Setari Cookie-uri

Spune ca atunci cand este alaturi de mine prefera orice altceva decat sa mai faca dragoste

De la: evangeline87, la data 2011-11-10 19:40:37l NU ma intereseaza tipii (a se citi GAY-ii) de pe aici....spre deosebire de tine.


adica toti barbati de aici e gay(a se citi ghei)?
guru_ion
Postat pe 10 Noiembrie 2011 22:35
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-09 20:37:17
De la: kukla, la data 2011-11-09 17:16:40
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

nici vorba de asa ceva, doar am completat ce ai zis tu


Uff, m-am linistit...Am crezut ca am dat-o de pereti
Gandesc intr-un mare fel cand citesc anumite postari ale unor "mari " forumisti
kukla
Postat pe 11 Noiembrie 2011 18:24
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-11 18:40:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-09 20:37:17
De la: kukla, la data 2011-11-09 17:16:40
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

nici vorba de asa ceva, doar am completat ce ai zis tu
ai clonat,ca doar esti o clona,hoashka batrana...


kukla
Postat pe 11 Noiembrie 2011 23:46
Iarta-ma prietene dar trebuie sa-ti spun ca-----daca tot ca ai scris despre ,,iubita,,ta este adevarat,iar tu mai poti simti ceva ptr.ea atunci esti un mare idiot care trebuie oprit,ideal ar fii sa te opresti putin in loc si sa te gandesti la tine si la ce simti tu atunci cand te respinge,cand te respinge de langa ea in momentele intime. Prioritar in viata esti tu,caci daca tu ajungi la sapoca(spital de nebuni)nu va suferii nimeni (poate doar mama ta) si sa imi spui tu ce realizare ai avut.
Asa ca las-o sa se duca sa se spele altul pe cap cu ea in ce tara isi doreste ea
Prima venita nu-i obligatoriu sa fie si cea mai cea,,vei descoperii ca sunt mult mai multe fete care merita atentia ta
Mama mea mi-a spus la un moment dat ceva memorabil--DACA UN OM AJUNGE SA TE FACA SA SUFERI,ATUNCI PENTRU OMUL SESPECTIV NU AI VOIE SA SUFERI,NU MERITA NIMIC DE LA TINE,NU MERITA SA SUFERI PENRU EL SAU DIN CAUZA LUI,,,,NU AI VOIE SA SUFERI PTR.SI DIN CAUZA UNUI OM CARE NU TE MERITA.
Sper sa reusesti sa-ti canalizezi toate cele spre tine si sa lasi trecutul cu tot cu ea sa se duca.
Iesi din casa,fa ceva de care iti este teama(alpinism,sarituri cu parasuta,parapanta,catarari,etc
byjouxbyby
Postat pe 13 Noiembrie 2011 11:18
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-11 18:40:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-09 20:37:17
De la: kukla, la data 2011-11-09 17:16:40
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

nici vorba de asa ceva, doar am completat ce ai zis tu
ai clonat,ca doar esti o clona,hoashka batrana...

zi si tu a cui acuma, nu lasa lumea in suspans.
Tot nu te-au internat inca?
kudika_pudika
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:05
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-13 12:05:55
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-11 18:40:11
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-09 20:37:17
De la: kukla, la data 2011-11-09 17:16:40
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

nici vorba de asa ceva, doar am completat ce ai zis tu
ai clonat,ca doar esti o clona,hoashka batrana...

zi si tu a cui acuma, nu lasa lumea in suspans.
Tot nu te-au internat inca?



cica au ramas fara camasi de forta.
guru_ion
Postat pe 13 Noiembrie 2011 12:08
Dragii mei, ce pot sa va mai spun... Sunt ravasit in continuare si incerc sa ma reculeg cat pot. Am avut inca cateva discutii si se pare ca zarurile au fost aruncate. Poate este o pauza sau poate ceva definitiv. Am hotarat sa ramanem prieteni si am primit un feedback din partea ei. Ce pot sa spun, poate ca am gresit si eu si nu vedeam mai demult ca ceva nu merge, poate eram atat de orbit de iubire ca nu mai vedeam realitatea. Poate ca am amanat prea mult o concretizare a relatiei in casatorie sau altceva, dar ma apuca groaza sa ma gandesc ca as fi divortat dupa nici un an. Am hotarat ca de maine sa nu o mai caut decat daca ma cauta ea. Am simtit ca zilele astea am comunicat cu ea mai mult decat in toata relatia. A fost un sentiment de neconceput chiar un adevarat oximoron si parca am simtit ca sunt inteles chiar de persoana care m-a parasit.
O sa incerc din rasputeri sa termin lucrarea de doctorat. O sa fie o lucrare a durerii si a suferintei. Printre randuri mi se vor citi lacrimile curse si durerea din suflet.
Nu stiu ce se va intampla cu mine. O sa incerc sa gandesc pozitiv. Poate ca asa a vrut Dumnezeu sa fie. Daca el vrea ca noi sa mai fim impreuna dupa un timp, asa sa fie.
Dupa cum spuneam, cel mai greu imi este ca nu am un umar pe care sa imi plang durerea. Slabesc in continuare si nu am pofta de mancare. Weekendul asta a fost un chin sufletesc nemaipomenit stiind ca de luni nu o sa o mai vad. Nu imi doresc sa o haituiesc sau sa mai umblu dupa ea. Daca o sa imi dea vreun semn, o sa raspund si eu.
Nici nu ma pot gandi acum la altcineva.
Am hotarat sa ma reorientez profesional. Nu stiu daca este cea mai buna alegere, dar doresc sa imi schimb viata. Vreau sa incep sa pot visa iar. Vreau sa zambesc iar ca alta data. Vreau un nou inceput din toate punctele de vedere. Vreau sa ii ajut pe toti ceilalti ca si cum eu nu as exista pe lumea asta.
Vreau ca cei care citesc aceste randuri sa nu creada de niciun fel ca aici s-a terminat totul. NU. Acum a inceput totul. Doar ca la alt nivel. Vreau sa reusesc sa trec peste aceasta cumpana in viata mea, vreau sa invat din greselile trecutului si sa ofer mult mai mult decat pana acum. Sper sa si reusesc.
kudika464269
Postat pe 14 Noiembrie 2011 00:40
Faza cu oferitul e foarte frumoasa si nobila, insa sa nu uiti sa mai si primesti din cand in cand.
kudika_pudika
Postat pe 14 Noiembrie 2011 01:51
De la: kudika464269, la data 2011-11-14 00:40:53
"Dragii mei, ce pot sa va mai spun..................
......Am hotarat sa ma reorientez profesional. Nu stiu daca este cea mai buna alegere, dar doresc sa imi schimb viata. ..... Vreau sa reusesc sa trec peste aceasta cumpana in viata mea, vreau sa invat din greselile trecutului si sa ofer mult mai mult decat pana acum. Sper sa si reusesc"



ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PE CARE O POTI FACE IN ACEST MOMENT!

Draga colega,viata ne este ,de multe ori,calau si stapan in aceeasi masura!Dar tot ea ne daruieste puterea de a merge mai departe si daca nu ar proceda in acest mod,nu am mai exista ca traitori pe acest pamant!Deci mergi mai departe!Nu trebuie sa reinveti sa daruiesti,ai facut-o cu prisosinta pana cum!Schimba-ti doar modul de a percepe lumea si reactiile ei!Ce poti sa inveti este doar acea latura a firii umane si anume hotararea,fii mai putin lamentabil si mai ferm in conduita si comportament!Restul va veni de la sine!Succesul obtinut este intotdeauna direct proportional cu masura eforturilor depuse in atingerea lui!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Noiembrie 2011 08:56
De la: kudika421339, la data 2011-11-14 08:56:10
De la: kudika464269, la data 2011-11-14 00:40:53
"Dragii mei, ce pot sa va mai spun..................
......Am hotarat sa ma reorientez profesional. Nu stiu daca este cea mai buna alegere, dar doresc sa imi schimb viata. ..... Vreau sa reusesc sa trec peste aceasta cumpana in viata mea, vreau sa invat din greselile trecutului si sa ofer mult mai mult decat pana acum. Sper sa si reusesc"



ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PE CARE O POTI FACE IN ACEST MOMENT!

Draga colega,viata ne este ,de multe ori,calau si stapan in aceeasi masura!Dar tot ea ne daruieste puterea de a merge mai departe si daca nu ar proceda in acest mod,nu am mai exista ca traitori pe acest pamant!Deci mergi mai departe!Nu trebuie sa reinveti sa daruiesti,ai facut-o cu prisosinta pana cum!Schimba-ti doar modul de a percepe lumea si reactiile ei!Ce poti sa inveti este doar acea latura a firii umane si anume hotararea,fii mai putin lamentabil si mai ferm in conduita si comportament!Restul va veni de la sine!Succesul obtinut este intotdeauna direct proportional cu masura eforturilor depuse in atingerea lui!



Aveti perfecta dreptate!,amindoi.
Ideea mea este....:jumatate ar trebui sa fie egala cu tine.fiind barbat cu studii,viitoarea sotie sa nu fie mai presus decit tine.Atunci intervin divergente.
Scuze pt scris,pt ca eu nu ma pot obisnui cu noua scriere .....i-i.....I-a.....eu am ramas pe vechi ,ca si teatamentul-vechi,iar voi fiind profesori sa nu-mi scadeti nota

Pt o femeie......conceptia mea este:sotu trebuie sa fie egal cu sotia s-au mai presus decit ea.
Foarte rar se intimpla cind sotia este pe o treapta mai superioara si accepta sotul ca un muncitor normal de rind.
Titanika
Postat pe 15 Noiembrie 2011 11:06
De la: polin, la data 2011-11-15 11:06:03
De la: kudika421339, la data 2011-11-14 08:56:10
De la: kudika464269, la data 2011-11-14 00:40:53
"Dragii mei, ce pot sa va mai spun..................
......Am hotarat sa ma reorientez profesional. Nu stiu daca este cea mai buna alegere, dar doresc sa imi schimb viata. ..... Vreau sa reusesc sa trec peste aceasta cumpana in viata mea, vreau sa invat din greselile trecutului si sa ofer mult mai mult decat pana acum. Sper sa si reusesc"



ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PE CARE O POTI FACE IN ACEST MOMENT!

Draga colega,viata ne este ,de multe ori,calau si stapan in aceeasi masura!Dar tot ea ne daruieste puterea de a merge mai departe si daca nu ar proceda in acest mod,nu am mai exista ca traitori pe acest pamant!Deci mergi mai departe!Nu trebuie sa reinveti sa daruiesti,ai facut-o cu prisosinta pana cum!Schimba-ti doar modul de a percepe lumea si reactiile ei!Ce poti sa inveti este doar acea latura a firii umane si anume hotararea,fii mai putin lamentabil si mai ferm in conduita si comportament!Restul va veni de la sine!Succesul obtinut este intotdeauna direct proportional cu masura eforturilor depuse in atingerea lui!



Aveti perfecta dreptate!,amindoi.
Ideea mea este....:jumatate ar trebui sa fie egala cu tine.fiind barbat cu studii,viitoarea sotie sa nu fie mai presus decit tine.Atunci intervin divergente.
Scuze pt scris,pt ca eu nu ma pot obisnui cu noua scriere .....i-i.....I-a.....eu am ramas pe vechi ,ca si teatamentul-vechi,iar voi fiind profesori sa nu-mi scadeti nota

Pt o femeie......conceptia mea este:sotu trebuie sa fie egal cu sotia s-au mai presus decit ea.
Foarte rar se intimpla cind sotia este pe o treapta mai superioara si accepta sotul ca un muncitor normal de rind.


Doamne Polin, de unde le scoti...
faith742011
Postat pe 15 Noiembrie 2011 20:42
De la: GODZILA, la data 2011-11-15 20:49:39
De la: polin, la data 2011-11-15 11:06:03
De la: kudika421339, la data 2011-11-14 08:56:10
De la: kudika464269, la data 2011-11-14 00:40:53
"Dragii mei, ce pot sa va mai spun..................
......Am hotarat sa ma reorientez profesional. Nu stiu daca este cea mai buna alegere, dar doresc sa imi schimb viata. ..... Vreau sa reusesc sa trec peste aceasta cumpana in viata mea, vreau sa invat din greselile trecutului si sa ofer mult mai mult decat pana acum. Sper sa si reusesc"



ESTE CEA MAI BUNA ALEGERE PE CARE O POTI FACE IN ACEST MOMENT!

Draga colega,viata ne este ,de multe ori,calau si stapan in aceeasi masura!Dar tot ea ne daruieste puterea de a merge mai departe si daca nu ar proceda in acest mod,nu am mai exista ca traitori pe acest pamant!Deci mergi mai departe!Nu trebuie sa reinveti sa daruiesti,ai facut-o cu prisosinta pana cum!Schimba-ti doar modul de a percepe lumea si reactiile ei!Ce poti sa inveti este doar acea latura a firii umane si anume hotararea,fii mai putin lamentabil si mai ferm in conduita si comportament!Restul va veni de la sine!Succesul obtinut este intotdeauna direct proportional cu masura eforturilor depuse in atingerea lui!


Aveti perfecta dreptate!,amindoi.
Ideea mea este....:jumatate ar trebui sa fie egala cu tine.fiind barbat cu studii,viitoarea sotie sa nu fie mai presus decit tine.Atunci intervin divergente.
Scuze pt scris,pt ca eu nu ma pot obisnui cu noua scriere .....i-i.....I-a.....eu am ramas pe vechi ,ca si teatamentul-vechi,iar voi fiind profesori sa nu-mi scadeti nota

Pt o femeie......conceptia mea este:sotu trebuie sa fie egal cu sotia s-au mai presus decit ea.
Foarte rar se intimpla cind sotia este pe o treapta mai superioara si accepta sotul ca un muncitor normal de rind.
ea e PUTZY analfabeta si agramata...invata gramatica din damigeana si nu se poate obisnui cu noua scriere veche de cand lumea...invata si da sfaturi...nu se refera la jumatatea de beutura din care tragi tu zilnic si scrii prostiile astea pe forum...gastele alea din Viena unde au disparut,Kultivato?Putzy?...spune sau te trag iar in tzeapa...










... joanitooo ... vorbesti de ''tzeapa'' aia pe care ti-au scos-o doctorii azi din coor ? ... ... alta data sa ii pui acumulatori ...
marco918
Postat pe 15 Noiembrie 2011 20:54
Va salut dragilor!
Am lipsit ceva timp de pe forum. Au fost niste zile in care timpul a trecut foarte greu. Inca nu am putut sa scap de amintiri si parca simteam asa ca mai era ceva de spus si facut. Mi-am luat inima in dinti si am avut o discutie cu mama ei. Am aflat unele lucruri de la ea care nu pot spune nici ca m-au linistit, dar nici nu mi-au dat mari sperante pentru viitor. Se pare ca si mama ei a impins-o sa recurga la acest pas si am analizat toate criticile aduse. Poate ca si parintii mei au o parte din vina si problema ca s-au mai bagat unii altii intre noi. Am incercat sa comunic cat am putut de mult zilele astea cu toata lumea, inclusiv cu ea. Am simtit ca am comunicat mai mult si ca am fost inteles mai mult decat niciodata. Simt ca ea inca ma mai iubeste si ca este o ratacire, desi unele lucruri pe care mi le-a spus, inclusiv titlul discutiei noastre mi-au dat teme de gandire serioase.
Cred ca a fost o mare neintelegere si ca unele gesturi si lucruri au fost gresit intelese si interpretate si am incercat in zilele astea sa raman cu sufletul impacat ca am facut tot ce mi-a stat in putere sa salvez relatia, dar sa si aflu greselile care au provocat aceasta miscare.
Raman in continuare de parere ca trebuie sa fac unele schimbari in viata mea. Nu o sa imi fie usor, insa nu vreau sa imi mai reprosez nimic. Dupa criticile primite o sa iau masurile cuvenite. O sa ma gandesc serios daca o sa mai doresc sa o primesc inapoi in viata mea. Nu o sa stau sa umblu dupa altele si nici nu o sa incerc sa imi gasesc alinarea la alta fata. O sa ma concentrez sa duc la bun sfarsit ceea ce am inceput. Sper ca Dumnezeu sa aiba grija de mine si sa imi lumineze mintea.
As vrea in continuare sa tin legatura cu voi. Nu ezitati sa imi scrieti criticile voastre sau alte sfaturi.
Un lucru vi-l spun cu siguranta. Simt cum comunicarea m-a eliberat. Nu ma gandeam ca o sa spun asta vreodata.
Va pup pe toti.
kudika464269
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:34
De la: kudika464269, la data 2011-11-18 17:34:55Va salut dragilor!
Am lipsit ceva timp de pe forum. Au fost niste zile in care timpul a trecut foarte greu. Inca nu am putut sa scap de amintiri si parca simteam asa ca mai era ceva de spus si facut. Mi-am luat inima in dinti si am avut o discutie cu mama ei. Am aflat unele lucruri de la ea care nu pot spune nici ca m-au linistit, dar nici nu mi-au dat mari sperante pentru viitor. Se pare ca si mama ei a impins-o sa recurga la acest pas si am analizat toate criticile aduse. Poate ca si parintii mei au o parte din vina si problema ca s-au mai bagat unii altii intre noi. Am incercat sa comunic cat am putut de mult zilele astea cu toata lumea, inclusiv cu ea. Am simtit ca am comunicat mai mult si ca am fost inteles mai mult decat niciodata. Simt ca ea inca ma mai iubeste si ca este o ratacire, desi unele lucruri pe care mi le-a spus, inclusiv titlul discutiei noastre mi-au dat teme de gandire serioase.
Cred ca a fost o mare neintelegere si ca unele gesturi si lucruri au fost gresit intelese si interpretate si am incercat in zilele astea sa raman cu sufletul impacat ca am facut tot ce mi-a stat in putere sa salvez relatia, dar sa si aflu greselile care au provocat aceasta miscare.
Raman in continuare de parere ca trebuie sa fac unele schimbari in viata mea. Nu o sa imi fie usor, insa nu vreau sa imi mai reprosez nimic. Dupa criticile primite o sa iau masurile cuvenite. O sa ma gandesc serios daca o sa mai doresc sa o primesc inapoi in viata mea. Nu o sa stau sa umblu dupa altele si nici nu o sa incerc sa imi gasesc alinarea la alta fata. O sa ma concentrez sa duc la bun sfarsit ceea ce am inceput. Sper ca Dumnezeu sa aiba grija de mine si sa imi lumineze mintea.
As vrea in continuare sa tin legatura cu voi. Nu ezitati sa imi scrieti criticile voastre sau alte sfaturi.
Un lucru vi-l spun cu siguranta. Simt cum comunicarea m-a eliberat. Nu ma gandeam ca o sa spun asta vreodata.
Va pup pe toti.


ia zi! baga o poza sa te vedem care esti
PICCKARD
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:39
Tu ai un fix!
kudika_pudika
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 17:42:06Tu ai un fix!


Sincer acum si eu sunt curios sa vad cine se ascunde sub un nick anume ... sau poate oamenii au ceva de ascuns........ori anonimatul ii face sa zica ceva in plus fata daca e cumava expus/a
The_Exile
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:55
De la: PICCKARD, la data 2011-11-18 17:39:01
De la: kudika464269, la data 2011-11-18 17:34:55Va salut dragilor!
Am lipsit ceva timp de pe forum. Au fost niste zile in care timpul a trecut foarte greu. Inca nu am putut sa scap de amintiri si parca simteam asa ca mai era ceva de spus si facut. Mi-am luat inima in dinti si am avut o discutie cu mama ei. Am aflat unele lucruri de la ea care nu pot spune nici ca m-au linistit, dar nici nu mi-au dat mari sperante pentru viitor. Se pare ca si mama ei a impins-o sa recurga la acest pas si am analizat toate criticile aduse. Poate ca si parintii mei au o parte din vina si problema ca s-au mai bagat unii altii intre noi. Am incercat sa comunic cat am putut de mult zilele astea cu toata lumea, inclusiv cu ea. Am simtit ca am comunicat mai mult si ca am fost inteles mai mult decat niciodata. Simt ca ea inca ma mai iubeste si ca este o ratacire, desi unele lucruri pe care mi le-a spus, inclusiv titlul discutiei noastre mi-au dat teme de gandire serioase.
Cred ca a fost o mare neintelegere si ca unele gesturi si lucruri au fost gresit intelese si interpretate si am incercat in zilele astea sa raman cu sufletul impacat ca am facut tot ce mi-a stat in putere sa salvez relatia, dar sa si aflu greselile care au provocat aceasta miscare.
Raman in continuare de parere ca trebuie sa fac unele schimbari in viata mea. Nu o sa imi fie usor, insa nu vreau sa imi mai reprosez nimic. Dupa criticile primite o sa iau masurile cuvenite. O sa ma gandesc serios daca o sa mai doresc sa o primesc inapoi in viata mea. Nu o sa stau sa umblu dupa altele si nici nu o sa incerc sa imi gasesc alinarea la alta fata. O sa ma concentrez sa duc la bun sfarsit ceea ce am inceput. Sper ca Dumnezeu sa aiba grija de mine si sa imi lumineze mintea.
As vrea in continuare sa tin legatura cu voi. Nu ezitati sa imi scrieti criticile voastre sau alte sfaturi.
Un lucru vi-l spun cu siguranta. Simt cum comunicarea m-a eliberat. Nu ma gandeam ca o sa spun asta vreodata.
Va pup pe toti.


ia zi! baga o poza sa te vedem care esti

e initiatorul topicului ce nu pricepi?
steffy91
Postat pe 18 Noiembrie 2011 17:59
De la: Yharr, la data 2011-11-18 17:55:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 17:42:06Tu ai un fix!


Sincer acum si eu sunt curios sa vad cine se ascunde sub un nick anume ... sau poate oamenii au ceva de ascuns........ori anonimatul ii face sa zica ceva in plus fata daca e cumava expus/a


pai chiar!
eu daca zic o prostie ,se uita omu la profilul meu si ma vede pe meine, pe nevasta-mea, caini, pisici , tractoare, masini, etc
vine tovarasu asta aci si zice: hai ca am revenit! vax! pentru mine conteaza imaginea reala, nu ce zici din anonomat!
(apropo de toti anonimii--e greu sa fi-ti credibili )
PICCKARD
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:07
De la: PICCKARD, la data 2011-11-18 18:07:05
De la: Yharr, la data 2011-11-18 17:55:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 17:42:06Tu ai un fix!


Sincer acum si eu sunt curios sa vad cine se ascunde sub un nick anume ... sau poate oamenii au ceva de ascuns........ori anonimatul ii face sa zica ceva in plus fata daca e cumava expus/a


pai chiar!
eu daca zic o prostie ,se uita omu la profilul meu si ma vede pe meine, pe nevasta-mea, caini, pisici , tractoare, masini, etc
vine tovarasu asta aci si zice: hai ca am revenit! vax! pentru mine conteaza imaginea reala, nu ce zici din anonomat!
(apropo de toti anonimii--e greu sa fi-ti credibili )


Seara buna capitane, eu ies la o bere
The_Exile
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:15
De la: Yharr, la data 2011-11-18 18:15:40
De la: PICCKARD, la data 2011-11-18 18:07:05
De la: Yharr, la data 2011-11-18 17:55:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-18 17:42:06Tu ai un fix!


Sincer acum si eu sunt curios sa vad cine se ascunde sub un nick anume ... sau poate oamenii au ceva de ascuns........ori anonimatul ii face sa zica ceva in plus fata daca e cumava expus/a


pai chiar!
eu daca zic o prostie ,se uita omu la profilul meu si ma vede pe meine, pe nevasta-mea, caini, pisici , tractoare, masini, etc
vine tovarasu asta aci si zice: hai ca am revenit! vax! pentru mine conteaza imaginea reala, nu ce zici din anonomat!
(apropo de toti anonimii--e greu sa fi-ti credibili )


Seara buna capitane, eu ies la o bere

eu abia am venit de la kaufland si la ora 19 iau cina!
am bere aci rar ies din casa seara
PICCKARD
Postat pe 18 Noiembrie 2011 18:18
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.

Greseala ta a fost ca i-ai acordat mult pre multa atentie si ti-ai neglijat prietenii tocmai din cauza asta.
Peste starea aia se trece greu si necesita mult timp. Aici ar fi contat mult prietenii respectivi.
Oricum, incearca sa-ti preocupi gandurile cu altceva decat ea si incearca sa te reapropii de prieteni.
Tu degeaba continui sa o iubesti daca pe ea nu o mai intereseaza. Iti toci nervii fara scop.
Las-o pe ea sa se distreze prin club-uri si daca o mai intereseaza catusi de putin de tine, o sa vina singura la tine. Daca nu, las-o, treci peste.
Max2
Postat pe 20 Noiembrie 2011 19:05
De la: Max2, la data 2011-11-20 19:05:03
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.

Greseala ta a fost ca i-ai acordat mult pre multa atentie si ti-ai neglijat prietenii tocmai din cauza asta.
Peste starea aia se trece greu si necesita mult timp. Aici ar fi contat mult prietenii respectivi.
Oricum, incearca sa-ti preocupi gandurile cu altceva decat ea si incearca sa te reapropii de prieteni.
Tu degeaba continui sa o iubesti daca pe ea nu o mai intereseaza. Iti toci nervii fara scop.
Las-o pe ea sa se distreze prin club-uri si daca o mai intereseaza catusi de putin de tine, o sa vina singura la tine. Daca nu, las-o, treci peste.


Salut! Exact asa m-am gandit si eu. Am inceput de astazi sa merg la sala. Simt ca vreau sa ma schimb, atat fizic cat si psihic. Am reluat legaturile cu cativa prieteni. Din pacate, multi sunt plecati prin strainatate si numai acum de sarbatori se mai intorc prin tara.
M-am pus pe cautat inca un loc de munca intr-un domeniu cat mai interesant. O sa continui cu predatul si vreau ca in maxim 1 luna de zile pana la sfarsitul anului sa termin de scris lucrarea de doctorat.
Am mai tinut legatura cu ea telefonic si chiar ne-am mai intersectat cateodata, dar acum ma simt schimbat. Cum spuneai si tu, daca o mai intereseaza, o las pe ea sa ma caute. Sper sa ma pun la loc pe picioare si sa zambesc din nou.
kudika464269
Postat pe 22 Noiembrie 2011 00:45
HMMMMM Nu sti tu cum sa atrai partenerul opus. Daca ai sti sigur nu ar zice astfel de lucruri....
papusika_kudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:34
De la: kudika197746, la data 2011-11-22 02:34:41HMMMMM Nu sti tu cum sa atrai partenerul opus. Daca ai sti sigur nu ar zice astfel de lucruri....

atragi*
papusika_kudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:36
mama mea.... .....si...cum dreaq ar arata...parteneru` neopus?
mie raaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu................si...o sa vedeti cata scoala sa lauda c`ar avea...
viatza mea...
eu_ovidiu
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:43
De la: eu_ovidiu, la data 2011-11-22 02:43:09mama mea.... .....si...cum dreaq ar arata...parteneru` neopus?
mie raaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu................si...o sa vedeti cata scoala sa lauda c`ar avea...
viatza mea...


mai ovidiu nuu stie sa aplice arta de a seduce - opus si neopus - poi barbatul e partenerul de sex opus femeii - si femeia este partenera de sex opus barbatului nu exista neopus :)))))))))
papusika_kudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 02:48
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50Buna ziua tuturor!
Dupa multe ore petrecute citind intamplarile mai putin neplacute din viata sentimentala a colegeilor de pe forum, m-am decis sa va scriu cateva randuri prin care sa va relatez suferinta mea si in acelasi timp sa va cer unele sfaturi sincere.
Sunt impreuna cu iubita de aproape 3 ani de zile, dar cam de jumatate de an ne merge din ce in ce mai prost. Eu am 27 de an, iar ea 24.
Am facut prima oara dragoste cu ea cam acum un an de zile. Amandoi eram virgini.
De cand am inceput sa facem dragoste, relatia a inceput sa mearga din ce in ce mai prost. Totul a culminat cu vorbele ei de acum aproape 1 luna de zile, in care mi-a spus ca prefera sa faca orice altceva cand este alaturi de mine, numai dragoste nu.
Recunosc ca imi vine cam greu si mi se pare ca o chinui in pat si ca nu arat foarte bine. Am avut rabdare aproape 2 ani de zile cu ea, incerc sa fiu cat pot de tandru, sa o ajut tot timpul.
De cand a plecat intr-un proiect in strainatate s-a schimbat radical. De atunci tot isi doreste sa plece din tara, tot spune ca s-a saturat de Romania. Acum a fost acceptata in alt proiect si urmeze sa plece iarasi o saptamana.
Pe mine unul m-a adus la disperare si nu mai stiu ce sa mai fac. A avut cam 2-3 tentative in trecut sa se desparta de mine, dar niciodata nu mi-a spus in fata. De fiecare data a profitat ca eram plecat pe undeva si imi trimitea mesaje de despartire.
Recunosc ca am un program mai lejer fiind profesor, dar in timpul ramas mai fac una alta ca sa mai rotunjesc veniturile. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
Refuza sa mai plece cu mine in vacante, nici macar in weekend-uri. Imi tot reprosa ca nu pot intretine o familie sau avea propria mea casa. De 1 luna de zile am facut rost de o garsoniera chiar in centrul Bucurestiului, dar ea refuza sa se mute cu mine. Imi tot reproseaza ca nu imi place sa ma duc prin cluburi, ca nu beau si ca nu imi place sa ma distrez. Nici nu mai stiu ce sa inteleg.
Am ajuns dintr-un tip deschis, glumet, popular si tot timpul bine dispus exact in extrema opusa.
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.



Dragul meu baiat nu fi suparat - las-o nu-i de tine hay la mie si-o sati fie bine. Am zis asta ca sa te mai inveselesc putin. Dai pace sa faca ce-i place tu esti om cu scoala nu ma face sa-mi schimb parerea despre tine. Ai timp sa gasesti ceva mai bun - e clar ca fata nu te mai place viseaza avioane, case vile si piscine iar viata nu consta in asta. Tu ti-ai facut o cariera si asta nu e usor fi mandru de tine. Pacat ca nu-s de maritis si nu ma intereseaza deocamdata asta dar te-as lua la mine. Mie nu-mi trebe sami cumperi niki masina ca mi-o cumpar eu - nici casa - ca am casa si am avea unde sta :))) si daca ai salariu am avea de pe ce sa traim - imi gasesc si eu de lucru de ce nu chiar profesoara - si am trai fericiti. Acum mai in gluma mai in serios trebuie sa-ti dai seama ca mai sunt si fete care-si doresc altceva de la viata - iubire nu doar bani si prostie. ... Ai grija de tine si daca te desparti si nu-ti gasesti pe cineva timp de cinci ani cauta-ma ma gasesti aicea :))) pup :)))
papusika_kudika
Postat pe 22 Noiembrie 2011 03:00
De la: papusika_kudika, la data 2011-11-22 02:48:54
De la: eu_ovidiu, la data 2011-11-22 02:43:09mama mea.... .....si...cum dreaq ar arata...parteneru` neopus?
mie raaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuu................si...o sa vedeti cata scoala sa lauda c`ar avea...
viatza mea...


mai ovidiu nuu stie sa aplice arta de a seduce - opus si neopus - poi barbatul e partenerul de sex opus femeii - si femeia este partenera de sex opus barbatului nu exista neopus :)))))))))





si...cum dreaq se aplica arta asta...de-i atat de greu?
iar chestia cu ..."opusu`"hai s-o lasam...ca ie grele...
eu_ovidiu
Postat pe 22 Noiembrie 2011 03:32
De la: papusika_kudika, la data 2011-11-22 03:00:07
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50Buna ziua tuturor!
Dupa multe ore petrecute citind intamplarile mai putin neplacute din viata sentimentala a colegeilor de pe forum, m-am decis sa va scriu cateva randuri prin care sa va relatez suferinta mea si in acelasi timp sa va cer unele sfaturi sincere.
Sunt impreuna cu iubita de aproape 3 ani de zile, dar cam de jumatate de an ne merge din ce in ce mai prost. Eu am 27 de an, iar ea 24.
Am facut prima oara dragoste cu ea cam acum un an de zile. Amandoi eram virgini.
De cand am inceput sa facem dragoste, relatia a inceput sa mearga din ce in ce mai prost. Totul a culminat cu vorbele ei de acum aproape 1 luna de zile, in care mi-a spus ca prefera sa faca orice altceva cand este alaturi de mine, numai dragoste nu.
Recunosc ca imi vine cam greu si mi se pare ca o chinui in pat si ca nu arat foarte bine. Am avut rabdare aproape 2 ani de zile cu ea, incerc sa fiu cat pot de tandru, sa o ajut tot timpul.
De cand a plecat intr-un proiect in strainatate s-a schimbat radical. De atunci tot isi doreste sa plece din tara, tot spune ca s-a saturat de Romania. Acum a fost acceptata in alt proiect si urmeze sa plece iarasi o saptamana.
Pe mine unul m-a adus la disperare si nu mai stiu ce sa mai fac. A avut cam 2-3 tentative in trecut sa se desparta de mine, dar niciodata nu mi-a spus in fata. De fiecare data a profitat ca eram plecat pe undeva si imi trimitea mesaje de despartire.
Recunosc ca am un program mai lejer fiind profesor, dar in timpul ramas mai fac una alta ca sa mai rotunjesc veniturile. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
Refuza sa mai plece cu mine in vacante, nici macar in weekend-uri. Imi tot reprosa ca nu pot intretine o familie sau avea propria mea casa. De 1 luna de zile am facut rost de o garsoniera chiar in centrul Bucurestiului, dar ea refuza sa se mute cu mine. Imi tot reproseaza ca nu imi place sa ma duc prin cluburi, ca nu beau si ca nu imi place sa ma distrez. Nici nu mai stiu ce sa inteleg.
Am ajuns dintr-un tip deschis, glumet, popular si tot timpul bine dispus exact in extrema opusa.
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.



Dragul meu baiat nu fi suparat - las-o nu-i de tine hay la mie si-o sati fie bine. Am zis asta ca sa te mai inveselesc putin. Dai pace sa faca ce-i place tu esti om cu scoala nu ma face sa-mi schimb parerea despre tine. Ai timp sa gasesti ceva mai bun - e clar ca fata nu te mai place viseaza avioane, case vile si piscine iar viata nu consta in asta. Tu ti-ai facut o cariera si asta nu e usor fi mandru de tine. Pacat ca nu-s de maritis si nu ma intereseaza deocamdata asta dar te-as lua la mine. Mie nu-mi trebe sami cumperi niki masina ca mi-o cumpar eu - nici casa - ca am casa si am avea unde sta :))) si daca ai salariu am avea de pe ce sa traim - imi gasesc si eu de lucru de ce nu chiar profesoara - si am trai fericiti. Acum mai in gluma mai in serios trebuie sa-ti dai seama ca mai sunt si fete care-si doresc altceva de la viata - iubire nu doar bani si prostie. ... Ai grija de tine si daca te desparti si nu-ti gasesti pe cineva timp de cinci ani cauta-ma ma gasesti aicea :))) pup :)))


Am inceput sa fiu mai bine dispus. Mersi pentru gandurile frumoase.
O sa continui mai departe cu firma pe care o am, dar cu care am lasat-o mai moale de cand cu criza.
Am ales ca predau fiindca imi face placere, in niciun caz pentru remuneratie. Simt asa ca mai intineresc cand stau intr-un mediu cu oameni tineri.
Vreau sa trag tare in perioada care urmeaza sa termin ce mi-am propus si pentru la anul ma gandesc serios sa imi fac o casa. Macar sa stiu un lucru pentru care ma chinui si trag zilnic. De abia astept sa se mai intoarca acum de sarbatori fostii colegi de prin afara sa mai povestim. M-am hotarat sa incerc sa ma preocup de mine si sa ma refac asa cum pot.
Azi cand a inceput sa ninga in Bucuresti am sunat-o sa ii vestesc primii fulgi de zapada si s-a bucurat mult. Chiar daca am sunat-o, ma simteam schimbat fata de inainte.
Ca sa vezi ce mica e lumea... Instructorul de la sala stie putina germana. Lucrase 1 luna in Austria, dar s-a intors acasa din cauza ca nu avea permis de munca. Maine o sa mai povestesc cu el una alta. Pare de treaba.
Simt ca am mai multa energie. Simt ca vreau sa zburd de colo colo. Parca, incet, incet, incep sa imi mai revin. Sa stiti ca m-ati ajutat mult.
kudika464269
Postat pe 22 Noiembrie 2011 18:03
De la: kudika464269, la data 2011-11-22 18:03:37
De la: papusika_kudika, la data 2011-11-22 03:00:07
De la: kudika464269, la data 2011-11-02 01:01:50Buna ziua tuturor!
Dupa multe ore petrecute citind intamplarile mai putin neplacute din viata sentimentala a colegeilor de pe forum, m-am decis sa va scriu cateva randuri prin care sa va relatez suferinta mea si in acelasi timp sa va cer unele sfaturi sincere.
Sunt impreuna cu iubita de aproape 3 ani de zile, dar cam de jumatate de an ne merge din ce in ce mai prost. Eu am 27 de an, iar ea 24.
Am facut prima oara dragoste cu ea cam acum un an de zile. Amandoi eram virgini.
De cand am inceput sa facem dragoste, relatia a inceput sa mearga din ce in ce mai prost. Totul a culminat cu vorbele ei de acum aproape 1 luna de zile, in care mi-a spus ca prefera sa faca orice altceva cand este alaturi de mine, numai dragoste nu.
Recunosc ca imi vine cam greu si mi se pare ca o chinui in pat si ca nu arat foarte bine. Am avut rabdare aproape 2 ani de zile cu ea, incerc sa fiu cat pot de tandru, sa o ajut tot timpul.
De cand a plecat intr-un proiect in strainatate s-a schimbat radical. De atunci tot isi doreste sa plece din tara, tot spune ca s-a saturat de Romania. Acum a fost acceptata in alt proiect si urmeze sa plece iarasi o saptamana.
Pe mine unul m-a adus la disperare si nu mai stiu ce sa mai fac. A avut cam 2-3 tentative in trecut sa se desparta de mine, dar niciodata nu mi-a spus in fata. De fiecare data a profitat ca eram plecat pe undeva si imi trimitea mesaje de despartire.
Recunosc ca am un program mai lejer fiind profesor, dar in timpul ramas mai fac una alta ca sa mai rotunjesc veniturile. Incerc sa o ajut cat pot, ii cumpar lucruri, i-am dat chiar si o masina.
Refuza sa mai plece cu mine in vacante, nici macar in weekend-uri. Imi tot reprosa ca nu pot intretine o familie sau avea propria mea casa. De 1 luna de zile am facut rost de o garsoniera chiar in centrul Bucurestiului, dar ea refuza sa se mute cu mine. Imi tot reproseaza ca nu imi place sa ma duc prin cluburi, ca nu beau si ca nu imi place sa ma distrez. Nici nu mai stiu ce sa inteleg.
Am ajuns dintr-un tip deschis, glumet, popular si tot timpul bine dispus exact in extrema opusa.
De cand sunt cu ea mi-am canalizat toate energiile asupra ei si m-am cam izolat de prieteni. Acum ma vad ramas singur si nici nu am cui sa ma mai plang. Imi plang singur de mila.
Sunt intr-o situatie foarte proasta emotionala care ma afecteaza extrem de mult pe plan profesional, ce sa mai spun sufleteste. Este foarte rea cu mine, dar eu continui sa o iubesc.
Sunt foarte trist in acest moment si mi-ar prinde bine niste sfaturi de la voi.
Chiar asa de mult se poate transforma un om pe care il ajuti si iubesti enorm?
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris.



Dragul meu baiat nu fi suparat - las-o nu-i de tine hay la mie si-o sati fie bine. Am zis asta ca sa te mai inveselesc putin. Dai pace sa faca ce-i place tu esti om cu scoala nu ma face sa-mi schimb parerea despre tine. Ai timp sa gasesti ceva mai bun - e clar ca fata nu te mai place viseaza avioane, case vile si piscine iar viata nu consta in asta. Tu ti-ai facut o cariera si asta nu e usor fi mandru de tine. Pacat ca nu-s de maritis si nu ma intereseaza deocamdata asta dar te-as lua la mine. Mie nu-mi trebe sami cumperi niki masina ca mi-o cumpar eu - nici casa - ca am casa si am avea unde sta :))) si daca ai salariu am avea de pe ce sa traim - imi gasesc si eu de lucru de ce nu chiar profesoara - si am trai fericiti. Acum mai in gluma mai in serios trebuie sa-ti dai seama ca mai sunt si fete care-si doresc altceva de la viata - iubire nu doar bani si prostie. ... Ai grija de tine si daca te desparti si nu-ti gasesti pe cineva timp de cinci ani cauta-ma ma gasesti aicea :))) pup :)))


Am inceput sa fiu mai bine dispus. Mersi pentru gandurile frumoase.
O sa continui mai departe cu firma pe care o am, dar cu care am lasat-o mai moale de cand cu criza.
Am ales ca predau fiindca imi face placere, in niciun caz pentru remuneratie. Simt asa ca mai intineresc cand stau intr-un mediu cu oameni tineri.
Vreau sa trag tare in perioada care urmeaza sa termin ce mi-am propus si pentru la anul ma gandesc serios sa imi fac o casa. Macar sa stiu un lucru pentru care ma chinui si trag zilnic. De abia astept sa se mai intoarca acum de sarbatori fostii colegi de prin afara sa mai povestim. M-am hotarat sa incerc sa ma preocup de mine si sa ma refac asa cum pot.
Azi cand a inceput sa ninga in Bucuresti am sunat-o sa ii vestesc primii fulgi de zapada si s-a bucurat mult. Chiar daca am sunat-o, ma simteam schimbat fata de inainte.
Ca sa vezi ce mica e lumea... Instructorul de la sala stie putina germana. Lucrase 1 luna in Austria, dar s-a intors acasa din cauza ca nu avea permis de munca. Maine o sa mai povestesc cu el una alta. Pare de treaba.
Simt ca am mai multa energie. Simt ca vreau sa zburd de colo colo. Parca, incet, incet, incep sa imi mai revin. Sa stiti ca m-ati ajutat mult.


Foarte bine ai facut ca ti-ai focalizat atentia catre altceva, mai constructiv de altfel....
Toate se vindeca in timp....te vei vindeca curand si de "iubita" ta...
Vezi gasi curand si alte activitati care sa-ti faca placere.....Daca va fi sa fie a ta, va fi candva....
Nu uita, ce nu te omoara te face mai puternic.....
kukla
Postat pe 23 Noiembrie 2011 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Surpriza pentru fostul 31 De la: CristinaBadea 2 Februarie 2014 18:18
Cum pot trece peste o relatie de 6 ani 3 De la: kudika467043 6 Ianuarie 2013 07:52
barbat dependent de ma-sa 45 De la: kudika229638 1 August 2010 04:21
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20
Treci peste! 15 De la: scorpio67 5 August 2009 16:08