Setari Cookie-uri

Iubirea bate-o vina - part 2

De la: kudika132368, la data 2012-10-06 11:44:13
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:41:41 io cred ca toate aceste jigniri,ofense si cuvinte nu-si au locul.Ganditi-va fetelor ca aveti copii(poate ca nu voi,dar altii sigur au),si acei copii citesc aceste pagini.Nu ma refer la copii de 5-10 ani ,ci la cei de +13-15...care au acces la internet ........ganditiva ca citesc aceste discutii.......v-ar placea ca proprii vostri copii sa vada astfel de manifestari?


Copiii de 10-16 ani nu au ce sa caute pe PU=DI=KA!
Asta e site de adulti!


Atunci comporta-te naibii ca un om matur si responsabil. Ai chef sa vorbesti urat si sa te porti ca o sociopata, pentru ca te plictisesti, du-te in mahalaua de unde ai aparut, si nu ne mai plictisi cu porcariile tale.
kudika_10817
Postat pe 6 Octombrie 2012 11:52
De la: kudika_10817, la data 2012-10-06 11:48:48
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:41:41 io cred ca toate aceste jigniri,ofense si cuvinte nu-si au locul.Ganditi-va fetelor ca aveti copii(poate ca nu voi,dar altii sigur au),si acei copii citesc aceste pagini.Nu ma refer la copii de 5-10 ani ,ci la cei de +13-15...care au acces la internet ........ganditiva ca citesc aceste discutii.......v-ar placea ca proprii vostri copii sa vada astfel de manifestari?


Eu incerc sa fiu cat mai decenta sau subtila in exprimare, insa xena asta e sub orice critica cu limbajul folosit si cu obsesiile ei la adresa mea.

Si nu doar pe forumul asta se vorbeste atat de urat, Pisco, ci internetul e plin de astfel de mesaje gunoi, si stii cine sunt de vina? Aia care ar trebui sa cearna graul de neghina, aceia ar trebui sa nu mai permita unor indivizi antisociali precum e si aceasta xena, sa-si posteze mizeriile pe un forum.

incepe tu ........ignora orce mesaj de acest gen,chiar daca te deranjeaza si te doare ....ignora pur si simplu.Daca raspunzi la astfel de provocari nu faci decat sa amplifici acest circ fara rost.
Daca nu puteti sa va suportati ignorativa,nici eu nu am la suflet multe personaje de pe acest site ,si eu la randul meu m-am certat cu anumite persoane dar in final mi-am dat seama ca defapt nu merita ,de ce sa-mi stric eu ziua cu un necunoscut nesimtit,cand pot sa trec peste ,sa nu citesc acea postare...practic sa o ignor.La un moment dat situatia se va linisti........cine jigneste fara sa fie bagat in seama la un moment dat se plictiseste .
Piscolinoo
Postat pe 6 Octombrie 2012 11:55
De la: kudika_15804, la data 2012-10-06 11:51:50
De la: kudika132368, la data 2012-10-06 11:44:13
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:41:41 io cred ca toate aceste jigniri,ofense si cuvinte nu-si au locul.Ganditi-va fetelor ca aveti copii(poate ca nu voi,dar altii sigur au),si acei copii citesc aceste pagini.Nu ma refer la copii de 5-10 ani ,ci la cei de +13-15...care au acces la internet ........ganditiva ca citesc aceste discutii.......v-ar placea ca proprii vostri copii sa vada astfel de manifestari?


Copiii de 10-16 ani nu au ce sa caute pe PU=DI=KA!
Asta e site de adulti!



Xena,cu tot respectul,pe care il port fiecarui user in parte,intervin cu apelul la bunavointa ta,de a opri aceasta cursa impotriva colegei noastre ,Viorica,suntem pe acest forum,destinat, noua,femeilor,si nu vad rostul continuarii reciproce a jignirilor de tot felul!!!Va rog ,pe amandoua,sa incetati aceasta tirada a vorbelor spuse la manie!!!Din respect pentru ceilalti useri!!! Viorica,Xena,va rog!!Multumesc! Xena,ti-as fi transmis aceasta rugaminte in privat,dar ai restrictionat accesul la mesaje private!!Pace,fetelor,,nimic nu este mai placut in acesata lume,mai mult decat pacea si linistea!!!


De acord. Eu o ignor si nu-i mai spun nimic, insa ma trezesc cu tot felul de mesaje dubioase la adresa mea, pe toate topicurile unde postez. Eu sunt dispusa s-o ignor in continuare, insa sunt convinsa ca ea nu va face acelasi lucru. E clar ca nu are o limita, ca nu are o constiinta sau un dram de bun simt, care sa-i spuna cand sa se opreasca.
kudika_10817
Postat pe 6 Octombrie 2012 11:56
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:55:19
De la: kudika_10817, la data 2012-10-06 11:48:48
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:41:41 io cred ca toate aceste jigniri,ofense si cuvinte nu-si au locul.Ganditi-va fetelor ca aveti copii(poate ca nu voi,dar altii sigur au),si acei copii citesc aceste pagini.Nu ma refer la copii de 5-10 ani ,ci la cei de +13-15...care au acces la internet ........ganditiva ca citesc aceste discutii.......v-ar placea ca proprii vostri copii sa vada astfel de manifestari?


Eu incerc sa fiu cat mai decenta sau subtila in exprimare, insa xena asta e sub orice critica cu limbajul folosit si cu obsesiile ei la adresa mea.

Si nu doar pe forumul asta se vorbeste atat de urat, Pisco, ci internetul e plin de astfel de mesaje gunoi, si stii cine sunt de vina? Aia care ar trebui sa cearna graul de neghina, aceia ar trebui sa nu mai permita unor indivizi antisociali precum e si aceasta xena, sa-si posteze mizeriile pe un forum.

incepe tu ........ignora orce mesaj de acest gen,chiar daca te deranjeaza si te doare ....ignora pur si simplu.Daca raspunzi la astfel de provocari nu faci decat sa amplifici acest circ fara rost.
Daca nu puteti sa va suportati ignorativa,nici eu nu am la suflet multe personaje de pe acest site ,si eu la randul meu m-am certat cu anumite persoane dar in final mi-am dat seama ca defapt nu merita ,de ce sa-mi stric eu ziua cu un necunoscut nesimtit,cand pot sa trec peste ,sa nu citesc acea postare...practic sa o ignor.La un moment dat situatia se va linisti........cine jigneste fara sa fie bagat in seama la un moment dat se plictiseste .


Ignor, Pisco, ignor cat pot de mult, insa cand remarci ca persoana cealalta nu se potoleste, ci, din contra, e si mai obsedata de tine, parca simti nevoia sa-i spui vreo doua.

E nevoie de doi ca sa gasesti o cale de compromis, parerea mea.

In rest, iti dau dreptate.
kudika_10817
Postat pe 6 Octombrie 2012 11:59
De la: kudika_10817, la data 2012-10-06 11:56:24[quote name=
De acord. Eu o ignor si nu-i mai spun nimic, insa ma trezesc cu tot felul de mesaje dubioase la adresa mea, pe toate topicurile unde postez. Eu sunt dispusa s-o ignor in continuare, insa sunt convinsa ca ea nu va face acelasi lucru. E clar ca nu are o limita, ca nu are o constiinta sau un dram de bun simt, care sa-i spuna cand sa se opreasca.



Viorica,deja,ai spus prea mult,te rog,pune punct crearii unei atmosfere neprielnice ,pe acest forum!!! Este o zi splendida,haideti sa ne bucuram,cu totii,de frumusetea ei!! Pentru voi doua,din partea mea,,indemn la impacare si bunaintelegere!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Octombrie 2012 12:00
De la: kudika_10817, la data 2012-10-06 11:59:10
Ignor, Pisco, ignor cat pot de mult, insa cand remarci ca persoana cealalta nu se potoleste, ci, din contra, e si mai obsedata de tine, parca simti nevoia sa-i spui vreo doua.

E nevoie de doi ca sa gasesti o cale de compromis, parerea mea.

In rest, iti dau dreptate.

se va potoli ,poate nu azi,nu maine dar se va potoli.Eu cred ca intotdeauna cel inteligent cedeaza primul.Este o vorba si e adevarata.....niciodata ,dar niciodata nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita.
Piscolinoo
Postat pe 6 Octombrie 2012 12:03
De la: kudika_15804, la data 2012-10-06 11:51:50
De la: kudika132368, la data 2012-10-06 11:44:13
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 11:41:41 io cred ca toate aceste jigniri,ofense si cuvinte nu-si au locul.Ganditi-va fetelor ca aveti copii(poate ca nu voi,dar altii sigur au),si acei copii citesc aceste pagini.Nu ma refer la copii de 5-10 ani ,ci la cei de +13-15...care au acces la internet ........ganditiva ca citesc aceste discutii.......v-ar placea ca proprii vostri copii sa vada astfel de manifestari?


Copiii de 10-16 ani nu au ce sa caute pe PU=DI=KA!
Asta e site de adulti!



Xena,cu tot respectul,pe care il port fiecarui user in parte,intervin cu apelul la bunavointa ta,de a opri aceasta cursa impotriva colegei noastre ,Viorica,suntem pe acest forum,destinat, noua,femeilor,si nu vad rostul continuarii reciproce a jignirilor de tot felul!!!Va rog ,pe amandoua,sa incetati aceasta tirada a vorbelor spuse la manie!!!Din respect pentru ceilalti useri!!! Viorica,Xena,va rog!!Multumesc! Xena,ti-as fi transmis aceasta rugaminte in privat,dar ai restrictionat accesul la mesaje private!!Pace,fetelor,,nimic nu este mai placut in acesata lume,mai mult decat pacea si linistea!!!



Bine Miss! ptr. ca ma rogi tu ,incetez ! stii cat de mult te apreciez si nu pot sa ignor apelul tau!

Dar atat pot sa-ti spun,ca daca inca odata mai da sfaturi altor useri ,sfaturi care nu intra in competenta ei ,a acestei VIORICA ....despre ...cu ...si in legatura cu persoana mea virtuala ...data viitoare o desfiintez si nu mai tin cont de apelul nimanui!

Sa vorbeasca despre ea si numai despre ea ! pe Ea se cunoaste cel mai bine si nu pe alti useri ,chiar daca este vorba doar despre spatiul virtual!

Sa-si vada de treaba ei ,ca sa nu o fac si mai harcea-parcea a doua oara! sa nu spuneti ca nu v-am spus!

Si cu asta am incheiat aceasta sharada de prost gust! iti promit ! si sa stii ca intotdeauna ma tin de promisiuni !
kudika132368
Postat pe 6 Octombrie 2012 13:49
De la: Piscolinoo, la data 2012-10-06 12:03:20
De la: kudika_10817, la data 2012-10-06 11:59:10
Ignor, Pisco, ignor cat pot de mult, insa cand remarci ca persoana cealalta nu se potoleste, ci, din contra, e si mai obsedata de tine, parca simti nevoia sa-i spui vreo doua.

E nevoie de doi ca sa gasesti o cale de compromis, parerea mea.

In rest, iti dau dreptate.

se va potoli ,poate nu azi,nu maine dar se va potoli.Eu cred ca intotdeauna cel inteligent cedeaza primul.Este o vorba si e adevarata.....niciodata ,dar niciodata nu te pune cu prostu ca are mintea odihnita.


Si ce vrei sa spui cu asta ?? "piscoo" ??

in cazul de fata care e "prostu'care are mintea odihnita"??

vede-ti dragi useri cine pe cine provoaca cu insinuari de prost gust ,daaaa...dupa aia vin si fac pe moralistele si bat toba cu "impacati-va" ...da mai pun niste paie pe foc !!

Daca tu,"piscoo" crezi ca ma cheama intr-un anumit fel(nu exemplific ca sa nu zici ca vreau cearta),cred ca te inseli ! amarnic!

Insa MISS m-a rugat ceva si nu vreau sa mai intru intr-un alt diolog virtual cu nuante de MAIDAN! ptr. ca i-am promis !

Insa ar fi cazul sa nu te mai joci cu virgula cuvintele insinuant,ptr. ca nu stii peste cine dai si se isca probleme !
Sau eu stiu ...poate chiar iti place sa le provoci ???!!!

kudika132368
Postat pe 6 Octombrie 2012 14:01
Si "piscoo" ,citeste cu atentie ce am scris pe blog ,ca sa ma poti "citi" mai bine virtual.
Si in caracterizare ca am modificat-o!
Am lasat perdeaua siropoasa si am spus lucrurilor pe nume!
Si dupa aia poti sa ma apostrofezi...pe ici pe colo pe unde o fi nevoie!
kudika132368
Postat pe 6 Octombrie 2012 14:25
De la: kudika132368, la data 2012-10-06 13:49:28[quote name='
....................................................
Si cu asta am incheiat aceasta sharada de prost gust! iti promit ! si sa stii ca intotdeauna ma tin de promisiuni !
..............


Multumesc,Domnul sa va binecuvanteze pe amandoua si binecuvantata sa fie si aceasta zi!!! Pentru amandoua!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Octombrie 2012 15:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a lasat balta a doua zi dupa nunta 44 De la: agoldfish 6 Iulie 2009 15:09
Am nevoie de un sfat... 25 De la: kudika469289 22 Ianuarie 2012 23:01
Voi ce ați face în locul meu ??? 1 De la: kudika410335 29 Ianuarie 2017 02:04
stiu ca ma iubeste... dar nu mai vrea sa fim impreuna:( 22 De la: mayta 2 Martie 2012 23:21
:sml-sign0163: OARE VOI ATI PUTE STII...... 8 De la: meekk 5 Februarie 2009 11:17