Setari Cookie-uri

Sex in 3,greseala vietii mele!

De la: franziska_eu, la data 2012-01-28 23:51:11[
Si inca o chestiune: fii cu ochii pe prietena ta si pe sotul tau.


e tarziu..consider ca-i deja o cauza pierduta ..
Stef_80
Postat pe 28 Ianuarie 2012 23:54
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 22:03:49a spus ca regreta ca a facut asta si ca nu ar mai face'o niciodata...incerc sa am incredere....astazi l'am vazut distrus si cred ca este adevarat ceea ce imi spune...ma tinea in brate cand eu plangeam si ma ruga sa nu mai plang,se vedea ca ii pare rau desi eu sunt vinovata.Fatza de fetita mea am un comportament exemplar crede-ma pt ca mi-am dorit-o din toata inima,este prea mica sa inteleaga acum,dar nu o sa mai gresesc de acum fatza de nimeni,mai ales fatza de ea,nu as putea face vreodata ceva ce as sti ca o raneste s-au i-ar putea afecta dezvoltarea psihica sau educatia.Eu ca orice mama o pun pe ea pe primul loc pentru ca are dreptul la o viata frumoasa si fericita alaturi de noi ...crede-ma ca nu am facut un copil sa imi bat joc de el.


Eu sunt convinsa ca esti o mamica buna pentru copilasul tau! Ai un suflet incarcat de iubire si grija pentru cei din jur, dar gandeste-te si la tine, draga mea, inainte de a-i rasfata pe toti!
franziska_eu
Postat pe 28 Ianuarie 2012 23:54
De la: snowflake_, la data 2012-01-28 23:54:05
De la: franziska_eu, la data 2012-01-28 23:51:11[
Si inca o chestiune: fii cu ochii pe prietena ta si pe sotul tau.


e tarziu..consider ca-i deja o cauza pierduta ..


Daca atat sotul cat si prietena au respect pentru doamna care a initiat topicul, vor respecta hotararea ei de a lasa lucrurile in punctul in care au fost lasate, parerea mea.
franziska_eu
Postat pe 28 Ianuarie 2012 23:56
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 22:59:12eu chiar vreau sa apelez la un psiholog pentru ca deja simt ca situatia asta ma depaseste si sper ca un psiholog sa ma poata ajuta sa porivesc altfel lucrurile sau in orice fel,saptamana viitoare sigur ma duc,el nu prea ar avea de ce este vina mea.


Ar trebui sa mergeti amandoi, pentru ca este o problema care va priveste pe amandoi, chiar daca tu imi pare mai macinata de suparare decat el. Duceti-va impreuna la psiholog, cu siguranta ca psihologul va va ajuta sa depasiti acest impas.
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:00
Totusi..... o femeie care iubeste, isi aduce prietena in patul conjugal ???!! Si eu am un sot, il iubesc, ma iubeste, nu am fost si nici nu sunt geloasa, dar..... nu as face asta pt.nimic in lume. Parerea mea !
GHEISA_
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:01
De la: franziska_eu, la data 2012-01-28 23:56:29
De la: snowflake_, la data 2012-01-28 23:54:05
De la: franziska_eu, la data 2012-01-28 23:51:11[
Si inca o chestiune: fii cu ochii pe prietena ta si pe sotul tau.


e tarziu..consider ca-i deja o cauza pierduta ..


Daca atat sotul cat si prietena au respect pentru doamna care a initiat topicul, vor respecta hotararea ei de a lasa lucrurile in punctul in care au fost lasate, parerea mea.


sa fie ca tine si sa n-am eu dreptate ..desi raman la impresia ,ca odata simtit gustul alteia ..e greu sa nu recidiveze..
le doresc bine ,uitare definitiva si grabnica a ceea ce a fost..!!
Stef_80
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:02
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 23:24:24iar in legatura cu divortzul nu am face asta nici eu nici el indiferent de motiiv,vrem sa ne crestem fetita impreuna si nu cred ca divortzul ar fi solutia la ceva din contra ar aduce mai multa suferinta si nu doar noua si fetitei noastre si nu sunt dispusa sa pun aceasta miza.


Divortul nu e o solutie, dar o vizita la psiholog a amandurora, da. O sa fie bine, o sa vezi!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:05
De la: GHEISA_, la data 2012-01-29 00:01:23 Totusi..... o femeie care iubeste, isi aduce prietena in patul conjugal ???!! Si eu am un sot, il iubesc, ma iubeste, nu am fost si nici nu sunt geloasa, dar..... nu as face asta pt.nimic in lume. Parerea mea !


Gheisa, fiecare om traieste si percepe iubirea in mod diferit!
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:05
De la: zmeu, la data 2012-01-28 00:12:09
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 23:28:42
De la: zmeu, la data 2012-01-27 23:10:20lasa ne kudika_847 ca ne plictisesti

nu cred ca am obligat pe cineva sa citeasca ,dar vad ca te intereseaza din moment ce tot comentezi ca te plictisesc,exista sus la pagina un x te rog apasa'l sa nu te mai plictisesti fa ceva cu timpul tau liber in loc sa citesti postarile mele.
stai linistita ca nu ti am citit aberatiile decat titlul,,dute ca ne plicyisesti,,fa cva cu timpul tau liber nu mai face si vb prostii


mda, iti dai seama, cat de aberant esti, din moment ce judeci un om sau o situatie doar dupa un titlu de topic.
franziska_eu
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:07
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 21:22:04Vreau sa incep prin a va ruga sa nu ma criticati,sau sa fitzi rautaciosi....sunt oricum destul de suparata.Ieri am facut greseala vietii mele...si deja casnicia mea a inceput sa se duca pe apa sambetei,casnicia la care visam de cand l-am cunoscut,iar acum am stricat totul.Am 21 de ani,iar sotul meu 26 suntem impreuna de 4 ani,casatoriti din august,avem o fetita de 1 luna.Am vrut sa fac ceva nou pt el,sa fiu deschisa fatza de lucurile noi si sa nu las monotonia sa intervina,chiar am incercat sa fac totul pt a-l face fericit cu adevarat,ma ocup de casa,de familia noastra,ii fac toate poftele etc,iar aici intervine greseala.Am vb cu o prietena sa facem sex in 3....era ceva nou ...si pana la urma am reusit sa o conving,a venit la noi si am inceput sa "ne jucam"...a fost totul bine...pana s'a trezit fetita,iar eu m-am ocupat de ea sa ii dau sa pape sa o adorm etc.Iar ei au continuat si in tot acest timp a uitat complet de mine nici macar odata nu s'a uitat la mine sau ceva.M-am suparat desi nu am aratat nimic,ea vroia sa se imbrace si el tragea de tricoul ei si zicea nu te imbraca ca o sa continue cand vin eu,am plecat in bucatarie ...si am auzit ca ea i-a spus sa termine ca o sa ma supar eu,iar el spunea nu ca nu se supara,oricum nu am mai continuat nimic si ne'am pus sa dormim....eu nu am dormit deloc de ieri pt ca nu pot am in minte imaginea aia si tot ...desi el sustine ca nu ar fi facut asta daca nu ziceam eu si ca nu ar fi mers niciodata cu alta,dar degeaba,nu pot sa uit sau sa trec cu vederea lucrul asta.Mi s'a parut k era prea frumos totul pt el si nu i'am stricat momentul...dar nu mai pot fi cum eram inainte ca asta sa se intample...i-am spus ca poate fi cu altcineva daca vrea,dar sa aiba grija sa nu se afle,fac asta pentru fetita mea sa creasca alaturi de ambii parinti si sa fie cea mai fericita fetita,pentru ca o iubesc enorm si este totul pentru mine...el inca continua sa spuna ca nu vrea pe alta si ca ma iubeste dar aseara am vazut altceva.Poate invatatzi ceva din ceea ce v-am povestit eu,sa nu faceti si voi greseala mea.Daca aveti sfaturi in legatura cu ceea ce as putea sa fac sa imi fie mai usor,o sa incerc sa tzin cont de ele.Repet va rog sa nu ma criticati,imi ajunge durerea asta si vinovatia pe care o simt stiind ca am distrus totul.

greseala se plateste.... asa ca degeaba,daca n te-a dus capul..tarziu...ti-ai facu- cu mana ta
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:39
De la: kudika1993, la data 2012-01-28 20:24:18
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 22:59:12eu chiar vreau sa apelez la un psiholog pentru ca deja simt ca situatia asta ma depaseste si sper ca un psiholog sa ma poata ajuta sa porivesc altfel lucrurile sau in orice fel,saptamana viitoare sigur ma duc,el nu prea ar avea de ce este vina mea.




Inceteaza sa te mai chinuiesti singura !Este vina voastra nu a ta! Daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi acceptat a treia persoana pentru nimic lume!Astea sunt fantezii pe care nu le indeplinesti cand esti casatorit ! Puteti consulta un psiholog de cuplu (nu numai tu ai nevoie)! Curaj ca nu e sfirsitul lumii!

pai daca ea i-a si bagat-o pe nas? ce ai fii vrut? sa o refuze pe nevasta lui draga?
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 00:40
Aveti cu totii dreptate si am recunoscut ca a fost grseala mea,dar nu o pot schimba cu nimic ,oricum el incearca sa evite cat mai mult situatia ...azi a venit ea pe la ,mine cu ce ocazie nu stiu ...iar eu ma aranjam in baie ...iar el a venit si a stat cu mine in baie pana am iesit nu a vrut sa ramana nici o clipa langa ea singur sau ceva.Chiar nu am vazut nimic din partea lui .Lucrurile incep sa decurga bine si am inceput sa avem o relatie mult mai deschisa si sa vorbim despre lucrurile care ne deranjeaza si care nu.Incercam sa fim prieteni mai buni decat eram pana acum.Oricum greselile nu o sa le mai repetam si vad ca incearca sa faca tot posibilul sa ma faca fericita si sa indrepte lucrurile asa cum crede el mai bine.Am inceput sa nu ma mai gandesc LA ACEL LUCRU pentru a nu mai face rau relatiei noastre si vad acelasi lucru din partea lui .Sunt de parere ca iubirea invinge totul iar de acest lucru sunt sigura stiu ca ma iubeste,pentru ca a renuntat la tot ceea ce nu imi placea inainte doar pentru a nu ma mai supara si multe lucruri pe zi ce trece relatia noastra se ameliora...si pot sa afirm ca am avut un timp cand am atins poate chiar apogeul lubirii dintre noi si o sa facem asta in continuare.Desi au trecut anii peste noi,iubirea nu a diminuat din contra a crescut odata cu maturitatea noastra in relatie sa spun asa.Va multumesc pentru sfaturi si gandurile voastre bune,la fel si pentru criticile pe care le meritam .In viata poti sa ierti orice.
kudika_847
Postat pe 29 Ianuarie 2012 17:59
De la: kudika_847, la data 2012-01-29 17:59:14Aveti cu totii dreptate si am recunoscut ca a fost grseala mea,dar nu o pot schimba cu nimic ,oricum el incearca sa evite cat mai mult situatia ...azi a venit ea pe la ,mine cu ce ocazie nu stiu ...iar eu ma aranjam in baie ...iar el a venit si a stat cu mine in baie pana am iesit nu a vrut sa ramana nici o clipa langa ea singur sau ceva.Chiar nu am vazut nimic din partea lui .Lucrurile incep sa decurga bine si am inceput sa avem o relatie mult mai deschisa si sa vorbim despre lucrurile care ne deranjeaza si care nu.Incercam sa fim prieteni mai buni decat eram pana acum.Oricum greselile nu o sa le mai repetam si vad ca incearca sa faca tot posibilul sa ma faca fericita si sa indrepte lucrurile asa cum crede el mai bine.Am inceput sa nu ma mai gandesc LA ACEL LUCRU pentru a nu mai face rau relatiei noastre si vad acelasi lucru din partea lui .Sunt de parere ca iubirea invinge totul iar de acest lucru sunt sigura stiu ca ma iubeste,pentru ca a renuntat la tot ceea ce nu imi placea inainte doar pentru a nu ma mai supara si multe lucruri pe zi ce trece relatia noastra se ameliora...si pot sa afirm ca am avut un timp cand am atins poate chiar apogeul lubirii dintre noi si o sa facem asta in continuare.Desi au trecut anii peste noi,iubirea nu a diminuat din contra a crescut odata cu maturitatea noastra in relatie sa spun asa.Va multumesc pentru sfaturi si gandurile voastre bune,la fel si pentru criticile pe care le meritam .In viata poti sa ierti orice.

in ziua de azi nu prea se mai merita sa ierti orice... dar voi sunteti naive si credeti ca daca o faceti lucrurile se imbunatatesc....e doar imaginatia voastra...realitatea e cruda...cel mai rau lucru,e cel facut cu mana ta eu iti urez succes,mi-as dori sa ma insel....dar si eu am invatat candva pe pielea mea ca am dreptate
steffy91
Postat pe 29 Ianuarie 2012 22:22
De la: kudika_847, la data 2012-01-27 21:49:47sper ca fetita mea sa nu faca niciodata greselile mele crede-ma ca m-am gandit mult la asta si o sa fiu alaturi de ea mereu sa o ajut sa ia o decizie buna sau cu un sfat prietenesc,am gresit si am recunoscut,dar important este ca am invatat din aceasta greseala ,iar pe viitor o sa fiu mult mai atenta in legatura cu tot,fetita mea este tot ce am mai bun pe lumea asta si tot ce conteaza pentru mine,niciodata nu o sa o invatz de rau,daca este cazul prefer sa fiu eu nefericita in schimbul fericirii ei.


ai gresit si ai platit! cam scump, adevarat! dar crede-ma n-ai pierdut nimic, daca-l iubeai nu puteai sa-l imparti cu alta, chiar si ocazional!
kiss_my_ass
Postat pe 30 Ianuarie 2012 09:07
De la: kudika_847, la data 2012-01-29 17:59:14Aveti cu totii dreptate si am recunoscut ca a fost grseala mea,dar nu o pot schimba cu nimic ,oricum el incearca sa evite cat mai mult situatia ...azi a venit ea pe la ,mine cu ce ocazie nu stiu ...iar eu ma aranjam in baie ...iar el a venit si a stat cu mine in baie pana am iesit nu a vrut sa ramana nici o clipa langa ea singur sau ceva.Chiar nu am vazut nimic din partea lui .Lucrurile incep sa decurga bine si am inceput sa avem o relatie mult mai deschisa si sa vorbim despre lucrurile care ne deranjeaza si care nu.Incercam sa fim prieteni mai buni decat eram pana acum.Oricum greselile nu o sa le mai repetam si vad ca incearca sa faca tot posibilul sa ma faca fericita si sa indrepte lucrurile asa cum crede el mai bine.Am inceput sa nu ma mai gandesc LA ACEL LUCRU pentru a nu mai face rau relatiei noastre si vad acelasi lucru din partea lui .Sunt de parere ca iubirea invinge totul iar de acest lucru sunt sigura stiu ca ma iubeste,pentru ca a renuntat la tot ceea ce nu imi placea inainte doar pentru a nu ma mai supara si multe lucruri pe zi ce trece relatia noastra se ameliora...si pot sa afirm ca am avut un timp cand am atins poate chiar apogeul lubirii dintre noi si o sa facem asta in continuare.Desi au trecut anii peste noi,iubirea nu a diminuat din contra a crescut odata cu maturitatea noastra in relatie sa spun asa.Va multumesc pentru sfaturi si gandurile voastre bune,la fel si pentru criticile pe care le meritam .In viata poti sa ierti orice.



Draga mea,special am lasat o pauza intre comment-urile mele,pauza instalata in scopul de a vedea cum evolueaza casnicia voastra,dupa incidentul amoros autoprovocat!!Am inteles regretul tau si al sotului,par justificate in contextul dat de casnicia voastra si existenta unui pui de om,,dar vreau sa-ti spun urmatorul lucru;pentru ca totul sa reintre pe vechiul fagas,acum sunt extrem de dura cu tine!!!,,elimin-o pe prietena ta din peisajul comun,,fii radicala si taie-i orice elan venit in vederea efectuarii vizitelor inopinante sau programate!Mai mult ca sigur ca i-a placut jocul erotic,cu sotul tau,,,sunt femeie matura si "miros" tentatiile de la distanta!!Si iti garantez ca va dori sa repete experienta respectiva!Daca iti era prietena cu adevarat,nu accepta partida respectiva,ci,dimpotriva,te punea la punct imediat si rupea ea, orice relatie cu tine!!!!!Deci,cauta sa elimini orice legat de aventura neplacuta si relationeaza cu sotul tau mult mai mult decat ai facut-o pana cum!!!Sa faci compromisuri poate fi interpretata ca dovada de emancipare,intelegere,modernism,dar sa nu le accepti ca parte din viata ta,denota intelepciune!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 09:54
De la: kudika_847, la data 2012-01-29 17:59:14Aveti cu totii dreptate si am recunoscut ca a fost grseala mea,dar nu o pot schimba cu nimic ,oricum el incearca sa evite cat mai mult situatia ...azi a venit ea pe la ,mine cu ce ocazie nu stiu ...iar eu ma aranjam in baie ...iar el a venit si a stat cu mine in baie pana am iesit nu a vrut sa ramana nici o clipa langa ea singur sau ceva.Chiar nu am vazut nimic din partea lui .Lucrurile incep sa decurga bine si am inceput sa avem o relatie mult mai deschisa si sa vorbim despre lucrurile care ne deranjeaza si care nu.Incercam sa fim prieteni mai buni decat eram pana acum.Oricum greselile nu o sa le mai repetam si vad ca incearca sa faca tot posibilul sa ma faca fericita si sa indrepte lucrurile asa cum crede el mai bine.Am inceput sa nu ma mai gandesc LA ACEL LUCRU pentru a nu mai face rau relatiei noastre si vad acelasi lucru din partea lui .Sunt de parere ca iubirea invinge totul iar de acest lucru sunt sigura stiu ca ma iubeste,pentru ca a renuntat la tot ceea ce nu imi placea inainte doar pentru a nu ma mai supara si multe lucruri pe zi ce trece relatia noastra se ameliora...si pot sa afirm ca am avut un timp cand am atins poate chiar apogeul lubirii dintre noi si o sa facem asta in continuare.Desi au trecut anii peste noi,iubirea nu a diminuat din contra a crescut odata cu maturitatea noastra in relatie sa spun asa.Va multumesc pentru sfaturi si gandurile voastre bune,la fel si pentru criticile pe care le meritam .In viata poti sa ierti orice.


Eu va doresc tot binele din lume! Si inca un sfat: mai gandeste-te si la tine, nu numai la ceilalti!
franziska_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2012 11:13
De la: MissRainbow, la data 2012-01-30 09:54:58
De la: kudika_847, la data 2012-01-29 17:59:14Aveti cu totii dreptate si am recunoscut ca a fost grseala mea,dar nu o pot schimba cu nimic ,oricum el incearca sa evite cat mai mult situatia ...azi a venit ea pe la ,mine cu ce ocazie nu stiu ...iar eu ma aranjam in baie ...iar el a venit si a stat cu mine in baie pana am iesit nu a vrut sa ramana nici o clipa langa ea singur sau ceva.Chiar nu am vazut nimic din partea lui .Lucrurile incep sa decurga bine si am inceput sa avem o relatie mult mai deschisa si sa vorbim despre lucrurile care ne deranjeaza si care nu.Incercam sa fim prieteni mai buni decat eram pana acum.Oricum greselile nu o sa le mai repetam si vad ca incearca sa faca tot posibilul sa ma faca fericita si sa indrepte lucrurile asa cum crede el mai bine.Am inceput sa nu ma mai gandesc LA ACEL LUCRU pentru a nu mai face rau relatiei noastre si vad acelasi lucru din partea lui .Sunt de parere ca iubirea invinge totul iar de acest lucru sunt sigura stiu ca ma iubeste,pentru ca a renuntat la tot ceea ce nu imi placea inainte doar pentru a nu ma mai supara si multe lucruri pe zi ce trece relatia noastra se ameliora...si pot sa afirm ca am avut un timp cand am atins poate chiar apogeul lubirii dintre noi si o sa facem asta in continuare.Desi au trecut anii peste noi,iubirea nu a diminuat din contra a crescut odata cu maturitatea noastra in relatie sa spun asa.Va multumesc pentru sfaturi si gandurile voastre bune,la fel si pentru criticile pe care le meritam .In viata poti sa ierti orice.



Draga mea,special am lasat o pauza intre comment-urile mele,pauza instalata in scopul de a vedea cum evolueaza casnicia voastra,dupa incidentul amoros autoprovocat!!Am inteles regretul tau si al sotului,par justificate in contextul dat de casnicia voastra si existenta unui pui de om,,dar vreau sa-ti spun urmatorul lucru;pentru ca totul sa reintre pe vechiul fagas,acum sunt extrem de dura cu tine!!!,,elimin-o pe prietena ta din peisajul comun,,fii radicala si taie-i orice elan venit in vederea efectuarii vizitelor inopinante sau programate!Mai mult ca sigur ca i-a placut jocul erotic,cu sotul tau,,,sunt femeie matura si "miros" tentatiile de la distanta!!Si iti garantez ca va dori sa repete experienta respectiva!Daca iti era prietena cu adevarat,nu accepta partida respectiva,ci,dimpotriva,te punea la punct imediat si rupea ea, orice relatie cu tine!!!!!Deci,cauta sa elimini orice legat de aventura neplacuta si relationeaza cu sotul tau mult mai mult decat ai facut-o pana cum!!!Sa faci compromisuri poate fi interpretata ca dovada de emancipare,intelegere,modernism,dar sa nu le accepti ca parte din viata ta,denota intelepciune!!



Da, e foarte bun sfatul Dumneavoastra. M-am cam ferit sa-i spun doamnei care a initiat topicul sa termine prietenia cu acea femeie, dar ma bucur ca o alta persoana a fost cu mult mai directa decat mine si a pus punctul pe i!
franziska_eu
Postat pe 30 Ianuarie 2012 11:16
Ea a spus ca a facut asta pentru mine...poate ca sunt eu naiva si chiar isi dorea,pentru ca multe si'l doresc desi nu'l pot avea ,mi'ar placea sa pot sti ceea ce este cu adevarat.Oricum el vad ca incearca sa faca totul sa fie bine si sa nu ma supere deloc cum o facea si pana acum.Desi poate pare ciudat avem o relatie frumoasa si nu existau certuri intre noi,nu ne mai certasem de o gramada de timp deloc,nici dupaia nu ne'am certat dar pur si simplu nu mai puteam fi la fel.Oricum relatia se imbunatateste pe zi ce trece.Oricum lui nu am ce sa ii reprosez inafara de asta,din punctul asta de vedere sunt norocoasa,mi'a fost mereu alaturi ma ajuta in tot,se ocupa de fetita,are grija dimineata sa nu ma trezeasca pentru ca stie ca sunt obosita.este foarte ordonat,gateste ma ajuta in toate treburile gospodaresti.Oricum astazi sunt aici datorita lui,pentru ca la 18 ani am fost foarte aproape sa mor,iar el m'a dus cu forta la urgente desi eu nu vroiam sa merg...iar cand am ajuns acolo mi s'a spus ca daca nu ajungeam in jumatate de ora faceam stop cardiorespirator....Deci cam lui ii datorez totul si in plus de asta mi'a daruit si cel mai frumos cadou din lume,copilul pe care mi'l doream.Merita sa'l iubesc si sa'l respect toata viata.In vara facem nunta pentru ca suntem doar cununatzi,dar eu imi doresc sa fiu mireasa.
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 13:49
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 13:49:33Ea a spus ca a facut asta pentru mine...poate ca sunt eu naiva si chiar isi dorea,pentru ca multe si'l doresc desi nu'l pot avea ,mi'ar placea sa pot sti ceea ce este cu adevarat.Oricum el vad ca incearca sa faca totul sa fie bine si sa nu ma supere deloc cum o facea si pana acum.Desi poate pare ciudat avem o relatie frumoasa si nu existau certuri intre noi,nu ne mai certasem de o gramada de timp deloc,nici dupaia nu ne'am certat dar pur si simplu nu mai puteam fi la fel.Oricum relatia se imbunatateste pe zi ce trece.Oricum lui nu am ce sa ii reprosez inafara de asta,din punctul asta de vedere sunt norocoasa,mi'a fost mereu alaturi ma ajuta in tot,se ocupa de fetita,are grija dimineata sa nu ma trezeasca pentru ca stie ca sunt obosita.este foarte ordonat,gateste ma ajuta in toate treburile gospodaresti.Oricum astazi sunt aici datorita lui,pentru ca la 18 ani am fost foarte aproape sa mor,iar el m'a dus cu forta la urgente desi eu nu vroiam sa merg...iar cand am ajuns acolo mi s'a spus ca daca nu ajungeam in jumatate de ora faceam stop cardiorespirator....Deci cam lui ii datorez totul si in plus de asta mi'a daruit si cel mai frumos cadou din lume,copilul pe care mi'l doream.Merita sa'l iubesc si sa'l respect toata viata.In vara facem nunta pentru ca suntem doar cununatzi,dar eu imi doresc sa fiu mireasa.


tu i-ai facu propunerea sau ea a venit cu ideea?
kiss_my_ass
Postat pe 30 Ianuarie 2012 13:51
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 13:49:33Ea a spus ca a facut asta pentru mine...poate ca sunt eu naiva si chiar isi dorea,pentru ca multe si'l doresc desi nu'l pot avea ,mi'ar placea sa pot sti ceea ce este cu adevarat.Oricum el vad ca incearca sa faca totul sa fie bine si sa nu ma supere deloc cum o facea si pana acum.Desi poate pare ciudat avem o relatie frumoasa si nu existau certuri intre noi,nu ne mai certasem de o gramada de timp deloc,nici dupaia nu ne'am certat dar pur si simplu nu mai puteam fi la fel.Oricum relatia se imbunatateste pe zi ce trece.Oricum lui nu am ce sa ii reprosez inafara de asta,din punctul asta de vedere sunt norocoasa,mi'a fost mereu alaturi ma ajuta in tot,se ocupa de fetita,are grija dimineata sa nu ma trezeasca pentru ca stie ca sunt obosita.este foarte ordonat,gateste ma ajuta in toate treburile gospodaresti.Oricum astazi sunt aici datorita lui,pentru ca la 18 ani am fost foarte aproape sa mor,iar el m'a dus cu forta la urgente desi eu nu vroiam sa merg...iar cand am ajuns acolo mi s'a spus ca daca nu ajungeam in jumatate de ora faceam stop cardiorespirator....Deci cam lui ii datorez totul si in plus de asta mi'a daruit si cel mai frumos cadou din lume,copilul pe care mi'l doream.Merita sa'l iubesc si sa'l respect toata viata.In vara facem nunta pentru ca suntem doar cununatzi,dar eu imi doresc sa fiu mireasa.


Ok, dar am o intrebare. Tu ai fost vreodata la vot, stii cand se fac alegeri dinastea politice ?
Sau o sa te duco anul asta la vot pentru alegeri locala si parlamentare ?
Baiat_virgin
Postat pe 30 Ianuarie 2012 13:54
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 13:49:33Ea a spus ca a facut asta pentru mine...poate ca sunt eu naiva si chiar isi dorea,pentru ca multe si'l doresc desi nu'l pot avea ,mi'ar placea sa pot sti ceea ce este cu adevarat.Oricum el vad ca incearca sa faca totul sa fie bine si sa nu ma supere deloc cum o facea si pana acum.Desi poate pare ciudat avem o relatie frumoasa si nu existau certuri intre noi,nu ne mai certasem de o gramada de timp deloc,nici dupaia nu ne'am certat dar pur si simplu nu mai puteam fi la fel.Oricum relatia se imbunatateste pe zi ce trece.Oricum lui nu am ce sa ii reprosez inafara de asta,din punctul asta de vedere sunt norocoasa,mi'a fost mereu alaturi ma ajuta in tot,se ocupa de fetita,are grija dimineata sa nu ma trezeasca pentru ca stie ca sunt obosita.este foarte ordonat,gateste ma ajuta in toate treburile gospodaresti.Oricum astazi sunt aici datorita lui,pentru ca la 18 ani am fost foarte aproape sa mor,iar el m'a dus cu forta la urgente desi eu nu vroiam sa merg...iar cand am ajuns acolo mi s'a spus ca daca nu ajungeam in jumatate de ora faceam stop cardiorespirator....Deci cam lui ii datorez totul si in plus de asta mi'a daruit si cel mai frumos cadou din lume,copilul pe care mi'l doream.Merita sa'l iubesc si sa'l respect toata viata.In vara facem nunta pentru ca suntem doar cununatzi,dar eu imi doresc sa fiu mireasa.



Hmmmmmmmmm,personal,nu-mi miros a bine,toate aceste elogii aduse la adresa sotului!!!!Oare tu nu meriti nimic?Nu ai nicio calitate?Draga mea,stop cu aceste laude aduse sotului tau,,,fac si sunt bune pana la un punct!!Lasand la o parte incidentul respectiv,,care este punctul tau de vedere,legat de propria persoana?imi pare ca te subapreciezi,ceea ce este unul din factorii care au dus la derularea aventurii respective,tu,in incercarea de a-i face pe plac sotului,,,ai cam uitat de tine si de ceea ce reprezinti in familia ta!!!Deci,pune frana in autocomaptimire,doar esti femeie si purcede la treburi serioase,nu-l mai ridica in slavi pe sotul tau,caci daca nu i-ar fi placut sa faca ceea ce a facut,,,ti-ar fi croit doua palme sanatoase si si-ar fi vazut de treburile lui,nu ar fi tras de tricoul primadonei in cauza!!!!Asa ca,vedeti-va de viata voastra si tu,pune mai mult interes in propria persoana,in remontarea si revigorarea ta,ceea ce va duce la refacerea climatului calm ,din famile!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:00

Ok, dar am o intrebare. Tu ai fost vreodata la vot, stii cand se fac alegeri dinastea politice ?
Sau o sa te duco anul asta la vot pentru alegeri locala si parlamentare ?
[/quote]
Sincer pana acum nu am fost la vot niciodata.Dar cu siguranta o sa ma duc la alegerile viitoare. :P
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:04
Sincer pana acum nu am fost niciodata .Dar cu siguranta o sa ma duc la alegerile viitoare.
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:04
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 14:04:10
Ok, dar am o intrebare. Tu ai fost vreodata la vot, stii cand se fac alegeri dinastea politice ?
Sau o sa te duco anul asta la vot pentru alegeri locala si parlamentare ?

Sincer pana acum nu am fost la vot niciodata.Dar cu siguranta o sa ma duc la alegerile viitoare. :P[/quote]

Aoleu...
Baiat_virgin
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:06
Nu vreau sa ma ridic pe mine in slavi,de aceea nu vorbesc despre cum sunt eu,dar ca sa iti raspund tie o sa spun cateva lucruri si despre mine.Eu sunt obijnuita sa pun intotdeauna pe toata lumea inaintea mea si fericirea lor mai presus de a mea ca dovada a iubirii mele pentru ei,poate gresesc,dar am invatat sa nu fiu egoista si sa dau mai mult decat primesc de fiecare data.Imi vad de casa,le fac toate poftele culinare,imi dedic tot timpul fetitei si sotului meu,la fel si tatalui meu.La 15 ani am plecat la mama in Italia,undde am facut liceul 2 ani de zile,iar dupa ore munceam pentru ca vroiam sa "fiu pe picioarele mele" desi mama nu era de acord cu munca vroiam sa vad cum se castiga banii de unul singur,5 luni am lucrat ca model la o agetintie dar a treb uit sa renunt datorita programului prea incarcat.Iar dupa 2 ani cand am venit acasa in vacanta de iarna,l'am cunoscut pe sotul meu langa care am decis sa raman,iar de atunci suntem impreuna,am renuntat la viata care o aveam in italia si la scoala de acolo pentru a incepe aici o viata alaturi de el.m'am gandit si la tata pentru ca era singur aici si asa puteam fi si langa el pentru ca avea nevoie de mine,ii era greu singur .Mi'am continuat scoala aici si am facut diverse cursuri,de broker de asigurari,cosmetica,unghii in gel.Acum nu imi caut o munca pentru a sta cu fetita,lucrez de acasa,pun unghii in gel.
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:17
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 14:17:01Nu vreau sa ma ridic pe mine in slavi,de aceea nu vorbesc despre cum sunt eu,dar ca sa iti raspund tie o sa spun cateva lucruri si despre mine.Eu sunt obijnuita sa pun intotdeauna pe toata lumea inaintea mea si fericirea lor mai presus de a mea ca dovada a iubirii mele pentru ei,poate gresesc,dar am invatat sa nu fiu egoista si sa dau mai mult decat primesc de fiecare data.Imi vad de casa,le fac toate poftele culinare,imi dedic tot timpul fetitei si sotului meu,la fel si tatalui meu.La 15 ani am plecat la mama in Italia,undde am facut liceul 2 ani de zile,iar dupa ore munceam pentru ca vroiam sa "fiu pe picioarele mele" desi mama nu era de acord cu munca vroiam sa vad cum se castiga banii de unul singur,5 luni am lucrat ca model la o agetintie dar a treb uit sa renunt datorita programului prea incarcat.Iar dupa 2 ani cand am venit acasa in vacanta de iarna,l'am cunoscut pe sotul meu langa care am decis sa raman,iar de atunci suntem impreuna,am renuntat la viata care o aveam in italia si la scoala de acolo pentru a incepe aici o viata alaturi de el.m'am gandit si la tata pentru ca era singur aici si asa puteam fi si langa el pentru ca avea nevoie de mine,ii era greu singur .Mi'am continuat scoala aici si am facut diverse cursuri,de broker de asigurari,cosmetica,unghii in gel.Acum nu imi caut o munca pentru a sta cu fetita,lucrez de acasa,pun unghii in gel.

A avea grija de tine personal sau a-ti face uneori anumite pofte nu denota egoism.Daca tu personal nu vei avea grija de tine ....nimeni altcineva nu o va face.
Ai un sot bun...felicitari,te ajuta in casa.....bravo lui asa si este normal intr-o casnicie,treburile casnice se impart la 2.Eu orcum inca nu mi-am revenit dupa ce ti-am citit postul .Ce cauta fata aia cu voi in pat?Hai ma ca orcat de mult iti iubesti sotul nu faci asa ceva tocmai pentru ca nu vrei sa-l pierzi.Ce ma socat mai tare e ca am citit ca tu ai venit cu initiativa ,mai io sper sa va reveniti ,sincer.
Piscolinoo
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:32
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 14:17:01Nu vreau sa ma ridic pe mine in slavi,de aceea nu vorbesc despre cum sunt eu,dar ca sa iti raspund tie o sa spun cateva lucruri si despre mine.Eu sunt obijnuita sa pun intotdeauna pe toata lumea inaintea mea si fericirea lor mai presus de a mea ca dovada a iubirii mele pentru ei,poate gresesc,dar am invatat sa nu fiu egoista si sa dau mai mult decat primesc de fiecare data.Imi vad de casa,le fac toate poftele culinare,imi dedic tot timpul fetitei si sotului meu,la fel si tatalui meu.La 15 ani am plecat la mama in Italia,undde am facut liceul 2 ani de zile,iar dupa ore munceam pentru ca vroiam sa "fiu pe picioarele mele" desi mama nu era de acord cu munca vroiam sa vad cum se castiga banii de unul singur,5 luni am lucrat ca model la o agetintie dar a treb uit sa renunt datorita programului prea incarcat.Iar dupa 2 ani cand am venit acasa in vacanta de iarna,l'am cunoscut pe sotul meu langa care am decis sa raman,iar de atunci suntem impreuna,am renuntat la viata care o aveam in italia si la scoala de acolo pentru a incepe aici o viata alaturi de el.m'am gandit si la tata pentru ca era singur aici si asa puteam fi si langa el pentru ca avea nevoie de mine,ii era greu singur .Mi'am continuat scoala aici si am facut diverse cursuri,de broker de asigurari,cosmetica,unghii in gel.Acum nu imi caut o munca pentru a sta cu fetita,lucrez de acasa,pun unghii in gel.



Am inteles! Devotamentul dus la extrem, creeaza astfel de situatii,in care subiectul isi gaseste identitatea in nevoile celorlalti!!Altruismul insotit de ambitii personale,este bun,dar deja l-ai escaladat prim minimizarea ta ca persoana, definita prin propriile caracteristici!!!Ai renuntat la tine ,pentru ceilalti,,,ei,,,consider ca trebuie sa depasesti aceasta etapa din viata ta si sa incepi sa inveti sa te gandesti si la tine,la nevoile tale!!Creste-ti fetita,acorda-ti timp pentru a fi femeie si sotie si sotului tau,arata-i cealalta fata a ta,plina de satisfactia implinirii ca frumusete universala!!!
MissRainbow
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:44
Ai dreptate,dar pur si simplu nu ma lasa inima sa'mi acord timpul de care probabil as avea nevoie,sau macar o iesire cu prietenele sa ma relaxez prefer sa fiu mereu langa fetita,este mica si are nevoie de mama care sa i se dedice intrutotul,mereu am fost o fire devotata altora.Ma simt bine cand ii stiu fericiti.Sunt o familista convinsa,ador viata de familie,asta mi'am dorit intotdeauna,sunt fericita alaturi de familia mea si nu o sa mai gresesc cu nimic fatza de ei
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:56
De la: kudika_847, la data 2012-01-30 14:56:13Ai dreptate,dar pur si simplu nu ma lasa inima sa'mi acord timpul de care probabil as avea nevoie,sau macar o iesire cu prietenele sa ma relaxez prefer sa fiu mereu langa fetita,este mica si are nevoie de mama care sa i se dedice intrutotul,mereu am fost o fire devotata altora.Ma simt bine cand ii stiu fericiti.Sunt o familista convinsa,ador viata de familie,asta mi'am dorit intotdeauna,sunt fericita alaturi de familia mea si nu o sa mai gresesc cu nimic fatza de ei


si ce te-ai gandit tu: hai s-o punem de un sex in 3! imi chem prietena acasa si-mi fac fericit sotiorul! da stiu, sunt a drea qu!
kiss_my_ass
Postat pe 30 Ianuarie 2012 14:59


Nu esti a dracu fiecare are dreptul la o parere si chiar le asteptam de aceea am si scris acest topic pentru a vedea pareri.Repet nu stiu ce a fost in capul meu de am facut prostia asta dar nu vreau sa dau vina pe nimeni si mi'o asum in totalitate.Am gresit,acum platesc dar mi'a fost invatzatura de mine si cu siguranta nu o sa mai repet gresela asta si nimic asemanator.
kudika_847
Postat pe 30 Ianuarie 2012 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se regleaza geamurile termopan ? 2 De la: kudika462526 29 Octombrie 2011 18:07
urmele de rosturi 2 De la: gygy 18 Iulie 2010 22:33
buna ziua 10 De la: ian_condo 3 Februarie 2012 11:38
curatare plita vitroceramica 2 De la: Mihaela09 18 Iulie 2009 07:27
izolare 6 De la: kudika_973842 20 Ianuarie 2015 14:21