TA SI CU BANI.


eu as zice ...si ne fu tut si cu banii luati!
ionica puisor imi dai voie sa te mozolesc nitel?


MOZOLESTE-MA, ASA CUM STII TU

piscolino
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:14
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 12:12:41
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 12:01:15
De la: guru_ion, la data 2011-11-02 11:40:43
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-02 11:25:59
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 11:24:17Sunt asistent universitar si predau finante in limba germana.
O sa va anunt rezultatul discutiei.
Ma simt parca cu sufletul mai usor dupa ce v-am citit comentariile.


pot sa pun pariu ca ea nu va dori sa termine cu tine! cred ca profita putin!


SI NE-FU-TA-TA SI CU BANI.


eu as zice ...si ne fu tut si cu banii luati!
ionica puisor imi dai voie sa te mozolesc nitel?


MOZOLESTE-MA, ASA CUM STII TU


de sus in jos sau de jos in sus?! si dupa aceea mancam, da?!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:23
mi-e pofta de salam de biscuiti
piscolino
Postat pe 2 Noiembrie 2011 12:30
Nu sunt o persoana stricta, ba chiar foarte flexibila si intelegatoare. Ii faceam tot timpul suprize si o surprindeam cu cate ceva frumos. Mai mult ea este o persoana care respecta cu strictete regulile si evita sa faca ceva nou. De cand cu experienta ei avuta in strainatate fara mine si de cand si-a schimbat locul de munca s-a schimbat total si am inceput sa nu ne mai intelegem mai deloc. Imi lasa asa impresia de o emancipare brusca. Tot citeste carti care dezbat subiecte de femei si barbati si ma tot judeca dupa ce scrie pe acolo. Ma tot intreaba daca tin destul de mult la ea ca sa o vad fericita si aud lucrul asta ma doare rau. Am crezut ca este fericita alaturi de mine. M-am gandit ca se comporta urat cu mine tocmai ca sa ma lipsesc si sa o parasesc, dar eu tin la ea si ma doare sufletul cand vad in ce hal s-a ajuns. Inainte ne faceam planuri de casatorie, de copii si acum alege sa plece fara mine si ma refuza daca ii propun sa mergem amandoi pe undeva. Nu stiu in ce masura puteti sa intelegeti tristetea mea si framantarile mele sufletesti. Va multumesc inca odata pentru sfaturi.
kudika464269
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:26
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 14:26:48Nu sunt o persoana stricta, ba chiar foarte flexibila si intelegatoare. Ii faceam tot timpul suprize si o surprindeam cu cate ceva frumos. Mai mult ea este o persoana care respecta cu strictete regulile si evita sa faca ceva nou. De cand cu experienta ei avuta in strainatate fara mine si de cand si-a schimbat locul de munca s-a schimbat total si am inceput sa nu ne mai intelegem mai deloc. Imi lasa asa impresia de o emancipare brusca. Tot citeste carti care dezbat subiecte de femei si barbati si ma tot judeca dupa ce scrie pe acolo. Ma tot intreaba daca tin destul de mult la ea ca sa o vad fericita si aud lucrul asta ma doare rau. Am crezut ca este fericita alaturi de mine. M-am gandit ca se comporta urat cu mine tocmai ca sa ma lipsesc si sa o parasesc, dar eu tin la ea si ma doare sufletul cand vad in ce hal s-a ajuns. Inainte ne faceam planuri de casatorie, de copii si acum alege sa plece fara mine si ma refuza daca ii propun sa mergem amandoi pe undeva. Nu stiu in ce masura puteti sa intelegeti tristetea mea si framantarile mele sufletesti. Va multumesc inca odata pentru sfaturi.


sa inteleg ca discutia inca n-a avut loc?!
iti voi da un exemplu: el si ea, trei ani de relatie, el o iubea nebuneste, ea pretindea ca-l iubeste desi avea un mod mai ciudat de a-i arata, cand pleca in concediu pleca tot timpul singura, el vroia s-o ia de sotie, ea evita tot timpul acest subiect, ea mergea tot timpul prin cluburi, se intalnea cu prietenele, el un tip mai domestic dar acelasi indragostit de ea! veni vara ea pleca in concediu la mare- cum ii era obiceiul singura, el o astepta nerabdator sa se intoarca! si s-a intors dar mai indragostita ca niciodata -de altul, desigur! s-a intalnit cu el doar pentru a-i spune ca totul s-a terminat este indragostita, si-a gasit iubirea vietii ei si ii doreste acelasi lucru! a plecat fara a privi inapoi, fara a-i vedea lacrimile ce-i inundasera ochii si fara a-i vedea buzele ce sopteau: adio iubirea vietii mele!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:39
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 14:26:48Nu sunt o persoana stricta, ba chiar foarte flexibila si intelegatoare. Ii faceam tot timpul suprize si o surprindeam cu cate ceva frumos. Mai mult ea este o persoana care respecta cu strictete regulile si evita sa faca ceva nou. De cand cu experienta ei avuta in strainatate fara mine si de cand si-a schimbat locul de munca s-a schimbat total si am inceput sa nu ne mai intelegem mai deloc. Imi lasa asa impresia de o emancipare brusca. Tot citeste carti care dezbat subiecte de femei si barbati si ma tot judeca dupa ce scrie pe acolo. Ma tot intreaba daca tin destul de mult la ea ca sa o vad fericita si aud lucrul asta ma doare rau. Am crezut ca este fericita alaturi de mine. M-am gandit ca se comporta urat cu mine tocmai ca sa ma lipsesc si sa o parasesc, dar eu tin la ea si ma doare sufletul cand vad in ce hal s-a ajuns. Inainte ne faceam planuri de casatorie, de copii si acum alege sa plece fara mine si ma refuza daca ii propun sa mergem amandoi pe undeva. Nu stiu in ce masura puteti sa intelegeti tristetea mea si framantarile mele sufletesti. Va multumesc inca odata pentru sfaturi.



DA,inteleg foarte bine prin ce treci,dar trebuie sa constientizezi faptul ca ea a descoperit o altfel de lume,a devenit o feminista probabil,i s-au deschis niste porti,care inainte ii erau inchise,a prins gustul ciocolatei cu arahide,nu-i mai place cea cu rom,intelegi?Stau si ma intreb, ce raport exista intre efortul tau de a mentine relatia la cote amoroase normale si cel depus de catre iubita ta in acelasi sens!?Imi povestesti cat de multe ai facut pentru ca ea sa se simta implinita alaturi de tine,dar despre contributia ei la trainicia relatiei voastre,nu imi spui nimic,decat ca nu mai vrea sa iti fie alaturi!Acest lucru nu te pune deloc pe ganduri?Ti-am dat un sfat,las-o sa zboare asa cum doreste ea,a renunta la ceva ce nu mai merge cum ar trebui,dandu-i libertatea dorita,este tot o forma de manifestare a iubirii,dar extrem de dureroasa ,ce-i drept,pentru tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 2 Noiembrie 2011 14:48
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50 Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.


iar tu esti bun cu ea, dar ea nu te iubeste....ciudat, nu?


crezi ca s`ar intampla ceva mai rau decat este in cazul de fata daca te-ai purta la fel cum se poarta si ea cu tine? iti propun sa incerci, s`ar putea sa ai o surpriza...placuta
Alvin
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:21
De la: justforfun84, la data 2011-11-02 15:21:02
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50 Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.


iar tu esti bun cu ea, dar ea nu te iubeste....ciudat, nu?


crezi ca s`ar intampla ceva mai rau decat este in cazul de fata daca te-ai purta la fel cum se poarta si ea cu tine? iti propun sa incerci, s`ar putea sa ai o surpriza...placuta


normal ca nu-l iubeste ea este Batman!
kiss_my_ass
Postat pe 2 Noiembrie 2011 15:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ar trebui sa fac? 10 De la: buburuza22 7 Iulie 2009 15:18
Ce sa fac sa-l uit mai repede? 31 De la: DiavolytaTa 13 Aprilie 2009 21:42
CENTURA DE CASTITATE-UN RAU NECESAR SAU UN MOFT PERMANENT ? 344 De la: kudika_1034479 24 Iunie 2020 08:52
cum sa raman cu el daca destinu nu vrea? 32 De la: Rock_this 23 Iulie 2009 11:12
despartirea..ce este de facut? 63 De la: anastasia_m 15 Septembrie 2010 16:58