Setari Cookie-uri

Jurnalul unei visatoare... :)

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-08-19 19:09:45cer scuze maimutelor

iar dupa ce am citit tot topicul,recunosc ca astept cu nerabdare sa apara autoarea



Degeaba, Kudika sterge toate replicile incomode!
dar injuraturile unora uita sa le stearga!
Thais13
Postat pe 25 August 2012 19:20
quote name='angelo_micnegrusiurat' date='2012-08-19 18:59:48']
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:27:24Buna fetelor. Sa incep cu inceputul.
Povestea mea amuzanta a inceput in urma cu aproximativ 8 ani. Aveam 16 ani si m-am indragostit pana peste urechi de un tip cu 3 ani mai mare ca mine. Nu stau sa detaliez relatia noastra la momentul respectiv, pentru ca m-as intinde pe tot forumul, mai rau decat o caracatita. Pe scurt : prima iubire, prima relatie adevarata, primul barbat. Dragoste nebuna. Stop. Iertat alte relatii cu care mergea in paralel. Stop. Iertat alte aventuri. Stop. Pe premisa asta as putea continua, insa ma opresc aici. Au trecut anii, si dupa milioane de despartiori si impacari, in sfarsit, am realizat ceva : Am 24 de ani si o relatie de 8 ani, insa eu stau cu mama, el sta cu mamica
Adica doar eu am stiut sa il cer de sot, innebunindu-ma asteptarea si realizand ca a trecut destul timp?? In momentul de fata aceasta este situatia. Iubitul meu nici nu s-a sinchisit sa se mute cu mine. Am treut printr-o perioada in care am renovat impreuna un apartament pe care mi l-au cumparat ai mei. Eu cu munca, el cu banutii, pt ca mie momentan imi lipsesc cu desavarsire. Intre timp am inchiriat :) -Deh, era dorinta prea mare de a sta cu mine, asa ca m-a convins sa NE RECUPERAM BANII in mod egal - el 70-80%, eu restul! Funny este faptul ca pana in urma cu un an de zile, a fost baiatul la mare pe banii mei, s-a plimbat baiatul la munte, apoi iar la mare, si uite asa. Pt ca imi permiteam, ma incanta ideea de a da eu banii de data asta, si poate va da el data viitoare. Insa nu se intampla niciodata. Deci, practic, pot spune ca in urma calculelor mi-am renovat o vila cu mult mai multe camere decat am eu in umilul apartament cu 2 camere, dintr-un bloc care sta sa cada.
Pe toata perioada renovarii a stat la mine. Insa cum a facut-o? Somn, trezire tarzie, oboseala, mic-dejun (la pranz), somn pentru ca a obosit mancand ( Stiti cate calorii se pierd tot flexand mana si ducand-o la gura??? E mai rau ca la sala!! ), trezire, fugit la mamica sa faca dus, stat afara la aer ( in parcari si pe banci in fata blocului, doar nu consuma motorina sa mearga in parc, la o terasa s.a.m.d.) apoi somnic ( daca mai bea si o bere e frant :)) ) Si astefel au trecut ultimele 6 luni peste mine. 6 luni in care am stat cu el cand dormea, cand manca, pana pleca la mamica ( nu a facut dus niciodata la mine, pt a nu-i reprosa mama ca imi consuma apa??? Wtf din nou?? Macar daca ar deranja-o chestia asta. Nu suntem genul de persoane care fac economii. Insa, la frigiderul pe care il defriseaza zilnic, chiar nu se gandeste??!!! Nu ar trebui sa ma plang, este econom cand vine vorba de altii ;)
Tot acest timp am incercat sa imi demonstrez mie ca il pot schimba, ca pot face o familie cu el, tarziu insa am realizat ca e dus cu pluta mult in larg. Nu e genul care sa le faca din rautate, prost nu este, insa in ultima perioada a luat-o pe carare rau.. Problema este ca mi-e imposibil sa traiesc fara el. Dar nici cu el nu va trece mult pana sa fiu gasita cu cea mai groasa funie din lume, legata de cel mai mare bolovan din lume, pe fundul celui mai adanc lac din lume.
Intrebare: Cum sa reactionezi cand nu ai facut sex timp de o luna si jumatate, fiind implicata intr-o relatie stabila, si dupa acest timp vine iubitul sa iti spuna : "Azi e ziua ta norocoasa, ai prezervative? " Nebuna de mine, care are nevoi perverse (sau mai degraba perserve) si viseaza sa aiba parte macar o data pe saptamana :
In primul rand e stupefierea de moment. In al doilea rand gandesti si analizezi propozitia mai departe : dupa 8 ani, prezervative? Pai cum ramane cu familia de care vorbeam pana acum? Nu e nevoie de in libertate, pentru a procrea?? Sau pana la urma e reala faza cu barza? Dar tot raman pe ganduri, ca nu imi dau seama cine violeaza barza!




bai fetito mi-ai facut ziua frumosa


nu cu necazul tau..cu felul in care ai scris

cine ma cunoste si stie ce si cum scriu pe aici o sa inteleaga

ce doamne iartama cauti cu asemenea martalog????? inteleg ca-l cunosti de la 16 ani,ai fost prostuta,ai crezut ca ai dat lovitura(la groapa de gunoi cu gunoiul al mare ) dar nu ai crescut un pic in toti anisorii astia? tre sa-ti spunem noi ce si cum? cred ca mai mult ai nevoie de o confirmare,ca ai dreptate,ca faci bine sa te trezesti

ia-i sora mea tantalaului o punga de seminte sa aibe amintire de la tine si mai da-l in balamuc de aici

bai fratilor o iau razna cand citesc d-astea


vorbesti de copii????? cu asemenea avorto????

pei e numai vina ta daca lumea o ia razna...a ta si a celor care fac copii cu martalogii!

tre sa cernem sita cuma,prea s-au reprodus toti handicapatii si tantalaii pe lumea asta...in ultimele secolole, cu imbunatatirea calitatii vietii,a medicamentelor,cu dezvoltarea medicinei,s-au nascut si au supravietuit prea multi maimutoi si maimute


o sa vina o zi cand o sa spui sarumana lu dumnezeu ca nu ai apucat sa-i faci parazitului copil,ca nu te-ai legat

fa ce faci si lasa vrajeala ca nu poti fara el,fa-ti loc si fugi mancand pamantul. din ce ai scris aici,ai dat dovada de inteligenta,ai casa,ai scoala probabil,daca ai avut noroc si esti si cat de cat frumusica o sa gasesti o armata de barbati pe lumea asta ,din care sa alegi,marea majoritate o sa valoreze pielea lor mai mult decat clanta de la usa

citeste ce am scris aici de 10 ori sa-ti intre bine in cap si o sa-mi dai dreptate

stai singura o vreme,citeste o carte,iesi cu fetele,schimba-ti look-ul...o sa treaca marea despartire a lu papura voda de martalogul al mare....cresti sormeo


daca mi-o iei in nume de rau,vin acolo si-ti rup curutzu [/quote]


Micutule, jigesti maimutele comparand toti neispravitii cu ele!
Thais13
Postat pe 25 August 2012 19:48
Trebuie sa recunosc ca am ras putin la cele scrise de tine,adica si eu am o relatie de cativa ani si nu a trecut niciodata mai mult de 4 zile fara contact sexulal,plus zile cand nu se poate ca sunt eu la menstruatie,dar asta cu ,,azi e ziua ta norocoasa'' e prea tare...........dar lasand gluma la o parte din ce zici tu mai bine fugi de el,ori e pe invers ori nu te iubeste si nu te doreste suficent.........doar nu esti cantina si loc de odihna........vezi ce faci cu viata ta,merita traita frumos si asa cum doresti tu.
kudika512236
Postat pe 26 August 2012 13:37
Trebuie sa recunosc ca am ras putin la cele scrise de tine,adica si eu am o relatie de cativa ani si nu a trecut niciodata mai mult de 4 zile fara contact sexulal,plus zile cand nu se poate ca sunt eu la menstruatie,dar asta cu ,,azi e ziua ta norocoasa'' e prea tare...........dar lasand gluma la o parte din ce zici tu mai bine fugi de el,ori e pe invers ori nu te iubeste si nu te doreste suficent.........doar nu esti cantina si loc de odihna........vezi ce faci cu viata ta,merita traita frumos si asa cum doresti tu.
kudika512236
Postat pe 26 August 2012 13:37
u totii cautam iubirea, sub diverse forme. Indiferent de cat de mult succes am avea in celelalte domenii, adevarata implinire poate fi gasita intr-o relatie de iubire de calitate.

Cu toate astea, foarte rar vezi cupluri cu adevarat fericite, care se iubesc ca la inceput, care nu se mai satura unul de altul. Mai des le vezi in filme decat in viata reala

Traiesti visul iubirii perfecte? http://personalitatea.com/?p=228
Alexya_Alexandra
Postat pe 27 August 2012 17:31
iubirea exista, numai ca aceasta reprezinta o forta pe care oamenii mileniului III nu o pot stapani, deoarece ei sunt ocupati cu alte probleme cotidiene, banalitati care se pierd in timp si spatiu
yumy
Postat pe 27 August 2012 17:36
Esti sigura ca nu are pe altcineva si scuza asta cu "mamica" e doar una foarte penibila? iti spun toate astea pentru ca din urma relatiei mele esuate am constatat ca atunci cand un barbat nu mai e interesat de tine ca si femeie cel mai sigur are pe alta care ii satisface "nevoile".Nu treceau 3 zile fara contact sexual iar cand a inceput sa ma insele (asta am aflat ulterior) treceau saptamani.Asa ca ai grija!:*
fantasie
Postat pe 29 August 2012 11:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubiri imposibile 27 De la: perce_neige 25 Noiembrie 2010 21:48
un sfat 63 De la: cristinam27 24 Noiembrie 2010 23:13
ne-am despartit dupa 2 ani 47 De la: kudika199806 9 Septembrie 2010 16:34
Sentiment sau Ratiune...??????? 10 De la: liza24_84 7 Februarie 2009 19:35
DESPRE A FACE RAU CUIVA,FACANDU-TI TIE BINE. 20 De la: Barbie30_ 29 Noiembrie 2010 07:26