Setari Cookie-uri

Mai exista in aceasta tara barbati care nu inseala?!

Cu siguranta EXISTA . Eu ma consider unul dintre ei (...) Problema este ca ,si...perechea lui sa merite acest lucru !Cand fac acesta afirmatie ma refer la...,,femeia este sfanta ? nu poate fi ea prima care inseala ? "
tvr140460
Postat pe 15 Aprilie 2012 07:30
Draga mea,eu personal nu cred ca exista asa ceva.Barbatii au mai multa vanitate si chiar daca isi iubesc familia,nu rezista tentatiilor.Atunci cand sunt descoperiti,liberul arbitru combinat cu moralitate de calitate,il fac sa aleaga intre familie si cealalta persoana.Alegerea lor ii va urmari toata viata.
Daca sunt imorali ,toata viata vor insela si vor duce o viata duplicitara presarata cu multe victime ,copii care mai devreme sau ma tarziu ii vor judeca si multe femei cu sufletele distruse
Noi femeile ,care avem din nastere un simt al maternitatii,ce inseamna ca iertam,toleram si protejam ne face sa-i certam cand gresesc dar si sa-i iertam,mai cu seama atunci cand ei stiu cum sa-si faca ''mea culpa''
MariaAna183
Postat pe 15 Aprilie 2012 08:29
NU NU MAI EXISTA DE MULTA VREME SINT PE CALE DE DISPARITIE . PE MINE MA INSELAT DUPA 12 ANI DE FERICIRE SI CU UN COPIL DE 11 ANI.ACUM SINTEM DIVORTATI DAR MIA LUAT SI COPILUL CU EL.TRAGIC
camelia_iuliana0
Postat pe 15 Aprilie 2012 08:54
Da exista.Unul din ei e jumatatea mea,dar am grija sa ii ofer toata iubirea si respectul meu pentru ca le primesc inapoi inzecit.Mai cauta si poate vei gasi si tu.Totul e sa fi atenta si sa fi pregatita sa dai si sa ceri sa primesti in egala masura.
nadrianamonica
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:11
Exista sigur ... e drept mai rar dar exista ... eu am unul acasa ... si in multumesc in fiecare zi Domnului pt el
KADE
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:22
dupa parerea mea barbati care sa nu insele nu exista, spun asta poate si din cauza ca am avut parte de asa ceva, dar si din ce am auzit din vorbele lor , poate gresesc si vreau sa gresesc, dar da este pe cale de disparitie un astfel de exemplar
kudika485151
Postat pe 15 Aprilie 2012 09:55
da sotul meu este unul din ei..stii cum se spune ca femeia simte tot iar eu ma pot lauda cu un sot ideal de fff multi ani.deci sunt si exceptii de la regula!
simona_savin
Postat pe 15 Aprilie 2012 10:03
da draga exista si eu nu am inselat-o pe ea nici odata dar ea m-a inselat si tot ea era aia geloasa
NORBY_SOOS_YAHOO
Postat pe 15 Aprilie 2012 10:13
De la: NORBY_SOOS_YAHOO, la data 2012-04-15 10:13:41da draga exista si eu nu am inselat-o pe ea nici odata dar ea m-a inselat si tot ea era aia geloasa

mai sunt si astfel de femei
kudika485151
Postat pe 15 Aprilie 2012 11:11
Nu exista barbati bogati si cu bun-simt deopotriva;la fel cum nu exista femei frumoase si inteligente.Poate doar in cazuri cu totul exceptionale...
Mr_6pack
Postat pe 15 Aprilie 2012 11:34
Acel sarpe se numeste ANUNAKY ,sau satan. Ceea ce era prezis sa se intample se intampla deja http://www.youtube.com/watch?v=2cHnz3ho3uE&feature=related .E interesanta si partea asta in care profetia spune ca iubirea va muri,casatoria va inceta ...ca femeile vor dezmierda caini si pisici iar barbatii vor trai precum porcii In afara mayasilor, oamenilor de stiinta sau prezicatorilor, sfarsitul lumii a fost prezis si de vrajitoare. Celebra Sybilla, care traia intr-o pestera si era prezicatoarea lui Appolo isi scria viziunile pe frunze de stejar. O parte din aceste frunze au fost colectate si pastrate in Templul lui Jupiter. Conform unei preziceri a vrajitoarei, viata pe Pamant se imparte in 9 perioade, fiecare a cate 800 de ani, iar acum ne aflam in ultima perioada. Alte preziceri ale vrajitoarei sunt ascensiunea imparatului Constantin si nasterea lui Iisus.
“Cartea Schimbarilor” sau I Ching era folosita pentru peviziuni, si se putea citi sub forma unor hexagrame formate din linii continue si intrerupte, formandu-se un total de 64 de combinatii posibile. Cercetatorul Terence McCanon a creat o reprezentare grafica a acestor hexagoane si a catalogat aceasta carte ca pe o harta a timpului. Incepand din anul 1000 i.e.n. – momentul in care a fost creata cartea – in aceasta carte se pot observa caderea imperiului roman, sau cele doua razboie mondiale, marcate prin linii descendente. Ca si calendarul mayas, acest tabel al timpului se incheie la data de 21 decembrie 2012. Sa fie oare o coincidenta?
Mama Shipton, o prezicatoare ce a trait in Anglia la inceputul anilor 1500 era recunoscuta drept o fiinta jumatate om, jumatate fiinta supranaturala. Ea a prezis, printre altele, moartea lui Henric al VIII-lea, domnia reginei Victoria, marea ciuma, cele doua razboaie mondiale, autovehicolul, avionul, submarinul, navele de metal, telecomunicaþiile moderne, televiziunea sau cinematograful. Referitor la Apocalipsa, prezicatoarea considera ca umanitatea nu va pieri, dar jumatate din populatia planetei va pieri. O parte din profetiile ei :
ªi acum un cuvânt în rimã liberã,
Despre ceea ce va fi în timpurile viitoare.
Atunci lumea va fi întoarsã cu susul în jos
ªi aur va fi gasit la rãdãcinã de copac
Toþi fii Angliei care arã pãmântul
Vor fi adesea vãzuþi cu Cartea în mânã.
Sãracul va dispune de mare înþelepciune
Mari case vor sta în vãi întinse
Totul acoperit cu zãpadã ºi grindinã
O trãsurã va merge fãrã cai
Dezastre vor acoperi lumea cu nenorociri.
În Londra va fi inclus Primrose Hill
În centru va fi imaginea unui episcop.
În jurul lumii gândurile oamenilor vor zbura
Repede ca un clipit din ochi
ªi apa va face mari minuni
Cât de ciudat. ªi totuºi va fi adevãrat.
Prin dealuri semeþe mândri oameni vor merge
Fãrã cai sau mãgari pe lângã ei.
Sub apã oamenii vor pãºi
Vor merge, vor dormi ºi chiar vor vorbi.
ªi în aer oamenii vor fi vãzuþi
În alb ºi negru ºi chiar ºi în verde.
Atunci un mare om va veni ºi va pleca
Pentru cã profeþia declarã aºa.
În apã fierul va pluti atunci
La fel de uºor ca o barcã de lemn
Aur va fi vãzut în râu ºi piatrã
Pe pãmânt ce încã nu este cunoscut.
ªi Anglia va admite un evreu
Gândeºti cã este ciudat dar este adevãrat
Evreul a fost odatã þinut în dispreþ
Dar ca un creºtin va fi nãscut.
O casã de sticlã se va îndeplini
În Anglia. Dar vai, vai
Un rãzboi va urma muncii
Acolo unde trãiesc pagânii ºi turcii.
Aceste state se vor încleºta în cele mai mari conflicte
ªi vor cãuta sã-ºi ia unul altuia viaþa.
Când Nordul astfel va divide Sudul
ªi Vulturul va clãdi în gura Leului
Atunci taxele ºi sângele ºi crudul rãzboi
Vor veni la fiecare uºã umilã.
De trei ori încântãtoarea ºi însorita Franþã
Va fi condusã sã danseze un dans sângeros
Înainte ca oamenii sã fie liberi
Trei conducãtori tiranici ea va vedea.
Trei conducãtori vor fi în succesiune
Fiecare nãscut dintr-o altã dinastie.
Apoi când cea mai cumplitã loviturã va fi îndeplinitã
Anglia ºi Franþa vor fi ca una.
Mãslina englezã va fi apoi înfãºuratã
În cãsãtorie cu o viþã germanã.
Oamenii vor merge sub ºi deasupra râurilor
ªi îndeplinite vor fi gândurile lor uluitoare.
Pentru cã în acele uluitoare zile îndepãrtate
Femeile vor adopta o nebunie
De a se îmbrãca precum bãrbaþii ºi pantaloni vor purta
ªi îºi vor tãia pãrul.
Ele vor cãlãri bãrbãteºte cu o cãutãturã neruºinatã
Precum vrãjitoarele o fac acum pe coada de mãturã.
ªi monºtrii urlãtori cu oameni pe ei
Par sã mãnânce recolta proaspãtã
ªi oamenii vor zbura precum pãsãrile zboarã acum
ªi vor renunþa la cal ºi la plug.
Va fi un semn pentru toþi sã vadã
Fiþi siguri cã aºa va fi.
Apoi iubirea va muri ºi cãsãtoria va înceta
ªi naþiunile se vor micºora precum niºte bebeluºi.
ªi soþiile vor dezmierda câini ºi pisici
ªi oamenii vor trãi precum porcii.
În 1926
Clãdiþi case uºoare de paie ºi beþe
Pentru cã mari rãzboaie sunt plãnuite
ªi focul ºi sabia vor mãtura pãmântul.
Când picturile vor pãrea sã aibã viaþã ºi se vor miºca
Când bãrci ca peºti vor înoata sub mare,
Atunci oamenii ca pãsãrile vor colinda cerul
ªi jumãtate de lume adânc înmuiatã în sânge va muri.
Pentru aceia care vor trãi prin acel secol
În fricã ºi tremur aceasta va fi.
kudika499373
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:01
CAM RARUT DRAGALASA ,CAM RARUT !
mimishor957
Postat pe 15 Aprilie 2012 13:07
Sa lasam glumele este totusi cea mai mare sarbatoare crestina,daca ai o relatie extra conjugala alege pe cine preferi far ocolisuri.
kudika103929_cismariu_ion
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:06
sa speram k nu chiar toti inseala
Ioana_Tanaselea_1
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:13
De la: kudika429403, la data 2012-04-15 06:19:02sant barbati care nu inseala,care isi doresc familie,fericire si dragoste.dar oare in aceasta tara mai sant femei loiale???care in afara de masini,bani si case sa le intereseze alceva???puneti-va voi intrebarea de ce fameia nu are dreptul sa intre in altar????


Chestia asta cu altarul este pur misogism...mai sunt femei loiale ca si barbati de astfel...se spune ca un barbat este asa cum il naste, il creste si il educa femeia.
Vipassana
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:11
De la: Vipassana, la data 2012-04-15 16:11:23
De la: kudika429403, la data 2012-04-15 06:19:02sant barbati care nu inseala,care isi doresc familie,fericire si dragoste.dar oare in aceasta tara mai sant femei loiale???care in afara de masini,bani si case sa le intereseze alceva???puneti-va voi intrebarea de ce fameia nu are dreptul sa intre in altar????


Chestia asta cu altarul este pur misogism...mai sunt femei loiale ca si barbati de astfel...se spune ca un barbat este asa cum il naste, il creste si il educa femeia.


Pur misogism?! Din cate stiu eu, misogistul, in nici una dintre marile religii femeile nu sunt acceptate ca preoti.
Iar femeia este asa cum o naste, o creste si o educa... cine?
Armain
Postat pe 15 Aprilie 2012 16:46
Eu sunt femeie si incerc din rsputeri sa mai pastrez ceva curat,sincer,pur,cand ma privesc in oglinda sa nu imi fie rusine de sufletul meu si de constiinta mea....si cred din suflet ca trebuie sa mai existe persoane ca mine...doar trebuie sa avem rabdarea necesara si curajul de a le cauta...
kudika_4905
Postat pe 15 Aprilie 2012 18:24
te inseli..exista si barbati bogati cu bun simt...si femei frumoase si inteligente...trebuie sa le cauti doar
kudika_4905
Postat pe 15 Aprilie 2012 18:30
draga mea,la intrebarea ta iti poti raspunde singura,nu crezi? cu cine inseala barbatii? cu femeile....,deci, aceeasi intrebare si-o pun si ei! mai zi ceva!
kudika473956
Postat pe 15 Aprilie 2012 19:21
Iertati-ma, dar vreau sa va contrazic ! Iata de ce : Barbatii care inseala, cu cine o fac, nu cu alte femei ? ! Deci...care este rezultatul ?
Inseala doar barbatii ??? Asa cum a scris domnul NORBY_SOOS_YAH si spunea ca nu a inselt-o niciodata, din contra....doamna a fost cea care l-a inselat de mai multe ori, si tot dumneaei este geloasa !!! Cum vi-se pare ???
tvr140460
Postat pe 15 Aprilie 2012 19:22
pentru ai pastra trebuie sa-i iubiti. nu va fie frica incercati.
kudika515852
Postat pe 15 Aprilie 2012 23:04
DA, SUNT DESTUI
kudika186555
Postat pe 16 Aprilie 2012 00:51
Corect, din pacate exista si astfel de cupluri care sunt "vecini de apartament".....
motivele pentru care ei isi incurca viata sunt stiute doar de ei......din punctul meu de vedere mai bine lipsa decat sa am langa mine un "vecin de apartament".....sper insa ca poate mai exista si barbati care nu isi inseala jumatatea.
kukla
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:10
da sigur ca mai exista dar ca si celelalte raspunsuri de mai jos sunt destul de rari si cine are asa ceva in curte sau in ograda bine face ca tine cu dinti de el ca intradevar este un animal pe cale de disparitie
kudika_5159
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:27
De la: kudika499373, la data 2012-04-15 13:01:38Acel sarpe se numeste ANUNAKY ,sau satan. Ceea ce era prezis sa se intample se intampla deja http://www.youtube.com/watch?v=2cHnz3ho3uE&feature=related .E interesanta si partea asta in care profetia spune ca iubirea va muri,casatoria va inceta ...ca femeile vor dezmierda caini si pisici iar barbatii vor trai precum porcii In afara mayasilor, oamenilor de stiinta sau prezicatorilor, sfarsitul lumii a fost prezis si de vrajitoare. Celebra Sybilla, care traia intr-o pestera si era prezicatoarea lui Appolo isi scria viziunile pe frunze de stejar. O parte din aceste frunze au fost colectate si pastrate in Templul lui Jupiter. Conform unei preziceri a vrajitoarei, viata pe Pamant se imparte in 9 perioade, fiecare a cate 800 de ani, iar acum ne aflam in ultima perioada. Alte preziceri ale vrajitoarei sunt ascensiunea imparatului Constantin si nasterea lui Iisus.
“Cartea Schimbarilor” sau I Ching era folosita pentru peviziuni, si se putea citi sub forma unor hexagrame formate din linii continue si intrerupte, formandu-se un total de 64 de combinatii posibile. Cercetatorul Terence McCanon a creat o reprezentare grafica a acestor hexagoane si a catalogat aceasta carte ca pe o harta a timpului. Incepand din anul 1000 i.e.n. – momentul in care a fost creata cartea – in aceasta carte se pot observa caderea imperiului roman, sau cele doua razboie mondiale, marcate prin linii descendente. Ca si calendarul mayas, acest tabel al timpului se incheie la data de 21 decembrie 2012. Sa fie oare o coincidenta?
Mama Shipton, o prezicatoare ce a trait in Anglia la inceputul anilor 1500 era recunoscuta drept o fiinta jumatate om, jumatate fiinta supranaturala. Ea a prezis, printre altele, moartea lui Henric al VIII-lea, domnia reginei Victoria, marea ciuma, cele doua razboaie mondiale, autovehicolul, avionul, submarinul, navele de metal, telecomunicaþiile moderne, televiziunea sau cinematograful. Referitor la Apocalipsa, prezicatoarea considera ca umanitatea nu va pieri, dar jumatate din populatia planetei va pieri. O parte din profetiile ei :
ªi acum un cuvânt în rimã liberã,
Despre ceea ce va fi în timpurile viitoare.
Atunci lumea va fi întoarsã cu susul în jos
ªi aur va fi gasit la rãdãcinã de copac
Toþi fii Angliei care arã pãmântul
Vor fi adesea vãzuþi cu Cartea în mânã.
Sãracul va dispune de mare înþelepciune
Mari case vor sta în vãi întinse
Totul acoperit cu zãpadã ºi grindinã
O trãsurã va merge fãrã cai
Dezastre vor acoperi lumea cu nenorociri.
În Londra va fi inclus Primrose Hill
În centru va fi imaginea unui episcop.
În jurul lumii gândurile oamenilor vor zbura
Repede ca un clipit din ochi
ªi apa va face mari minuni
Cât de ciudat. ªi totuºi va fi adevãrat.
Prin dealuri semeþe mândri oameni vor merge
Fãrã cai sau mãgari pe lângã ei.
Sub apã oamenii vor pãºi
Vor merge, vor dormi ºi chiar vor vorbi.
ªi în aer oamenii vor fi vãzuþi
În alb ºi negru ºi chiar ºi în verde.
Atunci un mare om va veni ºi va pleca
Pentru cã profeþia declarã aºa.
În apã fierul va pluti atunci
La fel de uºor ca o barcã de lemn
Aur va fi vãzut în râu ºi piatrã
Pe pãmânt ce încã nu este cunoscut.
ªi Anglia va admite un evreu
Gândeºti cã este ciudat dar este adevãrat
Evreul a fost odatã þinut în dispreþ
Dar ca un creºtin va fi nãscut.
O casã de sticlã se va îndeplini
În Anglia. Dar vai, vai
Un rãzboi va urma muncii
Acolo unde trãiesc pagânii ºi turcii.
Aceste state se vor încleºta în cele mai mari conflicte
ªi vor cãuta sã-ºi ia unul altuia viaþa.
Când Nordul astfel va divide Sudul
ªi Vulturul va clãdi în gura Leului
Atunci taxele ºi sângele ºi crudul rãzboi
Vor veni la fiecare uºã umilã.
De trei ori încântãtoarea ºi însorita Franþã
Va fi condusã sã danseze un dans sângeros
Înainte ca oamenii sã fie liberi
Trei conducãtori tiranici ea va vedea.
Trei conducãtori vor fi în succesiune
Fiecare nãscut dintr-o altã dinastie.
Apoi când cea mai cumplitã loviturã va fi îndeplinitã
Anglia ºi Franþa vor fi ca una.
Mãslina englezã va fi apoi înfãºuratã
În cãsãtorie cu o viþã germanã.
Oamenii vor merge sub ºi deasupra râurilor
ªi îndeplinite vor fi gândurile lor uluitoare.
Pentru cã în acele uluitoare zile îndepãrtate
Femeile vor adopta o nebunie
De a se îmbrãca precum bãrbaþii ºi pantaloni vor purta
ªi îºi vor tãia pãrul.
Ele vor cãlãri bãrbãteºte cu o cãutãturã neruºinatã
Precum vrãjitoarele o fac acum pe coada de mãturã.
ªi monºtrii urlãtori cu oameni pe ei
Par sã mãnânce recolta proaspãtã
ªi oamenii vor zbura precum pãsãrile zboarã acum
ªi vor renunþa la cal ºi la plug.
Va fi un semn pentru toþi sã vadã
Fiþi siguri cã aºa va fi.
Apoi iubirea va muri ºi cãsãtoria va înceta
ªi naþiunile se vor micºora precum niºte bebeluºi.
ªi soþiile vor dezmierda câini ºi pisici
ªi oamenii vor trãi precum porcii.
În 1926
Clãdiþi case uºoare de paie ºi beþe
Pentru cã mari rãzboaie sunt plãnuite
ªi focul ºi sabia vor mãtura pãmântul.
Când picturile vor pãrea sã aibã viaþã ºi se vor miºca
Când bãrci ca peºti vor înoata sub mare,
Atunci oamenii ca pãsãrile vor colinda cerul
ªi jumãtate de lume adânc înmuiatã în sânge va muri.
Pentru aceia care vor trãi prin acel secol
În fricã ºi tremur aceasta va fi.
ce porcarie
gabrielle_new
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:42
postezi numai prostii despre prezicatori ..eu zic sa iti revizui atitudinea si sa te gandesti ca azi e o sarbatoare mare !
gabrielle_new
Postat pe 16 Aprilie 2012 12:45
De la: gabrielle_new, la data 2012-04-16 12:45:05postezi numai prostii despre prezicatori ..eu zic sa iti revizui atitudinea si sa te gandesti ca azi e o sarbatoare mare !

da! creca are o problema!
jean_luc_picard
Postat pe 16 Aprilie 2012 13:05
dar tu crezi ca barabatul insala de unul singur????? nu cumva impreuna cu o FEMEIE ???? poate chiar casatorita deci cu o familie poate chiar cu copil acasa........... cred ca si femeile insheala la randul lor........nu stim exact motivul,dar ceea ce este cert este ca un barabat insheala cu o ajutorul unei femei....nu crezi??? ia scoate nasucul din casa si uitate in jurul tau........!!! cred ca daca cauzi un barbat doar pt tine ial pe primul care i-ti iese in cale si dul pe o insula pustie!! asa nu o sa te insele nici o data .......POATE!!
healthy015389
Postat pe 16 Aprilie 2012 15:00
De la: healthy015389, la data 2012-04-16 15:00:55dar tu crezi ca barabatul insala de unul singur????? nu cumva impreuna cu o FEMEIE ???? poate chiar casatorita deci cu o familie poate chiar cu copil acasa........... cred ca si femeile insheala la randul lor........nu stim exact motivul,dar ceea ce este cert este ca un barabat insheala cu o ajutorul unei femei....nu crezi??? ia scoate nasucul din casa si uitate in jurul tau........!!! cred ca daca cauzi un barbat doar pt tine ial pe primul care i-ti iese in cale si dul pe o insula pustie!! asa nu o sa te insele nici o data .......POATE!!


daca eczista pe insula o capra o va insela si acolo!
jean_luc_picard
Postat pe 16 Aprilie 2012 15:40
De la: gabrielle_new, la data 2012-04-16 12:45:05postezi numai prostii despre prezicatori ..eu zic sa iti revizui atitudinea si sa te gandesti ca azi e o sarbatoare mare !






Auzi mai "desateapto"! Tu esti aia cu "atitudine" pozitiva ?
Cum se defineste, in conceptia ta limitata, cvantul "prostie" ?
Iar prin cuvantul "atitudine"-fara sens, ai demonstrat de asemeni, ca nu intelegi absolut nimic.
Daca ai fi desteapta, nu ai avea nevoie sa faci pe desteapta !

Fiecare persoana, este libera sa posteze ce vrea, indiferent daca este sarbatoare sau nu este, in gandirea ta limitata. Lumea, este mult mai mare, chiar si decat imaginatia ta. Planeta intreaga, nu se rezuma doar la Romania si la sarbatorile tale.

Numai pentur ca cineva, se exprima in limba romana, asta nu inseamna si ca pers. repectiva, este din Romania, sau ca este in organizatia ortodoxa sau alte denumiri limitate, in care-ti inglobezi tu gandirea.

Inainte sa o faci pe desteapta, deschide-ti ochii si vezi cati straini sint in Romania si cati romani, sint in alte tari si in alte organizatii religioase.

Numai pentru ca tu, esti o persoana limitata, asta nu inseamna si ca totul este limitat.

Cand am sa te aleg eu, sa-mi fi mie presedinte, atunci vei avea dreptul sa-mi spui ce sa citesc eu pe un forum si ca sa nu citesc. Dar pina atunci, eu felicit postarea persoanei in cauza si astept si alte persoane sa-si expuna "prostiile" care, sint mult mai interesante si mai placute, decat limitarea ta !





denis_3d25
Postat pe 16 Aprilie 2012 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac?:( 64 De la: love_is_precious 2 August 2010 22:16
Ce ar trebui sa fac? 10 De la: mishellle 21 Iulie 2010 23:58
As avea nevoie de un sfat(sau chiar mai multe)... 10 De la: Eeah 12 Iunie 2011 19:11
un sfat 8 De la: kudika275651 26 Iulie 2010 22:23
nu v-ati plictisit?? 145 De la: oanabrit 28 Septembrie 2010 14:59