Setari Cookie-uri

Mai exista in aceasta tara barbati care nu inseala?!

buna!
Sunt de parere ca barbatii inseala tot datorita femeilor pe care le au langa ei.Nici noi nu suntem usa de biserica,iar vremurile pe care le traim ne fac sa avem din ce in ce mai putina incredere in oameni,in general.Traim intr-un secol in care relatiile de lunga durata sunt din ce in ce mai imposibile datorita dorintei de a experimenta mereu ceva nou.Nu vreau sa par ca iau apararea barbatilor,dar nici noi femeile nu suntem mai prejos decat ei.Lafel cum lor le plac aventurile,si noua ne mai falfaie cateodata ochii dupa unul si altul.Relatiile nu prea se mai bazeaza acum pe casatorie si chestii de genul,ci pe experiente cat mai fascinante si noutati in viata de cuplu :) parerea mea..
allexutzacrtz
Postat pe 17 Aprilie 2012 15:40
Toti barbatii sunt al dracului de ocupati. Desi sunt ocupati, au vreme de femei. Desi au vreme de femei, nu prea ii intereseaza de ele! Desi nu prea ii intereseaza femeile, tot timpul au una langa ei.Desi tot timpul au una langa ei, se mai dau si la alta sau altele. Desi se mai dau la alta sau altele, se enerveaza daca femeia cu care sunt ii paraseste. Desi femeia cu care sunt ii paraseste, tot nu invata din greselile pe care le fac (si tot se mai dau la altele).
strigoi
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:00
Si femeile si barbatii au aceleasi preferinte: sa imparta o prajitura cu ceilalti decat sa aiba un..."rahat" doar al lor.Sunt putine cazurile fericite in care prajitura e numai a lor.
Mr_6pack
Postat pe 17 Aprilie 2012 22:03
DA numai ca nu sunt de luat in seama.
Este adevarat ca nu mai arat ca la 20 de ani,nu mai sunt eu frumusel,in fine ideea este ca barbatii mai la locul lor sunt considerati afi drept prosti.
De ce ? Pentru ca nu mint frumos cum de regula le place femeilor.
In mare parte femeile primesc exact ce merita.
Nu pot decit sa-i felicit pe barbatii destepti care fenteaza femeile.
Ciudat ca dupa ce si-au batut joc de ele incepe sa le vina mintea la cap.
Prostii dupa ce ramin insarcinate cu un copil isi cauta un fraier sa le creasca odraslele facute cu altii.
Viata e nedreapta dar in cele din urma fiecare primeste reversul sau aversul medaliei

Mult succes in gasirea perechii potrivite.
chipeyes2002
Postat pe 18 Aprilie 2012 14:14
EXISTA deci existam,dar ce folos cand EA insasi inseala ...se tot zice ca femeia este egala cu barbatul deci valabil aceasta intrebarea la ambele sexe ar fi pentru'ca noi daca inselam tot cu o femeie o facem care la randul ei inseala un barbat asa ca ...corect ar fi intrebarea:DE CE INSELAM?
pinochyoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 14:20
De la: pinochyoo, la data 2012-04-18 14:20:49EXISTA deci existam,dar ce folos cand EA insasi inseala ...se tot zice ca femeia este egala cu barbatul deci valabil aceasta intrebarea la ambele sexe ar fi pentru'ca noi daca inselam tot cu o femeie o facem care la randul ei inseala un barbat asa ca ...corect ar fi intrebarea:DE CE INSELAM?


chiar asa ,de ce?
unii cica omu'n-ar fi monogam
Ame_li
Postat pe 18 Aprilie 2012 15:30
De la: Ame_li, la data 2012-04-18 15:30:28
De la: pinochyoo, la data 2012-04-18 14:20:49EXISTA deci existam,dar ce folos cand EA insasi inseala ...se tot zice ca femeia este egala cu barbatul deci valabil aceasta intrebarea la ambele sexe ar fi pentru'ca noi daca inselam tot cu o femeie o facem care la randul ei inseala un barbat asa ca ...corect ar fi intrebarea:DE CE INSELAM?


chiar asa ,de ce?
unii cica omu'n-ar fi monogam
pinochyoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 15:48



Exact asta-i intrebarea corecta...
Din ce motive inselam ?
De unde izvoraste setea de a mintii ?
De unde vine infidelitatea si unde se duce ?
...

De ce mintim ? Pe cine mintim ? Care sint rezultatele MINCIUNILOR din lume ?
...

Cine altul creeaza suferintzele din lume, daca nu mincinosul ?
Unde se creeaza iadul si cine sint cei care-l creeaza ?
NU sint mincinosii, cei mai sadici slujitori ai intunericului ???
NU sint mincinosii, responsabili pentru toate suferintele, pentru toate dezarmoniile, pentru tot raul ?
Nu sint mincinosii, tot una cu vampirii, hotii, lacomii, invidiosii, ucigasii ? Nu sint toti acestia, unul si aceeasi entitate diabolica ?
...

Ce inseamna sadism ? De ce nu se intelege ca minciunile sint metafora si sinonimul cuvantului Vampirism ?
Ce inseamna a inseta, dupa sotul sau sotia sau bunurile altuia ???
Prin ce unealta, "se bea singele" energia altora ?
NU este MINCIUNA, unealta vampirismului energetic ? Nu prin minciuna se fura totul, inclusiv vietile oamenilor ?
...
...
...

Si in opozitie, fatza de cele enumerate anterior, ce inseamna:
Sa Iubesti ?
Sa fi Om ?
Sa fi sincer ?
Sa fi de Incredere ?
Fidelitate ?
Armonie ?
Intelegere ?
Adevar ?
Stiintza ?
Credintza ?
Onoare ?
Prietenie ?
Multumire ?
Fericire ?
Bogatie ?
Daruire ?
Creeatie ?
...

Inseamna o lume paralela cu lumea vampirilor, o lume din care, din cand in cand, mai vine cate un fiu al Omului si se lasa rastignit, turnand astfel in paharele vampirilor, propriul lui "singe".

Cine intelege sensul cuvintelor, intelege si mesajul.

...
...
...


Iar despre "egalitate", cu referire la barbat si femeie, raspund prin acest mesaj, in mod special, avatarului "MissRainbow", care sustinea egalitatea dintre cele doua parti, iar superioritatea masculina o confunda cu misoginismul.
Egalitatea, este valabila, doar intre doi Homosexuali sau intre doua Lezbiene... dar intre barbat si femeie nu exista egalitate ! Barbatul si femeia, sint sensul vietii. Barbatul este capul femeii, el stabioleste directia si femeia merge dupa el.
Egalitatea nu merge nicaieri. Egalitatea este sinonimul conflictului!
Egalitate, inseamna doua capuri fara trup, sau doua trupuri fara cap !

Egalitatea, este intre doua Lezbiene sau doi Homosexuali si este distructiva in sine.
Daca punem 100 de homosexuali pe o insula si 100 de Lezbiene pe o alta insula si dupa o 100 de ani, mergem sa vedem cum se descurca copii lor ...


... care copii ???

Egalitatea nu genereaza creeatie, nu genereaza nici sens nici iubire... egalitatea genereaza doar conflict si desfintzare de sine... moarte !

...

.
denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:23
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 16:23:59

MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:37
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 16:37:42
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 16:23:59






Unde imi este comment-ul??????????? Denis,cu parere de rau,nu am sa repet commentul postat la cele scrise de tine!!Ideea principala este urmatoarea-barbatul fara femeie si invers,nu va exista niciodata ca o celula bine definita si definitorie!Restul tine de alegerile personale ale fiecarei persoane! Egalitatea genereaza armonie si nicidecum dezastru,parerea mea!!!Vorbim de doua elemente ale Creatiei,barbatul si femeia,egali in fata Divinitaii,dar cu roluri bine determinate,ceea inseamna cu totul altceva!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:44



Iubirea, nu este egalitate, ci este Armonia dintre cap si corp, dintre calauzitor si turisti, dintre barbat si femeie, dintre d-zeu si biserica, dintre cale si calator...

Idea despre egalitate sau misoginism, se naste doar acolo unde se stinge lumina iubirii.

...

Unde se poate stinge lumina iubirii ?
In egourile care prin minciuna, se confunda pe sine, cu diversele denumiri limitate...

Iubirea, poate exista doar ca fiintza nelimitata...

De aceea, ne-a spus Iubirea, sa nu ne facem chipuri cioplite din lemp sau piatra sau metale pretioase sau alte asemanari cu ea, si sa nu ne inchinam lor.

De aceea ne-a spus Iubirea, sa nu ne mintim sa nu ne furam sa nu ne luam in desertaciune, sa nu insetam dupa sotul sau sotia sau bunurile semsnilor, sa nu ne limitam in lanturile lacomiei, nici ale invidiei, nici frica de moarte, sa nu ne transforme in tradatori...

Iubirea... D-zeul nostru, fiintza noastra vesnica, din care toti si toate s-au nascut...

...




denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:49
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 16:49:12


Iubirea, nu este egalitate, ci este Armonia dintre cap si corp, dintre calauzitor si turisti, dintre barbat si femeie, dintre d-zeu si biserica, dintre cale si calator...

Idea despre egalitate sau misoginism, se naste doar acolo unde se stinge lumina iubirii.

...

Unde se poate stinge lumina iubirii ?
In egourile care prin minciuna, se confunda pe sine, cu diversele denumiri limitate...

Iubirea, poate exista doar ca fiintza nelimitata...

De aceea, ne-a spus Iubirea, sa nu ne facem chipuri cioplite din lemp sau piatra sau metale pretioase sau alte asemanari cu ea, si sa nu ne inchinam lor.

De aceea ne-a spus Iubirea, sa nu ne mintim sa nu ne furam sa nu ne luam in desertaciune, sa nu insetam dupa sotul sau sotia sau bunurile semsnilor, sa nu ne limitam in lanturile lacomiei, nici ale invidiei, nici frica de moarte, sa nu ne transforme in tradatori...

Iubirea... D-zeul nostru, fiintza noastra vesnica, din care toti si toate s-au nascut...

...







Da,Dumnezeu inseamna iubire,si din iubire ne-am nascut si in iubire trebuie sa ne indreptam spre vesnicie!!!Aici sunt de acord cu tine!!!Dar iubire inseamna si inima femeii scaldata in iubirea izvorata de inima barbatului,mister ,ce nu poate fi explicat decat metafizic!!Misoginismul apare acolo unde nu mai exista plinatatea iubirii fata de femeie!!!Idolatria tine de paganism,latura ,ce nu are nimic de-a face cu iubirea Dumnezeiasca,credinta si iubirea in credinta!!!

Da,iubirea este armonie ,simbioza completa dintre trupuri si spirite!!Echilibrul este dat de capacitatea oamenilor de a iubi iubirea mai mult decat pe ei insisi!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 16:58
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 16:44:20
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 16:37:42
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 16:23:59






Unde imi este comment-ul??????????? Denis,cu parere de rau,nu am sa repet commentul postat la cele scrise de tine!!Ideea principala este urmatoarea-barbatul fara femeie si invers,nu va exista niciodata ca o celula bine definita si definitorie!Restul tine de alegerile personale ale fiecarei persoane! Egalitatea genereaza armonie si nicidecum dezastru,parerea mea!!!Vorbim de doua elemente ale Creatiei,barbatul si femeia,egali in fata Divinitaii,dar cu roluri bine determinate,ceea inseamna cu totul altceva!






offf MissRainbow
" Egalitatea genereaza armonie si nicidecum dezastru,parerea mea!!! "


Da, asta e parerea ta

...

Parerile, aparentzele, iluziile, zvonurile, minciunile, parerile...

...

Cum ar putea sa genereze "egalitatea" Armonie ? Cand insasi cuvantul Armonie, inseamna relatie intre obiecte complect diferite, care lucreaza intr-un consens !

...

Capul este diferit de trup, atit prin forma cat si prin functie, mana este diferita de picior, atit prin forma precum si functie, organul genital este diferit prin forma si functie fatza de cap, mana, picior, plamani si a.m.d. ... dar, aceste obiecte diferite, lucreaza intr-un consens armonic, chiar daca sint diferite intre ele. Ele pot lucra si in dezarmonie, fapt care noi il consideram si percepem sub denumirea de BOLI !

Cand capul si organul genital ajung sa fie in egalitate ca forma si functie... atunci avem o mare dezarmonie si problema !

Nu cred ca ti-ar place sa ai un barbat cu un cap pe umeri si unul intre picioare care sa fie la fel, egale in forma si functie !
Sau invers, un barbat care in loc de cap, sa aibe doua organe genitale. Unul amplasat intre picioare si celalalt amplasat pe gat





Egalitatea nu este nici iubire si nici armonie !





Dar in "calitate" de parere, zvon, iluzie sau minciuna, da, asa se poate spune si ca Armonia, ar avea vreun sens in egalitate.




denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:49
Inca nu s-a nascut barbatul care sa nu insele....
rondina
Postat pe 18 Aprilie 2012 17:56
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 17:49:12
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 16:44:20
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 16:37:42
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 16:23:59






Unde imi este comment-ul??????????? Denis,cu parere de rau,nu am sa repet commentul postat la cele scrise de tine!!Ideea principala este urmatoarea-barbatul fara femeie si invers,nu va exista niciodata ca o celula bine definita si definitorie!Restul tine de alegerile personale ale fiecarei persoane! Egalitatea genereaza armonie si nicidecum dezastru,parerea mea!!!Vorbim de doua elemente ale Creatiei,barbatul si femeia,egali in fata Divinitaii,dar cu roluri bine determinate,ceea inseamna cu totul altceva!






offf MissRainbow
" Egalitatea genereaza armonie si nicidecum dezastru,parerea mea!!! "


Da, asta e parerea ta

...

Parerile, aparentzele, iluziile, zvonurile, minciunile, parerile...

...

Cum ar putea sa genereze "egalitatea" Armonie ? Cand insasi cuvantul Armonie, inseamna relatie intre obiecte complect diferite, care lucreaza intr-un consens !

...

Capul este diferit de trup, atit prin forma cat si prin functie, mana este diferita de picior, atit prin forma precum si functie, organul genital este diferit prin forma si functie fatza de cap, mana, picior, plamani si a.m.d. ... dar, aceste obiecte diferite, lucreaza intr-un consens armonic, chiar daca sint diferite intre ele. Ele pot lucra si in dezarmonie, fapt care noi il consideram si percepem sub denumirea de BOLI !

Cand capul si organul genital ajung sa fie in egalitate ca forma si functie... atunci avem o mare dezarmonie si problema !

Nu cred ca ti-ar place sa ai un barbat cu un cap pe umeri si unul intre picioare care sa fie la fel, egale in forma si functie !
Sau invers, un barbat care in loc de cap, sa aibe doua organe genitale. Unul amplasat intre picioare si celalalt amplasat pe gat





Egalitatea nu este nici iubire si nici armonie !





Dar in "calitate" de parere, zvon, iluzie sau minciuna, da, asa se poate spune si ca Armonia, ar avea vreun sens in egalitate.







Daca nu ai rade atat de mult,as fi ferm convinsa ca vorbesti serios!!!Conflictul de opinii duce ,intotdeauna, la progres,deci putem continua,nu?Despre ce vorbim aici?Despre partile anatomice ale corpului uman sau despre functionarea intrinseca a omului,in trupp si spirit,fiinta a creatiei Divine?Armonie inseamna buna functionare a unor elemente distincte,dar in stransa legatura,dupa ritmul impus de un ces elvetian,perfect si de o acuitate Divina as putea spune!!!Bolile sunt un compartiment de viata,in care omul se regimenteaza impus sau dezinvolt,pe acestea le lasam deoparte!!!Exista si le luam ca atare!!!Referitor la cap si organul genital,primul coordoneaza si stapaneste sau nu activitatea celuilalt,aducand armonie sau dezarmonie dupa caz,dar asta tine tot de liberul arbitru.In ceea ce priveste optiunea personala,referitoare la tipul de barbat preferat,vin si spun ca imi place barbatul care este in armonie cu el insusi,atat in plan material ,carnal,ca sa nu se inteleaga eronat cuvantul "material"cat si in plan spiritual.Si nu rad cand afirm aceste lucruri.In regula??Si nu sunt de acord cu planul in care amplasezi termenul "armonie",oare este iluzie,parere,nu cred acest lucru,caci daca ar fi astfel,am trai cu totii intr-o nebuloasa,ceea ce contravine destinelor noastre de oameni! Acum,pot sa rad!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 18:09
de la Missrainbow,

" Da,Dumnezeu inseamna iubire,si din iubire ne-am nascut si in iubire trebuie sa ne indreptam spre vesnicie!!!Aici sunt de acord cu tine!!!Dar iubire inseamna si inima femeii scaldata in iubirea izvorata de inima barbatului,mister ,ce nu poate fi explicat decat metafizic!!Misoginismul apare acolo unde nu mai exista plinatatea iubirii fata de femeie!!!Idolatria tine de paganism,latura ,ce nu are nimic de-a face cu iubirea Dumnezeiasca,credinta si iubirea in credinta!!!

Da,iubirea este armonie ,simbioza completa dintre trupuri si spirite!!Echilibrul este dat de capacitatea oamenilor de a iubi iubirea mai mult decat pe ei insisi!! "






offff MissRainbow


" Idolatria tine de paganism,latura ,ce nu are nimic de-a face cu iubirea "

...

Idolatria tine si inseamna: Limitarea fiintzelor infinite, in obiecte limitate ! Definite !

Limitarea iubirii in forme limitate, inseamna idolatrie !


Limitarea infinitului, inseamna idolatrie !

Limitarea Adevarului inseamna Minciuna, iar minciuna inseamna idolatrie !

Limitarea Iubirii, inseamna Egou, timp si moarte
Liimitarea de Sine, inseamna pacautul originar , din care, sau prin care, s-au nascut toate celelalte pacate.

De aceea prima porunca este:

Eu sint cel ce sint, Eu sint Adevarul Calea si Viata, Eu Iubirea infinita... sint Domnul"z"Eu-ul tau, sa nu-ti faci chipuri cioplite, nici alte asemanari ale infinitului si sa nu te inchini lor !

Mai pe romaneste spus, sa nu te limitezi ! Sa nu-ti limitezi sinele, sa nu te faci adeptul conceptiilor limitate, sa nu te reduci nici pe tine nici alte forme de viatza la niste conceptii idolatrizate, limitate in forme si denumiri !


Confuzia de sine, duce la bruiajele dezarmonice a comunicarilor telepatice, dintre formele de viatza.
Duce la bruiajele de relationare armonica, dintre formele diverse. Genereaza blocaje, confuzii, cenzuri, crime.

Idolatria, este conceptul si motivul pentru care Isus Hristos, este rastignit zilnic prin diverse forme de pacate.

Idolatria, ne invatza ca Isus Hristos sau Antihristul, ar fi o persoana fizica, limitata intr-o forma !


Dar Antihrismul, este exact aceasta conceptie a definirilor, limitarilor la obiect !
Antihrismul nu este o persoana fizica ci este aceasta manifestare din lume... toti mincinosii, toti adulterii, toti lacomii, toti invidiosii, toti hotii, toti cei ce "trag cu ochiul", toti cei ce savarsesc pacatul, sint fiintele Antihristului, pe care-l puteti vedea peste tot in lume !

Chiar si in casele voastre si chiar si in trupurile voastre il puteti vedea pe Antihrist !


Orice manifestare, care se impotriveste Adevarului sau iubirii, este o manifestare Antihrista !

Cei ce s-au impotrivit si se impotrivesc lui Hristos chiar si azi si in toate timpurile, aceia sint fiintzele Antihristului !
Aceia sint cenzorii Adevarului.
Acestia sint responsabili pentru toate asupririle, pentru toate tradarile, pentru toate divorturile, pentru toti copii strazilor, pentru toate dezarmoniile si suferintzele din lume !


Idolatria nu este un cult religios ci este o confuzie de Sine, o limitare de Sine, o definire de Sine, un Nume si o carte de identitate este idolatrizare, este o limitare a pasarilor zburatoare, in colivii numite tzari, orase, rase, regiuni...

Limitarea, mincinosul, egoul, idolul, robotul, mortul... asta inseamna idolatrizarea Iubirii !





Este incredibil ce prostie ai putut sa spui, cand ai spus ca idolatrizarea nu are nici o treaba cu iubirea...
Cand singurul lucru care defineste Idolatrizarea, este:
Limitarea Iubirii infinite in forme !




denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 18:45
ce dor imi era de romanele kudiciene scrise cu creier de musca Doamne ce rea sus, degeaba a fost Pastele, se pare ca nu am invatat sa fiu mai buna nu idolatrizez prostia, dar nici inteligenta
idolatria.....mult de discutat, dar nu are legatura cu topicul, aici e cu barbatii fideli oamenii isi fac poze, statui pt unii chiar reprezinta idoli, pt alti doar repere, omul are nevoie de ele pt a se orienta, de aia sunt si stele pe cer ce face omul mai departe este decizia lui, dar iubirea si idolatria clar nu au nici un punct comun O seara buna!
yumy
Postat pe 18 Aprilie 2012 18:58
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 18:45:38de la Missrainbow,

" Da,Dumnezeu inseamna iubire,si din iubire ne-am nascut si in iubire trebuie sa ne indreptam spre vesnicie!!!Aici sunt de acord cu tine!!!Dar iubire inseamna si inima femeii scaldata in iubirea izvorata de inima barbatului,mister ,ce nu poate fi explicat decat metafizic!!Misoginismul apare acolo unde nu mai exista plinatatea iubirii fata de femeie!!!Idolatria tine de paganism,latura ,ce nu are nimic de-a face cu iubirea Dumnezeiasca,credinta si iubirea in credinta!!!

Da,iubirea este armonie ,simbioza completa dintre trupuri si spirite!!Echilibrul este dat de capacitatea oamenilor de a iubi iubirea mai mult decat pe ei insisi!! "






offff MissRainbow


" Idolatria tine de paganism,latura ,ce nu are nimic de-a face cu iubirea "

...

Idolatria tine si inseamna: Limitarea fiintzelor infinite, in obiecte limitate ! Definite !

Limitarea iubirii in forme limitate, inseamna idolatrie !


Limitarea infinitului, inseamna idolatrie !

Limitarea Adevarului inseamna Minciuna, iar minciuna inseamna idolatrie !

Limitarea Iubirii, inseamna Egou, timp si moarte
Liimitarea de Sine, inseamna pacautul originar , din care, sau prin care, s-au nascut toate celelalte pacate.

De aceea prima porunca este:

Eu sint cel ce sint, Eu sint Adevarul Calea si Viata, Eu Iubirea infinita... sint Domnul"z"Eu-ul tau, sa nu-ti faci chipuri cioplite, nici alte asemanari ale infinitului si sa nu te inchini lor !

Mai pe romaneste spus, sa nu te limitezi ! Sa nu-ti limitezi sinele, sa nu te faci adeptul conceptiilor limitate, sa nu te reduci nici pe tine nici alte forme de viatza la niste conceptii idolatrizate, limitate in forme si denumiri !


Confuzia de sine, duce la bruiajele dezarmonice a comunicarilor telepatice, dintre formele de viatza.
Duce la bruiajele de relationare armonica, dintre formele diverse. Genereaza blocaje, confuzii, cenzuri, crime.

Idolatria, este conceptul si motivul pentru care Isus Hristos, este rastignit zilnic prin diverse forme de pacate.

Idolatria, ne invatza ca Isus Hristos sau Antihristul, ar fi o persoana fizica, limitata intr-o forma !


Dar Antihrismul, este exact aceasta conceptie a definirilor, limitarilor la obiect !
Antihrismul nu este o persoana fizica ci este aceasta manifestare din lume... toti mincinosii, toti adulterii, toti lacomii, toti invidiosii, toti hotii, toti cei ce "trag cu ochiul", toti cei ce savarsesc pacatul, sint fiintele Antihristului, pe care-l puteti vedea peste tot in lume !

Chiar si in casele voastre si chiar si in trupurile voastre il puteti vedea pe Antihrist !


Orice manifestare, care se impotriveste Adevarului sau iubirii, este o manifestare Antihrista !

Cei ce s-au impotrivit si se impotrivesc lui Hristos chiar si azi si in toate timpurile, aceia sint fiintzele Antihristului !
Aceia sint cenzorii Adevarului.
Acestia sint responsabili pentru toate asupririle, pentru toate tradarile, pentru toate divorturile, pentru toti copii strazilor, pentru toate dezarmoniile si suferintzele din lume !


Idolatria nu este un cult religios ci este o confuzie de Sine, o limitare de Sine, o definire de Sine, un Nume si o carte de identitate este idolatrizare, este o limitare a pasarilor zburatoare, in colivii numite tzari, orase, rase, regiuni...

Limitarea, mincinosul, egoul, idolul, robotul, mortul... asta inseamna idolatrizarea Iubirii !





Este incredibil ce prostie ai putut sa spui, cand ai spus ca idolatrizarea nu are nici o treaba cu iubirea...
Cand singurul lucru care defineste Idolatrizarea, este:
Limitarea Iubirii infinite in forme !







Offffffff,Denis,norocul tau ca esti barbat,deci esti capul ,dar, vezi tu,,femeia reprezinta gatul,si aici,chiar nu ai cu ce sa contraargumentezi!!!!Si sa-ti mai spun ceva si cu aceasta inchei,,iubirea nu poate fi limitata de nimeni si de nimic,si din acest motiv am declarat ca idolatria nu are nimic in comun cu iubirea,sunt doua concepte paralele!Restul,,ramane la alegerea publicului virtual!!O seara frumoasa!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:19
de la MissRainbow,

" Daca nu ai rade atat de mult,as fi ferm convinsa ca vorbesti serios!!!Conflictul de opinii duce ,intotdeauna, la progres,deci putem continua,nu?Despre ce vorbim aici?Despre partile anatomice ale corpului uman sau despre functionarea intrinseca a omului,in trupp si spirit,fiinta a creatiei Divine?Armonie inseamna buna functionare a unor elemente distincte,dar in stransa legatura,dupa ritmul impus de un ces elvetian,perfect si de o acuitate Divina as putea spune!!!Bolile sunt un compartiment de viata,in care omul se regimenteaza impus sau dezinvolt,pe acestea le lasam deoparte!!!Exista si le luam ca atare!!!Referitor la cap si organul genital,primul coordoneaza si stapaneste sau nu activitatea celuilalt,aducand armonie sau dezarmonie dupa caz,dar asta tine tot de liberul arbitru.In ceea ce priveste optiunea personala,referitoare la tipul de barbat preferat,vin si spun ca imi place barbatul care este in armonie cu el insusi,atat in plan material ,carnal,ca sa nu se inteleaga eronat cuvantul "material"cat si in plan spiritual.Si nu rad cand afirm aceste lucruri.In regula??Si nu sunt de acord cu planul in care amplasezi termenul "armonie",oare este iluzie,parere,nu cred acest lucru,caci daca ar fi astfel,am trai cu totii intr-o nebuloasa,ceea ce contravine destinelor noastre de oameni! Acum,pot sa rad!! "






Definitie:
Iubirea limitata in forme si obiecte, se numeste idolatrizare.






" termenul "armonie",oare este iluzie,parere,nu cred acest lucru,caci daca ar fi astfel,am trai cu totii intr-o nebuloasa,ceea ce contravine destinelor noastre de oameni! "


Ce faci mai ???

Pe cine numesti tu oameni ? Tu numesti si amesteci fiul Omului cu fii Antihristului ???



Despre ce oameni vorbesti tu ?
Unde vezi tu oameni ???


Cine-l crucifica pe Hristos zilnic ? Oamenii sau vampirii ?

Binenteles ca parerile sint doar o Ceatza, o nebuloasa din ochii vampirilor !
Daca parerea nu este o nebuloasa iluzorie, atunci de ce o mai numim parere ???
Parerea, este generata din confuzia de sine ?
Fiul Omului, a venit in lumea vampirilor ca sa-fi expuna marturia despre Adevar, despre Sine ! N-a venit sa-si spuna parerile !


De ce nu se poate recunoaste vampirul in oglinda ?
Ce probleme are cu ochii ?

Daca vampirul nu ar avea ochii incetosati de pareri, ar vedea Adevarul si nu ar mai inseta dupa vietile celorlalti...





denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:24
De la: rondina, la data 2012-04-18 17:56:06Inca nu s-a nascut barbatul care sa nu insele....
BA DA barbatul s'a nascut,dar nu s'a nascut femeia care sa refuze
pinochyoo
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:28
De la: pinochyoo, la data 2012-04-18 19:28:54
De la: rondina, la data 2012-04-18 17:56:06Inca nu s-a nascut barbatul care sa nu insele....
BA DA barbatul s'a nascut,dar nu s'a nascut femeia care sa refuze


Ce vorbesti,Pinochyoo?
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:33
de la MissRainbow,

" Offffffff,Denis,norocul tau ca esti barbat,deci esti capul ,dar, vezi tu,,femeia reprezinta gatul,si aici,chiar nu ai cu ce sa contraargumentezi!!!!Si sa-ti mai spun ceva si cu aceasta inchei,,iubirea nu poate fi limitata de nimeni si de nimic,si din acest motiv am declarat ca idolatria nu are nimic in comun cu iubirea,sunt doua concepte paralele!Restul,,ramane la alegerea publicului virtual!!O seara frumoasa!! "




Evident ca nu se afla nici un fel de contradictie in metafora: Barbatul este capul si femeia este tot restul de la gat in jos.

Dar pentru ca sa nu se inteleaga gresti, te intreb: Ude se afla creierul ? In cap sau in gat ?
Caci gaca se afla in gat, se afla pe drumul ce duce in stomac si se va transmorma in c-at.



NU e vorba de vulgaritati ci de realist si concret.



Si ca sa mai dau la o parte din nebuloasa parerilor, iti transmit acest adevar:
Nu sint Barbat... sint inger...



Din ipostaza de barbat sau femeie, iti vorbesc doar atunci cand uit cine sint.






Iti doresc de asemeni, o seara minunata...


denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:38
denise ajunge taica
giordao
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:41
De la: MissRainbow, la data 2012-04-18 19:33:58
De la: pinochyoo, la data 2012-04-18 19:28:54
De la: rondina, la data 2012-04-18 17:56:06Inca nu s-a nascut barbatul care sa nu insele....
BA DA barbatul s'a nascut,dar nu s'a nascut femeia care sa refuze


Ce vorbesti,Pinochyoo?





Ce faci Pinochio ? O minti pe scufitza rosie intre bulane ?



Minti pinochio ! minti !




denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:46
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 19:38:57de la MissRainbow,

" Offffffff,Denis,norocul tau ca esti barbat,deci esti capul ,dar, vezi tu,,femeia reprezinta gatul,si aici,chiar nu ai cu ce sa contraargumentezi!!!!Si sa-ti mai spun ceva si cu aceasta inchei,,iubirea nu poate fi limitata de nimeni si de nimic,si din acest motiv am declarat ca idolatria nu are nimic in comun cu iubirea,sunt doua concepte paralele!Restul,,ramane la alegerea publicului virtual!!O seara frumoasa!! "




Evident ca nu se afla nici un fel de contradictie in metafora: Barbatul este capul si femeia este tot restul de la gat in jos.

Dar pentru ca sa nu se inteleaga gresti, te intreb: Ude se afla creierul ? In cap sau in gat ?
Caci gaca se afla in gat, se afla pe drumul ce duce in stomac si se va transmorma in c-at.



NU e vorba de vulgaritati ci de realist si concret.



Si ca sa mai dau la o parte din nebuloasa parerilor, iti transmit acest adevar:
Nu sint Barbat... sint inger...



Din ipostaza de barbat sau femeie, iti vorbesc doar atunci cand uit cine sint.






Iti doresc de asemeni, o seara minunata...




Capul fara gat nu poate exista ,vorbind din punct de vedere al pozitiei fata de trunchi ,si nici nu poate subzista fara legatura data de catre gat,sustinand astfel si coloana vertebrala!!!Creierul,ca materie cenusie ce se afla,nu are veridicitate ca organ central,fara gat,asta este clar!!Deci,intre cele doua parti ale corpului uman,exista corelare!!!Presupun ca barbatii nu sunt "calareti fara cap"!!!Si sa-ti mai spun ceva,,m-as bucura sa fii inger,dar cred,totusi,ca esti un barbat,cu cap legat prin gat,de restul trupului!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:47
discutii penibile
giordao
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:47
De la: giordao, la data 2012-04-18 19:41:41denise ajunge taica




Ai dreptate... ma duc sa-mi iau medicamentele si sa ma pun in pat la televizor.






denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:52
bn ma nu mai pupa baietii ca nu i bn,,si nu le mai da flori
giordao
Postat pe 18 Aprilie 2012 19:55



De la MissRainbow,

" Capul fara gat nu poate exista ,vorbind din punct de vedere al pozitiei fata de trunchi ,si nici nu poate subzista fara legatura data de catre gat,sustinand astfel si coloana vertebrala!!!Creierul,ca materie cenusie ce se afla,nu are veridicitate ca organ central,fara gat,asta este clar!!Deci,intre cele doua parti ale corpului uman,exista corelare!!!Presupun ca barbatii nu sunt "calareti fara cap"!!!Si sa-ti mai spun ceva,,m-as bucura sa fii inger,dar cred,totusi,ca esti un barbat,cu cap legat prin gat,de restul trupului! "





Ai credintza eretica

Nu sint barbat... ti-ar fi mai de folos, daca te-ai converti la credinta care te bucura si ai recunoaste cine si ce sint eu cel ce sint...

meditatie placuta


denis_3d25
Postat pe 18 Aprilie 2012 20:05
De la: denis_3d25, la data 2012-04-18 20:05:45


De la MissRainbow,

" Capul fara gat nu poate exista ,vorbind din punct de vedere al pozitiei fata de trunchi ,si nici nu poate subzista fara legatura data de catre gat,sustinand astfel si coloana vertebrala!!!Creierul,ca materie cenusie ce se afla,nu are veridicitate ca organ central,fara gat,asta este clar!!Deci,intre cele doua parti ale corpului uman,exista corelare!!!Presupun ca barbatii nu sunt "calareti fara cap"!!!Si sa-ti mai spun ceva,,m-as bucura sa fii inger,dar cred,totusi,ca esti un barbat,cu cap legat prin gat,de restul trupului! "





Ai credintza eretica

Nu sint barbat... ti-ar fi mai de folos, daca te-ai converti la credinta care te bucura si ai recunoaste cine si ce sint eu cel ce sint...

meditatie placuta





Multumesc,chiar am programata o ora de meditatie transcedentala!!
MissRainbow
Postat pe 18 Aprilie 2012 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de sfaturi sa ies din starea in care am intrat :( 29 De la: luzza 11 Martie 2012 12:44
increderea in sine 5 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:40
mintita inselata...prea naiva am fost.... 30 De la: puiut_77 15 Februarie 2011 10:22
Sa-l pun la incercare? 39 De la: razz 13 Martie 2011 16:14
cum poti iubi 2 femeii in acelasi timp? 23 De la: battleofwits 19 Martie 2011 17:06