Setari Cookie-uri

Spune ca atunci cand este alaturi de mine prefera orice altceva decat sa mai faca dragoste

De la: marco918, la data 2011-11-04 00:40:44
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-04 00:34:15"Spune ca atunci cand este alaturi de mine prefera orice altceva decat sa mai faca dragoste"-mai spala-te si tu...







... joanito ... asta e ... fatza de tine omul mai are o sansa ... se mai poate spala ...
iar mi-o s*gi la miez de noapte? nu te saturi?
Indiana_Jones
Postat pe 4 Noiembrie 2011 00:44
Vreau sã-mi scriu ºi eu pãrerea cu privire la relaþia ta ºi sper sã-þi fiu de ajutor Eu cred cã cel mai bie ar fi sã redeveniþi prieteni care aþi fost înainte de a vã începe relaþia mai intimã. Asa, n-o sã suferiþi foarte mult nici unul din voi ºi o sã discutaþi la telefon dacã o sã doarescã sã plece în strãinãtate. Pãstreazã o relaþie normalã de amiciþie-prietenie. Dragoste cu forþa nu se poate ºi cred cã între voi nu mai existã asa ceva.
kudika451386
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:28
De la: kudika451386, la data 2011-11-04 11:28:06 Vreau sã-mi scriu ºi eu pãrerea cu privire la relaþia ta ºi sper sã-þi fiu de ajutor Eu cred cã cel mai bie ar fi sã redeveniþi prietenii care aþi fost înainte de a vã începe relaþia mai intimã. Asa, n-o sã suferiþi foarte mult nici unul din voi ºi o sã discutaþi la telefon dacã o sã doarescã sã plece în strãinãtate. Pãstreazã o relaþie normalã de amiciþie-prietenie. Dragoste cu forþa nu se poate ºi cred cã între voi nu mai existã asa ceva. Imi pare rãu pentru voi.
kudika451386
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:31
De la: maimai_no1, la data 2011-11-03 23:32:04pana o uiti si vei fi pregatit pentru o noua relatie cu implicare reala si totala ar fi indicat sa ai relatii pasagere, strict sexuale si neaparat cu femei mature din acest punct de vedere.

e, uite ca mai spune si altcineva lucrul asta
kudika_pudika
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:40
....desi, firea mea sceptica imi spune ca asta e ideea in spatele topicului, de a agata fete/femei pentru astfel de relatii
La asta te refereai kiss?
kudika_pudika
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:44
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-04 11:44:14....desi, firea mea sceptica imi spune ca asta e ideea in spatele topicului, de a agata fete/femei pentru astfel de relatii
La asta te refereai kiss?


kiss_my_ass
Postat pe 4 Noiembrie 2011 11:46
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-04 11:46:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-04 11:44:14....desi, firea mea sceptica imi spune ca asta e ideea in spatele topicului, de a agata fete/femei pentru astfel de relatii
La asta te refereai kiss?




In acest caz, a primit de la noi "binecuvantarea"...
maimai_no1
Postat pe 4 Noiembrie 2011 12:06
De la: maimai_no1, la data 2011-11-04 12:06:17
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-04 11:46:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-04 11:44:14....desi, firea mea sceptica imi spune ca asta e ideea in spatele topicului, de a agata fete/femei pentru astfel de relatii
La asta te refereai kiss?




In acest caz, a primit de la noi "binecuvantarea"...


aaaamiiiin...fie-i agatatul prea pliiiin...!
guru_ion
Postat pe 4 Noiembrie 2011 12:08
De la: guru_ion, la data 2011-11-04 12:08:47
De la: maimai_no1, la data 2011-11-04 12:06:17
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-04 11:46:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-04 11:44:14....desi, firea mea sceptica imi spune ca asta e ideea in spatele topicului, de a agata fete/femei pentru astfel de relatii
La asta te refereai kiss?




In acest caz, a primit de la noi "binecuvantarea"...


aaaamiiiin...fie-i agatatul prea pliiiin...!

gurule daca vrei sa oficiezi fa bine si trage-ti o pereche de budegai pe tine ...
piscolino
Postat pe 4 Noiembrie 2011 12:11

se pare ca tipa nu are sentimente profunde ptr tine , a fost o atractie care s-a dus , lasand locul unei relatii de prietenie , de interes ( poate ) sau a unei relatii care merge din inertie spre un final previzibil si asteapta sa vina clipa aceea.Cred ca ar trebuii sa re reorientezi spre o persoana care are acelasi sistem de valori , aceleasi idealuri , hobby-uri ca si tine.O persoana care te critica mereu sau nu are chef de tine , e clar ca doar te suporta si atata tot.
Referitor la faptul ca prefera sa faca altceva decat dragoste cu tine hai sa-ti dau un exemplu trait de mine si care te poate lumina .Ani de zile am crezut ca sunt femei carora sexul sau dragostea le este indiferent , am discutat cu diverse femei si unele ma contraziceau , dar eu tot parerea mea o aveam , cand reintalnind prima mea dragoste , din copilarie , momentan divortata , eu fiind singur , am incercat sa reluam firul pierdut alprimei dragoste , pot sa-ti spun ca pur si simplu am inebunit-o ( mi s-a intamplat destul de rar de-a lungul vietii si pot spune ca au fost cateva de-a lungul timpului ) , vb cu ea , pur si simplu numai din saruturi se umecta enorm si mi-a marturisit ca daca ar fii avut acuma banii pe care i-a dat de-a lungul vietii pe lubrefiant , ar fii trait mult mai bine acum in vremuri de criza , pot spune ca este mult mai dornica de a face dragoste decat mine .La inceputul relatiei discutam referitor la duratele partidelor de dragoaste de gen tantra yoga , faptul de a face dragoste chiar si o ora ii erau total plictisitoare , nu ai vrea sa stii parerea ei despre asta acum. Experienta asta mi-a demonstrat ca nu exista femeii frigide ci doar barbati nepriceputi . Nu ti-am scris randurile astea ptr reclama , ci doar sa iti dai seama ca nu exista femei frigide sau apatice sexual , asta poate fii temporar , dar daca simte o atractie ptr partener sau daca el este foarte priceput , poti face minuni oricare-i femei .Cred ca ar trebuii sa incerci sa fii mai experimentat si ve-i vedea diferenta .Succes.
banalulanonim
Postat pe 4 Noiembrie 2011 17:19
Buna din nou,

Uite, lumea parca incepe sa-si piarda rabdarea cu tine .

Ideea este ca toti incercam sa iti deschidem ochii asupra faptului ca povestea voastra are si un final... Stiu ca e greu sa accepti, dar trebuie sa intelegi ca starea de negare in care esti acum iti dauneaza 100%. De fapt poti sa iti dai seama de asta doar din felul in care organismul tau reactioneaza la consumul psihic la care te supui singur.

Crede-ma, te inteleg perfect prin ce treci... Si stiu cu siguranta ca solutia este sa intrerupi o perioada orice legatura cu ea si sa iti umpli tot timpul liber cu activitati care sa iti tina creierasul ocupat La mine asta a functionat de zeci de ori mai bine decat ma asteptam... Incet, incet vei putea sa socializezi din nou, vei incepe sa te simti mai puternic si mai sigur pe tine. Golul lasat de ea in sufletul tau se va umple. Dureaza, dar senzatia de invingator cu care ramai merita tot efortul depus. Si, da, vorbesc din experienta proprie...

Incearca sa iei tot ceea ce ti se intampla ca fiind un rau necesar, o etapa prin care trebuie sa iesi cu brio, o provocare a limitelor tale daca vrei...

Sunt convinsa ca vei reveni peste o perioada pe forum si ne vei spune ca am avut dreptate... ca ti-e mai bine fara ea...

Dadutza
Postat pe 4 Noiembrie 2011 18:35
Va multumesc din nou pentru sfaturi si criticile constructive.
Ce pot sa spun, parca m-am mai linistit putin. I-am facut o mica surpriza cand a plecat la aeroport. Am fost si i-am urat drum bun. Nu cred ca se astepta sa ma vada acolo.
Dupa cum spunea o colega de pe forum de ideea cu ramasul prieteni, exact acest lucru mi-a propus in acea seara. Sa ramanem prieteni, sa ne mai sunam si poate chiar sa ne mai vedem, dar numai ca simpli prieteni. Poate si asta este o solutie pentru perioada de tranzitie ce va urma.
Poate ca saptamana ce va urma ma va ajuta sa imi pun ordine in ganduri, sa ma mai linistesc si poate sa vad lucrurile altfel. Simt totusi ca sunt multe lucruri si amintiri care ma leaga. Astazi ma gandeam numai la clipele frumoase petrecute impreuna. Pe oriunde trec imi aduc aminte de vreo patanie sau o clipa frumoasa. Au fost nenumarate clipe frumoase. Ne-am plimbat prin tot Bucurestiul si nu numai la inceput si sunt multe locuri incarcate cu amintiri.
Simt in continuare ca imi este greu. Poate ca cel mai greu e ca nu am cui sa ma plang in persoana, dar sa stiti ca forumul acesta m-a ajutat foarte mult. Chiar daca unii au luat cele enumerate aici in gluma, nu ma supar si apeciez incercarea de a mai detensiona situatia.
Incerc sa ma pastrez puternic, dar numai eu stiu ce lupta groaznica se da inauntrul meu. Ieri seara am trecut pe la biserica si m-am rugat la Dumnezeu sa ma intareasca sa trec cu bine peste aceasta cumpana.
Incerc sa imi dau seama unde am gresit. Imi aduc aminte mereu de noi si parca refuz sa gandesc numai la trecut. Iubesc enorm marea. Maine dimineata vreau sa ma duc la Marea Neagra. Chiar daca nu mai este vremea de mare, imi doresc mult sa ajung si sa o privesc. Sa o privesc si sa imi plang durerea ei. Doar sa o privesc si sa ma plimb pe nisip. Doar eu, marea si pescarusii. Va doresc tuturor un weekend cat mai frumos si sa va bucurati de fiecare clipa frumoasa petrecuta cu persoana iubita. Imi doresc sa se inventeze un aparat sa ma pot intoarce in timp sa retraiesc clipele frumoase. Chiar daca stiu ce deznodamant va urma.
kudika464269
Postat pe 5 Noiembrie 2011 01:36
De la: kudika464269, la data 2011-11-05 01:36:17Va multumesc din nou pentru sfaturi si criticile constructive.
Ce pot sa spun, parca m-am mai linistit putin. I-am facut o mica surpriza cand a plecat la aeroport. Am fost si i-am urat drum bun. Nu cred ca se astepta sa ma vada acolo.
Dupa cum spunea o colega de pe forum de ideea cu ramasul prieteni, exact acest lucru mi-a propus in acea seara. Sa ramanem prieteni, sa ne mai sunam si poate chiar sa ne mai vedem, dar numai ca simpli prieteni. Poate si asta este o solutie pentru perioada de tranzitie ce va urma.
Poate ca saptamana ce va urma ma va ajuta sa imi pun ordine in ganduri, sa ma mai linistesc si poate sa vad lucrurile altfel. Simt totusi ca sunt multe lucruri si amintiri care ma leaga. Astazi ma gandeam numai la clipele frumoase petrecute impreuna. Pe oriunde trec imi aduc aminte de vreo patanie sau o clipa frumoasa. Au fost nenumarate clipe frumoase. Ne-am plimbat prin tot Bucurestiul si nu numai la inceput si sunt multe locuri incarcate cu amintiri.
Simt in continuare ca imi este greu. Poate ca cel mai greu e ca nu am cui sa ma plang in persoana, dar sa stiti ca forumul acesta m-a ajutat foarte mult. Chiar daca unii au luat cele enumerate aici in gluma, nu ma supar si apeciez incercarea de a mai detensiona situatia.
Incerc sa ma pastrez puternic, dar numai eu stiu ce lupta groaznica se da inauntrul meu. Ieri seara am trecut pe la biserica si m-am rugat la Dumnezeu sa ma intareasca sa trec cu bine peste aceasta cumpana.
Incerc sa imi dau seama unde am gresit. Imi aduc aminte mereu de noi si parca refuz sa gandesc numai la trecut. Iubesc enorm marea. Maine dimineata vreau sa ma duc la Marea Neagra. Chiar daca nu mai este vremea de mare, imi doresc mult sa ajung si sa o privesc. Sa o privesc si sa imi plang durerea ei. Doar sa o privesc si sa ma plimb pe nisip. Doar eu, marea si pescarusii. Va doresc tuturor un weekend cat mai frumos si sa va bucurati de fiecare clipa frumoasa petrecuta cu persoana iubita. Imi doresc sa se inventeze un aparat sa ma pot intoarce in timp sa retraiesc clipele frumoase. Chiar daca stiu ce deznodamant va urma.



Nu pot sa nu remarc insistenta insotita de un talent, innascut sau dobandit in timp,prin exercitiu,de ati continua povestea de dragoste!Nu este nimic rau in acest lucru,poate fi un subiect de roman de buzunar,sau,dimpotriva,poate fi o etapa de viata ,tulburatoare in desfasurarea ei!

Ultimul meu sfat este acela de ati continua viata ,chiar in ritmul impus de tine,cu plimbari meditative,ingandurari tacite,dar important este faptul ca tu trebuie sa constientizezi starea de lucruri actuala!Colegii mei,ti-au dat fel si fel de sfaturi,indrumari,toate legitime,nu-ti ramane decat sa urmezi cursul firesc al vietii,ia totul ca pe o experienta si nimic mai mult!

Esti tanar,in virtutea faptului ,ca ai o viata profesionala intensa si destul de concentrata,in ceea ce priveste aspectul amoros si viata sexuala,ei,aici mai ai mult de invatat si experimentat!Dar,nicioadata ,nu este tarziu pentru a mai invata noi si noi lucruri!


Multumesc pentru urarile transmise si mergi tot inainte,nu te mai uita peste umar,ceea ce a fost,s-a dus si alte si alte oportunitati iti vor taia calea!Fa-ti prieten timpul si confesoare viata!Sunt singurii indrumatori impartiali!

RAINBOWLADY
Postat pe 5 Noiembrie 2011 09:26
De la: kudika464269, la data 2011-11-05 01:36:17Va multumesc din nou pentru sfaturi si criticile constructive.
Ce pot sa spun, parca m-am mai linistit putin. I-am facut o mica surpriza cand a plecat la aeroport. Am fost si i-am urat drum bun. Nu cred ca se astepta sa ma vada acolo.
Dupa cum spunea o colega de pe forum de ideea cu ramasul prieteni, exact acest lucru mi-a propus in acea seara. Sa ramanem prieteni, sa ne mai sunam si poate chiar sa ne mai vedem, dar numai ca simpli prieteni. Poate si asta este o solutie pentru perioada de tranzitie ce va urma.
Poate ca saptamana ce va urma ma va ajuta sa imi pun ordine in ganduri, sa ma mai linistesc si poate sa vad lucrurile altfel. Simt totusi ca sunt multe lucruri si amintiri care ma leaga. Astazi ma gandeam numai la clipele frumoase petrecute impreuna. Pe oriunde trec imi aduc aminte de vreo patanie sau o clipa frumoasa. Au fost nenumarate clipe frumoase. Ne-am plimbat prin tot Bucurestiul si nu numai la inceput si sunt multe locuri incarcate cu amintiri.
Simt in continuare ca imi este greu. Poate ca cel mai greu e ca nu am cui sa ma plang in persoana, dar sa stiti ca forumul acesta m-a ajutat foarte mult. Chiar daca unii au luat cele enumerate aici in gluma, nu ma supar si apeciez incercarea de a mai detensiona situatia.
Incerc sa ma pastrez puternic, dar numai eu stiu ce lupta groaznica se da inauntrul meu. Ieri seara am trecut pe la biserica si m-am rugat la Dumnezeu sa ma intareasca sa trec cu bine peste aceasta cumpana.
Incerc sa imi dau seama unde am gresit. Imi aduc aminte mereu de noi si parca refuz sa gandesc numai la trecut. Iubesc enorm marea. Maine dimineata vreau sa ma duc la Marea Neagra. Chiar daca nu mai este vremea de mare, imi doresc mult sa ajung si sa o privesc. Sa o privesc si sa imi plang durerea ei. Doar sa o privesc si sa ma plimb pe nisip. Doar eu, marea si pescarusii. Va doresc tuturor un weekend cat mai frumos si sa va bucurati de fiecare clipa frumoasa petrecuta cu persoana iubita. Imi doresc sa se inventeze un aparat sa ma pot intoarce in timp sa retraiesc clipele frumoase. Chiar daca stiu ce deznodamant va urma.

incearca sa treci peste cu brio...este greu,nimeni nu a spus ca e usor...dar timpul le rezolva mereu pe toate....fi tare si parerea mea este sa nu te mai uiti niciodata inapoi..oricat de mult ai iubi-o,nu te mai intoarce la ea.... va veni si timpul tau in care vei gasi persoana potrivita multu succes,distractie placuta la mare..si...ai grija de tine!!!
steffy91
Postat pe 5 Noiembrie 2011 09:56
@pudika - nu vad de ce ti-ar sari cineva in cap, poate numai ce-i care nu au avut vreodata o astfel de relatie, sunt femeie si pot afirma ca relatia cu un barbat numai pt.sex e super...
@piccard - n-o mai da inainte cu "majoritatii" , cunosc persoane carora nu li s-a urat deloc cu binele
@269 - ati facut dragoste prima oara acum un dar, dar tu ai fost rabdator doi ani, nu inteleg asta... in fine...daca o iubesti atat de mult pe cat te plangi pe aici, si nu dintr-un pur egoism sau din obisnuinta, atunci ai las-o sa fie fericita si consoleaza-te ca nu va mai fi a ta niciodata cu adevarat, ciorba reincalzita nu mai este buna, mai ales ca vrea sa fiti prieteni, nu iubiti...si un ultim sfat - invata sa faci sex.
faith742011
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:17
ups - acum un an vroiam sa spun
faith742011
Postat pe 5 Noiembrie 2011 16:18
Of of... grea mai este suferinta din dragoste.
Au trecut ceva zile de cand a plecat si nu a dat niciun semn. Absolut nimic. I-am scris dar niciun raspuns. Macar sa spuna ca a ajuns cu bine.
Cand i-am urat drum bun la aeroport mi-a raspuns ca ne mai auzim... Dar se pare ca nu a fost asa.
Nu am fost bun de nimic zilele astea. Nu ma mai pot concentra si sunt in continuare ravasit. Scurta intalnire cu marea a ajutat, dar se pare ca nu destul. Saptamanile astea ar trebui sa imi termin lucrarea de doctorat dar nu pot concentra de nicio culoare. Poate ca aveam nevoie mai mult ca niciodata acum de un sprijin si de intelegere. Ma gandesc cu groaza ca se apropie sarbatorile. Toata lumea o sa fie bucuroasa alaturi de persoana draga, dar eu nu o sa am pe cine strange in brate. Nici nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca tot universul meu s-a prabusit, nu mai reusesc sa gasesc un reper si ma simt singur. Tot ma gandesc cu ce am gresit de s-a ajuns aici si incerc sa imi aflu vina pentru deznodamantul tragic. Of si cate sperante si vise aveam... acum toate simt ca s-au dus.
kudika464269
Postat pe 8 Noiembrie 2011 01:12
De la: kudika464269, la data 2011-11-08 01:12:29Of of... grea mai este suferinta din dragoste.
Au trecut ceva zile de cand a plecat si nu a dat niciun semn. Absolut nimic. I-am scris dar niciun raspuns. Macar sa spuna ca a ajuns cu bine.
Cand i-am urat drum bun la aeroport mi-a raspuns ca ne mai auzim... Dar se pare ca nu a fost asa.
Nu am fost bun de nimic zilele astea. Nu ma mai pot concentra si sunt in continuare ravasit. Scurta intalnire cu marea a ajutat, dar se pare ca nu destul. Saptamanile astea ar trebui sa imi termin lucrarea de doctorat dar nu pot concentra de nicio culoare. Poate ca aveam nevoie mai mult ca niciodata acum de un sprijin si de intelegere. Ma gandesc cu groaza ca se apropie sarbatorile. Toata lumea o sa fie bucuroasa alaturi de persoana draga, dar eu nu o sa am pe cine strange in brate. Nici nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca tot universul meu s-a prabusit, nu mai reusesc sa gasesc un reper si ma simt singur. Tot ma gandesc cu ce am gresit de s-a ajuns aici si incerc sa imi aflu vina pentru deznodamantul tragic. Of si cate sperante si vise aveam... acum toate simt ca s-au dus.


Stii, cea mai mare greseala pe care o faci acum este sa te gandesti ca totul se intampla din vina ta... Pur si simplu vreti lucruri diferite in momentul asta. Drumurile voastre s-au despartit. De ce trebuie sa stai sa te gandesti cu ce ai gresit?

Intotdeauna am crezur in vorba ca "ce e al tau e pus deoparte". Daca e sa fiti sortiti unul altuia, drumurile voastre se vor intersecta iar. Ce nu inteleg eu, este: de ce insisti sa o cauti, daca vezi ca ea nu vrea sa mentina legatura cu tine in momentul asta? Hai sa fim prieteni, amici, dar mai bine sa nu ne auzim...

Cat despre sarbatori... de ce nu ar fi acea persoana draga despre care vorbesti mama ta sau tatal tau?

De ce sa stai si sa iti plangi de mila pentru ca ea a facut o alegere? De ce sa stai la capatul telefonului si sa astepti ca ea sa iti raspunda? De ce sa nu iti iei viata in propriele maini, sa nu mai depinzi de actiunile altora, ci doar de ale tale? De ce sa nu fi liber si independent?

Si mai ales, de ce toate visele tale si sperantele de viitor se leaga de ea? Tu ai trait doar pentru ea? Viitorul tau nu inseamna nimic fara ea?
Ea nu mai este... va trebuia sa iti gasesti calea singur. Lucrul asta te va intari, pentru ca... "ce nu ne doboara, ne face mai puternici".

Fii puternic, nu mai sta sa te intrebi cu ce ai gresit si ce ar fi trebuit sa faci diferit, pentru ca ajungi la autoextenuare. Astea sunt ganduri care nu au raspuns si care te seaca pur si simplu de energie si de viata.

Stii... din cate vad eu (sau din cate imi dau seama) tu esti chiar pe muchia cutitului si ai 2 variante

1. sa cazi intr-o depresie extrem de puternica, din care vei iesi foarte greu si probabil vei ramane cu sechele
2. sa te ambitionezi si sa te aduni, sa iti vezi mai departe de viata ta, sa pretuiesti ceea ce ai langa tine (familie, prieteni) si sa iesi invingator din situatia in care esti.

In care parte vei cadea de pe muchie, esti singurul care decide...
Dadutza
Postat pe 8 Noiembrie 2011 14:35
De la: kudika464269, la data 2011-11-08 01:12:29Of of... grea mai este suferinta din dragoste.
Au trecut ceva zile de cand a plecat si nu a dat niciun semn. Absolut nimic. I-am scris dar niciun raspuns. Macar sa spuna ca a ajuns cu bine.
Cand i-am urat drum bun la aeroport mi-a raspuns ca ne mai auzim... Dar se pare ca nu a fost asa.
Nu am fost bun de nimic zilele astea. Nu ma mai pot concentra si sunt in continuare ravasit. Scurta intalnire cu marea a ajutat, dar se pare ca nu destul. Saptamanile astea ar trebui sa imi termin lucrarea de doctorat dar nu pot concentra de nicio culoare. Poate ca aveam nevoie mai mult ca niciodata acum de un sprijin si de intelegere. Ma gandesc cu groaza ca se apropie sarbatorile. Toata lumea o sa fie bucuroasa alaturi de persoana draga, dar eu nu o sa am pe cine strange in brate. Nici nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca tot universul meu s-a prabusit, nu mai reusesc sa gasesc un reper si ma simt singur. Tot ma gandesc cu ce am gresit de s-a ajuns aici si incerc sa imi aflu vina pentru deznodamantul tragic. Of si cate sperante si vise aveam... acum toate simt ca s-au dus.



Banuielile mele ,cel putin in parte,s-au confirmat si numai acest lucru m-a determinat sa-ti mai scriu cateva randuri!Dar ,interesant este faptul ca tu iti continui sirul tulburarilor sufletesti,fara a tine cont macar de unul dintre sfaturile noastre!Treci dincolo de ele,cu o apatie si indiferenta,ambele,punandu-ma in situatia de a ma indoi de necesitatea de a-ti mai da vreun sfat!

Tu te-ai dus la aeroport din proprie initiativa,deci nu poti avea pretentia ca ea sa te mai caute,din moment ce nu a tinut ca tu sa o insotesti la plecare!Acesta este primul semnal,care ar fi trebuit sa te puna pe ganduri!

Cu acest demers ti-ai accentuat starea de rau,prin crearea de iluzii!Si iti afecteaza si capacitatea de concentrare asupra savarsirii tezei de doctorat!Observi,sesizezi ,modul personal ,autodistructiv emotional si psihic?Tu ar fi trebuit sa-ti urmezi cursul vietii,de zi cu zi,incercand sa nu mai pui accentul pe prezenta ei in viata ta si sa te pregatesti corespunzator pentru doctorat!Crezi ca te va ajuta la sustinerea tezei,faptul ca tu suferi din cauza ei?Eu nu cred asta,dimpotriva,ravasirile personale iti vor afecta viata profesionala si cariera!

Sprijinul despre care ne povestesti,il poti gasi in sanul familiei,in intelegerea prietenilor,prin reluarea legaturilor cu acestia si ,de ce nu,chiar prin cunoasterea altei femei,care sa te inteleaga!Crezi ca nu mai exista femei in aceasta lume?Gresit!Totul este sa vrei sa iesi din carapacea ta!

Pana la sosirea sarbatorilor de iarna mai este suficient timp ,astfel incat poti sa iesi din casa,socializeaza,ai un mediu de viata destul de incorsetat in acest moment!De ce iti plangi de mila inutil?Tu nu ai decat o singura vina si anume;Esti slab din fire,te doboara orice esec amoros,iti place lamentarea,in loc sa devii puternic ,tocmai ca urmare a deziluziilor!Nu mai ai reper?Nu cred asta!Reperele tale ar trebui sa fie viata insasi,cu toate satisfactiile si rateurile ei!Ai reper in familie,in profesia ta,in cunoscutii tai,in speranta unei noi iubiri!Experimenteaza ,incearca sa cunosti si altceva in materie de sex practicat,mi se pare ca esti cam "mototol" in acest sens,scuza expresia daca este prea dura pentru tine!Femeilor le plac barbatii cu initiativa in ceea ce priveste actul sexual,ele nu agreeaza pe cei molateci,fara consistenta in crearea placerilor intime,intr-un cuvant,ele vor un barbat inovator in pat!Sper ca prin aceste randuri scrise,sa nu creez animoziatti pe acest forum ,ci,dimpotriva,vreau ca tu sa iei aminte la ceea ce ai de facut de acum incolo!
RAINBOWLADY
Postat pe 8 Noiembrie 2011 15:15
De la: kudika464269, la data 2011-11-08 01:12:29Of of... grea mai este suferinta din dragoste.
Au trecut ceva zile de cand a plecat si nu a dat niciun semn. Absolut nimic. I-am scris dar niciun raspuns. Macar sa spuna ca a ajuns cu bine.
Cand i-am urat drum bun la aeroport mi-a raspuns ca ne mai auzim... Dar se pare ca nu a fost asa.
Nu am fost bun de nimic zilele astea. Nu ma mai pot concentra si sunt in continuare ravasit. Scurta intalnire cu marea a ajutat, dar se pare ca nu destul. Saptamanile astea ar trebui sa imi termin lucrarea de doctorat dar nu pot concentra de nicio culoare. Poate ca aveam nevoie mai mult ca niciodata acum de un sprijin si de intelegere. Ma gandesc cu groaza ca se apropie sarbatorile. Toata lumea o sa fie bucuroasa alaturi de persoana draga, dar eu nu o sa am pe cine strange in brate. Nici nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca tot universul meu s-a prabusit, nu mai reusesc sa gasesc un reper si ma simt singur. Tot ma gandesc cu ce am gresit de s-a ajuns aici si incerc sa imi aflu vina pentru deznodamantul tragic. Of si cate sperante si vise aveam... acum toate simt ca s-au dus.


supararea cand imi vine...mai, mai!!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Noiembrie 2011 15:20
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-08 15:20:17
De la: kudika464269, la data 2011-11-08 01:12:29Of of... grea mai este suferinta din dragoste.
Au trecut ceva zile de cand a plecat si nu a dat niciun semn. Absolut nimic. I-am scris dar niciun raspuns. Macar sa spuna ca a ajuns cu bine.
Cand i-am urat drum bun la aeroport mi-a raspuns ca ne mai auzim... Dar se pare ca nu a fost asa.
Nu am fost bun de nimic zilele astea. Nu ma mai pot concentra si sunt in continuare ravasit. Scurta intalnire cu marea a ajutat, dar se pare ca nu destul. Saptamanile astea ar trebui sa imi termin lucrarea de doctorat dar nu pot concentra de nicio culoare. Poate ca aveam nevoie mai mult ca niciodata acum de un sprijin si de intelegere. Ma gandesc cu groaza ca se apropie sarbatorile. Toata lumea o sa fie bucuroasa alaturi de persoana draga, dar eu nu o sa am pe cine strange in brate. Nici nu stiu ce sa mai fac. Mi se pare ca tot universul meu s-a prabusit, nu mai reusesc sa gasesc un reper si ma simt singur. Tot ma gandesc cu ce am gresit de s-a ajuns aici si incerc sa imi aflu vina pentru deznodamantul tragic. Of si cate sperante si vise aveam... acum toate simt ca s-au dus.


supararea cand imi vine...mai, mai!!

Ce faci dom'ne, cand iti vine ?!?
alegro6543
Postat pe 8 Noiembrie 2011 16:21
Zici ca esti personajul principal dintr-o tragedie greaca
kudika_pudika
Postat pe 8 Noiembrie 2011 21:07
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-08 21:07:51Zici ca esti personajul principal dintr-o tragedie greaca

un satir?
miss_darine
Postat pe 8 Noiembrie 2011 21:15
De la: kudika464269, la data 2011-11-03 00:20:01Vad ca mai toti imi recomandati sa o las si sa imi vad de viata mai departe. Problema e ca nu concep viata mai departe fara ea. Nu vreau sa ma las batut asa usor.
Cam dupa o ora dupa ce am plecat de la ea m-a sunat sa lamurim unele lucruri. La sfarsit mi-a spus clar ca nu mai vrea sa continue relatia cu mine. Am rugat-o sa imi spuna in fata si m-am dus la ea acasa. Am rugat-o sa ma lase sa o mai tin pentru ultima oara in brate in locul unde ne-am sarutat ultima oara. A fost de acord si ne-am dus impreuna la acel loc. Am tinut-o in brate cam jumatate de ora, cam la fel de mult cat a durat si prima noastra sarutare. Am plans ca un copil si m-am racorit de tot ce aveam pe suflet. Am vazut ca pare si ea suparata de cele intamplate, dar s-a abtinut sa planga. Mi-a spus ca o pot suna pe viitor sau chiar sa ne mai vedem. Cand sa o duc acasa mi-a spus ca ii este foame. Am acceptat sa mergem la un restaurant unde insistent repeta ca este ultima cina. Pot sa spun ca am ras, am depanat unele amintiri placute si am reusit si eu sa mai rad. Simteam ca ma ustura ochii de mor de la plansul de dinainte. Se pare ca zborul i-a fost amanat cu 1 zi din cauza unei probleme la aeroport, deci sa vedeti ca universul comploteaza in favoarea mea. La drumul de intoarcere mi-a povestit una alta despre plecare si parea relaxata. I-am propus sa o duc la aeroport dimineata si nu a prea fost de acord. Nici nu stiu ce sa mai cred. Oare mai este vreo sansa?
P.S. Pentru colegul care tot intreaba de masina. Decapotabila este in fata portii mele. Cred ca o sa i-o dau inapoi dupa ce se intoarce. Chiar daca nu o sa mai fie cu mine nu vreau sa o mai vad ca o sa imi aduc aminte de ea si ma va durea iarasi.
Nu imi dau seama daca constientizati prin ce momente de cumpana trec eu acum si cat zbucium este in sufletul meu. Sunt un luptator si nu vreau sa ma dau batut. Desi poate v-ati format o parere negativa despre ea, eu o iubesc enorm de mult si inca cred in viitorul relatiei noastre.


Aici din pacate nu este vorba de a fi sau a nu fi luptator.....oricat de luptator ai fi tu, ea nu te mai vrea..
Sunt o sumedenie de motive pentru care a acceptat sa luati cina impreuna, sa mergeti pentru ultima oara in locul in care v-ati cunoscut etc.
Te-a sunat pentru ca vroia sa fie cu constiinta impacata (in felul in care ea priveste lucrurile!).
De ce te amagesti singur ? Mai devreme sau mai tarziu o sa aflii si motivul acestei schimbari... Cand o femeie prefera sa faca orice altceva decat dragoste cu partenerul de viata nu prea sunt multe motive. Iata cateva :
1. si-a gasit un altul si considera ca-l inseala pe ACELA cu tine, desi tu esti oficialul ; 2. s-a reorientat dpdv sexual catre o femeie ; 3. poate ca simte oarecare disconfort in timpul actului sexual si desi este o fata desteapta nu merge la doctor sa vada care este cauza acestui disconfort;
Din pacate pentru tine din ce povestesti tu, relatia voastra nu prea are un viitor impreuna......
Ori o lasi sa-si revina (daca este doar o ratacire, desi spui ca dureaza de ceva vreme purtarea asta a ei, si refuza sa plecati impreuna in weekend-uri) insa fara sa o cauti, fara sms-uri si mail-uri, si daca intr-adevar te iubeste se va intoarce, ori iti iei frumos ramas bun si pleci cu fruntea sus. Esti barbat, suferi acum, insa iti vei revenii...
Nu te mai chinui si framanta pentru ca nu prea merita.
kukla
Postat pe 8 Noiembrie 2011 21:35
De la: kukla, la data 2011-11-08 21:35:15 Cand o femeie prefera sa faca orice altceva decat dragoste cu partenerul de viata nu prea sunt multe motive. Iata cateva :
1. si-a gasit un altul si considera ca-l inseala pe ACELA cu tine, desi tu esti oficialul ; 2. s-a reorientat dpdv sexual catre o femeie ; 3. poate ca simte oarecare disconfort in timpul actului sexual si desi este o fata desteapta nu merge la doctor sa vada care este cauza acestui disconfort;
kudika_pudika
Postat pe 8 Noiembrie 2011 22:21
uffff, am zis:

4. pur si simplu nu-i face placere din lipsa de experienta/consideratie/compatibilitate fara nici o legatura cu cele de mai sus.

Si am mai zis ca varianta nr 2 e preferata mea
kudika_pudika
Postat pe 8 Noiembrie 2011 22:24
De la: kudika_pudika, la data 2011-11-08 22:24:17uffff, am zis:

4. pur si simplu nu-i face placere din lipsa de experienta/consideratie/compatibilitate fara nici o legatura cu cele de mai sus.

Si am mai zis ca varianta nr 2 e preferata mea


si cand te gandesti ca nu am avut rabdare sa citesc toate postarile
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

Scuze, asta a fost parerea mea dupa ce am citit doar ce a postat el...
kukla
Postat pe 9 Noiembrie 2011 17:16
Buna. Am citit ce ai scris ...nu o cunosc insa pot sa iti spun ceva verficat pe propria piele : in general daca oferi neconditionat vei lua multe suturi de la cine te astepti mai putin.

Prietena ta..,plecand de la prezumtia ca versiunea ta e cea mai aproape de realitate (stii toti suntem subiectivi) ...profita de tine pentru ca o lasi. Ba o incurajezi sa faca asta...nu ii mai arata ca depinzi de ea emotional vorbind...ca financiar se pare ca e cam invers.

Stii cum e cand nu dai 2 parale pe ei oamenii care te calcau in picioare..par dintr-o data sa te observe ba chiar sa te vrea in preajma lor.

Nush daca e cel mai bun sfat in situati ta...tu iti cunosti cel mai bine viata. Dar cateodata e bine sa te detasezi putin de lucrurile sau persoanele in care ai investit f mult ca sa iti dai seama daca se mai merita.
evangeline87
Postat pe 9 Noiembrie 2011 19:54
De la: kukla, la data 2011-11-09 17:16:40
na ca mai bine le citeam, acum sunt acuzata de plagiat

nici vorba de asa ceva, doar am completat ce ai zis tu
kudika_pudika
Postat pe 9 Noiembrie 2011 20:37
dispari
kudika_pudika
Postat pe 9 Noiembrie 2011 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
credeti ca o femeie care a inselat, merita iertata? 72 De la: dontworibehapi 14 Aprilie 2009 14:07
ce sa fac? 2 De la: baba_cloanta 11 Iunie 2010 11:06
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:43
cum il recuceresc ..? :( 40 De la: Diavolyta_ 4 Iulie 2009 23:03